مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

The last comment and 6 other comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

1428 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
momo
2 ماه پیش

سلام خسته نباشید من مشکلات دیگه ای هم دارم ولی مهترین وبزرگ ترینشون رو اینجا مطرح میکنم روابط اجتماعی صفر ،در حدی که سلام بلدم فقط از قرار گرفتن در جمع های خوانوادگی دوستانه کلاس و غیره واهمه دارم مخصوصا خوانوادگی چون نه حرف زدن بلدم نه اینکه تو موقیت های مختلف چی کار کنم بهم میگن چرا حرف نمیزنی و خسته کننده ای و فان نیستی و من هم نمیتونم کسی پیدا کنم که به درد من بخوره به این نتیه رسیده بودم که من از معاشرت کردن با دیگزان راحت نیستم ،اونا هم همینطور حس میکنم با بقیه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  momo

سلام عزیزم
اول اینکه بفرمایین شما چند سالتونه؟
و بعد اینکه من متوجه منظورتون نشدم اینکه شما به طور کلی علاقه ا‌ی به ارتباط با افراد ندارید و فقط به خاطر واکنش اطرافیانتون دوست دارید ارتباطتون رو بیشتر کنید یا اینکه علاقه به برقراری ارتباط هستید و احساس میکنید تواناییش رو ندارید؟

1 ماه پیش
پاسخ به  momo

سلام
میگم منم تو یه جمعی میشینم شوخی میکنن یا حرف میزنن من از جمعشون جدا میشم یا میرم یه جا تنها فقد دوس دارم تنها باشم حتی همش درحال بحث کردن با خونوادمم اصلن دسته خودم نیس هرچی از دهنم در بیار بهشون میگم
بعدش میرم ت اتاق میشینم آهنگ گوش میدمو گریه میکنم
قبلن آهنگ گوش میدادم میرقصیدم الان اصلن هیچ حسی ندارم حتی دیگه درس خودندن هم برام مهم نیس
خیلی هم ب خودکشی اینا فکر میکنم
اصلن نمیدونم چمه
😐

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  محبوبه

سلام به شما
محبوبه جان شما چند سالتونه؟
چه مدت هستش که چنین علائمی دارین؟
اخیرا تغییری در اشتهاتون ایجاد شده؟ و یا افزایش یا کاهش وزن شدید داشتین یا خیر؟
کیفیت خوابتون چطور هست؟
فکر می کنید بیشتر از هرچیزی، چه عاملی شما رو اذیت می کنه؟

farnaz
2 ماه پیش

سلام خسته نباشید،تقریبا یه یک ماهی هست که همش خواب پسر عموم رو میبینم،ک باهم ازدواجکردیم و اون انگار خیلی منو دوست دارع و همش با من میگهو میخنده و بغلم میکنه،خیلی دارم اذیت میشم یک شب در میان دو شب در میان خوابشو میبینم و باهام خیلی خوبع،من عصبانی میشم موقعی که از خواب بیدار میشم لطفا بهم کمک کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  farnaz

سلام به شما فرزانه جان ببین عزیزم این خواب ها بیشتر بر گرفته شده از احساساتی می باشد که ممکن است شما آنها را نادیده گرفته باشید و یا اینکه افکاری که مداوم در ذهن شما حضور دارد در این مسیر بهتر است رد کنار احترام به احساسات خودتان و بررسی آنها سعی کنید که دلیل عصبانیت خود را نیز بررسی کنید که دیدن یک خواب چطور می تواند شما را عصبانی کند مگر در این خواب چه احساساتی تجربه می شود . دقت کنید که اگر شما بخواهید تمرکز زیادی بر این خواب ها کنید و حتی آنها را… ادامه دیدگاه »

