مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

ازدواج مجدد مردان
مشاجره های خانوادگی
قهر
زن ذلیلی
دعوای پدر و مادر
حل اختلاف با همسر
خیانت همسر
بعد از پایان رابطه
خانواده درمانی چیست؟ نکاتی که باید در مورد این روش بدانید
11 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

160 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
الهه
10 ساعت پیش

سلام وقتتون بخیر من یه برادر دارم از من دوسال کوچکتره خیلی اذیت میکنه بارها و بارها تو روز یا فهش میده یا کتک میزنه من خیلی سعی میکنم خودم رو کنترل کنم ولی دیگه نمیکشم حتی سر سفره غذا هم باهم دعوا میکنیم البته همیشه اون شروع میکنه ولی معمولا اطرافیان منو مقصر میدونن نمیدونم چکار کنم حتی چند هفته باهاش حرف نمیزدم و اصلا هیچ واکنشی به دعواهاش نداشتم ولی اون دوباره اذیت میکرد مثلا میاد وسط درس خوندنم تو اتاق حرف میزنه بلند بلند یا میاد از الکی منو میزنه دیگه طاقتم طاق شده لطفا راه حل… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 ساعت پیش
پاسخ به  الهه

سلام به شما الهه جان
ببین عزیزم بیشتر به نظر می رسد که او برای جلب توجه این کارها را انجام می دهد و اگر شما بخواهی به همین سبک به او پاسخ این بحث و مشکلات افزایش خواهد یافت .
بهتر است در اینگونه مواقع از توجه به او خوداری کنید و در احترام به او بیان کنی که از این رفتار او ناراحت می شوید و سعی کنید که زمان هایی که رفتارهای بهتری دارد با توجه و تشویق با او همراه شوید تا او بتواند از مسیر بهتری احساسات و نیازهای خودش را بیان کند.

Mobina
1 روز پیش

من واقعا نمیدونم چیکار کنم من یک فرزندخوانده هستم که ۲۰سالمه با پسری که عاشقشم نامزد شدم ولی خوب خانوادم بازم اینو باور نمیکنن پدرم خیلی بدبینه و میگه اونا تورو طلاق میدن حالا از حال بد خودم نگم چقدراست فرزندخواندگی شده یه بعض بزرگ ک مهم نیست درمورد مهریه قرارشد ۱۱۴ باشه خانواده پسر قبول نکردن خانوادم گفتن نصف خونه قبول کردن ولی حالا متوجه شدم میخوان سکه بزارن ولی خانواده من میگن نه همون خونه دارم میمیرم نمیدونم چی کار کنم

ویرایشگر
روانشناس
22 ساعت پیش
پاسخ به  Mobina

سلام به شما
مبینای عزیز بهتر هستش که این مسائل رو به عهده بزرگترها بزارین و خودتون رو درگیر این مسائل نکنید البته بهتر هستش که نظر خودتون رو هم در اینباره به خانوادتون بیان کنید و سعی کنید ضمن احترام به خانوادتون ازشون بخواین که شرایط مناسبی رو فراهم کنن تا کدورتی بین خانواده های طرفین ایجاد نشه.

Donya
1 روز پیش

سلام چندین ماهه که متوجه شدم همسرم سیگار میکشه
ب روشای مختلف ازش خواستم بذاره کنار
مهربون، منطقی، خشن
ولی هیچکدومش فایده نداره
چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 روز پیش
پاسخ به  Donya

سلام به شما دوست عزیز
قابل درک هست که روبرو شذن با این شرایط جدید برای شما با فشار روحی همراه هست اما در این مورد بهتر است در احترام احساسات خود را بیان کنید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم تا بتوانید در شرایط بهتری تصمیم گیری کنید.
همسر شما فرد بالغی می باشند پس بهتر است به ایشان اعتمادکنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

محمدامین
3 روز پیش

یک مشاور میخوایم که به من کمک کنه
من پسری ۱۶ ساله هستم و خیلی خونگی ام
چون مادرم فکر میکنه من بچم
تازه بهم گوشی داده و هی چک میکنه
بزور میزاره با کسی در ارتباط باشم
الان که کروناس ولی اگر هم نبود حتی نمیزاره از خونه خارج بشم میگه خطر ناکه خواهشا کمک کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  محمدامین

