آشنایی با بدن زن، همه آنچه باید بدانید

آشنا شدن با بدن زن چه اهمیتی دارد و چه تاثیری بر روی روابط زناشویی و عاطفی می گذارد؟ در صورتی که در مورد بدن زنان آگاهی بیشتری داشته باشید رابطه جنسی رضایت مندانه تری را تجربه می کنید و رابطه عاطفی خود را با همسرتان بهبود می بخشید.

در صورتی که بدن همسرتان را بشناسید به خوبی می توانید او را تحریک کنید البته توجه داشته باشید که  شناخت شما باید تا آخر عمر ادامه داشته باشد زیرا در هر دوره تغییرات جسمی صورت می گیرد و این تغییرات به صورتی که است که بر روی روند زندگی تان اثر می گذارد.

آشنایی با بدن زن

در این مقاله توضیحاتی در مورد بدن زنان و نقاط حساس و تغییراتی بدنی آن انجام شده است که مطالعه آن می تواند به آگاهی شما بیفزاید.

در صورتی که با مشکلات جنسی و روابط زناشویی رو به رو هستید می توانید از مشاور جنسی کمک بخواهید تا در این خصوص شما را راهنمایی کند و راهکارهای درمانی مناسب را در اختیار شما قرار دهد.

آشنایی با بدن زن و نقش آن در رابطه جنسی

برای این رابطه جنسی موفقی داشته باشید باید با بدن همسرتان آشنا باشید و در این خصوص آگاهی لازم را داشته باشید.

زیرا زنان و مردان در بدنشان نقاط حساسی وجود دارد که باعث تحریک آن ها در حین معاشقه می شود و به آن ها کمک می کند تا رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنند و به مرور کیفیت رابطه جنسی آن ها افرایش می یابد.

معاشقه و پیش نوازی برای زنان بسیار مهم می باشد زیرا باعث می شود به ارگاسم برسند و به طور معمول ارگاسم آن ها به معاشقه بستگی دارد. به همین خاطر شناخت نقاط حساس بدن زنان از اهمیت بسیاری برخوردار است و فرصتی مناسبی برای شما و همسرتان می باشد تا بتوانند رابطه جنسی با کیفیتی را تجربه کنید و رابطه لذت بخش و رضایت بخشی داشته باشید.

از جمله نقاط حساس بدن زنان می توان به لب، سینه ها و نوک آن ها، گوش ها و کلیتوریس اشاره نمود. اما میزان حساسیت هر زن نسبت به هر یک از این نقاط متفاوت می باشد.

به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که نسبت به علایق و حساسیت های همسرتان آگاهی داشته باشید و با نوازش و لمس این نقاط لذت بیشتری در رابطه جنسی تجربه کنید و لحظات لذت بخشی برای خود و همسرتان رقم بزنید.

تحریک همسر منجر به این می شود که همسرتان واکنش های بهتری را در رابطه نشان دهد و در نتیجه لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرید.

البته به این نکته توجه کنید که میزان حساسیت زنان نسبت به نواحی تحریک آمیز بدنشان همیشه یکسان نمی باشد و در صورت به وجود آمدن تغییرات هورمونی در طی ماه این حساسیت ها تغییر می کنند.

آشنایی با بدن زن، تغییرات جسمی و هورمونی

زنان و مردان از نظر تغییرات هورمونی تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند و مهم ترین تغییرات هورمونی زنان مربوط به سیکل قاعدگی آن ها می شود.

چرخه قاعدگی در زنان نشان دهنده عملکرد دستگاه تولید مثل می باشد. فعالیت این چرخه باعث می شود تا زن برای بارداری آماده شود و در صورتی که تخمک گذاری به خوبی صورت نگیرید در نهایت رحم شروع به ریزش می کند و این امر باعث خون ریزی در زنان می شود.

