جدا خوابیدن زن و شوهر، قهر نیستم فقط جدا می خوابیم!

جدا خوابیدن زن و شوهر به چه دلایلی اتفاق می افتد؟ این جدایی در رابطه زناشویی می تواند پیامدهایی داشته باشد، بسیاری از زوجین به دلایل مختلفی مانند اختلال خواب و مشکلات ارتباطی تصمیم به جدا خوابیدن می کنند.

مسئله جدا خوابیدن به مرور زمان می تواند بر روی روابط جنسی آن ها تاثیر منفی بگذارد و منجر به  سردی و فاصله میان زوجین می شود.

اگر شما هم از همسرتان دور شده اید و جدا از او می خوابید و در مورد پیامدهای این جدایی سوال هایی دارید، بهتر است.

این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید و اطلاعات آن می تواند برای شما مفید باشد و در این شرایط شما می توانید برای شناخت بیشتر خود و همسرتان از مشاوره جنسی کمک بگیرید تا بتوانید مشکلات خود را رفع کنید و روابط زناشویی خوبی داشته باشید.

جدا خوابیدن زن و شوهر: پیامدهای مثبت و منفی

جدا خوابیدن زن و شوهر همیشه بد نمی باشد گاهی اوقات به نفع زن و شوهر است تا جدا از یکدیگر بخوابند در ادامه این مقاله به پیامدهای مثبت و منفی این موضوع اشاره  می کنیم.

  1. جدا خوابیدن زن و مرد، فواید و مضرات

در بسیاری از اوقات جدا خوابیدن زن و مرد می تواند برای سلامتی آن ها مفید باشد به عنوان مثال اگر همسر شما در خواب خر و پف می کند، زیادی تکان می خورد یا نیمه شب ها از خواب بیدار می شود و شما را بیدار می کند.

به طور طبیعی خواب و استراحت شما دچار آسیب می شود این مسئله از نظر جسمی و روحی مشکلاتی برای شما به وجود می آورد، در زیر نمونه هایی از این مشکلات را بیان می کنیم:

  • احساس غمگینی
  • تغییرات خلقی
  • بروز مشکلاتی در تمرکز
  • ایجاد تغییراتی در وزن

زمانی که با این مشکلات رو به رو می شوید جدا خوابیدن باعث می شود تا خوابتان کیفیت خوبی داشته باشد این مسئله در زنان اهمیت بسیاری دارد.

زیرا زنان اگر کیفیت خواب آن ها پایین باشد و یا خواب کافی نداشته باشند وضعیت خلقی آن ها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، در این حالت ها می توانید با استفاده از راهکارهایی برای خود  همسرتان خواب راحت تری داشته باشید و با او این مسئله را در میان بگذارید.

زمانی که شما جدا می خوابید اگر به روابط جنسی و عاطفی همسرتان توجه کنید و برای نیازهای او ارزش قائل باشید جدا خوابیدن مشکل و آسیبی به زندگی شما وارد نمی کند و شما می توانید از این جدایی فیزیکی بهره مثبتی ببرید.

زیرا جدا خوابیدن در این شرایط باعث می شود تا احساس دلتنگی نسبت به همسرتان داشته باشید و میل جنسی تان افزایش یابد و به همین دلیل از این موضوع می توانید در جهت مثبت استفاده کنید به طور معمول زمانی که انسان از چیزی محروم شود و آن را نداشته باشید بیشترش قدرش را می داند.

  1. جدا خوابیدن زن و مرد، پیامدهای منفی

جدا خوابیدن زن و شوهر با پیامدهای منفی همراه می باشد و اکثر آن به دلیل از دست رفتن فرصت تماس جسمانی کافی در طول روز می باشد.

زیرا زن و شوهر اگر در کنار یکدیگر بخوابند بیشترین و بهترین فرصت برای آن ها محسوب می شود تا بدنشان با یکدیگر تماس داشته باشد و توجه داشته باشید که تماس جسمی شما و همسرتان فواید سلامتی و هیجانی بسیاری برای هر دوی شما خواهد داشت.

تماس جسمی زن و شوهر باعث می شود تا استرس روزانه کاهش یابد زیرا در این شرایط هورمون کورتیزول که مسئول استرس می باشد، سطحش کاهش می یابد. هم چنین عملکرد سیستم ایمنی افزایش یافته و بدن شان از نظر سلامتی در امان خواهد بود.

