مرکز مشاوره خانواده به دلیل وجود مشکلات موجود در میان خانواده ها کم کم شکل گرفته است و افراد از ان برای کاهش مشکلات و دغدغه های خود استفاده می کنند.

یکی از انواع مشاوره که این روزها طرفداران بسیار زیادی را در بین اقشار مختلف مردم و در سنین مختلف دارد مشاوره خانواده است و دلیل این امر ممکن است این باشد که این روزها مشکلات خانوادگی روز به روز به دلیل شرایط سخت اقتصادی اجتماعی و فرهنگی رو به افزایش است و به خصوص در شهرهای بزرگ و با سطح توقعات بیشتر مردم معمولاً با مشکلات بیشتری مواجه می باشند.

بنابراین مرکز مشاوره خانواده می‌تواند یک راهکار مناسب برای کاهش دغدغه های مردم در زمینه های مختلف مشکلات خانوادگی و روابط میان والدین و فرزندان باشد در مرکز مشاوره خانواده انواع مشاوره های مربوط به خانواده که می‌توانند نقش مهمی را در بهبود شرایط و اوضاع روحی و روانی و شرایط کلی اعضای خانواده داشته باشند ارائه می‌شود.

مثلا بسیاری از خانواده ها ممکن است با تربیت کودک خود مشکلات بسیار زیادی را داشته باشد که این مشکلات بیشتر مربوط به خانواده های نوپا و جوان است.

لذا مرکز مشاوره خانواده می‌تواند در جهت تأمین مشاوره کودک برای تربیت هرچه بهتر اقدام نموده و والدین را برای کاهش دغدغه ها و مشکلات در این زمینه یاری نمایند.

سایت “مشاورانه” به صورت ۲۴ ساعته در زمینه های مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی و حضوری در خدمت شماست ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ برترین روانشناسان ایران در کنار شما هستند.

مرکز مشاوره خانواده

مرکز مشاوره خانواده و حل مشکلات زندگی

یکی دیگر از مشکلاتی که همواره خانواده‌ها با آن مواجه هستند روابط میان والدین و فرزندان است که در این زمینه همواره فرزندان نوجوان و افرادی که تازه در سنین بلوغ قرار گرفته‌اند مشکلات بیشتری را در این زمینه دارند.

چرا که این سن و سال و این دوره از زندگی بسیار حساس بوده و به نوعی دوره گذار محسوب می‌شود و هر فردی اعم از دختر یا پسر اگر بتواند به خوبی این دوران را با موفقیت و بدون حاشیه پشت سر بگذارد.

قطعاً در اینده‌ای نزدیک شخصیت او به گونه ای مناسب شکل گرفته و تا آخر عمر می تواند وضعیت مناسب‌تری را نسبت به کسانی که در شرایط نامطلوبی در زمان بلوغ خود بوده‌اند تجربه نماید. 

علت دروغگویی
ابراز عشق در خانواده
اشتباهات زن و شوهر
همسر موفق
احترام گذاشتن به همسر
The last comment and 56 other comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول

1 - آدرس سایت کانون مشاوره خانواده چیست؟

سلام. تنها آدرس اینترنتی معتبر سایت کانون مشاوران kanonm.ir است.

2 - مرکز مشاوره خانواده معتبر را چگونه بیابم؟

سایت مشاورانه توانسته است که جز سایت های برتر کانون مشاوران ایران شود لذا می توانید مراکز برتر مشاوره خانواده را در سایت مشاورانه مشاهده کنید.

3 - آیا پیش از مشاوره می توانم چند سوال بپرسم؟

بله. این امکان مشاوره آنلاین در پایین تمامی صفحات و مطالب سایت مشاورانه به صورت رایگان توسط تیم روانشناسی برای شما فراهم شده است.

894 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
صدرا
2 روز پیش

سلام خسته نباشید . پسری هستم ۱۵ ساله که توی رابطه با پدرم خیلی ضعبف هستم . به طوری که میترسم با پدرم صحبت کنم و یا از ایشون چیزی درخواست کنم . چند روز پیش از پدرم برای رفتن به جایی اجازه گرفتم ولی پدرم اجازه نداد . ولی فردایی اون روز من با مادرم صحبت کردم و مادرم گفتند برو و بیا ولی پدرت متوجه نشود . من هم رفتم اما پدرم فهمید و حالا حسابی از دست من ناراحت و عصبانی هستند به طوری که دیگر نه جواب سلام من را میدهند و نه حتی به من… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 روز پیش
پاسخ به  صدرا

سلام به شما آقا صدرا شما در شرایط سنی هستید که نیاز است بتوانید ارتباط بهتری با پدر و مادر ایجاد کنید تا بتوانید احساسات ، نیازهای و افکار خود را با آنها در میان بگذارید و به کمک هم مسیر دوارن نوجوانی را طی کنید . در این مسیر بهتر است در زمان مناسبی در احترام به ایشان بیان کنید که درک می کنید که ایشان از شما ناراحت هستند اما می خواهید که به صحبت های شما نیز گوش بدهند و بعد در مورد دلیل رفتن و احساسات و نیازهای خود صحبت کنید تا بتوانید در یک مسیر… ادامه دیدگاه »

