مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

خیانت همسر
بعد از پایان رابطه
خانواده درمانی چیست؟ نکاتی که باید در مورد این روش بدانید
گل مخدر - گل ماریجوانا عوارض
سوء ظن و شک و نقش آن در تخریب روابط شما
دانستنی های متادون
چگونگی درمان همسر افسرده - دکتر نظری
بعد از فرار از خانه به کجا بریم
خیانت عاطفی و آنچه باید بدانیم
2 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

129 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
مینا
6 ساعت پیش

سلام خدا قوت من ۳ ماهه ک ازدواج کردم خونه مادر شوهرم دوطبقه هست ما طبقه دوم و خودش طبقه اول هست سرحال و سالمه منتها اگ ی ساعت تنها شد زنگ میزنه یکیو پیدا میکنه میاد پیشش اگ ما نمیتونیم بریم جایی همیشه توو خونه هستم حتی خونه مادرم هم ک بخوام برم ب شوهرم میگ خودت برو نمیذاره من جایی برم متاسفانه شوهرم خیلی هواشو داره حتی شبا هم میره پیشش و من تنها خونه خودمون میخوابم روزا هم همیشه شوهرم میگه بشین پیشش اصلا توجهی ب من نداره دائم میگ غذا درست کردی براش بهش دادی داروهاشو… ادامه دیدگاه »

Last edited 6 ساعت پیش by مینا
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 ساعت پیش
پاسخ به  مینا

سلام به شما مینا جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی همراه هست اما دقت کنید که در این مسیر بهتر بود که قبل از ازدواج در زمان نامزدی و عقد به رفتارهای وابستگی همسرتان توجه بیشتری می کردید و در این مسیر در مورد شرایط خودتان و شرایط کاری و برنامه و هدف و مسیرتان باهم بیشتر صحبت می کردید و با توجه به اینکه این سبک اختلافات در زمان نزدیکی مکان ممکن است بیشتر رخ بدهد موضوع مهم این است که حتما قبل از ازدواج در مورد توقعات در مورد خانواده ها صحبت… ادامه دیدگاه »

آرزو
22 ساعت پیش

سلام.خیلی بی انگیزه هستم چیکار کنم؟؟؟ پول دارم اما اصلا دست و دلم حتی به خرید هم نمیره. نامزد هستم. حرفایه یکی از اقوام که قبلا پسرشو رد کردم خیلی رو اعصابمه همه اش نگرانم نکنه بخواد با حرفاش رو زندگیه آینده ی من تاثیر منفی بزاره.ناراحتم.بی حوصله ام

ویرایشگر
روانشناس مختاری
21 ساعت پیش
پاسخ به  آرزو

سلام به شما
عزیزم شما چند سالتونه؟
چه مدت هست احساس بی انگیزگی می کنید؟
به نظرتون حال روانی فعلیتون به دلیل حرفای همون شخصی هست که اشاره کردین یا دلایل دیگه ای هم داره؟

آرزو
1 روز پیش

سلام. من یه مشکلی دارم ک اطرافیان راحت میتونن عصبانیم کنن ریشه این مشکل چیه و چیکار کنم رفع بشه؟مثلا زن عموی نامزدم چون قبلا منو واسه پسرش میخواست هروقت میبینه سعی میکنه آدمو نیش بزنه یا تیکه بندازه خلاصه با حرفاش آدمو ناراحت کنه من به روی خودم نمیارم یه لبخند میزنم و جواب مختصر ی میدم اما به شدت از درون عصبانی میشم هر وقت که چیزی میگه توو دلم میگم لعنت بر اون پدرو مادری که تو رو پس انداختن.چیکار کنم فقط دوس ندارم یه وقتی چون بالاخره به لحاظ سنی بزرگتره حرصمو درنیاره منم ناپخته بخوام… ادامه دیدگاه »

