کنترل شوهر، چگونه شوهر خود را مدیریت کنیم ؟ متاسفانه بعضی از زنان همواره در تلاش هستند تا مهارت کنترل شوهر را بیاموزند و این موضوع را امری کاملا طبیعی و ضروری می دانند.

اما مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که هیچ کسی از زیر نظر بودن خوشحال نخواهد بود. اکثر مردان ناراحتی خود را راجع به این وضعیت نشان می دهند که البته کاملا هم به حق است.

قبل از هر چیزی باید علت این عمل خود را ریشه یابی کنید. در گذشته و خاطرات خود شروع به جست و جو کنید تا چیزی دستگیرتان شود. روان کاوی و مشورت با یک مشاور خانواده کمک زیادی به شما خواهند کرد.

راه های کنترل شوهر

از چه راه هایی همسرم را زیر نظر بگیرم؟

معمولا بانوان از روش های مختلفی برای کنترل کردن همسر خود استفاده می کنند. بعضی از آن ها شروع به محبت بی حد و اندازه نسبت به او می کنند و عده ای دیگر در همه ی امور شخصی او دخالت و جاسوسی می کنند.

اما به راستی این همه کنکاش و جاسوسی چه علتی می تواند داشته باشد؟ حتما شما هم به دنبال یک زندگی پر از عشق و آرامش هستید و از کنترل کردن همسر خود عذاب می کشید.

پس چه بهتر است به جای رفتار شبیه به کارآگاه ها مهارت های ازدواج و زندگی بهتر را بیاموزید. به چند نمونه از این مهارت ها اشاره خواهیم کرد :

روش اول: ساختن گروهی برای کنترل همسر

منظور از یک گروه این است که مجموعه کارهایی را طراحی کنید که رابطه شما را به سمت رشد و توسعه سوق دهد:

۱) ارتباط موثری با همسرتان برقرار کنید.

گفت و گوی صادقانه و به دور از هر تشریفاتی یکی از پایه های اساسی زندگی سالم می باشد. اگر این نوع گفت و گو را در برنامه خودتان قرار بدهید متوجه خواهید شد که مشاجرات بین شما تا حدود زیادی حل می شوند.

در یک گفت و گوی صادقانه عوامل دیگری مثل زبان صحیح بدن انتخاب زمان صحیح گفت وگو مکان آرام و به دور از شلوغی و روحیه ی مناسب با گفت وگو دخیل می باشند.

۲) سپری کردن اوقات خوش پیش هم :

معمولا زوج های جوان در ابتدای زندگی مشترک روزهای پر تاب و تبی و عاشقانه ای را می گذرانند اما با سپری شدن زمان و غرق شدن در روزمرگی ممکن است این حرارت کاهش پیدا کند و زندگی مشترک کاملا یکنواخت شود.

شما باید با این حس مبارزه کنید و اوقاتی را به دور از بچه کار و خانواده با همسر خود به تفریح بپردازید.

۳) یادگرفتن یکدیگر :

شما زمانی می توانید با همسر خود رابطه ای سالم برقرار کنید که اخلاقیات و شخصیت همسر خود را به خوبی بشناسید. همسرتان را تشویق کنید تا به شما اعتماد کند و شما را همدم خود ببیند تا علاوه بر پذیرش نقش همسری دوست با وفا و سنگ صبور او نیز باشید.

کنترل همسر

روش دوم : چگونه شوهر خود را مثل موم در دست بگیریم | کنترل شوهر

وقتی رابطه ی موثر و کافی خود را ساختید لازم است گام های بعدی را بردارید.

۱) نیازهای تان را بازگو کنید:

گاهی زنان فکر می کنند که مردان می توانند همه چیز را از ذهن آن ها بخوانند و اصلا احتیاجی به بازگو کردن مسائل نیست. در صورتی که این توقع کاملا بی جا می باشد و باید نیازهای خود را کاملا شفاف و واضح به همسرتان منتقل کنید.

۲) قرارداد و قوانین خاصی با توافق طرفین مقرر کنید:

اگر قرار است رفتاری منع شود باید برای هردوی شما منع شود و اگر رفتاری بلامانع است برای هردوی شما بلامانع باشد. با وضع قوانین و عمل کردن به آن از نظم پیروی خواهید کرد.

۳) برای کنترل شوهر، مرز تعیین کنید:

با تعیین کردن حد و مرز در واقع به همسر خود نشان می دهید چه کارهایی را می پسندید و از چه رفتارهایی به سطوح می آیید. هردوی شما نباید پایتان را از حد جلوتر بگذارید و باید نسبت به تعهد تان وفادار بمانید تا رابطه ای عاشقانه مثل روز اول را تجربه کنید.