بهار
3 روز پیش

سلام وقت بخیر .خانواده همسرم چند وقتی هست خونشون رو بازسازی کرده اند از وقتی این کارو کردن تا وارد خونشون میشی هرکی در اتاقش رو قفل میکنه که بچه نره داخل اتاقشون.مثلا یه روز که رفتم هرکی میومد داخل سالن پنچ دقیقه ای مینشست سرش رو هم میکرد داخل گوشی بعد میرفت داخل اتاق شب گذشته که رفتیم قرار شد بریم تولد کسی خواهر شوهرم از راه رسید گفت برم آماده بشم بچه ام هم به عشق اون رفت داخل اتاق منم رفتم که به چیزی دست نزنه تا خواستم بنشینم گفت مامان مگه من نگفتم کسی نیاد داخل… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  بهار

سلام به شما بهار جان قابل درک هست که سبک برخوردی خواهر شوهر شما نیز درست نبوده است اما بهتر است که سعی کنید اگر ناراحتی دارید در احترام بیان کنید که اینگونه بحث ها پیش نیاید و موضوع اصلی نیز بیان شود . در زمان فعلی نیز بهتر است که شما روابط با حدود مشخص داشته باشید و اگر حساسیت زیادی به اتاق و حریم های خصوصی خود دارند در احترام به آنها قبل از وارد شدن اجازه بگیرید در این حالت احتمال ایجاد مشکل کاهش می یابد . بهتر است به دنبال مقصر نباشید و خودتان را نیز… ادامه دیدگاه »

المیرا
9 روز پیش

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید

متاسفانه همسرم بمن خیانت کرده
مدتی بود بهش شک داشتم تا در گوشیش شنود بلوتوثی کار گذاشتم و به این صورت از قضیه خیانتش اگاه شدم
تمام حرفهاشون و حتی صدای رابطه جنسیشون ضبط شده است و بصورت ویس دارمشون

الان سوالم از شما مشاور محترم اینه که آیا این کار من و شنود کار گذاشتنم غیرقانونی هست و ویس ها سندیت قانونی نداره و جرم انجام دادم؟؟
یا چون بواسطه شنود، زنا محرز شده کارم منع فانونی نداره و این ویسها مدرک قانونی هستش؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید🙏

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 روز پیش
پاسخ به  المیرا

سلام به شما المیرا جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما عزیزم بهتر است در این مسیر شما با خود همسرتان صحبت کنید و بیان کنید از خیانت ایشان آگاه هستید و صحبت های ایشان نیز این بشنوید و بعد در این مسیر تصمیم گیری کنید . در مورد اینکه این صدا ها می تواند قانونی باشد یا خیر بهتر است با یک وکیل صحبت کنید اما بهتر است که در این مسیر اگر تصمیم به جدایی دارید مسیر قانونی خود را طی کنید و دقت کنید که بهت است… ادامه دیدگاه »

سارا
10 روز پیش

سلام وقت بخیر منون که این امکان رو فراهم کردید تا بتونیم بصورت مجازی سوالاتمون را بپرسیم دوست عزیز من یک خانم هستم ۱۶ ساله ازدواج کردم دوتا بچه دارم یکی ۱۴ ساله یکی ۵ ساله همسرم اعتیاد داشته خیلی وقتها هم بیکار بوده الان ۲ ساله ورشکست شده و نشسته توی خونه ما مجبور شدیم اومدیم منزل پدرم… همچنان من سرکار هستم و ایشون در خانه هستند اذیت بچه ها مشکلات مالی و خیلی مشکلات دیگه کاملا روی اعصاب من تاثیر گذاشته، و ایشون غرق در فضای مجازی هست و هیچ رسیدگی به بچه ها یا امور خانه نداره… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  سارا

سلام به شما سارا جان قابل درک هست عزیزم که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد شرایط اقتصادی و نداشتن روابط سازنده بین شما و همسرتان و مشکلات فرزندان و نگرانی های اجتماعی و اقتصادی در کنار هم می تواند با فشار روحی زیادی برای شما و همسرتان همراه شود اما در این مسیر نیاز است که شما براساس شناختی که از ایشان دارید تصمیم گیری کنید در هر صورت اعتیاد بر روند روحی و جسمی و سبک زندگی و عملکرد اجتماعی و شغلی می تواند تاثیر زیادی داشته باشد در کنار اینکه شما بیان… ادامه دیدگاه »

10 روز پیش

شرکت در گفتوگو

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  شقایق اصغری

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید .

سارا
11 روز پیش

سلام وقتتون بخیر من خانمی ۳۲ ساله هستم و همسرم ۴۲ سال دارند ۹ ساله ازدواج کردیم. پسر ۶ ساله دارم و اکنون باردارم. مدتی هست به همسرم شک داشتم و ریزمکالماتش رو گرفتم تا با چند خانم صحبت میکرده یکی از خانم ها رو فهمیدم تا فاحشه هست. همسر من میل جنسی خیلی زیادی داره جوری که کل فکرش فقط رابطه جنسی هست تو زندگی غیر از رابطه به هیچ چیز دیگه ای فکر نمیکنه خیلی کنجکاو هست تو این زمینه و مدام دنبال فیلم سکسی هست از اول ازدواج پیش هم بودیم ولی الان سه سالی هست که… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 روز پیش
پاسخ به  سارا

سلام به شما سارا جان ببین عزیزم قابل درک هست که روبرو شدن با این شرایط و این خیانت همسرتان برای شما با فشار روحی زیادی همراه هست اما عزیزم اگر شما نخواهید واقعتی موجود را بپذیرید این مسیر می تواند سالها ادامه داشته باشد . نیاز جنسی داشتن یک امر طبیعی هست اما قرار نیست انسان به هر طریقی به این نیاز پاسخ بدهد و زمانی که فرد ازدواج می کند یعنی مسیر مشخصی برای این نیاز وجود دارد در کنار اینکه تعهد نیز به فرد و زندگی مشترک دارد . داشتن این روابط مکرر نشان از نداشتن تعهد… ادامه دیدگاه »

Mohammad
14 روز پیش

سلام من ۲۸ سالمه و خانمم یه ماه از من بزرگتره ما الان ۴ ساله ازدواج کردیم ویه دختر ۲ ساله داریم تو این چند ساله مشکلات زیادی از قبیل دخالت خونواده ها و بیماری بچه و مشکل مالی داشتیم اوایل طبقه ی بالای خونه پدری زندگی میکرپیم که خانم همیشه ناراضی بودن و تا میرفتن خونه پدری خودشون و برمیگشتن خونه ناراحتیشون ده برابر بیشتر میشد منم همیشه میگفتم مامانت به جای اینکه آرومت کنه که زندگی بهتر بشه همیشه تو رو پر میکنه و وضعیت رو بدنر میکنه از دخالت والدین و خلاصه ناراضی از این وضعیت من… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
13 روز پیش
پاسخ به  Mohammad

سلام به شما
دوست عزیز خانومتون از ابتدا نشانه های بی حوصله بودن و کم طاقت بودن رو داشتن یا بعد از تولد فرزندتون اینطور شدن؟

Mohammad
13 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

بله در زمان عادت ماهانه که چند روز یه حرفی بزنی دعوا راه میفته
از همون اول تو هر ماه شاید دو بار اتفاق بیفته که اینقد بی حوصله هستن

ویرایشگر
روانشناس
12 روز پیش
پاسخ به  Mohammad

سلام به شما ببینید دوست عزیز اگر که بی حوصلگی و رفتارهی پرخاشگرانه خانومتون تنها در دوره عادت ماهانشون اتفاق میفته یک امر طبیعی هستش و در اکثر خانم ها این حالت ها در دوره عادت ماهانه بوجود میاد که در چنین شرایطی نیاز هست که شما سعی کنید صبور باشید و خانومتون رو درک کنید و در صورت امکان در این شرایط به ایشون تا حد توانتون کمک کنید. البته در برخی از خانم ها این نشانه ها شدیدتر هستن به طوری که زندگی فرد و اطرافیان به طور کلی مختل می شود که به چنین حالتی اختلال ملال… ادامه دیدگاه »

Mohammad
12 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

سپاسگذارم
ممنون بابت راهنمایی و گفته های عالیتون
فقط مشکل اینجاست هرموقع من به خانمم میگم مشکل از اینجاست که در دوران عادت ماهانه هستی بیشتر اعصابش خراب میشه نمیخواد قبول کنه که به خاطر این مساله ست

ویرایشگر
روانشناس
12 روز پیش
پاسخ به  Mohammad

خب دوست عزیز نیاز نیست که شما حتما در اون شرایط به ایشون یاداور بشید چون در اون شرایط حساسیت ایشون بیشتر از آستانه تحملشون هست و شما با این حرف حساسیتشون رو بالاتر می برید همین که سعی کنید درکشون کنید کافیه و همونطور که عرض کردم گفت و گو کردن بهتر هستش که در زمانی صورت بگیره که هردوی شما از نظر روانی در شرایط مساعدی قرار دارین.

Mohammad
13 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ایشون از همون اول نشانه ی بی صبری و بی حوصلگی رو داشتن …

Mohammad
12 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

چرا جواب نمیدید؟؟؟

Mohammad
12 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

چرا جواب نمیدید؟

Fatims
17 روز پیش

سلام من ۲۰ سالمه با یه اقایی سی ساله دوس شدم نمیدونم قصدشون از دوستی چیه روم نمیشه بپرسم ایشون میگ دوس دارم بغلت کنم من گفتم نه من نمیدونم حدود این روابط چیه میشه بگین این رابطه باید ادامه پیدا کنه یا نه ؟

ویرایشگر
روانشناس
17 روز پیش
پاسخ به  Fatims

سلام به شما
عزیزم دقیقا چه مدت هست که باهم اشنا شدین؟
آیا ملاقات و دیدار حضوری هم دارید؟ و اگر پاسختون مثبته ایا ملاقات های حضوریتون زیاده یا کم؟
چقدر نسبت به ایشون شناخت پیدا کردین؟ و نظر کلیتون راجع به ایشون چیه؟
آیا از نظرتون فردی قابل اعتماد هستن یا مسائلی رو از شما پنهان میکنن؟
آیا در مورد اهداف های ایندشون با شما صحبت می کنن؟

Fatims
17 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

اهان بعد اینک کلا زیاد بهم نمیگ ببینمت من باید بگم ازش هم میپرسم میگ چون من برنامه تورو نمیدونم کی وقت داری من وقتم آزاده همیشه
بعد دیدم درست میگ چون من کنکور داشتم

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

میشه زودتر جواب بدین ممنون میشم🙏

ویرایشگر
روانشناس
16 روز پیش
پاسخ به  Fatims

عزیزم پاسخ سوال شما داده شده و در پاسخ به سوالاتتون سوالاتی پرسیده شده که نیاز هست به آنها پاسخ بدین تا بهتر بتونیم شمارو راهنمایی کنیم.

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

مدت شیش ماهه آشنا شدیم چهار بار حضوری همو دیدیم نسبتا کم هست ملاقاتمون بنظر من قابل اعتماد هست تا حدودی می شناسمش ولی نه کامل.

درمورد کارای خودش درآینده صحبت میکنه ولی درمورد رابطمون نه

ویرایشگر
روانشناس
16 روز پیش
پاسخ به  Fatims

عزیزم برای اینکه بتونید شناخت کافی از فرد به دست بیارید نیاز هست که ملاقات های حضوری بیشتری صورت بگیره و البته این حق شماست که از هدف ایشون از برقراری رابطه با خودتون اگاه بشید بنابراین نیاز هستش که در مورد این مسئله از ایشون سوال کنید. در مورد درخواستشون از شما برای نزدیک شدن بیشتر به شما بهتر هستش که تا قبل از شناخت کافی از ایشون سعی کنید رابطتون حالت رسمی داشته باشه و حدودتون رو رعایت کنید چون هرچقدر که شما به ایشون نزدیک تر بشید وابستگی و حستون نسبت به ایشون بیشتر میشه و همین… ادامه دیدگاه »

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ببخشید من روم نمیشه ازش بپرسم از کجا بفهمم قصدشون چیه؟

ویرایشگر
روانشناس
16 روز پیش
پاسخ به  Fatims

ببینید عزیزم بهترین کار این هستش که شمل تعامل و گفت و گوی صادقانه و مستقیم و واضح در این مورد داشته باشید و به احتمالات تکیه نکنید چون از طریق یکسری رفتارها مثل اشتیاق ایشون برای ارتباط بیشتر با شما، صحبت کردنشون در مورد برنامه های آیندشون با شما و دخیل کردن شما در برنانه ریزی های آیندشون، صداقت و تلاش برای در جریان قرار دادن شما در مورد کارهای روزمره و تا حدودی برنامه های کاریشون و … میشه تا حدودی میشه احتمال داد که ایشون هدفشون از ارتباط با شما ازدواج هست ولی اینها فقط یک احتمال… ادامه دیدگاه »

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ببخشید من کنکور هم دارم باهم زیاد حرف نمیزنی و سعی میکنیم زیاد بیرون نریم چجوری شناخت پیدا کنیم ؟

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

خواهشا جواب بدین لطفا خیلی ممنونم

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

من پاسخ دادم ولی سایت نذاشتش

Fatims
16 روز پیش
پاسخ به  Fatims

لطفا جواب بدین چون من چند بار مینویسم ولی سایت نشون نمیده

Parisa
18 روز پیش

باسلام خانمی ۲۸ساله هستم و۷ساله که ازدواج کردم ودرخانواده فقیرو پرجمعیت بزرگ شدم ما۸تا فرزند هستیم که من فرزندآخرهستم.پدرم به شیشه وهروئین اعتیادداره طوری که دیگه روانی شده وبه این دلیل مادرم بعد۳۰سال زندگی مشترک ازپدرم جداشد.همه بچه هاازدواج کردیم .پدرم خیلی اذیتمون میکنه همه جا میشینه آبرومون روبرده وپیش اهالی محل واقوام میگه که زن ودخترای من جنده ان وخودفروشی میکنن وازاین حرفا.بنده خدامادرم سنی ازش گذشته هرجا میره مستاجری پدرم تعقیبش میکنه وصاحب خونه روتهدیدمیکنه که توبا زن من صیغه کردی یاازخونه بندازش بیرون یاباچاقو میکشمت..هرجا میزارنش برای کمپ دوباره میاد شروع میکنه.پدرم باعث شد هر۸تامون ازدواج ناموفق… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
18 روز پیش
پاسخ به  Parisa

