برترین مراکز مورد تایید کانون مشاوران ایران

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

توصیه اول مشاوره خانواده
توصیه دوم مشاوره خانواده

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

حل مشکلات خانوادگی با فرزند
مشاوره خانوادگی با فرزندان

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

چرا مراجعه به مشاور خانوادگی
اختلاف خانواده‌ها در دوران آشنایی و عقد
چگونه به مشکلات خانوادگی ام پایان دهم
راه حل مشکلات خانوادگی
آیا قربانی آزار و خشونت خانگی هستید؟
برگرداندن زن به زندگی
مشکلات جوانان با والدین
چک کردن گوشی همسر
78 دیدگاه نیاز به تایید دارند.
3.8 34 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

400 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
زهرا خانوم
12 روز پیش

سلام من پدرم معتاده همیشه باهاش حبف میزنیم وسیله پزت میکنه یا میزنه بی دلیل استکان پرت کرد خورد ب دستم الان بخیه کردم همیشه سر میشکونه پا دست..خواهرم نامزد داره اثاثش نصفه خریدیم پدرم بهمون پول نمیده بیرون خرج میکنه حتی پول تو جیبی نمیده من ۲۲ سالمه بهم خرجب نمیده کلاس نمیزاره برم سرکار و..همیشه میره بیرون توهین فحش و تهدید و.. میکه خونه اتیش میزنم شمارو میندازم بیرون و..من میترسم شکایت کنم چون نه خونه دارم نه درامد که جدا بشم من فقط خرجمو میخوام و اینکه دیگه نزنه مارو کمپ هم نمیره نمیدونیم چیکار کنیم منو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 روز پیش
پاسخ به  زهرا خانوم

سلام به شما زهرا خانم ببین عزیزم قابل درک است که این شرایط برای شما و خواهر و مادرتان با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم دقت کنید که اعتیاد به مرور می تواند با مشکلات رفتاری و شخصیتی زیادی همراه شود و خب تا زمانی که پدر شما متوجه نشوند که این مسیر رفتاری برای خودشان و شماها آسیب زا است نمی توان کاری کرد. اما با حضور شما و مادر و خواهرتان می توانید به بیمارستان اعصاب و روان مراجعه کنید و شرایط پدر و آسیب هایی که به شماها وارد می کنند را با روان… ادامه دیدگاه »

ناشناس
24 روز پیش

وقت بخیر
داداشم۳۷سالش که دوتاهم بچه داره به تازگی‌متوجه شدیم باخانم دیگری درارتباط هست باهاش حرف زدیم ولی اثرنکرده و میگه چیزی نیست ولی همه شواهد همه بر علیه اون هستن خودش میگه رابطش رو تموم کرده ولی هنوز هم ادامه داره و به همسرش و هرکسی که باهاش حرف میزنه میگه چیزی نیست و خیلی هم دروغ میگه باید چیکارکنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
24 روز پیش
پاسخ به  ناشناس

سلام به شما دوست عزیز
نگرانی شما برای زندگی برادرتان قابل احترام است اما تا زمانی که ایشان متوجه اشتباه بودن مسیر خود نباشند و مسئولیت انتخاب و خیانت خود را نپذیرند خب صحبت کردن های مداوم شماها نیز کمکی نمی کند در این مسیر بهتر است که ایشان و همسرشان به زوج درمانگر مراجعه کنند تا بتوانیم با بررسی شرایط زندگی مشترک آنها و همچنین بررسی افکار و باروهای برادرتان و مسیر ارتباطی که با این خانم دارند کمک کنیم تا بتوانند تصمیم گیری بهتری داشته باشند.

شیدا
1 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر،میشه لطفا زود بهم جواب بدید،من خاحنم هستم ۲۸ساله اهل شیرازم و همسرم ۳۲ساله اهل تهران ،ما سه ساله ک عقد هستیم،خانواده همسرم و همسرم تهران زندگی میکنند و من و خانوادم شیراز،ما از اولش سر مکان زندگی بحث داشتیم باهم ،من نمیتونم فعلا از خانوادم دل بکنم و برم تهران،بگذریم ،سر همین مساعل و مساعل دیگه از قبیل اینکه پدر همسرم اعتیاد دارن ،مامانم رابطش با همسر من خوب نیست،مامانم تقریبا بی منطق هست و سر خیلی مساعل مدام بهم تیکه میندازه و منم خیلی تحت تاثیر حرفاش هستم و با وجود اینکه هزاربار ناراحتم کرده بازم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  شیدا

