مشاوره خانوادگی برترین مراکز مورد تایید کانون مشاوران ایران

در تمامی زمینه های مختلف مشاره خانواده متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

حل مشکلات خانوادگی با فرزند
مشاوره خانوادگی با فرزندان

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

شعبه غرب ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

شعبه شرق و مرکز ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

شعبه شمال ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

برگزیده جایزه کشوری مراجع محوری

مرکز مشاوره کامرانیه
3.9 44 رای ها
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
اشتراک در
اطلاع از

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره خانواده این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

417 Comments
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mah
2 ماه قبل

سلام من پسری هستم ۲۱ ساله و پدری دارم ۵۲ ساله، از کودکی من و مادرم توسط پدرم مورد خشونت کلامی و فیزیکی واقع شدیم ،پدرم به شدت خسیس و کینه ای هستش و سر مسائل کوچیک خیلی زود قهر میکنه و تهدید به انتقام جویی میکنه و برای هر کاری که انجام میده منت میزاره، پدرم در مقابل خانواده خودش یعنی پدر و مادر و برادر هاش به شدت ضعف داره و اون ها مدام ازش بهره کشی مالی میکنند و تا الان هم کلی ضرر مالی بهش زدن اما برای همسر و بچه هاش خساست میکنه و در… بیشتر بخوانید

علی
4 ماه قبل

سلام من ۱۳ سالمه هر هفته مامانم با بابام دعوا میکنه جیغ داد میکنن گریه میکنن و….دیگه خسته شدم همش به دعوا هاشون فکر میکنم میگم نکنه یه موقع خودکشی کنن …چون همش وسط دعوا هاشون حرف از خودکشی میزنن ..تا امروز هم خواستن برن طلاق بگیرن ولی نرفتن. چکار کنم خیلی اذیتم سرم داره میپکه همش استرس دارم. تو رو به خدا جوابم رو بدید

فریبا
6 ماه قبل

سلام من در مورد همسرم خیلی حساسم گیر الکی. میدم خودم میدونم الکیه چون خوانندس و خانم خیلی دورش میاد و وقتی میاد من الکی بهش گیر میدم که نگاش کردی و این حرفا واقعا همسرم اهل این کارا نیست و من میدونم بیخوده ولی دست خودم نیست لطفا راهنماییم کنیدددد

مبینا
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید
الان از جمعه هست که پدر و مادرم با هم دیگه قهر هستند و هیچ کدام پیش قدم به آشتی نمی‌شود و حتی جدا از هم می خوابند من از این موضوع به شدت ناراحت هستم لطفا میشه یک راه حلی برای آشتی پیشنهاد بدهید

...
8 ماه قبل

چرا نمیتونم سوالم رو پیدا کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
8 ماه قبل
پاسخ به  ...

پاسخ شما ارسال شد مجدد چک کنید.

اختلاف
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید شوهر من همیشه میگه برو پیش پدر مادرم هوا شونو داشته باش منم تاحالا هیچ بی حرمتی به خانوادش نکردم بیشتر موقع هام خونشونیم کمک مادرش میدم ولی شوهرمو به زور باید ببرم خونه پدرم هوا خانواده خودشو داره ولی به خانواده من بی احترامی میکنه ومن خیلی حالم بد میشه منم دیگه با خانوادش مثل قبل رفتار نمیکنم همیشه هم سر این کارش باهم بحث میکنیم به هیچ جاییم نمیرسه به خودمم بی احترامی میکنه منم میخوام همین کاراشو سرش تلافی کنم آخه تا حالا هر کاری کرده هیچی نگفتم بنظرتون این لج بازی خوبه ؟… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 ماه قبل
پاسخ به  اختلاف

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم قابل درک می باشد که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در اول اینکه ارتباط شما با خانواده همسرتان بهتر است تا میزانی باشد که در توانمندی خود شما می باشد در کنار اینکه خب بهتر است که ارتباط با آنها را به مشکلات با همسرتان و سبک رفتاری ایشان گره نزنید . در مورد دوم اینکه لجبازی کردن و یا تلافی کمکی به شماها نمی کند و اگر قرار است که به زندگی مشترکتان ادمه بدهید بهتر است که باهم برای بهبود مسیر ارتباطی که دارید… بیشتر بخوانید

Fate
9 ماه قبل

سلام‌‌من‌تو‌عقد‌فهمیدم‌شوهر‌م‌معتاده‌‌باید‌چکاکنم‌‌
به‌خونوادش‌بگم‌؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 ماه قبل
پاسخ به  Fate

