مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

والدین بی توجه
دعوای خانوادگی
تاثیر دعوای والدین
اختلافات و مشکلات خانوادگی
ازدواج مجدد مردان
مشاجره های خانوادگی
قهر
زن ذلیلی
14 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

214 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
زهره
1 روز پیش

سلام،پدرنامزدم گفتن ک پسرمون وابسته به مادرشه ولی نامزدم انکار کرد وگفت نه اینجوری نیستم،الان دوروزه ک اصلاخبری ازمن نگرفته خودم پیام دادم گفتش ک یه اختلاف خونوادگی پیش اومده بهم ریختیم ،به نظرشما این نشونه خوبیه که اینجوری کلامنو فراموش کرده??

ویرایشگر
روانشناس
1 ساعت پیش
پاسخ به  زهره

سلام به شما
زهره جان لطفا سن خودتون و نامزدتون رو بیان کنید. شیوه آشنایی شما چگونه بوده و چه مدت هست که باهم نامزد هستین؟ آیا عقد رسمی بین شما انجام شده یا اینکه در دوران قبل از عقد به سر می برید؟ آیا قبل از اینکه دو روز از شما خبری نگیرن بینتون اختلافی پیش اومده بود؟

Maryam
3 روز پیش

منظورم از خط قرمزی که عنوان کردم این هست ک باکره بمونم
در ضمن من چندبار بهش گفتم که بریم مشاوره تا راه حل بهنون بده ولی اصلا اصلا قبول نمیکنه تحت هیچ شرایطی
با اینکه میبینه من خیلی ناراحتم اما انگار ناراحتی من براش اهمیتی نداره

Maryam
3 روز پیش

سلام و عرض خسته نباشید من تقریبا ۲ ماهه که عقد کردم الان تازه متوجه شدم شوهرم اخلاقای خاصی داره مثلا زود عصبانی میشه یا نسبت به همه چیز خیلی بدبینه و حرفای منو یا باور نمیکنه یا کلا به یک دید منفی به اون مسئله نگاه میکنه و جوری رفتار میکنه که احساس میکنم اون دوست داره همیشه حرف آخر با نظر اون باشه مثلا من بخوام یک مهمونی زنانه برم خونه خالم میگه لازم نیست تنها بری اگه باهم دعوت کردن برو وگرن که هیچی. مطلب دیگه اینکه از لحاظ جنسی من یک خط قرمز اصلی رو براش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
1 روز پیش
پاسخ به  Maryam

سلام به شما مریم جان چنین رفتارهایی نیازمند توجه ویژه هستن و نباید بی تفاوت از کنار آن ها گذشت ضمن اینکه اگر حفظ بکارتتون براتون اهمیت داره و مسئله مهمی براتون هست اصلا بهتون پیشنهاد نمیشه که طبق خواستشون رفتار کنید و اجازه بدین که روابط جنسیتون بیش از این فرا بره. بدبینبی و بددلی اگر که شدید باشن و ریشه در اختلالات روانشناختی داشته باشن به جز طی کردن مراحل درمانی اصلاح نمیشن و فراتر رفتن رابطه جنسی شما قطعا در تغییر و بهبود این شرایط موثر نخواهد بود. بنابراین نیاز هست که به مشاور مراجعه کنید و… ادامه دیدگاه »

سجاد
8 روز پیش

سلام خسته نباشید،
پسری میره خواستگاری یه دختری بعد خونواده اون دختر خواهر کوچکتر دختر رو پنهان میکنن که نکنه نظر آقاپسر عوض بشه
این کار خونواده دختر توهین به اون آقا پسره??

ویرایشگر
روانشناس
8 روز پیش
پاسخ به  سجاد

سلام به شما ببینید دوست عزیز البته که کار این خانواده درست نبوده و پنهان کاری در هیچ زمینه ای مخصوصا جلسات خواستگاری درست نیست ولی این به معنای توهین به آقا پسر نیست بلکه میتونه ناشی از تجربیات منفی خانواده دختر خانوم و حساسیت و دیدگاهشون نسبت به این مسئله باشه که دختر بزرگتر حتما باید زودتر از دختر کوچکتر ازدواج کنه. البته که در هنگام وصلت با این خانواده بهتر هستش که جانب احیتاط رعایت بشه و باید مدت زمانی رو به شناخت اختصاص بدن تا این مسئله مورد بررسی قرار بگیره که این خانواده کلا حانواد پنهان… ادامه دیدگاه »

مریم
8 روز پیش

سلام وقتتون بخیر،چندروز پیش نامزدم گفت تو چرا طلاهاتو درآوردی?فروختیش?
گفتم چطور?گفت تو به خاطرمن طلاهاتو درآوردی که من اونارو نبینم وبرات طلابخرم
تو مخفی کاری کردی وبه من توهین کردی…
به نظر شما این موضوعیه که باید گفته میشد طلای شخصی من چه ارتباطی به نامزدم داره ،،یعنی اگر من طلاداشته باشم نامزدم برای عقد برای من نباید طلابخره??من توهین کردم???

