مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

خیانت همسر
بعد از پایان رابطه
خانواده درمانی چیست؟ نکاتی که باید در مورد این روش بدانید
گل مخدر - گل ماریجوانا عوارض
سوء ظن و شک و نقش آن در تخریب روابط شما
دانستنی های متادون
چگونگی درمان همسر افسرده - دکتر نظری
بعد از فرار از خانه به کجا بریم
خیانت عاطفی و آنچه باید بدانیم
4 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

67 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رحیمی
12 روز پیش

سلام خسته نباشین…من ۲۳ و همسرم ۲۹ سالشونه ما ۲ ساله عقدیم و بخاطر بیماری نتوستیم بریم سرخونه زندگیمون😔😔راستش ماهمو دوس داریم و زندگی خوبی داریم ی مشکل اساسی ک هست و منو بشدت داره اذیت میکنه اینه که وقتی قهر میکنیم همسرم نمیاد منت کشی اوایل اصلا اینجوری نبود و پاپیش میذاشت ولی الان ن… من طاقت قهرای ایشونو ندارم کلا از کارو زندگی افتادم ، چن بارکه حتی ایشون مقصر بودن من پاپیش گذاشتم چون تحمل دوریشو نداشتم الان ۱ هفتس قهریم و حتی دریغ از ی پیام مقصرهم ایشون هستن و بمن سر ی موضوعی دروغ گفتن… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
12 روز پیش
Reply to  رحیمی

سلام به شما عزیزم در اینجا دوتا نکته وجود داره اینکه شما منتظر منت کشی کردن همسرتون هستید این درسته که شما به عنوان یک زن احتیاج داشته باشید که همسرتون سمت شما بیاد و به اصطلاح نازتون رو بکشه ولی اینکه شما قهر کنید و منتظر باشید که همسرتون منت شما رو بکشن یک راهبرد ناپخته اس که باید سعی کنید در زندگی برای تسلیم کردن همسرتون و جذب کردن ایشون سمت خودتون استفاده نکنید چون اینظور راهبردی در طول زمان نتیجه ی عکس میده و همسرتون نه تنها منت کشی شما رو نمی کنن بلکه به مرور نسبت… ادامه دیدگاه »

رحیمی
12 روز پیش

قهرمن درمورد دروغ گفتن بود ک میدونه چقد ناراحت میشم…و برای بار صدم بود ک من بهش فرصت دادم ولی دوباره دروغ گفته بود…وگرنه من نمیخواستم قهر باشیم😔😔😔بنظرتون بهترین کار تو این موقع چیع؟؟؟ من الان چیکار باید بکنم؟

ویرایشگر
روانشناس مختاری
11 روز پیش
Reply to  رحیمی

سلام مجدد عزیزم در هر شرایطی و بنا به هر دلیلی قهر کردن نمیتونه توجیه درستی داشته باشه. بهترین کار این هستش که با ایشون صحبت کنید به فکر این مسئله نباشید که اگر خودتون برید سمتش غرورتون له می شه یا چیز دیگه. این رو در نظر بگیرید که ایشون همسر شماس و شما کار مهم تری از قهر کردن با ایشون دارید. نیاز هست که با ایشون صحبت کنید و سعی کنید بیشتر به مسئله ی دروغگویی ایشون توجه کنید چون اگر دروغگویی ایشون جزئی از خصوصیت شخصیتیشون باشه بسیار میتونه در زندگی مشترکتون باعث ایجاد مشکل بشه.… ادامه دیدگاه »

Fateme
14 روز پیش

حدودا یک ساله با یک پسری دوستم. از اول هم قرار به ازدواج بود. از همون اولشم میگفت که نمیتونه خونه بخره، در ضمن دو سال ازم کوچیکتره. ایندفه بحث کردیم راجب خونه. یعنی تموم راه ها رو امتحان کردم ولی براشون جواب نمیده. نمیتونن خونه بگیرن. شرط مادرمم اینه ک دامادش خونه داشته باشه. مادرم از قضیه با خبره البته، ولی هنوز نیومده خواستگاری. چند تا خواستگارم برام اومد که دوست پسرم میگه ازدواج کنم با یکیشون. ولی هیچکدومو دوس ندارم😑 حاضرم برم مستاجری باهاش، ولی فامیل و حرف پدر و مادرم میکشتم. نمیدونم چیکار کنم؟ تنهاش بذارم و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
14 روز پیش
Reply to  Fateme

سلام عزیزم شما و اقا پسری که باهاشون در ارتباط هستین چند سالتونه؟ ملاک های شما برای ازدواج چه چیزهایی هستن؟ این آقا به غیر از مسئله ی مالی چه مقدار از ملاک های شما دارا هستن؟ شاغل و اهل کار کردن هستن؟

Fateme
20 ساعت پیش

من ۲۱ و اون ۱۹٫ بله الانم شاغل هستن. معلمه. پسر خوبیه در کل، خیلی از همه لحاظ خوبیم با هم. تموم ملاک هامو داره.

