برترین مراکز مورد تایید کانون مشاوران ایران

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

توصیه اول مشاوره خانواده
توصیه دوم مشاوره خانواده

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

حل مشکلات خانوادگی با فرزند
مشاوره خانوادگی با فرزندان

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

چرا مراجعه به مشاور خانوادگی
برگرداندن زن به زندگی
مشکلات جوانان با والدین
چک کردن گوشی همسر
والدین بی توجه
دعوای خانوادگی
تاثیر دعوای والدین
اختلافات و مشکلات خانوادگی
آخرین دیدگاه و 63 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
4.1 19 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

348 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
nasi
9 ماه پیش

سوالاتمون کی تایید میشن؟؟پاسخ داده میشن؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 ماه پیش
پاسخ به  nasi
خاطره
9 ماه پیش

سلام،مادرمن بدبینه به همه چی شک داره به خصوص پدرم ،هرکی هرچی بگه اون به ماهم نسبت میده ومیگه نکنه ماهم فلان کاروبکنیم ،کلی باهاش حرف زدیم فایده نداشته ،هرروز باپدرم دعوامیکنه سرکوچکترین مسئله مثلاپدرم میره سرکار برمیگرده بهش میگه میدونم ک سرکارنبودی کجارفتی
حاضرم نمیشه ببریمش پیش روانشناس اصلاقبول نمیکنه مشکل ازخودشه میگه شماها بایدبریدپیش مشاور نه من
توروخدابگین مابایدچجوری باهاش رفتارکنیم چیکارکنیم ب خدا افسردگی گرفتیم دیگه

ویرایشگر
روانشناس
9 ماه پیش
پاسخ به  خاطره

سلام به شما عزیزم اگر که بدبینی های مادرتون در همه زمینه ها و در همه شرایط و نسبت به همه وجود داشته باشه میشه گفت که مادرتون مبتلا به اختلال پارانویید هستن که برای درمان اختلال پارانویید نیاز هست که فرد حتما دارو مصرف کنه اما مشکل اصلی این هستش که افراد پارانویید به شدت نسبت به وجود مشکل در خودشون مقاومت دارن و به سختی میپذیرن که بیمار هسان به همین دلیل درمان پذیریشون بسیار پایین هست. افراد مبتلا به اختلال پارانویید فشار روانی زیادی رو روی اطرافیان خودشون وارد میکنن به همین دلیل برای اینکه بتونید تاب… ادامه دیدگاه »

نصیب
9 ماه پیش

سلام خسته نباشید میخواستم نظرتونو درباره حرف نامزدم در جواب من ک ازش درخواست کردم ک خونه مستقل از خانوادش داشته باشیم(مادر و پدرشون پیر هستن) گفت من مادرمو ول نمیکنم ولی تو رو طلاق میدم .البته اینو بگم ک ایشون پسرعمم هستن و عاشقم شدن و یکسالم جواب منفی دادم باز پافشاری کردن تا ازدواج کردیم و من هیچوقت نخواستم ک بین خانوادش و من یکیو انتخاب کنه ولی با حرف من ک مستقل باشیم خیلی راحت منو میخواد کنار بزاره اون عاشق مادرشه در واقع طوری رفتار میکنه ک انگار بچشه و جوری لوسش کرده و خیلی وابسته… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 ماه پیش
پاسخ به  نصیب

سلام به شما نصیب جان قابل درک هست که این برخورد همسرتان برای شما احساسات ناخوشایندی ایجاد کرده است اما در این مسیر بهتر بود که در دوران نامزدی به شناختی که از قبل داشتید و نوع برخوردهای ایشان به خانوادیشان و د کنار شناخت جدید با صحبت و تعامل در مورد مسیر زندگی مشترکتان توجه بیشتری می کردید چون در هرصورت وابستگی به خانواده می تواند تاثیر زیادی در روند زندگی داشته باشد . در این مسیر دقت کنید که بهتر است مشکلات در زمان قبل از ازدواج صورت گیرد در این مسیر بهتر است که با ایشان به… ادامه دیدگاه »

