تست روانشناسی شناخت همسر درونگرایی برونگرایی

تست روانشناسی انتخاب همسر درونگرایی-برونگرایی

دانستن درونگرایی-برونگرایی در انتخاب همسر بسیار مهم است.
آیا تا به حال فکر کرده اید که ابعاد شخصیت تاثیر مستقیمی در انتخاب حوزه تحصیل، اشغال، محل اقامت و سبک زندگی عمومی دارد؟
اگر دقت نکنید، خطوط بعدی را بخوانید.
درونگرا از احساسات و هیجانات فقط برای دوستان بسیار نزدیک صحبت می کنند، اما برون گراها کاملا از جهان خارج می شوند؛ آنها دوست دارند گمراه کننده، اجتماعی، رقابتی، سریع و واقع بینانه باشند.
مردم درونگرا بیشتر صرف وقت خود را صرف تحصیل می کنند و کمتر مایل به تعامل با دیگران هستند.
از سوی دیگر، افراد بی عیب و نقص دیدگاه عینی و بیرونی بیشتری دارند و فعالیت عملی بیشتری دارند اما اعتماد به نفس کمتری نسبت به برونگراها دارند.
آنها می خواهند بر محیط خود تأثیر بگذارند و با دیگران رقابت کنند و بیشتر در عموم ظاهر شوند.
اگر به نظر می رسد که خودآگاهی و برون گرایی در افراد افراطی باشد، ما دو شخصیت غیر طبیعی داریم، اما اینها بسیار کم است و اکثریت مردم بین دو قطب هستند.
با شناخت ویژگی های شخصی هر دو گروه، شما می توانید رابطه ای بهتر با آنها داشته باشید.
منبع :رجبی غلامرضا , فردوسی سیما , شهبازی مسعود. بررسی کیفیت روان سنجی مقیاس باورهای محدودکننده انتخاب همسر. مشاوره کاربردی: بهار و تابستان ۱۳۹۰ , دوره ۱ , شماره ۱ ، ۲-جبرائیلی هاشم , زاده محمدی علی, حیدری محمود. تفاوت ملاک های انتخاب همسر بین دو جنس. فصلنامه خانواده پژوهی : تابستان ۱۳۹۲ , دوره ۹ , شماره ۳۴

دانلود مجموعه تست روانشناسی و شخصیت شناسی رایگان برای اندروید

تست زیر را انجام دهید:

۱٫من می خواهم همیشه افراد زیادی در اطرافم داشته باشم.
۲٫۲٫پیدا کردن آن آسان است به لبخند در دیگران و رفتن با آنها و از آن لذت بردن و از با جمعیت بودن لذت بردن.
۳٫من لزوما خودم امیدوار نیستم.
۴٫من واقعا از صحبت کردن با دیگران لذت می برم.
۵٫من ترجیح می دهم در جایی باشم که در آنجا فعال و پر جمعیت است.
۶٫من معمولا ترجیح می دهم تنها کار انجام دهم.
۷٫اغلب احساس انرژی و پویایی می کنم.
۸٫من روحیه بالایی دارم
۹٫من خوش بین نیستم
۱۰٫زندگی من سریع می گذرد
۱۱٫من شخصی بسیار فعال هستم
۱۲٫من ترجیح می دهم راه خودم را بروم، به طوری که رهبر دیگران نخواهم بود.

68 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. حسن گفته:

  سلام وقت بخیر
  علائم اختلال دو قطبی رو مطالعه کردم و اکثرشون مشهوده برای خودم،آیا امکان داره که بدون مراجعه به روانپزشک یا دارو درمانی درمانش کرد؟
  یکی از علائمش ولخرجی بود و دلیل این که نمیتونم به پزشک مراجعه کنم هم همین کمبود توان مالی هست.
  سپاس

