برترین مراکز مورد تایید کانون مشاوران ایران

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

توصیه اول مشاوره خانواده
توصیه دوم مشاوره خانواده

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

حل مشکلات خانوادگی با فرزند
مشاوره خانوادگی با فرزندان

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

چرا مراجعه به مشاور خانوادگی
برگرداندن زن به زندگی
مشکلات جوانان با والدین
چک کردن گوشی همسر
والدین بی توجه
دعوای خانوادگی
تاثیر دعوای والدین
اختلافات و مشکلات خانوادگی
66 دیدگاه نیاز به تایید دارند.
3.8 22 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

370 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
محمد
2 روز پیش

سلام ۳۷ سالمه ۱۲ ساله ازدواج کردم دختر عموم همسرم هستن هر دوتا مون در حد تلفنی اشتبا کردیم اوایل زندگی ۷ سال هست که هیچ مشگلی نداریم فقط مشغول کار وبزرگ کردن بچه هامون بودیم تا چند روز قبل که یکی از دوستای خانمم که با شوهرش مشگل داره به همراه دوست پسرش آمد خونه ما ودختر۹ ساله وپسر ۵ ساله ما هم خونه بودن خانمم هم صبح به من زنگ زد گفت اینجوریه زهرا با دوستش آمدن منم گفتم اشغال نداره بعد از نهار رفتن دیروز اون پسره زنگ زد خانمم وگفت زنگ زده بودید خانمم گزاشت رو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 روز پیش
پاسخ به  محمد

سلام به شما آقا محمد قابل درک هست که خب تجربه خیانت از سمت هریک از شما که ایجاد شده باشد با فشار روحی و نگرانی زیادی همراه شده است اما خب هردوی شما نیاز است که دقت کنید ۷ سال از آن اتفاقات می گذرد و شما بیان می کنید با تمام کنترل و چک کردن ها ایشان تعهد و ثبات در تعهد را در این چند سال داشته اند و خب در این مسیر این شک و بدبینی می تواند برای همسرتان با فشار روحی همراه شود در کنار اینکه آسیب های زیادی برای زندگی مشترک به همراه… ادامه دیدگاه »

مبینا
11 روز پیش

سلام و عرض خسته نباشید🧡 چندوقتی خانواده ی من خیلی حساسیت هاشون شدید شده همش باهم دعوا داریم حتی من رو مدرسه هم نمیخوان بفرستن همه اینها ب خاطر اینکه من یک روز اینستا نصب کردم و مادرم ب پدرم گفتن .. پدرم همیشه میگه من خیلی ازت راضیم اما همیشه منو جلوی دیگران خورد کرده و من با ۱۷ سال سن هیچ رنگ خوشی از زندگیم نمیبینم😭هیچوقت جوونی نکردم و راحت نبودم کار های خانوادم باعث شده همش از خدا بخوام ک بمیرم💔 غیر از رفتارهاشون خیلی بده باهام همش مسخره میکنن اما نمیدونن دلیلش و منشا از کجاس… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 روز پیش
پاسخ به  مبینا

سلام به شما مبینا جان
قابل درک هست که این میزان از کنترل برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما خب در این مسیر با توجه به اینکه شما در سن نوجوانی قرار دارید خب ممکن است حساسیت بیشتری را از سمت پدر و مادر تجربه کنید اما خب اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید در کنار احترام به آنها و بیان نگرانی هایی که دارند در مورد احساسات و نیازهای خودتان و شرایطی که تجربه می کنید با آنها صحبت کنید در این مسیر میتوانید در کنار هم امیدوار باشیم که نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

رویا
16 روز پیش

سلام وقت بخیر مشکل من اینه که من حدود سه ساله پیش مشارکتی با پدرم یک زمینی رو شروع به ساخت کردیم ساختمون با مغازه ۷ طبقه ست و من یک طبقه دارم من اون زمان که سه سال پیش بود زمینی داشتم درچیتگر با کلی طلا فروختم و وام هم برداشتم و به پدرم دادم. قرار بود پدرم پوله زمین رو از ما نگیره و هرکی پوله ساختشو بده من جز خودم یه بردار و خواهر دارم که خواهرم مجرده و بحثه اون جداست اما اول پدرم گف من پدرم و برادر یک میزان پول بزاریم و شروع کنیم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
15 روز پیش
پاسخ به  رویا

