تست هالبرت روابط زناشویی / تمایل جنسی خود را بسنجید

تست هالبرت روابط زناشویی / تمایل جنسی خود را بسنجید

تست روابط زناشویی آلبرت یکی از مهم ترین تست های روانشناسی در این زمینه بوده که برای شاخص و سنجیدن شاخص میزان تمایلات افراد به روابط زناشویی استفاده می شود.

این تست روابط زناشویی که نوعی تست روانشناسی است می تواند برای افراد بسیار مهم بوده و پاسخ های آنها می توانند جنبه های بسیار مهمی را از زندگی زناشویی آنها آشکار نماید.

تمایل جنسی خود را در رابطه با همسرتان مورد سنجش قرار دهید.

حالا بایستی با استفاده از طیف ۵ تایی به گزینه‌های مورد نظر از ۱ تا ۵ امتیاز بدهید.

پس از آن یک روان سنج می‌تواند به خوبی نتیجه این آزمون را برای شما مشخص نموده و به شما بگوید که از لحاظ تعاملات و روابط جنسی و زناشویی در چه سطحی قرار دارید.

تست حاضر به صورت هوشمند به محاسبه امتیاز می پردازد.

منبع

ثنایی ، باقر و همکاران . مقیاس های سنجش خانواده و ازدواج . انتشارارت بعثت ۱۳۸۷

۱٫حتی فکر کردن درباره رابطه جنسی با همسر من میتواند من را تحریک کند.
۲٫من سعی می کنم از شرایطی که باعث می شود همسرم به رابطه جنسی فکر کند اجتناب کنم اجتناب کنم.
۳٫من در مورد رابطه جنسی رویا میبینم
۴٫من از نظر جنسی سخت تحریک پذیر هستم
۵٫من بیشتر از همسرم رابطه جنسی می خواهم.
۶٫برای من دشوار است در مورد رابطه جنسی رویا پردازی کنم.
۷٫من می خواهم رابطه جنسی با همسرم داشته باشم.
۸٫من تمایل زیادی به داشتن رابطه جنسی دارم.
۹٫من از فانتزی های جنسی در طول رابطه جنسی با همسرم لذت می برم.
۱۰٫من از نظر جنسی زیاد تحریک می شوم
۱۱٫میل من برای رابطه جنسی باید قوی تر باشد.
۱۲٫فکر کردن در مورد رابطه جنسی برای من سرگرم کننده است.
۱۳٫من می خواهم رابطه جنسی داشته باشم.
۱۴٫برای من گذراندن هفته ها با همسرم بدون داشتن رابطه جنسی آسان است.
۱۵٫من انگیزه کمی برای رابطه جنسی با همسرم دارم.
۱۶٫من احساس می کنم نسبت به اکثر مواقع مردم رابطه جنسی ام کمتر است.
۱۷٫من به راحتی میتوانم رابطه جنسی را در ذهنم تصور کنم.
۱۸٫غریزه جنسی من قوی است.
۱۹٫من از داشتن رابطه جنسی با همسرم لذت می برم.
۲۰٫من تمایل زیادی به رابطه جنسی با همسرم دارم.
۲۱٫احساس می کنم رابطه جنسی با همسرم جنبه ی مهم روابط ما نیست.
۲۲٫فکر می کنم توانایی من برای داشتن رابطه جنسی با همسرم بسیار کم است.
۲۳٫من از لحاظ جنسی به آسانی تحریک نمی شوم
۲۴٫تمایل من برای داشتن رابطه جنسی با همسرم کم است.
۲۵٫من سعی می کنم از داشتن رابطه جنسی با همسرم اجتناب کنم.

77 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. وحید جی اچ گفته:

  سلام وقت بخیر
  من مشکل خود ارضایی دارم و حس تحریک بالا دارم ولی مشکل زود ارضایی و حتی کوتاهی آلت دارم. من از ازدواج میترسم تا باعث مشکل برای من در زندگی شود. لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما آقا وحید
   خودارضایی با تمرکز زیاد بر خود همراه می شود و به مرور در میزان زیاد می تواند اعتیاد آور باشد و در آینده نیز بر روابط زناشویی شما تاثیر گذارد اما در این مورد خب نیاز است که شرایط شما نیز بررسی شود در کنار اینکه زودانزالی شما نیز می تواند با خودارضایی ارتباط زیادی داشته باشد شاید هم نه در این مورد و همچنین کوتاهی اندام جنسی نیاز است که با متخصص ارولوژیست مشورت کنی تا در این مسیر شما را راهنمایی کنند.
   در مورد ترک خودارضایی و آموزش های لازم برای داشتن رابطه جنسی با توجه به شرایط اندامی جنسی که دارید هم بهتر است که جلساتی با متصص سکس تراپ دریافت کنید.

   پاسخ
 2. Milad fathi گفته:

  سلام به شما روانشناسان و پزشکان محترم
  خدا قوت.
  از شما عزیزان مشاور سوالی داشتم
  بهترین راه برای ترک خود ارضایی چیست؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما آقا میلاد
   در این مورد اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سنی، مدت زمان که خودارضایی می کنید، میزانی که خودارضایی دارید در طول یک هفته، عوامل تحریک کننده و برنامه روزانه زندگیتان در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.

   پاسخ
 3. محمود گفته:

  من محمود صادقی هستم روانشناس بالینی، تست هالبرت را انجام دادم و تصور میکنم که در نحوه نمره گذاری اتوماتیک آن یا نرم افزار مربوطه خطایی وجود دارد. زیرا من تمام سوالات را هدفمندانه پاسخ دادم اما نتیجه اشتباه گزارش شد.
  لطفا بررسی کنید.
  من تمام گزینه ها را به صورت بی میلی به روابط جنسی پاسخ دادم. تعدادی از سوالات نمره گذاری معکوس دارند، اما نتیجه تمایلات متوسط شد!!

