بسیاری از جوانان هرگز به علت تابوهای اجتماعی، خانوادگی و شخصی، در طول آشنایی یا قبل از ازدواج یه مشاوره جنسی  به عنوان مسئله ای مهم نگاه نمی کنند.

معمولا انتخاب همسر برای اصلاح اطلاعات عمومی مطرح شده در میان مردم بدون توجه به میل و نیاز جنسی است.

در حالی که ضرورت و اهمیت اندازه گیری و ارزیابی این عامل بسیار مهم تر از سایر مطالعات است.

طلاق عاطفی چیست؟

شما باید احساسات خود را در مورد ازدواج رها کنید. ممکن است احساس کنید که شما و همسرتان از هم جدا شده اید. ممکن است عصبانی و ناامید باشید. اغلب این احساسات قبل از قطعی شدن طلاق قانونی رخ می دهد. برخی از افراد تا سال ها پس از طلاق قانونی مشکلات عاطفی دارند.

شما و همسرتان باید موثرترین راه را برای رسیدگی به مسئولیت های خانه انتخاب کنید. یک شریک ممکن است از خانه خارج شود و نقش ها و مسئولیت ها را تغییر دهد. شما باید در مورد نحوه اطلاع دوستان و خانواده از طلاق قانونی قریب الوقوع صحبت کنید.

طلاق عاطفی زمانی که کودکان درگیر هستند کار بیشتری می طلبد. کودکان احتمالاً با خشم، غم، ترس، سردرگمی یا طرد شدن مواجه خواهند شد و احساسات آنها ممکن است پردازش احساسات خود را برای شما دشوارتر کند. روابط مداوم بین فرزندان شما و هر دو والدین آنها نیز حل مسائل عاطفی را پیچیده می کند.(منبع).

طلاق عاطفی اجباری

گاهی زوجین به خاطر فرزندان و یا تفکرات نادرست اجتماعی تصمیم به طلاق عاطفی می گیرند. به این معنا که ” دیگر دوستت ندارم و فقط با هم رابطه جنسی حدود داشته باشیم!” یا “در کنار فرزندان در یک خانه باشیم ولی کاری با هم نداشته باشیم!”

این تفکرات اسیب های شدید به فرزندان وارد می کند زیرا بی احساسی والدین، دعواهای شدید و رابطه جنسی خارج از خانواده شدیداً روی روابط آینده فرزندان تاثیر نامناسب می گذارد.

اگر می خواهید به طلاق عاطفی برسید، طلاق جنسی بگیرید!

اگر می خواهید به طلاق عاطفی برسید، طلاق جنسی بگیرید!

متاهل اما مجرد در طلاق عاطفی

اکثر مردم با شنیدن اصطلاح “طلاق” به روند قانونی پایان دادن به ازدواج فکر می کنند. با این حال، طلاق همچنین می تواند به جدایی عاطفی بین دو نفر اشاره کند که هنوز از نظر فنی با هم هستند. این همان چیزی است که به عنوان طلاق عاطفی شناخته می شود و می تواند به اندازه طلاق قانونی دردناک و پیچیده باشد.

زمانی اتفاق می افتد که یک زوج آنقدر از یکدیگر جدا می شوند که دیگر احساس ارتباط عاطفی یا سرمایه گذاری در رابطه نمی کنند. این مقاله به تعریف طلاق عاطفی می پردازد، نشانه های وقوع آن را بررسی می کند و خطرات باقی ماندن در این نوع ترتیبات را مورد بحث قرار می دهد.

هنگامی که یک فروپاشی زناشویی رخ می دهد

تعارضات و اختلافات پایدار حل نشده که در طول زمان روی هم می‌آیند می‌توانند بزرگ‌تر و مسموم‌تر شوند و روابط زناشویی را آلوده کنند که می‌تواند منجر به مارپیچ نزولی شود که منجر به فرآیند فروپاشی زناشویی می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، ارتباط موثر، اعتماد و احترام می تواند از بین برود.

هیچ جدول زمانی قابل پیش بینی برای مدت زمانی که یک ازدواج می تواند در این بحران فروپاشی باقی بماند وجود ندارد، اما بسیاری از زوج ها در نهایت به یک دوراهی می رسند که در آن احساس می کنند برای انتخاب راه حل یا جدایی تحت فشار قرار می گیرند. اگر گزینه جدایی انتخاب شود، یکی از طرفین یا هر دو از تلاش برای کار روی رابطه منصرف شده و خود را به این واقعیت که ازدواج به پایان رسیده است رها کرده اند(منبع).

