کلیپ روانشناسی خودارضایی

سلام زهرا نوشاد هستم – تراپیست

موضوعی که امروز میخوام مطرح کنم درمان خودارضاییه، که یکی از راه های درمان خودارضایی نوروفیدبک یا بیوفیدبک هست که با توجه به این تکینیک های جدیدی که روی کار اومده،

ما میتونیم مراجعمون رو بوسیله نورفیدبک اول یک نقشه مغزی بگیریم از ایشون تا ببینیم که کجای مغر ایشون دچار مشکلات شده و حتی مراجع میتونه ببینه که کجاهای مغزش داره بیشتر هورمون ترشح میکنه یا فعالیت بیشتر یا کمتری داره

و بعد از اینکه مراجع براش این مساله تفهیم شد ما اون رو معرفی میکنیم به نوروتراپیست که ممکنه توی ۳۰-۴۰ جلسه بوسیله نوروفیدبک اضطراب و سیستم مغزی که ایشون رو دچار مشکل میکرده و ایشون روی می آورده به خودارضایی، این روش می تونه خیلی کمک کننده باشه به روان درمانی که ما مشاورین به مراجعین داریم.

چرا خودارضایی

مسلما مسلما اگر که اضطراب باعث بوجود اومدن این اختلال هست، یک راهکار نمیتونه علاج این مشکل باشه و همراه با روان‌درمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک و حتی باید به روان‌پزشک مراجعه کنیم و دارودرمانی بشه همراه این مشکل تا بتونن با اضطرابات خودشون روبرو بشن و ببینن چه عاملی باعث بوجود اومدن اضطراب شده

و اونجاست که میتونن این مساله رو حل کنه و گرنه این اضطراب میتونه توی خیلی مسائل و سیستم جسمی فرد تاثیر بزاره و مسلما عملکرد ناقصی توی زندگیش داشته باشه و از مسایل دیگه زندگیش شاکی باشه.

نوروفیدبک تاثیر بسیار زیادی در این دوره داشته و افراد این رو مهم بدونن و بدونن برای رفتن به سمت سلامت این بسیار کارساز و مفید بوده تا الان، با توجه به تمام پژوهش هایی که شده و با توجه به مراجعینی که ما داشتیم و این راه رو رفتن و تونستن خیلی خیلی موفق باشن.

مشاهده کلیپ روانشناسی خودارضایی به شما پیشنهاد می شود.

1 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول کلیپ روانشناسی خودارضایی

1 - سلام. من دختری ۲۲ ساله هستم که از یک سالگی خودارضایی میکردم، دلیلش این بوده که به پوشک حساسیت داشتم و اون موقع توجهی بهش نشد، بعد از گذشت چند سال که یادم میاد، فقط حسی که بهش داشتم این بود که ناراحتیام و دلخوریام از اطرافیانم رو برطرف میکرد(چود من بچه اول خانواده هستم با به دنیا اومدن برادر کوچکم خیلی ضربه روحی خوردم و انجام این کار با من ارامش میداد و البته خیلی بابت این کار دعوا میشدم ولی لج میکردم و انجام میدادم) وقتی وارد مدرسه شدم، از مدرسه میترسیدم و درسمم خوب نبود و خیلی همیشه اضطراب داشتم و با حال بد مدرسه میرفتم ولی انجام این کار به من ارامش میداد و میتونستم راحت بخوابم (از ترس و استرس مدرسه نمیتونستم بخوابم) ولی دیگه یواشکی این مارو انجام میدادم و اطرافیان فکر میکردند ترک شده ولی من تا کنکور این اضطراب رو داشتم و سال کنکورمم باهاش ارانش میگرفتم ولی اصلا شهوانی

سلام به شما نیکی جان قابل درک می باشد که روبرو شدن با دیدگاهای جدید در مورد رفتاری که سالها داشته اید برای شما با شوک و فشار روحی زیادی همراه باشد اما همانطور که خودتان بیان کردید شما تنها به عنوان یک مسیر لذت بخش و آرام کننده به آن نگاه می کرده اید و هدف و دیدگاه جنسی در مورد آن وجود نداشته است پس بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و با دیدگاه فعلی و اگاهی الان خودتان را در گذشته قضاوت نکنید . در کنار این موراد دقت کنید که کاهش منی و خشک شدن واژن نیاز به بررسی متخصص دارد و این می تواند از عوارض خودارضایی باشد که نیاز به درمان توسط متخصص زنان دارد در کنار ترک خودارضایی . دقت کنید که شما برای شرایط روحی و اضطرابی که تجربه می کنید نیاز به طی کردن پروسه روانشناسی

2 - چگونه می توانم خود ارضایی را ترک کنم؟

سلام دوست عزیز یکی از روش های خوب خودارضایی، نوروفیدبک است و راه دوم مدیریت خود ارضایی. برای مثال شما روزی دو یا سه بار خودارضایی می کنید. باید تصمیم بگیری تا یک ماه بیش از یک بار این کار را نکنید و بعد از آن سعی کنید به هفته ای 2 بار کاهش بدهید و تا 6 ماه این امر را ادامه دهید.