نسرین
9 ماه پیش

سلام وقت بخیر،من با پسری حدود ۲سال ک در ارتباطم،یک سال از من بزرگ ترن،از اول به من گفته بودن ک قبلا رابطه جنسی داشتن،متاسفانه با وجود اینکه این قضیه برای من خیلی مهم بوده قبلا و بخاطرش پیشنهاد دوستی چندنفر رو رد کردم،اما با توجه به اینکه ایشون خیلی رفتار و اخلاقش شبیه منه و رابطشون رو گذاشتم رو حساب کنجکاوی بچگی(در ۱۷سالگی بوده)،چیزی نگفتم،ولی الان با گذشت ۲سال،مدام به این مسئله فکر میکنم و هربار هم خیلی بهم میریزم،ایشون قصدشون جدیه و میخوان بیان خواستگاری،ممکنه بگید این فکرها قابل حله یا خیر و اینکه ممکنه بعد از ازدواج… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
9 ماه پیش
پاسخ به  نسرین

سلام به شما ببینید عزیزم افکاری که در این مورد مدام شما رو آزار میدن و شما قادر به کنترل آن ها نیستید تحت عنوان افکار وسواسی هستند، طبیعتا اگر با چنین افکاری قصد داشته باشید به ایشون پاسخ مثبت بدین و زندگی مشترک رو باهاشون شروع کنید نمیشه امید به بهبود خودبخودی داشت و حتی ممکنه افکار شما شدت هم پیدا کنند. اما اصلا به شما پیشنهاد نمیشه که به این دلیل به ایشون پاسخ منفی بدین، شما نیاز به مراجعه به روانشناس دارید تا بتونید افکارتون رو مورد بررسی قرار بدین و اون ها رو به چالش بکشید… ادامه دیدگاه »

نرگس
10 ماه پیش

سلام خسته نباشید من نرگسم و ۱۹ سالمه امروز دعوای خیلی بدی با خانواده ام داشتم،دلیل دعوا هم بخاطر مسخره شدنم جلوی خالم بود، من به خودم قول داده بودم که دیگه حساس نباشم،ولی این دفعه خیلی خیلی ناراحت شدم،شبش بخاطر اینکه خودمو اروم کنم تا ۳ شب داشتم کتاب میخوندم،ولی آروم نشدم رفتم که بخوابم و همه شب داشتم گریه میکردم، صبح ساعت ۱۰ رفتم که خرید ها رو از پیک بگیرم بعد از اون گرفتم خوابیدم، انقدر ناراحت بودم برای ناهار بیدار نشدم هرچی خالم اومد صدام کرد دخترخالم که ۹ سالشه اومد صدام کرد مامانم و خواهرمم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ماه پیش
پاسخ به  نرگس

سلام به شما نرگس جان قابل درک هست که مقایسه شدن برای شما ناراحتی زیادی به همراه داشته است اما در این مسیر بهتر است بجای دعوا و بی احترامی به یکیدگر در زمان مناسبی که افراد دیگری حضور ندارند در احترام باهم صحبت کنید و احساسات و توقعات خود را بیان کنید . استفاده از این مسیر ارتباطی که شما و مادر دارید هر دو اشتباه می باشد و از این مسیر نمی توانید نتیجه گیری کسب کنید. بهتر است در احترام بیان کنید که فعلا میلی به غذا ندارید در کنار اینکه بعد از رفتن خانواده خالیتان در… ادامه دیدگاه »

نرگس
10 ماه پیش

خیلی ممنونم،ولی الان همش دارن داد و هوار میکشن و فقط به من ناسزا میگن من اصلا نتونستم از تختم بیرون بیام

نرگس
10 ماه پیش

سلام خسته نباشید من نرگسم و ۱۹ سالمه امروز دعوای خیلی بدی با خانواده ام داشتم،دلیل دعوا هم بخاطر مسخره شدنم جلوی خالم بود، من به خودم قول داده بودم که دیگه حساس نباشم،ولی این دفعه خیلی خیلی ناراحت شدم،شبش بخاطر اینکه خودمو اروم کنم تا ۳ شب داشتم کتاب میخوندم،ولی آروم نشدم رفتم که بخوابم و همه شب داشتم گریه میکردم، صبح ساعت ۱۰ رفتم که خرید ها رو از پیک بگیرم بعد از اون گرفتم خوابیدم، انقدر ناراحت بودم برای ناهار بیدار نشدم هرچی خالم اومد صدام کرد دخترخالم که ۹ سالشه اومد صدام کرد مامانم و خواهرمم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  نرگس