طلاق جنسی یا طلاق عاطفی

مشکلات جنسی را می توان یکی از مهمترین و بحث بر انگیز ترین مشکلات در حوزه خانواده و ازدواج دانست.

در واقع بسیاری از افراد این روزها با مشکلات جنسی در حوزه زندگی مشترک خود دست و پنجه نرم می کنند.

چه بسا مشکلات تا حدی حاد است که زندگی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

اما به دلیل خجالت و یا عدم مطرح شدن توسط زن و شوهر و نیز در میان گذاشتن آن با پزشک و یا روانشناس مشکلات روز به روز بیشتر و وخیم تر خواهند شد.

مطابق با آمارها بسیاری از طلاق های صورت گرفته در خانواده ها به نوعی با مسائل و مشکلات جنسی افراد در ارتباط است.

شاید بتوان گفت اکثریت مطلق طلاق ها و جدایی ها و نارضایتی هایی که در زندگی مشترک وجود دارد مرتبط با مسائل جنسی است.

در واقع در برخی شرایط مسائل و مشکلات جنسی افراد در حوزه زندگی مشترک به حدی است که افراد رابطه جنسی در کنار یکدیگر ندارند.

در اصطلاح به این امر طلاق جنسی گفته می شود که در طلاق جنسی افراد از نظر جنسی در زندگی مشترک رابطه با یکدیگر ندارند و رابطه جنسی خود را قطع نموده اند.

چه بسا در این حالت بی بند و باری ها و فسادهای اخلاقی در جامعه به شدت افزایش پیدا کند.

چرا که مسلما وقتی فرد با همسر خود در ارتباط نباشد نیاز دارد با فرد دیگری در ارتباط باشد که به مسائل و مشکلات اجتماعی موجود در جامعه دامن می زند.

لذا طلاق جنسی می تواند سرآغاز طلاق عاطفی و نیز وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در روابط میان خانواده ها باشد.

پیشنهاد مشاور: با چالشها و مراحل طلاق عاطفی آشنا شوید.

دلایل طلاق جنسی در میان زوجین چیست؟

یکی از دلایلی که سبب به وجود آمدن طلاق جنسی در میان زوجین است را می توان نارضایتی جنسی در آنها دانست.

در واقع اگر فرد از رابطه جنسی با همسرش لذت نبرد و رضایتی از این امر نداشته باشد کم کم رابطه جنسی میان آن ها سردتر و سردتر شده و به سرد شدن روابط عاطفی میان آنها می انجامد.

البته دلایل نارضایتی جنسی می تواند کاملاً وسیع و غیرقابل پیش بینی باشد.

از مشکلات عاطفی زوجین و هرگونه مشکلاتی در حوزه ی جنسی سبب به وجود آمدن نارضایتی های جنسی شود.

به همین خاطر است که به شدت تأکید می شود تا زوجین پیش از ازدواج و نیز در حین ازدواج با دریافت راهنمایی های مطلوب از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده مشکلات خود را حل کنند.

نیز مشکلات خود را در زمینه های جنسی کاهش داده و آینده مطلوبی را برای خود در زندگی مشترک رقم بزنند.

یکی از دلایلی که سبب به وجود آمدن مشکلات جنسی و نارضایتی های جنسی در زندگی مشترک می شود را می توان عدم آگاهی و اطلاع درست زن و شوهر از ویژگی های روحی و روانی و جنسی طرف مقابل دانست.

یاز به مشاوره جنسی در زمینه ازدواج و مسائل و مشکلات جنسی

به همین دلیل آموزش در ایران و نیاز به مشاوره جنسی در زمینه ازدواج و مسائل و مشکلات جنسی به شدت احساس می شود.

تنها با استفاده از این راهکار و آموزش ازدواج است که می توان به کاهش طلاق های جنسی و در نتیجه کاهش طلاق های عاطفی و حقیقی امیدوار بود و بدون این مهم دستیابی به این امر حیاتی امکان پذیر نمی باشد.

از نظر روانشناسی و علمی ثابت شده است کاهش روابط زناشویی مطلوب در میان زوجین رفته رفته سبب سرد شدن روابط عاطفی آنها می شود

با پی بردن آنها به این نتیجه می رسند که آنها علاقه ای به یکدیگر ندارند.

لذا مشکلات و مسائل جنسی و بوجود آمدن مشکل در رابطه جنسی را می توان یکی از مهمترین دلایل افزایش طلاق های حقیقی و عاطفی دانست.

سرمنشأ به وجود آمدن جدایی ها در میان زوجین در خانواده های کنونی کشورمان دانست.

در این زمینه ذکر این نکته بسیار ضروریست که بسیاری از سردمزاجی ها و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی مرتبط با جنس مرد باشد.