چرا همسرم مرا دوست ندارد و چه عواملی باعث این اتفاق می شود؟

فراز و نشیب در زندگی همه انسان ها وجود دارد و یک امر عادی است. تلاطم در زندگی نشان می‌دهد که شما برای زندگی خود تلاش می کنید اما گاهی مشکلاتی در زندگی به وجود می‌آید که راه حلی برای آن نیست و فرد به این نتیجه می رسد که دیگر همسرش را دوست ندارد.

در یک رابطه دو طرفه نباید نسبت به این دسته از موضوعات بی تفاوت باشیم و باید برای حل مشکل تلاش کنیم؟

 چرا همسرم مرا دوست ندارد؟

این سخن به ندرت از زبان زوجین شنیده می شود زمانی که آن ها مطمئن می شوند دیگر به طرف مقابل احساسی ندارند آن را در رفتار خود نشان می دهند، به همین دلیل است که زوجین برای پر کردن جای عشق به کارهای دیگری روی می آورند مثلا به مهمانی می روند، سیگار می کشند یا تن به روابط دیگر می دهند.

دوست داشتن چیزی نیست که یک شبه به وجود بیاید و یک شبه از بین برود، به همین دلیل شما به زمان و راهکارهایی برای رفع مشکلات نیاز دارید.

  • کار بیش از حد

یکی از عواملی که علاقه زوجین را نسبت به یکدیگر کم می کند کار زیاد است. از این رو از زوجین چه مرد و چه زن خواسته می شود که برای این که عشق بین خود را تداوم بخشند، زمان بیشتری را در کنار خانواده خود بگذرانند.

  • عدم گفتگوی حضوری

برخی از زوجین زمان بسیار کمی را برای گفت و گو با همسرشان در نظر می‌گیرند و بیشتر اوقات با موبایل در حال چت کردن و یا مکالمه های تلفنی هستند و تمایلی به صحبت با همسر خود ندارند، همین موضوع باعث می شود که طرف مقابل فکر کند دیگر برای همسرش اهمیتی ندارد و زوجین به مرور زمان نسبت به یکدیگر سرد می شوند.

  • عدم پیش قدم شدن

برخی از زوجین با وجود اینکه می بینند از یکدیگر دور شده اند تلاشی برای نزدیک شدن به یکدیگر نمی کنند. ممکن است استدلال آن ها این باشد که چرا من پیش قدم بشوم مگر من کار اشتباهی انجام دادم؟

اگر هر کدام از زوجین از انجام این کار شانه خالی می‌کنند، اوضاع به مراتب بدتر می شود.

  • عدم توجه به اوقات فراغت

یکی از علت های اساسی کم شدن عشق بین زوجین عدم توجه به اوقات فراغت است، شاید برایتان سوال باشد که این موضوع چه ربطی به دوست داشتن دارد، اما یکی از موارد مهم که در ایران کمتر به آن توجه می‌شود گذراندن وقت درکنار یکدیگر و تفریح است.

در واقع زندگی شهر نشینی و فعالیت های اقتصادی، مردم را از تفریح دور کرده است.

  • رابطه جنسی نامنظم

رابطه جنسی یکی از الزامات در هر زندگی است اما برخی از زوجین به دلیل مشغله های زیاد رابطه جنسی منظمی ندارند و شاید ماه ها از آخرین رابطه ی آن ها گذشته باشد، همین موضوع باعث می‌شود که بین آن ها فاصله بیفتد.

ضمیر ناخودآگاه در ازدواج

 راهکارهای مناسب برای حل مشکل

  • تعیین قرار ملاقات

قرار گذاشتن فقط در دوران نامزدی و آشنایی نیست اگر می خواهید رابطه خود را به حالت اول برگردانید و همسرتان دوباره شما را دوست داشته باشد باید زمانی را برای باهم بودن انتخاب کنید. همین که بتوانید غذایی در رستوران با هم بخورید یا با هم به تماشای فیلم بپردازید نشان می دهد که برای او ارزش قائل هستید.

  • تعیین زمان برای گفت و گو

 حتی اگر کار از کار گذشته و همسرتان دیگر به شما علاقه ای ندارد می‌توانید با صحبت کردن رابطه را ترمیم کنید. زمان مشخصی را تعیین کنید و بدون هیچ وسیله ارتباطی مثل تلویزیون، موبایل با همسر خود صحبت کنید شاید برای شروع سخت باشد اما به تدریج شرایط این کار را مهیا می کنید.

چرا همسرم مرا دوست ندارد

  • پیش قدم شدن

این کار ارزش شما را پایین نمی آورد بلکه نشان می‌دهد که شما به زندگی خود اهمیت می دهید.

زندگی مشترک از دو نفر تشکیل شده است و اگر هیچ یک از این دو به دنبال برطرف کردن مشکلات نباشند دیگر زندگی مشترک معنای خود را از دست می دهد.

پا پیش بگذارید و به طرف همسر خود بروید، حتی اگرشما را دوست ندارد و از شما ناراحت است باز هم به طرفش بروید و با او صحبت کنید.

  • تعیین زمانی برای تفریح

یک ضرب المثل چینی می گوید که «دو تا خربزه را با دوتا دست بلند کن» یعنی کار و تفریح باید در کنار هم قرار بگیرند. بنابراین زمانی را به تفریح اختصاص دهید زیرا این کار سطح رضایت شما از زندگی را بالا می‌برد و باعث شادمانی خانواده می شود. حتی اگر مشغله های زیادی دارید زمانی را به تفریح های دونفره اختصاص دهید.

  • رابطه جنسی منظم

شما باید شرایط را بسنجید و زمانی را برای این کار انتخاب کنید. رابطه جنسی باعث بهبود علاقه و تحکیم پایه های زندگی می شود. زوجین نباید از این موضوعات به راحتی عبور کنند و باید زمان مشخصی را برای این کار انتخاب کنند.

هر وقت احساس کردید که همسرتان شما را دوست ندارد، سعی کنید به جزئیات دقت کنید و در دفترچه ای همه ی جوانب زندگی را یادداشت کنید تا علت مشکل را مشخص کرده و سپس تلاش کنید تا برای بهبود این مشکلات قدمی بردارید.