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما آقا حسن
   در این مورد بدون بررسی شرایط شما به صورت دقیق توسط یک روانشناس و روان پزشک نمی توان در مورد اینکه شما چه مشکلی دارید نظری بیان کرد اما زمانی که شما با بهم ریختگی روحی و عملکرد روبرو هستید نیاز است که به متخصص مراجعه کنید تا روند درمان با کمک ایشان صورت گیرد .
   خیر امکان خودرمانی در زمان وجود اختلال وجود ندارد و نیاز است که شما جلسات روان درمانی را تجربه کنید و حتی گاهی در کنار جلسات روان درمانی نیاز به جلسات دارو درمانی نیز می باش این موارد بستگی به شرایط ورحی و عملکردی شما دارد .
   در هرصورت اینکه شما بینش دارید به شرایط روحیتان در مسیر درمان نیز به شما کمک زیادی می کند اما خب نیاز است که شما شرایط مالی خود را مدیریت کنید تا بتوانید جلسات روان درمانی خود را دنبال کنید بهتر است فعلا یک جلسه مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی شود و در مورد روند درمان به شما کمک شود و توضیحات لازم در این مورد به شما داده شود و شما بتوانید تصمیم گیری داشته باشید.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

   پاسخ
 2. نیلوفر گفته:

  سلام ۱۸ سالم هست و اخیرا نتایج کنکورم رسید و خب نتایج دلخواه نبود واضح تر بخوام بگم خونواده ام من و بشدت تحت فشار گذاشتن که یا دوباره کنکور بده بمون پشت کنکور و یا همین شهر دانشگاه آزاد برو شهر دیگه نرو شهر خودمون شهر به نسبت کوچیکی هست که هیچ امکاناتی نداره شرایط شغلیش در این حد هست یا کارمند میشی یا بیکار میمونی مشاغل آزاد هم نمی تونم داشته باشم چون هزینه می‌خواد راه انداختنشون البته خودم کار میکنم حتی سر این بحث های اخیر گفتم شما که میگید آزاد شهریه آزاد فرقی نداره چه اینجا چه شهر دیگه یک خوابگاه می مونه که اونم خودم دارم کار میکنم میتونم پرداختش کنم اما عمدا لج کردن باهام منم تن ندادم به این خواسته شون ولی دو سه ماهی هست که واقعا احساس بدی دارم هر شب بدون اقراق گریم میگیره هیچ جایی نمی تونم برم دل و دماغ هیچ کاری و ندارم رفتارام دست خودم نیست عصبی و پرخاشگر شدم هر کسی هر چی میگه با بدترین حالت ممکن سرش داد و بیداد میکنم این احساس خوردن به بن بست عجیب روی من تاثیر داشته واقعا کم آوردم دیگه :(

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما نیلوفر جان
   ببین عزیزم اینکه شما و یا خانواده بخواهید تنها بر نظر خودتان تاکید کنید کمکی به هیچ یک از شماها نمی کند در این مسیر خب شما نیاز است که با آنها صحبت کنید و بیان کنید که نگرانیشان را درک می کنید اما می خواهید در این مسیر برای رسیدن به خواسته ها و پاسخ به علایقی که دارید تا جای ممکن با شما همراه شوند و خب به صحبت های آنها و دلایل مخالفت برای رفتن به شهر دیگر نیز گوش بدهید تا بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری داشته باشید.
   اگر بازهم از این مسیر نشد برای موفقیت خود گام بردارید بهتر است بجای تمرکز بر نداشته ها برای کنکور دی ماه و کنکور تابستان خود را آماده کنید تا بتوانید رشته ای که دوست دارید را در شهری که دوست دارید بخوانید
   در این مسیر بهبود شرایط روحیت از اهمیت زیادی برخودار می باشد پس بهتر است که به کمک روانشناس پیش بروید

   پاسخ
 3. حنا گفته:

  سلام وقت خوش امیدوارم حال دلتون عالی باشه. من۱۸ سالمه یک مدتیه خیلی احساس میکنم ادم بیخودیم اصلاا فکر میکنم ادما بیخودن درکشون سخته برام دوری میکنم ازشون انقد دری کردم که کسیو جز خودم ندارم ادم درونگرایی هستم خانوادم همیشه منو داخ منگنه میزارن و زیاد مقایسه میکنن خیلی کلافم ممنون از کمکتون

