یکی از اختلالات جنسی در زنان ترس از دخول می باشد و این به دلیل منقبض شدن غیر طبیعی ثلث خارجی مهبل به وجود می آید و مانع از نزدیکی می شود.

زنان برای برقرار کردن رابطه جنسی دچار استرس، فشار و هیجانات منفی می شوند و مردان برای اینکه استرس و فشار روحی و روانی را برای همسرشان کاهش دهند باید برای آن ها زمان و وقت کافی بگذارند و از نظر روحی و عاطفی همسرشان را آماده کنند.

اگر مقدمات قبل از رابطه به خوبی انجام نشود هیچکدام از طرفین از رابطه جنسی لذت نخواهند برد و احساس رضایت نخواهند کرد.

بسیاری از دختران هستند که بعد از اینکه ازدواج می کنند به طور ناخودآگاه دچار ترس می شود و به خاطر ترس ناخودآگاه از رابطه جنسی و از دست دادن بکارتشان، ترس از دخول برای آن ها به وجود می آید.

این ترس به دلیل استرس و اضطراب به وجود می آید و باعث می شود که به طور ناخودآگاه مجرای تناسلی منقبض شود و برقراری رابطه جنسی را سخت و غیرممکن سازد در این هنگام می توان از مشاوره جنسی کمک گرفت تا راهنمایی های لازم را انجام دهد.

دلایل و علت ترس از دخول در زنان چیست

برای ترس از دخول دلایل بسیاری وجود دارد که به مهم ترین آن ها اشاره شده است:

  1. احساس درد هنگام نزدیکی

احساس درد دخول در زنان دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به مهم ترین دلایل آن اشاره میکنیم:

  1. احساس درد در زنان گاهی ریشه عصبی دارد و ذاتی می باشد و زنان به خاطر مشکلات روحی و روانی که دارند رابطه جنسی برای آن ها دردناک می شود و دچار ترس از دخول می شوند، در این هنگام زنان برای رفع مشکل خود باید از مشاوره جنسی کمک بخواهند.
  2. بسیاری از افراد تجربه های کافی در برقراری رابطه جنسی ندارند و چون در این زمینه بدون تجربه هستند و آموزش ندیده اند نمی توانند رابطه جنسی ایده آل و خوبی داشته باشند و رابطه جنسی برای آن ها سخت و دردناک خواهد بود.

زوجین باید تکنیک های جنسی را یاد بگیرند و هنگام برقراری رابطه از آن ها استفاده کنند تا بتوانند رابطه خوبی را تجربه کنند.

  1. زنان گاهی اوقات به عفونت های دستگاه تناسلی دچار می شوند و همین عفونت ها می تواند دلیلی برای دردناک شدن رابطه جنسی باشد چون در این هنگام زنان به دلیل عفونت رابط جنسی سخت و دردناکی خواهند داشت.

زنانی که به عفونت دستگاه تناسلی دچار هستند حتما باید برای درمان آن به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند و با مصرف داروهای تحت نظر پزشک بیماری خود را درمان کنند، زنان نباید به طور خودسرانه از روش های درمانی و دارویی استفاده کنند.

صحبت در مورد رابطه جنسی

۲٫ داشتن استرس در زمان برقراری رابطه جنسی

بسیاری از مشکلات جنسی به خاطر استرس و نداشتن آمادگی روانی به وجود می آید برقراری رابطه جنسی برای اولین بار برای زوجین بسیار استرس زا می باشد و همراه با اضطراب است.

این استرس زمانی که زنان آگاهی چندانی از برقراری رابطه نداشته باشند چند برابر می شود و می تواند ترس از دخول را به همراه داشته باشد.

تجربه اول در رابطه جنسی بسیار مهم است و اگر فرد از رابطه اش رضایت داشته باشد باعث می شود تا رابطه های بعدی راحت تر و به خوبی انجام شود و زوجین از زندگی جنسی خود راضی خواهند بود.

اما اگر رابطه جنسی اول بسیار دردناک و استرس زا باشد باعث خواهد شد که آن ها سال های سال از برقرار کردن رابطه جنسی ناراضی باشند و ترس از دخول برای زنان به وجود آید.

۳٫ اجبار کردن برای برقراری رابطه جنسی

زوجین  برای برقراری رابطه جنسی باید شرایطی آرام و مناسبی را ایجاد کنند و هر دو آن ها باید تمایل به برقراری رابطه داشته باشند.

اگر یکی از طرفین نسبت به رابطه بی میل و رغبت باشد نباید برخلاف میلش او را مجبور به برقراری رابطه جنسی کرد.

زیرا این رفتار باعث می شود طرف مقابل از رابطه زده شده و دچار استرس شود و همچنین رفتارهای زوجین سرد خواهد شد و برقراری رابطه بعدی سخت تر و همراه با استرس خواهد بود.

زوجین باید تلاش کنند تا هر دو از رابطه جنسی لذت ببرند و از نظر عاطفی از یکدیگر حمایت کنند.

ترس از دخول

۴٫ فوبیای جنسی

فوبیای جنسی یا ترس از برقراری رابطه جنسی یک حالت روانی می باشد که بسیاری از مردان و زنان از برقراری رابطه جنسی و مقاربت های جنسی ترس و استرس دارند.

گاهی اوقات این ترس در زوجین بسیار زیاد است و به حدی می باشد که شاید سالیان سال از ازدواج زوجین بگذرد و آن ها نتوانند رابطه جنسی و زناشویی برقرار کنند.

زنان معمولا به خاطر دلایلی که قبلا برای آن ها به وجود آمده است دچار فوبیای رابطه جنسی می شود این دلایل به خاطر تجربیات و خاطرات تلخ گذشته می باشد، که در زیر به چند مورد اشاره می کنیم.

  • شنیدن خاطرات تلخ دیگران از رابطه جنسی
  • دیدن روابط زناشویی ناسالم والدین
  • افسردگی
  • کودک آزاری جنسی، ممکن است شخص در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد.
  • ازدواج اجباری
  • استرس زیاد

۵٫ فشارها و مشغله های کاری

امروزه سبک زندگی بسیار متفاوت شده است و فرد متحمل فشارها و استرس های زیادی به دلیل مسائل کاری و خانوادگی می باشد، همچنین افراد به خاطر بیماری هایی مانند فشار خون، مشکلات روحی و گوارشی ممکن است دچار استرس شوند.

فشار ها و استرس ها باعث می شود تا فرد احساس خستگی، ترس ار ناتوان بودن در روابط جنسی، دردناک بودن رابطه، ترس از بارداری و ترس از  اولین رابطه جنسی در اوایل ازدواج برای فرد به وجود آید.

مشغله های کاری و فشار هایی که به خاطر مسائل مالی و شغلی به وجود می آید ممکن است شور و اشتیاق فرد را برای برقرار کردن رابطه جنسی از بین ببرد چون ذهن فرد درگیر است به احتمال زیاد شوق رابطه جنسی خاموش می شود.

اما در دوران بارداری و زمان بچه دار شدن مردان و زنان سردمزاج می شوند و این سرد مزاجی در دوران سالمندی هم به وجود می آید که دلایل شایع برای برقرار نکردن رابطه جنسی می باشد.