مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

226
دیدگاه بگذارید

63 رشته نظرات
163 پاسخ ها به رشته نظرات
13 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
65 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
kimia

سلام من به شدت در رابطه ای که توش هستم گیج شدم از طرفی دوسش دارم و طرف مقابلم هم دوستم داره ولی رفتارا و اعمالمون خلاف این مسله هست . واقعا گیج شدم . چطور میشه اداعای کسی که توجه انچنانی بهت نمی کنه و دوستانش رو بهت ترجیح میده باور کنی ؟ گاهی وقتا میگم شاید دچار وسواس شدم و مدام به خودم میگم باید به حریم شخصی افراد احترام گذاشت و اون حق داره وقت زیادی رو با دوستانش بگذرونه و مدام بازی انلاین کنه . بعد میگم نه اینطوری درست نیست و گاهی وقتا معترض میشم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که نیاز است در زمان فعلی هریک از شما به شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر برسید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری برای ازدواج داشته باشید البته اگر هردویتان در این مورد با یکدیگر صحبت کرده اید و هدف مشترکی دارید . با توجه به توضیحات به نظر می رسد که شما به ایشان وابسته شده یاد که در صورتی که فکر می کنید این رابطه سازندگی لازم را ندارد و هردویتان درگیر دعواهای بدون حل شدن هستید و شما می ترسید از این رابهط خارج شوید این موارد می… ادامه دیدگاه »

ستاره

سلام خسته نباشین من ۲۰ سالمه یک بچه ۱۳ ماهه ویک پنج ماهه توشکمم دارم راستش این دومی ناخواسته بود خیلی دنبال رفتم تا بندازمش اما شوهرم نذاشت الان ک نگهش داشتم پشیمونم خیلی تو اذیتم وضعیتم خوب نیس دوتا بارداری پشت سر هم داشتم دیگ دارم دیونه میشم خیلی استرس دارم همش باخودم میگم چطور میتونم بزرگشون کنم خیلی تو اذیتم مثلا چند شب پیش بچم تب کرده منم حالم خوب نبود نشستم یه عالمه گریه اخه الان وقت بچه دوم بود دیگ افسرده شدم اصلا ب خودم نمیرسم احساس پیری دارم

یاس

سلام من بار دومه پیام میزارم کنکوری۹۹هستم خیلی هیجان و علاقه به درس خوندن داشتم ولی الان یک هفتس نمیتونم درس بخونم همش حواسم پرته و انگار دوست دارم ب دیوار خیره بشم یا خواب باشم الکی کتابامو ورق میزنم و هیچی نمیفهمم و کلا دوست دارم وقتم را صرف هر چیزی ب جز درس بکنم این موضوع منو بسیااار ناراحت میکنه ولی بیفایده است و من کلا نامید شدم و ب اهدافم فکر نمیکنم و دوست ندارم اینجوری زندگیمو ادامه بدم البته قبلا افسردگی داشتم ولی طول درمانم تموم شده ولی دوباره حالم بده لطفا کمک کنید و جوابم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به اینکه شما قبلا افسردگی داشته اید و تحت درمان قرار داشته اید با توجه به شروع این علایم نیاز است که به صورت حضوری مجددا به روالنشناس خود مراجعه داشته باشید تا مصاحبه بالینی صورت گیرد و شما بتوانید از نظر روحی در شرایط بهتری قرار بگیرید و عملکرد بهتری را تجربه کنید .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

مری

سلام. خسته نباشید. خواهر من همش احساس کمبود محبت از طرف دیگران و خانواده داره و همین امر باعث پرخاشگری و افسردگی اش شده و کلا با کسی سازگاری نداره. تا به حال چند بار هم تو حرفاش وسط دعوا و بحث ها گفته میخوام خودمو بکشم. ولی نمیتونم راضیش کنم بیاد مشاوره. خیلی نگرانشم. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا بتوانیم با یکدیگر بیشتر صحبت کنید .
. خواهرتان چند سال دارید؟
۲٫ روابط اعضای خانواده و دوستان با او چگونه می باشد؟
۳٫ چه میزان به او آزادی و استقلال می دهید؟

King

راهی سریع بی زحمت پیشنهاد د کنید

شادی

سلام من ۲۳سالمه با یه پسر۲۸ ساله دوساله دوست هستم و همدیگه رو دوست داریم رابطمون به قصد ازدواج هستش ولی اطرافیان من با ازدواجمون مخالفن و میگن با کس دیگه ای ازدواج کن و من تحت تاثیر این جور حرفا با پسر دیگه ای که شمارمو بدست اورده بود بهم گفت بیا بریم بیرون به قصد اشنایی رفتم ایشون پرستار بیمارستان و دانشجو توو شهر ما هستن ولی این اقا اذیتم کرد و بغلم کردو بوسیدم بزور و من گریه کردم خیلی اذیت شدم ومیترسم این اقا توو ماشین دوربین مینی گذاشته باشه و فیلمی ازم گرفته باشه و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است در این مورد به ایشان باج ندهید و با توجه به آگاهی خانواده ها در صورتی که ایشان شما را تهدید کنند بهتر است از طریق قانونی اقدام کنید و به هیچ وجه با ایشان در ارتباط نباشید و در صورت تماس اجازه بدهید خانوادیتان با ایشان صحبت کنند در زمان فعلی بهتر است یک سری اطلاعات به مادرتان در مورد رفتار این آقا بدهید . اما در مورد دوست پسرتان نیازی به بیان این موضوع به ایشان نمی باشد و امکان اینکه آن آقا برای شما دوربین گذاشته باشند کم می… ادامه دیدگاه »

شادی

تاحالا هیچ تهدیدی نکرده الانم به دوست پسرم گفتم که این کارو کردم ولی قبل از تو بوده فک کردم بگم بهتره ولی دیگه میخواد باهام ازدواج نکنه حالا چیکار کنم بهش چی بگم؟ ترکم نکرده ممکنه نظرش عوض بشه شکم کرده خیانت کردم نمیدونم چیکار کنم؟؟؟نمیخوام از دستش بدم

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که این گونه صحبت ها قابل ثابت شدن نمی باشد و بهتر است سعی کنید از توضیح در این موارد خوداری کنید در زمان فعلی به یکدیگر فرصت بدهید تا رد این مورد فکر کنید.

شادی

دوست پسرم بهم گفت باهات ادامه میدم به شرطی که دروغ نگی و… اگه ازت چیزی ببینم دیگه روز خوش نمیبینی میترسم ازم فیلمی پخش شه ببینه و از حرفام بفهمه خیانت کردم نتونم جمعش کنم توروخدا کمکم کنید من چیکار کنم

مشاور

دوست عزیز این ترس شما در صورتی که خانوادیتان آگاهی داشته باشند مشکلی ندارد چون ایشان خواستگار شما بوده اند و اینکه شما بیرون رفته ای با ایشان قابل پذیرش می باشد اما بهتر است در این مورد از تمرکز بر موضوعاتی که دلیلی بر آن ندارید خوداری کنید و سعی کنید که رابطه خود را با این آقا هدفمند کنید و اگر ایشان قصد ازدواج با شما را دارند در این مسیر اقدام کنند تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

اریتروفوبیا. میلاد

سلام پسری۱۹ ساله و پشت کنکوری هستم. بخدا دارم دیوونه میشم. همش تو خونه تنها هستم. مشکل اینجاس که وقتی تو یه جمعی میرم یا با یه شخص غریبه حرف میزنم مخصوصا جنس مخالف تمام صورتم سرخ میشه داغ میکنم. خیلی احساس بدیه. دوست دارم همون موقع بمیرم. کمکم کنید دارم دیوونه میشم. آیندم داره نابود میشه.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که اعتماد به نفس شما و دیدگاهای شما در مورد این روابط و ارتباط با دیگران اطلاعات بیشتری دراختیار ما قرار بدهید تا با یکدیگر بیشتر صحبت کنیم در کنار این موارد روابط شما با اعضای خانواده و دوستانتان و همچنین برنامه روزانه زندگیتان از اهمیت برخوردار می باشد؟