سلام به شما دوست عزیز این سوال بیش از سه بار در ماه های اخیر پاسخ داده شده است و خب یک راحل وجود ندارد ندارد که شما بخواهید با بیان کردن آن حتما همسرتان را راضی به انجام این کار کنید غیر از صحبت و تعامل با یکدیگر و همراهی باهم برای مراجعه به زوج درمانگر تا شرایط هردوی شما بررسی شود. در هرصورت اگر خودتان می توانید شرایط همسرتان را بپذیرید و با ایشان همراهی کنید در احترام بهتر است با مادرتان صحبت کنید و بیان کنید که دلتنگی و ناراحتی ایشان را درک می کنید اما می… ادامه دیدگاه »

ویدا
1 ماه پیش

خانمی هستم ۳۵ ساله لیسانس. خاستگارای تحصیلکرده زیادی داشتم ۶ سالع ازدواج کردم با عشق خیلی زیاد و همه فامیلام ک مسائل مالی براشون مهم بود رو بخاطر مخالفتشون در ازوواج با پسردایبم از دست دادم چون واقعا بیپول بود و الان کارگر نونواییه. من بخاطر پاکیش انتخابش کردم یعنی تنها ملاکم اینه خیلی رفاه تو زندگیم از دست دادم تا این ملاکو داشته باشم. یه خانمی ک فامیل صاحبکار شوهرمه رفته نونوایی و به شوهرم دست داده ایشون برامن گفتن و من چون گفتن سنش بالاس گذشت کردم و اونو ی زن سنتی قدیمی تصور کردم چندوقت پیش خانمو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  ویدا

سلام به شما ویدا جان ببین عزیزم در هرصورت این موقعیت ها ممکن است برای همسر شما معنایی کاملا متفاوت در ذهن همسرتان بدهد و خب در این مسیر نیاز است که همسرتان در احترام به این خانم بیان کنند که مایل به دست دادن نیستند و خب در این مسیر با توجه به توضیحات همسرتان و ابراز پشیمانی که داشته اند خب بهتر است که بر جنبه های مثبت زندگیتان تمرکز کنید و اجازه بدهید که همسرتان در این مورد اقدام کنند و شما نیز بهتر است به ایشان بیان کنید که این رفتار برای شما چه معنایی دارد… ادامه دیدگاه »

نیکا
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید ببخشید من یه رفیق دارم هفت سال باهمیم کلاس ۱۱ک بودیم برای رفیقم خاستگار میاد اونم پسر خالشه و دوستم هیچ انتخابی نداشته یعنی یه ازدواج کاملا سنتی پیش میاد و خانواده دختره ک دوستم باشن همه از دم معتادن باباش داداش کوچیک تر از. خودش داره طی این سه سال زندگی مشترکی ک داره همش خونه باباشه شوهرشم تازگی ها فهمیدن ک مواد مصرف میکنه دوستم هزار بار ب خانوادش گفته ک پسره بهم اهمیت نمیده و مادر شوهرش ک خالش باشه همش اذیتش میکنه ولی همش از طرف خانواده مورد تهدید قرار میگیره الان مادرش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  نیکا

سلام به شما نیکا جان نگرانی شما برای دوستتان قابل احترام است اما در این مسیر در زمان فعلی اگر دوست شما ازدواج کرده باشند و بالای ۱۸ سال داشته باشند می توانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند و خب بهتر است که در اول شرایط داشتن محیط دیگر برای زندگی و یک درامد را برای خودشان ایجاد کنند و بعد می توانند بدون اجازه پدر و یا هر فرد دیگری برای جدا زندگی کردن اقدام کنند. در کنار اینکه او با همین تلفنی که با شما ارتباط دارد می تواند با اورژانس اجتماعی تماس بگیرید آنها در صورت… ادامه دیدگاه »

آوا
1 ماه پیش

سلام، من باکسی ک دوس داشتم نامزدشدم چهارماهی میشه،وقتی کنارهمیم خیلی سرحالیم و بحثی باهم نداریم میگیم میخندیم ولی وقتی ازهم دورمیشیم همش بحث میکنیم، واینک خیلی حساسه چن روزپیش هم بخاطراشتباه من بهش شوک عصبی واردشده خیلی داغون شده، وقتی میحرفم هی میگه دیگ من مردم، خیلی عذاب وجدان دارم نمیدونم چطور بهش روحیه بدم بجااینک حالشو خوب کنم هی بحث میکنیم و میگ ناراحتم کن تابمیرم
نمیدونم چیکارکنم حس میکنم ازمن خسته شده