فاطمه
3 روز پیش

سلام وقتتون بخیر،میخواستم بپرسم که چقدمیشه به خصوصیاتی که درموردمتولدین ماه های سال توی اینترنت وکتابهانوشته میشه اعتمادکرد؟یااینکه میگن متولدین این ماه هامیتونن باهم ازدواج کنن یانه براساس همون ویژگی ماه تولدشون؟؟؟

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 روز پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما
عزیزم این مسائل بیشتر جنبه ی سرگرمی دارن و استناد کردن به اونها قطعا کار درستی نیست. در بحث تصمیم گیری برای ازدواج مهمترین مسئله داشتن ارتباط موثر و کافی در جهت شناخت روحیات، ویژگی های شخصیتی، سبک زندگی، فرهنگ، مذهب، وضعیت خانوادگی و … است. در واقع زمانی که شما قصد دارید شخصی رو به عنوان شریک زندگی انتخاب کنید باید بر اساس معیارها و ملاک های شخصیتیتون و میزان سنخیت و هماهنگیتون در مواردی که اشاره شد تصمیم بگیرید و ذهنتون رو درگیر مسائل حاشیه ای نکنید.

آیدا مراد
1 ماه پیش

سلام.من به شدت استرسی هستم در حدی که بخاطر نگران شدن هایه زیاد به بیماری معده عصبی مبتلا شدم، من باید چیکار کنم این حالت از من رفع بشه؟ از ساده ترین موضوع گرفته، من بخاطرش نگران میشم تا موضوعی که واقعا مشکل باشه.مثلا میخوام شهریه کلاسمو پرداخت کنم نگران میشم که مبادا اشتباهی کنم پولم بپره میخوام امتحان بدم نگرانم که نکنه کم بشم، میخواد مهمون بیاد نگران میشم که نکنه ظاهرم خوب نباشه یه مطلبی مثلا شرایط استخدامی جایی رو بخوام بخون خصوصا زمان از دستم در رفته باشه مثلا فردا یا امروز آخرین روز ثبت نام باشه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  آیدا مراد

سلام به شما آیدا جان ببین عزیزم قابل درک هست که این شرایط برای شما با با فشار روحی زیادی همراه می باشد و در بیشتر مواقع عملکردهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد اما تنها پاسخ دادن از نظر روانی به این اضطراب ها و گذشت زمان به شما کمکی نمی کند و نیاز است که شما در این مسیر برای درمان اقدام کنید . برای تشخیص گذاری دقیق نیاز به مراجعه حضوری و انجام مصاحبه بالینی می باشد اما تایپیک شما می تواند نشان دهنده اضطراب فراگیر باشد در این اختلال افراد مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر… ادامه دیدگاه »

سارا
1 ماه پیش

سلام
ببخشید من یه شش روز با کسی که دوستش داشتم رل زدم
خیلی خوب بود با هم حرف می زدیم می خندیدیم
ولی بعدا بابام فهمید و الان یه ماهه با من حرف نمیزنه و اعتمادش نسبت به من از بین رفته میشه
و دوست پسرمم باهام حرف نمیزنه
مهم ترینش پدرم هست که الان به من اعتماد نداره.
راه حل بدید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  سارا

سلام به شما سارا جان ببین عزیزم شما شرایط سنی خودت و دوست پسرت را بیان نکردی و این موضوع مهمی می باشد در کنار اینکه خانواده ها هنجارها و دیدگاهای دارند که اگر با رسم شکنی همراه شود می تواند باعث ایجاد بی اعتمادی شود و در این مسیر ممکن است شما واکنش هایی را از پدر و مادرتان مشاهده کنید که می توانید با دادن زمان به خودتان و آنها و تغییر مسیر این اعتماد را بازسازی کنید . اما در مورد این آقا ما نمی دانیم که دلیل قطع و صحبت نکردن با شما چیست و چه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش

سلام میتوانید در همین قسمت سوال ارسال کنید.