سلام به شما نرگس عزیز دقت کن که بروز اختلاف و بحث بین فرزندان و خانواده ها امری طبیعی هستش اما اگر میزان این اختلافات خارج از کنترل باشه نیاز به توجه هست و نباید نسبت به این مسئله بی توجه بود. عزیزم در ابتدا باید دید که نوع رفتار شما به ظور کلی در منزل چطور هست؟ مادرتون بی دلیل با شما بدرفتاری می کنن یا اینکه شما هم متقابلا رفتارهای نادرستی دارید و ارتباط خوبی با خانوادتون برقرار نمی کنید، رفتار خانوادتون با خواهرتون به چه صورت هستش و میزان حساسیت شما و واکنش شما نیز به برخوردهای… ادامه دیدگاه »

نسیم،&
10 ماه پیش

سلام وقت بخیر من یکساله ک عقدم با پسرعمم و شرایط پسرعمم بسیار سخت هستش چون عمم بدلیل سکته ناتوان شده و احتیاج ب مراقبت داره البته الان حالش بهتره در حدی ک خودش کارای شخصبش رو انجام میده ولی کارای خونه رو نه. همسرم همون اول گفته بود ک من خونه دوطبقه یا نزدیک مامانم میگیرم و قراره خودم همه کاراشو انجام بدم و تو قرار نیس کار خاصی بکنی براش.با این حرفاش من راضی ب ازدواج شدم و بعد از چند ماه من ازش خواستم ک خونه جدا ولی نزدیک هم بگیره و قبول کرد حالا الان رفته… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  نسیم،&

سلام به شما عزیزم‌ اگر که با مراقبت کردن از عمتون مشکل دارین بهتر هستش که به دلیل رودربایسی قبول مسئولیت نکنید چون اگر شما مایل به این کار نباشید طبیعتا اذیت میشین و حتی ممکنه رفتاری ازتون سر بزنه که باعث بشه عمتون نیز اذیت بشن و دلخوری های ممتدی پیش بیاد بنابراین نیاز هست که در این مورد حتما توافق لازم صورت بگیره. تصمیم گیری برای طلاق به این سرعت پیشنهاد نمیشه، شما نیاز به صحبت و گفت و گوی دو جانبه باهم دارید، نیازمند این هستید که بتونید درک متقابلی نسبت به هم داشته باشید و هر… ادامه دیدگاه »

Fatemeh
10 ماه پیش

سلام .وقتتون بخیر… من ۱۷ سالمه و با پسری ۲۷ ساله ،پنج ماهه که نامزدم. من تو این پنج ماه ایشون رو شناختم که رفتار غیر قابل تحملی دارن،وقتی عصبی میشن به خوانواده من توهین میکنن و هر چی میاد تو دهنشون میگن،داد میزنن و بعد که عصبانیتشون تموم میشه از گفته و حرف های خودش پشیمون میشه. ناگفته نماند اینکه هر وقت باهم بحث و دعوا میکنیم همیشه حرف طلاق رو پیش میکشن و من چند بار باهاشون صحبت کردم و گفتم که دیگه حرف طلاق رو نزنه ولی کو گوش شنوا!!!!! به نظر شما من با ایشون چیکار… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  Fatemeh

سلام به شما عزیزم رفتارهای تکانشی (عصبانیت انفجاری و رفتار بدون فکر) و داشتن تفکر سیاه و سفید ( اینکه فرد همه چیز را به طور مطلق خوب و یا به طور مطلق بد ببینید) علائمی هستند که اگر مورد توجه و درمان قرار نگیرن میتونن مشکلات زیادی رو ایجاد کنن. احتمالا ایشون فردی هستن که در مواقعی که اروم هستن ابراز علاقه شدیدی به شما میکنن و در مواقع عصبانیت به شدت شمارو مورد توهین قرار میدن که چنین رفتاری از جمله پیامدهای تفکر سیاه و سفید هست یعنی فرد نمیتونه حد وسط داشته باشه و به همین دلیل… ادامه دیدگاه »