اریتروفوبیا. میلاد

الان من باید دقیقا چه چیزایی رو بگم

مشاور

توضیحاتی در مورد اعتماد بنفس، روابط با خانواده و دوستان ، در زمان مواجهه با دیرگان چه افکاری و احساسی دارید؟

اریتروفوبیا. میلاد

میدونم که اعتماد به نفسم خیلی کمه. در ارتباط با خانوده و دوستان بد نیستم خوبم نیستم اما وقتی با کسانی دیگر به خصوص جنس مخالف ارتباط برقرار میکنم و یا توی جمع ازم سوالی میشه میخوام جواب بدم یا در موردم اظهار تظر میشه این مسکل واسم پیش میاد. وقتی با یکی صحبت میکنم مخصوصا غریبه احساس میکنم از من بهتره و من خیلی به درد نخور و بعدش فورا سرخ میشم و به علت اینکه الان طرف مقابل بهم میخنده یا در موردم چه فکری میکنه. اعصابم بهم میریزه.

اریتروفوبیا. میلاد

از این که همش خونه ام و افکار منفی تو ذهنمه و خودم خودمو سرزنش میکنم. میخوام هر چی زودتر از این زندگی راحت شم همش دعا میکنم بمیرم ولی نمیشه. دیگه خسته شدم.

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که عزت نفس شما پایین می باشد و این می تواند از شناخت ناقص شما نسبت به خودتان شکل بگیرد و شما با مداوم سرزنش کردن و مقایسه کردن خودتان باعث می شود که این عزت نفس کاهش بیشتری پیدا کند و عملکردتان تحت تاثیر این موضوع قرار داشته باشد و عملکرد خوبی نداشته باشید . بهتر است در اول با توجه به شرایط روحیتان به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا علایم افسردگی در شما بررسی شود و در کنار آن به شما در شناخت بیشتر خودتان کمک شود تا بتوانید عزت نفس… ادامه دیدگاه »

اریتروفوبیا. میلاد

من نمیخوام مشکلمو با خانوادم مطرح کنم. و همچنین ازرفتن پیش روانشناس خجالت میکشم. کمکم کنید

مشاور

دوست عزیز نیازی به بیان مشکلتان به خانواده نمی باشد و شما می توانید به روانشناس مراجعه کنید روانشناس بدون قضاوت در این مسیر به بهبود شرایط رشدی شما کمک خواهد کرد تا بتوانید هویت با ثبات تری را تشکیل بدهید و عرت نفس بالاتری را تجربه کنید .
به مرور شما می توانید با اطمینان به مشاور که بدون حالت روحی شما شما را مورد پذیرش قرار می دهد و مسخره کردن و توهینی در کار نمی باشد می توانید مسیر بهتری را تجربه کنید.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

اریتروفوبیا. میلاد

ممنون

اریتروفوبیا. میلاد

یه سوال. اگه من درسم رو بخونم و بتونم تو یک رشته تاپ مثل پزشکی یا پرستاری قبول بشم. آیا تاثیری روی عزت نفس خواد داشت یا خیر؟؟؟ چون من نمیخوام فعلا پیش روانشناس برم

مشاور

دوست عزیز داشتن یک شغل خوب می تواند در مسیر هویت به شما کمک کند اما نیاز است که شما از نظر روحی و باور در مرحله ای باشید که بتوانید به سمت رسیدن به هدفتان گام بردارید و در بعد شغلی می توانید خودتان را خوب معرفی کنید اما این شامل همه جهات نمی شود و نیاز است که شما به مرور با ویژگی های مثبت و منفی خودتان با احترام برخورد کنید و سعی کنید که در مسیر بهبود خودتان گام بردارید و یک سری آموزش ها در زمینه روابط اجتماعی و صحبت در جمع ببینید تا بتوانید… ادامه دیدگاه »

شادی

سلام من ۲۳سالمه با یه پسر۲۸ ساله دوساله دوست هستم و همدیگه رو دوست داریم رابطمون به قصد ازدواج هستش ولی اطرافیان من با ازدواجمون مخالفن و میگن با کس دیگه ای ازدواج کن و من تحت تاثیر این جور حرفا با پسر دیگه ای که شمارمو بدست اورده بود بهم گفت بیا بریم بیرون به قصد اشنایی رفتم ایشون پرستار بیمارستان و دانشجو توو شهر ما هستن ولی این اقا اذیتم کرد و بغلم کردو بوسیدم بزور و من گریه کردم خیلی اذیت شدم ومیترسم این اقا توو ماشین دوربین مینی گذاشته باشه و فیلمی ازم گرفته باشه و… ادامه دیدگاه »

متین

سلام دوست من یه مزاحم داره که با فحش ها و تهدیداش شب و روز نذاشته براش. از نظر روحی و جسمی دوستم انقدر شرایطش بده که درباره این قضیه حتی نمیتونه با کسی حرف بزنه. قبل از همه این ماجراها، با اینکه دوستم بهش گفته بوده به درد هم نمیخورن طرف گفته یه مدت با هم دوست باشن و اگه دوستم نخواست اون طرف ول میکنه میره. اما بعد یه مدت شروع میکنه به سرک کشیدن تو زندگی شخصی دوستم و محدود کردنش. اینجوری دعواشون میشه و کات میکنن. اما این یارو بعد یه مدت برگشته و همه جا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد نیاز است که با این افراد به صورت جدی برخورد شود و اینکه این فرد بعد از قطع رابطه چه تصمیمی برای زندگی خود می گیرد نسبت به رشد شخصیتی و شرایط روحی به خودش ارتباط دارد . این فرد می تواند با تهدیدهای خود مدت زمان طولانی دوستتان را در شرایط سخت قرار بدهند بهتر است ایشان این موضوع را به خانواده عنوان کنند و از هرگونه ارتباط با این فرد و دوستانشان خوداری کنند و نیازی به توضیح قبل از قطع ارتباط نیز نمی باشد فقط به ایشان بیان… ادامه دیدگاه »

بي نام

سلام من دختری ۲۶ ساله هستم که یه مشکل بزرگی دارم همیشه دو دل هستم در همه کاری تا الان چند تا دوست پسر داشتم که اوایل همه چی خوبه برام ولی بعد یه مدتی معایب طرف مقابلم بیشتر از خوبی هاش به چشمم میاد تا الان با هرکی دوست بودم همین بوده برام الان چند ماهه نامزدی کردم و چند ماه دیگه عروسی ام هست نمیدونم چیکار کنم یه روز راضی ام از انتخابم یه روز نه یه روز خوبیای نامزدمو میبینم یه روز میگم نه من با این شخص نمیتونم زندگی کنم احساس میکنم دچار دوگانگی شخصیتی شدم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد نیاز است که شما اول نسبت به خودتان و احساسات و معیارهای خودتان به شناخت دقیق تری برسید وقتی شما خودتان را بهتر بشناسید می توانید بهتر به سمت خواسته هایتان گام بردارید در صورتی که اگر شما شناخت درستی از علایق ، نیازها ، خواسته و سبک شخصیتی نداشته باشید ممکن است فکر کنید فرد مقابل ما مشکلی دارد در صورتی که شما نمی توانید تصمیم گیری درستی داشته باشید . بهتر است قبل از وارد شدن به زندگی مشترک به صورت حضوری برای بررسی این مشکلات به روانشناس مراجعه… ادامه دیدگاه »

