تست روانشناسي جنسيتي آیا نیاز به ازدواج دارید

تست روانشناسی جنسیتی : آیا نیاز به ازدواج دارید؟

در میان ما، افرادی هستند که تنها هستند و ترجیح می دهند خانواده ای را در اسرع وقت ایجاد کنند، اما در میان آنها کسانی هستند که ترجیح می دهند که در تنهایی باقی بمانند یا ازدواج نکنند.

لازم به ذکر است که در اکثر افرادی که خانواده را تشکیل می دهند احساس تمایل به ازدواج، زمانی که متولد می شوند، یک خانواده را تشکیل می دهند.

شاید شما می پرسید چطور باید این نیاز را در خودمان بدانیم.

بیایید ازدواج کنیم.

آیا نیاز به ازدواج دارید؟

آیا در این نوع احساسات وجود دارد؟

برای بررسی این که آیا چنین آرزویی دارید، به تست های زیر پاسخ دهید.

منبع :دهقانی شهرام. هیجان ابراز شده و جنسیت.  اصول بهداشت روانی :   پاییز و زمستان ۱۳۸۲ , دوره  ۵ , شماره ۱۹-۲۰

چابکی ام البنین. آموزش و جنسیت در ایران. مطالعات اجتماعی – روان شناختی زنان مطالعات زنان:   تابستان و پاییز ۱۳۸۲ , دوره  ۱ , شماره  ۲

۱٫هنگامی که مادر و پدر خود را با فرزندان خود می بینید، خودتان را جای ان ها حس می کنید؟
۲٫آیا شما حسرت می خورید زمانی که می بینید یک زن جوان با شوهرش می خندد ؟
۳٫آیا شما از تنهایی شما مثل گذشته لذت می برید؟
۴٫هنگامی که شما دوستان تان ازدواج می کنند، می گویید که آرزو می کنم من ازدواج کرده باشم؟
۵٫آیا تا به حال حضور یک شخص از جنس مخالف شما را تغییر داده است؟
۶٫آیا تا به حال فکر می کنید که تنهایی کافی است؟
۷٫آیا تا به حال پیش آمده است که شادی خود را به کسی از طرف مقابل منتقل کنید؟
۸٫آیا به موسیقی نوازندگان آرام گوش می دهید؟
۹٫آیا شما تا به حال هدیه دادن زمانی که شما در نمایشگاه یا یک فروشگاه بوده اید فکر کرده اید؟
۱۰٫آیا رنگ زندگی برای شما تغییر کرده است؟ ما امیدواریم که حضور خود را تغییر دهیم.
۱۱٫در چند ماه گذشته، لبخند فردی به قلب شما امیدوار است و نگاه شما به زندگی را تغییر می دهد؟
۱۲٫هنگامی که پدر مادر شما می گوید زمان ازدواج شده است، آیا شما خوشحال نمی شوید؟
۱۳٫آیا تا به حال در مراسم عروسی خود را در نظر گرفته اید؟
۱۴٫آیا اخیرا عاشق کسی بوده اید، اما اجازه ندادید که ان را با او به اشتراک بگذارید؟

19 پاسخ
 1. مهسا گفته:

  سلام من الان نزدیک به هجده سالمه و واقعن از رابطه ی جنسی متنفرم تاحالا فکر میکردم من بیماری چیزی دارم من رابطه ی عاطفی یا بغل کردن رو دوست دارم ولی فک نمیکنم اگر بخوام ازدواج کنم کسی پیدا بشه ک به رابطه ی عاطفی راضی باشه و من این ترس رو دارم دلم نمیخواد هیچوقت رابطه ی جنسی داشته باشم و این حس زودگذر و بچه گانه ای نیست

