مرکز مشاوره خانواده به دلیل وجود مشکلات موجود در میان خانواده ها کم کم شکل گرفته است و افراد از ان برای کاهش مشکلات و دغدغه های خود استفاده می کنند.

یکی از انواع مشاوره که این روزها طرفداران بسیار زیادی را در بین اقشار مختلف مردم و در سنین مختلف دارد مشاوره خانواده است و دلیل این امر ممکن است این باشد که این روزها مشکلات خانوادگی روز به روز به دلیل شرایط سخت اقتصادی اجتماعی و فرهنگی رو به افزایش است و به خصوص در شهرهای بزرگ و با سطح توقعات بیشتر مردم معمولاً با مشکلات بیشتری مواجه می باشند.

بنابراین مرکز مشاوره خانواده می‌تواند یک راهکار مناسب برای کاهش دغدغه های مردم در زمینه های مختلف مشکلات خانوادگی و روابط میان والدین و فرزندان باشد در مرکز مشاوره خانواده انواع مشاوره های مربوط به خانواده که می‌توانند نقش مهمی را در بهبود شرایط و اوضاع روحی و روانی و شرایط کلی اعضای خانواده داشته باشند ارائه می‌شود.

مثلا بسیاری از خانواده ها ممکن است با تربیت کودک خود مشکلات بسیار زیادی را داشته باشد که این مشکلات بیشتر مربوط به خانواده های نوپا و جوان است.

لذا مرکز مشاوره خانواده می‌تواند در جهت تأمین مشاوره کودک برای تربیت هرچه بهتر اقدام نموده و والدین را برای کاهش دغدغه ها و مشکلات در این زمینه یاری نمایند.

سایت “مشاورانه” به صورت ۲۴ ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند.

مرکز مشاوره خانواده

مرکز مشاوره خانواده و حل مشکلات زندگی

یکی دیگر از مشکلاتی که همواره خانواده‌ها با آن مواجه هستند روابط میان والدین و فرزندان است که در این زمینه همواره فرزندان نوجوان و افرادی که تازه در سنین بلوغ قرار گرفته‌اند مشکلات بیشتری را در این زمینه دارند.

چرا که این سن و سال و این دوره از زندگی بسیار حساس بوده و به نوعی دوره گذار محسوب می‌شود و هر فردی اعم از دختر یا پسر اگر بتواند به خوبی این دوران را با موفقیت و بدون حاشیه پشت سر بگذارد.

قطعاً در اینده‌ای نزدیک شخصیت او به گونه ای مناسب شکل گرفته و تا آخر عمر می تواند وضعیت مناسب‌تری را نسبت به کسانی که در شرایط نامطلوبی در زمان بلوغ خود بوده‌اند تجربه نماید. 

مشاوره خانواده حضوری
دعوا در رابطه عاشقانه
مرزهای شخصی
حد و مرز در رابطه
مهارت های زندگی مشترک
مشاوره خانوادگی
آخرین دیدگاه و 98 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
4.4 106 رای ها
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
اشتراک در
اطلاع از

سوالات متداول مرکز مشاوره خانواده

1 - آدرس سایت کانون مشاوره خانواده چیست؟

سلام. تنها آدرس اینترنتی معتبر سایت کانون مشاوران kanonm.ir است.

2 - مرکز مشاوره خانواده معتبر را چگونه بیابم؟

سایت مشاورانه توانسته است که جز سایت های برتر کانون مشاوران ایران شود لذا می توانید مراکز برتر مشاوره خانواده را در سایت مشاورانه مشاهده کنید.

3 - آیا پیش از مشاوره می توانم چند سوال بپرسم؟

بله. این امکان مشاوره آنلاین در پایین تمامی صفحات و مطالب سایت مشاورانه به صورت رایگان توسط تیم روانشناسی برای شما فراهم شده است.

2K Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عطیه
2 ماه قبل

خانوادم به لباسم گیر میدن نمیزارن ‌‌بارفیقام برم بیرون خسته شدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  عطیه

سلام به شما عطیه جان در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ شما چند سال دارید؟
۲٫ خانواده شما دوستانان را می شناسد؟
۳٫ با آنها صحبت کرده اید دلیل مخالفت و یا نارضایتی از لباس های شما چیست؟

علی
2 ماه قبل

خیانت

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام به شما آقا علی اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.