زهرا

سلام خسته نباشیدمن زهراهستم هفده سالمه چندساله که عاشق شدم الان بااون پسردرارتباط بودم حرفای خیلی معمولی راجب خصوصیات هم واینجورچیزاصحبت میکردیم فقط اونم گاهی وخیلی دیرمیبینمش وهیچ گفتوگویی بینمون نیست واصلافرصتش هم پیش نیومدتااینکه من متوجه شدم ایشون به من حسی ندارن ورابطه روتمومش کردم اماگاهی پیش میومدکه چت میکردیم اماالان تقریبایک سال هست که باهاش رابطموقطع کردم چون بهم حسی نداشت امامن واقعابدون اون نمیتونم تحمل کنم هی میخام نشون بدم که انگاراصلابرام مهم نیست ولی میخام اون برگرده به نظرشمابایدچه کارکنم که برگرده وحسی به من پیداکنه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است شرایط سنیتان را نیز مد نظر داشته باشید تا بتوانید در کنار احترامی که برای احساس خود قائل هستید بتوانید با در نظر داشته باششید که در سن شما گرایش به جنس مخالف بیشتر دیده می شود و چون در سن شما خیالپردازی زیاد می باشد و رفتارهای هیجانی و ریسک پذیری نیز زیاد می باشد ممکن است این موارد باعث شود که شما مدتها خود را درگیر یک رابطه یک طرفه قرار می دهید و اجازه تجربه جدید را از خودتان… ادامه دیدگاه »

زهرا

بله متوجه عرض شماهستم من ایمان دارم که حسم عشقه. چندساله ،وقتی ایشون رودیدم دلم لرزید میدونم منظورشماچیه من همه چیزوتجربه کردم اشتباهه که بزارم متوجه حسم بشه من فقط میخام بدونم چه کاری بایدانجام بدم تاتابهم علاقه مندبشه وخودش بیادسراغ من همین من تویه این یک سالی که باایشون قطع ارتباط کردم متوجه خیلی چیزاشدم ایشون هم به خاطرشغلشون یک شهردیگه زندگی میکنن ومن فقط گاهی شایدسالی دوبارببینمشون فقط ازشمامیخام بهم بگیدباچه کاری میشه کهبرگرده چ کارخاصی بایدانجام بدم ممنون میشم

مشاور

دوست عزیز شما می توانید احساسات و برنامه خود را برای آینده به ایشان بیان کنید و به ایشان فرصت بدهید تا به عنوان یک خواستگار به شما فکر کنند و به شما نظرشان را ابراز کنند.

E.j

سلام..مشاوره به صورت چت در تلگرام هم دارین؟!

مشاور

سلام
بله

https://t.me/kanonmoshaveran_bot
تلگرام

زهرا

سلام خسته نباشین دیگه جای امید ندارم اومدم اینجا کمکم کنین خجالتی بودنم و عدم اعتماد به نفسم باعث شده از همه تو همه چی عقب بمونم خیلی اذیت میشم رفتم کلی پول کلاس رقص دادم الان خجالت میکشم اعتماد به نفس ندارم نمیتونم تو مجالس از جام تکون بخورم حتی خجالت میکشم مادرشوهرمو مامان صدا کنم توروخدا کمکم کنین دارم افسرده میشم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که فردی که عزت نفس لازم را نسبت به خود نداشته باشد نمی تواند از مهارت هایی که دارد نیز استفاده درست کند و باعث می شود که خود را با یک سری ویژگی های دیگر مورد سرزنش قرار بدهید . در این مورد با توجه به نوع واکنش شما نیاز است که برای شناخت خودتان به صورت حضوری با شناخت درمانگر چند جلسه مشاوره دریافت کنید تا در این مسیر به بهبود عزت نفس شما کمک شود و شما بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید . دیدگاهای افراد… ادامه دیدگاه »

زهرا

یعنی حضوری برم مشاور حتما حل میشه؟!من مداوم توی جمع فکرم اینه که بقیه درمورد من چی میگن نمیتونم درست ارتباط برقرار کنم کم حرفم بهم میگن مغروری میگن نمیتونی خودشیرینی کنی کلی مطلب میخونم که شاید بشه مشکلم حل شه ولی دریغ

فرشته

سلام خسته نباشید خواهش میکنم به من کمک کنید باردارم واصلا بچه ام رو نمیخوام چندبار تصمیم به سقط گرفتم ولی از ترس عواقبش از ترس خدا نکردم خودم میخواستم باردار بشم خیلی هم ذوق داشتم ولی الان نمیخوامش چون اونی که میخواستم نشد دوستش ندارم (بچه دومم هست) بچه اولم چهار سالش خیلی مهربون و مستقل هست تمام کارهای شخصیش رو خودش انجام میده ، مدام گریه میکنم نمیتونم با بچه ارتباط برقرار کنم گاهی که همسرم با حرف هاش آرومم میکنه خوبم ولی دوباره بعد از چند روز بهم میریزم ،از خودم ناامید شدم من هیچ وقت درگیر… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
احساسات شما قابل درک می باشد به نظر می رسد که فشار روحی زیادی را تحمل می کنسد اما نیاز است اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم با توجه به اینکه شما بیان می کنید خودتان مایل به داشتن فرزند دوم بوده اید چه افکاری در زمان فعلی وجود دارد که عقیده شما را عوض می کند و اینکه شما چه چیزی میخواستید که رخ نداده است؟

Nahide

چرا به سولها من جواب نمیدهید ؟

مشاور

جواب سوال شما ارسال شده است

تینا

سلام خسته نباشید.من ۱۹ سالمه و یه چند سالی هست که مشکل ارتباط با بقیه رو دارم یعنی به سختی میتونم ارتباط برقرار کنم در درجه ی اول ولی بعدش خوبم.موقع تو جمع صحبت کردن یه دفعه قرمز میشم و تپش قلب میگیرم و استرس بیش از اندازه دارم.مطالب زیادیم خوندم ولی بهتر نشده.چیکار کنم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید .
۱٫ خودتان را با چه ویژگی هایی می توانید به ما معرفی کنید؟
۲٫ روابط شما با اعضای خانواده چگونه می باشد؟
۳٫ در زمان شروع صحبت چه افکاری و احساساتی دارید؟

تینا

قبلا خیلی راحت صحبت میکردم الان خجالتی شدم_حرف مردم خیلی برام مهم شده_ زودرنج شدم_شوخ طبعم_
روابطم با خانوادم خوبه ولی حرفامو بهشون نمیزنم بیشتر ترجیح میدم با خودم حل کنم
احساس میکنم ک الان قرار تپق بزنم یا اینک وقتی خیلی نگام میکنن حس میکنم الانه که قرمز شم و نمیتونم درست حرف بزنم

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که در سن نوجوانی اینگونه حساسیت ها به رفتارها و نگاهای دیگران برای همه افراد افزایش می یابد و فرد فکر می کند که در مرکز توجه قرار دارد و همه افراد دارند به او تجه می کنند و این افکار طبیعی می باشد و شما با افزایش سن و رشد عقلی ، عاطفی ، اجتماعی و… می توانید عملکرد و احساسات بهتری را تجربه کنید . بهتر است سعی کنید که با ویژگی های مثبت و منفی خودتان با احترام برخورد کنید و از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید زمانی که شما بتوانید بپذیرید هرفردی… ادامه دیدگاه »

