غرور مردانه، اهمیت و راه های سالم حفظ غرور مردانه

یکی از ویژگی های جدا نشدنی از شخصیت مردان غرور مردانه می باشد زیرا مردان بیش از زنان طالب غرور، اقتدار و بزرگی می باشند و ما باید شکستن غرور مردانه را جز خط قرمزهای زندگی مشترک خودمان بدانیم و حتی ممکن است باعث از هم پاشیده شدن زندگی مشترک شود.

برای یک مرد سخت است تا غرورش را بشکند و شکستگی غرور را از طرف کسی ( مخصوصا همسرش) بپذیرد و آن را تحمل کند، همانطور که شکستن غرور مرد عواقب های سنگینی به همراه دارد ارضا غرور مردانه پیامد های مثبتی در ایجاد زندگی مشترک خواهد داشت و باعث موفقیت زندگی مشترک می شود در ادامه این مقاله به بررسی خصوصیات غرور مردانه می پردازیم و راه های حفظ آن ها را بیان می کنیم.

غرور  مردانه و نیازهای اساسی مردان

به طور کلی مردان چند نیاز اساسی روحی دارند که توجه کردن به آن ها از جانب همسر باعث می شود تا نیاز آن ها ارضا شود و زندگی مشترک موفق و با دوامی داشته باشند این نیاز ها عبارت اند از:

تائید شدن از طرف همسر

یکی از مهم ترین مسائلی که غرور مردانه را حفظ می کند و حس ارزشمند و خوبی را به مردان می دهد این است که سوی همسرشان مورد تایید قرار گیرند، این رفتار باعث می شود تا عزت نفس مردان حفظ شود و به طور خلاصه خوب است تا زنان این چهار مشخصه مردان را در نظر داشته باشند.

  • مردان دوست دارند تا مورد علاقه ترین شخص در نظر همسرشان باشند.
  • آن ها دوست دارند تا از طرف همسرشان مورد قدردانی قرار بگیرند و همسرشان قدر زحمات آن ها را بداند.
  • مرد دوست دارد تا همسرش علاقه خود را به او ابراز کند و نشان دهد او را دوست دارد.
  • مردان نیاز زیادی دارند تا مورد تشویق همسرشان قرار بگیرند.
مقایسه خود با دیگران

غرور مردانه، چه مسائلی غرور مردان را می شکند

صحبت کردن در مورد بعضی از موضوعات باعث شکسته شدن غرور مردانه می شود و آن را به شدت جریحه دار می کند و غرور های مردانه به صورت های مختلفی شکسته می شود که بر اساس تحقیقات انجام شده موضوعات زیر خط قرمز مشترک در میان مردان می باشد.

  1. وضعیت مالی

وضعیت و قدرت مالی هم برای مردان و هم برای زنان اهمیت بسیاری دارد و یکی از وظایف مشخص شده مردان تامین نیاز مالی است و به همین دلیل مردان احساس می کنند که قدرت مالی آن ها نشان دهنده ارزش های دورنی و شخصیت شان می باشد.

زمانی که زن چه به صورت کنایه و چه به صورت مستقیم وضعیت مالی مرد را مورد تحقیر قرار دهد به شدت به غرور مرد آسیب وارد می کند. متاسفانه وضعیت مالی مرد به آسانی تغییر داده نمی شود و نیازمند زمان طولانی دارد که به وسیله کار و فعالیت حل می شود.

غرور مردانه

  1. موی سر مهم است

اکثر مردان به مرور زمان و با افزایش سن موهای سرشان را از دست می دهند و همه آن ها نگران هستند که با از دست دادن موهایشان جذابیت آن ها از بین می رود و دیگر مورد علاقه همسرشان نباشند و شاید آن ها نگرانی هایشان را به طور واضح نشان ندهند اما یکی از موضوعاتی که روی آن حساس هستند و برای آن ها مهم می باشد موی سر آن هاست و زنان باید مراقب باشند.

پیشنهاد مشاور سلامت: درمان شایع ترین نوع ریزش مو در مردان چیست

  1. مرد باید قد بلند باشد

یکی از ویژگی های مردانه قد بلند آن ها می باشد و نشان دهنده جذابیت و قدرت آن ها است به طوری همه افراد به صورت ناخودآگاه مردان را با قد بلند تصور می کنند و همانطور که چاقی و اضافه وزن برای زنان یک امر حساسیت بر انگیز می باشد داشتن قد کوتاه برای مردان یک نطقه ضعف به حساب می آید.

مردانی که قد کوتاهی دارند حس خوبی نسبت به آن ندارند و به خودی خود از آن موضوع رنج می برند و اگر از طرف همسرشان سرکوفت شوند غرورشان جریحه دار می شود و ممکن است دچار افسردگی شوند.