تست شیشه، نحوه تقلب و منفی کردن تست اعتیاد به شیشه

شاید برای شما پیش آمده است که در مورد اعتیاد شوهر خود به شیشه یا مواد مخدر دیگر شک کرده باشید و تمایل داشته باشید از او تست شیشه بگیرید، از طرف دیگر می ترسید موضوع را با او مطرح نمایید شاید واکنش جالبی از خود نشان ندهد ولی دوست دارید از این بلاتکلیفی رهایی پیدا کنید.

در این حالت شروع به سرچ کردن در اینترنت می کنید و یا مسئله را با اطرافیان در میان می گذارید و در صورتی که مجموعه ای از نشانه ها و علائم را مشاهده می کنید می خواهید فرضیه ذهنی خودتان را تایید نمایید، ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که هرگز به خاطر چند نشانه به او برچسب معتاد بودن نزنید، بهتر است برای اطمینان از علائم و نشانه ها با فردی متخصص صحبت نمایید، در ادامه این مقاله در مورد نحوه مطرح کردن موضوع اعتیاد به فرد مورد نظر، روش های تست شیشه و راه های تقلب و منفی شدن تست مطالبی را بیان می کنیم و این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

رهایی از بلاتکلیفی؛ درخواست انجام تست اعتیاد از همسرتان

بعد از این که مطمئن شدید همسرتان شیشه مصرف می کند احتمالا ذهنتان درگیر نحوه مطرح کردن موضوع با او خواهد شد، باید توجه داشته باشید که این موضوع را با بحث و جدل مطرح نکنید زیرا ممکن است همسرتان حالت تدافعی به خودش بگیرد و به شدت عصبانی شود و یا این مسئله را انکار نماید و یک جنگ روانی در خانه به وجود می آید.

جنگ روانی در خانه نه تنها باعث بهبود وضعیت نمی شود بلکه روابط میان شما را خدشه دار کرده و اوضاع را بدتر می کند. اگر شوهرتان هر از گاهی مواد مصرف می کند با رفتار نسنجیده شما ممکن است احتمال گرایش به سمت مواد در او بیشتر شود و ممکن است قبول کند که تست اعتیاد بدهد اما به دنبال راهی برای تقلب می باشد.

تست شیشه از همسر

اول شما باید تکلیفتان را مشخص کنید که هدفتان از انجام تست تشخیصی چه می باشد؟ آیا قصد جدایی دارید و می خواهید برای طلاق اقدام کنید یا می خواهید از آن برای اهرم فشار برای ترک اعتیاد استفاده نمایید؟

در صورتی که دوست دارید به همسرتان کمک کنید ابتدا باید رابطه صمیمانه و دوستانه ای را با او برقرار کنید و سعی کنید در او انگیزه همکاری را بالا ببرید، هم چنین اطلاعاتی در مورد روش های مناسب ترک اعتیاد شیشه به دست آورید تا بدانید چه اقداماتی را باید انجام دهید، در صورتی که قصد طلاق ندارید، نفع خود و فرزندتان را مورد بررسی قرار دهید و پیش از اقدام برای ترک از روانشناس متخصص در زمینه زوج درمانی یا خانواده درمانی  مشورت بخواهید تا راهکارهای لازم را در اختیار شما قرار دهد.

اعتیاد به الکل

تست شیشه، انواع تست اعتیاد به شیشه

تست اعتیاد به شیشه روش های مختلفی دارد و با توجه به ویژگی های فرد مراجعه کننده، وضعیت اقتصادی، عامل زمان و نوع ماده مصرفی انتخاب می شود، هیچ کدام از این تست ها صددرصد صحیح نمی باشند و گاهی اوقات خطاهایی در آن به وجود می آید، برخی از تست ها که برای تشخیص اعتیاد به شیشه مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از:

  1. تست ادرار

این تست نیازمند نمونه ادرار می باشد و می توان آن را با استفاده از نوار کاغذی به صورت سریع و یا از طریق پروسه های طولانی مدت آزمایشگاهی با کیفیت بالاتر انجام داد، برای این که تست مثبت شود باید حداقل میزانی از آن ماده در نمونه وجود داشته باشد که به این میزان برای شیشه ۱۰۰۰ng/ml می باشد.

یکی از مشکلات این روش جا به جایی و تقلب کردن در ارائه این نمونه گیری می باشد و زمان تقریبی که برای ردیابی شیشه مورد استفاده قرار می گیرد تقریبا حدود ۲ روز می باشد.

تست شیشه

  1. تست بزاق

تست های بزاقی راحت و بی دردسر می باشند و امکان تقلب در آن ها کمتر است و نتیجه تست اعتیاد شیشه در عرض چند دقیقه آماده می شود و نیازی به آزمایشگاه وجود ندارد، این تست روشی عالی برای ارزیابی ماده مصرفی در فرد مصرف کننده می باشد، معایبی که این روش دارد می توان به میزان تولید بزاق و نوع ماده مصرفی اشاره کرد، بازه زمانی ارزیابی این ماده از چند ساعت تا چند روز متفاوت می باشد.

  1. تست مواد توسط مو

این روش بسیار آسان و دقیق می باشد و امکان تقلب نسبت به سایر روش ها در آن کمتر است و می توان تا چند ماه مواد موجود در مو را رد یابی کرد و این روش نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و صرف هزینه بیشتر نسبت به روش های دیگر دارد.

در این تست علاوه بر وجود ماده، مقدار ماده مصرفی مورد ارزیابی قرار گرفته می شود که تنها در همین تست امکان پذیر است و در تست های دیگر مشخص نمی شود، زمان تقریبی ردیابی شیشه با این روش حدود ۹۰ روز می باشد.

چند روز پس از مصرف شیشه تست اعتیاد منفی می شود؟

بیشتر مواد تا ۷۲ ساعت بعد از مصرف در ادرار قابل شناسایی می باشند و امکان ردیابی شیشه با توجه به نوع تست ۱ تا ۳ روز می باشد اما تنها راه تشخیص شیشه انجام تست نمی باشد بلکه متخصصان با اطلاع از نشانه های رفتاری می توانند اعتیاد به شیشه را تشخیص دهند.