تینا

خیلی ممنونم از راهنماییتون🌸

ershad

سلام
خسته نباشید
ب چ صورتی میتونم مشاوره بگیرم؟؟

مشاور

سلام شما می توانید سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید

blue roze

در ضمن من هیچ وقت نتونستم اینجوری جایی درمورد خودم بگم و خیلیل خوشحالم تونستم حرفامو بزنم چون هرجا میرفتم نمیتونستم مشکلم بگم

مشاور

سلام سوال شما ناقص می باشد مجددا تکرار کنید

سلام خسته نباشید من الان نزدیک سه ماهه ازیکی خوشم اومده و با بعداز دوماه سه روز پیاپی همدیگرو دیدیم و اون جوری به من نگاه میکرد که توی این چندسال نگاهم نکرده بود وسعی میکرد نفهمم که داره نگاهم میکنه به نظرشماتوجهی به من داره؟؟من خیلی درگیرشم

چرا به این سوال جواب ندادید؟؟

مشاور

سلام سوالی با این نام دریافت نشده است مجددا تکرار کنید

سلام من چندماهه ازیکی خوشم اومده و من چدروزپیاپی همدیگرو دیدیم اون یه جورخاص نگاهم میکردطوری که این چندسال هیچوقت اینجوری نگاهم نمیکرد و طوری وانمود میکرد که نگاهم نمیکنه امامن کاملا متوجه میشدم راستش ازنگاهاش تعجب کردم و چندوقت ذهنمو مشغول کرده به نظرتون به من حسی داره؟؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ دلیل این ملاقات های شما چه موضوعی بوده است ؟
۳٫ هدفتان از رابطه با ایشان چیست؟

atena

سلام من قبلا یبار ازدواج کردم و طلاق گرفتم الان بعده ی سال میخوام ازدواج کنم اما با کسی ک میخوام ازدواج کنم همش ازم میپرسه ک قبلا سکس داشتم با خاستگار قبلیم من چی باید بگم بهش ب همه چی شک داره و چون خیلی دوسش دارم نمیخوام ردش کنم واقعا دوسش دارم اما اون همش از گذشتم میپرسه ک من با کسی سکس داشتم یا ن من باید چیکار کنم؟!..

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دوست عزیز دقت کنید که شما متاهل بوده اید و جدا شده اید و اگر منظور شما از متاهلی دوران عقد می باشد و شما در آن دوران رابطه جنسی داشته اید که پرده بکارتتان را از دست داده اید بهتر است این موضوع را با ایشان در میان بگذارید چون ممکن است بعد با مشکل روبرو شوید . اما در مورد شک های ایشان این موضوع اهمیت زیادی دارد منظور شما از شک چیست و آیا ایشان رفتارهای کنترل کننده دارند و حساسیتشان تنها بر ازدواج شما می باشد و یا فکر می… ادامه دیدگاه »

atena

من عروسی کردم بعد جداشدم..شک ب همه چی داره مثلا اگه گوشیمو دیر ج بدم کجا بودم ولی بیشترین چیزی ک الان فکرمو خیلی درگیر کرده اینه ک میگه با خاستگارت ینی من وقتی جداشدم قبل از ایشون ی خاستگار دیگه داشتم الان میگه ک تو با خاستگارت ک قبل از من بود سکس داشتی یا ن ؟! من چی بگم خیلی از گذشتم سوال میپرسه ک با کی بودم چیکار کردم..

مشاور

دوست عزیز بهتر است در این مورد عجله نداشته باشید و این میزان شک و سوءظن ایشان را بررسی بیشتری کنید چون اگر ایشان سبک شخصتی پارانوئید داشته باشند زندگی کردن با ایشان سخت می شود .
بهتر است به ایشان بیان کنید که خواستگار حدودش مشخص است و دلیلی برای رابطه جنسی وجود ندارد اما از این شک و سوءظن ها صرف نظر نکنید و سعی کنید مشاوره پیش از ازدواج دریافت کنید تا احتمال اسیب برای شما کاهش یابد و بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

atena

سبک پارانوعید ینی چجوری ؟! هنوز ب شدت تصمیم واسه ازدواج نداریم چون همو باید بشناسیم اونم الان همش از گذشتم سوال میکنه الان بریم واسه مشاوره قبل از ازدواج یا قبل ازدواجمون بریم ؟! مثلا هنوز واسه ازدواج آماده نیستیم ولی بهتره الان بریم یا بعدا ؟! بعد اگر سکس داشتم چی بهش چی بگم میگه بهم راستشو بگو اگه بعدا بفهمم خیلی بد میشه من باید چیکار کنم توروخدا کمکم کنید واقعا ی مساله ی خیلی سخته برام ک خیلی توی روحیم تاثیر گذاشته افسردگی گرفتم فقط بخاطر گذشتم هم ازدواج سختی داشتم الانم ک راحت شدم ایشون… ادامه دیدگاه »

مشاور

در این سبک شخصیتی فرد دائم رفتارهای فرد مقابل را کنترل می کنند، دید بدبینانه ای دارند ، روابط اجتماعی محدودی دارند و یا به این روابط شک دارند ، و..
بهتر است در همین زمان قبل از تصمیم گیری جدی برای ازدواج و نامزدی اقدام به مشاوره پیش از ازدواج کنید

atena

عجله ندارم تنها موضوعی ک الان خیلی اذیتم میکنه همین سوال هست ک ازم میپرسه ک سکس داشتم یا ن اگه داشتم بگم بهش حتما من داشتم حالا باید چیکار کنم چی بهش بگم میترسم بعدا بفهمه باید چیکار کنم توروخدا کمکم کنید ممنونم😞

مشاور

بهتر است در این مورد توضیحی داده نشود و اطلاعات جنسی به ایشان ندهید

حنانه

سلام وقتتون بخیر،من ۲۱ سالمه و ۴ ساله که پشت کنکور موندم،من وقتی که خیلی کم خوابی داشته باشم و اضطراب داشته باشم یا موضوعی ذهنم رو درگیر کرده باشه،میخوابم و یک ساعت بعدش با یه حالت خیلی بدی از خواب میپرم وحالت تهوع شدید میگیرم و مغزم اصن کار نمیکنه،تو اون لحظه نمیتونم دوتا چیز رو تو ذهنم تقسیم کنم،و همش چیزای بد از ذهنم رد میشه،تقریبا ۱۵ دقیقه اینا میگذره تا از اون حالت بیام بیرون،ولی بعدش همش ترس دارم و نمیتونم بخوابم،به نظرتون باید چیکار کنم؟

atefe

سلام من با کی صحبت میکنم ؟!

مشاور

سلام
سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید

atefe

سلام من نمیخوام کسی ببینه کجا میتونم صحبت کنم ؟!