آشنایی با بدن زن، تغییرات جسمی و هورمونی

طول این چرخه معمولا ۲۸ روز است و در طی آن زنان با تغییرات هورمونی رو به رو می شوند این تغییرات بر روی خلق و خوی آن ها اثر می گذارد.

به عنوان مثال نوسانات ماهانه هورمون ها می تواند باعث افسردگی یا خوشحالی، خستگی یا پرانرژی بودن، بی علاقگی به مقاربت و یا افزایش میل جنسی زنان شود و آن ها را به سمت روابط جنسی می کشاند.

در صورتی که در مورد این مسائل آگاهی داشته باشید می توانید درک بهتری از همسرتان داشته باشید و به شیوه صحیح با او ارتباط برقرار کنید.

نکاتی که در ارتباط با چرخه قاعدگی باید به آن توجه کنید

طول چرخه قاعدگی متفاوت می باشد اما به طور کلی شامل دو هفته می شود که روحیه فرد بسیار حساس می شود که شامل هفته پیش از خون ریزی و هفته ای که قاعدگی در آن وجود دارد، می شود. در ادامه به نکاتی که در این دو هفته باید به آن توجه کرد اشاره می کنیم:

نکاتی که در ارتباط با چرخه قاعدگی باید به آن توجه کنید

  1. افزایش تحریک پذیری، عصبانیت و افسردگی

بسیاری از زنان هفته پیش از قاعدگی دچار احساسات ناخوشایند می شوند و افسردگی و اضطراب را تجربه می کنند، آن ها ممکن است به شدت تحریک پذیر شوند و خیلی زود از کوچک ترین چیزها ناراحت و عصبانی شوند. این حالات به علت تغییرات هورمونی به وجود می آید.

در صورتی که با این مسائل آشنا باشید و شناخت بهتری نسبت به تغییرات بدن زن داشته راحت تر با همسرتان کنار  می ایید. اگر شدت علائم و تغییرات هورمونی بسیار زیاد باشد احتمالا او به سندروم ملال پیش از قاعدگی دچار شده است.

این سندروم وضعیت روانی ناخوشایندی را در هفته پیش از قاعدگی ایجاد می کند و عملکرد روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر همسرتان با این مشکلات رو به رو شد، به روان درمانی و در برخی از موارد به دارو درمانی نیاز دارد به همین منظور بهتر است از روانشناس و مشاور کمک بگیرید تا مشکل شما را به خوبی شناسایی کند و برای حل آن اقداماتی را انجام دهد.

  1. کاهش میل جنسی در دوران قاعدگی

زنان در دوران قاعدگی به دلیل ضعف و مشکلات جسمی انرژی کمتری دارند و از نظر خلقی، خلق پایین تر و غمگینی را تجربه می کنند. آن ها در این دوران به حمایت عاطفی بیشتری نیازمند هستند.

در صورتی که با کاهش میل جنسی همسرتان رو به رو شدید به او این اطمینان را بدهید که مراقب او هستید و او را به خوبی درک می کنید. نحوه برخورد شما در بهبود علائم همسرتان تاثیر بسیار مهمی دارد.

به طور معمول کاهش میل جنسی در یک هفته قبل از شروع قاعدگی به اوج می رسد و افزایش میل جنسی در زنان مربوط به دو هفته بعد از قاعدگی و در ایام تخمک گذاری می شود در این دوران سطح هورمون استروژن بسیار بالا می رود و به بیشترین سطح می رسد.

آشنایی با بدن زن

تغییرات بدن زن در بارداری و زایمان

در دوره بارداری سطح هورمون بدن زن به میزان زیادی افزایش می یابد، این تغییرات هورمونی بدن را برای نگهداری از کودک در دوران بارداری و بعد از آن آماده می کند.

به عنوان مثال هورمون پرولاکتین افزایش می یابد و منجر به توانایی شیردهی در زنان می شود و مهر مادری را افزایش می دهد به همین دلیل هورمون پرولاکتین به عنوان هورمون مهر مادری شناخته می شود.

