برترین مراکز مورد تایید کانون مشاوران ایران

در تمامی زمینه های مختلف متخصص وجود داشته و نیازهای تمامی اعضای را فراهم می کنم.

۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰

۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

موبایل مراکز

۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶۰

۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

۰۹۱۰۸۳۴۷۵۹۷

توصیه اول مشاوره خانواده
توصیه دوم مشاوره خانواده

مشاور خانوادگی

مشاور خانوادگی چرا اهمیت دارد؟

یکی از انواع مشاوره که به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی بسیار محبوب و مورد استفاده قرار می‌گیرد مشاور خانوادگی است.

مشاوره خانوادگی به مشاوره گفته می‌شود که علی‌رغم اسم آن می‌تواند هم به صورت فردی صرفا برای یکی از اعضای خانواده و هم به صورت گروهی برای آن دسته از خانواده هایی که با یکدیگر مشکل خاصی دارند و بایستی حتما به صورت گروهی برای مشاوره خانوادگی مراجعه کنند صورت می گیرد و از این رو می تواند انواع مختلفی را داشته باشد.

همچنین برای انواع گوناگونی از مشکلات خانوادگی برگزار گردد. امروزه افراد در زمینه‌ های گوناگون کاری تحصیلی خانوادگی با مشکلات متعددی روبرو هستند و یکی از مشکلاتی که همواره افراد را از راه زندگی درست و خوشبختی و سعادت بازمی ‌دارد مشکلات بزرگ خانواده است.

بسیاری از آنها اگر به سرعت پاسخ داده شوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه شود به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و به قول معروف در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند.

به دلیل این هم مورد امروزه مشاوره خانوادگی به عنوان یکی از انواع مشاوره های بسیار محبوب نزد خانواده‌ها و عموم مردم شناخته می شود و در مشاوره خانوادگی انواع مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع مشکلات خانوادگی

یکی از مشکلات بسیار مهم برای خانواده ها و روابط میان زن و شوهر دانست که به دلایل بسیار زیادی از ابتدای زندگی تا انتهای زندگی می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای آنها به وجود آورد و مشاوره خانوادگی در این زمینه می ‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا نموده و دغدغه ‌های بسیار زیادی را از خانواده ها بکاهد.

انواع مشکلات خانوادگی

رابطه بد والدین و فرزندان

یکی دیگر از مشکلات خانوادگی که همواره افراد برای حل آن به مشاور خانوادگی و مشاوره خانوادگی رجوع می‌کنند مشکل ارتباط میان فرزندان و پدر و مادر آن ها است بسیاری از پدر و مادرها به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند و می‌گویند که نمی‌توانند ارتباط مناسبی را با فرزندان خود به خصوص فرزندانی که در سنین حساس نوجوانی و بلوغ هستند برقرار نمایند و به دنبال راهکاری هستند تا بتوانند رابطه خود را با آنها در شرایط بهتری قرار داده و بتوانند آینده‌ای بهتر را برای آنها و خانواده رقم بزند.

چرا که به خوبی می‌دانند که عدم وجود رابطه مطلوب بین پدر و مادر و فرزندان در سنین نوجوانی می‌تواند سبب انحراف رفتاری اخلاقی و اجتماعی آنها شده و آنها را به انواع ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی سوق دهد.

مثلا یکی از مواردی که همواره در مشاوره خانوادگی مطرح می شود اعتیاد و روابط نامشروع فرزندان نوجوان با سایر افراد است.

رابطه بد والدین و فرزندان و کمبود محبت

یکی از دلایل این امر این است که فرد در خانواده رابطه خوبی با پدر و مادر خود ندارد و بنابراین در بسیاری از موارد با کمبود توجه و کمبود محبت مواجه شده و به دنبال برطرف نمودن این کمبودها در بیرون از محیط خانواده است.

بنابراین به راحتی با دیگر افراد که ممکن است افراد خوبی نباشند پناه برده و به انواع خطرات اجتماعی و اخلاقی دچار می شود و راهکار این امر برقراری ارتباط خوب بین فرزند و والدین و درک متقابل آنها از شرایط یکدیگر می‌باشد.

چالش و مشکل تربیت فرزندان

یکی دیگر از مواردی که مشاوره خانوادگی می توانند جهت بهبود آن اقدام نمایند مشکل تربیت فرزندان است بسیاری از خانواده ها به خصوص خانواده هایی که تازه ازدواج کرده‌ اند و تازه بچه دار شده اند با تربیت فرزند خود دچار مشکلات بسیار فراوانی هستند و همواره از مشاور خانواده در این زمینه طلب یاری و کمک می کند آنها نمی دانند که چگونه بایستی با کودک خود ارتباط برقرار نموده و چگونه مشکلات آن را حل نمایند.

بنابراین جهت دریافت راهکارهایی به مشاور خانوادگی مراجعه می‌کند که مشاور می‌تواند در این زمینه با دانش و تسلط کافی که نسبت به امور کودکان دارد و اطلاعاتی که در این زمینه دارد آنها را یاری نموده و در جهت تربیت هرچه بهتر فرزند و کودک آنها به آنها کمک نماید.