ویرایشگر
روانشناس
8 روز پیش
پاسخ به  مریم

سلام به شما خیر مریم جان شما کار اشتباهی نگردین و قطعا که توهینی هم در کار نبوده ولی بهتر هستش کهبا همسرتون صحبت کنید و سعی کنید متوجه علت ناراحتیشون بشید و در واقع سعی کنید اگر سوء تفاهمی در ذهن نامزدتون پیش اومده اون رو برطرف کنید. چنین واکنش ها و برخوردها و تفکراتی می تونه ناشی از تفاوت های فرهنگی و رسومات مختلف خانواده باشه یا اینکه می تونه به علت برداشت غلط باشه. چیزی که اهمیت داره این هستش که شما و نامزدتون در اینجور موارد بتونید با یکدیگر گفت و گوی مسالمت آمیز داشته باشید… ادامه دیدگاه »

سمیه
11 روز پیش

سلام
من قبلا یه سال باپسرعموم نامزد بودم به خاطرمشکل ژنتیک وآزمایش خون نامزدیمون بهم خورد،الان یه پسری اومده خواستگاریم ک ازهمسایمون ک خاله خودشه آمارگرفتن ک پسرعموم قبلازن داشته وطلاقش داده وطلبه بوده ،،خاله خواستگارمم به خواهرش گفته که برین از پسرعموش بپرسین ببینین چرا نامزدیشون بهم خورده،،
خواستگارمم بعد از دوماه که الان نامزدیم اومد گفت که منم چندسال پیش نامزد داشتم ولی بابام اجازه نداده جلسه اول بگم
به نظرشما ما الان باید چیکارکنیم بااین قضیه?
به خونواده نامزدجدیدم بگیم که چرا مخفی کردین ??یابریم تحقیق از نامزد سابقشون??

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 روز پیش
پاسخ به  سمیه

سلام به شما سمیه جان در هرصورت هردوی شما با توجه به داشتن دوران نامزدی نیاز است که در احترام در جلسات دو یا سوم در این مورد با فرد مقابل صحبت کنید تا فرد مقابل شما در کنار شناخت نسبی که نسبت به شما دارد و اطلاعات در مورد این موضوع در این مسیر تصمیم گیری کند . بهتر بود که این موضوع پنهان نمی شود و بهتر است که در این مورد صحبت شود که چرا این پنهان کاری صورت گرفته است البته بهتر است در اول با خود نامزدتان در این مورد صحبت کنید و دلیل برهم… ادامه دیدگاه »

الهام
12 روز پیش

سلام وقتتون بخیر،من یه خواستگاردارم ک وضع اقتصادیشون ازما یکم بهتره ،خونواده اون اقا گفتن ک وام ازدواجو بگیرین وبدینش جهاز ماهم وام ازدواج پسرمونو خودمون میگیریم،،من میدونم پدرم نمیتونه قسط وامو بده برا همین به اون آقاپسر گفتم که وام ازدواجی ک به من میدن هم شما بگیرین وقسطاشو خودتون بدین وباهاش وسایل خونه روبگیریم،،خونوادش گفته بودن اینجوری برای پسرمون سخت میشه درحالی که خود آقاپسر قبول کردن،الان به نظرتون من چیکارکنم ممکنه بعدا خونوادش بهم سرکوفت بزنن ??خواهشا راهنماییم کنید ممنون

ویرایشگر
روانشناس
12 روز پیش
پاسخ به  الهام

سلام به شما ببینید الهام جان مبحث جهیزیه باید به صورت توافقی بین خانواده ها حل بشه و طوری باشه که هر دو طرف رضایت داشته باشن. با توجه به عرف جامعه که دختر خانوم معمولا بخشی یا تمام جهیزیه رو تهیه میکنه، بهتر هستش که شما در حد توانتون تهیه بخشی از جهیزیه رو بر عهده بگیرید ولی با این حال بازهم این مسئله باید بین خودتون حل بشه و هیچ قانون قطعی و غیر قابل تغییری در این مورد وحود نداره. در مورد اینکه ممکنه در اینده از خانوادشون حرف هایی بشنوین که باعث دلخوریتون بشه به صورت… ادامه دیدگاه »

