مشاوره روابط زناشویی یکی از مواردی که بسیار پر دغدغه بوده و همواره افراد در آن با مشکلات و دغدغه های متعددی مواجه می شوند را می توان مسائل زناشویی و روابط زناشویی دانست روابط زناشویی در واقع به تمامی فعل و انفعالاتی گفته می شود که در بین مرد به عنوان زن و شوهر اتفاق می افتد و صرفاً نمی‌توان آن را روابط جنسی دانست.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

بلکه مجموعه ‌ای از روابط عاطفی جنسی و حتی اجتماعی و خانوادگی آنها را روابط زناشویی می گویند که بسیار مهم است افراد بدانند که می ‌توانند به راحتی با بهبود روابط زناشویی خود آینده ای بهتر را از هر جهت برای خود رقم بزنند.

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

چرا که مشکل در روابط زناشویی در هر کدام از زمینه های یاد شده می تواند سبب به وجود آمدن دغدغه های بیشتری در ابعاد گوناگون زندگی انسان ها شود.

مشاوره روابط زناشویی

انواع مشکلات زناشویی

اگر بخواهیم انواع مشکلات را در روابط زناشویی مورد بررسی قرار دهیم بایستی بگوییم که مشکلات می ‌تواند موارد متعددی مانند مشکلات جنسی مشکلات عاطفی مشکلات خانوادگی و اخلاقی و رفتاری باشد که به عنوان مهم ترین مشکلات افراد در مشاوره روابط زناشویی همواره از سوی زن یا مرد مطرح می شود و در واقع افرادی که به مشاوره روابط زناشویی مراجعه می‌کنند.

روابط جنسی عاطفی و مشکلات اخلاقی و رفتاری را به عنوان مهم ترین و اساسی ترین دغدغه خود در روابط زناشویی عنوان می‌کنند.

در ادامه به بررسی هر کدام از این مشکلات و تأثیر آنها بر روابط زناشویی می‌پردازیم.

یکی از اساسی ترین مشکلات روابط زناشویی

اولین مشکل مهم و اساسی که گریبان گیر بسیاری از زن و شوهرها و همسران می شود را می‌توان مشکلات جنسی دانست که شاید اساسی ترین و پایه ای ترین موضوع می باشد و می تواند سبب به وجود آمدن مشکلات در سایر ابعاد زندگی مشترک نیز شود.

مثلا بسیاری از افرادی که به مشاوره روابط زناشویی مراجعه می کنند می گویند که نمی دانند چگونه بایستی به خوبی همسر خود را در روابط جنسی اغنا و ارضا نموده تا او از این موارد رضایت کافی را داشته باشد.

حتی بسیاری از افرادی که مراجعه می کنند بیان می کنند که نمی دانند آیا همسرشان از رابطه جنسی با آنها راضی است یا خیر.

در واقع عدم مشورت و صحبت در این زمینه چنان نزد آنها پر رنگ است که حتی نمی دانند که طرف مقابل آنها به چه میزان از روابط جنسی بین شان رضایت دارد و یا حتی رضایت دارد یا خیر.

بنابراین صحبت کردن در این زمینه ها و نیز بیان مشکلات و خواسته ها و نیازها از جانب طرفین می‌توانند سبب بهبود اطلاع آنها نسبت به علاقه ها و نیازهای طرف مقابل مهم شده و طبیعتا می تواند روابط جنسی بهتری را برای آنها در آینده رقم بزند که این روابط بهتر می‌تواند سبب به وجود آمدن اخلاق و روابط عاطفی مطلوب ‌تر نیز نزد آنها شده و به عنوان یک پایه زندگی آنها را محکم تر و موفق تر نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

عدم برقراری روابط عاطفی در زندگی زناشویی

دومین مورد مهم و اساسی که همواره خانواده‌ ها و همسران از آن به عنوان مشکلات مهم و اساسی خود یاد می کنند را می توان روابط عاطفی دانست در واقع در روابط عاطفی که بیشتر مشکلات آن در بین جنس زن مشهود است و افراد نمی‌توانند به خوبی با یکدیگر روابط عاطفی مناسبی برقرار نمایند و از آنجایی که زن ها در این موارد حساس تر هستند و نیازهای عاطفی شدیدتری دارند بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته و ممکن است از این نظر بیشتر تحت فشار باشند و مشکلات بیشتری را به دوش بکشند.

بنابراین نیاز است که هر دو طرف به خصوص آقایان نسبت به نیازهای عاطفی همسر خود اطلاعات کافی و لازم را داشته باشند.

بدانند که چگونه بایستی به ارضا و پاسخگویی به نیازهای عاطفی طرف مقابل اقدام کند تا از این راه بتوانند روابط زناشویی و روابط مطلوب تری به صورت کلی با یکدیگر داشته باشند.

چرا که روابط عاطفی و روابط جنسی به نوعی مکمل یکدیگر بوده و کامل کننده هم هستند.

اگر این دو عنصر اساسی به عنوان اصول پایه به خوبی در زندگی مشترک رعایت شود سایر موارد نیز بهبود یافته و بسیاری از مشکلات در روابط زناشویی و زندگی کاهش خواهد یافت و نیاز به مشاوره روابط زناشویی نیز کمتر خواهد شد.

مشکلات اخلاقی و خلقی بین همسران

یکی دیگر از مشکلات مهم و اساسی که همواره در مشاوره روابط زناشویی از سوی زنان یا مردان مطرح می‌شود مشکلات اخلاقی و رفتاری یکی از طرفین و یا هر دوی آنهاست مشکلاتی مانند:

  • بدگمانی بدبینی بیش از حد و یا حتی خوش بینی بیش از حد
  • عدم اجتماعی بودن
  • خجالتی بودن و انزوا و عصبانیت و بد اخلاقی 

سایر موارد این چنینی از موارد بسیار مهمی هستند که همواره به عنوان مشکلات مهم رفتاری و اخلاقی در یکی از طرفین ازدواج و یا هر دوی آنها مطرح می شود که این مورد به دلیل اهمیت فراوان آن بایستی حتما پیش از ازدواج و در دوران نامزدی به خوبی مورد بررسی و تحقیق و تفحص طرفین قرار بگیرد تا آنها بتوانند به شناخت مطلوبی از طرف مقابل خود دست یافته و جهت ازدواج بی گدار به آب نزنند و با فردی که فکر می کنند.

برای ان ها مناسب است ازدواج کنند تا بتوانند ازدواج موفق تر و شاد تر را برای خود رقم زده و روابط زناشویی و عاطفی بهتری را تجربه نمایند.

انواع مشاوره روابط زناشویی

برای این که افراد بتوانند به راحتی مشاوره روابط زناشویی را انجام دهند انواع مشاوره ها در این زمینه برای آنها در نظر گرفته شده است.

مشاوره حضوری برای مشاوره روابط زناشویی

مثل بسیاری از افراد مشکل جدی دارند و همچنین از نظر وقت زمان کافی را برای حضور در مرکز مشاوره دارند و ترجیح می‌دهند تا به همراه همسر خود یا به تنهایی جهت مشاوره روابط زناشویی به صورت حضوری مراجعه نمایند تا بتوانند به خوبی از طریق ارتباط رو در رو با مشاور مورد نظر خود دغدغه ها و مشکلات خود را با بیان کنند.

از طرفی ممکن است افرادی زمان کافی برای انجام این کار را نداشته باشند و یا از بیان مشکلات خود به صورت حضوری خجالت بکشند بنابراین افراد می ‌توانند به راحتی از مشاوره روابط زناشویی به صورت تلفنی و یا سایر روش های آنلاین بهره ببرند که در این روش ها افراد زمان بسیار کمتری را صرف کرده و همچنین از نظر اقتصادی نیز برای آنها مقرون به صرفه است.

مشاوره حضوری برای مشاوره روابط زناشویی- مشاورانه-خانواده شاد

مشاوره تفنی و آنلاین برای مشاوره روابط زناشویی

چرا که ممکن است فرد بخواهد از راه دور برای انجام مشاوره اقدام نموده و حضور پیدا کنند و بنابراین انجام مشاوره های تلفنی و آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی و یا سایت مرکز مشاوره ما برای او بسیار مطلوب و دلخواه خواهد بود.

بنابراین افراد باید توجه کنند که با توجه به وضعیت خود از نظر زمانی اقتصادی و سایر جنبه های شخصیتی کدام یک از انواع مشاوره های روابط زناشویی را انتخاب می‌کنند و به انجام آن مبادرت می ورزند.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

اگر در خانواده خود و یا در اطراف خود فردی را می شناسید که با مشکلات در روابط زناشویی مواجه هست بایستی او را به انجام مشاوره روابط زناشویی هدایت نموده و تشویق کنید تا با مشورت با مشاور مورد نظر در این زمینه که نسبت به تمامی ابعاد روابط زناشویی تسلط و آگاهی کافی را دارد فرد بتواند مشکلات خود را به خوبی درمان نموده و برطرف نماید تا با داشتن روابط زناشویی بهتر با همسر خود بتوانند آینده ای بهتر را برای خود رقم زده و زندگی شاد تر و موفق تری را از این لحاظ تجربه نماید.

