جنب شدن در خواب، علل و راه های کاهش جنب شدن در خواب

آیا جنب شدن در خواب طبیعی می باشد و یا بیماری محسوب می شود؟ جنب شدن به معنی انزالی است که در خواب صورت می گیرد و یک پدیده طبیعی است که در اکثر نوجوانان و جوانان پسر اتفاق می افتد، دفعات جنب شدن برای مردان متفاوت می باشد برای عده ای تنها چند بار در طول زندگی اتفاق می افتد و برخی دیگر دو تا سه بار در هفته پیش می آید.

جنب شدن به دلیل جمع شدن بیش از اندازه مایع منی در مجاری مخصوص می باشد و به عواملی مانند تغذیه، محیط و غیره بستگی دارد و می توان با داشتن تغذیه مناسب، خروج مایع منی در هنگام خواب را کاهش داد.

در ادامه این مقاله به بررسی حالت های طبیعی و راه های کاهش ارگاسم جوانان و نوجوانان پرداخته می شود.

منظور از جنب شدن در خواب چیست؟

جنب شدن به معنی خارج شدن مایع منی در خواب می باشد، سلول های جنسی در مردها به طور همیشگی و دائم در حال ساخته شدن می باشد و این سلول ها توسط سلول های خاص دیگری در بیضه ها ساخته می شوند و زمانی که اسپرم ها تولید شدند در لوله های مخصوص در بیضه ها ذخیره می شوند و ظرفیت این لوله ها محدود می باشد و زمانی که پر می شود خود به خود تخلیه می شود تا اسپرم های جدید ساخته شود.

افرادی که متاهل هستند از طریق رابطه جنسی مایع منی آن ها خارج می شود و افرادی که رابطه جنسی ندارند مایع منی آن ها جمع می شود و از طریق جنب شدن در هنگام خواب تخلیه می شود.

بر اساس مطالعات روانشناسی تلفنی آیا لازم است که زن و مرد درباره ی نیاز های جنسی خود با یکدیگر صحبت کنند ؟

دلایل جنب شدن در خواب

بر اساس مطالب گفته شده جنب شدن یک اتفاق طبیعی می باشد و به خاطر فیزیولوژیکی اتفاق می افتد و برخی از دلایل هستند که میزان دفعات جنب شدن را افزایش می دهند، این دلایل عبارت اند از:

۱٫ نداشتن رابطه جنسی

به طور معمول مایع منی از طریق رابطه جنسی تخلیه می شود و کسانی که رابطه جنسی ندارند، مایع منی از طریق جنب شدن تخلیه می شود. جنب شدن در افراد متاهل به ندرت اتفاق می افتد و در صورتی که متاهل باشند و از رابطه جنسی خود لذت نبرند و یا انزال نشوند این مسئله ممکن است برای آن ها اتفاق بیفتد در این شرایط باید با مشاوره جنسی صحبت کنید تا روابط جنسی شما با کیفیت بهتر انجام شود.

  1. تغذیه

مصرف غذاهای چرب و شیرین قبل از خواب باعث می شود تا احتمال جنب شدن افزایش یابد و همچنین مواد لبنی، گوشت و شیرینی و ادویه در افزایش شهوت و انزال در خواب تاثیر بسیاری دارد. برای این که شهوت و میل جنسی شما به تعادل برسد و دفعات جنب شدن طبیعی باشد باید مصرف این گونه غذاها را اندکی کم کنید.

جنب شدن در خواب

  1. افکار و صحنه های جنسی

بسیاری از مردان مجرد به دلیل این که نیاز های جنسی آن ها ارضا نشده است افکار و تصورات خاصی از رابطه جنسی دارند و قبل از خواب به تخیلات جنسی می پردازند و این افکار باعث می شود تا از نظر جنسی تحریک شوند و در خواب جنب شدن را تجربه کنند.

همچنین بسیاری از افراد عادت به دیدن فیلم های پورن دارند و در طول روز با دوستانشان در مورد مسائل جنسی صحبت می کنند، همه این عوامل بیان شده بر جنب شدن آن ها در خواب تاثیر می گذارد.