کاندوم مردانه چیست؟

یکی از لذت بخش ترین قسمت زندگی بارداری و فرزندآوری می باشد اما در صورتی که زن و مرد هر دو آمادگی لازم برای آمدن یک نوزاد را داشته باشند و براساس برنامه ریزی قبلی بچه دار شوند.

اگر زن و مرد برای فرزند آوری آمادگی لازم را نداشته باشند و بدون استفاده از کاندوم مردانه رابطه برقرار کنند، ممکن است نتیجه بی بی چک مثبت شود و فرد باردار باشد، در این صورت زوجین با یک فاجعه رو به رو خواهند شد.

در این شرایط زوجین احتمالا بعد از بارداری ناخواسته تصمیم به سقط جنین می گیرند که پیامد های روحی و جسمی بدی برای زوجین به وجود خواهد آمد، از طرف دیگر رابطه جنسی بدون استفاده از کاندوم ممکن است باعث بیماری جنسی شود.

زوجین به خاطر ترس از بارداری ناخواسته و انواع بیماری های مقاربتی خطرناک ممکن است از رابطه جنسی خود لذت نبرند.

به همین دلیل برای آن که سکس ایمن و بدون دلهره داشته باشند باید از کاندوم استفاده کنند.

در این مقاله با نوع مردانه کاندوم آشنا می شوید که در مورد معایب و مزایای آن به طور کامل توضیحاتی را بیان کرده ایم.

کاندوم مردانه چیست و برای چه کاری استفاده می شود؟

کاندوم ها را به دو دسته کلی می توان تقسیم کرد : کاندوم های داخلی و کاندوم های خارجی

کاندوم های خارجی مخصوص آقایان می باشد و بر روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد.

کاندوم داخلی مخصوص زنان می باشد که هنگام رابطه جنسی در داخل واژن زن قرار می گیرد و به کاندوم زنانه معروف می باشند.

کاندوم های زنانه و مردانه هر دو یک کارایی دارند که در این مقاله قصد داریم کاندوم مردانه را مورد بررسی قرار دهیم و توضیحاتی را ارائه دهیم.

کاندوم مردانه از جنس لاتکس یا پلی اورتان می باشد که به صورت یک بار مصرف مورد استفاده قرار می گیرد و در هنگام رابطه جنسی بر روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد تا مایع منی به داخل واژن زن وارد نشود.

بر روی اکثر کاندوم های مردانه یک مخزن کوچک قرار دارد که بر روی نوک کاندوم تعبیه شده است و در هنگام انزال اسپرم ها در درون آن ذخیره می شوند.

کاندوم های مردانه کارایی زیادی دارند که مواردی از آن در زیر ذکر شده است:

 • جلوگیری از بارداری
 • محافظت در مقابل انواع بیماری های عفونتی جنسی از قبیل کلامیدیا، سوزاک، سیفلیس، تب خال تناسلی
 • هنگام رابطه واژینال
 • رابطه مقعدی
 • رابطه دهانی
بر اساس مطالعات روانشناسی تلفنی آیا لازم است که زن و مرد درباره ی نیاز های جنسی خود با یکدیگر صحبت کنند ؟

نحوه استفاده از کاندوم مردانه

برای استفاده از کاندوم های مردانه باید بر اساس دستور العمل هایی که در مقاله بیان شده است، عمل کنید و با استفاده از کاندوم یک رابطه لذت بخش و محافظت شده را تجربه کنید.

 • مرحله اول : هنگامی که آلت تناسلی شما به حالت نعوظ رسید، با احتیاط آن را از بسته خارج کرده و مواظب باشید تا با ناخن و دندان پاره نشد.

سپس آن را به آرامی بر روی آلت تناسلی خود قرار دهید و به سمت پایین و انتهای آلت بکشانید.

 • گام دوم : بعد از گذاشتن کاندوم از مقداری روان کننده مانند آب بر روی کاندوم استفاده کنید، اما باید مواظب باشید که قبل از گذاشتن کاندوم روی آلت تان روان کننده نریزید زیرا باعث لغزش کاندوم می شود و کاندوم به درستی بر روی آلت تناسلی قرار نمی گیرد.
 • مرحله سوم : هنگامی که رابطه جنسی برقرار می کنید مواظب کاندوم باشید و بررسی کنید آیا دقیق بر روی آلت قرار گرفته است و پاره نشده باشد.

بعد از این که رابطه جنسی به پایان رسید، کاندوم را قبل از این که آلت تناسلی تان نرم شود با احتیاط بیرون آورید و مواظب باشید تا مایع منی از آن خارج نشود و آن را در سطل زباله قرار دهید.

مزایا و معایب استفاده از کاندوم مردانه

هنگامی که از کاندوم مردانه استفاده می کنید با مزایا و معایبی رو به رو می باشد که در این مقاله توضیحاتی در مورد آن بیان شده است.

با مطالعه معایب و مزایای آن می توانید تصمیم بگیرید که مزایای استفاده از کاندوم برای شما بهتر و مهم تر است یا به دلیل معایب کاندوم نمی خواهید از آن استفاده کنید.

کاندوم مردانه

مزایای استفاده از کاندوم مردانه

امروزه خوشبختانه بسیاری از مردم با مزایای کاندوم مردانه آشنا هستند و آگاهی های لازم را در این زمینه دارند و به طور مداوم در هنگامی رابطه جنسی از کاندوم استفاده می کنند.

در ادامه این مقاله به طور کامل مزایای کاندوم ها بیان شده است تا مزیت های آن را به خوبی بشناسید و از آن استفاده درستی داشته باشید. فواید آن به طور خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

 • پیشگیری از بارداری
 • جلوگیری و پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی
 • نداشتن هر گونه عارضه جانبی، مگر این که فرد به لاتکس حساسیت داشته باشد.
 • دسترسی آسان و موجود بودن کاندوم در همه داروخانه ها و برخی از فروشگاه ها
 • عدم نیاز به تجویز و نسخه پزشک
 • عدم تاثیر بر بارداری زنان و مردان در آینده
 • جلوگیری از ارگاسم زودرس در مردان