سلام به شما اقا محمد امین قابل درک هست که شما می خواهی حریم خصوصی بیشتری داشته باشید و روابط بیشتری را تجربه کنید اما دقت داشته باش که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن امایل به استقلال و روابط مخصوصا با جنس مخالف بیشتری می شود و در کنار آن نگرانی های خانواده نیز افزایش می یابد اما شما با شناخت بهتر احساسات و شرایط سنی می توانی در این مسیر در پاسخ در احترام به نگرانی های خانواده و بیان احساسات خودت در مورد حریم خصوصی و روابطی که می خواهی با درک شرایط… ادامه دیدگاه »

فرزانه
1 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر،من یه خواستگاردارم که نظامیه ،ایشون گفتن ممکنه ماموریت برن وخونه نباشن براهمین بهتره یه خونه نزدیک خونه پدرومادرامون بگیریم که منم خیالم راحت باشه ازبابت زنم تنها نمونه،،،،منم گفتم که روزایی که شماخونه نیستین یه ماشین میگیرم میرم خونمون اگه هم محلی پدورماورامون نباشیم ایشونم گفتن بله اینطوری هم میشه ،،، تویه محله زندگی میکنیم،،اگه دوباره اصرارکرد چطوری قانعش کنم که تواین محله ونزدیک پدرومادرامون خونه نگیریم؟؟چیابهشون بگم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فرزانه

سلام به شما فرزانه جان در این مسیر نیاز است که هردوی شما دلایل و دیدگاهایتان به این موضوع را در احترام بیان کنید و شرایط موجود را مورد بررسی قرار بدهید و در این مسیر تصمیم گیری داشته باشید . این موضوعی می باشد که دیدگاهای خود شما اهمیت دارد و در احترام به هردو خانواده نیاز است که در مورد دیدگاهای خودتان صحبت کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید در این مسیر ما نمی توانیم بیان کنیم چه چه حرفی را بیان کنید چون این صحبت ها بستگی به شرایط ف دیدگاها ، توقعات و هدف… ادامه دیدگاه »

Roz
1 ماه پیش

با سلام.مادری ۳۵ساله هستم.فرزند من ۴سال سن دارد.از ابتدای زندگی علی رغم صحبت هایی که با همسرم در تمام مراحل نامزدی و عقد داشتم که هزینه من را باید بدهد و ایشان قبول داشتند، به علت داشتن وام های زیاد از من خواستند تا برای کمک بهشون به من پول ندهند و خودم هزینه خودم را بدهم.من دانشجو بودم اما پاره وقت کار میکردم.بعد از ی مدتی وام های ایشان کم شد اما باز هم حاضر نبودند به من پولی بدهند.با آرامش با دعوا به هیچ روشی نتوانستم ایشان را راضی کنم تا خرج من را بدهد.حتی اگر با هم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  Roz

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که ایشان به حرف هایی که به شما زده اند تعهد نداشته اند و این برای شما با درگیری فکری و فشار روحی می تواند همراه باشد اما بهتر بود با توجه به شخصیتی که از همسرتان می شناسید در احترام به ایشان حدود مالی خود را مشخص تر می کردید و اگر قرار بود به ایشان پولی بدهید و یا وامی را پرداخت کنید از قبل به صورت محضری در مورد حقوق شما از این پروژه پیش رو تصمیم گیری می کردید . با توجه به توضیحات شما بحث های مکرر… ادامه دیدگاه »