2 ماه پیش

سلام من ۱۶ سالمه و از ۱۴ سالگی از پسر همسایمون خوشم میومد تا اینکه اونم گف از من خوشش میاد و پارسال باهم دوست شدیم مامانمم خبر داشت . تا اینکه دو ماه قبل گف که جدا شیم و من نمیتونم با هیچکی باشم و اینا منم هرکاری کردم دیگه نشد و رفت ولی قبل کاتمون گفت که منو دوس داره و بعد چن روز دیگه جدا شدیم و الان با یه دختر دیگه‌س . من حالم خیلی بده مامانم خیلی کمکم کرد که فراموشش کنم ولی نشد دوستامم همینطور .. هر وقت میبینمش حالم گرفته میشه فک میکنم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  Kianaz

سلام‌ به شما عزیزم احساس شما قابل درکه و با توجه به وابستگیتون کاملا طبیعی هستش که این جدایی براتون‌ سخت باشه و در حال حاضر در شرایط روحی خوبی قرار نداشته باشید ولی عزیزم‌ سعی کنید به خودتون زمان بدید تا این دوران رو طی کنید، این دوران با تمام سختی هایی که به همراه داره موقتی هستش و شما به مرور حالتون بهتر خواهد شد، ولی برای اینکه سریع تر این دوران رو طی کنید سعی کنید از پی گیری کردن کارهای ایشون از طریق شبکه های مجازی خودداری کنید و اگر چیزهایی هستن که شما رو یاد… ادامه دیدگاه »

1 ماه پیش

ممنونم از راهنمایتون🙏🏻
وقتی میبینمش خیلی حالم بد میشه 😔

Mobiw
2 ماه پیش

ببخشید هزینه مشاوره خصوصی چقدر هستش؟اخه من درس میخونم در امدی ندارم ولی باید با یکی خصوصی حرف بزنم😔

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  Mobiw

سلام به شما
عزیزم برای اطلاع از هزینه های مشاوره می تونید با مرکز تماس بگیرید و اطلاعات لازم رو دریافت کنید.
۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

Mobiw
2 ماه پیش

ببخشید مشاوره از طریق چت کردن هم دارید؟یا فقط تلفنی و حضوری امکان داره؟
اخه من تلفنی نمیتونم همه حرفامو بگم😔

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  Mobiw

سلام عزیزم بله از طریق تلگزام هم میتونید برای دریافت مشاوره اقدام کنید، لطفا به آیدی زیر پیام بدین:
https://t.me/kanonmoshaveran_bot

علی
2 ماه پیش

سلام مشاوره خانوداه میخواستم از لحاظ مالی هم توان پرداخت هزینه حضوری رو ندارم میشه کمکم کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما دوست عزیز
در همین قسمت می توانید سوال خود را ارسال کنید

Mobiw
2 ماه پیش

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و پدر و مادرم جدا شدن و مادرم ازدواج مجدد داشته توی فامیل نا پدریم با پسر عموی نامدریم وارد رابطه شدم و خیلی دوس داریم همدیگه رو چون اونم بچه طلاقه ولی خانواده من همش میگفتن اشتباهه چون نا پدریم خیلی قبلا ها مادرمو میزد خانوادمم میگن این پسر هم از خون همین ادمه خوشبختت نمیکنه مدر اصلی من هم کاملا مخالفه و منم پدرمو دوسدارم نمیدونم چیکار کنم ولی اهمیتی ندادم ولی چند سال پیش شوهر خاله من ب من نظر داشت نصف شب دیدم بالاسرمه این موضوع رو من دیشب گفتم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  Mobiw

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیمز احساساتی که داری قابل احترام هست اما شما در سن ۱۷سالگی قرار دارید و این آقا ۱۸ سال دارند و تا رسیدن به سن ازدواج و ایجاد شرایط اجتماعی ، شغلی ، اقتصادی و… سالها می تواند طول بکشد و در این سالها هردوی شما به هویت کامل تری می رسید که معیارهایتان برای ازدواج یم تواند رشد کند و حتی تغییر پیدا کند و مانند زمان فعلی و این شرایط سنی نیست . اینکه ناپدری شما اخلاق مناسبی ندارد و ایشان فامیل او هستند و همین رفتار را خواهند داشت خیر درست… ادامه دیدگاه »