شریفی
1 ماه پیش

سلام شب بخیر

1 ماه پیش

سلام مشکلی با خانومم دارم که خیلی دارم اذیت میشم

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  Ali110

سلام به شما
لطفا مشکلتون رو به صورت دقیق و واضح توضیح بدین و بفرمایید شما و خانومتون‌ چند سالتونه و چند وقت‌ هست که باهم ازدواج کردین؟

فاطمه
2 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر،من تقریبا هشت ماهی هست ک باپسرعموم نامزدکردم تواین مدت ی بارنشده باهم خونوادگی جایی بریم ومادرم ی داستانی ازخودش نساخته باشه میدونه من خونواده عموم روخیلی دوست دارم میادپشت سرشون بدگویی میکنه حتی ی بارخودش گفت خوب کاری میکنم میخوام آبروشونوببرم ،ولی جلوروشون چنان فیلمی بازی میکنه ،،خونواده عموم هم نگران اینن ک ماعقدکنیم ومادرم این رفتارشوادامه بده هروز یه داستان برای پسرعموم بسازه ک چرااینجوری سلام کرد چراجوابمو نداد وهزارداستان دیگه……… هزاران بارخودم وبزرگای فامیلم بامادرم صحبت کردیم ولی هیچ فایده ایی نداشته وبازم کارخودشومیکنه،،،، الان خونواده عموم میگن چرامادرت اینطوری میکنه من این وسط موندم… ادامه دیدگاه »

سارا محمدخانی
2 ماه پیش

سلام.اگه از طریق ربات تلگرام از
شما مشاوره بگیریم آیا فقط شما مشکل ما رو میخونید؟ یا باز همه میتونن ببینن؟من دوس ندارم متن پیامم رو غیر از شما کسی بخونه.تشکر

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش

سلام از طریق ربات سوال تنها برای مشاوره قابل مشاهده هست

S.r
2 ماه پیش

۳۰سالمه و سه ساله با اقایی اشنا شدم اونم ۳۳سالشه و تا دو ماه دیگه قراره بیان خواستگاری اما یه سری اخلاق های خاصی داره که خیلی اذیتم میکنه،همه چی زود بهش برمیخوره و بقول خودش تو ذهنش میخوره و بعد میشه دعوا و قهر،اوایل ناراحت و عصبی میشدم حتی پرخاش میکردم اونم جواب میداد،الان خیلی خودمو کنترل میکنم حتی وقتی که اون فحش میده من جواب نمیدم.اما وقتی چیزی بهش برمیخوره و بحثمون میشه از اعصاب دستام میلرزه و فشارم میاد پایین،تو این سه سال کلی موی سفید اومده بین موهام،همش استرس اینو دارم که فلان کارم نکنه بهش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  S.r

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم احساسات شماها قابل احترام هست اما این موضوعاتی که شما بیان می کنید موضوعات پر اهمیتی می باشد و نمی توان با نادیده گرفتن آنها پیش رفت چون اگر شما وارد زندگی مشترک نیز شوید نمی توانید سبک شخصیتی و رفتاری ایشان را تغییر بدهید و اگر به امید تغییر وارد زندگی مشترک شوید با مشکلات زیادی مواجهه خواهید شود شما نیاز است که به شناخت سه ساله خود اعتماد کنید و تصمیم گیری داشته باشید . در این مسیر بهتر است هردوی شما به صورت حضوری برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام… ادامه دیدگاه »

انسیه
2 ماه پیش
پاسخ به  S.r

سلام،مادرم ازازدواج باپدرم راضی نیست کلامایه روزخوش توزندگی ندیدیم همشم ب خاطراخلاق وحرفای زشت مادرم بوده،من باپسرعموم نامزدکردم ازرفتارای مادرم باپسرعموم عذاب میکشم ،جوری باهاش رفتارمیکنه که انگارشوهرشه ومیخوادکمبودای زندگیشو بانامزدم جبران کنه،مثلازنگ میزنه ب پسرعموم میگه چرابهم توجه نمیکنی انتظارداره پسرعموم ریزتمام کارهایی ک میکنه روبیادبهش بگه،یاهرموقعیتی بشه تنهابره پیش پسرعموم وازاینکه پسرعموم بهم محبتی بکنه یاباهم بریم بیرون ناراحت میشه ونمیذاره باهم باشیم من واقعاازاین رفتاراوحرفای مادرم ناراحتم ب جای اینکه ب پدرم توجه کنه بااون خوب باشه اومده بانامزدم عقده هاوکمبوداشوجبران میکنه،من بایدچیکارکنم???