سمانه مرشدی
2 ماه قبل

سلام من همسرم رفیق باز و کفتر بازه بخاطر همین موضوع زندگیمون عقب افتاده خیلی تنهایی میکشم و فشار عصبی زیادی تحمل میکنم خسته شدم هرچی هم بااحترام و خوبی ازش میخوام بیخیال بشه اما فایده نداشته‌ در دوران آشنایی این موضوع از هم پنهان کرد

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  سمانه مرشدی

سلام به شما سمانه جان ببین عزیزم درک میکنم که این شرایط سختی برای شما ام این رفتارها عموما به شکل اعتیاد در فرد وجوددارد به همین دلیل هم با وجو آسیب هایی که به زندگی وارد میشود از اما بازهم به مسیر رفتاری خود ادامه می دهد در این مسی بهتر است که ایشان صحبت کنید و احساسات خود را از این شرایط بیان کنید و بخواهید که باهم به روانشناس مراجعه کنید چون نیاز است که در مسیر ترک این رفتار به ایشان کمک کنیم و این موردی نیست که شما از خودتان توقع داشته باشید کار خاصی… بیشتر بخوانید

بدبخت
2 ماه قبل

سلام دیگه به آخر رسیدم بعد ۱۱ سال زندگی با کنار اومدن درشرایط خیلی سخت همسرم !!براش سنگ تموم گذاشتم مهربانه پابه‌پای مشکلات باهاش بودم حالا متوجه شدم با کسی که قبل از آشنایی بامن دوست بوده یک سال هستش به صورت موقت عقد کرده !حالا من با دوتا بچه چه خاکی به سرم بریزم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  بدبخت

سلام به شما دوست عزیز
قابل درک است که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و فرزندانتان را در این مسئله درگیر نکنید در این مسیر اهمیت دارد که شما با همسرتان صحبت کنید و بیان کنید چه احساساتی دارید و صحبت های همسرتان را نیز بشنوید تا بتوانید در این مسیر تصمیم گیری بهتری داشته باشید در این مسیر بهتر است شما و همسرتان باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون نیاز است با هردوی شما صحبت شود.

آرزو
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر و خدا قوت من بعد از ۱۰سال صاحب فرزند شدم تا قبل از این شاغل بودم اما همسرم از وقتی پسرم به دنیا اومده اجازه نمیده جایی برم چیکار کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  آرزو

سلام به شما دوست عزیز در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
دلیل همسرتان برای اینکخ اجازه نمی دهند جایی بروید چیست؟
فرزند شما جند وقت می باشد که به دنیا آمده است؟
منظور شما از جایی تنها سرکار می باشد یا در موقعیت های دیگر نیز محدودیت ایجاد می کنند؟

Yem
2 ماه قبل

من دیروز متوجه شدم پدرم داره به مادرم خیانت میکنه،۱۸ سالمه، به همه چی یه حس مریض گونه دارم،نمیدونم باید چیکار کنم،اصن حالم خوب نیست, نمیدونم به کی بگم یا اصن لال بمونم، باید چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  Yem

سلام به شما دوست عزیز
قابل درک است که روبرو شدن با این شرایط برای شمذ با فشار روحی زیادی همراه شده است اما بهتر است در مورد این موضوع جز با روانشناس صحبت نکنید در هرصورت اطلاع خانواده و یا مادرتان می تواند شرایط سخت تری را ایحاد کند‌
بهتر است از کنجکاوی بیشتر خوداری کنید پدر شما به عنوان یک فرد بالغ در مورد این موضوع تصمیم گیری خواهند کرد.

Nafas
2 ماه قبل

چرا هر چی پیام میدم ارسال نمیشه

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  Nafas

سلام مشکلی وجود ندارد این پیام شما دریافت شده است در همین لینک پیام‌خود را مجدد ارسال کنید.

تابش
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  تابش

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید و با داشتن لینک جواب را در زیر سوال مشاهده کنید.