  پاسخ
 4. مهسا گفته:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من ۳سال ازواج کردم تو این ۳سال شاید ۹ بار لذت بردم اسکس متنفرشدم‌و خیلی سرد مزاجم نمیدونم چکار کنم دوس دارم تو سکس لذت ببرم ولی نمیشه چکار باید بکنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما مهسا جان
   در این مسیر نیاز است که شما به صورت حضوری و یا نهایتا تلفنی به متخصص سکس تراپ و روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم با بررسی دقیق شرایط شما و دیدگاه شما به رابطه جنسی و … کمک کنیم تا بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید.

   پاسخ
 5. علیرضا گفته:

  سلام..من ۷-۸ ماهه که عقد کردیم با نامزدم زندگی خوب و آرامی داریم..شاید هر هفته به جنگل یا اطراف شهر میریم همه چی مون اوکی هست رابطه جنسی هم میانگین یک روز درمون رو حتما داریم همسرم هم از لحاظ جنسی کم نمیزاره برام..منتها یه مشکلی هست من شدیدا علاقه دارم که موقع رابطه منی خودمو هر چند وقت یکبار تو دهن یا صورت همسرم بریزم ..ولی همسرم راضی نمیشه میگه خوشش نمیاد از این کار..دلم میخاد همیشه خودم تلاش برای ارضا شدن نداشته باشم دوس دارم هر از چند گاهی همسرم منو کاملا ارضا کنه…این مشکلو چجوری حل کنم؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما مهتاب جان
   در این مورد نیاز است که شما بررسی کنید که این رابطه برای خودتان مورد پذیرش می باشد یا خیر در کنار اینکه هردوی شما نیاز است در مورد اینکه روابط اطلاعات کاملی را داشته باشید و بعد در مورد ان تصمیم گیری کنید پس بهتر است که در کنار هم در مورد روابط جنسی در این دوران و حدود ان باهم صحبت کنید.
   مقعد برای دخول طراحی نشده است. اما واژن برای مقاربت ساخته شده است. بدین معنا که مقعد مانند واژن دارای ترشحات لیز کننده و روان کننده نیست. در نتیجه در اثر این خشکی ممکن است بافت مقعد آسیب ببیند و همین آسیب بافتی باعث انتقال بیشتر برخی بیماری‌ها از قبیل اچ آی وی شود. از طرفی مخاطی که در واژن وجود دارد در مقعد وجود ندارد. اسفنکتر مقعد که کمک به نگهداری مدفوع می‌کند، در حین رابطه مقعدی ممکن است آسیب ببیند. این مسئله در دراز مدت اتفاق می‌افتد که منجر به بی اختیاری مدفوع خواهد شد. به علاوه محیط مقعد، نسبت به محیط واژن، برای انتقال بیماری‌های مقاربتی خطرناک‌تر و مستعدتر است پس دقت کنید که نمی توان بخاطر شرایط مقعد از رابطه مقعدی به صورت دائم استفاده کرد چون می تواند برای هردوی شما آسیب زا باشد .
   برای داشتن رابطه جنسی مقعدی به یک سری موارد نیاز است توجه کنید که در زیر چند مورد از آنها را بیان می کنیم:
   – اولین و مهم ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید مسئله بهداشت است. حتما از کاندوم استفاده کنید.
   حتما قبل از آغاز رابطه جنسی، مقعد باید تخلیه شده باشد.
   اگر می‌خواهید سکس مقعدی را تجربه کنید، اول از همه زن باید به ارگاسم رسیده باشد. در یک معاشقه یا دخول واژینال، اجازه دهید همسرتان به ارگاسم برسد. این ارگاسم کمک می‌کند عضلات کف لگن و مقعد در حالت آرامش باشد و فرد در این حالت درد کمتری را متحمل می‌شود.
   بعد از ارگاسم، زن به پشت دراز بکشد و از لوبریکانت استفاده کنید. در همان وهله اول آلت را وارد نکنید بلکه از انگشت شروع کنید. حواستان باشد باید با آرامش پیش بروید.برای به حداقل رساندن خطر پارگی لایه پوششی و آسیب مقعدی مربوط به اصطکاک، از روان کننده هایی که فرم مایع دارند استفاده شود.
   در صورت تغییر روش رابطه جنسی از نوع مقعدی به واژینال، از کاندوم های جداگانه استفاده کنید تا عفونت این نواحی به یکدیگر منتقل نشود.
   رابطه جنسی را با حرکات آرام انجام دهید و پیش ببرید. بهتر است بافت پوشاننده مقعد زمان لازم جهت ترشح ماده ی روان کننده را داشته باش.اگر شما در حین انجام رابطه احساس درد یا ناراحتی کرید، رابطه جنسی مقعدی را آهسته ادامه دهید و یا قطع کنید.
   مصرف مواد اسپرم کش می تواند خطر آسیب پوست مقعد را افزایش دهد. حتی باید در هنگام انجام رابطه جنسی مقعدی از آنها استفاده نشود.