ویرایشگر
روانشناس مختاری
2 ماه پیش
پاسخ به  انسیه

سلام به شما انسیه جان نیاز است که در مورد رفتارهای مادرتون باهاشون حتما صحبت کنید و ناراحتی خودتون رو در کمال احترام بیان کنید و همینطور بهتر هست برای کمک به مادرتون ایشون رو متقاعد کنید که به روانشناس مراجعه کنن، اختلالات روانشناختی و کمبود توجه میتونه مسائلی اینچنینی در افراد بوجود بیاره ولی دقت کنید که از بیان صریح این موضوع به مادرتون اجتناب کنید و سعی کنید به صورت کاملا دوستانه این پیشنهاد رو به مادرتون بدین که اگر خودشون تمایل داشتن به روانشناس مراجعه کنن در غیر اینصورت اصرار کردن یا متهم کردن مادرتون برای مراجعه… ادامه دیدگاه »

الهه
3 ماه پیش

سلام ببخشید من چند بار پیام گذاشتم فقط میگه منتظر تایید مدیر سایت
ثبت نمیشه

Last edited 3 ماه پیش by الهه
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  الهه

سلام بله سوال شما در همین لینک پاسخ داده شده است ممکن است در صفحات بعد باشد .سلام به شما الهه جان ببین عزیزم قابل درک هست که شما استقلال بیشتری در زندگی مشترکتان می خواهید اما دقت کنید که اینکه دیگر برادر های همسرتان چه رفتارهایی دارند موضوعی نمی باشد که به همسر شما ارتباط داشته باشد اما بهتر است شما سعی کنید که در شرایط فعلی که زندگی مستقلی دارید در این مسیر از زندگی مشتکرتان لدت ببرید همسر شما نمی توانند نقش فرزند بودن خود را حذف کنند در کنار اینکه نمی توانند نقش همسر و یا… ادامه دیدگاه »

الهه
3 ماه پیش

سلام، خسته نباشید. چهارده سال که ازدواج کردم، مشکلم با شوهرم وابستگی شدید به مادرشونه. پدرشون فوت شده، چهار برادر بزرگتر از خودشون دارن که رفتن دنبال زندگی خودشون و تمام مسئولیت مادرشون واسه شوهر منه. ده سال من رو مجبور کردن که تو یه اتاق تو خونه مادرش زندگی کنم. بد رفتارهایی که مادرش تو اون سالهابا من داشت مثل یه زخم چرکی شده که چند وقت یکبار سرباز میکنه و روح و روان منو درگیر میکنه. الان چهر سال که مثلا مستقل شدیم، خونم واحد بغل مادرشوهرمه، و همچنان مشکلات ادامه داره. شوهر من بدون مادرش ما رو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  الهه

سلام به شما الهه جان ببین عزیزم قابل درک هست که شما استقلال بیشتری در زندگی مشترکتان می خواهید اما دقت کنید که اینکه دیگر برادر های همسرتان چه رفتارهایی دارند موضوعی نمی باشد که به همسر شما ارتباط داشته باشد اما بهتر است شما سعی کنید که در شرایط فعلی که زندگی مستقلی دارید در این مسیر از زندگی مشتکرتان لدت ببرید همسر شما نمی توانند نقش فرزند بودن خود را حذف کنند در کنار اینکه نمی توانند نقش همسر و یا پدر بودن خود را حذف کنند اما می توانید هردوی شما با میزانی مدیریت شرایط بهتری را… ادامه دیدگاه »