10 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
شادی
1 ماه پیش

سلام من ۱۹ سالمه ۴ ساله درگیر خود ارضایی ام خیلی خواستم ترک کنم نشد
هر ۳ روز یکی دوبار تو روز انجام میدم
از فکر و خیال و تنهایی روی میارم بهش
نمیدونم چیکار کنم ترک کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  شادی

سلام به شما شادی جان ببین عزیزم هردوی پیامی که شما در مورد خودارضایی و مشکلات با دوست پسرت بیان کردی بی ارتباط باهم نیست بهم همین خاطر در یک پیام به شما پاسخ می دهم تا بتوانی به مشکلاتی که داری در کنار هم نگاه کنی . در اول اینکه بهتر است به شرایط سنی که داری توجه کنی شما یک نوجوان هستی با کلی احساسات جدید که در دوارن کودکی به این شکل برایت وجود نداشته است و یکی از این احساسات و نیازهایی که در این سن تجربه می شود تمایل به جنس مخالف و نیازهای جنسی… ادامه دیدگاه »

عرفان
1 ماه پیش

سلام.۱۷ سالمه از ۱۳سالگی خود ارضایی میکنم و یه طو انزالی هم دچارم… تعداد خودارضایی هام در ماه متفاوته ولی عوما در یک ماه بین ۷تا۱۱ باره.. مشکلمم اینه میل جنسی و تحریک پذیری م خیلی بالاس پورن هم میبینم… قبلا خواستم ترک کنم رسوندم به ۱۵ روز ۲ بار.. ولی بازم از دستم در رفت… بنظرتون بازم سعی کنم نم نم کم کنم یا با توجه به میل بالام تعداداش مشکلی ندارع الان؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  عرفان

سلام به شما آقا عرفان دقت کنید شما از شروع دوران نوجوانی که این نیازها بیشتر تجربه می شود وارد عمل خودارضایی شده اید و دقت کنید که این عمل اعتیاد آور می باشد مخصوصا اگر محرک های بیرونی نیز وجود داشته باشد شدت این عمل بیشتر می شود و خب عوارض زیادی هم می تواند با خود به همراه داشته باشد . در این مسیر نیاز است که در اول هر گونه محرک بیرونی مانند فیلم های پورن را حذف کنید و سعی کنید برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید جون بیکاری ، تنهایی و تجربه نکردن… ادامه دیدگاه »

SHAYAN
4 ماه پیش

چطور میتونم یه مغز پاک به دور از خود ارضایی داشته باشم من ۱۹ سالمه می‌خوام به طور قطعی ترکش کنم میشه بهم بگید؟ توروخدا راهکاری پیشنهاد بدید که ما از بدبختی نجات پیدا کنیم و قتی می‌خوام ترک کنم نمیتونم نمی‌دونم چرا

ویرایشگر
روانشناس
4 ماه پیش
پاسخ به  SHAYAN

سلام به شما
شایان جان چه مدت هست که خودارضایی می کنید؟
در طول هفته چندبار و بیشتر در چه مکانی به خودارضایی می پردازید؟
آیا فیلم های پورن‌ هم تماشا میکنید؟
از نظر شرایط خلقی و روانی چطور هستید؟ آیا احساس غم شدید و افسردگی نمی‌ کنید؟
روابطتون با دوستان و خانوادتون چطوره؟

مَن
4 ماه پیش

سلام و وقت بخیر ببخشید میگم خود ارضایی برای همیشه باید ترک بشه؟

ویرایشگر
روانشناس
4 ماه پیش
پاسخ به  مَن

سلام به شما دوست عزیز بهتر هستش که تا حد امکان از خودارضایی اجتناب بشه به این دلیل که عمل خودارضایی روشی بسیار سریع و قابل دسترس برای ارضای میل جنسی هست و همین عامل در دسترس بودن میتونه علتی بر این باشه که این رفتار به صورت اعتیادی در فرد شکل بگیره و هر رفتاری هم که به صورت رفتار اعتیادی باشه آسیب های زیادی رو در پی خواهد داشت. در واقع‌ خود رفتار خودارضایی نیست که آسیب زاس بلکه اعتیاد به خودارضایی هست که میتونه به شما آسیب وارد کنه. بنابراین اگر فراوانی این رفتار در شما به… ادامه دیدگاه »

نیکی نیکویی
11 ماه پیش

سلام. من دختری ۲۲ ساله هستم که از یک سالگی خودارضایی میکردم، دلیلش این بوده که به پوشک حساسیت داشتم و اون موقع توجهی بهش نشد، بعد از گذشت چند سال که یادم میاد، فقط حسی که بهش داشتم این بود که ناراحتیام و دلخوریام از اطرافیانم رو برطرف میکرد(چود من بچه اول خانواده هستم با به دنیا اومدن برادر کوچکم خیلی ضربه روحی خوردم و انجام این کار با من ارامش میداد و البته خیلی بابت این کار دعوا میشدم ولی لج میکردم و انجام میدادم) وقتی وارد مدرسه شدم، از مدرسه میترسیدم و درسمم خوب نبود و خیلی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ماه پیش
پاسخ به  نیکی نیکویی

سلام به شما نیکی جان قابل درک می باشد که روبرو شدن با دیدگاهای جدید در مورد رفتاری که سالها داشته اید برای شما با شوک و فشار روحی زیادی همراه باشد اما همانطور که خودتان بیان کردید شما تنها به عنوان یک مسیر لذت بخش و آرام کننده به آن نگاه می کرده اید و هدف و دیدگاه جنسی در مورد آن وجود نداشته است پس بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و با دیدگاه فعلی و اگاهی الان خودتان را در گذشته قضاوت نکنید . در کنار این موراد دقت کنید که کاهش منی و خشک… ادامه دیدگاه »

4 3 votes
Article Rating