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  آوا

سلام به شما آوا جان ببین عزیزم احساساتی که بهم دارید ابل احترام است اما در این مسیر ارتباطی نیاز است که بتوانید باهم مسیر تعاملی بهتری را بسازید تا بتوانید در مورد موضوعات و یا مشکلاتی که وجود دارد به نتیجه گیری بهتری برسید چون اگر دائم بخواهید به دنبال مقصر باشید و یا اینکه به یکدیگر احساس گناه بدهید این کمکی به شماها نمی کند. بهتر است در همین دوران نامزدی با کمک زوج درمانگر سعی کنید که مسیر ارتباطی بهتری را بسازید. در این مورد بهتر است با مراجعه به زوج درمانگر این مشکلات را بررسی کنید… ادامه دیدگاه »

پریا
2 ماه پیش

سلام،وقت بخیر،ببخشیدمن۲۴سالمه یه خواستگاردارم۳۱سالشه همه میگن بهش جواب مثبت بده،ولی من ازپسرداییم خوشم میادازبچگی باهم بودیم احساس میکنم اونم بهم علاقه داره یک سالم ازمن بزرگتره،میخواستم یه جوری مطمئن بشم که پسرداییم بهم علاقه داره یانه،،ولی نمیدونم چیکارکنم،میشه راهنمایی کنید،که چیکارکنم واسطه بفرستم ببینم اصلابهم علاقه داره ؟؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  پریا

سلام به شما پریا جان
ببین عزیزم در هرصورت شما یک خانم بالغ هستید و در کنار احترام به احساسات خود نیاز است که به واقعیت ها نیز توجه کنید خب در این مورد نمی توان تنها بر مبنای حدس و گمان پیش رفت چون ممکن است پسر دایی شما هدفی در مورد ازدواج نداشته باشد و خب در این مورد اگر رابطه نزدیکی دارید می توانید در مورد داشتن خواستگار با او صحبت کنید و خب در این مورد یا بیان احساسات در اول نیاز است که آمادگی پاسخی خلاف نظرتان هم داشته باشید.

میلاد
2 ماه پیش

با سلام من اسمم میلاد ۳۰ سالمه و همسرم ۳۳ ساله خانومم سه سال از من بزرگتر یکسال و نیم که ازدواج کردیم قبل از ازدواج دوسال نامزد بودیم از لحاظ اخلاق و رفتار فوق العاده بود که منجر به ازدواج ما شد منتهی بعد ازازدواج اخلاق واقعی خودش رو نشون داد و حس سلطه گرایانه به خودش گرفته من بارها کوتاه اومدم از نحوه رانندگی من گیر میده تا رفت و امدم  من تو این مدت یکسال و نیم حتی نتونستم با دوستام قرار بذارم ببینمشون چون میگه تو کل وقتت مال منه من خودم کارمندم کارت بانکی و حقوقمم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  میلاد

سلام به شما آقا میلاد قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده لست اما خب اهمیت زیادی داشت که در مورد روابط با دوستان و خانواده و حتی مدیریت امور مالی و توقعات صحبت شود چون همه این موارد زندگی مشترک را تشکیل می دهد. بهتر است در احترام باهم در مورد این احساسات و توقعاتی که وجود دارد و حتی شرایط مالی صحبت کنید و در این مسیر بهتر است یک دوره زوج درمانی را نیز تجربه کنید تا بتوانید در این مسیر با شناخا بهار خودتان و فرد مقابل و هدف… ادامه دیدگاه »

ناشناس
3 ماه پیش

چرا سوال مرا جواب نمی دهید با هیچ کس دیگر نمی توانم مشورت کنم. حتی آنرا نمایش ندادید آیا برای کسی پوشیده مانده که جامعه ما و بعضی خانواده ها چقدر بد شدند؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  ناشناس

پاسخ شما در همین لینک در زیر سوالتان ارسال شده است مجدد چک کنید.

ناشناس
3 ماه پیش

با سلام ۸ ساله ازدواج کردم . یه پسر ۵ ساله دارم . از شوهرم رضایت کامل از زندگی نداشتم اما قبلا قصد جدایی هم نداشتم. خودم محجبه هستم هیچ وقت با پسری دوست نشدم. ولی شوهرم نتونست امنیت زندگی منو فراهم کنه. طی چند ماه اخیر توسط پسر صاحبخونه قبلیمون بیش از یک بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفتم. بعد قضیه رو به شوهرم گفتم. اما باور نکرد و یا اینکه نخواست باور کنه. با اصرار به شوهرم از اون خونه اسباب کشی کردیم. ولی اون پسر کارهای عجیبی می کنه الان رفته خواهر مجرد منو فریب داده قول… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  ناشناس

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که تجاوز و در زمان فعلی دوستی و ارتباط ایشان با خواهرتان برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در هرصورت شما می توانید در مورد تجاوز به صورت قانونی از این آقا شکایت کنید اما اگر نمی خواهید این کار را انجام بدهید خب در احترام می توانید در این مورد به خواهرتان هشدار های لازم را بدهید و در زمان خواستگاری نیز نظر خودتان را بیان کنید اما اگر خواهرتان بازهم تمایل به طی کردن این مسیر داشت خب شما می توانید مسیر ارتباطی با مدیریت لازم… ادامه دیدگاه »

زهرا
3 ماه پیش

سلام. شوهرم در حد چت و صحبت کردن و قرار برای رابطه جنسی ۲بار به من خیانت کرده که مورد اول حدود ۱۰ سال پیش بود که ناخواسته لو رفت .و مورد دوم هم چندماه پیش ناخواسته لو رفت . الان خیلی اظهار پشیمانی میکنه و چندماه گذشته ولی من واقعا نمی تونم ببخشم. مثلا امروز میگم ببخشم قول داده دیگه تکرار نکنه ولی وقتی نیست و سر کاره میگم نکنه دوباره تکرار بشه .خودش که میگه تکرار نمی کنم . قول دادم . ولی حال دلم خیلی خرابه . چون من بهش متعهد بودم ولی ایشون نه . متاسفانه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان ببین عزیزم در هرصورت اینکه ایشان با خانم دیگری وارد ارتباط شده اند ان هم پنهانی خیانت محسوب می شود و خب با توجه به اینکه ایشان دوبار این اتفاق رخ داده است خب بازسازی اعتماد سخت تر می شود اما چند موضوع مهم وجود دارد که بهتر است باهم به آن نگاه کنیم . ۱٫ در اول اینکه نیاز است که شما واضح و روشن به ایشان بیان کنید که احساسات و دیدگاه شما نسبت به این روابط چیست و به صحبت های ایشان نیز گوش بدهید چون در هرصورت اگر ایشان از نظرشان… ادامه دیدگاه »

ستاره
4 ماه پیش

سلام. بیست ساله ازدواج کردم. دو بچه دارم. یک هفته ای میشه متوجه شدم همسرم بیست ساله با خانمی ارتباط داره موازی با زندگی من. منشی قبلی ش بوده و تا حالا ازدواجم نکرده. چند روز پیش این موضوع رو پیش خود همسرم افشا کردم و بهش ثابت کردم ارتباطش رو. نمی دونم چه کنم. به کسی نگفتم موضوع رو. ما با هم مشکل داشتیم خیلی اما این خیانت صحبت یک روز و دو روز نیست. مشاورا بهم میگن وقتی ارتباط این همه سال طول کشیده یعنی این زندگی برای تو نیست و ولش کن. من آدم احمقی نیستم که… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 ماه پیش
پاسخ به  ستاره

سلام به شما ستاره جان قابل درک هست که روبرو شدن با این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما در این مسیر بهتر است که سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و فعلا با فرد دیگری این موضوع را در میان نگذارید چون در هرصورت اطلاع دیگران کمکی به شما و فرزندانتان نمی کند. در این مسیر خب نیاز است که براساس صحبت با همسرتان صحبت کنید در هرصورت نیاز است که بدانید ایشان می خواهند با این رابطه چکار کنند و شما نیز براساس شرایط زندگی مشترکتان و تصمیم همسرتان در این مورد… ادامه دیدگاه »

علیرضا
4 ماه پیش

سلام من حدود ۸ماه پیش بادختری دوست شدم این خانوم هم هروئین مصرف میکنه هم شیشه ومن هم اعتیاد به شیشه داشتم این خانوم باخیلی هاقبل ازمن ارتباط جنسی داشت بعد بامن دوست شود که گفت ازاین به بعد میخوام با تو باشم و… بعداز یک ماه باخریدن بی بی چک گفت ازمن حامله است منم گفتم خوب تومیتونی با قرص اینا قضیه رو حل کنی بعد چندباری دعوامون شد یه ماه ونیم همدیگرو ندیدیم بعد دباره یه ده روزی هم باهم بودیم دوباره جروبحث یه یک ماه ونیم دیگه باکسی دیگه ارتباط داشتو که حتی به گوشم می‌رسید که… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 ماه پیش
پاسخ به  علیرضا

سلام به شما آقا علیرضا قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در هرصورت بهتر است هرچند سخت اما به مسیری که طی کرده اید توجه کنید چون این روابط در این حد و اعتیاد به این شکل می تواند آسیب های زیادی را به دنبال داشته باشد . در زمان فعلی این خانم باردار می باشند و خب اگر این جنین فرزند شما باشند خب مسئولیت این موضوع نیز با شما می باشد و خب بهتر است باهم به یک متخصص زنان مراجعه کنید چون جدا از مدرک و شرایط… ادامه دیدگاه »