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما مهسا جان
   این احساسات نیاز است که بررسی شود و نیاز است که دیدگاها ، افکار و باورها و حتس شرایط تربیتی شما بررسی شود تا بتوان در این مسیر دلیل این تنفر را بررسی وبرطرف کرد اگر در این زمینه تجربه دارید نیز می تواند تاثی زیادی بر دیدگاهای شما داشته باشد .
   همانطور که خودتان اشاره کردید رابطه جنسی نیز یکی از روابطی می باشد که در زندگی مشترک نیاز است که هردو زوج به آن توجه داشته باشید تا بتوان مسیر رشدی را با درک نیازهای هم سپری کرد .
   بهتر است در این مسیر به صورت حضوری به روان درمانگر مراجعه داشته باشید تا شرایط شما بررسی دقیق شود و بتوانیم به این نگرانی شما در مسیر مناسبی پاسخ بدهیم و شما بتوانید شرایط بهتری را تجربه کنید و بتوانید در مسیر رشدی خود برای اینده پیش بروید و در زمان لازم مناسب بدون نگرانی در این مورد برای زندگی مشترک تصمیم گیری کنید.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام من یه زن هستم الان دو سال هست به شدت عاشق هم جنس خودم شدم ازدواج کردم دو تا هم بچه دارم حالا چکنم

  پاسخ
  • روانشناس مختاری گفته:

   سلام به شما
   عزیزم نیاز هست که حتما به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید تا ضمن بررسی هویت جنسی، افکار و شناسایی علت این احساسات به شما در این زمینه کمک شود.
   روانشناس
   ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

   پاسخ
  • روانشناس مختاری گفته:

   سلام به شما
   عزیزم اینکه شما تمایل به ازدواج دارین کاملا قابل درک و طبیعی هستش ولی اینکه شما سعی در مقایسه ی خودتون با آدم های اطرافتون داشته باشید کار درستی نیست، در واقع به نظر می رسه شما سوگیری توجه پیدا کردین وفقط به افرادی که ازدواج کردن توجه می کنید و به تعداد کثیری از افراد که حتی از شما بزرگتر هستن و ازدواج نکردن توجهی ندارید.
   حال با فرض درست بودن حرف شما بازهم این کار درستی نیست که شما خودتون رو با کسی مقایسه کنید. هر فردی اهداف و ویژگی ها و میدان زندگی متفاوتی دارد که قابل مقایسه با فردی دیگر نیست.
   البته با توجه به شرایط موجود در جامعه نیاز هست که این واقیعت رو در نظر بگیریم که سن ازدواج نسبت به قبل بالاتر رفته و به دلیل شرایط سخت اقتصادی شرایط محدودتری برا
   ی ازدواج فراهم است ولی با این حال نیاز است که علت های ازدواج نکردن شما بررسی شود و دید که چه عواملی مانع ازدواج شما شده. عواملی مانند وسواس شما در انتخاب، محدود بودن روابط اجتماعیتون و … از جمله عواملی هستن که مربوط به شما هستن و میتونین با تغییر در اونها شرایط ازدواجتون رو فراهم کنید ولی بعضی از موارد از کنترل شما خارج هستن و نمیتونید تغییری در اونها ایجاد کنید.
   بنابراین نیاز هست که شما به ویژگی های شخصیتی خودتون بیشتر توجه کنید و اگر در انتخاب هایتان وسواس دارید سعی کنید اونها رو رفع کنید و اگر میزان فعالیت اجتماعیتون محدود هست میتونید روابطتون رو گسترده تر کنید تا بیشتر در اجتماع حضور داشته باشید و با موقیعت های بیشتری مواجه بشین، اگر در مهارت های اجتماعی ضعف دارید میتونید به روانشناس مراجعه کنید و مهارت های ارتباطیتون رو تقویت کنید و البته این رو هم در نظر داشته باشید که همه ی هدف زندگی ازدواج نیست نیاز است که شما تمرکز بیشتری روی اهداف مهمتر دیگه در زندگیتون داشته باشید و به جز ازدواج به موارد دیگه هم توجه داشته باشید تا در صورت فراهم نشدن شرایط ازدواج دچار ناکامی نشین.