ویرایشگر
روانشناس مختاری
19 ساعت پیش
Reply to  Fateme

سلام مجدد عزیزم احساس شما قابل احترامه ولی این رو در نظر داشته باش که سن ایشون برای ازدواج کمه، همینطور ایشون هنوز به پختگی روانی کامل نرسیده و شخصیت ایشون در حال تغییر و تحوله و ممکنه که هنوز به ثبات نرسیده باشن وبه همین دلیل تفاوت سنی شما میتونه مشکل ساز باشه، به دلیل اینکه دختران معمولا زودتر از پسران به بلوغ روانی میرسن و میشه گفت تفاوت سن عقلی شما ممکنه حتی ۴ سال باشه که این تفاوت به خودیخود میتونه مشکل ساز باشه. اگر شما در سن ۳۰ سالگی بودین و ایشون در سن ۲۸ سالگی،… ادامه دیدگاه »

Fatemeh
17 روز پیش

سلام وقت بخیر،مادرم ب دلیل لجبازی باپدرم واینکه ازخونواده عموم خوشش نمیادباازدواج من باپسرعموم مخالفت میکنه،خونواده عموم هم نگران اینن نکنه بعدازدواج مادرم دخالت کنه توزندگیمون من بایدچیکارکنم چی ب زنعموم اینابگم ک خیالشون راحت شه?

ویرایشگر
روانشناس مختاری
17 روز پیش
Reply to  Fatemeh

سلام به شما دوست عزیز
شما و پسر عموتون چندسالتون هست عزیزم؟ ارتباط خودتون با مادرتون چطور هست؟ خودتون از نظر ویژگی شخصیتی فردی مستقل از خانواده هستین یا وابسته؟ به جز مادرتون بقیه ی اعضای خانواده ی شما و عموتون با ازدواجتون موافقن؟

فرزانه
10 روز پیش

من۲۲سالمه پسرعموم۲۹،رابطه من بامادرم زیادخوب نبوده ونیست خیلی منونادیده گرفتن حرفایی ازشون شنیدم ک واقعادلم شکسته نمیتونم ببخشمش، برای هرکاری ک نیازداشتم خونوادم پشتم باشن هیچ وقت نبودن برای همین احساس وابستگی بهشون ندارم ،،بله همه موافقن ب جزمادرم وخالم

Fatemeh
10 روز پیش

من۲۲سالمه پسرعموم۲۹،رابطه من بامادرم زیادخوب نبوده ونیست خیلی منونادیده گرفتن حرفایی ازشون شنیدم ک واقعادلم شکسته نمیتونم ببخشمش، برای هرکاری ک نیازداشتم خونوادم پشتم باشن هیچ وقت نبودن برای همین احساس وابستگی بهشون ندارم ،،بله همه موافقن ب جزمادرم وخالم

Fatemeh
10 روز پیش

من۲۲سالمه وپسرعموم۲۹سال دارن،ارتباط خوبی بامادرم ندارم خیلی بی مهری ازشون دیدم ونمیتونم ببخشمش،چون هیچکس پشتم نبوده احساس وابستگی ب خونوادم ندارم،همه موافقن ب جزمادرم وخالم

ویرایشگر
روانشناس مختاری
10 روز پیش
Reply to  Fatemeh

سلام مجدد خاله ی شما فردی خارج از خانواده ی شماست و شما در کمال احترام نیاز هستش که در مقابل دخالت های ایشون بایستید و یا نسبت به نظراتشون بی اعتنا باشید. اگر از تصمیم ازدواج با پسر عموتون مطمئن هستید و تنها مسئله تون مادرتون هست می تونید در این مورد با پدرتون صحبت کنید و از ایشون بخواین که حمایتتون کنن، با مادرتون هم بهتر هست که صحبت کنید و سعی کنید که رضایتشون رو جلب کنید ولی اگر ایشون هنوز هم ابراز نارضایتی می کردن با کمال احترام در مورد تصمیمتون و اینکه در این مورد… ادامه دیدگاه »

Fatemeh
6 روز پیش

من تواین هشت ماهی که نامزدی کردیم خیلی فشارعصبی تحمل کردم همشم ب خاطرکاراوحرفای مادرم بود من واقعاتحمل حرفای غیرمنطقی مادرموندارم وبعدازازدواج فقط درحدسالی یک بارشایدبیام خونمون،چون مادرم عوض نمیشه ومیدونه ک من خونواده عموموخیلی دوست دارم وبدم میادکسی پشت سرشون بدگویی کنه همش دنبال حرفه ک آبروشونوببره اونم الکی وبراساس داستانهای ذهنیش،ب مادرم گفتم حالاک نمیخوای کاراتوترک کنی دورمنو خط بکش اونم گفت بروحق نداری پاتوبذاری تواین خونه ،من واقعامادرمونبینم واونم ندونه ک توزندگیم چ خبره راحت ترم چون نگران این نیستم ک آبرومن وخونواده عموم روپیش خاله هامو وبقیه ببره ،،فشارروحی برای کسی هست ک بامادرش ی رابطه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
5 روز پیش
Reply to  Fatemeh