سلام به شما پریسا جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما عزیزم در این مسیر مادر شما از پدرتان جدا شده اند و اگر این میزان برای ایشان و خانواده شما ایجادذ مزاحمت می کنند بهتر است که از ایشان شکایت کنند تا به صورت قانونی با ایشان برخورد شود . اما در مورد زندگی مشترک خودتان بهتر است که براساس شناختی که از همسرتان دارید در این مورد تصمیم گیری کنید چون این میزان شک و سوء ظن طبیعی نمی باشد در این مسیر بهتر است شما برای بهبود… ادامه دیدگاه »

Fatiima
18 روز پیش

سلام.من خانم ۳۰ ساله همسرم ۳۹ ساله.۸ سال است که ازدواج کردیم.همسرم عصبی و بد دهن هست.من از همون روز اول نامزدی سعی کردم یه زن نمونه واسش باشم به خاطر همین از همه ی خواسته هام و نیازهام گذشتم.همش میگفتم به خاطر وضعیت بد مالیشه حتما.اصلا خواسته های منو در نظر نمیگیره و هر جا که اون راضی باشه باید بریم حتی مهمونی خونه مادرم.چند بار به طلاق فکر کردم.واقعا نمیدونم چیکار کنم.راهنماییم کنین لطفا

ویرایشگر
روانشناس
18 روز پیش
پاسخ به  Fatiima

سلام به شما فاطیما جان دقت کنید که همیشه از خودگذشتگی و نقش منفعل داشتن در برابر رفتارهای نادرست طرف مقابل نتجه مثبت نمی ده بلکه برعکس می تونه باعث تقویت رفتار نادرست فرد مقابل بشه. به اینصورت که فرد بددهنی می کنه و مدام رفتارهای پرخاشگرانه داره ولی این رفتار نه تنها باعث نمیشه که طرف مقابل عصبی و معترض بشه بلکه باعث میشه که خواسته های فرد زودتر مورد اجابت قرار بگیره و همین امر باعث تثویت رفتار نادرست فرد میشه. از طرفی این کاملا طبیعی هستش که ما انسان ها در برابر دریافت رفتار منفی احساس بدی… ادامه دیدگاه »

Narges
18 روز پیش

سلام من پنج ساله ازدواج کردم ولی شوهرم اجازه نمید خونوادمو ببینم راستش ما قبل ازدواجمون دوست بودیم ولی ب دلایلی خونوادم با ازدواجمون مخالف بودن منو ب عقد یکی دیگه درآوردن منم سر دو ماه جدا شدم بعد با شوهرم فرار کردم و ازدواج کردم ولی با این که این همه سال گذشته ولی شوهرم نمیزار خونوادم ببینم به حرف هیچ بزرگترین هم گوش نمید ی پسر سه ساله هم دارم دیگه واقعا خست شدم نمی‌دونم چکار کنم توروخدا کمکم کنین

ویرایشگر
روانشناس
18 روز پیش
پاسخ به  Narges

سلام به شما نرگس عزیز احساس شما قابل درکه عزیزم ولی مسئله ای که حائز اهمیته این هستش که در چنین سبک ازدواجی که خانواده ها با ازدواج دو فرد مخالف هستن چنین مشکلاتی کاملا قابل پیش بینی هستش به همین دلیل همیشه توصیه ما به عزیزانی مثل شما که قصد دارن بدون رضایت خانواده هاشون ازدواج کنن این مسئله رو گوشزد می کنیم که در کنار این تصمیم سعی کنن حتما به مشکلاتی که ممکن هستش بعد از ازدواج و شروع زندگی مشترک با اونها روبرو میشن آگاهی پیدا کنن تا بتونن برای این مشکلات و چالش ها خودشون… ادامه دیدگاه »

احسان
18 روز پیش

سلام حالتون خوبه .لطفا به من کمک کنید من ۴ساله که ازدواج کردم ۱دختر۲ساله دارم و۱ماه دیگه بچه دومم به دنیامیاد من با خانمم اختلاف دارم.وقتی که ازسرکار میام یا خونه نیس بامادرش رفته بیرون یا غذااماده نیس یا لباس شسته ندارم.خلاصه بگم به فکرزندگی نیس.ادم بسیار بی فکر.چندبارهم باهم دعوامون شده.اخرین دفعه که دعوامون شد ب دلیل اینکه برادرخانمم که ۱۱سالشه دخترمو زدبه زمین پای دخترم خون شد.ومن دعواش کردم گفتم گمشوبیرون.درضمن من همسایه پدرخانمم هستم.خلاصه رفت خونه پدرخانمم اشوب به پاکرد.پدرخانمم گفت بروبهش بگو خودت گمشو بروبیرون .خلاصه خانمم اومد بدبیراه به من گفت منم مهمون داشتم کم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
18 روز پیش
پاسخ به  احسان