   پاسخ
 3. یاسی گفته:

  سلام خسته نباشید ۲۴سالمه ونیاز شدید روحی ب ازدواج رو درخودم احساس میکنم مذهبی هستم و دوست ندارم باپسر دوست بشم و میدونم اون نیاز روحی رو هم جواب نمیده بهره چندانی اززیبایی نبردم در عذابم واقعا . من قانعم و ب صورت غیرمستقیم گفتم ب اطرافیان ولی خب هیچکی نیومده خواستگاریم تاالان نمیدونم چیکارکنم صبرم کم شده دارم ب رابطه باجنس مخالف فکرمیکنم .هرکاری هم میخوام انجام بدم حس بیهودگی نمیزاره پیشرفت کنم چیکار کنم با این نیاز روحی کمکم کنید

  پاسخ
  • روانشناس مختاری گفته:

   سلام به شما
   عزیزم احساس شما قابل درکه. انسان از باب روحیه ی اجتماعی که داره در هر مقطع سنی نیاز به رابطه با افراد دیگر داره و از یک مرحله به بعد نیاز به شروع رابطه ی عاطفی در خودش احساس می کنه بنابراین این حس نیاز شما به رابطه ی عاطفی و ازدواج طبیعی هستش و برای اکثر افرادی که از نظر روحی سالم باشند این موقیعت احساس می شه ولی عزیزم اینکه شما از سر تنهایی و ناچاری قصد داشته باشید تن به هر ازدواجی بدین و سطح توقعات خودتون رو بسیار پایین بیارید و به خودتون حق انتخاب ندین و با این شرایط وارد یک زندگی مشترک بشین قطعا با شروع زندگی مشترکتون هم این حس تنهایی و عدم ارضای نیازتون در شما وجود خواهد داشت. چون شما فقط از سر ناچاری و بدون فکر تصمیم به ازدواج دارید نه از روی دلایل منطقی.
   از توضیحاتتون به نظر می رسه اعتماد بنفس کمی دارید و همین عدم اعتماد بنفستون می تونه باعث بشه از زندگی لذت نبرید و مدام منتظر فردی باشید که بیاد و شما رو از این شرابط نجات بده در حالی که اگز شما با این شرایط ازدواج کنید آسیب های به مراتب بیشتر ی در زندگی مشترک متوجه شما میشه.
   به شما توصیه میشه به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید تا تحت شناخت درمانی قرار بگیرید و بتونید شناخت های انحرافیتون رو تشخیض بدین، نیاز هست که فعالتر باشید، در جمع دوستان، خانواده، اطرافیان و همچنین فعالیت های اجتماعی بیشتر قرار بگیرین و ارتباطاتتون رو گسترده کنید، این گسترده کردن ارتباطات شانس شما رو برای ازدواج بیشتر می کنه ولی در کنار این کارها نیاز هست که برای افزایش اعتماد بنفستون و شروع فعالیت هدفمند در زندگیتون اقدام کنید تا بتونید ازدواج موفق تری داشته باشید و همچنین مستقل بودن رو بیشتر تمرین کنید و به دست بیارید.

   پاسخ
 4. یه تنهای بی کس گفته:

  سلام من ازدوران بچگی عاشق پسرعمه ی خودش شده بودم امااون هیچ حسی نسبت به من نداره یه ماه دیگه هم عروسیشه بایکی دیگه واقعا دارم دیونه میشم همش بفکرش هستم هرکاریم میکنم نمیتونم فراموشش کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   احساسات شما قابل درک می باشد اما دقت داشته باشید که همانطور که خودتان بیان کردید از کودکی و بعد هم نوجوانی این علاقه به وجود آمده است در سنینی که فرد به تنها با خیالپردزای به این احساسات دامن می زند و با خطاهای شناختی و بزرگنمایی رفتارهای فرد مقابل را به معنای توجه به احساس خودش دنبال می کند و این موضوع اگر ادامه یابد و فرد به شرایط سنی خودش توجه نکند می تواند سالها ادامه یابد و به فرد از نظر روحی آسیب وارد کند .
   بهتر است در این مسیر بک دوره شناخت درمانی را تجربه کنید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم تا به مرحله پذیرش وارد شوید .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۵۸۹۵