سلام به شما رویا جان ببین عزیزم در این مورد بهتر است در زمان مناسبی در احترام شما خودتان با پدر صحبت کنید و قراردادی را که باهم داشته اید را مرور کنید و بیان کنید که شرایط شما چیست و در کنار آن صحبت های پدر را نیز بشنوید تا بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری داشته باشید اگر بخواهید دائم حرف های خود را از طریق مادر و یا هر فرد دیگری بیان کنید خب این می تواند باعث ایجاد اختلاف بیشتر شود پس بهتر است که خودتان در این مسیر اقدام کنید و حتی از ایشان… ادامه دیدگاه »

سولینا
29 روز پیش

سلام وقت تون بخیر من ۱۷ سالمه به خواهر کوچکم که ۶ سالشه خیلی گیر میدم گیرای بیجا الکی همش هم از روی دوست داشتن ولی اشتباه حتی بیشتر از پدر مادرم گیر میدم و اون بیشتر حرف منو گوش میده حتی از من می‌ترسه من خودم از این کارم خوشم نمیاد تو رو خدا یه راهنمایی کنید من چیکار کنم دیگه به خواهرم گیر ندم پدرم میگه تو خیلی بهش گیر میدی 😔

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
23 روز پیش
پاسخ به  سولینا

سلام به شما عزیزم
ببین عزیزم در این مرود خب شما اگر می دانید که مسیر اشتباهی را طی می کنید نیاز است که برای بهبود مسیر ارتباطی خودتان با خواهرتان گام بردارید یعنی رفتارهای اشتباه خود را بشناسید و رفتارهای درست را جایگزین آنها کنید در کنار اینکه دقت کنید که شما مسئول مسیر تربیتی و رشدی او نیستید و بهتر است که از وارد شدن به وظایف پدر و مادر خوداری کنید و سعی کنید تا جایی که مربوط به ارتباط دو خواهر می باشد با او همراه شوید.

...
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید میشه لطفا کمکم کنید من تو دفترخانه اسناد رسمی کار میکنم ولی فشار و استرس زیادی داره و همسرم چند باری گفته که اخلاقم عوض شده و الکی دعوا میکنی و حالا یه کاری تو خیریه هست نزدیک خونمون و همسرم با اینجا موافقه و میگه اعصابمون خورد نمیشه اینجا بری تو دفتر خونه کارم با کامپیوتر بود اما اینجا باید به مردم زنگ بزنم و حامی جذب کنیم که حس میکنم نمیتونم.یکم دودل هستم.چی کار کنم من.میشه راهنمایی کنید .همسرم با کار کردنم مشکلی نداره فقط میگه جایی برو که تو خونه ارامش باشه نه استرس… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  ...

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم در این مسیر نیاز است که حتما شما بتوانید بین محیط کار و زندگی مشترکتان تفاوت قائل شوید اگر بخواهید این میزان خودتان را درگیر کار کنید که به زندگی مشترکتان آسیب وارد شود خب نیاز است که حتما به تعادل بیشتری نیزدیک شوید. در مورد کار در یکی از این مکان ها خب نیاز است که به مسیر پیشرفت، شرایط کاری، علایق خودتان و شرایط مالی هم توجه کنید اما خب در کنار تغییر کار به عنوان یک راحل نیاز است که بررسی کنید ایا واقعا این دعواهای شما و همسرتان تنها… ادامه دیدگاه »

زهرا
1 ماه پیش

سلام . دختری هستم چادری و با شرایط زندگی ستنی و عارفانه ، چند وقت پیش متوجه نگاه ها و ابراز علاقه های پسری شدم که در محله ی ما بودن هم خودشون و هم برادرشون ، اینقدری این رفتارها اوج گرفته بود که خانوادمم متوجه شده بودن و منو تحت کنترل قرار میدادن، یکروز تصمیم گرفتم پیش قدم شم و دلیل کارشون رو بفهممم با برادر بزرگه که تیپی کامل مذهبی داشت صحبت کردم و ایشون ادعا داشت که برای امر خیر در خصوص برادرشون هست که به من توجه میکنن . من هم جوابی ندادم و رفتم چند… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما زهرا جان احساساتی که داری قابل احترام هست اما عزیزم شما تا جای که مربوط به خودتان بوده است در این مسیر گام برداشته اید و خب بهتر است که اجازه بدهید این اقا نیز با توجه به شرایط خودشان در این مورد تصمیم گیری کنند در هرصورت ایشان شما و خانوادیتان را می شناسند و میتوانند در صورت تصمیم به ازدواج در این مسیر به صورت رسمی گام بردارند. در هرصورت به دلیل هم محله بودن و شرایط خانوادگی اگر بخواهید دائم با ایشلن در ارتباط باشید و یا رفتارهای ایشان و حضورشان را کنترل کنید… ادامه دیدگاه »

Parisa
1 ماه پیش

سلام ۲۷ ساله هستم و همسرم ۳۶ساله و دو فرزند ۲ و ۴ ساله دارم مشکلم با همسرم اینه خیلی عصبی هستش و موقع دعوا میخواد سمت آدم حمله ور بشه و هرچی از دهنش میاد بهم میگه و اگه من ناراحتش کرده باشم مدت طولانی قهر میکنه،مشکل بعدی اینه که همسرم خیلی کم حرف میزنه و وقتی هم حرف نمیزنه همش اخم میکنه،اگر ازش پول برای لباس خریدن بخوام ناراحت میشه و کلا حتی وقتی پول هم داشته باشه دوست نداره پول بده و اگرم پول بده با دعوا و ناراحتی همراهه،و اینکه به همه چی گیر می‌ده مثل… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  Parisa

سلام به شما پریسا جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در مورد اینکه بیان ایشان در زمان بحث به سمت شما حمله میکنند خب بهتر است در زمان عصبانیت ایشان از ادامه بحث خوداری کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود . در هرصورت در این میزان از عصبانیت ادامه بحث سودی برای هیچ یک از شما دو نفر ندارد‌. در این مسیر بهتر است که باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون نیاز است که مسیر ارتباطی بین شما و همسرتان بررسی شود و همچنین سبک رفتاری و… ادامه دیدگاه »

ابوالفضل
1 ماه پیش

سلام مرد ۲۷ ساله هستم بعد از ۵ سال دوستی با همسرم دو ماه قبل بالاخره بعد از رضایت اجبار پدر خانمم ازدواج کردیم همسرم به معنای واقعی مشکل روانی داره نسبت به مشکلاتی ک پیش رو قرار میگیره طوری ک به طور مثال ۴ روز قبل ی ناراحتی بین ما پیش اومد تو چهار روز اخیر با هر بهانه ای موضوع رو بازگو میکنه و دعوا درست میکنه ادامه میده ادامه میده تا سر حد دعوا منم تا جایی بتونم تحمل میکنم ولی ناراحتی های بین ما با روشی ک همسرم پیش میگیره خیلی طولانی میشه همسرمو دوست دارم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  ابوالفضل

سلام به شما آقا ابوالفضل احساساتی که بهم دارید قابل احترام می باشد اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما و همسرتان هردو با شناخت بسیار زیادی در این ۵ سال وارد زندگی مشترک شده اید و خب این موضوع مهمی می باشد که در این روابط در کنار احترام به احساسات به سبک رفتاری و شخصیتی و دلایل مخالفت های خانواده ها توجه بیشتری شود چون گاهی به دلیل بارهای هیجانی این روابط یک سری از مسائل مهم ممکن است نادیده گرفته شود و یا به این امید که با ازدواج بر طرف می شود بخواهید… ادامه دیدگاه »

یلدا
1 ماه پیش

سلام ، من یه دختر ۱۸ ساله هستم که بزودی وارد سن ۱۹ سالگی میشم ، مادر و پدرم از هم جدا شدن و پیش مادرم زندگی میکنم ، سخت گیری های زیادی روی من دارن ، به طوری که توی ۱۸ سال زندگیم یه بارم تنها یا با دوستام بیرون نرفتم ، هرجا ایشون برن منم حق رفتن دارم ، خط تلفنم به اسم مادرمه و هروقت بگه گوشیمو دستش میدم تا اونو چک کنه و امروز به من گفت میخواد رمز گوشیم رو بهش بدم … واقعا از نظر روحی به یه حریم شخصی نیاز دارم اما نمیدونم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

سلام به شما یلدا جان قابل درک هست که شما میخواهید استقلال و حریم شخصی مخصوص به خودتان را داشته باشید و خب این اصلا چیز بدی نیست اما نیاز است که بتوانید در کنار درک و بیان نگرانی و هنجارهای خانوادگی در مورد احساساتی که در اینگونه موارد تجربه می کنید صحبت کنید و توقعاتی که از آنها دارید را نیز بیان کنید در مسیر تعامل می توان امیدورا بود که بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری در مورد این موراد داشته باشید. آنها سعی دارند از این طریق از شما مراقبت کنند تا بتوانید دوران نوجوانی را… ادامه دیدگاه »

یلدا
1 ماه پیش

بله درست میگید ، تلاش کردم باهاشون صحبت کنم اما به نیاز ها و احساسات من واقعا اهمیتی نمیدن و هرچقدرم مخالفت کنم سخت گیری روی من بیشتر میشه ، این همه فشار و محدودیت داره من رو به سمت افسردگی میبره به طوری که نه دوست دارم کسی رو ببینم نه انگیزه ای برای انجام دادن کاری دارم ، اما متاسفانه خانوادم منو درک نمیکنن و فقط به فکر نگرانی های خودشون هستن و اصلا متوجه نیستن چه آسیب روحی به من وارد میکنن من بارها حرفام رو بهشون زدم و هرطوری که خواستن اونارو برداشت کردن و بازم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

درک میکنم که یلدا جان که این شرایط سخت هست اما با افزایش سن و وارد شدن به اجتماعات بزرگتر نگرانی انها نیز کمتر می شود و شما میتوانید استقلال بیشتری را تجربه کنید.
در این مسیر اگر بتوانید یک دوره مشاوره بروید ممکن است هم به شما و هم خانواده در رسیدن به یک توافق با اتعطاف پذیری کمک زیادی شود.

یلدا
1 ماه پیش

بله ممنونم ازتون حس میکنم الان خیلی آرومتر شدم
سعی میکنم به مادرم بگم تا باهم پیش یه مشاور بریم
ازتون خیلی سپاسگزارم :)

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  یلدا

موفق باشی عزیزم

مهدی
2 ماه پیش

سلام . چند سالی میشه با خانومم ب مشکل بر خوردم . هی تاکید میکنند ک ب خاطر دوتا بچمون دارم باهات زندگی میکنم . علاقه ای ب زندگی باهات ندارم . الان منم تو دوراهی موندم ک منم ب خاطر بچه ها تحمل کنم یا اینکه جدا بشیم . لطفا ی راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  مهدی

سلام به شما آقا مهدی شما از چند سال اختلاف صحبت می کنید و خب این می تواند بر مسیر زندگی مشترک شماها تاثیر زیادی بگذارد در کنار اینکه حتی فرزندانتان را نیز درگیر این مشکلات کند. بهتر است که اگر مشکلی بین شماها وجود دارد با کمک زوج درمانگر آنها را بررسی کنید و بعد برای ادامه زندگی مشترکتان تصمیم گیری داشته باشید. چون ماندن در کنار هم با وجود اختلاف می تواند آسیب های زیادی را برای همه شماها به دنبال داشته باشد در کنار اینکه تنها کنار هم بودن مشکلی را رفع نمی کند. در این مسیر… ادامه دیدگاه »

مهدی
2 ماه پیش

من حتی چند سری هم گفتم ک بیا از هم جدا بشیم ولی قبول نمیکنه میگن ک ب خاطر بچه ها من نمیتونم جدا بشم ، ازینور هم میگن ک از من انتظار زندگی زناشویی خوب نداشته باش ، شخصیتی خیلی مغرور دارند . بهش هم میگم ک این غرورت باعث نابودی زندگیت میشه میگن همینه ک هست ،

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 ماه پیش
پاسخ به  مهدی

در هرصورت بهتر است با ایشان صحبت کنید و بیان کنید این شرایط برایتان با چه احساسات و فشارهای روحی همراه شده است و از ایشان بخواهید در صورتی که تمایل به ادامه زندگی مشترکتان به هر دلیلی دارند بهتر است باهم از یک زوج درمانگر مشورت بگیرید در هرصورت نیاز است بررسی شود که در روان همسرتان چه چیزی تجربه می شود تا بتوانیم به ایشان و شما در مسیر ادامه و یا حتی جدایی کمک کنیم.

1 5 6 7