زهرا
2 ماه قبل

سلام خسته نباشین
خانواده شوهرم اگه براشون پول خرج نکنیم البته نه در حد کادو ،باید مدام مایحتاجشونو بخریم اگه اینکارو نکنیم با فرق گذاشتن بین نوه ها اذیت میکنن چیکار کنم ؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان
ببین عزیزم در هرصورت قرار نیست برای دوست داشتن شدن باج داد اگر انها نوه خود را دوست دارند باید این ارتباط را از ارتباط با شما و‌همسرتان نیز جدا بدانند یعنی حتی اگر با همسر شما هم مشکل دارند باز در ارتباط با نوه خود مشکلی ایجاد نکنند.
در مورد کمک به انها خب شما و همسرتان نیاز است که با در نظر گرفتن شرایط انها و شرایط زندگی خودتان تا جای که در توانمندیتان می باشد ان هم به عنوان کمک همسرتان به خانواده اش و نه باج دادن پیش بروید.

زهرا
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

کاری کردن بقیه جاریها مدام باج بدن که جلوتراز بقیه باشن منم نمیخوام وارد این بازیشون بشم مارو کنار گذاشتن(نیاز مالی ندارن )

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

خب شما بهتر است مسیر خودتان را طی کنید و در یک رابطه در احترام با خانواده همسرتان پیش بروید و به فرزندتان نیز اجازه بدهید خودش ارتباطاتش را بسازد .

فرزاد
2 ماه قبل

سلام نیاز به مشاوره دارم چطور میتونید کمکم کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  فرزاد

سلام شما می توانید در همین فسمت سوال خود را ارسال کنید و با داشتن لینک جواب را در زیر سوال مشاهده کنید.

ناشناس
2 ماه قبل

سلام من کمتر از ی ساله ک عروسی کردم و حدود چهار سال نامزد بودم
من شوهرمو دوس دارم و طاقت قهر ندارم ب طوری ک هر بحثی ک میشه من برای آشتی پیش قدم میشم و همسرم ب خاطر همین موضوع فکر میکنه مقصر همه چی منم
اما اواخر خیلی موقع دعوا بد حرف میزنهو بعد میگ تو بی تربیتی و دستشو ب هوای زدن من بالا میبره و تهدید ب زدن میکنه واقعا نمیخوام زندگیم ب همچون جایی برسه چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام به شما دوست عزیز
ببینید بهتر بود در دوران نامزدی به سبک رفتاری و شخصیتی همسرتان توجه بیشتری می کردید چون با ازدواج کردن چیزی تغییر نمی کند‌ پس بهتر بود این مشکلات در همان زمان بررسی و حل می شود.
بهتر است در زمانی که همسرتان شرایط روحی بهتری دارند در مورد احساسات خودتان و شرایط زندگی مشترکتان با ایشان صحبت کنید و بخواهید باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید تا بتوانیم کمک کتیم مسیر ارتباطی بهتری بسازید که هردوی شما بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید.

ناشناس
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم اینکه پدر من در خانه و حتی در جامعه خیلی پرخاشگر هستند و تُن صداشون خیلی بالاس البته تُن صداشون ارثی هستش و در جامعه وقتی بیرون میشن حتما یک دعوایه کلامی با مردم میکنند و وقتی کسی به ایشون میگوید مشکل از شماست قبول نمی کند و تمام حق را به خودش میدهد .پدرمن مریضی ندارد و کامل از لحاض جسمی سالم هستند و موادی از قبیل ..الکل وسیگار و مواد اعتیاد آور مصرف نمیکنند .با رفتار هایه پدرم تمام اطرافیان از ما فاصله گرفته اند و رفتارهایه پدرم مادرم و تمام… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام به شما دوست عزیز
ببینید بی شکسبک رفتاری انسان تاثیر زیادی بر روابط و حتی نتیجه گیری در مسائل کاری دارد در این موردبدون سرزنش کردن پدر بهتر است ایشان را تشویق به مراجعه به روانشناس کنید چون نیاز است شرایط روحی و رفتاری ایشان بررسی و درمان شود .
در این مسیر متخصصین ستاره ایرانیان می توانند با بهترین گروه درمانی به شما کمک کنند.
۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

ناشناس
2 ماه قبل

متشکرم بابت راهنماییتون 🙏🏻

زکیه
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید
به نظرتون اعتقادات تویه زندگی مهمه یا ن؟
من یه خاستگاری دارم که از نظر مذهبی بودن با من فرق داره ولی من دوس دارم شریک زندگیم تو اینجور مسائل همراهم باشه همون جوری که اون دوس داره یه جاهایی منم همراهش باشم ولی اون مخالف این عقیدس
و اینکه خانوادمم دوس دارن که به این خاستگار جواب مثبت بدم ولی من میترسم تو این مسائل به اختلاف بخورم الانم تو بحث اشنایی به این اختلاف خوردم
نظر شما چیه در این باره چ تصمیمی باید بگیرم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  زکیه