زمانی که زوجین جدا از یکدیگر می خوابند و در طول روز تماس کافی با یکدیگر ندارند رابطه بدون نوازش و بدون تماس جسمی مناسب برای آن ها به رابطه پر تنش تبدیل می شود و روابط آن ها با اختلافاتی رو به رو می شود و هم چنین ایمنی آن ها کاهش می یابد و از لحاظ جسمانی و روانی افت بسیاری را تجربه می کنند.

توجه داشته باشید که این مسئله روابط عاطفی شما و همسرتان را دچار مشکل می کند و در صورتی که شما قصد دارید جدا از یکدیگر بخوابید باید برای رابطه جسمانی و رابطه جنسی خود از پیش برنامه ریزی داشته باشید و اثرات نادیده گرفتن این موضوع را دست کم نگیرید، ممکن است آسیب های بسیاری به همراه داشته باشد.

فرونشینی جنسی

جدا خوابیدن زن و شوهر: پیشگیری از پیامدهای منفی

بسیاری از زوجین می خواهند تا اثرات منفی جدا خوابیدن را کاهش دهند اما نمی تواند برای این مسئله باید چه کاری را انجام دهند اگر شما در این شرایط قرار گرفته اید و مسئله برای شما دردسرساز شده است باید به نکات زیر توجه کنید:

  1. جدا خوابیدن زن و شوهر: علت اصلی چیست؟

دلیل جدا کردن محل خواب از همسر بر میزان پیامدهای منفی آن تاثیر می گذارد در صورتی که شما به خاطر مشکلات عاطفی بسترتان را از یکدیگر جدا کرده اید، توجه داشته باشید که این امر مشکل شما را تشدید می کند.

زیرا با این کار فرصت با هم بودن را از خود و همسرتان گرفته اید و شما برای این که مشکلتان را حل کنید و اجازه ندهید تا به مشکلات بزرگ تری تبدیل شود باید سعی کنید گفت و گوی سالم داشته باشید تا از آن طریق بتوانید آسیب های عاطفی تان را ترمیم کنید.

در این شرایط جدا کردن بستر از همسر منجر به وجود آمدن جدایی عاطفی می شود.

در صورتی که نمی توانید با همسرتان ارتباط کلامی مناسبی داشته باشید تا به شیوه صحیح مشکلتان را حل کنید باید از زوج درمانگر کمک بگیرید تا در این خصوص راهکارهای لازم را در اختیار شما قرار دهد، مشاوره تاثیر بسیاری در حل اختلافات شما دارد.

  1. معنای جدا خوابیدن برای همسرتان چیست؟

بسیار اهمیت دارد قبل از این که بسترتان را از همسرتان جدا می کنید به صورت صمیمانه با او گفت و گو کنید تا بتوانید به درستی نیازهایش را بشنوید و ببینید که جدا خوابیدن برای او چه مفهومی دارد.

به طور مثال اگر او این کار را به معنی دوست نداشتن و یا طرد شدن تعبیر کرد به طور یقین شما در آینده نزدیک با مشکلاتی رو به رو خواهید شد و زندگی زناشویی شما دچار آسیب می شود.

جدا خوابیدن زن و شوهر

اما اگر به دلایل دیگر به طور مثال مشکلاتی در زمینه خواب، بسترتان را از یکدیگر جدا کرده اید، راحت تر می توانید یکدیگر را درک کنید و به کمک یکدیگر تصمیم مشترک و صحیحی برای حل مشکل تان بگیرید.

  1. رابطه جنسی و فیزیکی خود را فراموش نکنید

ممکن است شما به هر دلیلی فرصت خوابیدن با یکدیگر را نداشته باشید این مسئله نباید باعث شود تا روابط جسمی و جنسی خودتان را فراموش کنید بلکه باید سعی کنید تا برای حل این مسئله راهکارهایی را پیدا کنید.

زن و شوهر اگر زمان بیش تری را برای یکدیگر بگذارند، صمیمیت آن ها بیش تر می شود و باعث حفظ و تداوم رابطه آن ها می شود.

هم چنین سعی کنید در مورد روابط جنسی مناسب با یکدیگر گفت و گو کنید و برنامه ریزی مناسبی برای زندگی خود داشته باشید این کار به شما کمک می کند تا جدا خوابیدن بر روی روابط زناشویی شما تاثیر منفی کمتری بگذارد.