ماهان
2 ماه پیش

سلام من ۱۹سالمه دخترم .امسال سال دومی بود که کنکور داشتم که باز نتیجه مطلوبی نداشته الان من نمیدونم باید انتخاب رشته کنم یا باز برای سال بعد تلاش کنم یکم که فکر کردم دیدم اصن نمیدونم از زندگی چی میخام .هدفم چیه‌.برای چی زندگی میکنم. صبحا عادت کردم که زود بیدارشم اما وقتی میبینم کاری برای انجام دادن ندارم حس پوچی بهم دست میده . میشه لطفاً راهنماییم کنید که چجوری میتونم خیلی زود هدف زندگیمو تشخیص بدم و در مسیر اون حرکت کنم؟؟حتی نمیدونم اگه انتخاب رشته کنم قبول میشم یانه.خیلی منتظر جوابت بودم فکر میکردم بهتر از… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  ماهان

سلام به شما
عزیزم رشتتون چیه؟ به چه منظور و برای چه هدفی درکنکور درس میخوندین؟ آیا براتون مهمه که حتما به دانشگاه برید؟ به نظر خودتون اگر که بازهم مجددا سال بعد پشت کنکور بمونید انگیزه و علاقه به درس خوندن دارید؟

محیا
2 ماه پیش

سلام محیا هستم ۲۱ سالمه
نمیدونم چجوری باید مشکلم رو بیان کنم ولی میدونم خیلیی نیاز به کمک دارم دردم رو به کسی نمیتونم بگم میخواستم بدونم شما به طور شخصی مشاوره میدین؟؟
اگ میدین ایا هزینه ای داره برام؟
شب روزم دارم با عذاب این مشکل می گذرونم خواهش میکنم کمکم کنید

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  محیا

سلام به شما
بله عزیزم برای مشاوره ی خصوصی نیاز هست که هزینه ی مشاوره پرداخت کنید و میتونید به صورت تلفنی یا حضوری و یا از طریق تلگرام مشاوره ی خصوصی دریافت کنید.
روانشناس
۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲
https://t.me/kanonmoshaveran_bot

پری
2 ماه پیش

سلام من با پسری در رابطه هستم و مدتی این رابطه تموم شده بود ک اشتی کردیم و دوست خانوادگی هم هست و من حس میکنم ایشون منو بخاطر نیاز خودشون میخوان با اینکه خودش میگه ن و تو رابطه ما ن رابطه جنسی هست ن حرفش فقط با عرض معذرت در حد اورال هست وقصد ما برای ازدواج بود و تا حدودی خانواده خبر دارن من ۱۹ سالمه و طرفم ۲۵ ۲ سال وارد رابطه جدی شدیم از قبلش هم همو میشناختیم موقع اشتی راجب اینده حرف زدیم ک گفت نمیشه از الان چیزی گفت ولی ایشالا ک خیرِ… ادامه دیدگاه »

Pari
2 ماه پیش

سلام من با پسری در رابطه هستم و مدتی این رابطه تموم شده بود ک اشتی کردیم و دوست خانوادگی هم هست و من حس میکنم ایشون منو بخاطر نیاز خودشون میخوان با اینکه خودش میگه ن و تو رابطه ما ن رابطه جنسی هست ن حرفش فقط با عرض معذرت در حد اورال هست من ۱۹ سالمه و طرفم ۲۵ ب خانواده ها تا حدودی خبر دارن از رابطه ما و قصد ما از اول ازدواج بود و نزدیک ۲ سال رابطه جدی شروع کردیم ولی از قبل همو دیده بودیم موقع اشتی کردن از اینده برای از دواج… ادامه دیدگاه »