سلام به شما
احسان جان به غیر از مشکلاتی که از شیوهخانه داری همسرتون شرح دادین به طور کلی رفتار و برخورد همسرتون با شما به چه صورته؟ ایا احساس می کنید که ایشون برای ادامه زندگی با شما مایل هستن و فقط تحت تاثیر خانوادشون قرار گرفتن یا اینکه رفتار همسرتون هم سرد هستش و خودشون رو مایل به جدا شدن نشون میدن؟
علت اینکه در نزدیکی خانواده همسرتون زندگی میکنید چیه؟

Afsaneh
19 روز پیش

سلام همسر من به شوت بددل و حساس هست طوری که وقتی خونشون مهمون مرد میاد من مجبورم خودم و نشون ندم بااینکه من آدم مذهبی هستم و همیشه لباساهام مناسب و پوشیده است اما برعکس خودش به شدت هیز هست به همه نگاه نگاه های آزار دهنده تلفن های مشکوک من سعی میکنم درستش کنم بهش احترام میزارم تنها نمیزارم پیششم به حرفش گوش میکنم کلی براش هدیه میخرم اما اون حتی واسه روز زن یه تبریک هم بهم نگفت همیشه ازم طلبکار و حتی متشکر از رفتار خوبم با خودش نیس

ویرایشگر
روانشناس
19 روز پیش
پاسخ به  Afsaneh

سلام به شما
افسانه جان شما چن سالتونه؟
چه مدت هست ازدواج کردین؟ آیا در دروان عقد به سر می برین یا زندگی مشترکتون رو شروع کردین؟
آیا تابحال شده که سعی کنید در مورد مشکلات رفتاری ایشون باهاشون صحبت کنید؟

مهدی زیکو
19 روز پیش

سلام خانمی هستم که شوهرم به شدت خواب سنگینی داره و من از این قضیه بشدت شاکی هستم راه های مختلف برای بیدار کردنش دارم خیلی خسته میشم اخرش که بیدار میشه ناراحت یا کسل بیدار میشه و من نزدیک چهار الی پنج ساعت تلاش میکنم تا بیدارش کنم اما به سختی پامیشه،برنامه زندگیمون بشدت بهم ریخته خب وقتی من به تنهایی زرنگ باشم و ایشون بیدارنشه هیچ فایده ای برای پیشرفتمون نیس اینطور بگم که شبها بیدارن روزها خواب عمیق.😢😢😢شما برید تا اخرش…😕

Last edited 19 روز پیش by مهدی زیکو
ویرایشگر
روانشناس
19 روز پیش
پاسخ به  مهدی زیکو

سلام به شما
عزیزم همسرتون از ابتدای ازدواجتون چنین الگوی خوابی داشتن؟
آیا خودشون هم ابراز نارضایتی از این وضعیتشون می کنن یا خیر؟

مهدی زیکو
11 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

سلام مجدد،از اول ازدواج خوابشون سنگین بود اما نه به این شدت،خودشون هم ناراحت هستند از این قضیه ولی برنامه ساعتی ندارن شاید تلاش بکنه که زود بخوابه ولی باز تا خوابش می بره بیدارشدنش با کرام الکاتبینه،البته که اینم بگم اگر کار ضروری داشته باشه و بدونه که مثلاً صبح باید بره جایی تا صداش میکنم پامیشه ولی روزهای عادی که من دلم میخواد بیدار باشه….😔خیلی احساس بدی در این قضیه دارم و احساس میکنم ادامه دار شدن این قضیه از نظر جسمی و‌روحی روی من اثرخیلی بدی می‌زاره.کمکم کنید لطفاً.

ویرایشگر
روانشناس
7 روز پیش
پاسخ به  مهدی زیکو

سلام مجدد
عزیزم چنین مسائلی تحت عنوان اختلالات خواب هستن. اختلالات خواب انواع مختلفی دارن و با توجه به نوع خاص راه های درمانی متفاوتی نیز برای درمان اختلال خواب وجود داره. اینکه خودشون از این بابت احساس نارضایتی میکنن و این مسئله رو می پذیرن که الگوی خواب نامناسبی دارن میتونید به درمان پذیریش امیدوار باشید چون یکی از ملزومات درمانپذیری پذیرش خود فرد بیمار نسبت به مشکل هست و اگر همسر شما این مسئله رو بپذیرن و برای معالجه و درمان به روانشناس مراجعه کنن می تونید نسبت به رفع این مسئله امیدوار و خوشبین باشید.
روانشناس
۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

neda
22 روز پیش

سلام . امشب خیلی ناراحتم . پدرشوهرم به شوهرم زنگ زد با داد و بیداد گفت عروس پستی دارم . هم تو پستی هم زنت . پدرشوهرم مرد محترم و باشخصیتی هست . خیلی ناراحتم که همچین حرفی بهم زد . دلیلش این بود که روز مادر رو به مادرشوهرم تبریک نگفتم . جریان این هست که من روز تولد مادرشوهرم و روز مادر پارسال و روز سالگرد ازدواج و روز دختر برای دخترش و کلی مناسبت دیگه تبریک میگفتم و کادو میبردم و سوپرایز میکردم . اما گذشت و گذشت مادرشوهرم حتی حتی تبریک خشک و خاااااااالی هم تو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
22 روز پیش
پاسخ به  neda