الهه
3 ماه پیش

سلام خسته نباشید. من و همسرم چهارده سال که ازدواج کردیم. مشکل من با ایشون اینه که بیش از حد به مادرشون وابستن یعنی چون پدرشون فوت شده فکر میکنن که حامی مادرشون هستند با اینکه چهار برادر بزرگتر از خودشون دارن و اونا هیچ کدوم اینجوری نیستن. وابستگیشون در حدی ست که منو مجبور کردن ده سال تو یک اتاق تو خونه مادرش زندگی کنم، تو اون سالها من بدترین رفتارها رو از طرف مادرشون تحمل کردم به امید اینکه روزی مستقل بشم، الان حدود چهار سال که مثلا مستقل شدیم. خونم واحد بغل مادرشوهرمه. شوهرم بدون مادرش ما… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  الهه

سلام به شما الهه جان ببین عزیزم قابل درک هست که شما استقلال بیشتری در زندگی مشترکتان می خواهید اما دقت کنید که اینکه دیگر برادر های همسرتان چه رفتارهایی دارند موضوعی نمی باشد که به همسر شما ارتباط داشته باشد اما بهتر است شما سعی کنید که در شرایط فعلی که زندگی مستقلی دارید در این مسیر از زندگی مشتکرتان لدت ببرید همسر شما نمی توانند نقش فرزند بودن خود را حذف کنند در کنار اینکه نمی توانند نقش همسر و یا پدر بودن خود را حذف کنند اما می توانید هردوی شما با میزانی مدیریت شرایط بهتری را… ادامه دیدگاه »

سارا محمدخانی
3 ماه پیش

سلام.خسته نباشید. چرا متن پیام من تایید نشد!!! لطفا جواب مشاوره ام رو برام ایمیل کنید.ممنون

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش

سلام جواب سوال شما تا نیم ساعت دیگر ارسال می شود و در زیر پستتان در همین لینک قرار می گیرد .

سارا محمدخانی
3 ماه پیش

سلام.من و همسرم سال ۹۵ باهم ازدواج کردیم. خیلی دوسش داشتم مثل چشمام بهش اعتماد داشتم تا اینکه با تماس تلفنی یه خانم مطلقه از همکاراش بهش شک کردم و این شک باعث شد به رفتارو اعمالش مشکوک بشم و رفت و آمدهاشو حرفاشو زنگ خور گوشیشو مثل قدیم با دید مثبت نگاه نکنم.که متوجه شدم دوست دختر داره و اون خانم مطلقه رو صیغه کرده و یکی از شهرهای اطراف تهران در استان تهران خونه داره برای فساد، با همکارهای زن متاهل که خوشش میاد خودشو به خانم نزدیک میکنه و مخشو میزنه تا در نبود شوهرش بره حونشون… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش

سلام به شما سارا جان قابل درک هست که روبرو شدن با این شرایط برای شما می تواند با فشار روحی زیادی همراه شود اما این توجیه مناسبی نیست که همه مردها اینگونه هستند در هرصورت زندگی مشترک پایه اول ان تعهد هست و بدون تعهد نمی توان در این مسیر اقدامی کرد بهتر است سعی کنید که در احترام به همسرتان بگوید که می دانید ایشان چه خیانت هایی کرده اند و از ایشان مدرک لازم را دارید بهتر هست که از در اختیار گذشاتن مدارک به ایشان خوداری کنید اما موضوع مهم این است که برخورد ایشان چگونه… ادامه دیدگاه »

فرج اللهی
3 ماه پیش

سلام خسته نباشیدمن ۶سال پیشازهمسرم جداشدام وچهارسال پیش ازدواج مجددکردام حالاخانمم رفته شکایت کرده نفقه میخاهد نه اسمش توشناسنامه من هست نه من سندازدواج امضاکردم نمیدانم فقطنمیدانم چهارسال پیش بچهام میخاستندمرابامادرشان اشتی بدن که نمیدانم چی به من دادن مرابردن محضرازدواج انهاهم به مانامه دادن برای تست احتیاط که زمان ازدواج میفرستند ازمن انجاازمایش گرفتند که ماامدیم خانه ومن حالم بعدچندساعت خوب شددیگرمن نه محضررفتم ونه جای من درخانه خودام زندگی میکردام وخانم قبلیم جای دیگرحالامن رفتم ازدواج مجددکردام ازطرفی همسرقبلیم بعدازچهارسال چندروزپیش به من اسم امدکه خانم فلانی ازشما نفقه میخاهداسمش توی شناسنامه من نیست سندازدواجهم من میدانم امضانکردام… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  فرج اللهی