Pari
2 ماه پیش

سلام من باپسری در رابطه هستم و دوست خانوادگی هم هست مدتی رابطه کات شده بود و دوباره اشتی کردیم ومن حس میکنم فقط بخاطر نیازش هست ک‌ بامنه در صورتی که خودش میگه ن و ما اصلا رابطه جنسی نداریم فقط با عرض پوزش در حد اورال هست
میشه کمک کنید چه کاری باید انجام بدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  Pari

سلام به شما پری جان ببین عزیزم شما رد مورد شرایط سنی خود اطلاعاتی بیان نکرده اید در کنار اینکه هدفتان از این ارتباط چیست و توقعات شما از این رابطه چیست ؟ این موضوعات می تواند تاثیر زیادی بر یک رابطه داشته باشد بهتر است دقت کنید که دلایل شما برا کات کردن نیز اهمیت ویژه ای دارد چون در زمان فعلی که بازگذشت داشته اید این مشکلات بر طرف شده است ؟ چون اگر برطرف نشده است بازهم نتایج گذشته می تواند ایجاد شود . در مورد داشتن اورال سکس نیز بهتر است از هرگونه رابطه جنسی خوداری… ادامه دیدگاه »

پری
2 ماه پیش

مممنون از پاسخگویی
قصد ما برای ازدواج بود و تا حدودی خانواده خبر دارن من ۱۹ سالمه و طرفم ۲۵
۲ سال وارد رابطه جدی شدیم از قبلش هم همو میشناختیم موقع اشتی راجب اینده حرف زدیم ک گفت نمیشه از الان چیزی گفت ولی ایشالا ک خیرِ
چجوری بدونم حسم درست بوده یا اشتباه؟؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  پری

ببین عزیزم شما از سن ۱۷سالگی یعنی اوج نوجوانی وارد این ارتباط شده اید اینکه ایشان نمی توانند به شما قولی بدهند کاملا درست می باشد چون آینده قابل پیش بینی نیست در کنار اینکه شما بیان می کنید قصد ازدواج است اما قصد به ازدواج زمانی صورت می گیرد که هدف و مدت زمان مشخص باشد نه به امید آینده و تغییرات آن . در زمان فعلی شما می توانید با مدیریت رابطه خود پیش بروید به این معنا که اگر نگران هستید که این شخص بخاطر مسائل جنسی در رابطه مانده باشد اورال سکس را قطع کنید و… ادامه دیدگاه »

پری
2 ماه پیش
پاسخ به  Pari

قصد ما برای ازدواج بود و تا حدودی خانواده خبر دارن من ۱۹ سالمه و طرفم ۲۵
۲ سال وارد رابطه جدی شدیم از قبلش هم همو میشناختیم موقع اشتی راجب اینده حرف زدیم ک گفت نمیشه از الان چیزی گفت ولی ایشالا ک خیرِ
چجوری بدونم حسم درست بوده یا اشتباه؟؟

Sheyda
2 ماه پیش

سلام، من فوبیای جانور دارم خصوصا مارمولک و حشرات اما خانواده اینو درک نمیکنن و میگن که باید با ترسات روبه رو بشی خودم اینو میدونم ولی خب وقتی نمیتونم چکارباید انجام بدم میشه راهنمایی کنید

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  Sheyda

سلام به شما
شیدا جان شما چند سالته؟
چقدر حس می کنید که این ترس زندگی شما رو مختل کرده؟
آیا افکار وحشتناکی هم در این موارد دارید یا اینکه این موارد باعث آشفتگی خواب شما هم شده؟

shahriar
2 ماه پیش

من بارها کامنت گذاشتم چرا کسی کمکم نمیکنه

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  shahriar

شهریار جان پاسخ سوال شما داده شد

اسما
2 ماه پیش

سلام ببخشید من با یه پسری آشنا شدم اونم که شمارم رو داشت تهدید به پخش شماره ام کرده چی کار کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  اسما