مشاور

در این صورت از مشاوره در تلگرام استفاده کنید .
https://t.me/kanonmoshaveran_bot

سمن

سلام من ۱۵ سالمه احساس حستگی زیاد میکنم خیلی خسته خودم رو بد شانس میدونم ناراحت من دارم توی رشته تجربی درس میخونم خیلی درس میخونم احساس میکنم تین احساس بدم روی بیتمرکزی درسام تاثیر گذاشته من واقعا خودم رو بد بخت میدونم خیلی حرص میخورم از دست همه و همه چیز از بابام که هرچی سن بالاتر میره انگار از فهمیدنش کمتر میشه پلاستیکو مث گونی میگیره یا مث بچه ها تو خیابونا رفتار میکنه یا اینکه اصلت براش مهم نیست که من دارم فعلا باهاش زندگی میکنم دوستاشو میاره خونه ما الان خوزستانیم حتی با کولر بازم گرمه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز علایمی که بیان می کنید می تواند علایم افسردگی باشد و نیاز است که برای اینکه بتوانید تمرکز بیشتری داشته باشید و از نظر شرایط روحی رد مسیر بهتری قرار بگیرید که این موارد کمک می کند که شما عملکرد بهتری را تجربه کنید چند جلسه مشاوره حضوری را دریافت کنید تا در صورت نیاز با خانوادیتان نیز صحبت شود . دقت کنید که بهتر است سعی کنید شرایط فعلی زندگیتان را مد نظر قرار بدهید و سعی منید مسیری را برای پیشرفت در نظر داشته باشید در این سن حساسیت شما به رفتارهای… ادامه دیدگاه »

سمن

من قبلا خیلی خیلی خیال پردازی میکردم برای آیندم اینکه چطور از استعداد هام استفاده کنم یا اینکه چیکار میتونم بکنم که زندگی بهتری داشته باشم اما به طرز وحشتتناکی شکست میخودرم من خیلی محدودم من میتونم بگم برای اینکه با دوستام برم بیرون محدودیت دارم یعنی به اون پولی هم که میبرم بیرون هم نیاز داریم واقعا خیلی بده یا اینکه برای اینکه استعداد آدم شکوفا بشه باید پول خرج کنی هزینه بدی اما این هم برای من امکان نداشت بعد از مرگ دایی و مادربزرگم دیگه ما باکسی هم رفت و امد درست حسابی نداریم والا فامیلامونم ادم… ادامه دیدگاه »

مشاور

شرایط سخت اقتصادی می تواند در روند تصمیم گیری تاثیر داشته باشد اما بهتر است سعی کنید در کنار پذیرش شرایط فعلیتان سعی کنید از امکاناتی که دارید برای بهبود زندگی مشترکتان گام بردارید اگر بخواهید مداوم به نداشته های خود تمرکز کنید نمی توانید از شرایط نسبی که دارید نیز برای رسدن به موفقیت بهرمند شوید . شما می توانید با داشتن برنامه ریزی بای اینده خود تلاش کنید تا بتوانید شرایط زندگی بهتری را محیا کنید و در کنار آن نیز از شرایطی که در زندگی برای ایجاد رابطه دارید نهایت استفاده را کنید . روابط دوستی خود… ادامه دیدگاه »

سایه

تعداد زیادی از آدما برای به دست نیاوردن چیزی که دلشون میخواسته حسرت زیادی رو تا آخر عمر به دوش میکشن و من این رو توی چشماشون میبینم. حالا من توی این موقعیت قرار گرفتم که به چیزی ک میخواستم نرسیدم و جایی هستم که نسبت بهش هیچ حسی ندارم میخوام دوسش داشته باشم ولی این اجبار به دوست داشتن چیزی خیلی برام غیرقابل تحمله دوست داشتنی که زوری باشه از روی ناچاری و ضعفه و من نمیخوام ضعیف باشم. تا میخوام به رشتم علاقه نشون بدم چیزی توی دلم میگه “جای تو اینجا نیست تو چیز دیگه ای رو… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که انسان با تک هدف بودن نیز می تواند به زندگی خود آسیب بزند و نیاز است که گاهی انعطاف پدیر باشد تا بتوانید از موقعیت های خود نهایت استفاده را داشته باشد. برای انتخاب رشته و تحصیل و انتخاب شغل نیاز است که شما در اول استعدادهای خودتان را به خوبی بشناسید و در کنار آن به شرایط فعلی و علایقتان نیز توجه کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. بهتر است قبل از تصمیم گیری جدی به ترک این رشته به صورت حضوری به مشاور مراجعه داشته باشید تا… ادامه دیدگاه »

جعفر

من هر روز خودارضایی میکردم , مدتی است که انجام ندادم و خیلی فشار روم هست که انجام بدم , میخواستم بدونم برای ترک خودارضایی باید یکدفعه ترکش کنم یا به مرور کم بکنم تا ترک بشه ?

مشاور

با سلام خدمتش ما دوست عزیز
اینکه فردی نیاز جنسی داشته باشد قابل درک می باشد اما نیاز است به عوارضی که ممکن است خودارضایی به همراه داشته باشد نیز توجه کند و سعی کنید تا زمان مناسب برای مدیریت بهتر این نیاز از عوامل تحریک کننده دوری کند و در کنار آن سعی کند برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی داشته باشد تا بتوانید نتایج بهتری بدست آورید .
در برنامه روزانه بودن ورزش و تغذیه سالم می تواند در این روند برای ترک خودارضایی به شما کمک زیادی کند.

جعفر

پس شما ترک کردن به مرور را توصیه میکنید یا ترک کردن یکدفعه ای

مشاور

این موضوع بستگی زیادی به شرایط بعد از ترک کردن شما و میزان خودارضایی و مدت زمان انجام دادن ان دارد اما اگر فشار زیادی را احساس می کنید می توانید با مدیریت بیشتر آن را انجام بدهید مثلا زمان مشخصی در طول هفته برای آن قرار بدهید و به مرور این رفتار را کاهش بدهید.

رقیه

ن یه دختر ۱۹ ساله هستم . الان دوساله که کلاس کنکور میرم و استادم هم یه پسر ۲۴ ساله هستش، خیلی رفتار هاش واسم عجیبه. وقتی باهاش صحبت میکنم خیلی بهم نزدیک میشه در حدی که بعضی اوقات ریشش به صورتم می خوره و نفسش رو حس می کنم . وقتی نگاش نمی کنم فکر میکنه که حواسم نیست ولی من متوجه میشم که داره نگام میکنه ، وقتی صحبت میکنه به همه ی بچه ها میگه شما به من میگه تو . من زیاد سر کلاسش صحبت نمی کنم ولی وقتی هم یه چیزی میگم شروع می کنه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که نمی توان بر اساس یک سری حدس در این مورد نظری داد و بهتر است تا زمانی که ایشان اگر احساسی دارند در مورد آن صحبت نکرده اند از خیالپردازی و حدس زدن خوداری کنید چون می تواند تمرکز شما را از مسیر اصلی زندگیتان خارج کند. بهتر است در احترام اجازه ندهید که ایشان این میزان به شما نزدیک شونند و حدود خود را حفظ کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. ایشان بالغ می باشند و در صورتی که احساسی به شما داشته باشند بهتر است به صورت… ادامه دیدگاه »

رقیه

ممنونم. اما واقعا ذهنم رو این موضوع درگیر کرده، و نمی دونم چه جوری باید این شرایط رو کنترل کنم . و الان واقعا واسم زمان مهمی هست چون دارم برای کنکور می خونم

مشاور

شما سعی کنید مسیر خودتان را در پیش بگیرید و اگر ایشان رفتار غیر نرمالی انجام می دهند در احترام به ایشان حدودشان را بیان کنید و سعی کنید از خیالپردازی خوداری کنید چون خودپردازی می تواند بر مسیر هدف شما تاثیر منفی ایجاد کند.

رقیه

سلام . من یه دختر۱۹ ساله هستم و کلاس کنکور میرم و قبلا در مورد رفتار های عجیب استادم با شما صحبت کرده بودم . حقیقتش این هفته که کلاس رفتم خیلی رفتارش واسم عجیب بود ، یه جوری رفتار می کرد که انگار اصن منو یادش نیست و منو نمی بینه . خیلی ناراحت شدم ولی چیزی نه به روی اون اوردم نه به روی خودم . آخر کلاس چند نفری بودیم که قصد داشتیم سئوالاتمون رو بپرسیم ولی اون جواب بقیه بچه هارو داد و به دوست من گفت :(من وقت ندارم و دارم میرم نمی تونم جواب… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز همانطور که اشاره کردم بهتر است دلیل حضور خودتان را در کلاس بدانید اگر بخواهید به عوامل دیگری توجه کنید دلیل اصلی شما از حضور در کلاس کاهش می یابد و باعث می شود که تمرکز شما از مسیر اصلی خارج شود .
بهتر است سعی کنید که مسیر خودتان را با داشتن یک هدف مشخص در پیش بگیرید و از حدس زدن دلایل رفتارهای ایشان خوداری کنید و ایشان به عنوان استاد شما به علت دریافت هزینه موظف هستند که به سوالات شما پاسخ بدهند.