محمد
4 ماه پیش

سلام . من ۴سال با همسرم ازدواج .خانوادش در الویت اول هست .و همسر در الویت دهم…و دعوا زیادی سر این موضوع کردیم ولی کوتاه اومدم .باز من با این کنار اومدم و دل ب دلش دادم .و نخواستم اونو از خانوادش زده کنم و جدا کنم ..ولی هرچی سعی میکنم ب همسرم احترام بزارم و بهش توجه کنم ولی برعکس شده و احترامی نمیبینم.فکر میکنه باید ب من امر ونهی کن .فوق العاده خود خواه هست …بد دهن هست…و مواردی خیلی زیاد ک دیگه برام قابل تحمل نیس و با اینکه زندگیمو دوس دارم و بت سختی درستش کردم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 ماه پیش
پاسخ به  محمد

سلام به شما آقا محمد قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در هرصورت هردوی شما تجربه ۴ سال زندگی مشترک را باهم دارید و خب در این مسیر نیاز است که در مسیر ارتباطی باهم و با خانواده ها به میزان زیادی تعادل رسیده باشید . در هرصورت زمانی که دو فرد باهم ازدواج می کنند تصمیم می گیرند که زندگی مستقلی را تشکیل بدهند و خب در این مورد در کنار احترام به خانواده ها نیاز است که زندگی مشترک در اولویت قرار داشته باشد و سعی کنید که… ادامه دیدگاه »

احمد
4 ماه پیش

سلام، من ساکن خارج از کشور هستم، از آنجاییکه امکان تماس تلفنی ندارم امکان گرفتن وقت مشاوره به صورت آنلاین (یا به هر نحو دیگری) وجود دارد؟

محمد
5 ماه پیش

سلام ۳۷ سالمه ۱۲ ساله ازدواج کردم دختر عموم همسرم هستن هر دوتا مون در حد تلفنی اشتبا کردیم اوایل زندگی ۷ سال هست که هیچ مشگلی نداریم فقط مشغول کار وبزرگ کردن بچه هامون بودیم تا چند روز قبل که یکی از دوستای خانمم که با شوهرش مشگل داره به همراه دوست پسرش آمد خونه ما ودختر۹ ساله وپسر ۵ ساله ما هم خونه بودن خانمم هم صبح به من زنگ زد گفت اینجوریه زهرا با دوستش آمدن منم گفتم اشغال نداره بعد از نهار رفتن دیروز اون پسره زنگ زد خانمم وگفت زنگ زده بودید خانمم گزاشت رو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 ماه پیش
پاسخ به  محمد

سلام به شما آقا محمد قابل درک هست که خب تجربه خیانت از سمت هریک از شما که ایجاد شده باشد با فشار روحی و نگرانی زیادی همراه شده است اما خب هردوی شما نیاز است که دقت کنید ۷ سال از آن اتفاقات می گذرد و شما بیان می کنید با تمام کنترل و چک کردن ها ایشان تعهد و ثبات در تعهد را در این چند سال داشته اند و خب در این مسیر این شک و بدبینی می تواند برای همسرتان با فشار روحی همراه شود در کنار اینکه آسیب های زیادی برای زندگی مشترک به همراه… ادامه دیدگاه »

مبینا
5 ماه پیش

سلام و عرض خسته نباشید🧡 چندوقتی خانواده ی من خیلی حساسیت هاشون شدید شده همش باهم دعوا داریم حتی من رو مدرسه هم نمیخوان بفرستن همه اینها ب خاطر اینکه من یک روز اینستا نصب کردم و مادرم ب پدرم گفتن .. پدرم همیشه میگه من خیلی ازت راضیم اما همیشه منو جلوی دیگران خورد کرده و من با ۱۷ سال سن هیچ رنگ خوشی از زندگیم نمیبینم😭هیچوقت جوونی نکردم و راحت نبودم کار های خانوادم باعث شده همش از خدا بخوام ک بمیرم💔 غیر از رفتارهاشون خیلی بده باهام همش مسخره میکنن اما نمیدونن دلیلش و منشا از کجاس… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 ماه پیش
پاسخ به  مبینا

سلام به شما مبینا جان
قابل درک هست که این میزان از کنترل برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما خب در این مسیر با توجه به اینکه شما در سن نوجوانی قرار دارید خب ممکن است حساسیت بیشتری را از سمت پدر و مادر تجربه کنید اما خب اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید در کنار احترام به آنها و بیان نگرانی هایی که دارند در مورد احساسات و نیازهای خودتان و شرایطی که تجربه می کنید با آنها صحبت کنید در این مسیر میتوانید در کنار هم امیدوار باشیم که نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

