صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران چه عواقبی دارد؟

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران یکی از رفتارهایی می باشد که در صورتی که یکی از زوجین آن را انجام دهد به آسیب های زیادی منجر می شود، به همین دلیل بسیاری از متخصصان به زوجین توصیه می کنند تا در مورد مسائل زناشویی شان با دیگران صحبت نکنند، زیرا در این شرایط فرد احساس امنیت نمی کند و حریم شخصی اش خدشه دار می شود.

در این خصوص بهترین راه برای حل مشکل جنسی و زناشویی کمک گرفتن از فرد متخصص می باشد در صورتی که این موضوع برای شما و همسرتان دردسر ساز شده است.

این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید زیرا در آن توضیحات بیشتری در این مورد بیان شده و مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد هم چنین در جلسات مشاوره خانواده می توانید چنین مسائلی را مطرح نمایید.

صحبت درباره رابطه زناشویی با دیگران: چرا این کار را می کنند؟

صحبت کردن افراد در مورد مسائل جنسی و زناشویی با دیگران ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال افرادی که در اولین رابطه جنسی شان مشکلات مختلفی دارند و نمی دانند برای حل آن باید چه کارهایی را انجام دهند به همین خاطر مشکلشان را با خانواده و دوستان مطرح می کنند تا با استفاده از تجربیات دیگران مشکلشان را حل نمایند.

اگرچه این راه حل مناسب به نظر نمی آید زیرا از این طریق به حریم شخصی زندگی تان صدمه وارد می کنید و ممکن است از این افراد راه حل های نا مناسب و غیر تخصصی دریافت کنید که عمل کردن به آن ها ممکن است به رابطه شما آسیب وارد کند.

برای این که مشکل جنسی تان را حل کنید باید از مشاور و متخصص کمک بگیرید مراجعه به روانشناس و دریافت خدمات مشاوره جنسی می تواند مفید باشد و در این خصوص به شما کمک بسیاری کند.

علاوه بر این برخی از افراد به خاطر صمیمیتی که با دوستان و افراد خانواده شان دارند این کار را انجام می دهند و به آن عادت دارند بدون آن که به مشکلات و تبعات آن فکر کنند.

بر اساس مطالعات روانشناسی تلفنی آیا لازم است که زن و مرد درباره ی نیاز های جنسی خود با یکدیگر صحبت کنند ؟

حرف زدن درباره رابطه جنسی با دیگران چه تبعاتی دارد؟

به عنوان مثال مسأله خجالت زنان از رابطه جنسی را در نظر بگیرید با چه افرادی می تواند درباره این موضوع حرف زد؟ رابطه جنسی شما و همسرتان یکی از خصوصی ترین جنبه های زندگی مشترک تان می باشد و در این خصوص باید در مورد خصوصی ترین امیال و نیازهای یکدیگر با یکدیگر حرف بزنید.

برای این که هر دو شما در این زمینه موفق باشید باید اعتمادی پایدار میان شما و همسرتان شکل گیرد و زمانی که این مسائل را با دیگران در میان می گذارید احترام به حریم خصوصی همسرتان را نادیده می گیرید و به آن توجهی ندارید در نتیجه اعتماد میان شما شکسته شده و از بین می رود و نمی توانید در مورد خصوصی ترین موضوع زندگی تان با یکدیگر راحت باشید.

صحبت درباره رابطه جنسی با دیگران

در صورتی که یکی از زوجین از صحبت کردن در مورد رابطه جنسی اش باخبر شود دیگر نمی تواند با همسرش راحت باشد و احساس اعتماد و امنیت کامل، نیازها، احساسات و خواسته های خود را با او مطرح نماید، زمانی که شما این کار را انجام دهید به صورت غیر مستقیم به کیفیت رابطه جنسی خود صدمه وارد خواهید کرد.

زیرا همسرتان نگران است که مسائل خصوصی اش فاش شود و مسلما نمی تواند رابطه ای آزادانه و لذت بخشی داشته باشد.