سلام به شما اسما جان ببین عزیزک کسی که شما را تهدید به پخش کردن شماره می کند ادامه رابطه با او می تواند برای شما مشکلات بیشتری ایجاد کند در صورتی که در زمان فعلی نهایت با تعویض یک خط و یا بلاک کردن مزاحم ها می توانید شرایط بهتری برای خودتان ایجاد کنید اما ادامه رابطه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند که شرایط رابرای شما نیز سخت تر کند پس بهتر است از هرگونه باج دادن به هر فردی خوداری کنید و رد صورت نیاز با خانواده نیز این موضوع را در میان بگذارید تا با این… ادامه دیدگاه »

حانیه
2 ماه پیش

سلام من ۱۸ سالمه و دختر ارومیم چن وفنه واقعا خیلی داغونم خیلی تنهام سر این شخصیت اروم و ساکتمه که تنهام فکر میکنم دختر حوصله سر بریم ادم دورم خیلی کمه و حس میکنم کسی دوسم نداره من همیشه میخواستم ادمی باشم که رفیق زیاد داره همش دورش شلوغه ولی نیست واقعا نمیدونم حالمو چجودی توصیف کنم خیلی تنهام واقعا مشکلاتمو به کسی نمیگم و کسی خبر نداره من یکمم مشکل ارتباطی دارم تو جمع ساکت و ارومم و دیر جوش میخورم هر شب گریه میکمم و ادمای دورمو ارزیابی میکنم هیچ دلخوشی تو زندگیم ندارم نمیتونم خوشحال باشم… ادامه دیدگاه »

Last edited 2 ماه پیش by حانیه
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  حانیه

سلام به شما حانیه جان ببین عزیزم قابل درک هست که در شرایط روحی سختی قرار دارید و در یان حالت روحی ارتباط برقرار کردن و یا پاسخ دادن به علایق و یا صحبت های دیگران سخت تر می شود و شما ممکن است نتوانید که به درستی به آن چیزهایی که علاقه دارید توجه کنید و این مسائل با بهبود شرایط روحی شما و بررسی سبک ارتباطی و اموزش های لامز می تواند بهبود زیادی داشته باشد . در این مسیر قرار نیست همه افراد متوجه شرایط روحی نامناسب شما شوند اما اینکه دیگران متوجه شوند شما برای خودتان… ادامه دیدگاه »

حانیه
2 ماه پیش

در واقع بیشتر بدبین به اطرافم هستم و فکر میکنم بخاطر شخصیت ارومی که دارم هم سن و سالام که هیچ حتی بزرگتر از خودمم باهام حال نمیکنن و اینکه پسرا هم خیلی سراغم نمیان انگار میدونن من خوب نیستم تو زندگیم پسر زیادی نبوده و ارتباطم با پسرا هم خوب نیست دوست زیادی هم ندارم ول فامیلم منو به عنوان یه دختر مظلوم و ساکت میشناسن البته من رفتارام پیش افراد فرق داره تو خونه خودموت نه مظلومم نه ساکت بیشتر حساس شدم و حسودی و حسرت وجودمو گرفته

Last edited 2 ماه پیش by حانیه
shahriar
2 ماه پیش

درود خسته نباشید ترو خدا یکی ب داد من برسه من پارسال ب مدت چند ماه شیش ماه بیشتر دچار یه فکرای عجیبی شدم ک ب هیشکی اعتماد نداشتم حتی خانوادم میترسیدم برم بیزون رفیقام خفتم کنن یا بهم تجاوز کنن پسرم البته اصلا بیرون نمیرفتم رفیقام جواب تلفن نمیدادن فکر. میکردم یرام دارن نقشه میکشن بعد ازون شیش ماه دیگ از بین رفت ولی بازم افتاده ب جونم کی میتونه ب من کمک کنه😔