Rozita
1 ماه پیش

با سلام حدود دوساله که ازدواج کردم و شوهرم بیشتر روزها با من جنگ میکنه که چرا درس خوندی و سرکار نرفتی و من بخاطر این باتو ازدواج کردم که فکر میکردم میری سرکار وهمیشه میگه من و گول زدید ولی وقتیکه به خاستگاریم اومد هیچکدوم ازین حرفهارو با من مطرح نکرد و اصلا درباره کار با من حرف نزد الان دوساله بخاطر این موضوع باهام بدرفتاریی میکنه الانکه دارم اینارو مینویسم کبودی رو صورتمه چون منو میزنه ولی تا باهام جنگ میکنه بعدش فورا آشتی میکنه در این دوسال کارمون شده قهرو آشتی یه بچه یکساله دارم بخاطر بچم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  Rozita

سلام به شما رزیتا جان در این مورد اینکه در ذهن همسر شما چه می گذرد تا زمانی که به شما بیان نکنند نمی توانید از آن آگاهی داشته باشید اما اینکه ایشان نتوانند احساسات و افکار خود را از مسیر درستی بیان کنند و شما را کتک بزنند و یا شما را تحقیر کنند و..هیچ کدام از این مسیرها سازندگی ندارد و نشان از مشکلات شخصیتی و رفتاری دارد . در این مسیر بهتر است قبل از هر تصمیم گیری جدی در این مورد با همسرتان در صورت امکان و در صورتی که ایشان حاضر به مراجعه نباشند خود… ادامه دیدگاه »

رویا
1 ماه پیش

سلام وقت بخیر ،من یه پسر سه ساله دارم که قصد داریم برای بچه دوم اقدام کنیم ، ولی همسرم با استدلال این نکته که من سرکار میرم و خسته میام خونه، کمک آنچنانی به من به عنوان همسر در امور فرزندان و … ندارن، با توجه به این موضوع در خصوص اقدام برای فرزند دوم مردد هستم،

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  رویا

سلام به شما رویا جان بری تصمیم گیری در مرود داشتن فرزند دوم نیاز است که شما و همسرتان باهم هم مسیر باشید در هر صورت داشتن فرزند دوم با مسئولیت های بیشتر و درگیری های دوران بارداری و زایمان و سالهای اولیه رشدی کودک همراه می باشد که نیاز به همراه هر دو فرد دارد تا بتوانند در این مسیر شرایط بهتری را تجربه کنند و با توجه به شاغل بودن شما بله ممکن است فشار بیشتری بر شما وارد باشد چون شما مسئولیت هایی که در زمان فعلی در مورد کار و فرزندتان و همچنین همسرتان دارید به… ادامه دیدگاه »

Tear
2 ماه پیش

آخ ببخشید باید مشکلمو قسمت خانواده میگفتم ولی نمیدونم واقعا چرا اینجا برام درجش کرد خودم اصلا نیومدم این قسمت ولی نمیدونم چرا مشکلم که مربوط به بخش خانواده میشد رو اینجا درج کرد..حالا بیخیال ببخشید اشتباه شد..ممنون میشم جوابمو برای مشکل بدین حالا ایمیلم..همینجا..فرقی نمیکنه ولی جواب مشکلمو لطفا بدین چون دفعه قبلیم که فرستادم ندادین جوابمو

Tear
2 ماه پیش

سلام . من واقعا از خونوادم خسته شدم و دیگه تحملشونو ندارم . از بچگیم تا حالا به جای اینکه آسونگیر تر بشن سخت گیر تر و بداخلاق تر شدن و توقعاتشونم از من همیشه بیجا یا بالاست . اصلا من رو درک نمیکنن و نیاز هامو هم برآورده نمیکنن . اخلاقشونم دیگه واقعا نمیدونم چی بگم …خیییلی بده و من نمیتونم با سردی و بدااخلاقی کنار بیام . چند ماه دیگه هم هیجده ساله میشم . تو بچگیم چند باری میخواستم فرار کنم ولی فقط به خاطر ترس از تهش انجامش ندادم . حتی الانه که بزرگ شدم دیگه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
2 ماه پیش
پاسخ به  Tear