سلام‌ به شما
عزیزم‌احساسات شما قابل درکه و متاسفانه خانواده همسرتون راه درستی رو برای ابراز ناراحتی و دلخوریشون از شما انتخاب نکردن و این کاملا قابل درک هستش که شما و همسرتون در حال حاضر احساس خوبی نداشته باشید بهتر هست مدتی به خودتون زمان بدین و اجازه بدین که هم شما و هم خانواده همسرتون هیجاناتشون فروکش کنه و بعد در یک زمان‌ مناسب سعی کنید با ایشون صحبت و گفت و گو کنید و علت عدم تبریکتون رو توضیح بدین و ناراحتیتون رو بروز بدین و سوء تفاهمات رو برطرف کنید.

فاطمه
23 روز پیش

سلام چطورمیتونم باهاتون ارتباط برقرارکنم چون یکم توضیح مشکلم زمانبره وطولانی

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
23 روز پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام فاطمه جان می تونید در هیمن قسمت سوال خود را ارسال کنید .

علی
23 روز پیش

سلام من یک مرد۴۲ ساله هستم متاهل دارای ۲فرزند. درنوجوانی به دختری ک همسایه ما بود علاقه داشتم ک حدود ۶الی۷ سال ادامه داشت پس از این مدت بدلایلی از محله ما رفتند ودیگر هیچ خبری از انها نداشتم وتقریبا فراموشش کردم. چندسال بعد عاشق همسرم شدم وازدواج کردم اکنون دراینستا خانمی را دیدم ک شباهت بسیاری ب او داشت بااین خانم برای اطمینان از اینکه ان شخص است یانه چت کردم البته بدون معرفی خودم ودیده شدن ک متوجه شدم اشتباه گرفتم وفقط یک شباهت است اکنون مصاحبت با این خانم ک متاهل هم هست برایم اعتیاد شده و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
23 روز پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما آقا علی ببینید در این مسیر اینکه بخواهیم به شما بیان کنم این مسیر اشتباه می باشد موضوعی می باشد که به درستی شما خود آن را می دانید در اینگونه روابط به مرور وابستگی ایجاد می شود و این وابستگی می تواند بر روند زندگی هردوی شما تاثیر منفی داشته باشد و با مشکلات زیادی شماها را مواجهه کند . در هرصورت این رابطه خیانت محسوب می شود و نیاز است که شما با در نظر گرفتن آسیب های این روابط و بررسی شرایط متاهل و متعهد بودن خود نیاز است در این مسیر تصمیم گیری… ادامه دیدگاه »

***
24 روز پیش

سلام
من متوجه شدم پدرم بایه خانم درارتباطه دارم دیوونه میشم چیکارکنم😭😭😭کمکم کنیدددد

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
23 روز پیش
پاسخ به  ***

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که اطلاع از این موضوع با باورهای قبلی شما همخوانی ندارد و برای شما با فشار روحی همراه می باشد اما در این مسیر بهتر است از کنجکاوی در این مسائل خوداری کنید و سعی کنید به این موضوع توجه کنید که ممکن است شما اشتباه برداشت کرده باشید در کنار اینکه اگر خیانتی نیز رخ داده شده است نسبت به مادرتان است و به مرور خود ایشان متوجه می شوند و می توانند تصمیم گیری کنند. در این مسیر بیان کنید شما چند سال دارید ؟ چگونه اطمینان دارید پدرتان خیانت… ادامه دیدگاه »

مهرداد
24 روز پیش

سلام وعرض ادب
آقای (مهدی) همسر خواهر منه و در حال خیانته و از رفتاراش همه فامیل فهمیدن. خواهرمم متوجه شده ولی به روی خودش نمیاره، میدونم که داره رنج میخوره و پنهونی گریه میکنه، نمیدونم چرا سکوت کرده، ما هم دخالت نمیکنیم احساس میکنیم که بالاخره یه جا سیر میشه ، پشیمون میشه تمومش میکنه ، حداقل الان سه ساله که ما خبر داریم ، به نظرتون ما باید چکار کنیم ؟ (خواهر مهدی) هم همسر منه یعنی مهدی هم دامادمونه و هم برادر زنم. میترسم پایان تلخی داشته باشه کمکم کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
24 روز پیش
پاسخ به  مهرداد

