آمادگی و زمان مناسب برای ازدواج مجدد

ازدواج مجدد

ازدواج مجدد شروعی جدید برای افرادی است که به علت طلاق یا مرگ شریک زندگی، فقدان همسرشان را تجربه کرده اند، البته این ازدواج با چالش های بسیاری همراه می باشد.

هم چنین به دلیل شرایط اقتصادی، داشتن فرزند و از دست دادن اعتماد نسبت به شریک زندگی، ازدواج جدید به دغدغه های بزرگی تبدیل می شود و فرد دچار سردرگمی می شود و با چالش هایی رو به رو می شود.

همچنین ممکن است زمان مناسب برای ازدواج مجدد را به درستی ندانید به همین دلیل باید از مشاور قبل از ازدواج کمک بگیرید تا زمان مناسب برای ازدواج دیگر را بررسی کند و شما را با چالش های پیش رو آشنا کند تا بتوانید برای شروع یک زندگی مشترک جدید آماده شوید. در این مقاله به بررسی جامع ازدواج با فرد جدید می پردازیم.

تعریف ازدواج مجدد

ازدواج مجدد می تواند نقطه عطفی برای زندگی هر فردی باشد که یک بار زندگی زناشویی را تجربه کرده اند و طلاق گرفته است زیرا از زندگی شان راضی نبوده اند در این صورت اگر ازدواج موفقیت آمیزی داشته باشند می تواننپد در کنار همسر جدید به آرامش و خوشبختی برسند.

هر چند در ازدواج با فرد جدید تجربه شما نسبت به گذشته بیشتر می باشد و نسبت به معیارهای انتخاب همسر آینده تان آگاه تر هستید و شناخت بهتری از خودتان دارید اما باز هم با چالش های بسیاری رو به رو خواهید شد که باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید.

ازدواج با مرد مطلقه یا ازدواج با زن مطلقه پیچیدگی های بسیاری دارد که نیاز به تامل دارد، حتی ازدواج پ بعد از فوت همسر در شرایطی که فرزندی داشته باشید اوضاع و شرایط را مانند طلاق و جدایی برای شما دشوار می کند.

زمان مناسب برای ازدواج مجدد

فرایند سازگاری با مرگ همسر یا طلاق یا از دست دادن یک رابطه باید به درستی طی شود و فرد بتواند در این زمان به آمادگی لازم برای ازدواج جدید برسد، در شرایطی که طلاق ناگهانی اتفاق می افتد و یا فرد به صورت ناگهانی فوت می شود نیاز به طی کردن زمانی در حدود ۶ ماه تا ۱ سال دارد تا بتواند با شرایط به وجود آمده کنار بیاید.

بعد از این که رابطه به اتمام می رسد به طور معمول شما باید مراحی مانند انکار، خشم، غم و نهایتا پذیرش مسئله را طی کنید.

این مراحل بسیار شبیه به مراحل شکست عشقی می باشد و زمانی که فرد این مراحل را طی کرد، آمادگی روحی او به سطح قابل قبولی خواهد رسید. در این شرایط باید ازدواج فرد در زمان مناسبی باشد به طوری که فرد به خاطر فرار از تنهایی و افسردگی تن به ازدواج دوباره ندهد.

نقش خانواده در ازدواج

آماده شدن و زمان مناسب برای ازدواج مجدد

در صورتی که به ازدواج مجدد فکر می کنید و در مورد آن نگرانی هایی دارید باید موارد زیر را به درستی بررسی کنید تا آمادگی لازم و زمان مناسب برای ازدواج را به دست آورید، بر اساس مطالبی که گفته شد بهتر است مدت زمان حداقل ۶ ماهه ای از رابطه قبلی تان گذشته باشد تا بتوانید در مورد رابطه جدید تصمیم درستی بگیرید.

مرحله اول

اولین کاری که باید انجام دهید این است که رابطه قبلی تان را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به درستی علت شکست خود را پیدا کنید و درک روشنی از علت شکست تان داشته باشید.

زمان مناسب برای ازدواج مجدد

در این شرایط قرار نیست که خودتان را سرزنش کنید بلکه چیزی که مهم است باید سهم خود را از شکست شناسایی کنید و قبول کنید که شما هم در این جدایی نقشی داشته اید.

مرحله دوم

در صورتی که مرحله اول به خوبی انجام شده است باید هدف گذاری کنید و اهداف و انگیزه خودتان را از ازدواج با فرد جدید مشخص کنید و ببینید که چه انتظاراتی از رابطه مجددتان دارید.

دانستن این امر باعث می شود تا فرد مناسبی را برای ازدواج پیدا کنید و در جلسه خواستگاری با همسر آینده تان صریح باشید تا او بداند وارد چه خانه ای با چه شرایطی می شود و از او چه خواسته ها و انتظاراتی دارید.

مرحله سوم

زمانی که فرد مورد نظرتان را پیدا کردید باید به طور واضح انتظارات خود را به او بگویید و سعی کنید چیزی از او مخفی نکنید. هم چنین در مورد گذشته تان به طور روشن برخورد کرده و ابهامات فرد جدید را به خوبی برطرف سازید.

اما توجه داشته باشید که لزومی به گفتن تمام جزئیات نمی باشد. هم چنین از تعریف کردن بیش از حد نیز بپرهیزید، همسر جدید شما نمی تواند جایگزین فرد مقابل تان شود بلکه باید خودش باشد به همین دلیل سعی کنید طرف را به خاطر خودش بخواهید و زندگی جدیدی را آغاز کنید.