سلام به شما زکیه جان ببین عزیزم اعتقادات افرادمی تواند در مسائل مختلفی تاثیر داشته باشد از نوع انتخاب یک سفر تا تربیت فرزند و حتی توقعاتی که از یکدیگر دارید و… اما در این مورد برای اینکه بتوانیم نظری ذر مورد اینکه این اختلاف اعتقادی بین شماها چقدر بر مسیر زندگیتان تاثیر گذار است نیاز است که شرایط هردوی شما و افکار و باورها و بعد های دیگزی چون سبک شخصیتی ، خانواذگی، فرهنگی، معیارها و…. بررسی شود. بهتر است با این آقا برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید تا هردوی شما بتوانید بر مبنای شناخت تصمبم گیری… بیشتر بخوانید

رضا
2 ماه قبل

سلام میخواستم همین الان با یه روانشناس خانواده صحبت کنم. هزینه مشاوره کارت به کارت میشه.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  رضا

سلام مشاوره در سایت رایگان می باشد اما برای مشاوره خصوصی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.
‎۰۲۱ ۲۲۳۵ ۴۲۸۲

زهرا
2 ماه قبل

سلام زهرا هستم من یک ساله ازدواج کردم و با همسرم به شدتتت مشکل داریم جوری که اگه یه شب با هم بحث نکنیم جای تعجب داره من واقعا حالم بده نه میتونم ازش جدا شم نه این مشکل حل شدنیه خیلی کارا انجام دادیم ولی هیچی تعقییر نکرد مدام فکر خودکشی میاد تو سرم ولی جرعتشو ندارم همش ب من بی اعتماده همیشه بهم توهین میکنه اصلا آرامش ندارم پیش مشاور هم رفتگ ولی درست نشد بزرگترین مشکلمم اینه که دوسش دارم و خودم انتخابش کردم لطفا بگین ک چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه قبل
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان
ببین عزیزم نیاز است مسیر بی اعتمادی بین شماها و این بی اعتمادی که بیان می کنید حتما به کمک زوج درمانگر بررسی شود تا بتوان به شماها کمک کرد در شرایط ارتباطی بهتری به مسسر زندگیتان ادامه بدهید یا بر مبنای شناختی که از ایشان و زندگی مشترک با ایشان کسب کرده اید در مورد زندگیتان تصمیم گیری کنید در هرصورت تنها ماندن در این شرایط کمکی به شما نمی کند.

مائده
3 ماه قبل

سلام
من مشکلم باخواهرمه ۱۹سالشه و میخواد ازدواج کنه ما ب هر طریقو ترفندی میخوایم اونو منصرف کنیم ولی اون فقط میگ دوسش دارم درحالی ک پسره سربازه ۵ساله نتونسته تموم کنه همش میره فرار میکنه خانواده پسره اصلا مورد قبول ما نیستن سطح فرهنگیامون زمین تااسمون فرق میکنه هرچی ب خواهرم میگیم درک نمیکنه باید چیکار کنیم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  مائده

سلام به شما مائده جان
ببین عزیزم نگرانی شما برای ازدواج خواهرتان قابل احترام می باشد اما اگر بخواهید او را مجبور کنید خب حق انتخاب را از او میگیرید و این می تواند باعث واکنش بیشتر او شود در این مسیر اهمیت زیادی دارد که شماها در احترام به احساسات او دلایل خودتان را بیان کنید و از ایشان بخواهید برای تصمیم گیری بهتر به روانشناس مراجعه کند چون نیاز است که حتما با خود او صحبت کنیم.
در این مسیر متخصصین ستاره ایرانیان می توانند با بهترین گروه درمانی به شما کمک کنند.
۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

Hima
3 ماه قبل

سلام ببخشید هیما هستم
من پدرم ازدواج کرده و با نامادریم خیلی صمیمی هستیم احساس میکنیم بارداره و من تک فرزندم و احساس خوبی ندارم اصلا نمیدونم چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  Hima