Fatemeh
10 ماه پیش
پاسخ به  روانشناس

ببخشید اینو فراموش کردم بگم که من در این دوران پرده بکارتم را از دست دادم و خانواده من اطلاعی ندارن ،و محیط شهری که من زندگی میکنم به گونه ای است که ،ازبین رفتن پرده بکارت من مایه آبروریزی خانواده‌ام میشود و من نمی‌توانم در دادگاه این قضیه را به راحتی بیان کنم. این از یک طرف و از طرفی دیگر من نمیتونم با ایشون زندگی کنم به خاطر رفتار و اخلاقشان …..
لطفا کمکم کنید و یک راهی به من پیشنهاد کنید ..خییلی ازتون ممنون میشم

Last edited 10 ماه پیش by Fatemeh
ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  Fatemeh

عزیزم همونطور که خدمتتون عرض کردم مناسب ترین راه برای شما زوج درمانی هستش و اگر ایشون این مسئله رو بپذیرن که نیاز به تغییر رفتار دارن میشه به بهبود رفتار و رابطه تون امیدوار بود، در زمان پیشنهاد مشاوره به اییشون بهشون بگید که دلتون میخواد برای بهبود رابطتون اقدامی بکنید و نظرشون رو راجع به مراجعه به مشاور بپرسید، بهشون بگین که قصد ندارین چیزی رو بهشون تحمیل کنید ولی دلتون می خواد که رابطه بهبود پیدا کنه، به همین دلیل ازشون می خواین که به همراه شما به مشاور مراجعه کنن. یادتون باشه که در زمان مناسب… ادامه دیدگاه »

جواد نوری
10 ماه پیش

دعوای روزانه و در مورد دخترم

ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  جواد نوری

سلام به شما
دوست عزیز بفرمایید که دختر خانومتون چند سالشونه و عمده مشکلاتتون با ایشون بر سر چه مسائلی است؟

زهره
10 ماه پیش

سلام وقت بخیر میشه منو تو این موضوعی که میگم کمک کنید لطفا ممنون من مادر پدری دارم که ۵۰ سالشونه میشه خیلی راحت گفت فکرشون خیلی قدیمی هست مادر من کارمند هستن به همین دلیل بیشتر وقت ها فقط شب ها هست خونه و اینکه وقت هایی که میان خونه همیشه میگه خسته ام و حوصله شمارو ندارم و برادری دارم که ۲۰ سالشونه ایشون از اینکه مادرم و پدرم از کوچیکش تا به امروز بهش محبت یا توجه نکردن و خیلی کار های دیه مثل تخریب کردن غرورش پیش دوستاش و اطرافیان ایشون رو به حد تنفر از… ادامه دیدگاه »

Last edited 10 ماه پیش by زهره
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ماه پیش
پاسخ به  زهره

سلام به شما زهره جان نگرانی شما برای برادر و پدرتان قابل احترام می باشد اما نیاز است که مشکلات آنها با مادر را به خود آنها واگذار کنید و اجازه بدهید خود آنها در مورداحساسات و مشکلاتی که دارند باهم صحبت کنند و در این مسیر نتیجه گیری داشته باشند. اینکه شما محبت و توجه مادر را بخواهید خب این در مسیر درستی قرار دارد و کاملا طبیعی می باشد که انسان نیاز به توجه و محبت افراد مهم زندگیش داشته باشد اما در این مسیر نیاز است که به واقعیت های موجود نیز توجه کنید اینکه سبک شخصیت… ادامه دیدگاه »

رهرا
10 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر 🌺 من سالهاست پدرمو از دست دادم تقریبا ۱۰ سال، مادرم ما رو به قیومیت گرفت اما مریض بود و همه کارهای خرید بیرون با من بود و لیشون فقط اشپزی میکرد تو خونه، من ارثیه دارم و مستمری و واقعا منتی نیست اما ایشون منت میذاره و کتک میزنه سر اینکه چرا من حقمو میخوام ۲۴ سالمه و خسته شدم از این شرایط
راهنمایی کنید لطفاً

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ماه پیش
پاسخ به  رهرا

سلام به شما زهرا جان
قابل درک هست که در شرایط سختی به سر می برید اما بهتر است که در این مسیر در احترام به مادر و مسیری که می خواهید برای آینده طی کنید با ایشان صحبت کنید تا بتوانید در مسیر تعاملی بهتری در این مسیر حرکت کنید .
بهتر است در صورا امکان با مادر به روانشناس مراجعه کنید.