   پاسخ
 6. mahdan گفته:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۲۰سالمه و حدودا ۴ساله تویک رابطه هستم و طرف مقابلم همزمان که با من بوده با کسی دیگه وعاشق اون شده و اون مردهو الان من بخشیدمش و برگشتیم اما دیگه نه تمایلی داره نه شاده و اصلا زندگی عادی نداره و افسرده هستحس میکنم بخاطر عذاب وجدانش فقط کنار منه چون رابطه داشتیم اما من عاشقشم چه جوری میتونم کمکش کنم تروخدااا کمکمکنید

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   عزیزم می تونید تشویقشون کنید که به روانشناس مراجعه کنن ت بتونن مراحل سوگ رو به طورکامل طی کنن و برون ریزی احساسی داشته باشن، ضمن اینکه بهتره در انتخاب و تصمیم گیری آزادشون بزارید و بهشون بگید که مجبور نیستن توی رابطه با شما بمونن، به این دلیل که اگر رابطه یک طرفه باشه قطعا شماهم آسیب می بینید، از طرفی موندن ایشون در رابطه با شما فقط به دلیل عذاب وجدان می تونه حال روانی ایشون رو بدتر کنه. درسته که کار ایشون درست نبوده و ایشون به شما خیانت کردن و فرد متعهدی نبودن ولی اگر که شما به ایشون علاقمند هستید و تمایل دارید که کمکشون کنید تا بهبود پیدا کنن باید بهشون بفهمونید که درکشون می کنید و دوست دارید بهشون این فرصت رو بدین که آزادانه تصمیم گیری کنن.

   پاسخ
   • ریحانه گفته:

    سلام من ۱۷سالمه و پارسال تو۱۶سالگی چند بار سکس خیلی دردناک از پشت داشتم جوری که خون اومد و چند روز درست نمیتونستم بشینم… و یک مرتبه هم از جلو که درد اونم وحشتناک بود!!!و در هیییبچکدوم ارضا نشدم!و دیگه همه میلم به رابطه جنسی از بین رفت و یه جور انجام میدادم که انگار که یکی زورم کرده…یه حس مثل تجاوز…تو طول این ۱سالم نه پورن میبینم نه خودارضایی میکنم و نه هیچی!ولی ۲۴ساعتههههه فقط رویاپردازی میکنم و خواب سکس میبینم و تحریک هم میشم گاهی…ولی دریغ از یه ارضا شدن درست….

    پاسخ
 7. فاطی گفته:

  سلام من ۲۱ سالمه و مجردم میل جنسی شدیدی دارم رویاپردازی میکنم فیلم پورن هم نمیبینم خیلی میل جنسی دارم همیشه شلوارم خیسه و خیلی توسکس رویا پردازم دوس دارم این حس ازبین بره چیکارکنم ؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   فاطمه عزیز برخی افراد به طور کلی میل جنسی بالاتری دارند و این جای نگرانی نداره ولی اگر که میل جنسی شما به حدی شدیده که زندگی عادیتون رو مختل کرده و باعث شده که تمرکز کافی برای انجام کارهاتون نداشته باشید نیاز هست که حتما به صورت حضوری به سکس تراپیست مراجعه کنید ضمن‌اینکه نیاز هست که مراقب تغذیه تون باشید و از خوردن غذاهایی با طبع گرم حدالامکان خودداری کنید.

   پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما گندم جان
   در این مورد به سوالات زیر پاسخ بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
   ۱٫ شما چند سال دارید؟
   ۲٫ هدف هریک از شما زا این رابطه چیست؟
   ۳٫ معیارهای شما برای انتخاب این آقا چه ویژگی هایی می باشد؟
   ۴٫ اگر هدفتان ازدواج هست برای چه زمانی این تصمیم گیری را داشته اید؟
   ۵٫ رابطه شما به چه میزان می باشد ؟

   پاسخ
   • Gandom گفته:

    سلام خسته نباشید
    من یک دختر ۱۶ ساله هستم
    یک زندگی ارام داشته باشیم در کنار هم
    ایشون خیلی مرد خوبی هستن
    با مشکلات من هم راه اومده
    هدف ما ازدواج هست ولی خانواده من نمی دونن
    خانواده ایشون موافقت کردن
    خیلی خوب است

    پاسخ
    • مشاور 24 ساعته گفته:

     سلام به شما عزیزم
     دقت کن شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن وارد شدن به پروسه ازدواج می تواند با تصمیم گیری های هیجانی همراه باشد و بیشتر بر مبنای خیالپردازی های شما صورت گرفته باشد اگر به صورت کلی بخواهید بهتر است که در کنار احترام به احساسات خودت اجازه بدهی در سنین بالاتر و بر اساس رشد بهتر در این مسیر زمانی که به هویت کامل تری رسیدید تصمیم گیری کنید .
     اما اگر در زمان فعلی فکر می کنید که آمادگی شروع زندگی مشترک و پذیرش مسئولیت زندگی مشترک را دارید نیاز است این آقا به صورت حضوری از طریق خانواده اقدام کنند و شما با مشورت با خانواده و دریافت مشاوره پیش از ازدوا و همچنین تحقیق و شناخت در دنیای واقعی در این مسیر تصمیم گیری کنید.

     پاسخ
     • رزیتا گفته:

      سلام
      ببخشید من ۱۷ سالمه تازه نامزد کردم ۱ بار سکس داشتم که برام خیلی دردناک بود الانم دیگه کلا دوست ندارم این کارو انجام بدم همسرمم بخاطر این موضوع ازم ناراحته ولی خب میترسم دست خودم نیست میشه راهنمایی کنین ممنون میشم؟

     • مشاور 24 ساعته گفته:

      سلام به شما رزیتا جان
      در این مسیر نیاز است که شما و همسرتان باهم به متخصص سکس تراپ مراجعه کنید تا این مشکل با آموزش های لازم رفع شود در هرصورت رابطه جنسی یک رابطه پر اهمیت در زندگی مشترک محسوب می شود و نمی توان با نادیده گرفتن آن پیش رفت و در این مسیر مشکلات در این زمینه به مرور زمان بر روابط عاطفی شما نیز تاثیر می گذارد پس بهتر است که حتما این مشکلات در همین زمان با مراجعه به متخصص مورد بررسی قرار گیرد .