سلام به شما آقا مهرداد احساسات و نگرانی شما برای خواهرتان قابل احترام می باشد اما بهتر است سعی کنید که در اول زندگی مشترک خودتان را از زندگی خواهرتان جدا بدانید چون همسر شما مسئول رفتارها و اشتباهات برادر خود نمی باشد و در این مسیر شما بهتر است که همسرتان را وارد این مشکلات نکنید و مسیر زندگی مشترکتان را طی کنید اما در مورد خواهرتان در این مسیر اگر ایشان اطلاع دارند اما تمایلی به جدایی و یا صحبت ندارندبهتر است شما نیز وارد این بخث نشوید چون حتما در افکار ایشان دلیل قانع کننده ای برای… ادامه دیدگاه »

مهرداد
24 روز پیش

ممنون اما اگه دخالت نکنیم ممکنه شرایط بدتر بشه ، بازم میگید کاری نکنیم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
24 روز پیش
پاسخ به  مهرداد

با خودشون بدون حضور دیگران صحبت کنید اما تصمیم گیرنده نباشید.

Aynaz
24 روز پیش

سلام همسر من از من دوره و بخاطر ی سری دعوا بین دوستان از من باورش از بین رفته .من چیکار کنم که همسرم مثل قبل شود وهم اخلاق و هم رفتارش

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
24 روز پیش
پاسخ به  Aynaz

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد در اول نیاز است که مشکلات شما و همسرتان بررسی شود و شرایط هردوی شما مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوانیم در این مسیر به شما و ایشان کمک کنیم تا بتوانید زندگی مشترکتان را بازسازی کنید و بتوانید شرایط بهتری را ایجاد کنید .
در این مسیر بهتر است در صورت امکان به روانشناس با همسرتان مراجعه کنید و در صورتی که ایشان تمایل به این کار نداشتند خودتان در این مسیر اقدام کنید تا با بررسی شرایط هردویتان بتوانیم در این مسیر کمک کنیم .

جعفر
25 روز پیش

با سلام شرط بنده برا ازدواج زنگی در دهات هست و خانم اینده گفتن حاضرن تعهد محزری بدن ایا ازدواج ما درست است؟

ویرایشگر
روانشناس
25 روز پیش
پاسخ به  جعفر

سلام به شما دوست عزیز با این اطلاعات محدود نمیشه نظری در مورد درست یا غلط بودن ازدواج شما داد ولی به طور کلی اگر که فرد مد نظرتون برای ازدواج مکان زندگیشون در داخل شهر هست و شما قصد دارین بعد از ازدواج ایشون رو به روستا ببرید نیاز هست که رضایت قلبی ایشون رو بسنجید و اینکه این مسئله رو در نظر بگیرید که خلق و خوی ایشون برای زندگی در روستا سازگار هست یا خیر بنابراین نیاز هست که به اتفاق به مشاور ازدواج مراجعه کنید و به کمک مشاور تمام این مسائل رو مورد بررسی قرار… ادامه دیدگاه »

Sara
26 روز پیش

من و همسرم سه سال نامزدیم
تو مناسبت های مثل روز زن یا سالگرد وقتی از میپرسه کادو چی میخوام و من بهش میگم مادو نمیخواد اونم دیگه کادوی نمیخره ولی برای مادرش هی میگه باید کادو بگیریم خوب منم ناراحت میشم و رفتارم تغییر میکنه ولی اون خودش رو میزنه به اون راه آخرشم میگه خودت گفتی

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
25 روز پیش
پاسخ به  Sara

سلام به شما سارا جان ببین عزیزم شما بهتر است اگر چیزی می خواهید به صورت مستقیم به همسرتان بیان کنید شما جواب منفی به پاسخ ایشان می دهید و توقع دارید که ایشان نسبت به دیگرن نیز از پاسخ شما استفاده کنند و این غیر ممکن می باشد چون هریک از شما در جایگاه خودتان برای همسرتان عزیز و با ارزش می باشید و ایشان برایشان اهمیت دارد که به شما ها توجه کنند . بهتر است اینبار اگر از شما سوالی کردن بدون مقایسه کردن خود با هر فردی در احترام چیزی که دوست داری را بیان کنی… ادامه دیدگاه »

Aaa
29 روز پیش

ممنون میشم درباره نحوه اداره درآمد زن شاغل هم مشاوره بدید.حس میکنم در آینده به مشکل زیادی بر خواهم خورد.در ضمن متوجه شدم تا قبل از شاغل شدن من همسرم خیلی با ملاحضه خرج میکرد ولی الان بیشتر نسبت به اقوام خودش بخشنده شده. هر چند ممکنه که درآمدی که تا الان من درآوردم برا خودم در انتها خرج شده ولی راضی نیستم چون دلم نمیخواد خودم خرج خودم رو بدم و هدیه هایی که برام میخره از پول خودم باشه اونم با منت که گرونه و …

1 11 12 13
3 8 votes
Article Rating