سلام به شما هیما جان ببین عزیزم در هرصورت پدر شما و این خانم باهم ازدواج کرده اند و ممکن است تصمیم بگیرند فرزند دیگری هم داشته باشند اما این موضوع به این معنا نیست که دوست داشتن آنها نسبت به شما و یا روابط آنها با شما قرار است تغییر کند و یا تمام شود شما جایگاه خودتان را در ذهن و ارتباط آنها خواهید داشت و خب می توانید در این مورد نیز در احترام به انتخاب آنها حتی صحبت کنید و صحبت های آنها را نیز بشنوید در مسیر ارتباط باهم می توانید نتیجه گیری بهتری داشته… بیشتر بخوانید

مریم
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر،من حدود ۴ماهی هست که نامزد کردم تنها مشکل من جاریم هست اصن با من صحبت نمیکنه یا انگار کارایی انجام میده از روی حسادت گاهی اوقات تو خونه پدر شوهرم میخوایم کاری انجام بدیم اگه زودتر پاشد اون کار رو انجام بده دیگه اجازه نمیده من برم کمکش و همه از اون راجب کلی چیزا نظر میخوان، من با این رفتارشون ناراحت میشم ولی به روی خودم نمیارم فک میکنم افسردگی گرفتم چیکار کنم 😭

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  مریم

سلام به شما مریم جان ببین عزیزم در همین زمان نیاز است که شما بتوانید ذر کنار یک رابطه در احترام مسیر ارتباطی مستقل خودتان را بسازید اگر دائم بخواهید به رفتارهای این خانم توجه کنید خب این در کنار فشار روحی برای خودتان باعث می شود مسیر ارتباطی شما با نامزدتان و زندگی مشترکتان تحت تاثیر قرار بدهد. شما می توانید یک رابطه در احترام داشته باشید و مسیر خودتان را طی کنید چون هرچقدر شما بیشتر به این رفتارها توجه کنید احتمال تکرار آن نیز بیشتر می شود. در مورد شرایط روحیتان نیز اگر احساس بهم ریختگی روحی… بیشتر بخوانید

فاطمه
3 ماه قبل

سلام خوب هستید . من الان حدود ۵ ماهی هس که ازدواج کردم .مشکل من اینه که خانواده من نمیزارن که نامزدم شبا خونه ما بمونه یا من برم خونشون بمونم و‌همین مشکل باعث شده که همسرم از من مدام گلایه کنه و‌ناراحت بشه

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما فاطمه جان
ببین عزیزم شما و نامزدتان نیاز است که در مورد مشکلات باهم صحبت کنید اما از سرزنش کردن یگدیگر خوداری کنید . در هرصورت در این برخوردها بعد فرهنگی هر خانواده متفاوت می باشد و در این مسیر اگر قرار است چیزی تغییر کند نیاز به تعامل و برخورد در احترام می باشد.
بهتر است اگر با مادرتان احساس راحتی بیشتری دارید در این مورد با بیان درک نگرانی های آنها صحبت کنید.

مهسا
3 ماه قبل

سلام من مهسا هستم حدود دوماه پیش شوهرم اسرار کرد که میخایی بری خونه مادرت (پدرم فوت کردن و مادرم تنها هستن هرشب نوبت یکی از بچهاپیشش میخوابن) گفت زودتر برو امشب برو منم قبول کردم ولی گوشی را گذاشتم روی ضبط صدا و رفتم فردا که اومدم با یه خانمی تو خونه بودن رابطه داشتن بعد فهمیدم صیغه اش بوده و… من اون صدا رو ک شنیدم خیلی حالم بده و یه بچه سه ساله دارم نمیدونم چیکار کنم و نمیتونمم ادامه بدم خانوادمم خبر ندارن ولی چند نفر ک مشورت کردم گفتن بچه ات کوچیک و مریض میشه… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  مهسا

سلام به شما مهسا جان قابل درک است که روبرو شدن با این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما بهتر است در ادل با همسرتان صحبت کنید و احساسات خودتان را از این شرایط بیان کنید و در مورد دوم اینکه بخواهید باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید حتی اگر همسرتان حاضر به مراجعه نیستند بهتر لست خود شما برای بهبود شرایط روحیتان و بررسی شرایط و تصمیم گیری مراجعه کنید . دقت کنید که از مشورت با غیر متخصص خوداری کنید و فعلا تا زمانی که تصمیم… بیشتر بخوانید