Mahsa
13 روز پیش

سلام خسته نباشید من ۳ماهه که عقد کردم. همسرم هم به گفته خودش هم با خصوصیاتی که من ازشون میبینم درونگرا هستن ولی اینو نگفته بودن. هیچ چیزی براش جذابیت نداره.برعکس من از مهمونی بدش میاد و همیشه توی جمع ساکته واین واقعا ناراحتم میکنه.همیشه میگه تو شروع کننده بحث باش من جوابتو میدم از طرفی هم دید منفی نسبت به مسائل داره.مثلا میگه ما تلفن حرف میزنیم باهم یکی دیگه مکالمه مارو گوش میده.یا مثلا بهش گفتم کلاسم تا ۱۰ شب طول میکشه به هیچ وجه باور نکرد یا از غذایی ک درست میکنم ایراد میگیره البته این که… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
13 روز پیش
پاسخ به  Mahsa

سلام به شما ببینید مهسا جان جدا از درون گرا بودن ایشون که یک ویژگی شخصیتی است و شما نمیتونید ایرادی روی این مسئله بزارید و نیاز هست که بهش احترام بزارید و چنین خصوصیتی رو در همسرتون بپذیرید، مسئله بدبینی و تفکراتی که در مورد گوش کردن مکالمتون نوسط دیگران دارن و یا عدم اطمینان به شما، بسیار قابل توجه است و به هیج عنوان‌نباید از کنار این مسائل به راحتی عبور کنید، این رفتارها میتونه هشداری باشه برای وجود زمینه هایی از اختلال پارانوئید در همسرتون که البته نیاز به اطلاعات بیشتر و شرح حال گیری دقیق هست… ادامه دیدگاه »

Mahsa
13 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ببخشید که دوباره سوال میپرسم
الان که فعلا اصلا قبول نمیکنه مشاوره بیاد ولی اگر که بیاد میشه به آینده امیدوار بود یا ن؟؟؟

ویرایشگر
روانشناس
13 روز پیش
پاسخ به  Mahsa

ببینید عزیز در مورد روابط بین شما امیدوار بودن یا نبودن به آینده بسیار به این مسئله بستگی داره که همسرتون مشکل خودشون رو بپذیرن و برای ظی کردن دوره های مشاوره همکاری کنن که در اینصورت میشه امیدوار بود. البته در ابن بین بهتر هست که سبک رفتاری، شخصیتی و ارتباطی هر دوی شما بررسی بشه تا بشه پاس قاطع داد. سعی کنید در ایتدا خودتون به تنهایی به مشاور مراجعه کنید و بعد طبق نظر مشاورتون و با راهنمایی ایشون سعی کنید رضایتشون رو برای مراجعه به مشاور جلب کنید ولی در حال حاضر نیازی نیست که به… ادامه دیدگاه »

علی
14 روز پیش

با سلام، من ۴۲ سالمه سه تا بچه دارم. رابطه من شاید برعکس رابطه زن و شوهر های دیگه باشه. همسرم شدیدا عصبی است و بدبین ، خام خانه دار و همه چیز تمامه اما به شدت بداخلاق و بدبینه . مدام توهین و بدترین اهانتها رو به خودم و خانوادم میکنه. کاملا رابطه با خانواده ام و فامیل را قطع کرده . من فقط به دلیل رعایت وضعیت روحی بچه ها چیزی نمیکنم و همیشه کوتاه آمدم. موقع عصبانی شدن آنهم به واسطه ایرادهای بی معنی، داد و فریاد میکنه و آبروریزی راه میندازه، مطمئنا اگر بچه نداشتم حاضر… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
14 روز پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما آقا علی قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر دقت کنید که نیاز است همسر شما حتما روند درمانی خود را طی کنند چون با توجه به توضیحات شما بله یک سری افکار بدبینانه و رفتارهای تحریک پذیر و پرخاشگرانه می تواند تایید کننده پارانوئید باشد اما در این مسیر تشخیص گذاری دقیق نیاز به مصاحبه بالینی دارد اما با هرگونه تشخیص گذاری با توجه به اینکه این شرایط روحی و نوع سبک رفتاری و شخصیتی ایشان برای شما و حتی ممکن است فرزندانتان نیز… ادامه دیدگاه »