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد بهتر است روند دادگاه را طی کنید و قبل از آن به وکیل مراجعه داشته باشید تا شرایط شما و همسر سابقتان بررسی شود و در مورد راحل ها و شرایط قانونی به شما طالاعات کامل داده شود تا بتوانید بر مبنای آن تصمیم گیری کنید .

SARA
3 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر
دختری ۲۰ ساله هستم و از طریق فضای مجازی با پسری ۲۲ ساله اشنا شدم . ۶ ماه باهم هستیم اوایل فقط دوستی عادی بود در حد سلام و احوال پرسی ولی این دوماه اخر حسی بینمون ایجاد شده . اگر بخوایم رابطه رو جدی کنیم (ازدواج)باید چه کارهایی انجام بدیم.
میدونم که کلی هست اما اگر میشه راهنمایی کنید .
برای مشاوره برای اینجور موضوع ها باید پیش کدوم متخصص مشاوره رفت ؟

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 ماه پیش
پاسخ به  SARA

سلام به شما
عزیزم در حال حاضر رابطتون به چه شکل هست؟ آیا هنوز به صورت مجای باهم در ارتباطید یا اینکه باهم دیدار و ملاقات حضوری هم دارید؟ اگر ملاقات های حضوری دارید، قرار ملاقات ها تون زیاد هست یا کم؟ ایا هر دو در یک شهر سکونت دارید؟

زهرا
3 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر،من وپسرعموم تقریباشش ماهی هست ک نامزدیم ،تواین مدت مادرم هرکاری میکردتااونارو ازچشم من بندازه،درضمن مادرم خیلی بدبینه فقط دنبال مشکل ونقاط منفی هستش،وفقط میخوادرابطه من وپسرعموم روبابدگویی هاش بهم بزنه وطرزفکرمنودرموردخونواده عموم عوض کنه ک من نامزدیموبهم بزنم ،الان من بایدچیکارکنم?نمیخوام افکارمادرم روی رابطم باخونواده عموم تاثیربذاره میترسم بعدابااین بدگویی هاش یامنونامزدموازهم سردکنه تصمیمم اینه ک قطع رابطه کنم ولی پسرعموم میگه ک نمیشه آخه اون نمیدونه ک مامانم چیاکه پشت سرشون نگفته ابروشونومیبره حتی ازسلام کردنشونم داستان میسازه ،،،من واقعاخسته شدم ازاین حرفای بی منطق مادرم ب نظرشماچطوری خونواده عموم روقانع کنم ک رفت وآمدوحرف زدن… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان قابل درک هست که بدگویی ایشان برای شما با فشار روحی همراه می باشد اما عزیزم دقت داشته باش که شناخت لازم را نسبت به مادرتان دارید و در این مسیر بهتر است سعی کنید که از صحبت های مادرتان با خانواده عمویتان و یا نامزدتان صحبتی نکنید و نیازی نیست که شما به کارها و رفتارهای مادرتان واکنشی نشان بدهید و می توانید در کنار احترامی که برای ایشان قائل هستید مسیر زندگی خودتان را داشته باشید. قطع ارتباط شما با مادرتان حتی اگر مشکلات از قبل بین شما وجود داشته باشد باهم می… ادامه دیدگاه »

زهرا
3 ماه پیش

من اصلاشبیه مادرم فکرنمیکنم اونم ازاینکه حرفاوبدگویی هاشوتاییدنمیکنم ناراحته،چندین بارتوموقعیت های مختلف باهاش حرف زدم ولی اصلافایده نداشته ،میگه لابداین حرفاروخونواده عموت بهت یاددادن درحالی فکرونظرخودمه،اون اصلابه حرفام گوش نمیده وفقط داستانهای ذهنی خودشوباورداره،وقتی خونواده عموم میان خونمون یاتیکه میندازه یااخم میکنه اونام خب میگن چرااینطوری میکنه ??من چی بگم آخه ?یازنگ زده ب زنعموم حتی گفته شمازهرارو عوض کردین،،،مادرم ناراضیه ب دلایل بچگانه مثل پسرعموم بهش توجه نمیکنه،میگه خونواده عموت چون ثروت دارن من باید احترام بذارم بهشون یکی دیگه ازافکارش فقط پوله…واقعاتحمل مادرم سخته

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

ببین عزیزم میدونم در شرایط سختی هستید اما شما نمی تونید مادرتون را عوض کنید اما می تونید مسیر خودتون را در پیش داشته باشید و در این مسیر بهتر است در احترامی که برای خانواده عمومیتان قائل هستید بیان کنید که شما مسئول رفتارهای مادرتان نیستید و بهتر است اگر دلخوری وجود دارد خودشان باهم صحبت کنند و از همین الان نیاز است که شما و پسر عمویتان زندگی مشترک را از زندگی خانوادگی جدا بدانید و سعی کنید وارد بحث و مشکلات خانوادگی نشوید .

فاطمه
3 ماه پیش

سلام،من دختری هستم ک توخونواده ایی بزرگ شدم ک همش شاهددعوای پدرومادرم بودم کل فامیل میدونن این قضیه رو،خونواده عموم اومدن خواستگاریم چندمدت ک بیشترباهم رفت وآمدداشتیم بی احترامیای زیادی ازطرف مادرم دیدن منم بامادرم صحبت کردم خواهش کردم قسمش دادم ک اینجوری نکنه ولی بدترکردچون ازشون خوشش نمیادمیگه خودت راضی هستی دیگه من هیچی نمیگم میخوای منوخراب کنی……عمداابروریزی میکنه بعدب من میگه درروز دیگه میزنن توسرت،من بایدبامادرم چیکارکنم جلوخونواده عموم نمیگه ک ناراضی ام ،،،بااین ابروریزی ها ک ازمادرم دیدن ب قول خودش سرکوفت این رفتارارو بهم میزنن?

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 ماه پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما عزیزم به هرحال نیاز هست که شما واقیعت رو بپذیرید و اختلافات رو نادیده نگیرید و اگر فکر می کنید که خانواده ی عموتون رفتارهایی این چنینی دارن که در اینده شما رو به خاطر رفتارهای مادرتون اذیت و ازرده خاطر میکنن بهتر هست که از این ازدواج منصرف شوید ولی اگر خودتون به پسر عموتون علاقمند هستید و به ازدواج با ایشون اصرار دارید بهتر هست با پسر عموتون و خانواده اش در اینباره صحبت کنید و متوجهشون کنید که راه شما از مادرتون جداست. همچنین بهتون پیشنهاد میشه حتما به مشاوره ی پیش از ازدواج… ادامه دیدگاه »

Saeideh
3 ماه پیش

Saeideh ۶ دقیقه پیش منتظر تایید مدیر سایت سلام خسته نباشین.من ۲۸ سالمه ونامزدم ۳۲ سالشونه.دوساله نامزدیم پارسال شهریور اومده بود خونمون یهو حالت تشنج بهش دست داد واورژانس زنگ زدیم دکتراومد گفت ترامادول مصرف کرده من به پدرشوهرم ومادرشوهرم گفتم اومدن موقع رفتن منم باهاشون رفتم تاببینم موضوع از چه قرار بوده البته اینم بگم یبارم قبلا تشنج کرده بود هذیون میگفت ولی من بار اول پیگیر نبودم اما بار دوم دیگه شک کردم قبل ازاینکه این حالتا بهش دست بده من بهش شک کرده بودم همش بهش میگفتم توداری یه خطایی میکنی اونم همش میگفت که من دارم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 ماه پیش
پاسخ به  Saeideh