سلام به شما عزیزم احساس شما قابل درکه و قطعا این شرایط میتونه برای شما سخت باشه متاسفانه گاهی شرایط اونطور که افراد در زندگی توقع دارن نیست ولی عزیزم گاهی خود افراد نیز شرایط رو برای خودشون سخت تر میکنن، اول اینکه باید بدونید که شما در سن نوجوانی به سر پی برید، در دوره ی نوجوونی اختلافات و چالش های زیادی ممکنه با خانواده پیش بیاد به همین دلیل هم شما و هم خانوادتون ممکنه احساس درماندگی کنید ولی واقعیت این هستش که این شرایط ثابت نیست و تغییر میکنه حتی اگر به طور کامل رفع نشه ولی… ادامه دیدگاه »

نازگل
2 ماه پیش

سلام ببخشید من جواب سوالی که مطرح کرده ام را نمیتوانم پیدا کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  نازگل

سلام این پاسخ سوال شما می باشد . سلام به مشا دوست عزیز احساسات شما قابل احترام هست اما دقت کنید که شما هیچ زمانی نمی توانید رضایت همه افراد مهم زندگیتان را داشته باشید پس بهتر است که سعی کنید که با شناخت معیارها و دلایل خودتان در این ازدواج پیش بروید چون اگر بخواهید دائم به صحبت های دیگران تمرکز کنید هم شرایط روحی خودتان را در معرض آسیب قرار می دهید هم اینکه این صحبت ها اعتماد به نفس همسرتان را کاهش می دهد و امکان جبهه گیری ایشان در مقابل شما وجود دارد و به صورت… ادامه دیدگاه »

لیلی خزایی
2 ماه پیش

سلام زنی ۳۸ساله هستم که ۲۰ساله با باهمسرم که ۴ازمن بزرگترن و نظامی هستن ازدواج کردم.دوتا پسر۱۸و۱۰ساله داریم که پسربزرگم سه ماهه برای آموزش درجه داری رفته.بااینکه ازدواج ماتقریبا اجباری بود ولی زودبه همسرم علاقه مند شدم هرچندکه ایشون حدودا۵سال بعدازازدواج شروع به مصرف تریاک کردن.ماباهم خوب بودیم تا ۵سال پیش که متوجه شدم ایشون گهگاهی موادصنعتی مصرف میکنه وحتی موقعی که برای نزدیکی پیش من میومد منوتشویق به مصرف میکردواین باعث دعوامیشد.کم کم فهمیدم بهم خیانت میکنه و بامن سرد شد.وقتی اعتراض کردم چه بلاهاکه سرم نیاورد مث تصادف عمدی وقتی هردوماشین داشتیم.فلاسک چای کوبوندن روزمین و کل چای… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  لیلی خزایی

سلام به شما لیلی جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما دقت کنید که با این قهر و بازگشت های چیزی تغییر نکرده است جز اینکه همسر شما یک سری وعده داده اند که هیچ یک از انها نیز عملی نشده است و تا زمانی که ایشان اعتیاد دارند و دلیل اصلی خیانت و اعتیاد های ایشان مشخص نشود و ایشان در کنار ابراز پشیمانی واقعی برای درمان اقدام نکنند نمی توان نتیجه گیری متفاوتی داشت . دقت کنید که نگرانی شما برای فررندانتان قابل احترام هست اما فرزند اول… ادامه دیدگاه »

رزا
2 ماه پیش

سلام.خسته نباشید. من با آقایی حدود ۴ ماهه دوستیم .من ۲۱و ایشون ۲۳سالشونه.قصدمون برای آینده جدیه و باهم خوبیم و مشکلی نداریم .اوایل دوستی من خواستم مادرمو در جریان بذارم که به من کمک کنن تو شناخت ایشون و اجازه بدن که راحت بریم و بیایم اما خب مادرم مخالفت کردن و با موضوعاتی مثل اینکه سطح خانوادشون به ما نمیخوره و سنش کمه بدون اینکه ایشون رو بشناسن قضاوتش کردن و من رو منع کردن.من این رابطه رو دور از چشم خانوادم ادامه دادم و تا امروز خداروشکر خیلی خوب بوده.من مادرم خانه دار و پدرم معاونت مالی یک… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
2 ماه پیش
پاسخ به  رزا