19 روز پیش

سلام من دختر ۱۷ ساله هستم پدرو‌ مادرم گاهی اوقات دعوا می کنن سر چیزای الکی پدرم وقتی اتفاقی تو خونه میفته رو نمی تونه تو دلش نگه داره هیچ وقت راز نگه دار نیست زنگ میزنه به زنموم یا عمم میگه من خیلی کتک خوردم از پدرم و هیچوقت نمی بخشمش من یه خواهر ۶ ساله و یه برادر ۱۲ ساله دارم خونه‌ی ما همیشه تمیز نیست گاهی اوقات کارای خونه رو انجام می دم مادرم بهم میگه این کارو کن اون کارو کن من خودم دلم می خواد بدون اینکه مادرم یا پدرم بهم بگن کارای خونه رو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
19 روز پیش
پاسخ به  atefh

سلام به شما عاطفه جان قابل درک هست که درگیری و بحث های بین پدر و مادر برای شما نیز با فشار روحی همراه می شود اما عزیزم در این مسیر بهتر است در کنار احترامی که برای آنها قائل هستید به هیچ عنوان وارد بحث های آنها نشوید و حتی در زمان بحث به اتاق خودتان بروید . آنها افراد بالغی هستند که می توانند در مورد مشکلات خود تصمیم گیری کنند پس بهتر است شما روابط خودتان را با هریک از انها داشته باشید و در روابط دو فرد دیگر وارد نشوید . در مورد کارهای منزل نیز… ادامه دیدگاه »

19 روز پیش

سلام من یه دختر ۱۷ ساله هستم پدرم و مادرم گاهی اوقات دعوا می کنن سر چیزای الکی پدرم هیچوقت اتفاقی که تو خونه میفته رو نمی تونه تو دلش نگه داره همش زنگ می زنه به زنموم یا عمم میگه من خیلی کتک خورم از پدرم و هیچوقت نمی بخشمش بقیه پدر مادر خوبی دارن همش می گم اونا چی دارن من ندارم یک خواهر ۶ساله دارم یه برادر ۱۲ خونه همیشه تمیز نیست منم که گاهی اوقات کارای خونه رو می کنم اونم مادرم بهم میگه این کارو کن اون کارو کن من دلم می خواد خودم کارای… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
19 روز پیش
پاسخ به  atefh

سلام به شما عاطفه جان قابل درک هست که درگیری و بحث های بین پدر و مادر برای شما نیز با فشار روحی همراه می شود اما عزیزم در این مسیر بهتر است در کنار احترامی که برای آنها قائل هستید به هیچ عنوان وارد بحث های آنها نشوید و حتی در زمان بحث به اتاق خودتان بروید . آنها افراد بالغی هستند که می توانند در مورد مشکلات خود تصمیم گیری کنند پس بهتر است شما روابط خودتان را با هریک از انها داشته باشید و در روابط دو فرد دیگر وارد نشوید . در مورد کارهای منزل نیز… ادامه دیدگاه »

تینا
20 روز پیش

سلام من ۳۷سالمه و ۲۰ سال ازدواج کردم همسرم به شدت بد دهن هست و همیشه دعوا میکنه و سه بار چندین سال پیش شکایت طلاق کردم اما بخاطر بچه ها پشیمون شدم ، لطفا شماره مشاوره خانواده رو معرفی کنید

ویرایشگر
روانشناس
20 روز پیش
پاسخ به  تینا

سلام به شما
عزیزم بهتون تبریک میکم که تصمیم گرفتین با استفاده از دریافت کمک تخصصی از مشاور خانواده تصمیم گیری نهایی رو در مورد شرایط زندگیتون انجام بدین قطعا با دریافت کمک و بررسی تمام شرایط می تونید بهترن تصمیم رو بگیرین. برای دریافت نوبت مشاور خانواده می تونید با شماره زیر تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

21 روز پیش

سلام من ۳۰ سالمه یکساله جدا شدم و یه دختر ۹ ساله دارم با پدرش زندگی می‌کند و خودم هم با خانوادم متاسفانه پدرم تو خونه مرد سالاری داره منو خیلی محدود کرده من حتی آزادی تیم ساعت تنها ازخونه برم بیرون ندارم فقط با مادرم متاسفانه مادرم هم دوستم نیست من واقعا شرایط بدی میگذرونم از زندگیم خسته شدم افسزده شدم تامیگم خستم برم سرکار میگن نه تهدید میکنن خرجم هم خودم باید بذم اونا میگن به ما مربوط نیست واقعا من باید چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
21 روز پیش
پاسخ به  باران

