تغییر رفتار پس از ازدواج ( علل اصلی + راه حل)

دلیل تغییر رفتار پس از ازدواج چه چیزی می تواند باشد؟ بسیاری از افراد بعد از ازدواج حس می کنند که روابطی که در دوران نامزدی و قبل از ازدواج با همسرشان داشته اند بعد از ازدواج از بین رفته است، همانطور که امید به تغییر دادن همسر بعد از ازدواج وجود دارد در برخی موارد ناامیدی از تغییرات منفی و یا بی علاقگی به وجود می آید.

بعد از ازدواج ممکن است زنی متوجه شود که همسرش نسبت به او بی علاقه می باشد و مردی حس کند که رفتار شریک زندگی اش  بعد از ازدواج کاملا تغییر کرده است و محبت، عشق و فداکاری های گذشته را ندارد.

در صورتی که علت این تغییر رفتارها را بدانید به شما کمک می شود تا به صورت جداگانه برای حل و جلوگیری از مشکلات آینده در زندگی مشترک جلوگیری کنید.

در این مقاله به علل اصلی این مسئله می پردازیم و هم چنین در این خصوص می توانید از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

دلیل تغییر رفتار پس از ازدواج، مقایسه دوران نامزدی و بعد از ازدواج

به طور معمول مقایسه های غلط شما را به اشتباه می اندازد به عنوان مثال مقایسه دوران نامزدی و زندگی زناشویی اشتباه می باشد به دلیل این که این دو دوره با یکدیگر متفاوت می باشند و زمانی که با یکدیگر ازدواج می کنید از جز به جز زندگی یکدیگر با خبر هستید.

اما در دوران نامزدی چنین شرایطی وجود ندارد و این دوران افراد سعی می کنند تا تصویر خوبی از خود برای طرف مقابلشان ایجاد کنند و خشم و عصبانیت خود را نشان نمی دهند و تمایل دارند که به نحو احسن عمل کنند، اما بعد از ازدواج افراد چهره واقعی شان را نشان می دهند و رفتارهای محافظه کارانه اش را کنار می گذارند.

در این دوران ممکن است کمتر به شما محبت و رسیدگی کنند در صورتی که در مورد این تفاوت ها آگاهی داشته باشید و به خوبی با تفاوت های دوران نامزدی و بعد از ازدواج آشنا شوید به طور صحیح با تغییرات همسر رو به رو خواهید شد و به طور سازگارانه با این تغییرات کنار خواهید آمد.

دلیل تغییر رفتار پس از ازدواج، تغییر شرایط

ممکن است در مورد تغییر همسرتان بعد از ازدواج دچار خطای شناختی شوید و آن چه که شما را ناراحت و آزرده خاطر می کند تغییرات شرایط و تغییر در نوع رابطه با همسرتان می باشد.

همانطور که در طول زندگی ظاهر فرد تغییر می کند نمی توان انتظار داشت که یک رابطه در سطح ثابت و بدون تغییری باقی بماند، پس باید به این نکته توجه کنید که احتمال دارد همسرتان تغییر نکرده باشد اما شرایط به وجود آمده ممکن است باعث تغییر در روابط شود و ایجاد شدن این تغییرات برای رشد شما در رابطه الزامی می باشد.

در برخی از موارد شور و هیجان زیاد ممکن است مانع از تکامل افراد در زندگی مشترک شود در این حالت شما باید تغییرات را بپذیرید و به درستی با آن ها کنار بیایید و هم چنین در این خصوص می توانید از مشاوره کمک بخواهید تا در این خصوص راهنمایی های لازم را بیان کند.

مادر شوهر حسود

دلیل تغییر رفتار پس از ازدواج، بی علاقگی به همسر

اول از همه سعی کنید که خود و رفتارتان را زیر ذره بین قرار دهید در این حالت لازم نیست احساس گناه کنید و بیندیشید که کدام خصوصیت باعث تغییر در رفتار همسرتان وبی علاقگی و دوری او شده است زیرا ممکن است این تغییرات به خاطر موقعیت های مختلف مانند مشکلات زندگی، کاری و مالی در فرد به وجود آمده باشد و بر روی عشق و علاقه فرد اثر گذاشته باشد.

زمانی که یکی از زوجین سرزنش کند و یا غر بزند حس ناامید در همسرش ایجاد می شود و در این حالت فرد نه تنها نسبت به او بلکه نسبت به زندگی دلسرد و بی علاقه می شود، زنان در هنگام مشکلات و سختی ها نیاز به حمایت های عاطفی دارند و در صورت که متوجه شوند همسرشان از زیر بار مسئولیت ها شانه خالی می کنند و تکیه گاه مناسبی برای آن ها نمی باشند دچار دلزدگی از زندگی می شوند.

تغییر رفتار پس از ازدواج

در مواجه با تغییرات همسر چه باید کرد؟

زمانی که بعد از ازدواج در همسر تغییر رفتارهایی دیده شود می تواند از راهکارهایی که بیان شده است استفاده نمود.

 1. صبر و حوصله به خرج دهید

بسیاری از طلاق ها در سال های ابتدایی زندگی به وجود می آید زیرا همسران در این دوران از حل مشکلات شان عاجز می باشند و دیگر امیدی برای بازگشت به روزهای خوب گذشته ندارند  و بسیاری از آن ها به دنبال دستور العمل های سریعی برای بهبود روابطشان هستند اما در این شرایط زوج ها باید به خود فرصت دهند و منشأ این تغییرات را بشناسند. هم چنین باید زمان گذاشت و شیوه صحیح برخورد و رفتار با همسر را یاد گرفت.

 1. دلیل تغییر رفتار پس از ازدواج، خواسته ها و انتظارات همسرتان را در نظر بگیرید

اگر فکر می کنید که رفتارهای همسرتان بعد از ازدواج تغییر کرده است و به فکر حفظ رابطه خود می باشید در این حالت در مورد  خواسته ها و انتظارتش از او سوال بپرسید، از او سوال کنید که چه چیزی باعث ناراحتی او شده است و باعث تغییر در رفتارش شده است هم چنین باید سعی کنید تا نواقص و مشکلات رفتاری خودتان را بپذیرید و برای حل آن ها اقداماتی را انجام دهید، در بیشتر مواقع برای این که روابطتان را تغییر دهید نباید به تغییر طرف مقابل تان فکر کنید و بخوابید او را به روزهای قبل از ازدواج برگردانید بلکه باید خودتان را تغییر دهید، در این صورت رفتارهای همسرتان نیز تغییر خواهد کرد.

 1. در مورد همه مسائل گفتگو کنید

در بسیاری از موارد صحبت کردن در مورد مسائل به حل آن کمک بسیاری می کند. سعی کنید ناراحتی های زندگی تان را بدون غر زدن و سرزنش کردن بیان کنید در صورتی که هیچ کدام از تلاش های شما در این خصوص موفقیت آمیز نبود می توانید از مشاور متخصص کمک بگیرید تا به راه حل های کاربردی برسید.

پیشنهادات مشاور:

 1. تاثیر اختلاف قد در ازدواج چقدر است؟
 2. مشاوره دوستی و دوستی با جنس مخالف
 3. مناسب ترین سن ازدواج برای دختران از نظر روانشناسی
 4. سوء ظن و شک و نقش آن در تخریب روابط شما
 5. روش های پیدا کردن دوستان جدید و ارتباط موثر
 6. اگر بخاطر پول ازدواج کنید فقیرتر می شوید؟ چرا؟
 7. ۱۵ پیشنهاد مشاور برای یافتن دوست جدید
 8. کلید اصلی داشتن یک رابطه موفق افشا شد