 8. زهرا گفته:

  با سلام من زنی ۳۴ساله من هنگام رابطه با همسرم منی همسرم به دستم خورد اشتباهی که کردم این بود که دستم رو با بدن ایشون پاک کردم که دیگه همسرم سرد شد و به رابطه ادامه نداد من اشتباه کردم چیکار کنم همسرم دوباره بهم برگرده پاسخ میدهید لطفا

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما زهرا جان
   در این مورد نیاز است که با همسرتان صحبت کنید اینکه این رفتار برای همسرتان در روانشناس چه معنایی داشته است که به این شدت پاسخ داده اند اهمیت زیادی دارد و پاسخ این سوال را خود ایشان می دانند و شما در یک تعامل و بدون به دنبال مقصر بودن نیاز است که در این مورد با ایشان صحبت کنید تا دیدگاهای ایشان را بدانید و بتوانید به ان پاسخ بدهید و بعد در این مسیر تصمیم گیری داشته باشید در صورت ادامه این مسیر نیاز به مراجعه حضوری شما و همسرتان باهم به متخصص سکس تراپ می باشد .

   پاسخ
 9. گیسو گفته:

  سلام من و همسرم ۲سال هست که باهم داریم زندگی میکنیم در اخیر ۲سال من و همسرم خیلی باهام روابط جنسی داریم من از رابطه جنسی لذت میبرم ولی نمیدانم چه کار کنم که همسرم من را زیاد به خودش بمالد و وقتی که شروع میکنیم فقط ده دقیقه بد میگه بسه من نمیدونم چکار کنم و زیاد سکس این چیزا دوست دارم خیلی زود منصرف میشه خودش رابطه جنسی رو شروع مینکه به من میگه بیا بریم تو اتاق

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   عزیزم‌این رفتارهای همسرتون میتونه ناشی از نااگاهی و این تصور باشه که شما هم از نوع رابطتون احساس رضایت دارید بنابراین نیاز هست که خواستتون رو با همسرتون مطرح کنید و اگاهی لازم رو به ایشون بدین قطعا با سکوت رابطه ی شما بهبود پیدا نمیکنه و هر رابطه ای نیازمند صحبت و گفت و گوی مسالمت آمیز در مورد خواسته ها و رفع سوء تفاهمات است.

   پاسخ
   • اسی گفته:

    مردها موجودات عجیب هستند بهتر است توسط شخص سوم مثل دوست یا داستان یک دوست که اینجوری دوس داشته یا در بهترین حالت دکتر مشاور به مرد گفته بشه.چون مردها فکر میکنند همه چی و میدونی در این موارد

    پاسخ
 10. ... گفته:

  سلام
  من و همسرم ۳ ساله که ازدواج کردیم اون خیلی عالقه به رابزه جنسی داره ولی من اصلا دوست ندارم وقتی هم که اون این تست رو داد امتیاز بالای دریافت کرد ولی من نه اصلا به رابطه علاقه ندارم اون هم به من تا حالا خیانت نکرده بره با یکی دیگه ولی اونم گناه داره مثلا یک باره که قرار شد رابطه بر قرار کنیم تو دخول داشتیم حالت تهوع بهم دست داد و سریع رفتم دستشویی خیلی بده باید چی کار کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   دقت کنید که نیاز جنسی نیز یکی از انیازهای مهم افراد محسوب می شود که بهترین راه پاسخ دهی به آن در زندگی مشترک می باشد در این مسیر نیاز است که هردوی شما به صورت حضوری به متخصص سکس تراپ مراجعه داشته باشید تا روند روابط شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و بتوانیم در این مسی رکمک کنیم تا به میزان نرمالی از روابط برسید که به نیازهای هردوی شما در شرایط مناسبی پاسخ داده شود .
   اینکه شما بیان می کنید در زمان رابطه جنسی دچار تهوع شده اید نیاز به بررسی دقیق افکار و احساساتی دارد که شما تجربه می کنید .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۹۰

   پاسخ
  • پریا گفته:

   سلام من دختر مجرد ۱۷ ساله ای هستم که خیلی از نظر جنسی هاتم و نمیدونم چیکار کنم
   همش پورن میبینم ولی باز ارضا نمیشم و ممکنه تو یه روز چندبار تحریک بشم و برم سمتش
   خیلی خیال پردازی میکنم و نمیدونم چجوری کنترلش کنم

   پاسخ
   • روانشناس گفته:

    سلام به شما
    پریای عزیز اینکه شما احساس تحریک پذیری شدید کنید طبیعی هستش به این دلیل که ذهن شما درگیر فیلم های پورن و تصاویر تحریک پذیر شده و بخش زیادی از انرژی روانی شما صرف اندیشیدن به این مسائل و در نتیجه تحریک پذیری شدید میشه و از آنجایی که اعتیاد به فیلم های پورن میتونه منجر به اعتیاد به خودارضایی بشه این اعتیاد می تونه آسیب های زیادی رو به شما وارد کنه و البته که یکی از عواملی که سبب عدم ارضای شما میشه تاثیر فیلم های پورن بر مغز و ذهن شما و اعتیادتون به خودارضایی هستش به این دلیل که شما زمانی که نسبت به امری اعتیاد پیدا کنید برای اینکه بتونید به اوج لذت و ارضای روانی برسید به مرور نیاز به محرک های شدیدتر و قوی تری نیاز دارید ولی از انجایی که در فرایند خودارضایی شما برای ارضای میل جسیتون محدودیت های زیادی دارید و انتظارات ذهنیتون براورده نمیشه نمی تونید فرایند ارضا شدن رو تجربه کنید و همین امر باعث میشه که به مرور راهبردهای خطرناک تری رو برای ارضای جنسیتون به کار بگیرید، از طرفی فیلم ها و تصاور پورن باعث ایجاد فانتزی های نامتعارف و خطرناک جنسی در شما میشن که همین امر موجب اختلال در روابط جنسی شما با شریک عاطفی تان در اینده میشود بنابراین بسیار مهم هستش که شما در اولین قدم برای رفع این مشکل و پیشگیری از بروز اسیب های بیشتر سعی کنید از تماشای فیلم های پورن خودداری کنید و این رفتار رو در خودتون کنترل کنید تا به مرور بتونید از این خیالپردازی های رهایی پیدا کنید. سعی کنید در طول روز برنامه های مختلفی برای خودتون تدارک ببینید و زمان خالی برای خودتون قرار ندید چون زمانی که شما هیچ مشغولیت ذهنی نداشته باشید ذهن شما به طور ناخوداگاه به سمت این مسائل میره و باعث میشه که برای تماشای فیلم های پورن و خودارضایی ترغیب بشین، بنابراین نیاز هستش که شما انرژی روانیتون رو صرف امور دیگه ای بکنید و زمانی که ذهنتون سمت این مسائل میره سعی کنید خیلی سریع ذهنتون رو منحرف کنید به عنوان مثال همون لحظه خودتون رو مشغول به کاری کنید و یا با دوستتون تلفنی صحیت کنید و شبها تا زمانی که خواب الود نشدید به رختخواب نرید و در طی روز نیز سعی کنید ورزش کنید و حدالامکان در منزل تنها نمانید و اگر فکر می کنید که با وجود تلاشهاتون توانایی کنترل میل جنسی و ترک اعتیاد به خودارضاییتون رو ندارید حتما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید.
    روانشناس
    ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

    پاسخ
 11. بهار گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  من و همسرم الان ۳ ساله ازدواج کردیم ولی من خیلی نسبت به ایشون سرد شدم. اصلا از روز اول ازدواج تا الان من توی این سه سال شاید پنج مرتبه درست و کامل ارضا شده باشم که اونم همش خودم مایه گذاشتم. ایشون خیلی خیلی زود ارضا میشن در عرض ۳ دقیقه هم نمیکشه. اصلا معاشقه نمیکنن و یک راست میرن سراغ گذینه ی آخر و بعدم تا ارضا شد پشتشو میکنه بهم و محلم نمیزاره و میخوابه. من توی شرایط و حالت خیلی بد بلاتکلیف و تنها میمونم. هرچی هم باهاش حرف میزنم میگه مشکل خودته که دیر ارضا میشی. یا میگه من خوابم میاد حال ندارم تو رو ارضا کنم. این رابطه جنسی دیگه برام شده کابوس و ضدحال. دیگه فقط میزارم بیاد بی صدا کارشو بکنه و بره. خیلی ناراحتم و نمیدونم باید چیکار کنم. هرچقدرم بهش میگم بیا بریم دکتر و مشاور میگه من مشکلی ندارم که بخوام بیام دکتر یا مشاور. تو که دیر میشی یا نمیشی مشکل داری خودت برو.

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام‌ به شما
   بهار جان حل شدن مسئله ی بین شما و همسرتان نیاز به مشارکت هر دوی شما داره و نیاز هست که هر دو به اتفاق به مشاور خانواده مراجعه کنید ولی اینکه می فرمایین همسرتون مشارکت نمیکنن و نسبت به خواسته های شما بی تفاوت هستن بهتر هست که خودتون به تنهایی به مشاور مراجعه کنید و مشاوره ی حمایتی دریافت کنید،‌ مشاور میتونه با بررسی دقیق شرایط شما و همسرتون به شما کمک کنه که با تغییرات رفتارتون تاثیرات مثبتی روی همسرتون بزارید و همسرتون رو برای همکاری ترِغیب کنید و اگر که تلاش های شما نتیجه نداد بهتر هست که یک مشاور در این شرایط کنار شما باشه تا بتونید در مورد ادامه یا تموم کردن زندگی مشترک با همسرتون تصمیم مطمئنی بگیرید.
   روانشناس
   ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
  • فاطی گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   من و همسرم ۱۱ماهه که عقد کردیم.
   تو ماه چهارم نامزدی تصادف کردیم که هردو پامون شکسته و تقریبا ۳ماه از هم دور بودیم، از ماه چهارم بعد تصادف هر هفته یک بار اخر هفته ها همو میبینیم، هنوز موفق به انجام سکس کامل نشدیم و مشکلم اینه که موقع دخول با وجود اینکه همسرم خیلی وقت میزاره تا تحریکم کنه من واقعا احساس ترس دارم و از سکس مقعدی هم خیلی میترسم، جوری که همسرم بهم گفته حس میکنه داره بهم تجاوز میکنه با رفتاری که من حین دخول دارم، خواستم کمکم کنید که چیکار کنم این حس ترس از بین بره تا بتونیم به پارگی پرده برسیم و سکس کامل انجام بدیم؟
   ممنون