بهناز
10 ماه پیش

سلام من یک دختر ۱۵ ساله هستم از مدرسه مادر ها رو خواستن و فقط گفتن مادر ها بیان و دانش آموزا نیان من مادرم بی سواده و من همیشه راجب این مورد خیلی ناراحت میشم پدرم متاسفانه یک شهر دیگه هست و نمیتونه بیاد به نظرتون من چیکار کنم ؟ اگر خودم رو میزاشتن حتما میرفتم ولی مادران رو فقط میخوان برای کلاس و ثبت نام من موندم چیکار کنم اخه خودمم برم نمیزارن و فکر میکنم این مسئله باعث خجالت در کنار دوستام که مادرشون معلم هستن بشه به نظرتون چیکار کنم؟ من تک فرزندم و خواهر یا… ادامه دیدگاه »

Last edited 10 ماه پیش by بهناز
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ماه پیش
پاسخ به  بهناز

سلام به شما بهناز جان ببین عزیزم در هرصورت پدر و مادر شما همین دو فردی می باشند که مشاهده می کنید .در کنار اینکه مادر شما براساس سواد و تحصیلات خود تمام تلاش را برای شما انجام داده اند اگر بخواهید دائم با مخفی کردن قسمتی از هویت خود پیش بروید این موضوع می تواند سالها برای شما درگیری فکری ایجاد کند. بهتر است مادر را همانطور که هستند بپذیرید و به ایشان اعتماد کنید و بدون توهین و سرزنش یا مقایسه موضوع را با ایشان در میان بگذارید شما توضیحات لازم را در مورد مدرسه و کلاس و… ادامه دیدگاه »

فرزاد
10 ماه پیش

سلام وقت بخیر یک سوال دارم. من مادری دارم که از زمانی که یادم میاد هر زمان زندگیمون در حال رشد بوده یا شرایط به سمت پایدار شدن زندگی پیش می رفت عمدا شرایط را به هم میزنه و مشکل یا بحرانی به وجود میاره! قبلا متوجه نمیشدم که چرا زندگی ما برخلاف دیگران رشد نمی کنه اما هر چقدر سنم بالاتر رفت و به گذشته دقت کردم متوجه شدم زمانی که اوضاع داره به سمت آرامش و رفاه و فراغت از دغدغه پیش میره به عمد همه چیز را خراب می کنه. مثلا با فروش خانه ای که به… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
10 ماه پیش
پاسخ به  فرزاد

سلام به شما دوست عزیز برای تشخیص مشکل مادرتون نیاز به بررسی دقیق و اطلاعات بیشتری هست همچنین شما تنها یک اشاره به رفتار مادرتون کردین و دقیق توضیح ندادین که چه مشکلی برای شما ایجاد کرده اما این رفتارها می تونه بدون قصد و نیت منفی و سوء باشه و تنها نوعی رفتار تکانشی یعنی رفتارهای بدون فکر و هیجانی باشه که می تونه از اختلالاتی مثل اختلالات دو قطبی نشات بگیره. در هر حال اگر که مادرتون تحت نظر پزشک هستند بهتر هستش که بار دیگر در مورد این مسئله باهاشون صحبت کنید چون همونطور که عرض کردم… ادامه دیدگاه »

فرزاد
10 ماه پیش
پاسخ به  روانشناس

از راهنمایی شما سپاسگزارم

زهرا
10 ماه پیش

سلام ۱۳ ساله ازدواج کردم همون اوایل ازدواج مشکلای اخلاقی همسرمو میدیدم ولی فکر میکردم اشتباه میکنم یا زیادی حساسم ولی الان دیگه کاملا قبول دارم که اون یه سری مشکلات روانی داره ….مثلا وقتی یه بحث کوچیکی که هم حتی توی خونه داریم میره و به همکاراش و اطرافیانش میگه و عصبانیتشو و بروز میده و همه میفهمن من اصلا احساس امنیت دیگه کنارش ندارم …سر هر بحثی حتی بهم میگه بیا بریم پیش یه نفر دیگه بگیم ببینیم حق با کیه