مشاوره مشکلات خانوادگی

مشکلات خانوادگی در تمامی خانواده ها وجود دارد و نمی توانیم خانواده ای را پیدا کنیم که عاری از مشکلات بوده و بتواند ادعا کند که در خانواده او هیچ مشکلی وجود ندارد.

امروزه به دلیل شرایط بغرنج فرهنگی و اجتماعی و اوضاع نامناسب مالی و اقتصادی افراد خانواده و اینکه آنها نمی توانند زمان مناسبی را برای گفتگو با یکدیگر داشته باشند و به نوعی با کمبود زمان مواجه هستند.

مشکلات خانوادگی روز به روز بیشتر شده و خانواده های بیشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مشکلات خانوادگی انواع متعددی دارد که در هر یک از خانواده‌ها می‌توانند یک نوع از آن و یا حتی همه آنها نمود بیشتری داشته باشند.

دیدن رابطه جنسی پدر و مادر
جنب شدن در خواب
طولانی شدن رابطه جنسی
اولین رابطه جنسی
کاندوم زنانه
کاندوم مردانه
کاندوم برقی
قرص پروورا
کاندوم تاخیری
187 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره روابط زناشویی

1 -

2.7K Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
فاطمه
22 ساعت پیش

سلام خسته نباشید.ببخشید من فاطمه حیدری هستم ۳۵ سالمه با ی آقای ۴۰ ساله ازدواج کردم.از ازدواج اولم دوتا بچه دارم ک شوهر سابقم فوت کردند واز ازدواج دومم تازه صاحب ی پسر ۷ ماهه شدم .همسرم بشدت بداخلاق و بددهنه متاسفانه قلیونیو و موادم میکشه .خیلی ب مشکلات خانواده خودش اهمیت میده .اصلا از لحاظ محبت و احترام هیچ اهمیتی ب من نمیده .ی چیز خوبی ک داره ب بچهام اهمیت میده بهشون کمک میکنه .کارای خونه بهم کمک میکنه از لحاظ مالی ولخرج هس اگه پول داشته باشه دریغ نمیکنه ازم .ولی متاسفانه بخاطر ازدواج قبلیش ک ب… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
19 ساعت پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما ببینید فاطمه جان با توجه به توضیحاتی که شرح دادین میشه گفت که بسیاری از مشکلات شما به دلیل افکار تحریف شده و شرایط خلقی که شما دارید هستش و البته که مشکلات رفتاری که همسرتون دارن از جمله بددهنی و دست بزن داشتنشون و همینطور مصرف موادشون باعث میشه که شرایط خلقی شما به شدت کاهش پیدا کنه و در نتیجه مشکلاتتون دو چندان بشه. اما در کامنت شما چیزی که وجود داشت این بود که شما به موارد اخلاقی در همسرتون اشاره کردین که بسیار قابل توجه و ارزشمنده . اینکه همسرتون به فرزندان شما… ادامه دیدگاه »

خانوم
23 ساعت پیش

سلام من و شوهرم خیلی باهم خوبیم ولی بعضی اوقات فکرایی ب سرم میزند که نکنه شوهرم بهم خیانت کنه من خیلی حساس شدم از اینکه به خانواده خودش هم محبت کنه بدم میاد شوهرم هم اذیت میشه ما بعضی اوقات به خاطر همین فکرایی که گفتم به سراغم میاد دعوامون میشه وبعضی اوقات به شوهرم شک میکنم شما کمکم کنید

ویرایشگر
روانشناس
19 ساعت پیش
پاسخ به  خانوم

ببیند عزیزم اگر که افکار شما در مورد خیانت همسرتون بدون هیچ دلیل و نشانه ای هست و بدون اینکه همسرتون رفتارهای مشکوکو و قابل توجهی داشته باشن شما بهشون مشکوک هستین میشه گفت که شما دارای افکار وسواسی هستین که در اینصورت نیاز هست که حتما به روانشناس مراجعه کنید و روند درمانیتون رو طی کنید.

1 43 44 45
3.8 14 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
2.7K
0
از این مطلب خوشتون اومد؟‌ نظر خودتون رو بگیدx
()
x