سلام به شما دوست عزیز
ببینید این موضوع از اهمیت زیادی برخودار می باشد و خب در این مورد که به خانواده ایشان بخواهید بگوید اول نیاز است که از خودتان سوال کنید هدفتان از گفتن آن چیست در کنار اینکه خب در کنار کمک و واکنش آنها نیاز است که شما در همین زمان با همسرتان صحبت کنید و تا زمانی که ایشان مسیر ترک را کامل نکرده اند وارد مسیر بعدی یعنی ازدواج نشوید در هرصورت اهمیت دارد که شما براساس شناخت و شرایط ارتباطی و مسیر زندگیتان در مورد این رابطه تصمیم گیری کنید.

ايسان
11 ماه قبل

من مشکلم مامانمه موادام تحقیرم میکنه جلوی جمع انگار بردشم انگار شعور ندارم
خسته شدم دیگه

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه قبل
پاسخ به  ايسان

سلام به شما ایسان جان قابل درک هست که این سبک رفتاری مادر برایت با فشار روحی زیادی همراه شده است اما خب در این بهتر است شما در یک زمان مناسب در احترام و با بیان اینکه نگرانی و تلاش های او را برای خودتان درک می کنید بیان کنید که این تحقیر کردن ها برایتان با چه احساساتی همراه شده است و در کنار اینکه بیان کنید از ایشان چه توقعی دارید در این مسیر می توان امیدوار بود که در تعاملی بهتر بتوانید نتیجه گیری بهتری هم داشته باشید اما اگر بازهم شرایط به همان سبک ادامه… بیشتر بخوانید

عرفان
11 ماه قبل

سلام،والدینم مدام همیشه و هرلحظه،دم از بی پولی و فقر فلاکت و نداری چه پیش من و چه برای من میزنن و این حرفها و رفتارای همیشگیشان باور کمبود و نداری و انرژی خیلی منفی ای بهم منتقل می‌کنه و منم نمیتونم به حرفهایشان بی اعتنا باشم! خلاصه تمام حرفها و رفتارهاشان به کل منفی گرایانه س و روان و ذهنمو تخریب می‌کنه! لطفا بگید چکار کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه قبل
پاسخ به  عرفان

سلام به شما آقا عرفان
قابل درک است که بودن در این فضا برایت با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر در احترام به آنها بهتر است شما بجای تمرکز بر مسالی که نمی توانید برای آنها کاری کنید بر شرایط خودتان تمرکز کنید و سعی کنید با داشته هایتان برای ادامه مسیر زندگیتان تلاش کنید.
شما می توانید با تلاش و پشتکار برای رسیدن به خواسته های خودتان تلاش کنید.

زهرا خانوم
1 سال قبل

سلام من پدرم معتاده همیشه باهاش حبف میزنیم وسیله پزت میکنه یا میزنه بی دلیل استکان پرت کرد خورد ب دستم الان بخیه کردم همیشه سر میشکونه پا دست..خواهرم نامزد داره اثاثش نصفه خریدیم پدرم بهمون پول نمیده بیرون خرج میکنه حتی پول تو جیبی نمیده من ۲۲ سالمه بهم خرجب نمیده کلاس نمیزاره برم سرکار و..همیشه میره بیرون توهین فحش و تهدید و.. میکه خونه اتیش میزنم شمارو میندازم بیرون و..من میترسم شکایت کنم چون نه خونه دارم نه درامد که جدا بشم من فقط خرجمو میخوام و اینکه دیگه نزنه مارو کمپ هم نمیره نمیدونیم چیکار کنیم منو… بیشتر بخوانید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 سال قبل
پاسخ به  زهرا خانوم

سلام به شما زهرا خانم ببین عزیزم قابل درک است که این شرایط برای شما و خواهر و مادرتان با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم دقت کنید که اعتیاد به مرور می تواند با مشکلات رفتاری و شخصیتی زیادی همراه شود و خب تا زمانی که پدر شما متوجه نشوند که این مسیر رفتاری برای خودشان و شماها آسیب زا است نمی توان کاری کرد. اما با حضور شما و مادر و خواهرتان می توانید به بیمارستان اعصاب و روان مراجعه کنید و شرایط پدر و آسیب هایی که به شماها وارد می کنند را با روان… بیشتر بخوانید