مراکز ما با تشکیل پرونده این امکان را فراهم می کند تا مشاور خانوادگی داشته باشید.

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

مشاوره حضوری آنلاین و تلفنی مشاورانه

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

چک کردن گوشی همسر
والدین بی توجه
دعوای خانوادگی
تاثیر دعوای والدین
اختلافات و مشکلات خانوادگی
ازدواج مجدد مردان
مشاجره های خانوادگی
39 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

304 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
jaaaaj
1 روز پیش

سلام خسته نباشید من یک دختر ۱۷ ساله هستم و آرزوی خلبانی دارم و چند وقت پیش با یک متخصص در حوضه خلبانی صحبت کردیم و شرایطم را به ایشون گفتم و ایشون هم پیشنهادشون به من این بود که در خارج از کشور در این رشته تحصیل کنم و بعد برای راه های مهاجرت تحقیق کردم و خواستم از طریق کنکور کشور مقصد اقدام کنم و متاسفانه از ابتدا همیشه خانواده ام توانایی های من را پایین میبینند و حس میکنند نمیتوانم به خواسته ام برسم و بلند پروازی میکنم به این علت کاملا مقابل من ایستاده اند جند… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 روز پیش
پاسخ به  jaaaaj

سلام به شما دوست عزیز علایقی که دارید قابل احترام می باشد اما در این مسیر نیاز است که شما با توجه به شرایط درسی و مسیر شغلی و همچنین شرایط مالی خانواده برای رفتن به خارج از کشور در این مورد تصمیم گیری کنید. در این مسیر بهتر است که در احترام به خانواده با آنها صحبت کنید و مسیر مد نظرتان را با آنها در میان بگذارید در کنار اینکه توقعات خودتان را نیز بیان کنید تا بتوانید در کنار هم در این مورد تصمیم گیری کنید. البته ما در کشور خودمان نیز شرایط تحصیلی در این رشته… ادامه دیدگاه »

jaaaaj
1 روز پیش

سلام متاسفانه ما هر شب در این مورد حرف میزنیم اما یه شب میگن اوکی قانع شدیم شب بعد میزنن زیر همه چی و دوباره همون بحث رو تکرار میکنیم و اصلا نتیجه نمیده از لحاظ شرایط مالی و… هم خانواده مشکلی ندارن

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 روز پیش
پاسخ به  jaaaaj

در این مورد نیاز است که شما به آنها بیان کنید که این تغییر دیدگاها برای شما سردگمی ایجاد کرده است و در این مورد می خواهید که دلایل مخالفت خود را بیان کنند در این حالت می توانید در مورد این موارد باهم تعامل کنید و آنها را بررسی کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

پری
10 روز پیش

سلام من یه دختر ۱۶ ساله هستم که خیلی به گویندگی و مجریگری علاقه دارم توی یه روستا زندگی میکنم که سطح شعور و فرهنگ ادماش پایینه جوری که اگه عکس یه دختر توی این روستا پخش بشه یا یه دختر توی ردستا چادر نپوشه انگ خراب بودن بهش میزنن. از طزیق فضای مجازی کلاس فن بیان و گویندگی رفتم ولی چون رادیویی نبوده توی روستا نتونستم ادامه بدم تصمیم گرفتم از طریق اینستاگرام یا فیسبوک ادامه بدم ولی الان ۲ ساله دارم تلاش میکنم و هیچی نشده دوستم میگه بخاطر اینکه از چهرت ویدیو نمیگیری خانوادم میدونن چقدر عاشق… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  پری

سلام به شما پری جان علایق و احساساتی که دارید قابل احترام هست اما در این مسیر خب شما می توانید در آینده زمانی که وارد فضای دانشگاه و در محیط بزرگ تری شدید به این علاقه خود توجه بیشتری کنید اما در زمان فعلی بهتر است که با پدر و مادر برای اینکه با یک پوشش معمول و مورد پذیرش در این مسیر پیش بروید صحبت کنید چون در هرصورت شرایط فرهنگی می تواند در تصمیم گیری ها تاثیر داشته باشد اما بهتر است که سعی کنید در احترام به تفاوت ها پیش بروید تا بتوانید پشتیبانی خانواده را… ادامه دیدگاه »

نام
20 روز پیش

باسلام.خانمی هستم ۳۵ ساله ک دو دختر ۱۶ و ۹ ساله دارم ک چندسال از همسرم جداشدم و همراه دخترام خونه پدرم زندگی میکنم و هیچ و شغل و پس اندازی ندارم.جدیدا با اقای ۴۹ ساله اشنا شدم ک ایشون تاحالا ازدواج نکردن و بخاطر ورشکستگی هیچ پول و پس ندازی نداره و حقوق ۴ میلیون میگیره و همراه مادر وخانوادش زندگی میکنه.من چنتا مشکل دارم ۱ .دختر ۱۶ ساله م خواستگار داره اونو شوهر بدم خودمم بتونم با این اقا ازدواج کنم۲. نمیدونم این اقا ک هیچ پولی نداره میتونه خرجی خونه بده گفته میتونه فقط یک خونه اجاره… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
20 روز پیش
پاسخ به  نام

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط زندگی با خانواده برای شما با مشکلاتی همراه می باشد در کنار اینکه خب نیازهایی دارید که در ارتباط و ازدواج پاسخ داده می شود اما در این مسیر دقت کنید که شما در مورد سوال اول دخترتان تنها ۱۶ سال دارد یعنی در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن وارد شدن به پروسه ازدواج یعنی ریسک بسیار بالا پس بهتر است که در این مسیر عجولانه تصمیم گیری نکنید و در صورت امکان اگر خانواده شرایط نگهداری و بودن دخترتان در کنارشان را دارند خب از… ادامه دیدگاه »

نام
20 روز پیش

باسلام

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
20 روز پیش
پاسخ به  نام

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خودتونو ارسال کنید.

بهروز
1 ماه پیش

درود بر شما من و همسرم ۱۰ ساله ازدواج کردیم و یه دختر ۶ ساله هم داریم .از نظر مالی هم خدا رو شکر مشکلی نداریم .مشکل ما از جایی شروع شد که حدود ۳ سال پیش بعد از چند ماه مشاجره هر روزه به من گفت باید یه حرفی بهت بگم و اونوقت گفت که من حدود یک سال هست که با دوست پسر قبلیم (دوران مجردی) ارتباط برقرار کردم.بسیار سخت بود برام اصلا فکر همچین چیزی رو نمی کردم ما با عشق به هم.رسیده بودیم و حالا ارتباط با یه نفر دیگه؟ !! خلاصه بعد از بحث و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  بهروز

سلام به شما آقا بهروز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما دقت کنید که در اول موضوع مهم فرزندتان می باشد که به هیچ عنوان در مورد این مسائل در مقابل او صحبت نکنید چون می تواند آسیب های زیادی برای او به همراه داشته باشد در کنار اینکه مشاجرهای مداوم شما نیز آسیبی کمتر از طلاق برای هر سه شما ندارد . در اول اینکه اگر قرار است این مسیر تغییر کند در اول نیاز است که همسر شما به اشتباه بودن مسیر خود آگاه شوند در این حالت… ادامه دیدگاه »

Maryam
2 ماه پیش

باسلام خسته نباشد من یه خواهرشوهر دارم ایشون ۱۰سالشه ولی اندازه یه آدم۲۰ساله میفهمه شاید مسخره باشه ولی ایشون من رو بارها با دخالتش تو کارم یا رفتارش آزار داده من خیلی دوستش دارم ولی واقعا دیگ نمیدونم چیکار کنم باهاش گاهی اوقات باهاش برخورد کردم گاهی ام گذاشتم به پای بچگیش ولی دیگ نمیتونم خسته شدم جایی میخوام برم دنبالمه چیزی خریدم میاد سرک میکشه ببینه چیه من هم آدمی هستم که خیلی از این که بخوام ب دیگران بگم چیکارمیکنم یا چی خریدم خوشم نمیاد و ایشون با این کارش به کل خانواده شوهرم آمار میده زن داداش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  Maryam

سلام به شما مریم جان ببین عزیزم اینکه یک کودک ده ساله حرف های بزرگ سالان را می زند اصلا به این معنا نیست که به رشد کافی رسیده است و اگر شما بخواهید خود را درگیر حسادت و یا دیدگاهای کودکانه خواهر همسرتان کنید و درگیر رفتارهای او شوید خب این می تواند برای شما و هسمرتان مشکلات زیادی ایجاد کند . در کنار اینکه توجه بیشتر به رفتارها و صحبت های او باعث ایجاد تکرار بیشتر آن می شود بهتر است که شما مسیر زندگی مشترک خودتان را طی کنید و در این مسیر اگر بی احترامی وجود… ادامه دیدگاه »

....
2 ماه پیش

سلام. وقت بخیر. من باشوهرم مشکل دارم بارهاخونه روترک کردم واون هربارباالتماس وارتجاع منوبرگردونده. وقول داده رفتارشوعوص کنه. ولی فقط۲هفته خوبه. دوباره برمیگرده سرجای اولش. مشکلش اینه برامن خرج نمیکنه. توزندگی توومن زیادمیکنه. ماشین داشته بنام من زده. ولی هروقت سالمه سوارمیشه تاماشین خراب میشه میگه مال من نیست خرج نمیکنم. انگاریک ادم دوشخصیتیه. ۲۰ساله دارم تحملش میکنم البته این چندسال اخیربیشتربخاطردوتادخترمه. وگرنه قیدزندگی رومیزدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  ....

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر با توجه به اینکه سالها این مسیر ارتباطی ادامه دارد بهتر است که به باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون نیاز است که بعد شخصیتی و رفتاری هردوی شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در این مسیر به هردوی شما در ایجاد مسیر تعاملی بهتر و تصمیم گیری بر مبنای شناخت پیش بروید. زندگی مشترک یک مسیر دو نفره می باشد با تمام تفاوت هایی که وجود دارد و نیاز است که به مرور… ادامه دیدگاه »

1 4 5 6
4.2 11 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)