رویا
5 ماه پیش

سلام وقت بخیر مشکل من اینه که من حدود سه ساله پیش مشارکتی با پدرم یک زمینی رو شروع به ساخت کردیم ساختمون با مغازه ۷ طبقه ست و من یک طبقه دارم من اون زمان که سه سال پیش بود زمینی داشتم درچیتگر با کلی طلا فروختم و وام هم برداشتم و به پدرم دادم. قرار بود پدرم پوله زمین رو از ما نگیره و هرکی پوله ساختشو بده من جز خودم یه بردار و خواهر دارم که خواهرم مجرده و بحثه اون جداست اما اول پدرم گف من پدرم و برادر یک میزان پول بزاریم و شروع کنیم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 ماه پیش
پاسخ به  رویا

سلام به شما رویا جان ببین عزیزم در این مورد بهتر است در زمان مناسبی در احترام شما خودتان با پدر صحبت کنید و قراردادی را که باهم داشته اید را مرور کنید و بیان کنید که شرایط شما چیست و در کنار آن صحبت های پدر را نیز بشنوید تا بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری داشته باشید اگر بخواهید دائم حرف های خود را از طریق مادر و یا هر فرد دیگری بیان کنید خب این می تواند باعث ایجاد اختلاف بیشتر شود پس بهتر است که خودتان در این مسیر اقدام کنید و حتی از ایشان… ادامه دیدگاه »

سولینا
6 ماه پیش

سلام وقت تون بخیر من ۱۷ سالمه به خواهر کوچکم که ۶ سالشه خیلی گیر میدم گیرای بیجا الکی همش هم از روی دوست داشتن ولی اشتباه حتی بیشتر از پدر مادرم گیر میدم و اون بیشتر حرف منو گوش میده حتی از من می‌ترسه من خودم از این کارم خوشم نمیاد تو رو خدا یه راهنمایی کنید من چیکار کنم دیگه به خواهرم گیر ندم پدرم میگه تو خیلی بهش گیر میدی 😔

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  سولینا

سلام به شما عزیزم
ببین عزیزم در این مرود خب شما اگر می دانید که مسیر اشتباهی را طی می کنید نیاز است که برای بهبود مسیر ارتباطی خودتان با خواهرتان گام بردارید یعنی رفتارهای اشتباه خود را بشناسید و رفتارهای درست را جایگزین آنها کنید در کنار اینکه دقت کنید که شما مسئول مسیر تربیتی و رشدی او نیستید و بهتر است که از وارد شدن به وظایف پدر و مادر خوداری کنید و سعی کنید تا جایی که مربوط به ارتباط دو خواهر می باشد با او همراه شوید.

...
6 ماه پیش

سلام خسته نباشید میشه لطفا کمکم کنید من تو دفترخانه اسناد رسمی کار میکنم ولی فشار و استرس زیادی داره و همسرم چند باری گفته که اخلاقم عوض شده و الکی دعوا میکنی و حالا یه کاری تو خیریه هست نزدیک خونمون و همسرم با اینجا موافقه و میگه اعصابمون خورد نمیشه اینجا بری تو دفتر خونه کارم با کامپیوتر بود اما اینجا باید به مردم زنگ بزنم و حامی جذب کنیم که حس میکنم نمیتونم.یکم دودل هستم.چی کار کنم من.میشه راهنمایی کنید .همسرم با کار کردنم مشکلی نداره فقط میگه جایی برو که تو خونه ارامش باشه نه استرس… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  ...

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم در این مسیر نیاز است که حتما شما بتوانید بین محیط کار و زندگی مشترکتان تفاوت قائل شوید اگر بخواهید این میزان خودتان را درگیر کار کنید که به زندگی مشترکتان آسیب وارد شود خب نیاز است که حتما به تعادل بیشتری نیزدیک شوید. در مورد کار در یکی از این مکان ها خب نیاز است که به مسیر پیشرفت، شرایط کاری، علایق خودتان و شرایط مالی هم توجه کنید اما خب در کنار تغییر کار به عنوان یک راحل نیاز است که بررسی کنید ایا واقعا این دعواهای شما و همسرتان تنها… ادامه دیدگاه »

