مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

خانواده درمانی چیست؟ نکاتی که باید در مورد این روش بدانید
گل مخدر - گل ماریجوانا عوارض
سوء ظن و شک و نقش آن در تخریب روابط شما
دانستنی های متادون
چگونگی درمان همسر افسرده - دکتر نظری
بعد از فرار از خانه به کجا بریم
خیانت عاطفی و آنچه باید بدانیم
رفتارهایی که سبب دلزدگی همسر تان می شود - چه کاری نباید کرد
اگر می خواهید به طلاق عاطفی برسید، طلاق جنسی بگیرید!

14
دیدگاه بگذارید

6 رشته نظرات
8 پاسخ ها به رشته نظرات
3 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
7 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
Nahid

سلام من به مشکل خوردم خاستم ببینم کسی اینجا میتونه کمکم کنه یا نه
من و اقاپسری س ساله ک همو میشناسیم و همو میخاییم خانواده ها مخالفت میکنن ب هر بهانه ای ما رو از هم جدا میکنن من مشهد زندگی میکنم و اون هم کرمانشاه همو خیلی دوست داریم اما خانواده ها نمیزارن ب هم برسیم هرچه با خانواده ها هم صحبت میکنیم مخالفن حتی چند روز پیش فهمیدیم که میخان قطع رابطه کنیم😔 ایشون حتی خواستگاری هم اومدن اونجا همه میگفتن باشه اما بعد اینکه رفتن نظر همه برگشته

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ معیارهای شما برای انتخاب ایشان چه ویژگی هایی می باشد؟
۳٫ از نظر شما این تفاوت های فرهنگی با درخواست ها توقعات مختلف از شما همراه نمی باشد؟
۴٫ رابطه شما در دنیای واقعی می باشد یا مجازی؟
۵٫ در مورد فاصله ای که وجود دارد صحبت شده است و این فاصله و دروی از خانواده برای هریک از شما چه معنایی دارد؟

ziba

با مشاورانه در خدمت شما هستیم پنجشنبه, ۱۲ مارس سلام. وقتتون به خیر. من خانمی هستم که بخاطر مسئله کرونا و ترسیدن از گرفتنش از خونه بیرون نمیرم اونم بخاطر مشکل قلبی پدرم و دیابت مادرم که باعث خونریزی شدید چشمی داره. الان نامزدم هفته گذشته یه سفر به تهران داشتن بخاطر کارشون، برگشتن مجبور شدن با اتوبوس بیان و مدام به من میگفتن که یکی پیشمه کرونا داره سرفه میکنه یکی دیدم افتاد روزمین فک کنم کرونا داره و منو ترسوندن؛ الان یه هفتس که اومدن من بخاطر این حرفا و ترس و مسافرتشون و وصعیت پدرومادرم هنوز ندیدمشون.… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که شرایط شما شرایط سختی می باشد و نیاز است که همه جوانب را مد نظر قرار بدهید بهتر است سعی کنید که در کنار انجام مراقبت های لازم و ایمنی برای جلوگیری از خطرات احتمالی به نامزدتان نیز توجه داشته باشید و سعی کنید که با ایجاد یک رابطه عاطفی باهم بتوانید این مدت را با شرایط بهتری طی کنید تا بتوانید شرایط بهتری را ایجاد کنید که سازندگی لازم برای هردویتان و روابط شما ایجاد شود . بهتر است به ایشان بیان کنید که ایشان را دوست دارید و… ادامه دیدگاه »

ایران

سلام.خواستگاری دارم که شرط کردم خونه جداولی قبول نکردن وتوخونه باپدرومادروبرادرش زندگی میکنه چیکارکنم نظرشماچیست؟

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
اینکه ایشان می خواهند در منزل پدری و با دیگران زندگی کنند می تواند با استقلال کمتری برای شما و ایشان همراه باشد و نیاز است که شما دلیل اینکه ایشان تمایل به جدا شدن از خانواده را ندارند را بررسی کنید چون موضوع با اهمیتی می باشد و اگر ایشان استقلال لازم را نداشته باشند در زندگی مشترک ممکن است با مشکلات بیشتری روبرو شوید بهتر است بر مبنای شناخت از این آقا و همچنین معیارهای خودتان و اینکه این رایط برای شما مورد پذیری می باشد یا خیر تصمیم گیری داشته باشید .

ایران

میگه چون پدرومادرم تنهان به خاطرهمین.ماپرسیدیم پسرخوبیه

مشاور

خب در این صورت همانطور که گفتم ممکن است موضوع وابستگی در کار باشد که ایشان نتوانند استقلال لازم را داشته باشند و نکته دوم این است که تحمل همچین شرایطی برای شما امکان پذیر می باشد چون نمی توانید به امید تغییر این شرایط ازدواج کنید .
در این مسیر بهتر است مشاوره پیش از ازدواج را ردیافت کنید تا بتوانیم با بررسی جوانب بیشتری در این مورد نظری بیان کنیم.

ایران

ممنون ازپاسخگوییتون😊

فرزان

سلام چجوری میتونم مشاوره بگیرم

مشاور

سلام شما می توانید در همین قسمت شما را ارسال کیند

محمد

سلام . می تونم با مشاور خانواده صحبت کنم؟

مشاور

سلام شما می توانید سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید