همسر نصیحت گر همسری است که به همسر خود در تصمیم گیری ها و حل مشکلات کمک می کند. او با ارائه دیدگاه های خود و حمایت از همسرش، به او کمک می کند تا بهترین تصمیم را بگیرد. همسر نصیحت گر همچنین می تواند به همسر خود کمک کند تا از اشتباهات خود درس بگیرد و رشد کند.

اما همیشه این گونه نیست و همسر شما همچون والدین شما رفتار می کند و با کوچکترین اشتباهی شما را سرزنش می کند.

به صورت کلی از اینکه همسرتان به شما نصیحت می‌کند، خوشحال باشید. این نشان می‌دهد که او به شما اهمیت می‌دهد و می‌خواهد بهترین باشید. اما تا زمانی که چالش های گفته شده در این مقاله رخ ندهد.

همسر نصیحت گر

دلایل مختلفی وجود دارد که همسرتان ممکن است به شما نصیحت کند. در اینجا چند مورد از آن ها آورده شده است:

 • او نگران شما است. ممکن است او نگران چیزی در مورد شما باشد، مانند اینکه در کار یا روابطتان مشکل دارید. او ممکن است بخواهد به شما کمک کند تا بر این مشکلات غلبه کنید.
 • او به جای همسر بودن در نقش والد بودن فرو رفته است! همچون پدر و یا مادر با شما رقتار می کند.
 • دارای اختلالات وسواسی، خودشیفتگی و یا نمایشی است.
 • نیاز به قدرت و کنترل شرایط دارد و از آن خبر ندارد. همچون رئیس و یا حاکم و یا پادشاه رفتار می کند.
 • رئیس یک شرکت است و با همسر و خانواده هم همان رفتارهای کاری و سخت گیرانه را دارد و فکر می کند این رفتارها سازنده هستند!
 • او می‌خواهد به شما کمک کند تا پیشرفت کنید. همسرتان ممکن است فکر کند که شما پتانسیل بیشتری دارید. او ممکن است بخواهد به شما کمک کند تا به اهدافتان برسید.
 • او می‌خواهد به شما نشان دهد که به شما اهمیت می‌دهد. همسرتان ممکن است بخواهد به شما نشان دهد که به شما اهمیت می‌دهد و می‌خواهد بهترین برای شما باشد.
 • ممکن است گاهی اوقات همسرتان نصیحت‌هایی بدهد که شما موافق آن ها نیستید. در این صورت، مهم است که با احترام به او گوش دهید و توضیح دهید که چرا با او موافق نیستید.

پیشنهاد مشاور: نحوه پاسخ دادن به انتقاد همسر | واکنش در برابر انتقاد همسر

چرا همسرم نصیحت میکند؟ روانشناسی همسر نصیحت گر (1)

برخورد با همسر نصیحت گر

در اینجا چند نکته برای برخورد با نصیحت‌های همسرتان آورده شده است:

 • با احترام گوش دهید. حتی اگر با همسر نصیحت گر موافق نیستید، مهم است که با احترام به او گوش دهید. این نشان می‌دهد که شما به او اهمیت می‌دهید و می‌خواهید دیدگاه او را بشنوید.
 • از او بخواهید تا در جلسات مشاور خانواده خوب شرکت کند تا به او آگاهی داده و رفتارهای اشتباهش را از بین ببرد.
 • از او بپرسید که چرا اینطور فکر می‌کند. از همسرتان بپرسید که چرا اینطور فکر می‌کند که نصیحت او برای شما مفید است. این به شما کمک می‌کند تا دیدگاه او را بهتر درک کنید.
 • اگر با او موافق نیستید، توضیح دهید. اگر با نصیحت همسرتان موافق نیستید، به او توضیح دهید که چرا با او موافق نیستید. این به شما کمک می‌کند تا به یک راه‌حل مشترک برسید.
 • از او بخواهید که برای شما حمایت کند. حتی اگر با نصیحت همسرتان موافق نیستید، از او بخواهید که شما را در مسیر خودتان حمایت کند. این نشان می‌دهد که شما به حمایت او نیاز دارید.
 • در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که همسرتان می‌خواهد بهترین برای شما باشد. حتی اگر همیشه با او موافق نیستید، مهم است که به نصیحت‌های او گوش دهید و آنها را در نظر بگیرید.
 • اگر همسرتان به شما نصیحت می‌کند، سعی کنید به این فکر کنید که از کجا می‌آید. آیا او نگران شما است؟ آیا می‌خواهد به شما کمک کند تا به اهدافتان برسید؟ درک انگیزه‌های همسرتان می‌تواند به شما کمک کند تا با نصیحت‌های او به روشی سالم‌تر برخورد کنید.
 • اگر همسرتان به شما نصیحت می‌کند، سعی کنید از دیدگاه او به موضوع نگاه کنید. ممکن است او چیزی را ببیند که شما نمی‌بینید. سعی کنید از دیدگاه او به موضوع نگاه کنید و ببینید آیا می‌توانید چیزی از نصیحت او یاد بگیرید.
 • اگر همسر نصیحت گر دارید، سعی کنید با او ارتباط برقرار کنید. به او بگویید که از نصیحت او قدردانی می‌کنید، اما نظرات متفاوتی دارید. سعی کنید با هم به یک راه‌حل برسید که برای هر دوی شما مناسب باشد.
همسر نصیحت گر

چگونه زن خود را حرف گوش کن کنیم

ین سوالی است که بسیاری از مردان در طول زندگی خود از خود می‌پرسند. در حالی که هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، برخی از نکاتی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا زن خود را بیشتر به حرف گوش کنید.