   پاسخ
   • روانشناس گفته:

    سلام به شما
    عزیزم موردی که شما بیان می کنید تحت عنوان واژینیسموس هست و با توجه به اشاره ای که به داشتن ترس در حین دخول می کنید میشه فهمید که علت واژینیمسوس در شما روانشناختی هست در چنین شرایطی نیاز هست که شما به اتفاق همسرتون به یک سکس تراپیست مراجعه کنید تا به کمک سکس تراپیست و همکاری همسرتون در درجه ی اول علت ترس هاتون مشخص و رفع بشه و در درجه ی دوم آموزش های لازم به شما و همسرتون داده بشه تا بتونید این مراحله رو با موفقیت و تنش کمتری پشت سر بزارید.
    روانشناس
    ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲

    پاسخ
    • ناشناس گفته:

     سلام. میتونید با عمل جراحی پرده بکارت رو بردارید.
     که یک عمل سرپایی و راحته.
     به دکتر زنان مراجعه بفرمایید.

     پاسخ
  • نرگس گفته:

   سلام من و همسرم ۱ ساله باهم ازدواج کردیم روزایی اول خیلی علاقه داشتیم ولی الان یکم سرد شدیم چکار کنم

   پاسخ
   • مشاور 24 ساعته گفته:

    سلام به شما نرگس جان
    در این مورد نیاز است که هردوی شما وارد مسیر زوج درمانی شوید تا بتوانیم دلایل این سردی ، نوع روابط و تعاملی که باهم دارید و توقعاتی که از یکدیگر دارید ف دیدگاها و نیازها مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوانیم در این مسیر به شما و همسرتان کمک کنیم تا بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۶۸۵۸۹۵

    پاسخ
 12. مرضیه گفته:

  با سلام. من همسرم قلقلکیه و همین رابطه مارو مختل میکنه و بخاطر همین هیچ معاشقه ای ندارم چون به هیچ وجه نباید بهش دست بخوره. و یکراست میره سراغ گزینه آخر درحالی که حسی در من شروع نشده و همین باعث رابطه دردناک واسه من میشه. من خیلی از نظر جنسی ازش سرد شدم و همش از رابطه فراریم اونم ناراحته که چرا من اینقدر سردم.چکار کنم.

  پاسخ
  • روانشناس گفته:

   سلام به شما
   عزیزم شما چه مدت هست که باهم ازدواج کردین؟
   آیا در مورد احساستون از رابطتون و علت سردیتون با همسرتون صحبت کردین؟

   پاسخ
 13. ناشناس گفته:

  سلام ببخشید سوال من در مورد نمره گذاری این ازمون هست میخوام بدونم که چه نمره ای تمایل جنسی نرمالو نشون میده و فرد از چه عددی نمره بالاتر بیاره تمایل جنسی بیشتر و از چه عددی کمتر نمره بیاره تمایل جنسی کمی داره ؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   در این تست بهتر است توضیحات بالای آن را به خوبی مطالعه کنید هماطنور که مشاه ده می کنید بیان شده است این یک تست روابط زناشویی آمی باشدکه برای شاخص و سنجیدن شاخص میزان تمایلات افراد به روابط زناشویی استفاده می شود.
   برای بررسی جواب تست نیاز هست که یک روان سنج عدد بدست اورده شده رد این تست را ارزیابی کند و نیم توان به صورت کلی یک عدد را بیان کرددر این ارزیابی مشخص می شود از لحاظ تعاملات و روابط جنسی و زناشویی در چه سطحی قرار دارید.
   درمسیر می توانید با متخصصین روان سنج ما به صورت تلفنی یا حضوری برای بررسی نتیجه تست مراجعه داشته باشید .
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۶۲

   پاسخ
 14. هستی گفته:

  حدودا ۶ ساله ازدواج کردم،اما الان حدودا چند ماهی میشه که من دیگه تمایلی به ارتباط با همسرم ندارم و به جدایی از ایشون فکر میکنم ایشون فک میکنه من مشکلم در ارتباط جنسی هست ولی من خودمم نمیدونم چرا دیگه تمایلی به این نوع ارتباط ندارم و گاها به اجبار اینکار و میکنم که خودشونم متوجه این موضوع میشن،من واقعا نمیخوام ایشون و از حق طبیعیشون محروم کنم ولی واقعا برام این ارتباط عذاب اوره،ایشون معتقدن من باید به پزشک مراجعه کنم ولی من تا الان نرفتم،من خیلی سعی کردم خودم و به ایشون بشناسونم ولی نشد و من از یه جایی به اینور دیگه بیخیال شدم و الانم تمایلی به ادامه زندگی مشترک ندارم،هم به این دلیل و هم به دلایل متعدد دیگه

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دسوت عزیز
   بهتر است قبل از تصمیم گیری بر جدایی یک دوره مشاوره حضوری و مراجعه به متخصص زنان را تجربه کنید چون کاهش میل جنسی می تواند دلایل جسمی از جمله تغییرات هرمونی و یا عوامل روحی داشته باشد .
   دقت کنید که جدایی آرخین راحل یک زندگی مشترک می باشد و شما با بررسی مشکلات به کمک هردو نفرتان می توانید شرایط بهتری را تجربه کنید .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۳۰۴

   پاسخ
 15. ام گفته:

  با سلام
  منو همسرم ۳ ساله ازدواج کردیم
  همسرم گرم مزاجه ولی من در رابطه جنسی به ندرت لذت میبرم
  و زمانی که در رابطه بدن من توسط همسرم لمس میشه من تحریک نمیشم
  میخواستم بدونم برای حل این مشکل باید چکار کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در این مورد نیاز است که شما در اول یک چکاو بدنی کامل بدهید تا هرمون های جنسی شما بررسی شود چون هرمون های شما در تحریک جنستان تاثیر زیادی دارد و اگر شما به مرحله تحریک ارگاسم نرسید ممکن است رابطه جنسی برایتان لذتی نداشته باشد و تاثیرات هرمون های جنسی بر خشکی واژن یعنی ترشحات واژنی نیز در زمان رابطه تاثیر زیادی دراد .
   در کنار بررسی جسمی نیاز است که به صورت حضوری دیدگاهی جنسی و تجربیات جنسی شما نیز مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم نظر دقیقی در این مورد بیان کنیم.
   در این مسیر در اول به متخصص زنان برای بررسی مراجعه کنید و در کنار آن مراجعه به سکس تراپ نیز می تواند به شما کمک زیادی کند.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

   پاسخ
 16. ام گفته:

  سلام روزتون خوش
  من و همسرم ۳ ساله که باهم ازدواج کردیم
  در طول این ۳ سال همسر من بسیار احساسی و مهربان از لحاظ جنسی خیلی گرم هستن ولی من به عنوان یک خانم نمیتونم در اون حد گرم باشم
  و در روابط جنسیمان وقتی همسرم بدن منو لمس میکنه حس خاصی ندارم و خیلییییییییییی به ندرت تحریک میشم
  و از رابطه جنسی لذتی نمیبرم
  میخواستم از شما بپرسم که برای حل این مشکل باید چکار کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در این مسیر در اول نیاز است که شما به متخصص زنان مراجعه داشته باشید تا آزمایشات هرمونی چون استروژن در شما چک شود چون مشکلات هرمونی می تواند تاثیر زیادی در خشکی واژن که از تحریک شدن فرد نشعت می گیرد داشته باشد و نیاز است در کنار این موضوع افکار جنسیتان نیز توسط سکس تراپ مورد بررسی قرار گیرد چون از شما دیدگاه منفی نسبت روابط جنسی داشته باشید و یا اینکه در زمان رابطه افکار خاصی در ذهن شما وجود داشته باشند ، اضطرابی را تجربه کنید و… عملکرد جنسی شما کاهش می یابد و به سطح تحریک پذیری لازم برای رابطه جنسی نزدیک نمی شوید و این رابطه برای شما لذت لازم را ندارد .

   پاسخ
 17. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید من هفت ماه با یه پسر رابطه دارم ک همون اوایل رابطمون با مامانم حرف زدن و از طرفی خانواده ی خودشونم در جریان گذاشتن و الان خانواده هامون خبر دارن راجب این موضوع اما به اینجای رابطه ک رسیدیم از من انتظار رابطه داشتن داره و بحث سکس اومده وسط و من اصلا نمی‌دونم درسته یا ن فعلا قبول نکردم اما در نهایت نمی‌دونم باید چیکار کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   دقت کنید که داشتن رابطه جنسی در دوران آشنایی جایز نمی باشد و می تواند بر تصمیم گیری های هردوی شما تاثیر گذارد و یک وابستگی در شما نسبت به این آقا ایجاد کند .
   ۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
   ۲٫ هدف هریک از شما از این رابطه چیست ؟
   ۳٫ اگر هدفتان ازدواج می باشد چه دلیلی برای اقدام نکردن در مورد آن وجود دارد؟
   ۴٫ از نظر خانوادگی ، اجتماعی، مذهبی ، اقتصادی با یکدیگر دارید؟
   ۵٫ معیارهای شما برای انتخاب این آقا چیست ؟

   پاسخ
 18. بیگانه گفته:

  سلام.من حدود ۶ سال ازدواج کردمو یک دختر هم دارم.طی این مدت خانمم به ندرت به ارگاسم رسیده هم به این علت ک من زود انزالم و هم خانمم یا ارضا نمیشه یا به سختی که مورد اول بیشتر.البته من خیلی جا ها از وسایل تاخیری استفاده کرده ام اما باز هم خانمم ارضا نشده.الانم به همین خاطر بینمون شدید دعواست و احتمال جدایی بینمون هست.نا گفته نماند ک معاشقه هم داریم نوازش هم هست.تحریک کردن هم هست ولی باز هم مشکل حل نمیشه.چه باید کرد.راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   دوست عزیز در این مورد شما می توانید بجای جدایی از راحل های دیگری استفاده کنید تا به یک لذت دو طرفه در رابطه جنسی برسید . دقت داشته باشید که رابطه جنسی یک رابطه پر اهمیت در زندگی مشترک محسوب می شود و نیاز است که به تمایلات هردو طرف توجه شود چون می تواند بر دیگر روابط نیز تاثیر منفی داشته باشید .
   ۱٫ میزان معاشقه شما چقدر می باشد؟
   ۲٫ واکنش شما و خود همسرتان نسبت به ارضا نشدن و یا زود انزالی شما چگونه است؟
   ۳٫ تا به حال به متخصص سکس تراپی مراجعه کرده اید؟
   ۴٫ از نظر عاطفی رابطه شما رضایت بخش می باشد؟
   ۵٫ نقاط حساس بدن همسرتان را می شناسید؟
   ۶٫ از قبل از شروع رابطه جنسی آمادگی هر دو طرف شما در نظر گرفته می شود ؟
   ۷٫ از یک پوزیشن استفاده می کنید یا پوزیشن های خود را تغییر می دهید؟
   ۸٫ می دانید در رابطه جنسی که رفتارهایی برای همسرتان لذت بخش می باشد؟