لیلی

با سلام و عرض ادب من دختری ۲۱ ساله هستم دانشجو و شاغل دو سال پیش از نامزدم جدا شدم و چند وقته خیلی احساس تنهایی میکنم با اینکه کمبود محبتی از طرف خانواده ندارم ونمیدونم باید چیکار کنم فرد مناسبی هم توی زندگیم نیست که بتونم باهاش صحبت کنم.لطفا کمکم کنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که بهتر است به دلیل احساس تنهایی برای ورود به هر رابطه ای تمایل نداشته باشید و سعی کنید در زمان مناسب با آشنایی با افراد مختلف انتخاب مناسبی را داشته باشید تا با معیارهای شما و شرایط روحیتان همسانی داشته باشید.
شما هنوز فرصت زیادی برای ورود به روابط دارید و می توانید در آینده انتخاب های مناسبی را تجربه کنید.

Moti

راستش روابطم با خانواده ام خوبه اما با مامان و بابام زیادی صمیمی نیستم اصلا صمیمی نیستم نمیتونم همین مشکل ها رو به اونها بگم ۳تا فرزند هستیم و من فرزند دوم هستم راستش خجالتی ام اما خیلی بهتر شدم خیلی روی خودم کار کردم .انگار بجوری شدم که اصلا خودم رو نمیشناسم یا به تواناییم ها اعتماد ندارم یا اصلا نمیشناسمشون.

مشاور

لطفا در پاسخ به مشاور جواب را ارسال کنید که به سوال اولتان دسترسی داشته باشیم

Moti

خیله خوب یعنی الان به شما جواب بدم دیگه درسته؟

مشاور

سوالتان را در همین قسمت بیان کنید

فرزانه

سلام. من عاشق روان درمانگرم شدم مدت ۹ ماه به روش پویشی کوتاه مدت درمان میشم..میدونم دابطه با روانشناس ها یک طرفه هست ولی من دارم علاقه مند میشم چیکار کنم..با خودشونم صحبت کردم میگن وابستگی به روانشناس طبیعیه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
همانطور که روان درمانگرتان اشاره کرده اند این یک نوع انتقال می باشد که در درمان گاهی مشاهده می شود و به مرور با روند درمان این مشکلات برطرف می شود.

فرزانه

یعنی درمان و پیششون ادامه بدم؟اخه ازاینکه فهمیدن بهشون علاقه دارم خجالت میکشم.حدود ۱ماههم نرفتم تا فراموشش کنم ولی نمیشه.پیش خودم خیال پردازی میکنم که اونم از من خوشش اومده یعنی به نظرم حرکتا ورفتارش معنی داره

Moti

سلام ببخشید مدت پاسسخگویی شما چقدر طول میکشه؟

مشاور

سلام سوالی با این نام ارسال نشده است در تایم کاری کمتر از یک ساعت

صدف

سلام ببخشید من قبلا با یه نفر توی فضای مجازی رابطه داشتم فقط هم در حد مجازی بود اشتباه کردم خیلی عکسای مبتذل از خودم بهش دادم الان هم همون عکسارو با یه پیج ناشناس میزاره توی اینستاگرام من باید چیکار کنم خانوادم مذهبین و من میخوام عکسام سریع از اون پیج حذف بشه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در روابط مجازی بهتر است حفاظت های لازم را انجام بدهید و از دادن عکس های شخصی خوداری کنید . بهتر است اگر می توانید از طریق پلیس فتا اقدام کنید و در اول می توانید با ایشان صحبت کنید که در صورت ادامه به این کار از ایشان شکایت می کنید .

space

باسلام
من به مدت یکسال در یک کارگاه ساختمانی کار می کردم که متاسفانه یک روز یکی از کارکنان این کارگاه با فریب منو به کانکس میبره و قصد تجاوز به من رو داشت. خوشبختانه من فرار کردم ولی الان بعد گذشت چند ماه اوضاع روحیم خوب نیست و شب ها کابوس میبینم و از خواب می پرم. به نظرتون باید چیکار کنم؟ خودشم یه امتحان سخت دارم و مجبورم شبانه روز خونه بشینم و درس بخونم. متاسفانه زیاد نمیتونم برم بیرون.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
قابل درک می باشد که شرایط سختی را تحمل کرده اید و در این گونه شرایط گاه فرد از نظر روحی بهم می ریزد که با کمک مشاور می تواند شرایط روحی بهتری را تجربه کند.
۱٫ چند سال دارید؟
۲٫ در زمان فعلی چه افکاری در ذهنتان وجود دارد و این علایم شما بعد از این درگیری شورع شده است؟
۳٫ علایم خود را به صورت کامل تر توضیح بدهید و اینکه در چه زمان هایی عملکرد بهتری دارید؟

space

۱) ۲۵ سال سن دارم ۲) اوابل از خودم بدم میومد عکس هامو از شبکه های اجتماعی پاک میکردم( البته همشون باحجاب هستن) الان اون حسم درست شده ولی نسبت به مردها حس تنفر پیدا کردم و احساس میکنم همشون میخوان به من آسیب برسونن. ۳) همیشه تو ذهنم درگیرم که چرا طرف مقابل میخواست به من آسیب برسونه مگه من چه اشتباهی کرده بودم. هی میخوام گذشته رو فراموش کنم نمیتونم مثلا شب پیش خواب دیدم دو تا گرگ افتادن دنبالم و با چنگال هاشون منو گرفنه بودن و نمیذاشتن برم. سعی میکنم با آهنگ حواسمو پرت کنم و… ادامه دیدگاه »

مشاور

دقت کنید که اینگونه افراد زیاد توجهی به فرد مقابلشان ندارند و چون بیمار هستند از هر فرصتی برای رسیدن به نیازهای جنسیشان استفاده می کنند و سرزنش کردن خودتان کمک یدر بهبود شرایط روحیتان نمی کند چون شما در این ماجرا مقصر نبوده اید و در اولین فرصتی که پیدا کرده اید از دست او فرار کرده اید و این نشان می دهد که شما خودتان مایل به این رابطه نبوده اید و اگر حتی مایل بودید بازهم چون با انتخاب خودتان بود احساس گناهی وجود نداشت . واکنش افراد بسته به شرایط روحیشان در این مواقع متفاوت می… ادامه دیدگاه »

space

ممنون از راهنماییتون.

مهگل

سلام . من ۳۸ سالمه ازدواج کردم و بعد ازاون مدت ۴ سال به امریکا مهاجرت کردم . سال چهارم به خاطر دچار بیماری افسردگی شدید شدم و همسرم من رو آورد ایران و خودش برگشت و من رو ترک کرد . الان حالم خوبه ولی مدام به این قضیه فکر میکنم که ایا ایران بمونم باتوجه به شرایط روحی یا اینکه با برگردم امریکا که البته تنها خواهم بود؟ خواستم نظر یک شما به عنوان مشاور رو بدونم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد هدف شما از برگشتن به آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اینکه در ایران احساس آرامش بیشتری دارید یا در آمیرکا و اینکه هر یک از این مکان ها برای شما چه مزیت هایی دارد و دلایل افسردگی شما ربطی به حضور و تنهایی شما رد آمریکا دشاته است؟

Paria

سلام دختری ٢۴ ساله ام که الان حدود ٢سال و ٧ ماه هس که به آقایی علاقمندم با اینکه عقل و منطقم معتقده که این آقا احساس متقابلی به من ندارن اما از صمیم قلبم میخوام که این احساس دو طرفه باشه و کوچکترین رفتار و حرفاشون رو میزارم به حساب اینکه شاید ایشونم احساسی نسبت به من دارن ولی میدونم که اینطور نیس من تا بحال رابطه ای با جنس مخالف نداشتم با این آقا هم در حد سلام البته قبلا یکم بیشتر بود ولی الان در حد سلام البته من ایشون رو خیلی کم میبینم در حد یه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که تجربه احساس دوست داشتن قابل درک می باشد اما اگر شما با خیالپردازی سعی کنید رفتارهای ساده این آقا را برای خودتان معنا دار کنید این احساس در شما ادامه دار می شود و در مسیر زندگی شما تاثیر گذار می باشد. بهتر است سعی کنید به احساسی که دراید احترام بگذارید اما بهتر است شرایط احساسیتان را نیز مد نظر قرار بدهید ایشان به عنوان یک فرد بالغ اگر احساسی به شما داشتند می توانستند آن را بیان کنند . سعی کنید برای زندگی روزانه خود برنامه داشته باشید تا… ادامه دیدگاه »

Paria

دانشجوی پزشکی هستم و الان درگیر نوشتن پایان نامه یه سری تفریحات هم مثه کتاب خوندن و نقاشی و موسیقی و رفتن به گردش با دوستام یا خانواده دارم ولی خب در ضمن انجام تمام این کارها یه گوشه از ذهنمم درگیر این آقاست و همه رو با ایشون مقایسه میکنم و همیشه هم ایشون یه سر و گردن از بقیه بالاترن بنظرم 😬

مشاور

به نظر می رسدکه شما از ایشان در ذهنتان فردی ساخته اید که عیب و نقصی ندارد و این کمال می تواند باعث شود که شما نتوانید فردی را جایگزین ایشان کنید . دقت کنید که با توجه به توضیحات شما در مورد میزان دیدار های این آقا به نظر می رسد میزان شناخت شما از ایشان پایین می باشد و بیشتر برگرفته شده است تخیلات شما می باشد . سعی کنید اگر فکر کردن به ایشان برای شما در تمامی زمان ها وجود دارد سعی کنید زمان مشخصی را در طول روز قرار بدهید و به این فرد فکر… ادامه دیدگاه »

محمد

محمد
با سلام وخسته نباشید من محمد ٣٠ ساله هستم و مشکل ایجاد رفتار صمیمی و دوستانه در محل کار و بین دوستانم را دارم وبه همین دلیل هیچ دوست صمیمی نداشته و در جمع های دوستانه نمیتوانم شرکت کنم و اگر کسی مرا در یک جمع دست بندازد نمیتوانم جوابش را بدهم وسریعا رنگ عوض میکنم ولی در خانواده چنین نیست و همچنین درون گرا هستم به طوری که محل کار من در بندر عباس است و من یک هم اتاقی دارم ولی اصلا نمیتوانم با اون یک رابطه ی صمیمی برقرار کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موارد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله اعتماد به نفس شما و رضایت شما ازخودتان ، مهارت لازم برای برقراری ارتباط ، درک متقابل دیگران و…
این مشکل در ارتباط از چه زمانی در شما وجود داشته است و در زمان ارتباط با دیگران چه افکاری در ذهنتان وجود دارد؟

Sayan

متاسفانه پرسش من قرار نمیگیره. چیکار باید بکنم؟

مشاور

سلام در زیر یکی از مقالات سوالاتان را مطرح کنید

zahra

سلام( یه بار وارد کردم!!!) من دختری هستم مجرد ۳۳ ساله فرزند دوم خانواده دو خواهر دارم که ازدواج کردند، من بعد از فراغت از تحصیل یک سال طول کشید تا کار مناسبی پیدا کنم مدت اشتغال از خانواده دور بودم با مشکلی که خانواده برخورد کرد تمام اندوخته مالی من ازبین رفت وبنا به خواست پدرم به خونه برگشتم البته خدا را شکر مشکلات حل شد اما الان من دانشجوی دکتری هستم در ضمن در منزل کار طراحی و به صورت پروژه ای انجام میدم درامد خوبی دارم اما اگر یه زمان در مورد چیزی توی خونه نظر بدم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که ممکن است رفتارها و فشارهای مالی و نداشتن استقلال در به وجود امدن این علایم که می تواند علایم افسردگی باشد نقش داشته باشد . در این مسیر بهتر کنید سعی کنید که مسیر زندگیتان را در پیش بگیرید و برای زندگی روزانه خودتان برنامه ریزی داشته باشید و سعی کنید از اجتماع کناره گیری نکنید چون به مرور زمان این انزوای شما بیشتر می شود و فشارهای مالی و شرایط روحی خانواده بر شما تاثیر می گذارد . سعی کنید حتی اگر اجرای برنامه ها برایتان سخت… ادامه دیدگاه »

zahra

سعی میکنم اما نمیشه به نظرتون باید حتما به روانشناس مراجعه کنم؟
ممنون

مشاور

دقت کنید که در این مسیر بهتر است یک روانشناس برای بررسی تغییرات و مشکلاتان کنارتان باشد تا بتوانید در زمان سریع تری از نظر روحی در شرایط بهتری قرار بگیرید . فشارهای روحی موضوعی نمی باشد که با نادیده گرفتن برطرف شود و می تواند بر عملکرد شما تاثیر بگذارد مخصوصا با توجه به اینکه شما انگیزه تغییر را در خودتان ندارید.

zahra

سلام چقدر طول میکشه تا جواب بگیریم؟

مشاور

سلام سوالتان را رد همین قسمت ارسال کنید در زمان کاری کمتر از یک ساعت پاسخ داده می شود

zahra

ممنون

محسن

سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم من همیشه عاشق پزشکی بودم اما یه مدتی همش به خودم میگم برای چی من اینقدر درس بخونم اخرش شاید به کلی پول برسم و موقعیت اجتماعی خوبی به دست بیارم اما هیچ فایده ای نداره چون هیچکس حواسش به من نیست یعنی درواقع خودم رو برده دیگران کردم میگم هر کاری میکنم تما باید توسط دیگران دیده بشه نمیدونم باید چی کار کنم دیگه واقعا انگیزه ندارم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
هر فردی در کنار زندگی اجتماعی خود نیاز است که به اهداف خود نیز توجه داشته باشد بهتر است سعی کنید یک سری هدف برای زندگیتان قرار بدهید و کارهای لذت بخش زندگی خود را شناسایی کنید . دقت کنید که نیاز است شما لذت ها و هدف های مخصوص به خودتان را داشته باشید و برای خودتان در این مسیر گام بردارید .
شما دوست دارید چه کسانی شما را ببینند و از دیگران توقع چه برخوردی دارید؟

amir

سلام.من الان ۱۵ سله که توی یه موضوعی عجیب و غریب گیر افتادم و مرتب تا به امروز بدتر و بدتر شدم تا جایی که دیگه علاوه بر اطرافیانم خودم از همه بدتر دارم از این موضوع عذاب میکشم و این مسئله اینه که من به همه چیز چت میکنم و گیر میکنم رو یه چیز.مثلاً تنظیمات تلویزیون یا موبایل یا ضبط ماشن رو که تنظیم میکنم هزار بار باز بر میگردم اون تنظیم رو چک میکنم طوری که اطرافیانم میگن بابا بسه دیگه هزار بار چکش کردی ول کن دیگه.خودمم دیگه از این موضوع اذیت هستم و فکر میکنم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز این می تواند علایم وسواس عملی باشد که باعث می شود یک سری رفتارها را فرد مداوم تکرار کند و از نظر روحی و عملکرد بر خود فرد و اطرافیان تاثیر منفی دارد و این باعث می شود که فرد با فشار بیشتری روبرو شود . با توجه به اینکه شما نسبت به مشکل فعلیتان بینش لازم را دارید بهتر است به صورت حضوری برای بررسی دقیق مشکلتان به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بررسی کامل صورت گیرد و شما پروسه مشاوره خود را طی کنید و در کنار این موارد اگر نیاز به… ادامه دیدگاه »

