تست هروئین ، آیا سوال شما این است که چگونه تست اعتیاد به هروئین را منفی می کنند؟

تست هروئین یا دیگر مواد مخدر معمولا قبل از ازدواج و استخدام در برخی از موسسات انجام می شود، ماده هروئین در کنار تریاک و شیشه یکی از شایع ترین مواد مخدر در ایران می باشد که مورد مصرف قرار می گیرد، با جواب منفی تست اعتیاد به طور صد در صد نمی توان گفت فرد معتاد است یا خیر و برای تشخیص آن باید موارد زیادی در نظر گرفته شود.

با توجه به این که آمار اعتیاد در قشر مرفه جامعه افزایش یافته است اما بسیاری از خانواده قبل از ازدواج نگران مصرف مواد مخدر توسط همسر فرزندشان می باشد و برخی از آن ها در مورد فرزندشان نگران می باشند و او را مجبور می کنند تا تست اعتیاد بدهد، در حالی که این والدین می توانند از مشاوره خانواده کمک بخواهند تا در این زمینه به آن ها کمک کند و با راهکارهای صحیح تری مشکل آن ها را حل نماید.

ماده هروئین و اثرات آن

ماده هروئین ( دی استیل مورفین) نوعی از مواد مخدر و افیونی ( اپیوئیدی) می باشد که از گروه خانوادگی تریاک هستند، افرادی که هروئین استفاده می کنند به حالاتی شبیه به مصرف دیگر مشتقات تریاک مبتلا می شوند با این تفاوت که شدت مواد هروئینی بیشتر می باشد و فرد در لحظه بسیار سرخوش است و احساس لذت و شادی می کند و هم چنین این ماده نسبت به مواد دیگر عوارض خطرناک تری دارد.

اگر به صورت طولانی از این ماده استفاده شود تاثیر آن از بین می رود و حالت لذت بخشی برای فرد نخواهد داشت و فرد برای این که در حالت طبیعی باقی بماند باید در دوزهای بالاتری از این مواد استفاده کند و از آن جایی که هروئین به شدت بر روی فرد تاثیر می گذارد و اثرات مخربی دارد مصرف زیاد آن باعث اوردوز و حتی مرگ خواهد شد.

چه مواقعی تست هروئین گرفته می شود؟

فرمول شیمیایی هروئین نزدیک مورفین می باشد و به همین دلیل می توان با استفاده از تست مورفین، آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج و یا در مورد استخدامی از آن استفاده کرد و اصلی ترین موادی که به وسیله این تست قابل تشخیص می باشد موادی مانند تریاک، شیره، هروئین، کراک هروئین، مورفین و کدئین می باشد و بر اساس این موارد تست اعتیاد در هر صورت که گرفته شود مصرف ماده هروئین در آن قابل تشخیص می باشد.

برای تشخیص دادن مواد محرک دیگری مانند شیشه و کوکائین نیاز به آزمایش های ویژه تری می باشد که با استفاده از آن آزمایش می توان به مصرف شیشه و کوکائین پی برد.

کمپ ترک اعتیاد

تست هروئین وسیله ای برای مچ گیری؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که تست اعتیاد برای مچ گیری نمی باشد و افرادی که از تست اعتیاد برای مچ گیری استفاده می کنند می تواند تاثیرات مخربی بر روی فرد بگذارد و باعث لجبازی و یا مصرف دوباره فرد بهبود یافته شود و خانواده ها در بسیاری از موارد فکر می کنند که اگر اعتیاد آن فرد را به اثبات رسانند می توانند او را مجبور کنند تا ترک را انجام دهد در حالی که شناسایی و از بین بردن علل گرایش به اعتیاد مهم ترین کاری می باشد که باید انجام گیرد و به درستی علل شناسایی شود و اقدامات لازم برای ترک صورت گیرد.

امروزه از اعتیاد به عنوان یک بیماری یاد می شود و افرادی که دچار مشکلات درون روانی یا بین فردی می شوند معمولا دچار اعتیاد می شوند زیرا این افراد از نظر روانی سالم نیستند و از حمایت اجتماعی خوبی برخوردار نمی باشند و بیش تر به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می کنند.

در نتیجه اولین قدم این است که به روانشناس متخصص مراجعه کنید که در حوزه اعتیاد فعالیت می کنند و بعد به کمک روانشناس بتوانید برای بهبود سلامت روانی فرد کاری را انجام دهید.

تست هروئین

انواع تست اعتیاد به هروئین

تست هروئین از روش های متفاوتی مانند آزمایش خون، بزاق دهان و مو و ادرار قابل اجرا می باشد و نمونه خون و بزاق تنها چند ساعت بعد از مصرف وجود مواد را نشان می دهد و به همین دلیل از این روش ها استفاده نمی شود.

معمولی ترین روشی که برای تست هروئین مورد استفاده قرار می گیرد نمونه ادرار است که بعد از سه تا چهار روز مصرف مواد می توان به وجود اعتیاد پی برد و نمونه ادرار به طور معمول به وسیله تست نواری و تست کروماتوگرافی مورد سنجش قرار می گیرد.

این تست نواری به صورت کاست پلاستیکی می باشد که در مطب و یا حتی خانه در زمان کوتاه قابل انجام می باشد و به وسیله آن می توان اعتیاد فرد را تشخیص داد.

در تست کروماتوگرافی (TLC) به تجزیه مواد داخل ادرار در کمترین زمان پرداخته می شود و تست به صورت لایه نازکی می باشد که دقت بالایی دارد و دقیق ترین روش برای پی بردن به اعتیاد نمونه مو می باشد که حدود ۶ ماه بعد از مصرف، مقدار دقیق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد به صورت دقیق مشخص می شود اما این تست گران است و در همه شهر ها نمی توان به آن دسترسی داشت به همین دلیل امکان انجام آن میسر نمی باشد و نمونه مو از هر جای بدن می تواند گرفته شود و مورد بررسی قرار گیرد.