بوسیدن همسر، فواید بوسیدن همسر و تاثیر آن بر سلامت جسمی و روانی

فواید بوسیدن همسر و تاثیر آن بر روی سلامت جسمی و روانی زوجین چطور می باشد؟

بوسه یک زبان احساسی می باشد و بین ما و اطرافیانمان و کسانی که دوستشان داریم این زبان فعال می شود، بوسه بیشترین سطح محبتی را نشان می دهد و به ما می فهماند که چقدر طرف مقابل  به خصوص همسرمان برای ما عزیز است.

بوسه فواید زیادی دارد و باعث می شود که حس و حال خوبی داشته باشیم و برای سلامت عمومی جسم لازم بوده و بسیار مفید است.

از بوسیدن می توان برای درمان سلامت روح، ذهن و جسم انسان ها بهره برد همچنین با بوسیدن همسر می توانید در فرایند پیری خود تاخیر بیندازید و از جهت فیزیولوژی بهره ببرید و از نظر روانشناختی باعث کاهش استرس می شود و با بوسیدن اثرات مثبت و خوبی در زندگی تان ایجاد خواهد شد.

در این مقاله تاثیرات مثبت بوسیدن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فواید بوسیدن همسر از نظر فیزیولوژیکی

حفاظت از دندان ها و پیشگیری از پوسیدگی

بر اساس نظریه پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگلستان بوسیدن باعث حفاظت از دندان ها می شود و از پوسیدگی آن ها جلوگیری می کند.

زمانی که افراد غذا می خورند دهان آن ها از مواد شیرین پر شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می کند و این امر باعث ایجاد پلاک بر روی دندان ها می شود.

افراد می توانند با بوسیدن جریان بزاق دهان را افزایش دهند تا بتوانند جلوی ایجاد پلاک بر روی دندان را بگیرند در این صورت از بوسیدن می توان به عنوان یک جریان پاک کننده طبیعی بهره برد که به سلامت دندان های ما کمک می کند.

بهبود سلامت ریه ها از فواید بوسیدن همسر

بوسیدن باعث افزایش سرعت تنفس می شود افراد به طور متوسط در یک دقیقه ۶۰بار نفس می کشند، در حالی که در حالت طبیعی و عادی تعداد تنفس های ۲۰بار در دقیقه می باشد.

براساس تحقیقات انجام شده تنفس زیاد و دم و بازدم مکرر می تواند جلوی اختلالات ریوی را بگیرد و تا جای ممکن پیشگیری کند.

در واقع بوسیدن تاثیر به سزایی دارد و یکی از بهترین فواید بوسه بر لب برای سلامت انسان، برای بهبود سلامت ریه ها می باشد و نباید آن را کوچک در نظر گرفت.

فراموشی عشق اول در مردان

تاخیر در فرایند پیری

بوسیدن باعث تقویت ماهیچه های فک و چانه شما می شود و باعث می شود تا قدرت ماهیچه های صورت حفظ شود و از به وجود آمدن چین و چروک بر روی صورت جلوگیری کند به همین دلیل یکی از مهم ترین مزایای بوسیدن عقب انداختن فرایند پیری می باشد.

ایجاد و افزایش تناسب اندام از فواید بوسیدن همسر

بوسیدن یکی از بهترین تمرین های قلبی – عروقی می باشد زیرا بوسیدن باعث می شود قلب تندتر بزند و ضربان آن بالاتر برود در نتیجه باعث آزادی سازی آدرنالین می شود و مقدار آن افزایش می یابد و خون با سرعت بیشتری به همه نقاط بدن پمپاژ می شود در این هنگام باید به بوسیدن اهمیت بسیار بدهیم تا از فواید آن به بهترین صورت بهره ببریم.

فواید بوسیدن همسر از نظر روانشناختی

افزایش اعتماد به نفس

بوسه عاشقانه با همسر باعث می شود که حس خوبی به هم داشته باشید معمولا بوسیدن در زمانی اتفاق می افتد که دو طرف خوش حال هستند و زمانی که خوشحال باشید، بوسه باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید.

هنگامی احساس خوبی داشته باشید عمل بوسیدن باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در شما می شود.

بوسیدن همسر

افزایش هوشیاری در افراد از فواید بوسیدن همسر

بوسه باعث می شود تا نورآدرنالین و آدر نالین آزاد شود و مقدار آن افزایش یابد در نتیجه ضربان قلب افزایش می یابدو شخص احساس شادی و نشاط می کند و شور و هیجان در او زیاد می شود.

پس یکی از مزایای بوسه افزایش هوشیاری می باشد چون هنگامی که شور و هیجان به وجود آید در این حالت بدن برای انجام هر کاری آمادگی دارد و به خوبی می تواند آن را کار را انجام دهد.

از بین بردن استرس

بوسه عاشقانه باعث می شود تا استرس فرد از بین برود و ریلکس باعث و یکی از روش های ریلکس شدن بوسه می باشد.

هنگامی که لب ها برای بوسه آماده می شود دهان حالت لبخند زدن به خود می گیرد و چون  احساسات با حرکات بدن با هم هماهنگ هستند در نتیجه در هنگام بوسه و لبخند زدن استرس ندارد و شاد است.

هماهنگی بین احساسات و حرکت بدن با هم ارتباط نزدیکی دارند و تقریبا غیرممکن است که فرد هنگام لبخند زدن استرس داشته باشد.

هنگامی که بوسه انجام می شود تنفس فرد عمیق تر می شود و عضلات چشم شل شده و حالت راحت به خود می گیرد.

یکی از روش های آرامش بخش بوسیدن است فرد می تواند با بوسیدن با دنیای پرهیاهوی بیرون قطع رابطه کند و حال خود و طرف مقابل را خوب سازد.