   پاسخ
 5. دختر مذهبی گفته:

  سلام ببخشید من خیلی وقت به یکی از پسر های فامیل که خیلی مذهبی هست فکر میکنم حتی با خودم میگم که حاضر هستم که هر کاری رو که اون میگه انجام بدم و یا مراسم عروسی رو که آرزو دارم خیلی خوب باشه بخاطر عقاید اون خیلی کوچیک و جمع جور بگیرم . خودم هم عقایدی دارم ولی اون آقا یکم بیشتر از من تو بند این جور مسایل . ایا فکر کردن بهش درست ؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلان به شما دوست عزیز
   در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
   ۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
   ۲٫ در زمان فعلی باهم در ارتباط هستید ؟
   ۳٫ منظور شما از عقایدی که در بند ان هستند چیست؟

   پاسخ
 6. arezo گفته:

  سلام من چندماه ازدواج کردم ولی تاب حال نزدیکی نداشتم شوهرم ازم شکایت کرده لطفا بهم بگین چکار کنم همش استرس دارم دست خودم نیس

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   احساسات شما قابل درک می باشد اما نیازهای همسرتان نیز مورد پذیرش می باشد اما بهتر است با همسرتان صحبت کنید تا برای بررسی مشکلات بجای مراجعه به دادگاه به سکس تراپ مراجعه داشته باشید تا به شما در بهبود مشکلات کمک شود .
   ممکن است مشکل شما واژینسموس باشد که در آن فرد واژینیسموس ترس از رابطه زناشوئی و یا ترس از رابطه جنسی که یک ترس و یا فوبی روانی و یا یک درد روانی است باعث می شود که زن از ایجاد رابطه جنسی بترسد و در نتیجه به طور ناخود آگاه خود را جمع کند و یا به عبارت دیگر اندامش را منقبض و یا پاهای خود را به هم چسبانده و قفل نماید .
   این ترس و مشکلات در رابطه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که نیاز به بررسی دقیق دارد از جمله عواملی که در این مشکل نقش دارند شام موارد زیر می باشد :
   • زنانی که در کودکی و نوجوانی شیوه تربیت بسیار سختگیرانه ای داشته اند و هیچگاه درباره رابطه جنسی آگاهی لازم را پیدا نکرده اند.
   • زنانی که به آنها گفته شده است که میل جنسی گناه است و رابطه جنسی بسیار دردناک است.
   • کسانی که تحت تاثیر تابوهای فرهنگی درباره رابطه جنسی قرار گرفته اند.
   • تعرض جنسی یا تجاوز نیز می توانند منجر به واژینیسموس شوند.
   • عفونت ناحیه تناسلی مانند کاندیدیاز (نوعی عفونت قارچی)، زگیل تناسلی یا تریکومونا که نوعی بیماری آمیزشی است که توسط نوعی انگل اتفاق می افتد.
   • پرتودرمانی ناحیه لگن
   • خشکی واژن که اغلب ممکن است در هنگام مصرف قرص ضدبارداری یا پس از یائسگی رخ دهد.
   • عدم تحریک جنسی قبل از رابطه جنسی
   • عوارض جانبی برخی داروها
   • زخم و پارگی کوچک در دهانه واژن و التهاب لگن
   • ترس از کوچک بودن واژن برای رابطه جنسی
   • ترس از بارداری
   • آسیب به واژن یا عضلات اطراف آن در حین زایمان
   • مشکل در روابط بین زوجین
   • خستگی یا افسردگی
   دقت داشته باشید که بهتر است هم به متخصص زنان برای معاینه و هم به سکس تراپ برای آموزش یک سری تمرینات و بررسی مشکلتان مراجعه داشته باشید.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.