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  shahriar

سلام به شما
شهریار جان شما چند سالتونه؟
اخیرا اتفاقی براتون نیفتاده که پیش زمینه ی ایجاد این بی اعتمادی ها در شما بشه؟
برخورد خانوادتون چطور هست؟ آیا طوری هست که خودشون احساس بی احترامی به اطرافیان داشته باشن و به طور مکرر به شما در اینباره گوشزد کنن؟

shahriar
2 ماه پیش

درود من ۱۸ سالمه آقای دکتر نه هیچ اتفاقی نیوفتاده پارسالم نیوفتاده بود خود ب خود از زنگ زدو دوستام میترسیدم پیشنهاد بیرون میدادن میترسیدم خانوادمم گوشزد نمیکنن اینجوری نیستن من حتی رفیقم دور جواب پیاممو میده ترس دارم میگه بیا پیشم ترس دارم حس میکنم برام نقشه داره ولی وقتی میرم هیچ اتفاقی نمیوفته ولی پیششون هستم ترس دارم بریزن روم😔

shahriar
2 ماه پیش

من ۱۸ سالمه هیچ اتفاقی نیوفتاده خود ب خود برام پیش اومده خانوادمم اینجوری نیستن مکرر گوشزد نمیکنن
یهوییه اصن ب هیشکی اعتماد ندارم
دوستام گوشیو دیر جواب میدن یا پیامو دیر میخونن میترسم ازشون

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  shahriar

سلام به شما شهریار جان مواردی این چنینی حتما علت خاصی دارن که نیاز به بررسی دقیق و ریشه یابی هست، معمولا استرس و شرایط محیطی پر تنش میتونه باعث ایجاد چنین نشانه هایی بشه و یا اینکه اتفاقات گذشته (منظور دوران کودکی شماست) هم میتونه در بروز چینین نشانه هایی موثر باشه، با توجه به اینکه این حالت ها قبلا هم در شما بروز پیدا کرده و بعد از قطه شدن، مجددا به این حالت ها دچار شدین احتمال علت زمینه ای در این مورد هست. بهتر هست که در اینباره از یک روانکاو کمک بگیرید تا بتونن در… ادامه دیدگاه »

نهال
2 ماه پیش

سلام . من ۱۸ سالمه و لکنت دارم . نمیدونم برای درمان باید چه کنم ؟ نمیتونم با خانوادم در ین رابطه صحبت کنم و جلسات گفتاردرمانی هم نمیتونم برم . بابت لکنتم خیلی اذیت میشم همش استرس دارم که با لکنت که وارد داشنگاه بشم آبروم میره نمیدونم چه کار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  نهال

سلام به شما نهال جان ببین عزیزم اگر شما لکنت داشته باشید در تعامل با خانواده نیز انها متوجه این موضوع شده اند و در این مسیر می توانند شما را همراهی کنند لکنت می تواند به دلیل مشکلات جسمی و یا روحی ایجاد شود و در این مسیر نیاز است که مدت زمانی که شما به این مشکل مواجهه هستید ، میزان لکنت شما ، شرایطی که در ان بیشتر لکنت دارید ف شرایط جسمی شما ، و… مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. در این مورد نمی توان بدون بررسی نتیجه… ادامه دیدگاه »

مبینا
2 ماه پیش

سلام،من یک دختر۱۴ساله هستم دایی من دوبار قصد داشته توی خواب به من نزدیک بشه و به بدنم دست بزنه😔الان خییلی ازش میترسم😭میشه کمکم کنید. داییم ۵۰سال دارد و دو فرزند چند ماه پیش ک اومدن خونمون نصف شب دیدم ک اومده پایین تخت من خوابید و داره دست میکشه توی پام که تکون خوردم و اونم دست برداشت و منم بعد از چند دقیقه ب بهونه اب رفتم اشپزخونه چند روز پیش هم خونه اقاجونم بود ک اومده بود کنارم دشک انداخته بود و میخواست دوباره اون کارو تکرار کنه که چون من هنوز خواب نبودم فهمیدم و بلند… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  مبینا