زهرا
6 ماه پیش

سلام . دختری هستم چادری و با شرایط زندگی ستنی و عارفانه ، چند وقت پیش متوجه نگاه ها و ابراز علاقه های پسری شدم که در محله ی ما بودن هم خودشون و هم برادرشون ، اینقدری این رفتارها اوج گرفته بود که خانوادمم متوجه شده بودن و منو تحت کنترل قرار میدادن، یکروز تصمیم گرفتم پیش قدم شم و دلیل کارشون رو بفهممم با برادر بزرگه که تیپی کامل مذهبی داشت صحبت کردم و ایشون ادعا داشت که برای امر خیر در خصوص برادرشون هست که به من توجه میکنن . من هم جوابی ندادم و رفتم چند… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان احساساتی که داری قابل احترام هست اما عزیزم شما تا جای که مربوط به خودتان بوده است در این مسیر گام برداشته اید و خب بهتر است که اجازه بدهید این اقا نیز با توجه به شرایط خودشان در این مورد تصمیم گیری کنند در هرصورت ایشان شما و خانوادیتان را می شناسند و میتوانند در صورت تصمیم به ازدواج در این مسیر به صورت رسمی گام بردارند. در هرصورت به دلیل هم محله بودن و شرایط خانوادگی اگر بخواهید دائم با ایشلن در ارتباط باشید و یا رفتارهای ایشان و حضورشان را کنترل کنید… ادامه دیدگاه »

Parisa
6 ماه پیش

سلام ۲۷ ساله هستم و همسرم ۳۶ساله و دو فرزند ۲ و ۴ ساله دارم مشکلم با همسرم اینه خیلی عصبی هستش و موقع دعوا میخواد سمت آدم حمله ور بشه و هرچی از دهنش میاد بهم میگه و اگه من ناراحتش کرده باشم مدت طولانی قهر میکنه،مشکل بعدی اینه که همسرم خیلی کم حرف میزنه و وقتی هم حرف نمیزنه همش اخم میکنه،اگر ازش پول برای لباس خریدن بخوام ناراحت میشه و کلا حتی وقتی پول هم داشته باشه دوست نداره پول بده و اگرم پول بده با دعوا و ناراحتی همراهه،و اینکه به همه چی گیر می‌ده مثل… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  Parisa

سلام به شما پریسا جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در مورد اینکه بیان ایشان در زمان بحث به سمت شما حمله میکنند خب بهتر است در زمان عصبانیت ایشان از ادامه بحث خوداری کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود . در هرصورت در این میزان از عصبانیت ادامه بحث سودی برای هیچ یک از شما دو نفر ندارد‌. در این مسیر بهتر است که باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون نیاز است که مسیر ارتباطی بین شما و همسرتان بررسی شود و همچنین سبک رفتاری و… ادامه دیدگاه »

ابوالفضل
6 ماه پیش

سلام مرد ۲۷ ساله هستم بعد از ۵ سال دوستی با همسرم دو ماه قبل بالاخره بعد از رضایت اجبار پدر خانمم ازدواج کردیم همسرم به معنای واقعی مشکل روانی داره نسبت به مشکلاتی ک پیش رو قرار میگیره طوری ک به طور مثال ۴ روز قبل ی ناراحتی بین ما پیش اومد تو چهار روز اخیر با هر بهانه ای موضوع رو بازگو میکنه و دعوا درست میکنه ادامه میده ادامه میده تا سر حد دعوا منم تا جایی بتونم تحمل میکنم ولی ناراحتی های بین ما با روشی ک همسرم پیش میگیره خیلی طولانی میشه همسرمو دوست دارم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  ابوالفضل

سلام به شما آقا ابوالفضل احساساتی که بهم دارید قابل احترام می باشد اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما و همسرتان هردو با شناخت بسیار زیادی در این ۵ سال وارد زندگی مشترک شده اید و خب این موضوع مهمی می باشد که در این روابط در کنار احترام به احساسات به سبک رفتاری و شخصیتی و دلایل مخالفت های خانواده ها توجه بیشتری شود چون گاهی به دلیل بارهای هیجانی این روابط یک سری از مسائل مهم ممکن است نادیده گرفته شود و یا به این امید که با ازدواج بر طرف می شود بخواهید… ادامه دیدگاه »

یلدا
6 ماه پیش

سلام ، من یه دختر ۱۸ ساله هستم که بزودی وارد سن ۱۹ سالگی میشم ، مادر و پدرم از هم جدا شدن و پیش مادرم زندگی میکنم ، سخت گیری های زیادی روی من دارن ، به طوری که توی ۱۸ سال زندگیم یه بارم تنها یا با دوستام بیرون نرفتم ، هرجا ایشون برن منم حق رفتن دارم ، خط تلفنم به اسم مادرمه و هروقت بگه گوشیمو دستش میدم تا اونو چک کنه و امروز به من گفت میخواد رمز گوشیم رو بهش بدم … واقعا از نظر روحی به یه حریم شخصی نیاز دارم اما نمیدونم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