سلام به شما باران جان قابل درک هست که شما به عنوان یک خانم جوان و باغ می خواهید در کنار داشتن حمایت خانواده آزادی و مسیر رشدی خودتان را طی کنید اما در این مسیر برای اینکه این شرایط تغییر کند بهتر است که در احترام با آنها صحبت کنید و بیان کنید که نگرانی آنها را درک می کنید اما از آنها توقع دارید که به شما کمک کنند تا بتوانید در مسیر رشدی خود حرکت کنید و تا زمانی که شرایط کاری مناسبی پیدا کنید از شما حمایت کنند . اینکه شما حمایت آنها را تا حدودی… ادامه دیدگاه »

فازمه
24 روز پیش

مشاوره رابطه نوجوان دختربامادر

ادریس
27 روز پیش

سلام.خسته نباشین.همسرم با مادرش به مشکل خوردن و بحث کردن.من اونجا حضور نداشتم…الان میگه کلا دیگه دندون اونارو کشیده انداخته…واقعا میترسم ازین حرفش.ما باهم رابطه خوبی داریم دوتا بچه داریم.اما واسه من سخته که مادرشوهرم و خونواده شوهرم دیگه تو زندگی ما نباشن.پسرمهمش میگه بریم خونه مامان جون….بنظرتون من باید چکار کنم؟؟؟اینم بگم واسه عیددیدنی ما رفتیم با دوتا بچه هام…شوهرم بالا نیومد اومد دنبالمون ….کلا میگه دیکه نمیخوام ریخت مادر و خواهرمو ببینم….من باید چکار کنم؟

ویرایشگر
روانشناس
26 روز پیش
پاسخ به  ادریس

سلام به شما قطعا فرزندان شما نیازمند ارتباط با اقوام پدریشون هستن و اگر که ارتباط شما با خانواده همسرتون روی ارتباط شما با همسرتون تاثیر منفی نمیزاره و همسرتون از حضور شما دد خانه پدرشون شاکی نمیشن و موضع نمیگیرن بهتر هست که شما ارتباطتون رو با خانواده همسرتون ادامه بدین و سعی کنید در اختلافاتشون دخالتی نداشته باشید ولی اگر که این ارتباط باعث میشه که همسرتون از نظر روانی به هم بریزه و از این بابت بین شما و همسرتون دلخوری و ناراحتی های متعدد پیش میاد بهترین کار این هستش که مدتی ارتباطتون رو به طور… ادامه دیدگاه »

کاربر بی نام
27 روز پیش

سلام من یک دختر ۱۷ ساله هستم . من الان باید مثل همه ی دوستام درگیر درس هام باشم یا مثل بعضی های دیگشون درگیر خوشگذرونی و لذت بردن از نوجوونی ، ولی خونواده ام خیلی روم تاثیر بدی میذارن . اصلا بحث آزادی و محدودیت نیست ، نه اتفاقا من خیلی ازادم . اما بحث چیز مهمتریه ، بی مسئولیتی خونواده ام و کم توجهیشون به تربیت ما . دوتا خواهر دارم یکی کوچیک تر یکی بزرگتر. ..همیشه تو خونه داد بیداد خواهرام و مامان بابامه و عادت کردن به دعوا کردن و بی ادبی ، اصلا نه حرمتی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
26 روز پیش
پاسخ به  کاربر بی نام

سلام به شما عزیزم کاملا قابل درکه که شما چقدر در چنین شرایطی اذیت بشین و فشار روانی منفی تحمل کنید. بهتر هستش که همونطور که خودتون فرمودین از شخصی با نفوذ که میدونید میتونه به طور موثر با خانوادتون صحبت کنه کمک بگیرید که البته مشاور خانواده نیز میتونه در این شرایط تاثیر مطلوبی داشته باشه ولی عزیزم این رو هم در نظر بگیر که گاهی علی رغم تمام تلاش هایی که فرد به کار میگیره در بسیاری از موارد امکان تغییر شرایط وجود نداره، در واقع میشه گفت موارد خارج از کنترل فرد در زندگی هر شخصی میتونه… ادامه دیدگاه »

4.3 6 رای
Article Rating