حل مشکلات خانوادگی با فرزند
مشاوره خانوادگی با فرزندان

مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران

همچنین مشکلات اخلاقی و رفتاری همسران از مشکلات مهم و دغدغه‌های اساسی خانواده‌هاست بسیاری از افراد به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند و اذعان می کنند که رابطه خوبی با همسر خود ندارند و به دنبال دریافت راهکارهایی برای بهبود شرایط خود در این زمینه هستند که قطعاً مشاوره خانوادگی با دانش و تسلطی که در زمینه روانشناسی افراد دارد می‌تواند به‌خوبی شخصیت های طرفین را شناخته و به درک درستی از وضعیت و مشکلات آنها برسد و پس از آن راهکارهای مناسبی را جهت خوشبختی هر چه بیشتر آنها و سلامت رابطه آنها به آنها ارائه دهد.

موارد بسیار مهمی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با این سبب گفته شدند که یکی از موارد بسیار مهمی که افراد همواره برای مشاوره به مرکز مشاوره مراجعه می‌کنند مشکلات خانوادگی است و مشاور خانوادگی به عنوان یکی از مشاوران مهم می‌تواند سبب بهتر شدن شرایط خانواده‌ها شود و از آنجایی که خانواده‌ها بنیان جامعه را تشکیل می دهند نقش مشاوره خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند باعث سلامت فکری و اخلاقی و اجتماعی جامعه نیز شده و جامعه را نیز در شرایط بهتر و مطلوب ‌تری قرار دهد.

بنابراین مشاوران بایستی بر اهمیت کار خود واقف بوده و بدانند که با اصلاح امور خانواده می ‌توانند نقش مهمی را در سلامت کلی جامعه نیز به نمایند اگر فردی را می شناسید که در زمینه خانوادگی با انواع مشکلات خانوادگی اعم از روابط نامطلوب با همسرخود فقدان دانش کافی در زمینه تربیت فرزند فقدان مهارت کافی در زمینه ارتباط با فرزندان نوجوان و یا همینطور مشکلات ارتباطی دیگر با سایر اعضای خانواده رو به رو است.

بایستی او را به مرکز مشاوره معرفی نموده تا بتواند جهت انجام مشاوره خانوادگی اقدام نماید و از این راه مشکلات یکی پس از دیگری از پیش رو برداشته و آینده‌ی مناسب تر و سالم تر را برای خود رقم بزند.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن مشکلات متعدد خانوادگی زمان کافی را برای مشاوره و مراجعه به مرکز مشاوره ندارند و مشکلات را نادیده گرفته و یا کوچک می شمارند و مرحله به مرحله مشکلات را پشت گوش انداخته و سبب می‌شوند که در آینده این مشکلات کوچک بر روی هم تلنبار شده و مشکلات متعددی و بزرگتری را برای افراد و خانواده به وجود بیاورند

انواع مشاوره های خانوادگی

بایستی به این افراد گوشزد نماییم که مشکلات اگرچه کوچک و ناچیز انگاشته می شوند می‌توانند در آینده سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد و بزرگتری شده و خانواده را در شرایط بغرنج و ناامنی قرار بدهند.

بنابراین در صورت داشتن کوچک ترین مشکلات نیز می توانید به راحتی با مشاور خود مشورت نمایید و اگر مشکلی در زمینه هزینه و یا زمان ناکافی دارید می توانید از سایر انواع مشاوره های غیر حضوری خانواده ایم.

مانند مشاوره های تلفنی مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و یا مشاوره از طریق سایت ما که می تواند به صورت نوشتاری یا صوتی و تصویری باشد اقدام نموده و مشکلات کوچک خود را قبل از اینکه به مشکلاتی بزرگتر تبدیل شوند به راحتی و به آسانی درمان و حل نمایید.

مشاور خانوادگی حاضر در مرکز مشاوره ما افرادی با تجربه و ماهر بوده و با سابقه طولانی در این زمینه نسبت به انواع مشکلات خانوادگی و مشکلات روابط میان خانواده ها اگاه هستند.

بنابراین می‌ توانند به ‌راحتی کمک شایان توجهی را به افراد در جهت حل مشکلات خانوادگی خود نموده و از این طریق گام مهمی را برای فراهم نمودن زندگی هر چه بهتر برای آنها بردارند و ان ها را از بابت داشتن اینده ای بهتر و خوشبختی روز افزون مطمن تر نمایند.

چرا مراجعه به مشاور خانوادگی
برگرداندن زن به زندگی
مشکلات جوانان با والدین
چک کردن گوشی همسر
والدین بی توجه
دعوای خانوادگی
تاثیر دعوای والدین
اختلافات و مشکلات خانوادگی
The last comment and 53 other comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاور خانوادگی

1 - مشاوره خانواده چیست؟

به فرآیند درمانی روابط میان اعضای خانواده و زوجین گفته می شود. افراد زیر را شامل می شود: زن و مرد خانواده همسر فرزندان و والدین خواهر و برادر دوستان همسر احتمال خیانت دعوا نزاع خانوادگی

2 - آیا مشاوره خانواده تلفنی و حضوری وجود دارد؟

بله. مرکز مشاوره مشاورانه این امکان را برای شما فراهم کرده است که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری بتوانید با برترین و با تجربه ترین مشاوران در ارتباط باشید.

3 - امکان مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد؟

بله. در سایت مرکز مشاورانه این امکان به صورت رایگان قرار داده شده است ولی دقت کنید که مشاوره تلفنی و حضوری سریعتر نتیجه خواهد داد. برای شناسایی مراکز مشاوره برتر به سایت مشاورانه مراجعه کنید و راهنمایی و مشورت دریافت کنید.

340 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
سمانه
12 ساعت پیش
منتظر تایید مدیر سایت

پپ

زهرا رحیمی
9 روز پیش

سلام من ی سوال پرسیدم ولی جواب ندادین😢میشه زود جواب بدین اگ ممکنه😔

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
9 روز پیش
پاسخ به  زهرا رحیمی

زهرا جان پاسخ شما ارسال شد مجدد چک کنید.

سونا
9 روز پیش

سلام. من چند سالی هست که همسرم رو از دست دادم و حدود ۱ سال هست که با مردی متاهل آشنا شدم. خیلی مراقبم به خانواده اش آسیب نرسونم و خودم همیشه میگم مراقب باشه. مرد خوبیه فقط هنوز درگیر رابطه قبلیش با یک خانم متاهل هست. یعنی وقتی با اون دعوا کرده بود با من آشنا شد و چندین بار من متوجه شدم با اون حرف میزنه و یکبار به دیدنش هم رفته. ولی چند وقت پیش حال این آقا خیلی بد شد و برای من درد و دل کرد که فهمیده اون خانوم با یه آقایی دوست شده… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
9 روز پیش
پاسخ به  سونا

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم شما از ارتباط با مرد متاهلی صحبت می کنید که این آقا جز ارتباط با همسرشان ارتباط با خانم متاهل دیگری هم دارند خب این مسیر می تواند با آسیب های زیادی همراه شود در هرصورت این آقا تعهد به زندگی مشترکشان ندارند و ارتباط با شما و این خانم در هرصورت خیانت محسوب میشود. بهتر است در احترام به احساسات خود به واقعیت های این رابطه نیز توجه کنید چون این ارتباط در هرصورت مسیر مشخصی را دنبال نمی کند و حتی اگر ارتباط با این خانم متاهل هم تمام شود بازهم… ادامه دیدگاه »

سونا
9 روز پیش

سلام. من چند سالی هست که همسرم رو از دست دادم و حدود ۱ سال هست که با آقایی آشنا شدم. مرد خوبیه فقط هنوز درگیر رابطه قبلیش هست. یعنی وقتی با اون دعوا کرده بود با من آشنا شد و چندین بار من متوجه شدم با اون حرف میزنه و یکبار به دیدنش هم رفته. ولی چند وقت پیش حال این آقا خیلی بد شد و برای من درد و دل کرد که فهمیده اون خانوم با یه آقایی دوست شده و ازش توقع نداشته این کار رو کنه. هر چی من گفتم مگه بین شما همه چی تموم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
9 روز پیش
پاسخ به  سونا

سلام به شما سونا جان ببین عزیزم احساساتی که به این اقا داری قابل احترام هست اما توجه به توضیحات شما این اقا اصلا از رابطه قبلی خود جدا نشده اند با این رفت و برگشت ها و قول گرفتن برای وارد ارتباط دیگر نشدن خب همه اینها نشان می دهد که این اقا هنوز امادگی ارتباط جدیدی را ندارند و خب تا زمان که ارتباط قبلی خود را به صورت کامل تمام نکرده اند وارد ارتباط بودن با این اقا می تواند سالها به همین شکل ادامه یابد. بهتر است در این مسیر در احترام به ایشان تصمیم خودتان… ادامه دیدگاه »

زهرا رحیمی
10 روز پیش

سلام خسته نباشید…من۲۴ سالمه و همسرم ۳۱ و ۳ ساله نامزدیم و بخاطر کرونا عروسیمون عقب افتاده…راستش یه مسئله ای هس که خاستم ازتون کمک بگیرم، من به همسرم به شدت وابسته شدم و متاسفانه تو این مورد نقطه ضعف نشون دادم😔جوری شده که کلا رنگ آرامش از زندگیم رفته همیشه در اظطراب و استرسم…میخوام همه ی توجه و محبتش فقط برای من باشه وقتی به یکی جز من توجه نشون میده خیلی ناراحت میشم…چن بار به مشاوره رفتم و گفتن که شخصیت قدرت طلب و کمالگرا دارم و عزت نفسم خیلی پایینه ولی من هرکاری میکنم نمیتونم از این… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
9 روز پیش
پاسخ به  زهرا رحیمی

سلام به شما زهرا جان احساساتی که به نامزدتان دارید قابل احترام هست اما عزیزم در هرصورت نامزد شما روابط دیگری هم با دوستان، خانواده، همکاران و… دارند که برایشان ارزشمند می باشد و این امکان که تنها شما را دوست داشته باشند و یا به شما توجه کنند وجود ندارد اما دوست داشتن دیگران از دوست داشتن شما کم نمی کند چون هریک از شماها در جایگاهای مختلفی نسبت به ایشان قرار دارید. این میزان از وابستگی هم برای خود شما و هم نامزدتان می تواند فشار روحی و درگیری های زیادی ایجاد کند پس بهتر است که در… ادامه دیدگاه »

ایمان
11 روز پیش

سلام وقت بخیر
من ی سوال پرسیده بودم بهم مشاوره ندادید

ایمان
14 روز پیش

سلام و خدا قوت من ی خواهر زاده دارم ک ۱۸ سالشه الان نزدیک ۶ ماه فهمیدم ک دوست پسر داره و تو اینستا هم فالو کرده به نظر شما الان من باید چ کار کنم ب مامانش بگم یا خودم باهاش برخورد کنم چون ک میدونم الان حدود ی سال هست ک توی رابطه هستند پس اگه برای ازدواج و شناخت پیش از ازدواج بود ک الان دیگه بعد این همه زمان ی تصمیمی گرفته بودند از این میترسم که از خواهر زادم سواستفاده کنه .خواهشن جواب منو بدید باید چ کار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
11 روز پیش
پاسخ به  ایمان

سلام به شما آقا ایمان نگرانی شما برای خواهر زادیتان قابل احترام هست اما در این مسیر بهتر است که به خواهرتان و یا پدر او چیزی نگوید و تصمیم گیری در این مورد را بر عهده خودش قرار بدهید اما اگر نگران او هستید در زمان مناسبی که فرد دیگری حضور ندارد بدون سرزنش و یا توهین و یا دعوا می توانید اطلاع خودتان در مورد این موضوع را بیان کنید و به احساسات او احترام بگذارید تا در این مسیر حاضر به صحبت و کمک و مشورت گرفتن از شما شوند در این حالت می توانید بهتر به… ادامه دیدگاه »

Zahra
21 روز پیش

سلام وقت بخیر،بنده ۹سال هست که ازدواج کرده و رابطه خیلی خوبی با همسرم دارم و از نظر اخلاقی خیلی خوب است و تا بحال مشکل خاصی باهم نداشتیم .اما متوجه شدم که همسرم دیروز یک عدد قرص ترامادول مصرف کرده و خودش خیلی ابراز پشیمانی کرد وگفت که دلیلش هم مشکل جنسی بوده.من الان باید چه رفتاری کنم؟

Last edited 21 روز پیش by Zahra
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
21 روز پیش
پاسخ به  Zahra

سلام به شما زهرا جان در همین قسمت می توانید سوال خود را ارسال کنید و با داشتن لینک می توانید جواب سوال را در زیر سوال دریافت کنید.

پاییزی
29 روز پیش

سلام خسته نباشید من الان حدود ۶ ماه است که عقد شدم و من و همسرم رابطه بسیار خوب و صمیمی با هم دیگه داریم. نامزدم ۲۲ سالشونه و انسان بسیار دست و دلباز و بخشنده ای هست. مشکل من اینکه ایشون با تمام فضائل اخلاقی که داره ولی خب جوونه و یه اخلاقایی داره که من شاید هنوز قلقش رو ندارم.. من از یه سری کارهایی مثل دست دست کردن و امروز و فردا کردن و کلا تنبلی خوشم نمیاد و با محبت و احترام این موضوع رو باهاشون در میون گذاشتم، و ایشون هم با یه چشم گفتن… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
29 روز پیش
پاسخ به  پاییزی

سلام به شما دوست عزیز احساساتی که شماها نسبت به هم دارید قابل احترام هست اما در این مسیر عزیزم دقت کن که شما نیاز است که به بعد شخصیتی ایشان توجه کنید چون در هرصورت ایشان در کنار تمام ویژگی های خوبی که دارند ممکن است در بعضی از موارد هم ضعف داشته باشند و خب شما نیاز است که در این مورد به همه ویژگی های ایشان در کنار هم توجه کنید. در مورد این مسائل خب شما بهتر است در اول ایشان را به عنوان یک آدم بالغ بپذیرید در هرصورت این کارهایی که بیان می کنید… ادامه دیدگاه »

رها۷۰
1 ماه پیش

باسلام، من و شوهرم ۸ ساله ازدواج کردیم و صاحب ۲ دخترهستیم.شوهرم مذهبی هستن و خداروشکر رابطه خوب و صمیمی و عاشقانه ای باهم داشتیم و داریم اما حدود یک سال و نیم پیش، اواخر دوران بارداریم متوجه شدم همسرم با خانمی چت دارن، حدس میزدم کی باشه ولی ب روش نیاوردم تا چند روز قبل از زایمانم ی پیام رو گوشیش دیدم به ی شماره ناشناس ک با کلمات محبت آمیز،ازش خواسته ی جنسی بصورت چت داشت، اون روز تو اون شرایط من ،تو روزهایی که درد زایمان داشتم این قضیه خیییلی سخت بود و باور نمیکردم، همش میگفتم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  رها۷۰

سلام به شما رها جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما یک موضوع مهم در زمان بارداری که نیاز است مورد توجه هردو زوج باشد ارتباط خودشان می باشد اینکه بدانند قرار است چه مسیری را تجربه کنند و هریک چه مسئولیت های جدیدی خواهند داشت و حتی ارتباط و مشکلات در این مسیر چیست چون خیانت به شکل های مختلف می تواند در این زمان رخ بدهد که نیاز به مراقبت دارد. بهتر بود در همان زمان بجای اینکه با چک کردن و خواندن پیام های آنها به خودتان… ادامه دیدگاه »

رها۷۰
1 ماه پیش

پیام هایی که با دوست مادرشون بود اصلا پیام های خاص و نگران کننده ای برام نبود و چون شوهرم آدم مهربون و بامحبتی هستن و همه باهاشون درد دل میکننو ایشونم ک با محبت…از طرفی با پسر اون خانوم رفیقن ،و براهمین با توضیحاتی ک بعدا دادن مشکلی نبود، فقط اون یک پیام از ذهنم بیرون نمیره

بنظرتون با شوهرم درمیون بذارم؟؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  رها۷۰

ببین رها جان شما می تونید در این مورد با همسرتان صحبت کنید اما خب بهتر است قبل از صحبت با ایشان واقعا متوجه شوید که از بیان این موضوع به ایشان چه هدفی دارید و خب توقع دارید ایشان چه کاری انجام بدهند و پیشنهاد من به شما این است که قبلا باز کردن مجدد این مورد برای همسرتان در این مورد به صورت حضوری و یا تلفنی با روانشناس جلسه داشته باشید تا افکار و احساسات شما بررسی شود و بتوانید در این مسیر تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

رها۷۰
1 ماه پیش

البته اون یه پیام هم گفتن که فقط شیطنت بوده و هیییچ وقت ادامه نداشته

سارینا
1 ماه پیش

سلام. من ۴ ساله ازدواج کردم و یه دخترِ ۳ ساله دارم.وقتی ۴ ماه از ازدواجمون گذشته بود که متوجه خیانتِ جنسی همسرم شدم، که با وساطت مادرشوهرم قضیه تمام شد. و الان بعد از ۴ سال، شوهرم مدام خیانت میکنه و من میفهمم. از لحاظ مالی پشتوانه ام نیست، مادرشوهرم تمامِ مخارج من و دخترمو متقبل میشه.و باید بخاطرِ یه بسته ی اینترنت ساعتها با هم بحث داشته باشیم. از لحاظ جنسی هم، خیلی زود خسته میشه از اینکه منو به … برسونه، و بهداشت رو هم اصلا رعایت نمیکنه. شبها یا کلا توی سالن میخوابه، یا اونقدر دیر… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  سارینا

سلام به شما سارینا جان قابل درک سهت که روبرو شدن با خیانت های مکرر همسرتان برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر دقت کنید که با وساطتت عموما این مشکلات حل نمی شود چون این رفتاری می باشد که بارها تکرار شده است و خب نیاز است که دلایل خیانت بررسی شود تا بتوان در این مورد نتیجه گیری بهتری داشت در این مسیر بهتر است با همسرتان به روانشناس مراجعه کنید چون این مشکلات هم می تواند برای خود شما ها و هم فرزندتان فشار روحی زیادی را ایجاد کند و… ادامه دیدگاه »

احمد
1 ماه پیش

خانواده

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  احمد

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خودتونو ارسال کنید و با داشتن لینک جواب را در زیر سوال دریافت کنید.

یه خواهر
2 ماه پیش

  خواهمندم به سوال من سریعا جواب بدید پدر من مدام به آلت تناسلی برادر کوچیکم دست میزنه و اون رو میمالونه هر چقد تذکر میدم که این کارو نکن باز بچه رو که بغل میگیره این کارو میکنه برادر من سال بعد میره کلاس اول ……هر چقد من و مادرم و باقی تذکر میدیم بی فایده است….. امروز به شدت با پدرم دعوا کردم و گفتم این کار یه ادم بچه بازه ….گفتم اندام خصوصی بچه است شما باید بهش یاد بدید این اندام رو هیچ کس نباید دست بزنه بعد خودتون دست میزنید اما در نهایت من رو کتک… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
2 ماه پیش
پاسخ به  یه خواهر

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما برای برادرتان قابل احترام هست اما در این مسیر بهتر است که در این مورد در احترام تذکر خودتان را بدهید اما بقیه مسیر را بر عهده خود پدر و مادرتان قرار بدهید. در هرصورت برادر شما یک کودک هست و اینکه با لمس شدن حتی احساس لذت کند یک امر طبیعی هست اما خب در هرصورت این موضوع ارتباط هم با بچه بازی ندارد پس بهتر است از برچسب زدن خوداری کنید و سعی کنید که مسیر رشدی خودتان را طی کنید و تصمیم گیری در این موارد را بر عهده خود… ادامه دیدگاه »

Nana
2 ماه پیش

سلام خسته نباشید من ۲۴ سالمه و ۱۳ ماهه ک ازدواج کردم من و همسرم هر دو لاغر اندامیم ولی همسرم بدن تپل چه بالاتنه چ پایین تنه دوس داره البته بمن توهین نکرده یا مستقیم نگفته ک اندام لاغر دوس نداره ولی فیلم پورن ک همیشه میبینه ،شخصیت های فیلم ک اندام تپل دارن رو تعریف میکنه و بمن میگه ک من دوس دارم بدن تو پر باشه تا موقع لمس کردن بیشتر لذت ببرم،یکبارم گفت ک تروخدا تپل شو من تا کی زنای دیگه رو دیدنی باید دلم آب شه.همیشه بمن میگه غذا زیاد بخور تپل شو ،من… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
2 ماه پیش
پاسخ به  Nana

سلام به شما دوست عزیز احساساتی که دارید قابل درک هست اما عزیزم در اینجا چند موضوع مهم وجود دارد که بهتر است باهم به آن توجه کنیم. ۱٫ در اول اینکه خب همسرتان شما را همین گونه که بوده اید در زمان ازدواج انتخاب کرده اند و مورد پذیرش قرار داده اند پس اینکه حالا بیان می کنند دوست دارند مقداری تپل تر شوید به معنای بد بودن الان شما از نظر اندامی نیست بلکه این است که خب این ویژگی را دوست دارند بله اگر ایشان را مجبور به این رفتار می کردند و یا در زمان فعلی… ادامه دیدگاه »

Nana
2 ماه پیش

صحبت شما درست😍 ولی من نمیتونم چاق شم استعدادشو ندارم حتی موقع رابطه جنسی همش این ذهنمو درگیر میکنه ک همسرم بدن منو دوس نداره و فقط داره تظاهر میکنه ک راضیه اینو من متوجه میشم از حرفا و رفتارش این باعث سرد شدن رابطمون شده الانم حدود دو هفته ای هست ک قهریم بخاطر همین حرفام ک مجبور شدم باهاش درمیون بزارم در ادامه بحثای دیگه شروع شد منحر ب قهرمون شد.چجور خودمو قانع کنم من اول باید از خودم شروع کنم ولی نمیتونم. همیشه ذهنم درگیره ک وقتی همسرم خانم دیگه ای رو ببینه با خودش چ فکری… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
2 ماه پیش
پاسخ به  Nana

در هرصورت اصراری بر چاق شدن شما نیست اما این به این معنا هم نیست که ایشان شما را دوست ندارند و در این مسیر اگر بخواهید این موضوع را به همه روابط تعمیم بدهید می تواند زندگی شما را در مسائل دیگر نیز تحت تاثیر قرار بدهد.
با توجه به اینکه این موضوع برای شما باعث درگیری و مشکلات زیادی شده است بهتر است باهم به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در این مسیر بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

فرزانه
2 ماه پیش

سلام من ۱۵سال ازدواج کردم ۲ سال هستش که برادرم ازدواج کرده و اوایل عروسمون اذیت می کرد، حالا با شوهرم کلی بحث داریم سر اینکه عروستون بد هستش چرا پدرت خونه داده نشستن ،چرا با پسرش زمین شریکی خریده ، شوهرم می گه تو که به اونا زیاد محبت می کنی چرا برای پسرش از لحاظ مالی اون کارها رو انجام می ده،چرا به تو چیزی نمی ده،اگه به تو هم از نظر مالی چیزی نمی ده ،به اون ها هم نباید بده،،،،البته من هم تا حالا از پدرم چیزی نخواستم و از لحاظ مالی مشکلی نداریم ولی شوهرم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
2 ماه پیش
پاسخ به  فرزانه

سلام به شما فرزانه جان قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر بهتر است که از مقایسه کردن خودتان و زندگی مشترکتان با هر فرد دیگری خوداری کنید . برادر و عروس شما اختیار رفتار خود را دارند و در این مسیر خب اگر خانواده کمکی می کنند حتما در اول آنها از پدر کمک خواسته اند و در این مسیر خب نیاز است که اگر نیازی وجود دارد در احترام بیان شود و نسبت به شرایط در این مورد می توانید تصمیم گیری کنید. اما در… ادامه دیدگاه »

هما
3 ماه پیش

سلام من ۴۰,سالم شوهرم ۴۷سال دوتادختر۱۸.۱۶ساله داریم ۲۰ساله ازدواج کردیم همسرم بیش ازحدبه پدرومادروخانوادش اهمیت میده مادرجه دوم اولویت‌های زندگیش هستیم درزندگی سرکوچکترین مسأله ای قهرمیکنه وکم محلی می‌کنه همیشه هم من مقصر می‌دونه درصورتیکه من اشتباهی نکردم زندگی راخیلی رؤیایی تصورمیکنه ومیخاداصلاهیچ بحث ودعوایی نباشه من و بچه ها که باهم بحثمون میشه من مقصر می‌دونه واقعازندگی برام سخت شده نمیدونم چکارکنم ازلحاظ مالی اگه هم ماازش پول بخایم هم خانوادش اونهاراترجیح میده اول تأمین کنه بعدمایه راهنمایی کنید من بتونم زندگی را ادامه بدم بخاطردخترام نمیخام فکرجدایی باشم شوهرم هم دوست دارم ولی اعصابم خیلی خراب شده

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  هما

سلام به شما هما جان درک میکنم که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر بهتر است که در اول از مقایسه خودتان با هر فردی خوداری کنید و در این مسیر بعد از ۲۰ سال زندگی مشترک می توانید بعد شخصیتی همسرتان را بشناسید و در این مسیر نیز بهتر عمل کنید . برای صحبت و بیان نیازها بهتر است در صحبت از هرگونه مقایسه و صحبت در مورد خانواده همسرتان خوداری کنید و بعد نیازهای خود را بیان کنید و سعی کنید که در زمان مناسبی اگر فکر می کنید… ادامه دیدگاه »

زهرا کریمی
3 ماه پیش

سلام من الان سه ساله ازدواج کردم از دو تا شهرستان و الان با خانواده همسرم زندگی میکنم شغل همسرم کشاورزیه اینجا رسمشونه که خانم ها هم باید کار کنن اما من نمی‌دونستم اوایل زندگیم از سر تنهایی و غریبی همراه شوهرم میرفتم و کمکش میدادم اما تبدیل شد به وظیفه کارش بشدت سخت و طاقت فرساست الان از نظر جسمی و روانی تحت فشار هستم به همسرم گفتم دیگه نمیام اما بداخلاقی کرد باهام و خانوادش هم تحت فشار میزارنش الان نمیدونم چکار کنم اگر برم کار کنم خودم دچار مشکلات زیادی میشم اگر نرم همسرم دست تنهاست و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  زهرا کریمی

سلام به شما زهرا جان درک میکنم که این شرایط برای شما با فشار روحی و جسمی زیادی همراه شده است اما عزیزم بهتر بود که قبل از ازدواج به شرایط و مسیر کاری و توقعاتی که در این مسیر از شما وجود دارد بهتر بود که توجه بیشتری انجام می دادید. در این مسیر در زمان فعلی نیاز است که شما و همسرتان در احترام به خانواده سعی کنید مسیر ارتباطی خودتان را بسازید و در این مسیر با ایشان صحبت کنید و بیان کنید که این شرایط برای شما با چه مشکلاتی همراه می شود . در کنار… ادامه دیدگاه »

jaaaaj
3 ماه پیش

سلام خسته نباشید من یک دختر ۱۷ ساله هستم و آرزوی خلبانی دارم و چند وقت پیش با یک متخصص در حوضه خلبانی صحبت کردیم و شرایطم را به ایشون گفتم و ایشون هم پیشنهادشون به من این بود که در خارج از کشور در این رشته تحصیل کنم و بعد برای راه های مهاجرت تحقیق کردم و خواستم از طریق کنکور کشور مقصد اقدام کنم و متاسفانه از ابتدا همیشه خانواده ام توانایی های من را پایین میبینند و حس میکنند نمیتوانم به خواسته ام برسم و بلند پروازی میکنم به این علت کاملا مقابل من ایستاده اند جند… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  jaaaaj

سلام به شما دوست عزیز علایقی که دارید قابل احترام می باشد اما در این مسیر نیاز است که شما با توجه به شرایط درسی و مسیر شغلی و همچنین شرایط مالی خانواده برای رفتن به خارج از کشور در این مورد تصمیم گیری کنید. در این مسیر بهتر است که در احترام به خانواده با آنها صحبت کنید و مسیر مد نظرتان را با آنها در میان بگذارید در کنار اینکه توقعات خودتان را نیز بیان کنید تا بتوانید در کنار هم در این مورد تصمیم گیری کنید. البته ما در کشور خودمان نیز شرایط تحصیلی در این رشته… ادامه دیدگاه »

jaaaaj
3 ماه پیش

سلام متاسفانه ما هر شب در این مورد حرف میزنیم اما یه شب میگن اوکی قانع شدیم شب بعد میزنن زیر همه چی و دوباره همون بحث رو تکرار میکنیم و اصلا نتیجه نمیده از لحاظ شرایط مالی و… هم خانواده مشکلی ندارن

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  jaaaaj

در این مورد نیاز است که شما به آنها بیان کنید که این تغییر دیدگاها برای شما سردگمی ایجاد کرده است و در این مورد می خواهید که دلایل مخالفت خود را بیان کنند در این حالت می توانید در مورد این موارد باهم تعامل کنید و آنها را بررسی کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

پری
3 ماه پیش

سلام من یه دختر ۱۶ ساله هستم که خیلی به گویندگی و مجریگری علاقه دارم توی یه روستا زندگی میکنم که سطح شعور و فرهنگ ادماش پایینه جوری که اگه عکس یه دختر توی این روستا پخش بشه یا یه دختر توی ردستا چادر نپوشه انگ خراب بودن بهش میزنن. از طزیق فضای مجازی کلاس فن بیان و گویندگی رفتم ولی چون رادیویی نبوده توی روستا نتونستم ادامه بدم تصمیم گرفتم از طریق اینستاگرام یا فیسبوک ادامه بدم ولی الان ۲ ساله دارم تلاش میکنم و هیچی نشده دوستم میگه بخاطر اینکه از چهرت ویدیو نمیگیری خانوادم میدونن چقدر عاشق… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  پری

سلام به شما پری جان علایق و احساساتی که دارید قابل احترام هست اما در این مسیر خب شما می توانید در آینده زمانی که وارد فضای دانشگاه و در محیط بزرگ تری شدید به این علاقه خود توجه بیشتری کنید اما در زمان فعلی بهتر است که با پدر و مادر برای اینکه با یک پوشش معمول و مورد پذیرش در این مسیر پیش بروید صحبت کنید چون در هرصورت شرایط فرهنگی می تواند در تصمیم گیری ها تاثیر داشته باشد اما بهتر است که سعی کنید در احترام به تفاوت ها پیش بروید تا بتوانید پشتیبانی خانواده را… ادامه دیدگاه »

نام
3 ماه پیش

باسلام.خانمی هستم ۳۵ ساله ک دو دختر ۱۶ و ۹ ساله دارم ک چندسال از همسرم جداشدم و همراه دخترام خونه پدرم زندگی میکنم و هیچ و شغل و پس اندازی ندارم.جدیدا با اقای ۴۹ ساله اشنا شدم ک ایشون تاحالا ازدواج نکردن و بخاطر ورشکستگی هیچ پول و پس ندازی نداره و حقوق ۴ میلیون میگیره و همراه مادر وخانوادش زندگی میکنه.من چنتا مشکل دارم ۱ .دختر ۱۶ ساله م خواستگار داره اونو شوهر بدم خودمم بتونم با این اقا ازدواج کنم۲. نمیدونم این اقا ک هیچ پولی نداره میتونه خرجی خونه بده گفته میتونه فقط یک خونه اجاره… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  نام

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط زندگی با خانواده برای شما با مشکلاتی همراه می باشد در کنار اینکه خب نیازهایی دارید که در ارتباط و ازدواج پاسخ داده می شود اما در این مسیر دقت کنید که شما در مورد سوال اول دخترتان تنها ۱۶ سال دارد یعنی در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن وارد شدن به پروسه ازدواج یعنی ریسک بسیار بالا پس بهتر است که در این مسیر عجولانه تصمیم گیری نکنید و در صورت امکان اگر خانواده شرایط نگهداری و بودن دخترتان در کنارشان را دارند خب از… ادامه دیدگاه »

نام
3 ماه پیش

باسلام

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
3 ماه پیش
پاسخ به  نام

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خودتونو ارسال کنید.

بهروز
5 ماه پیش

درود بر شما من و همسرم ۱۰ ساله ازدواج کردیم و یه دختر ۶ ساله هم داریم .از نظر مالی هم خدا رو شکر مشکلی نداریم .مشکل ما از جایی شروع شد که حدود ۳ سال پیش بعد از چند ماه مشاجره هر روزه به من گفت باید یه حرفی بهت بگم و اونوقت گفت که من حدود یک سال هست که با دوست پسر قبلیم (دوران مجردی) ارتباط برقرار کردم.بسیار سخت بود برام اصلا فکر همچین چیزی رو نمی کردم ما با عشق به هم.رسیده بودیم و حالا ارتباط با یه نفر دیگه؟ !! خلاصه بعد از بحث و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
5 ماه پیش
پاسخ به  بهروز

سلام به شما آقا بهروز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما دقت کنید که در اول موضوع مهم فرزندتان می باشد که به هیچ عنوان در مورد این مسائل در مقابل او صحبت نکنید چون می تواند آسیب های زیادی برای او به همراه داشته باشد در کنار اینکه مشاجرهای مداوم شما نیز آسیبی کمتر از طلاق برای هر سه شما ندارد . در اول اینکه اگر قرار است این مسیر تغییر کند در اول نیاز است که همسر شما به اشتباه بودن مسیر خود آگاه شوند در این حالت… ادامه دیدگاه »

Maryam
5 ماه پیش

باسلام خسته نباشد من یه خواهرشوهر دارم ایشون ۱۰سالشه ولی اندازه یه آدم۲۰ساله میفهمه شاید مسخره باشه ولی ایشون من رو بارها با دخالتش تو کارم یا رفتارش آزار داده من خیلی دوستش دارم ولی واقعا دیگ نمیدونم چیکار کنم باهاش گاهی اوقات باهاش برخورد کردم گاهی ام گذاشتم به پای بچگیش ولی دیگ نمیتونم خسته شدم جایی میخوام برم دنبالمه چیزی خریدم میاد سرک میکشه ببینه چیه من هم آدمی هستم که خیلی از این که بخوام ب دیگران بگم چیکارمیکنم یا چی خریدم خوشم نمیاد و ایشون با این کارش به کل خانواده شوهرم آمار میده زن داداش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
5 ماه پیش
پاسخ به  Maryam

سلام به شما مریم جان ببین عزیزم اینکه یک کودک ده ساله حرف های بزرگ سالان را می زند اصلا به این معنا نیست که به رشد کافی رسیده است و اگر شما بخواهید خود را درگیر حسادت و یا دیدگاهای کودکانه خواهر همسرتان کنید و درگیر رفتارهای او شوید خب این می تواند برای شما و هسمرتان مشکلات زیادی ایجاد کند . در کنار اینکه توجه بیشتر به رفتارها و صحبت های او باعث ایجاد تکرار بیشتر آن می شود بهتر است که شما مسیر زندگی مشترک خودتان را طی کنید و در این مسیر اگر بی احترامی وجود… ادامه دیدگاه »

....
5 ماه پیش

سلام. وقت بخیر. من باشوهرم مشکل دارم بارهاخونه روترک کردم واون هربارباالتماس وارتجاع منوبرگردونده. وقول داده رفتارشوعوص کنه. ولی فقط۲هفته خوبه. دوباره برمیگرده سرجای اولش. مشکلش اینه برامن خرج نمیکنه. توزندگی توومن زیادمیکنه. ماشین داشته بنام من زده. ولی هروقت سالمه سوارمیشه تاماشین خراب میشه میگه مال من نیست خرج نمیکنم. انگاریک ادم دوشخصیتیه. ۲۰ساله دارم تحملش میکنم البته این چندسال اخیربیشتربخاطردوتادخترمه. وگرنه قیدزندگی رومیزدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته(@moshaver)
5 ماه پیش
پاسخ به  ....

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر با توجه به اینکه سالها این مسیر ارتباطی ادامه دارد بهتر است که به باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون نیاز است که بعد شخصیتی و رفتاری هردوی شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در این مسیر به هردوی شما در ایجاد مسیر تعاملی بهتر و تصمیم گیری بر مبنای شناخت پیش بروید. زندگی مشترک یک مسیر دو نفره می باشد با تمام تفاوت هایی که وجود دارد و نیاز است که به مرور… ادامه دیدگاه »

1 4 5 6
4.1 14 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)