سلام به شما مبینا جان در این مسیر عزیزم بهتر است سعی کنید که از باج دادن خوداری کنید و در احترامی که برای ایشان قائل هستید حدود خود را حفظ کنید و سعی کنید که به ایشان بیان کنید حدود خود را رعایت کنند در غیر این صورت به خانواده خود این موضوع را بیان می کنید . دقت داشته باش عزیزم که سکوت در این موارد می تواند برای شما آسیب بیشتری داشته باشد سعی کنید در اینگونه موارد در اتاق خود را قفل کنید تا از اینگونه آسیب ها در حضور این فرد خوداری کنید . در… ادامه دیدگاه »

نسیم
2 ماه پیش

سلام من دخترم و ۱۶ سالمه خیلی مغروم
و ابراز علاقه نمیتونم بکنم به خانوادم مخصوصا پدرم و مادرم به من میگه بی احساس درحالی که خیلی احساساتی ام ولی نمیتونم بروز بدم خودم اذیت میشم و به این خصلت بدی که دارم گریه میکنم چیکار کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  نسیم

سلام به شما نسیم جان
در این مورد نیا زاست که بدانیم زمانی که شما با احساسات خود روبرو می شوید چه افکاری دارید و فکر می کنید بیان احساسات می تواند برای شما چه مشکلات و آسیب هایی داشته باشد ؟ در این مسیر به سوالات ما پاسخ بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم .
۲٫ چه چیزی باعث می شود که شما بجای احساس غم ، اندوه ، عصبانیت و…. گریه کنید؟
۳٫ واکنش پدر و مادرتان نسبت به شما چگونه است؟
۴٫ خودتان از این ویژگی که دارید احساس رضایت می کنید؟

نسیم
2 ماه پیش

ببینید مثلا من دلم به بابام تنگ شده و دوست دارم بغلش کنم و ببوسمش ولی یه چیزی انگار نمیزاره من جلو برم هم خجالت می کشم و با خودم میگم شاید بابام بگه چی شد تو مهربون شدی و درحالی که قبلا فک کنم قبل سن بلوغ من به بابام خیلی نزدیک بودم و یه چیز دیگه اینکه با خودم میگم تا کی میخوام نتونم ابراز احساس کنم همه یک روزی میمیرن و من اون موقع افسوس می خورم و بخاطر اینکه نمیتونم ابراز احساس کنم و خیلی مهربون نیستم ناراحتم درحالی که دلم برعکس ظاهرم هست .پدر مادرم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  نسیم

ببین نسیم جان بله هر انسانی تجربیات مختلفی در زندگی خود دارد در کنار اینکه احساسات مختلفی را نیز تجربه می کند که نیاز است که به این احساسات آگاه باشد تا بتواند در مسیر درستی به آنها پاسخ بدهد . اگر شما فکر کنید که بیان احساسات نشان از ضعف شما می باشد و یا باعث می شود که دیگران با دید منفی به شما توجه کنند و… خب کاملا طبیعی هست که در مقابل این افکار بخواهید از بیان احساسات خود جلوگیری کنید . اما دقت کنید که اگر احساسات در مسیر درستی بیان شود می تواند سازندگی… ادامه دیدگاه »

Mobin
2 ماه پیش

سلام من ۱۷ سالمه بزرگ ترین مشکلم اینه همیشه خودمو دست کم میگیرم من آدم با استعدادیم اینو خوب میدونم ولی جلوی دیگران یا یه شخص یا عده خاص استرس میگیرم و اونجور که باید کارمو انجام نمیدم داعم جلوی بقبه گیج میزنم دستپاچه میشم در صورتی که میدونم پتانسیل بهترین بودن رو دارم ولی تنها تفاوت عظیمی که بین من و بعضی از هم سن و سالام هست که اونا تو توجه بیشتری هستن اینه که خودشونو قبول دارن شاید پر از نقص باشن ولی آدم خودشو قبول داشته باشه دیگران هم ناخوداگاه قبولش دارن ولی من تا وقتی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  Mobin