البته بعد از زایمان برخی از این هورمون ها به شدت افت می کند و افت شدید آن ها باعث مواجه شدن مادر با خلق پایین و افسرده می شود که می تواند به طور معمول و به مرور بهبود یابد.

در صورتی که زن، حمایت های لازم را دریافت کند و با بدن همسرش به خوبی آشنا باشد می تواند نقش مهمی در بهبود این علائم داشته باشد.

در صورتی که شدت این علائم زیاد شود به روابط مادر و فرزند آسیب وارد می کند و عملکرد روزمره فرد را با اختلالاتی رو به رو می کند به احتمال زیاد او به افسردگی پس از زایمان دچار شده است.

در این صورت مراجعه به روانشناس برای دریافت روان درمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است هم چنین در مواردی فرد نیاز به دارو دارد که در این صورت باید حتما با مشورت پزشک انجام شود.

عکس اعضای بدن زن - انواع باسن

آشنایی با بدن زن، تغییرات بدن در یائسگی

یائسگی معمولا در سنین ۴۵ تا ۵۵ صورت می گیرد و به معنی توقف عمل تخمک گذاری در تخمدان ها و در نتیجه سلب احتمال حاملگی می باشد.

در این دوران زنان با تغییرات جسمی بسیاری رو به رو می شوند و هورمون های پروژسترون و استروژن به میزان زیادی کاهش می یابد این کاهش هورمون در نهایت منجر به تغییراتی در خلق و روحیه زنان می شود.

به عنوان مثال در این سن افراد ممکن است نسبت به روابط اجتماعی تمایل کمتری از خودشان نشان دهند و هم چنین تمایل جنسی آن ها کاهش می یابد و بیشتر حالت غمگین و تحریک پذیری دارند به طوری که حساسیت آن ها در ارتباط با وقایع پیرامون افزایش می یابد و باعث می شود نسبت به موارد مختلف واکنش نشان دهند.

در این شرایط حمایت از همسر و مراقبت از او در کاهش علائم ناخوشایند نقش بسیار مهمی دارد و باعث بهبود حال فرد می شود.

پیشنهاد مشاور: به داماد محبوب مادر زنتان تبدیل شوید

کلام آخر

توجه داشته باشید که آشنایی با بدن زنان بسیار مهم است و تاثیراتی بر تمام جنبه های جسمی و روانی زندگی شما می گذارد.

گاهی اوقات مردان تمام تلاش خود را برای شناخت کامل همسرشان انجام می دهند اما باز هم با مشکلاتی در این خصوص مواجه می شوند، در این صورت باید با تفاوت زن و مرد و دنیای متفاوت آن ها آشنا باشیم و اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کنیم.

با مراجعه به روانشناس و متخصص مسائل جنسی می توانید مشکلات را حل کنید در این راستا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان یکی از بهترین مراکز روانشناسی در زمینه مسائل جنسی و زناشویی می باشد که امکان مشاوره به صورت حضوری و تلفنی را فراهم کرده است تا در این زمینه شما را یاری کند.

منبع: مرکز مشاوره مشاورانه

3.8 20 رای ها
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
اشتراک در
اطلاع از

سوالات متداول آشنایی با بدن زن

1 - آشنایی با بدن زن چگونه می تواند در انجام رابطه جنسی کمک کننده باشد؟

در صورتی که با بدن همسرتان آشنا باشید می توانید در هنگام رابطه جنسی با تحریک نقاط حساس او رابطه لذت بخشی تری را تجربه کنید. اگر همسر شما در دوران پس از زایمان باشد باید بدانید که ممکن است رابطه جنسی شما با محدودیت ها و شرایط خاصی همراه می باشد، اگر در این خصوص آگاهی داشته باشید این آشنایی و آگاهی به درک بالاتر از همسر نیز کمک می کند.

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها