تست سنجش استرس و اضطراب

تست سنجش استرس و اضطراب

تست سنجش استرس و اضطراب یکی از معروف ترین روش های سنجش میزان اضطراب است.

در پرسشنامه زیر لیستی از علائم رایج اضطراب ذکر شده اند.

لطفا هر کدام را به دقت مطالعه نموده و نشان دهید که تا چه اندازه هر کدام از این علائم شما را در طول هفته گذشته تا به امروز اذیت کرده است.

**سایت مشاورانه در زمینه آموزش تشخیص، درمان استرس و اضطراب مقالاتی را با عنایت به جدیدترین روش های درمانی در اختیار شما قرار داده است.**

قبل از زدن تست سنجش استرس و اضطراب مطالعه کنید

در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد استرس وجود دارد:

 • استرس به بدن کمک می کند تا با خطر مواجه شود.
 • علائم می توانند به صورت فیزیکی و روانی باشند.
 • استرس کوتاه مدت می تواند مفید باشد، اما استرس بلند مدت با شرایط سلامتی مختلف مرتبط است.
 • ما می توانیم برای یادگیری بعضی از نکات مدیریت خود، برای استرس آماده شویم.

 

۱٫احساس کرختی یا مورمور شدن
۲٫احساس داغی و گر گرفتگی (نوشیدن داغ نخورده باشید)
۳٫شلی و سستی در پاها دارم
۴٫نمی توانم آرامش خود را حفظ کنم
۵٫استرس و ترس از وقوع حادثه ای بد و ناگوار
۶٫سرگیجه و احساس سبکی در سر
۷٫تپش قلب یا احساس اشوب در دل
۸٫لرزان و متزلزل بودن
۹٫وحشت زده بودن
۱۰٫عصبی بودن و پرخاشگری
۱۱٫احساس خفگی کردن
۱۲٫لرزش دست ها (بخاطر سکته و یا بیماری قبلی نباشد)
۱۳٫مردد و دو دل بودن
۱۴٫ترس از دست دادن کنترل
۱۵٫دشواری در نفس کشیدن و تنگی نفس
۱۶٫ترس از مردن و یا مرگ عزیزانم
۱۷٫نگران بودن
۱۸٫احساس ناراحتی در شکم یا سوءهاضمه
۱۹٫غش کردن یا از حال رفتن
۲۰٫برافروختگی صورت (یعنی قرمزی گونه ها ویا پیشانی)
۲۱٫عرق کردن بجز بخاطر گرمی هوا یا پرکاری تروئید

96 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. ناشناس گفته:

  من موقعی که معلم ازم میخواد سوال کنه یا وقتی امتحان دارم خیلی دست پاچه میشم و استرس وحشتناکی میگیرم دست و پام میلرزه یخ میزنم ولی گرمم میشه و عرق میکنم و قلبم شروع میکنه به تپیدن جوری که صداش رو میشنوم وحسش میکنم و انگار تو سرم اتیش روشن میشه داغ میکنم و اصلا نمیتونم به خودم مسلط بشم و ارامش داشته باشم هر کار میکنم که بتونم خودمو کنترل کنم نمیشه نمیتونم ۱۷ سالمه

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   همه این علایم جسمی مانند تعرق ، لرز،دستپاچگی،لرزش دست و پا و صدا ، ضربان قلب بالا و… نشان از اضطراب دارد و نشان می دهد که اضطراب شما بالا رفته است خب اضظراب اگر به میزان لازم باشد کمک می کند که عملکرد شما بهبود یابد و بتوانید با در نظر گرفتن موقعیت برای آن عملکرد بهتری داشته باشد .
   به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر دانش آموز برای کسب موفقیت میشه و نتیجه بهتری رو عاید فرد می کنه، استرس تسهیل کننده یا تسریع کننده گفته میشه. دانش آموزی که استرس طبیعی داره، برای امتحان به موقع شروع به مطالعه می کنه و سر جلسه امتحان به راحتی می تونه مطالب رو به یاد بیاره و عملکرد خوبی داشته باشه.
   استرس ناتوان کننده دلهره و تشویش شدیدی است که یا خود دانش آموز این استرس رو داره و یا اطرافیان اون رو در وجود دانش آموز تشدید می کنند. اضطراب شدید اثر منفی روی عملکرد فرد می گذاره. زیرا با متأثر و درگیر کردن ذهن، زمینه‌ فراموشی های زودگذر و خطاهای ادراکی رو فراهم می کنه. دانش آموزانی که اضطراب شدید و غیر طبیعی دارند، نمی تونند سر جلسه امتحان مطالب رو به راحتی به یاد بیاورند و سوالات رو حل کنند.
   دلایل زیادی می تواند در تجربه این احساسات در شما تاثیر داشته باشد که می تواند شاید دلایل شما نیز جز مواردی که در زیر بیان می کنم قرار گیرد از جمله:
   تفکرات منفی دانش آموزان نسبت به توانایی های خودشون (من نمی تونم نمره خوبی بگیرم. من فرد بی استعدادی هستم. همه چیز رو فراموش می کنم و…)
   تجربه های قبلی فرد در امتحان (موفقیت یا شکست) که باعث ایجاد دیدگاه منفی شده باشد
   توقعات غیرمنطقی دانش آموز از خودش (همیشه باید بالاترین نمره رو بگیرم) در این مسیر کمال طلبی نیز می تواند یکی از دلایل اضطراب محسوب شود و یا وسواس
   عدم خودباوری و اعتماد به نفس پایین دانش آموزان که باعث میشود فرد ویژگی های منفی خود را باور نداشته باشد
   روش های مطالعه غلط که باعث ایجاد کاهش یادگیری می شود و خب اطلاعات پایین باعث می شود که در پاسخ دهی نیز فرد با مشکل مواجهه شود
   مشغولیت های ذهنی دانش آموزان اینکه در روان شما چه چیزی تجربه می شود و افکا و احساسات شما در این روزها بیشتر در چه زمینه ای می باشد از اهمیت برخودار هست در کنار اینکه افکار و احساساتی که در زمان پاسخ دهی به سوال نیز داری مهم هست در اینجا نیاز است که حتما شرایط و افکار و احساسات و میزان اضطراب شما در موقعیت های دیگری نیز بررسی شود.
   خواب ناکافی و تغذیه نامناسب که باعث ایجاد کاهش عملکرد و کاری فردی می شود.
   مشکلات خانوادگی ، بحث و دعوا با خود شما و یا بین خودشان که ایجاد محیط پر تشنجی را می کند.
   روابط شما با والدین و واکنش های آنها به نمرات شما
   با توجه به اینکه اضطراب می تواند باعث گاهش عملکرد شود نیاز است که شما از پدر و مادر بخواهید که شرایط مراجعه حضوری شما را به روانشناس ایجاد کنند تا بتوانیم در این مسیر با تعامل و صحبت باهم و انچام یک سری تمرین ها عملکرد بهتری را تجربه کنیم.

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام
  من ی مشکلی دارم و خیلی من رو اذیت میکنه و من خیلی خجالتی هستم و بخاطر همین م صورتم سرخ میشه مثلا وارد جمعی میشم یا جاهای شلوغ ک میخوام صبحت کنم صورتم سرخ میشه. میشع کمکم کنید خواهش میکنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما مریم جان
   در این مورد اطلاعات بیشتری در اخیتار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
   ۱٫ شما چند سال دارید؟
   ۲٫ در زمان بودن در این جمع ها در مورد خودتان یا آنها چه افکار و احساساتی دارید؟
   ۳٫ روابط شما با همسن های خودتان در محیط مدرسه یا کار و با اعضای خانواده چگونه هست؟
   ۴٫ این سرخ شدن صورت تاثیری بر روابط و عملکرد شما هم دارد؟

   پاسخ
 3. آزیتا گفته:

  سلام من ۳۶ سالمه تو زندگی مشترک و ‌کارم موفق هستم الان مسئول بازار یابی هستم و احتیاج دارم بتونم در جمع صحبت کنم ولی نمیتونم و خیلی اذیت میشم البته اینم بگم در جمع دوستان و صحبت با چند مشتری خیلی راحت هستم فقط زمانی که حالت جلسه میگیره و من باید برای چند نفر صحبت کنم سرخی گونه تپش قلب شدید لرزش دست میگیرم و رشته کلام از دستم در میره باتوجه به شِغلم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   ببینید آرزو جان برای رفع این مشکل بهتر هستش که طی جلسات متعددی تحت درمان شناختی – رفتاری قرار بگیرین تا بتونید به مرور بر احساس ترس و اضطرابتون برای صحبت کردن در جمع غلبه کنید. یعنی اگر که به کمک روان درمانگر و در طی مراحل مختلف و به صورت سلسه مراتبی پیش برید قطعا نتیجه مطلوب تری دریافت خواهید کرد اما یکسری مطالب کلی رو براتون میگم که امیدوارم بتونید ازشون بهره مند بشید.
   ببیند عزیزم افرادی که اختلال اضطراب اجتماعی دارن معمولا یک تصویر منفی از خود دارن و یک نوع ضعف درونی در خودشون احساس می کنن که همون ضعف درونی باعث میشه که از صحبت کردن در جمع هراس داشته باشن و احساس اضطراب کنن. احتمالا شما یک ناظر سرسخت برای رفتارهای خودتون هستین و با جزییات زیاد رفتار خودتون رو آنالیز می کنید و البته بیشتر روی ضعف های درونیتون تمرکز می کنید تا نقاط قوتتون و همین امر باعث میشه که خودانگاره منفی در مورد خودتون داشته باشید و اینگونه تصور کنید که دیکران نیز به همان اندازه که شما نسبت به ضعف هاتون واقف هستین، از ضعف های درونیتون مطلع هستن و به شدت خودتون، شما رو زیر نظر دارن، در صورتی که این تفکر کاملا غلط هستش و واقعیت این هستش که اونطور که شما تصور می کنید دیگران با دوربین ها و ذره بین های قوی مشغول متمرکز شدن روی شما نیستن. ضمن اینکه تپق زدن در جمع هیچ اشکالی نداره و هر فردی ممکنه در یک سخنرانی کاهی تپق بزنه و اشتباهاتی بکنه، بنابراین تنها شما نیستید که ممکنه اشتباه کنید بنابراین بابت تپق های احتمالی که ممکنه در حضور جمع بزنید استرس نگیرید و خودتون رو سرزنش نکنید، واقعیت این هستش که تمرکز شما روی تپق نزدنتون در جمع باعث میشه که نتونید به درستی روی محتوای جلسه تمرکز کنید و همین امر باعث خرابتر شدن اوضاع میشه پس از این بعد سعی کنید بدترین شرایط رو در نظر بگیرید و ببا خودتون تصور کنید که حتی اگر کل جلسه رو تپق بزنید بدترین اتفاقی که می تونه بیفته چیه و همچنین به خودتون بگید اصلا من دارم میرم جلسه که خرابکاری کنم مگر تهش چه اتفاقی میخواد بیفته، سعی کنید نسبت به این جمله اعتقاد داشته باشید و با پذیرش این مسئله که ممکنه تپق بزنید در جلسه حضور پیدا کنید و تمام تمرکزتون رو روی محتوای جلسه بزارید نه چیز دیگه. در چنین شرایطی احتمالا با ترس کمتری در جلسات حضور پیدا می کنید.
   ضمن اینکه قبل از حضور در جلسات می تونید از تمرینات تنفس عمیق استفاده کنید و با این کار از اضطرابتون بکاهید. (تکنیک های تنفس رعمیق رو می تونید از طریق سرچ در گوگل پیدا کنید). در آخر اینکه مراجعه به روان درمانگر رو فراموش نکنید.
   روانشناس
   ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
 4. هدیه گفته:

  سلام من ۱۳ سالم هست و از وقتی که کرونا اومد و من ۱۲ سال داشتم خیلی وارد فضای مجازی نبودم مثلا برای پسر هایی که از من عکس میخواستن عکس میدادم و اون ها من رو تهدید می‌کردن حتی پدر و مادرم هم این موضوع رو فهمیدن و اتفاقاته بدی افتاد من هر شب استرس دارم که مبدا عکسام پخش بشه و اون چند نفر شما بعضی از اعضای خانواده منم دارن که خیلی این موضوع منو اذیت می‌کنه به طوری که تا صبح گریه میکنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما هدیه جان
   درک می کنم که این شرایط برایت با فشار روحی همراه شده اما عزیزم در این مسیر بهتر است نگران نباشی اینگونه افراد بیشتر برای نگهداشتن شما در یک رابطه و سوء استفاده از شما شروع به تهدید می کنند پس بهتر است در احترام به شرایط تنهایی و بیکاری که ممکن است بخاطر شرایط جدید تجربه کنید سعی کنید از وارد شدن به اینگونه روابط خوداری کنید و سعی کنید از خودتان مراقبت کنید و اجازه بدهید در احترام به احساسات خود در آینده در مورد اینگونه احساسات و گرایشات تصمیم گیری کنید.
   در زمان فعلی سرزنش کردن خودت هیچ کمکی به بهبود این شرایط نمی کند پس بهتر است مسیر رشدی خودت را طی کنید و با توجه به اینکه پدر و مادر هم اطلاع دارند حتی اگر مشکلی باشد به شما کمک خواهند کرد .

   پاسخ
 5. آرتمیس گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من یه دختر ۱۴ساله هستم که از وقتی این کرونا وبیماری ها اومده به شدت استرس دارم
  بخاطر گرفتن بیماری نیست
  بلکه از وقتی این بیماری اومده من درسام کمی ضعیف شده و راستش پدر و مادرم انتظارات خیلی زیادی از من دارن
  گاهی اوقات به شدت نگران میشم از اینکه نتونم چیزی که میخوان باشم
  خیلی مظطرب میشم و نمیتونم به خوبی نفس بکشم
  دائما در این فکر هستم که اگه این ترم کارنامه من خوب نشه من چیکار کنم با چه رویی نگاشون کنم این دیگه یجورایی خواب و خوراک هم ازم گرفته در حدی که شبا نمیخوابم و درس میخونم و صبح زود بیدار میشم و بازم درس میخونم
  حتی یه مدت انقدر نوشته بودم که دستام ورم کرده بود و تا دو هفته دستم رو با باند بستن
  در کل همش اعصابم درگیره و این منو مظطرب و عصبی می‌کنه
  یعنی اگه در آینده من دکتر نشم؟؟؟
  یا چیزی که ازم انتظار دارن نشم؟؟
  چی میشه من چجوری تو روشون نگاه کنم این منو وحشت زده کرده
  خواهشاً کمکم کنید یه راه حل بهم پیشنهاد بدید واقعا دیگه سردرگم شدم
  منم میخوام بی نقص باشم اما نمیشه واقعا هرکاری میکنم انگار نمیشه
  لطفاً جوابم رو بدید.

  پاسخ
 6. تمنا گفته:

  سلام من ۲۳ سالمه واز استرس زیاد میمیرم و اضافه وزنم پیدا کردم و همش استرس و افسردگی دارم جوری خسته شدم و امید ب زندگی هم ندارم و احساس میکنم خیلی گناه کردم نمیدونم چی میخواد برام پیش بیاد

  پاسخ
 7. یلدا گفته:

  سلام اسم من یلدا ۲۱ ساله من ۱۴ سالم بود ازدواج کردم و الان یه پسر ۵ ساله دارم وباردارم هستم من دقیقا نمیدونم خوددم مشکلم چیه نمیدونم استرس دارم یا وسواس یا شکاکم .من زیاد به همسرم شک میکنم اصلا نمیدونم تقسیر منه یا اون مشکوکه من سر همین قزیه خیلی با همسرم بهس میکنم یا دعوا میکنم.من فکر میکنم مشکلم ارسیه آخه پدرمم خیلی به مادرم شک میکرد خیلی زیاد مادرم ازیت میشد من میترسم مثل پدرم باشم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما یلدا جان
   در این مسیر نیاز است که شما برای بررسی دلایل این شک ها و سبک شخصیتی و رفتاری خود به روانشناس مراجعه داشته باشید مخصوصا اینکه بیان می کنید جنبه ارثی این موضوع را نیز دارد اما در اینجا بدون بررسی بالینی ما هیچ نظری را نمی توانیم عنوان کنیم و این مسیر نیاز به طی کردن جلسات دارد پس بهتر است که این جلسات را طی کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
   اگر این موضوع جز بعد شخصیتی شما باشد می تواند به مرور هم به خودتان از نظر روحی و هم همسرتان و فرزندانتان را با مشکل مواجهه کند پس بهتر است که دقت کنید تنها گذشت زمان چیزی را تغییر نمی دهد و بهتر است که دقیق تر به این مسائل پرداخته شود.

   پاسخ
  • فاطمه گفته:

   یلدا جان شما تو سن پایین حامله شدی و الان فرزند دومت رو تو سن پایین داری دنیا میاری، احتمال زیاد شما دچار افسردگی هستین و باید به روانپزشک مراجعه کنین که خدایی نکرده بعد از زایمان مشکلتون بدتر نشه

   پاسخ
 8. ناشناس گفته:

  سلام من نزدیک به یکساله به شدت حس سبکی سر پیدا میکنم چند وقت بود بهتر شده بودم این حس از بین رفته بود ولی الان دو هفته اس که دوباره این حالت به من دست میده و استرس و نگرانیم خیلی بیشتر شده هم زمانی که این حالت بهم دست میده و هم قبلش که نکنه دوباره حالم بد بشه میشه راهنماییم کنید چطور میتونم استرسم کنترل کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   در این مسیر نیاز است که در اول شرایط جسمی شما توسط متخصص مغز و اعصاب بررسی شود و در کنار ان اگر مشکل جسمی وجود نداشت نیاز به ارزیابی شرایط روحی شما می باشد براساس یک سری علایم جسمی نمی توان نظری را در این مورد بیان کرد .
   این موضوع ممکن است حتی افت یک فشار خون باشد اما رد این مورد تا زمانی که بررسی صورت نگیرد نمی توان نظری را بیان کرد.

   پاسخ
 9. ... گفته:

  سلام.من وقتی مسواک میزنم هر چی غذا خوردم رو بالا میترن
  خیلی حس بدیه
  هر موقع هم که اعصاب ندارم اینطور میشم
  درمانش چیه؟

  پاسخ
  • سارا نظری مقدم مشاور خانواده گفته:

   سلام. شما احتما فوبیا بلعیدن دارید می توانید با مرکز مشاوره ستاره ایرانیان تماس حاصل کنید.
   فوبی نادر و خاص است که اصطلاحاً فاگوفوبیا ، ترس از بلعیدن است. اغلب ، نه همیشه ، ناشی از یک تجربه منفی هنگام غذا خوردن یا نوشیدن بعضی چیزها است. شما ممکن است از تجربه ترس غذایی رنج ببرید.
   استراتژی های مقابله با تماشای تلویزیون هنگام غذا خوردن و یوگا برای آرامش از اضطراب انجام می شود. کشف منطقه راحتی غذا شما اغلب مورد آزمایش و خطاست. منظورم این است که شما با مقداری غذا راحت هستید و با آنها ادامه دهید.

   پاسخ
   • خاطره گفته:

    سلام
    من استرس شدیدی دارم طوری ک وقتی با جنس مخالف حرف میزنم دستم شروع میکنه به لرزیدن و خیلی عرق میکنه و تپش قلبم میره بالا
    کلا روحیه ضعیفی دارم دربرابر انتقاد خیلی ناراحت میشم طوری ک گریم میگیره
    راه حلش چیه؟!

    پاسخ
    • روانشناس گفته:

     سلام به شما
     ببینید عزیزم اضطراب اجتماعی به دلیل وجود یکسری افکار تحریف شده در ذهن فرد و عدم اعتماد به نفس بروز پیدا می کنه و در درجه اول نیاز هستش که شما بتونید افکار ناکاامد خودتون یعنی افکاری که باعث میشوند اطلاعات رو به صورت نادرست تفسیر کنید، بشناسید و به اصلاح این افکار بپردازید. در این شرایط گذراندن یک دوره شناخت درمانی میتونه کمک زیادی به شما بکنه ولی اگر که اختلال شما به حدی شدید باشه که حتی توان حضور در حلسات روان درمانی و برقراری ارتباط با روانشناس رو نداشته باشید بهتر هستش که در ایتدا به روانپزشک مراجعه کنید و برای کنترل نشانه ها تحت دارو درمانی قرار بگیرید و بعد در ادامه به روانشناس مراجعه کنید.
     روانشناس ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

     پاسخ
 10. نیو گفته:

  سلام وقت بخر من ب شدت هیجان و ایترس رو احساس میکنم در خودم جوری ک گاهی لرزش دست میگیرم و باعث میشه دستوپاچلفتی بنظر بیام لطفن بهم بگید چجوری رو خودم کنترل داشته باشم

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   عزیزم در همه شرایطی چنین نشانه هایی رو تجربه می کنید یا فقط در اجتماع و در حضور اشخاص خاص؟

   پاسخ
   • Maedeh گفته:

    سلام ببخشید اظتراب من همراه با ریزش موی بسیار شدیده ۱۸ سالمه و بخاطر جو و فضای کنکور اینطوری شدم چون قبلا به این صورت نبوده خاستم بدونم از الان باید درمان رو شروع کنم یعنی امکان داره تا بعد کنکور بیشتر بشه شدتش یا نه میتونم فلن دست بکشم

    پاسخ
    • روانشناس گفته:

     سلام به شما
     عزیزم اگر که شدت اضطراب شما به حدی است که باعث ریزش موی شدید در شما شده طبیعی هستش که نیاز هستش که شما برای درمان و کنترل اضطرابتون اقدام کنید چون این مسئله میتونه روی عملکرد شما در کنکور نیز تاثیر منفی بزاره و باعث بشه که نتونید نتیجه مطلوب رو از تلاش هایی که داشتین دریافت کنید. بنابراین به تعویق انداختن روند درمانی اصلا توصیه نمیشه.

     پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما آقا مهدی
   در این مورد نیاز است که شرایط روحی شما به صورت دقیق بررسی شود تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید و بتوانید احساسات خود را بهتر بشناسید و از مسیر بهتری آن را بیان کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

   پاسخ
 11. تجلا گفته:

  سلام
  ببخشید من درد شدیدی در ناحیه فک احساس میکنم، همچنین دندان قروچه دارم که اینو تازه متوجه شده ام. در ضمن حس میکنم افسرده گی دارم، خیلی پرخاشگر هستم ، زود عصبی میشم و از کوره در میرم، ثبات عقیده ندارم، برای خودم تصمیم گرفته نمیتوانم. همش با خودم درگیرم.
  اصلا انتقاد پذیر نیستم، اگه کسی انتقاد کنه خیلی ناراحت میشه و پرخاشگری میکنم.
  الانم دانشجو هستم و در این اواخر خیلی تنبل و خسته شده ام، باوجودیکه قبلا خیلی باهوش بودم و درسهام خوب بود.
  ولی الان اصلا نمیخوام درس بخونم، همه کارهامو به عقب میندازم و…
  ممکن هست اینها عوامل استرس باشه؟
  راه درمانش چیه؟
  من نمیتونم به روانشناس مراجعه کنم شرایطش نیشت .
  ازتون خواهش میکنم بهم راهکار بدین

  پاسخ
   • شیما گفته:

    مگه ننوشتید مشاوره رایگان؟ توی بات تلگرام هم نوشتید مبلغ ۱۵۰۰۰تومن هزینه داره؟؟ اونوقت تا سمشخصات رو میدیم اول ۵۰۰۰۰تومن پول میخواد،لطفا ننویسید رایگان پس

    پاسخ
    • روانشناس گفته:

     عزیزم مشاوره در این بخش رایگانه و اگر مایل به گفت و گوی خصوصی از طریق پیام باشید نیاز هست که از طریق تلگرام اقدام کنید و مبلغی رو پرداخت کنید.

     پاسخ
  • Sayeh گفته:

   سلام وقتتون بخیر ببخشید نتیجه تست من اضطراب شدید در اومده من تستای افسردگی هم بصورت آنلاین دادم اونا هم نوشتن افسردگی شدید نمیدونم باید چیکار کنم و من ۱۸سالمه

   پاسخ
   • روانشناس گفته:

    سلام‌ به شما
    عزیزم اگر که به طور کلی خودتون هم احساس اضطراب و افسردگی رو واضحا در خودتون مشاهده می کنید و تحت تاثیر تجربه چنین احساساتی روند زندگیتون مختل شده نیاز هست که برای ارزیابی دقیق بالینی به روانشناس مراجعه کنید و در صورت تشخیص قطعی روند درمانیتون رو طی کنید.
    روانشناس
    ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

    پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

hello