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان
قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما عزیزم در این مسیر نیاز است که شما و همسرتان برای بررسی بعد شخصیتی و رفتاری و همچین مسیر تعاملی که وجود دارد به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در این مسیر به شما و ایشان کمک کنیم تا بتوانید در این مسیر به هردوی شما کمک کنیم تا بتوانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

علی
10 ماه پیش

سلام

سها
11 ماه پیش

سلام من یه دختر ۱۵ سالم خانوادم اصلا به من توجه نمیکنن ولی با بقیه خانواده خوبن من نمیدونم چرا با من اینطورین هر چی میخوام باهاشون خوب بشم ولی خودشون نمیزارن بدتر از این خیلی مذهبین و جایی نمیزارن که بریم حتی خونه دوستام ولی به خواهرم اجازه میدن خاهش میکنم کمکم کنید من خیلی اذیت میشم با این کاراشون😭

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه پیش
پاسخ به  سها

سلام به شما سها جان اینکه شما بخواهید از سمت خانواده مورد احترام باشید و روابط بهتری تجربه کنید و استقلال بیشتری برای بودن با همسالان خود داشته باشید کاملا طبیعی می باشد اما در این مورد نیاز است که شما مسیر تعاملی خود را نیز بررسی کنید . اجازه بده باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتونیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم. ۱٫ شما چگونه نیازها و احساسات خودت را با پدر و مادر بیان می کنی؟ ۲٫ خواهر شما چند سال دارد؟ ۳٫ خانواده با شما چگونه رفتار می کنند و واکنش شما نسبت به آنها چیست؟ ۴٫ در… ادامه دیدگاه »

هلنا
11 ماه پیش

سلام لطفا میشه بنده روراهنمایی کنید ۳۴ ساله وهمسر۱۲سال بزرگتر از خودمه سال ۸۴ به طورسنتی درحالی که مخالفت پدروفامیل وجودداشت اما رضایت مادرباعث مجاب شدن بقیه بود متاسفانه ب علت اختلاف مادروهمسرم و کینه ای بودن طرفین نوع رفتار خانواده وهمسر سردبودن وبی توجهی به شدت احساس تنفرپیداکردم ازهمه چیز

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه پیش
پاسخ به  هلنا

سلام به شما هلنا جان
ببین عزیزم شما بیان می کنید ۱۲ سال از زندگی مشترکتان می گذرد و در این زمان نیاز است که شما و همسرتان در احترام به خانواده ها مسیر رشدی زندگی مشترکتان را طی کنید تا بتوانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
بهتر است شما و همسرتان برای بررسی مسیر تعاملی و مشکلاتی که دارید به روانشناس مراجعه کنید تا در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

Tala
11 ماه پیش

سلام من یه دختر ۱۶ ساله ام من تو ی خانواده ۴ نفره زندگی‌میکنم و علاقه ی زیادی نسبت ب مادرم دارم ولی ایشون بخاطر اتفاقاتی ک در خانواده شون افتاد و برادر و پدرشون رو از دست دادن شرایط مساعدی ندارن و من هر وقت که میرم که خوشجالشون کنم با من رفتار خوبی ندارند در واقع حس میکنم اونقد به من بی توجهی میکنند که حس میکنم من واقعا دخترش نیستم و برعکس همیشه سعی میکنه با بقیه خوب باشه ولی من وقتی که میرم پیشش تا حداقل یکم باهاش صحبت کنم ب من میگه برو اصلا حوصله… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
11 ماه پیش
پاسخ به  Tala

سلام به شما
طلا جان عزیزم چه مدت هست که مادرتون، پدر و برادرشون رو از دست دادن و از نظر خلقی در چنین شرایطی هستن؟
آیا با بقیه اعضای خانواده هم اینطور رفتار می کنن؟