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما حنا جان
   ببین عزیزم این مدل از دوری کردن که همراه با سرزنش و مشکلات خانوادگی می باشد ارتباطی با درون گرا بودن ندارند در کنار اینکه یک فرد درون گرا بازهم از مسیر زندگی خودش و حتی انجام کارهای شخصی و اجتماعی حتی اگر به صورت فردی باشد رضایت دارد و امید به زندگی را تجربه می کند.
   پس نمی توان شرایط روحی شما را با برچسب درون گرایی عقلانی سازی و یا انکار کرد در این مسیر بهتر است که برای بهبود شرایط روحی خودتان شرایط مراجعه به روان درمانگر را برای خودتان ایجاد کنید چون این علایم می تواند نشان از افسردگی داشته باشد که بهتر است در همین سطح بررسی و درمان شود.
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۹۰

   پاسخ
 4. فرزاد گفته:

  سلام من افکارات بسیار منفی در ذهنم دارم احساس میکنم از هرجایی ک رد میشم ی نفر اگه چیزی بگه پیش خودش من احساس میکنم اون داره به من فحش میده یا همیشه با خودم کلنجار میرم یا استرس دارم کسی خدایی نکرده به من فحش نده،کسی ی حرفی میزنه که من درست نشنیدم چی گفته پیش خودم فکر میکنم به من فحش داده

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما آقا فرزاد
   این میازن از تمرکز بر دیگران و اضطراب و خطاهای شناختی که دارید نشان از شرایط روحی شما دارد در این مسیر نیاز است که شما برای بهبود شرایط روحی خودتان به روان درمانگر مراجعه کنید تا بتوانیم در طی جلسات و با کمک خود شما کمک کنیم در شرایط روحی بهتری مسیر رشدی خودتان را طی کنید.
   در هرصورت این افکار می تواند در کنار احساس غم و اندوه و حتی عصبانیت بر عملکرد شما نیز تاثیر گذارد پس اهمیت دارد که اگر با مشکلی روبرو شدید برای درمان ان اقدام کنید.

   پاسخ
 5. ... گفته:

  سلام من دخترم و ۱۷ سالمه جدیدا از همه چی بدم میاد تو هیچ چیزی استعداد ندارم فکر میکنم هرکاری بخوام‌ انجام بدم نمیتونم اعتماد به نفسم خیلی اومده پایین نمیتونم با کسی ارتباط برقرار کنم دوست صمیمی ندارم نمیتونم تو جمع باشم واقعا از خودم بدم میاد و نسبت به همه چی بدبین شدم دیگه کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   ببین عزیزم افکار و احساساتی که شما نسبت به خودتان دارید تاثیر زیادی می تواند در عملکرد شما از نظر اجتماعی و فردی داشته باشد و و خب در این مسیر بهبود شرایط روحی شما می تواند کمک زیادی کند تا شما بتواند اعتماد به نفس بهتری را با شناخت خودتان کسب کنید که خب به مسیر رشدی شما کمک زیادی می کند.
   این علایم می تواند نشان از افسردگی داشته باشد اما جدا از تشخیص گذاری آنچه اهمیت دارد طی کردن روند درمان می باشد مخصوصا در زمان فعلی که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن در مسیر کسب هویت هستید .

   پاسخ
 6. ناشناس گفته:

  سلام من حدودا سه ساله ازدواج کردم قبلشم با همسرم دوست بودم من۲۴سالمه و ایشون متولد۵۸هستن خیلی شکاک وبدبین هس دوستاش خیلی روش تاثیرگذارن حرف همه رو باورمیکنه بغیرازمن تازگیام متوجه خیانتش شدم خودش میگه ن ولی میدونین ک خانوما قدرت ذهن خونیشون بیشتر ازمرداس ومن کاملا ازرفتارش میفهمم من واقعا دوسش دارم خیلی وقتیم ک دیگ صبرم لبریز میشه و میخام جداشم نمیذاره و هرجابرم میاد دنبالم والبته من زن دومشونم