سلام به شما یلدا جان قابل درک هست که شما میخواهید استقلال و حریم شخصی مخصوص به خودتان را داشته باشید و خب این اصلا چیز بدی نیست اما نیاز است که بتوانید در کنار درک و بیان نگرانی و هنجارهای خانوادگی در مورد احساساتی که در اینگونه موارد تجربه می کنید صحبت کنید و توقعاتی که از آنها دارید را نیز بیان کنید در مسیر تعامل می توان امیدورا بود که بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری در مورد این موراد داشته باشید. آنها سعی دارند از این طریق از شما مراقبت کنند تا بتوانید دوران نوجوانی را… ادامه دیدگاه »

یلدا
6 ماه پیش

بله درست میگید ، تلاش کردم باهاشون صحبت کنم اما به نیاز ها و احساسات من واقعا اهمیتی نمیدن و هرچقدرم مخالفت کنم سخت گیری روی من بیشتر میشه ، این همه فشار و محدودیت داره من رو به سمت افسردگی میبره به طوری که نه دوست دارم کسی رو ببینم نه انگیزه ای برای انجام دادن کاری دارم ، اما متاسفانه خانوادم منو درک نمیکنن و فقط به فکر نگرانی های خودشون هستن و اصلا متوجه نیستن چه آسیب روحی به من وارد میکنن من بارها حرفام رو بهشون زدم و هرطوری که خواستن اونارو برداشت کردن و بازم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

درک میکنم که یلدا جان که این شرایط سخت هست اما با افزایش سن و وارد شدن به اجتماعات بزرگتر نگرانی انها نیز کمتر می شود و شما میتوانید استقلال بیشتری را تجربه کنید.
در این مسیر اگر بتوانید یک دوره مشاوره بروید ممکن است هم به شما و هم خانواده در رسیدن به یک توافق با اتعطاف پذیری کمک زیادی شود.

یلدا
6 ماه پیش

بله ممنونم ازتون حس میکنم الان خیلی آرومتر شدم
سعی میکنم به مادرم بگم تا باهم پیش یه مشاور بریم
ازتون خیلی سپاسگزارم :)

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

موفق باشی عزیزم

مهدی
8 ماه پیش

سلام . چند سالی میشه با خانومم ب مشکل بر خوردم . هی تاکید میکنند ک ب خاطر دوتا بچمون دارم باهات زندگی میکنم . علاقه ای ب زندگی باهات ندارم . الان منم تو دوراهی موندم ک منم ب خاطر بچه ها تحمل کنم یا اینکه جدا بشیم . لطفا ی راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
8 ماه پیش
پاسخ به  مهدی

سلام به شما آقا مهدی شما از چند سال اختلاف صحبت می کنید و خب این می تواند بر مسیر زندگی مشترک شماها تاثیر زیادی بگذارد در کنار اینکه حتی فرزندانتان را نیز درگیر این مشکلات کند. بهتر است که اگر مشکلی بین شماها وجود دارد با کمک زوج درمانگر آنها را بررسی کنید و بعد برای ادامه زندگی مشترکتان تصمیم گیری داشته باشید. چون ماندن در کنار هم با وجود اختلاف می تواند آسیب های زیادی را برای همه شماها به دنبال داشته باشد در کنار اینکه تنها کنار هم بودن مشکلی را رفع نمی کند. در این مسیر… ادامه دیدگاه »

مهدی
8 ماه پیش

من حتی چند سری هم گفتم ک بیا از هم جدا بشیم ولی قبول نمیکنه میگن ک ب خاطر بچه ها من نمیتونم جدا بشم ، ازینور هم میگن ک از من انتظار زندگی زناشویی خوب نداشته باش ، شخصیتی خیلی مغرور دارند . بهش هم میگم ک این غرورت باعث نابودی زندگیت میشه میگن همینه ک هست ،

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
8 ماه پیش
پاسخ به  مهدی

در هرصورت بهتر است با ایشان صحبت کنید و بیان کنید این شرایط برایتان با چه احساسات و فشارهای روحی همراه شده است و از ایشان بخواهید در صورتی که تمایل به ادامه زندگی مشترکتان به هر دلیلی دارند بهتر است باهم از یک زوج درمانگر مشورت بگیرید در هرصورت نیاز است بررسی شود که در روان همسرتان چه چیزی تجربه می شود تا بتوانیم به ایشان و شما در مسیر ادامه و یا حتی جدایی کمک کنیم.

1 5 6 7