رقیه
3 ماه قبل

سلام من درشرف ازدواجم و پدرمادرم فوت شدن و من مستمری پدرمو میگیرم و نامزدم تمکن مالی نداره و هر چیزی که میخره تو این زمونه چون گرونیه برمبنای توقع زیاد من میزاره و کلی منت میزاره و من شدیدا به حقوقم نیاز دارم و خانواده ام میگن دختر حتما باید عقد بشه ،من تو فشار روحی و روانی و اقتصادی قرار گرفتم که نیازام یک طرف که توقع نیست نیازه هر انسانیه نیاز ب پوشاک خوردو خوراک و غیره،و فشار رفتاری ناعادلانه ی نامزدم و اینکه میخام با ازدواجم حقوق ودرامد خوبم قطع شه که برم زیر بار منت… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  رقیه

سلام به شما رقیه جان ببین عزیزم در همین زمان نیاز است که شما در مورد ادامه مسیر زندگی مشترک با شناخت بیشتری پیش بروید چون با ازدواج کردن بعد شخصیتی و رفتاری یک فرد تغییر نمی کند در مسیر ازدواج موضوع مهمی که وجود دارد اما عموما در مورد آن صحبت نمی شود مسائل مالی می باشد در این مورد نیاز است که دیدگاه همسرتان را در مورد وظایفی که در زندگی مشترک دارند و توقعات مالی که از شما دارند صحبت کنید و بعد از شنیدن آن توقعات و دیدگاهای خودتان را نیز بیان کنید و واکنش ایشان… بیشتر بخوانید

Patel
3 ماه قبل

سلام مشکل من باخانواده خانمم است که بیش از حد راحت هستن وحتی به توهین هم میرسه که از نظر خودشون منظوری نداشتن واهمیت نداره ومن هم حساس به این موضوع وخانمم به جانب داری از خانوادش حرف اونارو تایید میکند وباعث ناراحتی من میشه من میخوام که رفت وامدم رو محدود کنم به سالی دو سه بار وخانمم مخالفت میکند ومیگه پس باید جدا شیم از هم اگر بخوای رفت وامد نکنی واین یه مدت است که زندگیمون رو جهنم کرده ومن یه دختر ۸ساله دارم که دوست ندارم زندگیم خراب بشه ونمیخوام کوتاه بیام چون هرچه بیشتر رفت… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  Patel

سلام به شما دوست عزیز ببینید در این مسیر در اول نیاز است که شما و همسرتان بدانید که زندگی مشترکی جدا از زندگی خانوادگی دارید و قرار نیست دائم زندگی شماها تحت تاثیر رفتار و انتخاب های آنها قرار گیرد در کنار اینکه قرار نیست بین زندگی مشترک و خانواگی یکی انتخاب شود. در این مسیر خب شماها می توانید در کنار یک رابطه در احترام حدود ارتباطی و کلامی خود را مشخص کنید و در این مسیر حتی در این مورد اگر مثلا دوست ندارید فلان شوخی را با شما کنند خب در مورد آن بگوید . اما… بیشتر بخوانید

بینام
3 ماه قبل

سلام من خانم ۳۰ساله هستم همسرم ب شدت منو دوست داره و تعصب های خاصی داره و فقط میخاد ک محبت من برای خودش تنها فقط باشه من دختر بچه ۹ساله ای دارم دوست داشتن بیش از حد این اقا منو اذیت میکنه ب شدت چون نمیزارع هیچ کاریو ب تنهایی انجام بدم تا اینکه نتونستم و از خونه بیرون زدم و موقعی ک برگشتم همسرم ب شدت اذیت شد جوری ک تا چندساعت فقط گریه میکرد و از احساساتش و بدی دوران کودکیش و اینکه پدرش چقد عذابش داده تعریف میکردبا گریه جوری ک بعدچندساعت بیهوش شد من خیلی… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  بینام