سلام مجدد عزیزم اینکه شما در مورد میزان رفت و امد به خونه ی پدریتون تصمیم بگیرید یک امر بسیار شخصی هستش که شما نیاز هست با اتوجه به شرایط زندگیتون و سنجش موقیعت رفتار کنید. اگر احساس می کنید با دوری از خانوادتون زندگیتون در آرامش بیشتری هست می تونید ارتباطتون رو کمتر کنید ولی دقت داشته باشید که شما به خانواده و حمایتشون نیاز دارید و همونطور که روی خانواده ی عموتون حساسیت دارید نیاز هست که در حضور خانواده ی همسرتون هم به خانواده ی خودتون هم احترام بزارید. کمی محتاط تر رفتار کنید و با توجه… ادامه دیدگاه »

H908jj
22 روز پیش

سلام خسته نباشید من همسرم تواشنایی بهم گفت که حاضرم با مادرشون زندگی کنم ومنم قبول کردم الان واقعا اینجور زندگی رو دوست ندارم تویه خونه بودن هیچ حریمی خصوصی براادم باقی نمیمونه مخصوصا مادرشوهرم کلا به حریم خصوصی اعتقادی نداره باید چیکارکنم فقط به فکر جداشدنم

ویرایشگر
روانشناس مختاری
22 روز پیش
Reply to  H908jj

سلام به شما دوست عزیز
چند وقت هست که ازدواج کردین؟ شماو همسرتون چند سالتونه؟ تنها موندن مادر شوهرتون امکان پذیر هست یا خیر؟ منظور اینه که ایشون از پس کارهای خودشون برمیان؟ رفتاهای مادرشوهرتون چطور هست؟ در این مورد با همسرتون صحبت کردین؟ واکنششون چی بوده؟

H908jj
22 روز پیش

یکسال…۳۰و۲۳…بله چون هم جوان وهم سالم هستن وهمه کاراشونو خودشون انجام میدن…مادرشوهرم ارزشی برایحریم خصوصی قائل نیست ودرهرکاری حتی سبک زندگی دخالت میکنه نظر میده هرحرفیم میزنه شوهرمیگه درست میگه…بله خیلی میگه من ازمادرم دست برنمیدارم هردفعه سرخانوادش دعوامون میشه الان چندروزه فقط داریم بحث میکنیم بهم میگه چرامامانت یه ساعت یبارزنگ میزنه

ویرایشگر
روانشناس مختاری
21 روز پیش
Reply to  H908jj

سلام مجدد
با همسرتون بر سر مسائل دیگه هم مشکل دارین؟ به نظر میرسه در مورد این مسائل ارتباط با مادر رابطتون به یک نوع لجبازی رسیده باشه درسته؟ و اینکه بیشتر در زمان های ناراحتی و دلخوری با همسرتون در مورد این مسئله صحبت می کنید یا اینکه در زمان هایی که تنش بینتون کمه و آرامش نسبی برقراره؟

H908jj
1 روز پیش

واقعیتش خانواده همسرم کلا دوست دارن عروس بیشتر باخودشون بگرده تا با خانواده خودش درباره جاریمم همین چیزا وجود دارن …هرروز شام یاناهار دوست دارن پیش اونا باشیم حتی شباهم میگن بمونید اینجانرین ماالان جداییم ولی مادرشوهرم تنها بودنی مامیریم پیشش بااینکه میتوه تنها بمونه وهمس م میگه قراره بریم نزدیک مادرشوهرم زندگی کنیم …ماسرچیزای دیگه اختلاف نظر داریم ولی بحث نمیکنیم باهم کنارمیاییم خیلیم ازهمه نظر باهم جوریم فقط این یه مسئله بزرگترین مشکلمونه …وقتی توارامش بهش میگم که دوست ندارم پیش مامانت زندگی کنم میگه به این چیزا فکر نکن توالان نظراتت یه چیزه تو اینده تغییر میکنه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
17 ساعت پیش
Reply to  H908jj

عزیزم اول از همه نیاز هست که شما گاردی که نسبت به مادرشوهرت داری رو از بین ببری و این رو بپذیری که شرایط و جو خاتنوادگی همسرتون اینطور هست و خانواده ی ایشون به هم دیگه وابستگی و دلبستگی بالایی دارند ولی این موضوع دلیلی بر این نمی شه که نظرات شما نادیده گرفته بشه. اینکه نیاز هست شما دیدگاهتو عوض کنی به این دلیل هست که زمانی که در جمع خانوادگی همسرت هستی شرایط براتون سخت نگذره و بتونید باهاشون احساس نزدیکی کنید کنید. نگرانی هایی که در ذهنتون در مورد این موضوع هست رو برای همسرتون بیان… ادامه دیدگاه »

H908jj
1 روز پیش

همسرم کلا نسبت به رفت وامد من باخانوادم حساسه مثلا میگم میرم خونه مامانم دوسه باراول چیزی نمیگه بعدش برمیگرده میگه چرامیری چراخونه مامان من نمیری

5 2 votes
Article Rating