سلام به شما رزای عزیز نگرانی و احساسات شما قابل درکه عزیزم ولی در نظر داشته باش که مادرتون سعی کردن واقعیت رو در نظر بگیرن و مسائلی رو که می تونسته مشکل ساز بشه رو به شما گوشزد کنن و البته در هر رابطه ای امکان اینکه افراد با مخالفت خانواده روبرو بشن هست چیزی که مهم هستش اینه که شما بتونید علت مخالفت خانوادتون رو در درک کنید و نگرانیشون رو در نظر بگیرید و سعی کنید مهارت گفت و گوی صحیح و محترمانه و بیان خواسته های خود به صورت صریح رو به دست بیارید و سعی… ادامه دیدگاه »

Donya
2 ماه پیش

سلام
یک ساله ک عقد کردم
از همون اوایل تا الان همسرم کوچیک ترین مسائل بی ربط و حتی خصوصی رو با مادرشون در میون میذاره. امروز خیلی اتفاقی متوجه شدم ک مادرشوهرم بهش میگه ی سری چیزارو ب من نگه یا حتی دروغ بگه! جدیدا هم متوجه شدم سرکار سیگار میکشه…چیکار کنم من؟

ویرایشگر
روانشناس
2 ماه پیش
پاسخ به  Donya

سلام به شما
دنیا جان شما و همسرتون چند سالتونه؟
آیا تابحال راجع به این مسئله با همسرتون صحبت کردین عزیزم؟

صدف
2 ماه پیش

سلام.نامزدی من بخاطر مشکل اخلاقی همسرم به هم خورد.و چون من باکره بودم خداروشکر مهر طلاق به شناسنامه ام نخورد. خیلی احساس تنهایی میکنم. اوایل آبان ماه با آقایی که ۵ سال از خودم کوچیکتر بود(متولد۷۷ هستن)آشنا شدم در اینستاگرام.چند روز اول چون یه رابطه ی مجازی بود بیشتر برام حکم فان رو داشت ما حدود یک ماه باهم صحبت کردیم و ایشون پیجش مثل پیج من فیک نبود و من به واسطه ی پیجش با خانواده اش تا حد زیادی آشنا شدم و عکسی که برام از خودش و خانواده اش در کنار هم فرستاد باعث شد تا به… ادامه دیدگاه »

Last edited 2 ماه پیش by صدف
ویرایشگر
روانشناس
2 ماه پیش
پاسخ به  صدف

سلام به شما
عزیزم دقت داشته باش که برقراری اینطور روابط نه تنها حس تنهایی شما رو رفع نمی کنن بلکه میتونن باعث بشن احساس تنهایی رو که در حال تجربه ی اون هستید رو بیشتر کنن، سعی کنید در ابتدا بر روی خلقیات و روحیات خودتون کار کنید ، به دنبال اهداف شخصی و رشد فردیتون باشید و در نهایت اگر قصد شروع رابطه ی عاطفی داشتید سعی کنید به دنبال فرد مناسبی باشید که بتونید در رابطه احساس آرامش داشته باشید.

بهنام علی پور
1 ماه پیش
پاسخ به  روانشناس

سلام این رابطه های ایسنتاگرامی و کلا مجازی آخر و عاقبت خوبی ندارن

ویرایشگر
روانشناس
1 ماه پیش

سلام به شما دوست عزیز هر ارتباط‌ عاطفی سالم و مناسب نیازبه شناخت کافی هر دو طرف نسبت به یکدیگر داره و اگر در یک رابطه افراد به شناخت کافی از هم دست پیدا نکنن و قبل از به دست آوردن شناخت صمیمیت ایجاد بشه رابطه سرانجام خوبی نخواهد داشت و هر دوطرف ممکنه آسیب های زیادی می بینند. فضای مجازی و رابطه های مجازی هم مشکلی که ایجاد میکنن همین مسئله هستش، در فضای مجازی شرایط برقراری ارتباط بسیار محیا است و از طرفی به دلیل عدم محدودیت در فرستادن پیام و برقراری تماس، افراد زمان زیادی را به… ادامه دیدگاه »

4.3 6 votes
Article Rating