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم وابستگی افراطی آن هم زمانی که با کنترل کردن شما و حساسیت های بیش از اندازه همراه است در کنار نوع واکنشی که شما در مورد همسرتان بیان می کنید خب این مورد با اهمیتی می باشد و نیاز است که این وابستگی درمان شود این علایم نشان از فشار روانی زیادی در همسرتان دارد . بله بهتر است که با ایشان صحبت کنید تا باهم به روانشناس مراجعه کنید و ایشان برای بهبود شرایط روحیشان گام بردارند با بهبود شرایط روحی ایشان می توانند در کنار داشتن یک ارتباط سالم با شما… بیشتر بخوانید

zohre
3 ماه قبل

سلام خدمت شما من دختری ۲۴ ساله هستم حدودا۴ ساله با آقایی ۲۹ ساله و شاغل در رابطه هستم خانوادهامون در یک سطح هستند ما همو خیلی دوس داریموهدفمون ازدواجه و تواین چندسال در خوشی و ناخوشی کنار هم بودیم تااینکه من از یکسال قبل به ایشون گفتم بیا ازدواج کنیم به خاطر مسائل مالی گفتند شرایطش مهیا نیست و پول کم دارم واسه شروع زندگی و من درک کردم ایشونو یکسال ازاون قضیه میگذره و بارها بارها ازش خواستم که بیاد باهم زندگیمونو از کم شروع میکنیم ولی قبول نکردن و گفتن تو احساسی به این موضوع نگا میکنی… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  zohre

سلام به شما زهره جان ببین عزیزم احساساتی که به این آقا دارید قابل احترام است اما در هرصورت ماندن در روابط بدون هدف و مسیر مشخص می تواند برای هردوی شما با مشکلات و فشار روحی زیادی همراه شود در این مسیر در کنار احساسات نیاز است که اگر هدف شما و ایشان ازدواج است خب در این مسیر بهتر است که شرایط ارتباط مشخص شود چون در هرصورت تضمینی وجود ندارد که اگر شما بازهم در ارتباط بمانید چه زمانی این رابطه به ازدواج برسد و یا اینکه آینده همان گونه شود که می خواهید. در هرصورت بعد… بیشتر بخوانید

جورج
3 ماه قبل

خلاصه بخوام بگم اینکه نمیدونم کی غیرت باید به خرج بدم کی نیازی به حساسیت نیست و این داره روانیم میکنه دوست ندارم کسی به ناموسم نگاه کنه دوست ندارم کسی ناموسمو به اسم کوچیک صدا بزنه دوست ندارم … موقعی هم که میخوام از خودم عکس العملی نشون بدم میمونم کارم درسته یا نه و منصرف میشم البته تو موارد واضح مشکلی ندارم بعنوان مثالی یک آدم بی شخصیتی میخواست به ناموسم فحاشی کنه قبل از اینکه فحش کامل تو دهنش بچرخه با مشت زدم تو دهنش و اجازه توهین بهش ندادم یعنی ادم بی غیرتی نیستم ابدا و… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه قبل
پاسخ به  جورج

سلام به شما دوست عزیز در اول اینکه خب شما در سن نوجوانی و در مسیر تشکیل هویت هستید زمانی که هویت کامل تری را در این مسیر رشدی شکل بدهید خب می توانید در مورد رفتارها و عملکرد خودتان و روابط نیز نتیجه گیری بهتری داشته باشید پس قسمتی از این موضوع مربوط به مسیر رشدی شما می باشد. و قسمت دیگری از آن به تعریف های شما از غیرت، ارتباط، خیانت و… بستگی دارد و نیاز است که افکار و احساسات و معنایی که شما به کلمات می دهید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به شما کمک… بیشتر بخوانید

خدمات مرکز مشاوره خانواده

آنلاین

تلفنی

حضوری

شهرهای تحت پوشش مرکز مشاوره خانواده

 • آذربایجان شرقی
 • آذربایجان غربی
 • اردبیل
 • اصفهان
 • البرز
 • ایلام
 • بوشهر
 • تهران
 • چهارمحال و بختیاری
 • خراسان جنوبی
 • خراسان رضوی
 • خراسان شمالی
 • خوزستان
 • زنجان
 • سمنان
 • سیستان و بلوچستان
 • فارس
 • قزوین
 • قم
 • کردستان
 • کرمان
 • کرمانشاه
 • کهگیلویه وبویراحمد
 • گلستان
 • گیلان
 • لرستان
 • مازندران
 • مرکزی
 • هرمزگان
 • همدان
 • یزد
 • همدان
 • بروجرد
 • نقده