آیا احساس می کنید همسرتان شما را دوست ندارد؟  تمام ازدواج ها و روابط فراز و نشیب هایی را پشت سر می گذارند که باید برای آن ها آماده باشید. در این مقاله نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد و نشانه های زنی که شوهرش را دوست ندارد آورده شده است که می تواند به شما کمک کند.

علائمی که نشان می دهند همسرتان شما را دوست ندارد، عبارتند از:

نشانه های دوست نداشتن همسر

علامت ۱٫ دیگر موضوعات را با شما به اشتراک نمی گذارد

یکی از شاخص هایی که نشان می دهد رابطه شما از بین رفته است، عدم اشتراکگذاری همسرتان در مورد امور روزمره است.

او ممکن است از به اشتراک گذاشتن جزئیات روز خود، از جمله کار، دوستان و خانواده با شما دست کشیده باشد(منبع).

در صورتی که همسرتان دیگر علاقه ای برای اشتراک گذاری احساسات، داشته ها و زمان خود با شما نداشته باشد باید نگران شوید.

علامت ۲٫ با شما صحبت نمی کند

در برخی روزها شما احساس خواهید کرد که دوست ندارید صحبت کنید. با این وجود، در صورتی که همسرتان در زمانیکه کاملا عادی و پر حرف باشد اما از صحبت کردن با شما امتناع کند، باید این واقعیت را بپذیرید که احتمالا وی جدا شدن را مد نظر دارد یا به شدت ناراحت می باشد.

در حالت کلی، دختران پرحرف تر از پسران هستند. به نظر می رسد که دختران همواره حرفی برای گفتن داشته باشند و گوش دادن شما آن ها را آرام کند.

در صورتی که همسر شما به صورت ناگهانی لحن خودش را تغییر دهد و صحبت کردن و پرحرفی خودش را متوقف کند، دلیل مناسبی برای این نگرانی خواهید داشت که شاید وی عاشق یک فرد دیگری شده یا علاقه خود را به صحبت با شما از دست داده باشد.

پیشنهاد مشاور به شما: آیا به طلاق فکر میکنید؟ پیش از بحرانی شدن شرایط اقدام کنید.

علامت ۳٫ همواره بدخلق و ترشرو می باشد

این علامت نشانگر این است که وی شما را دوست ندارد. در حالت عادی، زمانی که شما شخصی را دوست داشته باشید، برخورد منفی با وی نخواهید داشت.

در مقابل، سعی خواهید کرد که آن ها را با روحیه کنید و منجر به خندیدنشان بشوید. حتی زمانی که شما کاری را انجام بدهید که منجر به دیوانه شدن وی شود، وی یک راهی برای برگشت از آن شرایط و ادامه دادن خندیدنش پیدا خواهد کرد.

زمانی که صدای جویدن یا تنفس شما منجر به ناراحتی او شود، کاملا منطقی خواهد بود که بگوییم وی دوست ندارد در کنار شما باشد.

علامت۴٫ از برخی کارهای شما تنفر دارد

در صورتیکه برخی از عادت های شما منجر به عصبانی شدن همسرتان شوند، بهتر است که مراقب باشید، چرا که به نظر می رسد وی شما را همانند گذشته دوست ندارد و باید برای بهتر شدن شرایط تلاش کنید.

علامت۵٫ به حرف های شما گوش نمی دهد

در  ازدواج سالم، شما سخت تلاش خواهید کرد که به گفته های طرف مقابلتان گوش دهید.

بنابراین، در صورتی که متوجه شدید که طرف مقابلش به شما گوش نمی دهد باید کمی نگران شوید.

هیچ تردیدی وجود ندارد که زن و شوهر همواره باید به گفته های همسر خودش گوش دهد و در مسائل مطرح شده به وی کمک کند. زمانیکه همسرتان به صورت ناگهانی تصمیم بگیرد که به شما گوش ندهد،باید برای بهبود رابطه اقدام کنید.

در یک رابطه سالم، ارتباط مهمترین عامل می باشد و هر دو طرف باید در در آن فعال باشند. در صورتی که همسرتان تصمیم بگیرد که به گفته های شما گوش نکند، ارتباط شما از بین خواهد رفت.

علامت ۶٫ هیچ رابطه جنسی وجود ندارد

مطالعات صورت گرفته نشان می دهند که رابطه جنسی، عامل اصلی تداوم رابطه می باشد و زوجین را در کنار یکدیگر نگه می دارد.

در این شرایط است که ارتباط درونی قوی می شود و رشد پیدا می کند. انسان ها به یک ارتباط فیزیکی نیازمند هستند، چه این ارتباط شامل گرفتن دست ها یا سکس باشد.

در صورتی که چنین ارتباط فیزیکی صمیمی نداشته باشید، صرفا دوستان هم خواهید بود.

زمانی که بچه داشته باشید، کاهش یافتن رابطه جنسی برای مدتی یک مورد طبیعی خواهد بود، ولی در حالت نرمال، این رابطه با گذشت زمان به حال اولیه برخواهد گشت.

در صورتی که همسرتان به رابطه صمیمی و جنسی برنگردد یا شما را طرد کند، به صورت بدیهی نشان می دهد که عشق شما از بین رفته است.

علامت ۷٫ فقط به خودش توجه می کند

شما در یک رابطه قرار دارید، ولی همچنان دو فردی هستید که نیاز دارید هویت های خودتان را به صورت مجزا نگه دارید.

با این وجود، در صورتی که متوجه شوید همسرتان هر کاری را صرفا برای خودش انجام می دهد، احتمالا شرایط موجود، شرایط خوبی نخواهد بود.

در رابطه ازدواجی سالم، تمرکز باید به صورت متوازن و بر روی هر دو شما صورت بگیرد. این مورد شامل حضور داشتن در کنار همسرتان و تشویق کردن وی می باشد.

در صورتی که همسرتان عشقش را به شما از دست بدهد، ارتباط خودش را قطع خواهد کرد و هیچ توجهی به شما نخواهد داشت.

در صورتیکه احساس کنید همسرتان خودخواه و خودپسند شده است باید از مشاور کمک بگیرید.

به چه نحوی می توانید متوجه شوید که همسرتان شما را دوست ندارد؟