Maeii
11 ماه پیش

سلام و خسته نباشید
ببخشید من یه دختر ۱۷ سالم و تقریبا تا ۳ ماه دیگه وارد ۱۸ سالگیم میشم
من میخوام مستقل باشم و از خانوادم جدا شم
پدر و مادرم واقعا اذیتم میکنن از هر نظر و اوضاع خانوادگی نابسامانی دارم
از طرفی خانوادم اینکه یه دختر بخواد تنها زندگی کنه و مستقل شه رو هرزگی میدونن و گفتن که میکشیمت و از این جور حرفا
من چیجوری میتونم از دستشون خلاص شم؟
تو رو خدا راهنماییم کنید واقعا به کمک احتیاج دارم😭

ویرایشگر
روانشناس
11 ماه پیش
پاسخ به  Maeii

سلام به شما
عزیزم من خیلی برای شرایط شما متاسف هستم عزیزم، طبیعتا اگر که تحت فشار هستین خیلی خوبه که به فکر مستقل شدن باشید اما عزیزم طبیعتا شما برای مستقل شدن نیاز به برنامه ریزی، شرایط مساعد و استقلال مالی دارید و نمیتونید بدون توجه به این مسائل برای جدا شدن از خانوادتون اقدام کنید، از طرفی هر خانواده ای قانونی دارد و بهتر هستش که به شرایط خانوادگی و قوانین حاکم نیز توجه کنید و برای هر کاری زمینه اون رو فراهم کنید.
لطفا بیشتر از شرایطتون توضیح بدین تا بهتر بتونیم باهم صحبت کنیم.

آیدا
11 ماه پیش

بله

Fariba
11 ماه پیش

توروخدااا جواب منو بدید

Fariba
11 ماه پیش

چرا جواب منو میدید

Asma
11 ماه پیش

📒: سلام من یه دختر ۲۴ سالم و پدرمو از دست دادم و یه خانواده ۴ نفره ایم و یه خواهر و برادر دارم مامانم اصلا دوستم نداره و همش نفرینم میکنه و هرچی اتفاق بیافته منو مقصر میدونه ولی بخدا من بد نیستم و دلم خیلی نازکه با کوچکترین تقی گریم میگیره و هرچی پول داشته باشم فقط دوست دارم خرج خواهر و برادر و مامانم بکنم هرچند خودشون پول دارن ولی خواهرم که منو یه ادم حسود میدونه و همش میگه بمن حسادت میکنی مامانم هم منو انگار از سرراه پیدا کرده و اگر کوچکترین چیزی به خواهر… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه پیش
پاسخ به  Asma

سلام به شما اسما جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر دقت کنید که قرار نیست شما تمام زمان و پول خود را صرف آنها کنید تا به شما توجه داشته باشند در این مسیر بهتر است که مسیر ارتباطی که دارید را بررسی کنید تا بتوانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید . شما یک خانم بالغ می باشید که می توانید برای ادامه مسیر خود تصمیم گیری کنید در مسیر ارتباطی بهتر است از به دنبال مقصر بودن خوداری کنید و سعی… ادامه دیدگاه »

Fariba
11 ماه پیش

سلام. من فریبا هستم دختری ۱۶ ساله من رفتارم از بچگی لوس بوده خیلی رفتارهای بچگونه دارم هیچجوره نمیتونم تغییر بدم اخلاقمو احساس میکنم تو ازدواجمم ب مشکلات بر میخورم تورو خدا کمکم کنید این شده فکرم شب و روز من ی رفتار نفرت انگیز لوسانه دارم جوری که همه ب من میگن ک تو خیلی لوسی ازم کناره گیری میکنن

Fariba
11 ماه پیش

سلام من فریبا هستم دختری ۱۶ ساله من رفتارم از بچگی تا الان لوس بوده خیلی رفتارهای بچگونه دارم هیچجوره نمیتونم تغییر بدم اخلاقمو احساس میکنم تو ازدواجمم ب مشکل بر میخورم تورو خدا کمکم کنید این شده فکرم شب و روزم من ی رفتار نفرت انگیز لوسانه دارم جوری که همه ب من میگن ک تو خیلی لوسی ازم کناره میگیرن