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دوست عزیز
   ببین عزیزم احساساتی که به این آقا دارید قابل احترام هست اما این میزان از اختلاف سنی می تواند با اختلاف رشدی هم همراه باشد و خب بهتر بود در دوران دوستی و عقد به این مسئله در کنار سبک رفتاری و شخصیتی ایشان توجه بیشتری می کردید.
   شکاک بودن و کنترل گری با تحت تاثیر دوستان بودن تفاوت زیادی دارد در این مسیر نیاز است که بعد شخصیتی ایشان مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا بتوانیم در این مورد نظری بیان کنیم .
   در هرصورت شما چند سال شناخت نسبت به همسرتان دارید و خب در این مورد نیاز است که از خودتان سوال کنید که با شناختی که دارید مایل به ادامه زندگی مشترک با ایشان هستید یا خیر؟
   در این مسیر بهتر است که تا جای که ممکن است از ایشان بخواهید که باهم به زوج درمانگر مراجعه کنید چون در این حالت می توانیم تا جایی که ممکن باشد به هردوی شما در مسیر رفتاری و ارتباطی با هم کمک بیشتری کنیم و هردوی شما با شناخت بیشتر برای ادامه زندگی مشترک و یا جدایی تصمیم گیری کنید.
   در مورد خیانت نیز خب بهتر است بر مبنای حدس و گمان پیش نروید و خب اگر شواهدی در این مورد دارید خب واضح و روشن در این مورد صحبت کنید چون تنها بر قدرت ذهن و یا حدس و گمان تمرکز کردن میتواند با اشتباه زیادی هم همراه باشد در هرصورت در این مورد برای اینکه بتوانیم نظری بیان کنیم نیاز است که این شواهد شما بررسی شود .
   بهتر است حتی اگر همسرتان حاضر به مراجعه نشدند خود شما برای تصمیم گیری بهتر مراجعه به روانشناس داشته باشید.

   پاسخ
 7. زینب صیاد گفته:

  باسلام ببخشید من یک سالی هس با اقای اشنا شدم قصد ازدواج داریم اونم همینطور. ولی خیلی مغرور و از خود راضی هست ومن رو در حد خودش نمیدونه و پایین تر از خودش منو میبینه و منت هم بخاطر گذشتم میکنه و میگع میخام مثل دو تا رفیق زندگی کنیم بهت میرسم کمبودی برات نمیزارم اما مهر و محبتی بهم نداره بنظر شما این انتخاب اشتباهه یا نه درست شدنیه. ممنون

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما زینب جان
   ببین عزیزم خب ازدواج کردن در این زمان با رسیک پذیری بالایی همراه می باشد اگر ایشان نمی توانند به شما احساسی داشته باشند و یا به نیازهای عاطفی شما پاسخ بدهند. در کنار اینکه شما بیان می کنید ایشان شما را در حد خودتان نمیبینند و گذشته شما را نپذیرفته اند خب در این حالت و با این شرایط وارد ازدواج هم که شوید شرایط می تواند در حالت خوشبینانه همین مدل ادامه پیدا کند هرچند که با مشکلات و شرایط زندگی مشترک حتی ممکن است این مشکلات افزایش نیز پیدا کند.
   بهتر است اگر در زمان فعلی شرایط سنی و رشدی ازدواج را دارید باهم برای مشاوره پیش از ازدواج اقدام کنید و حتی اگر ایشان حاضر به مراجعه نیستند بهتر است خود شما مراجعه کنید و شرایط این ارتباط را بررسی کنید و برای ادامه و یا قطع ارتباط تصمیم گیری کنید.

   پاسخ
 8. دانیال گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و خیلی دوست دارم رابطه جنسی برقرار کنم اما از ترس مامان بابام نمی تونم . به نطرتون یواشکی برم این مراکزی که خانم های تن فروش هستن یا نه؟

  پاسخ
  • مشاور 24 ساعته گفته:

   سلام به شما دانیال جان
   نیازها و تمایلاتی که دارید قابل احترام هست اما دقت کنید که اگر بخواهید در این سن انرژی زیادی صرف این مسایل ونید این میتولند شما را از اهداف اصلی زندگیتان دور کند در کنار اینکه با مشکلات خانوادگی و اجتماعی روبرو کند و حتی احتمال بیماری های جنسی نیز در این روابط وجود دارد.
   بهتر است که برای پاسخ به یک سری نیازها به خودت زمان بیشتری بدهی تا بتوانی در شردیط بهتری به نیازهای جنسی خودت پاسخ بدهید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.