روش سوم : لذت بردن از رابطه عاشقانه

بعضی از زنان کنجکاو هستند تا ببینند چه محتویاتی در گوشی موبایل همسرشان پیدا می کنند.

آنان در واقع با این کار می خواهند مطمئن شوند که همسرشان نسبت به آنان وفادار است و زندگی آنان کاملا در امن و امان می باشد.

غافل از این که نمی دانند با این چک کردن و کنترل کردن گوشی موبایل همسر تا چه اندازه او را بی اعتماد می کنند و اما چطور باید این حس کنترل گری را از بین برد :

۱) برقراری روابط بیشتر اجتماعی :

افرادی که متاهل هستند به صورت کاملا ناخودآگاه نسبت به دنیا و تعلقات آن وابستگی زیادی احساس می کنند. برقراری روابط اجتماعی سالم به افراد کمک می کند که احساس عزت نفس بیشتری داشته باشند و زندگی آرام تری را تجربه کنند.

۲) برای به دست آوردن حس امنیت تلاش زیادی بکنید.

وقتی شما یک رابطه ی سالم را تجربه می کنید در واقع احساس امنیت زیادی نسبت به دورانی که مجرد بودید خواهید کرد.

احساس امنیت از آن جایی نشات می گیرد که نگرانی بابت از دست دادن زندگی خوبی ندارید و نگران نیستید که توسط همسر خود طرد شوید. مدت زیادی را دور  از همسر خود تاب نمی آورید و با نبود او بی تاب خواهید شد.

۳) نسبت به سلامت فرد اهمیت قائل شوید :

کسانی که برنامه روزانه منظمی برای ورزش و تندرستی خود دارند احساس نشاط بیشتری نسبت به افراد دیگر را تجربه خواهند کرد. ورزش کردن مشکلات روحی و جسمی زیادی از جمله میل جنسی کم یا زیاد افسردگی و شکلات هورمونی را از بین خواهد برد.

چگونه رگ خواب همسرم را پیدا کنم؟

به جای این که شوهرتان را زیر نظر بگیرید و او را زیر میکروسکوپ بگذارید لازم است مهارت های دیگری نیز یاد بگیرید.

۱) در وقت مناسبی با همسرتان گفت و گو کنید:

برای مثال در نظر داشته باشید که مردان وقتی در حال تماشا کردن تلویزیون هستند به صحبت های شما هیچ توجهی نشان نمی دهند پس سعی کنید در چنین مواقعی صحبت های مهم را مطرح نکنید.

۲) از بروز مشاجره نترسید :

هر چه می خواهید کاملا واضح مطرح کنید و همسرتان را با دلیل و منطق قانع کنید. البته سعی کنید با لحنی کاملا آرام و صلح طلبانه نظر منفی خود را مطرح کنید تا بین شما دلخوری پیش نیاید.

۳) به عنوان یک همسر حتما می دانید که شوهرتان چه اخلاق هایی دارد و روی چه چیزهایی حساسیت دارد.

البته اصلا درست نیست که از نقاط ضعف همسرتان برای پیشبرد اهدافتان سو استفاده کنید. منظور این است که آن نقاط را بشناسید و سعی کنید آن ها را تقویت کنید تا محیط خانه را آرام و عاشقانه کنید.

۴) هیچ کسی را الگوی خودتان نکنید :

ممکن است بعضی از زنان با مشاهده ی ظاهر زندگی دیگران به زندگی آن ها حسادت کنند و سعی کنند مثل آنان رفتار کنند در صورتی که هر شخصی سبک زندگی خاص خود را دارد و نمی تواند مثل دیگری رفتار کند. سعی کنید بهترین نسخه از شخصیت خود باشید.

کنترل کردن شوهر و عواقب آن

آیا می دانید با کنترل کردن شوهر خود چه اتفاقاتی برای رابطه شما می افتد؟

هر کسی دوست دارد از رابطه ی دلنشین خود محافظت کند و حاضر نیست آن را از دست بدهد اما نحوه ی حفاظت کردن از رابطه اهمیت دارد.

طبق تحقیقات انجام شده کنترل گری در رابطه علاوه بر آن که احتمال بروز خیانت را کاهش نمی دهند موجب وقوع خیانت نیز می شود. در ادامه به تفصیل به عواقب کنترل گری خواهیم پرداخت.