سلام به شما عزیزم مسئله ای که در مورد همسرتون بیان می کنید نیاز به توجه ویژه داره،اینکه شما در حال حاضر به خاطر مادرتون قصد داشته باشید سکوت کنید وزندگیتون رو با ایشون شروع کنید میتونه تبعات بدی در زندگیتون داشته باشه و چه بسا مشکلات زندگی مشترکتون بیشتر مادرتون رو به هم بریزه. بنابراین سعی کنید به این مسئله توجه داشته باشید و به امید بهتر شدن شرایط زندگی مشترکتون رو با ایشون اغاز نکنید. قطعا این شرایط میتونه برای شما سخت باشه و این کاملا قابل درک هستش ولی بهتر هست که در ابتدا در مورد این… ادامه دیدگاه »

Saeideh
3 ماه پیش

سلام خسته نباشین.من ۲۸ سالمه ونامزدم ۳۲ سالشونه.دوساله نامزدیم پارسال شهریور اومده بود خونمون یهو حالت تشنج بهش دست داد واورژانس زنگ زدیم دکتراومد گفت ترامادول مصرف کرده من به پدرشوهرم ومادرشوهرم گفتم اومدن موقع رفتن منم باهاشون رفتم تاببینم موضوع از چه قرار بوده البته اینم بگم یبارم قبلا تشنج کرده بود هذیون میگفت ولی من بار اول پیگیر نبودم اما بار دوم دیگه شک کردم قبل ازاینکه این حالتا بهش دست بده من بهش شک کرده بودم همش بهش میگفتم توداری یه خطایی میکنی اونم همش میگفت که من دارم بهش تهمت میزنم.خلاصه توراه توماشین شوهرم یه گیاه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  Saeideh

سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که روبرو شدن با این شرایط برای شما می تواند با فشار روحی زیادی همراه باشد و اعتماد شما را به همسرتان کاهش بدهد اما دقت کنید که بهتر است در همین دوران این موضوع را جدی تر در نظر بگیریدو قبل از وارد پروسه ازدواج شدن این مشکلات را بررسی و برطرف کنید چون تنها با ازدواج کردن مشکلات همسر شما در زمینه اعتیاد به هر موادی برطرف نمی شود و اگر شما نیز با آگاهی از این موضوع وارد زندگی مشترک شوید نمی توانید توقع خلاف این رفتار را… ادامه دیدگاه »

Sama
3 ماه پیش

سلام خسته نباشید،من با همسرم هفته پیش بحثی داشتم که باید خانواده ها رو در جریان میزاشتم و اونجا یکسری صحبت شد که بعدازاشتی ما همسرم گفتن دیگه خونه مامانم نمیان و گفتن توهم میتونی نیای ولی هر موقع خودمون خواستیم تنهایی میتونیم بریم در آرامش چندبار از طریق مختلف مطرح کردم که این جریان ادامه پیدا کنه خواهرام و خواهرشوهروبرادرشوهرام میفهمن و خود این جریان باعث آبروریزی میشه البته مادرشوهرم از تصمیم همسرم خبردارن و تاجایی که من متوجه شدم برای درست شدن این جریان حرفی نزدن و به همسرم سپردن حالا من باید بسپرم به زمان چیکار کنم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 ماه پیش
پاسخ به  Sama

سلام به شما
عزیزم بهتر هست که فعلا در این مورد اصراری نکنید و اجازه بدین تا مدتی زمان بگذره و بعد از مدتی در زمان های مناسب در اینباره با همسرتون صحبت کنید وللی در حال حاضر اصرار روی این مسئله و صحبت کردن در مورد اون نتیجه ی مثبتی در پی نخواهد داشت.

Sirvan
3 ماه پیش

سلام

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  Sirvan

سلام در همین قسمت می توانید سوال خود را مطرح کنید

4.3 6 votes
Article Rating