   پاسخ
 19. ناشناس گفته:

  من دوست داشتم اگر ازدواج کنم فقط محبت ببینم بیشتر نه روابطه همونی که گفتین خانم دکتر

  پاسخ
 20. گلی گفته:

  ۳۶ سالم هست و ۲ ماهه با اقایی در ارتباطم که ۲ سال از خودم کوچکترن. اوایل همه چیز خوب بود و حتی بارها گفته بودن که برنامه ریزی طولانی مدت باهاات دارم. زیادی اهل شوخی هستند. اما شوخی ها منو ازرده می کنه. صحبت از خانم های دیگه تا جایی که به قول خودشون اسم کم میارن که داستان ببافن. یا مثلا ما یه اکیپ دوستانه داریم که اونجا با هم اشنا شدیم. راجع به سایز خانم های دیگه گروه صحبت می کنند. منم که دلخور میشم میگن شوخیه و تو بیش از حد حساسی. میگن دختری مثل تو ندیدیم. و اینکه ازشون می خوام اینجوری نگن شوخی نکنن می گن من حرفام عادیه این تویی که رفتاریت غیرعادی هستی. اوایل شوخی هاش رو با شوخی و خنده رد می کرد. اما گاهی کم میارم. انگار از حساسیت من لذت میبرد اما دیگه خسته کننده شد. الانم توپو انداخته زمین من و اون از گلایه های من دلخوره. به نظرتون دلیل این رفتار چیهو من چکار باید بکنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   احساسات شما قابل درک است اما بهتر است کمی با دقت تر به این موضوعات نگاه کنید اگر همیشه شوخی های ایشان جنسی می باشد و یا توهین به دیگران بهتر است در رفتار او و در برخودهای اجتماعی نیز کمی بیشتر دقت کنید تا متوجه شوید آیا شوخی های ایشان در بیرون نیز تاثیری دارد مثلا در برخوردها با دیگران یا با همان خانم های گروه و همچنین افکارشان نیز در مورد دیگران و مخصوصا خانم ها چیست؟ در مورد اختلاف سنی بهتر است اگر برنامه ازدواج دارید به صورت واضح در مورد این موضوع صحبت کنید و به صورت حضوری مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کنید چون می تواند در شناخت یکدیگر و بعد شخصیتی به هردوی شما کمک زیادی کنند و همچنین با بررسی های بالینی و انجام تست های روانشناسی مشخص شود که آیا کوچک تر بودن این آقا از نظر سن تقویمی با سن رشد عاطفی، اجتماعی، عقلی و … بیشتر است است کمتر است و یا مساوی می باشد و همه این ها با سن شما مورد بررسی قرار گیرد و در این مسیر به هردوی شما کمک شود . گاهی افراد از سن تقویمی خود رشدی بیشتر دارند که می تواند ازواج با افرادی که از آنها مقداری بزرگ تر هست را بپوشاند و اختلافی در آینده در بین آنها از این نظرات ایجاد نکند البته این نیاز به بررسی دقیق توسط متخصص دارد.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
   شاد باشید

   پاسخ
 21. ککو گفته:

  سلام.من با یه خانم نامزد شدم . من خودم می‌دونم که کاملا گرم مزاج و نیازمند سکس هستم . ولی نامزدم بر اثر حیا از سوالتام میگذره و بی جواب میزاره . البته خودش میگه تا بحال تا سن ۳۳ سالگی به سکس فکر نکردم . خیلی دیر تحریک شدم . از بدن مرد خوشم نمیاد . میترسم سرد باشم . دوستام بهم میگن چون واکنش نداری پس سرد مزاجی . آیا ازدواجه ما درسته؟؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   در این مورد نیاز است به صورت حضوری به متخصص سکس تراپی یا روانشناس با نامزدتان مراجعه کنید تا نیازهای جنسی شما و تفکراتتان در مورد سکس مورد بررسی بیشتری قرار گیرد . با توجه به صحبت های نامزدتان ممکن است این به علت آموزش های خانواده و شکل گرفتن تفکرات منفی در مورد رابطه جنسی ایجاد شده باشد و اما ممکن است نیز ایشان از نظر هرمونی و … نیز مشکلاتی داشته باشند و تا زمانی که بررسی دقیق در این زمینه صورت نگیرد نمی توان صحبتی انجام داد . بعضی مشکلات جنسی ممکن است حتی بعد از ازدواج نیز باقی بمانند و بعضی نیز عملکرد بهتری پیدا می کنند این موضوع نیازمند این است که در اول با همسرتان و خودتان صحبت شود و در صورت نیاز یک سری آموزش ها نیز در این زمینه صورت گیرد . گاهی فرد از نیازهای جنسی خود به علت مشغله فکری زیاد اطلاعات کافی ندارد که این می تواند باعث شود مشکلاتی در این زمینه صورت گیرد اما خب حیا داشتن ایشان یک چیز کاملا طبیعی می باشد و به مرور زمان و با آموزش لازم بهبود می یابد .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
   شاد باشید

   پاسخ
 22. مصطفی احمدی گفته:

  سلام خسته نباشید
  مطلب جالبی بود تابحال در مورد تست هالبرت نشنیده بودم امیدوارم همیشه به روز باشید
  راستی من هم سایتی در زمینه آموزش روابط زناشویی دارم که سعی کردم مقالات ژورنال های بین الملی و آموزش های به روز رو
  در این زمینه بنویسم خوشحال میشم اگر دوست داشتید به من هم سر بزنید و از مطالب ما هم در سایت تان استفاده کنید
  با نهایت سپاس

  پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.