هنگامی که قرارداد ازدواج بین دو نفر به انجام می رسد، آنها با اطمینان می گویند که ما تا ابد بدون هیچ دعوای خانوادگی و مشکلی با هم زندگی می کنیم. هدف از زندگی زوجین این است که آنها با هم هدف های مشترک را که در زندگی شان دارند را دنبال کنند.

یا می توان گفت که در رابطه مشترک اهداف و تفاوت های ما باید مورد توجه باشند چرا که رابطه زوج ها زنده است، نه بی روح و مرده. زیرا که در این مورد، رابطه را می توان به نام “زندگی” نامید.

مثلا کسانی که در حالت طلاق اند واقعا نام زندگی مشترک برایشان معنایی ندارد.

یکی از ویژگی های مهم موجودات زنده تغییر بدن و روح آنها است و در طول زمان تغییرات در بدن آنها رخ می دهد.

گاهی اوقات بیمار می شوند و گاه گاه شاد و خوشحال می شوند و همچنین با گذر زمان و تغییرات در سن، بدن آنها تغییر می کند و باید با هدف جدید سازگار می شود.

برای مثال، یک مرد سالخورده نباید پیرو رفتار یک جوان سی ساله باشد؛ زیرا در مواجهه با تقلید رفتار جوان بدن او آسیب خواهد دید.

بنابراین او باید از بدنش بیشتر مراقبت کند.

دعوای خانوادگی نشانه پویایی زندگی

رابطه مشترک نیز یک موجود زنده است و در نتیجه یک روابط مشترک است و مانند انسان می تواند یک بیماری روانی و بیماری داشته باشد که یک چیز طبیعی است.

با توجه به موارد فوق، من به شدت می گویم که در رابطه بین زوج ها، اگر اصطکاکی وجود نداشته باشد، می توان گفت که زندگی آنها رکود دارد و یا کاملا از بین رفته است.

برای زن و شوهر غیر ممکن است تفاوت را با یکدیگر نبینند به طوری که تفاوت های زندگی مشترک طبیعی هستند و در بعضی موارد می توانند سبب رشد و پیشرفت باشند.

اما مهم است که ما روش های ابراز افکار و صحبت کردن را یاد بگیریم و اختلافات کوچک که نمک زندگی است را تحت درمان قرار دهیم.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم که روش های بحث و گفتگو با همسرمان را در این مطلب بررسی کنیم، اما قبل از آن من به شما یادآوری می کنم که اساسا هر اختلاف، معنای پایان عمر مشترک و نفرت از زوج ها نیست، مگر اینکه ما بدانیم شیوه صحیح رسیدگی به اوضاع چیست.

راه های درست برای دعوای خانوادگی

  1. دخالت دیگران

یکی از عوامل مهم در ریشه کن کردن تقابل زوج، دخالت دیگران در دعوا است. هر یک از دو روش خود را نشان می دهد:

  • اول: برای تطبیق درگیری ها میان خودمان به خانواده ها و یا افراد دیگر، برای مثال، اکثر زنان در مبارزه می گویند این کلمات خود شما نیست.

مادر شما این را گفته است، یا خواهر یا هر کس دیگری … یا برخی از مردان شروع به توهین و تحقیر همسر خود می کنند، به عنوان مثال، آنها به زن می گویند که شما نمی فهمید و منطقی نیستید.

برنامه ریزی چنین مسائلی ممکن است شامل جرقه های سیل ویرانگر باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن زندگی را نابود می کند.

  • دوم، مشارکت عملی و انتقال بحث های خانواده به دیگران است.

اگر چه این افراد پدر و مادر این زن و شوهر هستند، زیرا دعوت از این افراد برای قضاوت و ادغام در وسط دعوای خانوادگی تنها آتش ماجرا را بیشتر می کند، زیرا آنها ذینفع هستند و اغلب قضاوت آنها با بی عدالتی همراه است.

بنابراین، زوج ها باید بدانند که مسئله مربوط به خود و هر اخلاقی بد در مورد خودشان است، نه خانواده های آنها، و آنها باید با یکدیگر صحبت کنند و مشکل را حل کنند.

مراجعه به مشاور

به متخصص و مشاوران مراجعه کنید و از مشاوره روانشناسی برای بهبود اوضاع استفاده کنید.

زوج ها ممکن است یکدیگر را دوست داشته باشند و این باعث ایجاد تشنج در رابطه آنها خواهد شد.

اصل داشتن چنین خواسته ای طبیعی است، اما مهم است که چگونه بیان می شود.

برخی احکام به هیچ وجه به آرزو و خواسته ها پاسخ نمی دهند، مثل اینکه شما با همسرتان در میان زندگی یا ازدواج کنید، زیرا همسرتان رابطه منفی با زندگی پیدا می کند.

به عبارت دیگر، ارزش زندگی مشترک به همان اندازه کوچک است، و قطعا در مشکلات بزرگ شکست خواهد خورد.

بنابراین، زوجها در نزاعهایشان نباید به هیچ وجه قادر به آوردن اصل زندگی در این دعوای خانوادگی باشند.

برعکس، قبل از بیان خواسته های خود، باید به اهمیت زندگی اشاره کرد، مثلا می گویند من به پیوند مقدس مان احترام می گذارم، تا زمانی که با تو زندگی کنم، زندگی ام را دوست خواهم داشت.

10 نکته در مورد دعوای خانوادگی که باید حتما بدانید

  1. توهین کردن

استفاده از برخی کلمات در حین دعوا ممنوع است این کلمات هرگز، همیشه هستند.

به عبارت دیگر، از استفاده از کلمات منفی که تمام زندگی را هدف قرار می دهد باید اجتناب شود، به عنوان مثال، این جملات: شما هرگز یک شوهر خوب نیستید، شما هرگز من را دوست نداشتید.

شما همیشه سوءاستفاده می کنید، شما هرگز به خانواده ام احترام نمی گذارید، از شما هیچ چیز خوبی نمی بینم.

هر زنی که به شوهرش می گوید که من شما را خوب ندیده ام، عمل چنین زنی هرگز از ذهن مرد نمی رود و پاک نمی شود و باید از عواقب منفی ان خودداری کند

  1. مقایسه نکنید.

بیایید به شما یادآوری کنم که سرنوشت کوچک پایان زندگی مشترک نیست؛ خطوط قرمز نباید شکسته شوند یکی از خطوط قرمز مقایسه همسر با دیگران است.

گاهی اوقات، طرفین شروع به تعریف، ستایش و خجالت زدن یکدیگر می کنند، این مسئله می تواند موجب شکاف عمیق بین زوج ها برای بهبودی طولانی شود.

  1. از درد دل اجتناب کنید.

زیرا لازم است از گفتن اسرار خانواده و کلمات قلبی به شخص غیر موجه خودداری شود، زیرا این یک ضربه بزرگ به زندگی مشترک است.

گاهی اوقات فرد قبل از اینکه از شوهرش جدا شوند، شروع به برقراری ارتباط غیر منطقی می کنند.

آنها درد دل ها را به اشتراک می گذارند که به دنبال ان زندگی مشترک شان نابود تر از قبل می شود.