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن توجه به دیدگاها و صحبت های دیگران و یا جزئی نگری به ویژگی های فردی بیشتر می شود اما نیاز است که شما بدونید که هیچ فرد بدون مشکل و یا ویژگی کامل مصبت وجود ندارد و هر فردی با ویژگی های منفی و مثبتش نیاز است که خود را بشناسد و با خودش در احترام برخورد کند در این حالت فرد با شناخت مطابق با واقعیت می تواند ویژگی های مثبت خود را بهبود ببخشد و ویژگی های منفی خود را نیز… ادامه دیدگاه »

Nazi
2 ماه پیش

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم اجتماعی هستم اما تقریبا شش ساله که در جمع حرف زدن بهم اضطراب شدیدی وارد می کنه جوری که تپش قلب بالا و دست هام میلرزه و عرق شدید و پاهام سست میشه گاهی سرم هم میلرزه دیگه واقعا دارم منزوی میشم و بخاطر این اضطراب از مردم دوری می کنم و همیشه هم نگران از دست دادن و مردن عزیزانم هستم و استرس دارم طوری که نمی‌تونم چند روز هم از خانواده م دور باشم چون همش نگرانم که نکنه چیزیشون بشه دیگه واقعا این حالت داره جلوی پیشرفت منو میگیره حالم خوب… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  Nazi

سلام به شما دوست عزیز در این مورد با توجه به افکار وسواسی و اضطرابی که شما تجربه می کنید نیاز می باشد که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم با بررسی افکار ، احساسات و شرایط جسمی و روحی شما به شمما کمک کنیم تا بتوانید مسیر بهتری را تجربه کنید . در هرصورت داشتن این افکار که هر لحطه نگران مرگ افراد مهم زندگی خود باشید می تواند برای شما اضطراب زیادی را به دنبال داشته باشد که با نشانه های جسمی همراه می باشد و این افکار بیشتر وسواسی می باشد و نیاز… ادامه دیدگاه »

فاطمه
3 ماه پیش

سلام من دارم دق میکنم چطور میتونم سوالمو بپرسم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  فاطمه

ببین عزیزم شما باید به ما بگید این غم و اندوهی که داری بخاطر چی هست؟ چندسالته ؟ حال روحیت و شرایطتت چطوری ؟ چه احساسات و افکاری داری تا ما بتونیم بهت کمک کنیم.

mat
3 ماه پیش

سلام وقت بخیر، من علائم افسردگی و بیش فعالی و استرس و دارم. برای درمان باید چکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  mat

سلام به شما دوست عزیز در این مورد نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی دقیق شود و در این مسیر بتوانیم با تشخیص گذاری دقیق در اول و بعد ایجاد پروسه درمانی به شما کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید بهتر است از تشخیص گذاری خودتان خوداری کنید چون این موارد می توانند باهم اشتراکات زیادی داشته باشند که شما با این میزان تشخیص گذاری تنها اضطراب خود را بیشتر می کنید . پس بهتر است برای تجربه شرایط روحی بهتر از مسیر کمک با یک متخصص استفاده کنید. درمسیر… ادامه دیدگاه »

سجاد
3 ماه پیش

بله

طاهره
3 ماه پیش

سلام وقت تون بخیر ایا درسته که در مقابل مزاحمت و متلک پسران سکوت کرد یا باید جوابشون رو داد ؟
در برابر مزاحمت پسران سیریش و پرو چه برخوردی باید داشته باشیم

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 ماه پیش
پاسخ به  طاهره

سلام به شما
عزیزم گاهی پاسخ دادن شما حتی به صورت تهاجمی میتونه نوعی توجه به این افراد باشه و سبب بشه که این افراد بیشتر به خودشون اجازه ی مزاحمت برای شما رو بدن، در این شرایط بی توجهی بهترین کاری است که شما میتونید انجام بدین البته گاهی این افراد نیاز به برخورد تند دارن و نیاز هست که مقابل این افراد ایستاد ولی سعی کنید در بیشتر مواقع و تا زمانی که مجبور نشدین با این افراد جرو بحث نکنید و نسبت به آنها بی توجه باشید.

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان
5 1 رای
Article Rating