۱٫ به حرف او گوش دهید.

به نظر بدیهی برسد، اما یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌توانید برای ایجاد یک رابطه سالم انجام دهید، این است که به حرف همسرتان گوش دهید. این به معنای گوش دادن فعال است، نه فقط منتظر ماندن تا نوبت شما برای صحبت باشد. به او نگاه کنید، به او لبخند بزنید، و به آنچه می‌گوید توجه کنید.

۲٫ به او نشان دهید که به او اهمیت می‌دهید.

زنان می‌خواهند احساس کنند که مورد توجه و احترام قرار می‌گیرند. به او بگویید که دوستش دارید و به او اهمیت می‌دهید. به او کمک کنید کارهایش را انجام دهد و به او نشان دهید که روی او حساب می‌کنید.

۳٫ از او حمایت کنید.

زنان می‌خواهند احساس کنند که از آنها حمایت می‌شود. به او بگویید که به او ایمان دارید و به او کمک کنید تا به اهدافش برسد. در مواقع سختی کنار او باشید و به او کمک کنید تا از پس مشکلاتش برآید.

۴٫ به او احترام بگذارید.

این به معنای احترام به دیدگاه‌ها و احساسات اوست. حتی اگر با او موافق نیستید، به او احترام بگذارید. به او اجازه دهید نظر خود را بیان کند و به آنچه می‌گوید گوش دهید.

۵٫ با او صادق باشید.

صداقت یکی از پایه‌های اصلی هر رابطه سالم است. با همسرتان صادق باشید، حتی اگر آنچه می‌گویید سخت باشد. او قدردان صداقت شما خواهد بود و می‌تواند به شما اعتماد کند.

۶٫ از او قدردانی کنید.

به همسرتان بگویید که از او قدردانی می‌کنید. قدردانی شما را به او نشان می‌دهد که به او اهمیت می‌دهید و از زحماتش سپاسگزارید.

۷٫ به او محبت کنید.

زنان به محبت نیاز دارند. به او بگویید که دوستش دارید و به او ابراز علاقه کنید. به او هدیه بدهید، برای او وقت بگذارید و به او بگویید که چقدر برای شما اهمیت دارد.

۸٫ با او به توافق برسید.

گاهی اوقات، شما و همسرتان ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشید. در این موارد، مهم است که با هم به توافق برسید. به دنبال راه‌حلی باشید که برای هر دوی شما مناسب باشد.

۹٫ به او کمک کنید تا احساس خوبی داشته باشد.

زنان می‌خواهند احساس کنند که زیبا و جذاب هستند. به او بگویید که زیباست و به او کمک کنید تا احساس خوبی در مورد خود داشته باشد و آموزش خانواده را نادیده نگیرید.

۱۰٫ از خودتان مراقبت کنید.

زنان جذب مردانی می‌شوند که از خود مراقبت می‌کنند. به سلامتی خود برسید، به ظاهر خود اهمیت دهید و برای خود وقت بگذارید.

چرا همسرم نصیحت میکند؟ روانشناسی همسر نصیحت گر (1)

چگونه مرد بداخلاق را رام کنیم

مرد بد اخلاق را نمی توان رام کرد. هر کس شخصیت و رفتار خود را دارد و نمی توان کسی را مجبور به تغییر کرد. اگر مردی رفتار بدی دارد، باید از او فاصله بگیرید. شما شایسته رفتار خوب هستید و نباید با کسی باشید که به شما احترام نمی گذارد.

با این حال، اگر می خواهید تلاش کنید تا مرد بد اخلاق را تغییر دهید، می توانید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • با او صحبت کنید. به او بگویید که رفتارش شما را آزار می دهد و از او بخواهید که تغییر کند.
 • محدودیت هایی تعیین کنید. به او بگویید که اگر رفتارش را تغییر ندهد، شما مجبور به ترک او خواهید شد.
 • به خودتان احترام بگذارید. اگر او رفتارش را تغییر نداد، از او فاصله بگیرید. شما شایسته رفتار خوب هستید.

در اینجا چند نکته خاص برای مقابله با رفتارهای بد اخلاقی مردان آورده شده است:

 • اگر مردی با شما بد صحبت می کند، به او بگویید که رفتارش قابل قبول نیست. اگر او همچنان با شما بد صحبت کرد، از او فاصله بگیرید.
 • اگر مردی به شما بی احترامی می کند، به او بگویید که رفتارش شما را آزار می دهد. اگر او همچنان به شما بی احترامی کرد، از او فاصله بگیرید.
 • اگر مردی به شما خیانت می کند، به او بگویید که رفتارش شما را ناامید کرده است. اگر او همچنان به شما خیانت کرد، از او فاصله بگیرید.

برای بهبود ارتباط با همسرتان می توانید از مشاوره زوجین کمک بگیرید، مشاوره زوجین کمک می کند تا در کم ترین زمان بهبود درخشانی در رابطه خود مشاهده کنید.

چرا همسرم نصیحت میکند؟ روانشناسی همسر نصیحت گر (1)