هلنا

سلام من رولطفا راهنمایی بفرمایید که با توجه به رفتارها ولحن برخورد خانواده نسبت به هم واحساس بی‌علاقه بودن و سردشدن ونداشتن رابطه صمیمانه با همسرم چگونه بایدنارضایتی خودم راازاین این شرایط حاکم با خانواده درمیان بگذارم که تاثیرات مثبت و توجه خانواده جدی باشد و به عنوان یک موضوع مهم پاسخ ی به سوال های من که بابی جواب بودن ش همه زندگیم را تحت تأثیر قرار داد ه باشد ممنون چ

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در اول نیاز است که شما روابط با خانواده را از رابطه با همسرتان جدا کنید و بدانید انها افراد متفاوت و با جایگاهای متفاوتی می باشند بهتر است در اول بیان کنید منظور شما از سرد شدن همسرتان ، نداشتن رابطه و… چیست و مشکلات شما به صورت واضح تر شامل چه مواردی می شود و برای بهبود شرایط چه کارهایی انجام داده اید ؟ مشکلات خانوادگی شما شامل چه مواردی می شود و به چه دلیل نمی توانید با انها صحبت کنید و سوالات بی جواب شما چیست؟ جند سال دارید ؟… ادامه دیدگاه »

:)a

سلام
من یه دختر ۱۷ ساله هستم
۱سال با پسری دوست بودم و ایشون اصلا فرد جالبی نبود و من اینو خیلی دیر متوجه شدم به هر شیوه ای روی مغز من کار کرد و من به ایشون عکس برهنه دادم خودمم مقصرم میدونم .وقتی فهمیدم ادم جالبی نیست با ایشون قطع رابطه کردم اما الان این فرد داره منو تهدید میکنه
که عکسامو توی فضای مجازی منتشر میکنه خانوادم ببینن ترخدا به من کمک کنید من بخاطر این موضوع عذاب زیادی میکشم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن بیشتر رفتارها بر پایه هیجان می باشد باشد و دادن عکس های برهنه به هر فردی یک رفتار هیجانی می باشد که بر روند زندگی شما تاثیر منفی می تواند داشته باشد . بهتر است در آرامش قبل از قطع ارتباط بخواهید که عکس های شما را پاک کنند و رابطه خود را در آرامش و بدون توهین پایان بدهید در صورتی که ایشان بازهم شما را تهدید کردند بهتر است بیان کنید که در این صورت از طریق قانون از… ادامه دیدگاه »

:)a

ایشون از من پول نمیخواد فقط عکس بیشتری میخواد
چند باری باهاش به ارومی حرف زدم و گفت پاک کردم
اما مطمعنم دروغ گفته که باز تهدید میکنه
ایشون فردی است که با عکس دخترای دیگه از پسر ها پول میگیره و خودشو دختر جا میزنه
همین دیروز باز منو تهدید اروم شد
یکبار که اروم شده بود بهش گفتم منو تهدید نکن
گفت من وجدان دارم هیچوقت همچین کاری نمیکنم
من بیماری ۲ قطبی دارم برای همین اینجور میشم
نمیدونم واقعا چیکار کنم
خیلی اذیتم

مشاور

دوست عزیز بهتر است از هرگونه ارتباط با این فرد خوداری کنید و به تهدیدهای ایشان توجه نکنید و راهای ارتباطی خودتان را پایان بدهید اگر بخواهید به این مسیر ادامه بدهید با مشکلات بیشتری مواجهه خواهید شد .
در صورت تهدید بیان کنید شما نی زاز او شکایت می کنید تا این ماجرا از طریق قانونی دنبال شود و اگر جلو ایشان خودتان را فرد ضعیفی نشان بدهید ایشان از شما بیشتر سوء استفاده خواهند کرد.

:)a

من امروز واتساپ و تلگرام حتی اینستاگرامم هم پاک کردم
فقط گوشیم در حد زنگ میترسم بگم میخوام طریق قانونی حلش کنم بد تر باهام لج کنه
اون حتی یبار به من گفت که گوشی و خطی که دستشه دزدیه
من شیرازم و ایشون تهران اصلا همو ندیدیم و هیچ نشونی از من نداره فقط در حد چت

مشاور

در فضاهای مجازی شناخت به میزان لازم وجود ندارد و ممکن است فرد با اعتمادی که می کند خود را در معرض آسیب قرار بدهد بهتر است در صورت امکان اگر ایشان با خط نیز شما را تهدید کردند با ایشان جدی برخورد کنید تا از آسیب های احتمالی بترسند چون اگر اضطراب و ترس شما را ببینند بیشتر به ترساندن شما ادامه می دهند .

:)a

ممنونم از شما❤️

Thinker

سلام من چند تا سئوال داشتم، راستش نمی خوام سئوالاتم رو کسی ببینه چطوری می تونم ازتون مشاوره بگیرم، هزینه مشاوره تلفنی هم نمی تونم بدم

مشاور

سلام اینجا مشاوره رایگان می باشد شما می توانید برای مشاوره خصوصی در تلگرام و یا تلفنی و حضوری استفاده کنید که مقداری هزینه دارد.
۰۲۱۲۲۳۵۴۷۸۳
https://t.me/kanonmoshaveran_bot

Thinker

ممنون لطف کردید

شهرزاد

سلام خانمی ۲۴ ساله همسرم ۳۰ ساله تقریبا ۲ ساله مزدوجیم من کارشناسی روانشناسی میخونم و اقا کار میکنن رفتار های زنانه م رو زیاد درک نمیکنه و با هر قهرو ناحتیم اصلا تلاش برای دلجویی نمیکنه باهاش مطرح کردم اما میگه من بلد نیستم چیکار باید کنم .باعث میشه هربار که دلخور میشم تا مدتها از هم دور باشیم هیوقت پای صحبت باهام نمیشینه همیشه درحال کاره یا بازی با تلفنش.فقط میخوام کمکم کنید رفتارهایی مثل دلجویی ،ناز کشیدن و مثل ایناهارو یاد بگیره منم گاهی لجبازی میکنم اما بهش میگم تو کارای منو به دل نگیر فقط در… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که ناز کردن و قهر کردن مداوم ممکن است فاصله بین شما را بیشتر کند بهتر است دقت کنید که رفتارهای و لطافت های زنانه با قهر کردن و ناراحتی و حساسیت مداوم مشخص نمی شود و این موارد فاصله دهنده روابط زندگی مشترک می باشد سعی کنید در مورد نیازهایتان در زمان مناسبی که همسرتان از نظر روحی در شرایط بهتری می باشد با ایشان صحبت کنید و خودتان ابراز احساسات داشته باشید تا ایشان لذت آن را دریافت کنند و به مرور دیدگاهی را که در مورد بیان و یا… ادامه دیدگاه »

فرشته

سلام من یک خانوم ۲۷ ساله ام که یک فرزند دارم.از زندگی با همسرم هم راضی ام.پارسال توی اینستا پیج یکی از اقوام دورمون رو پیدا کردم.ایشون یک آقای متاهل هستن که نامزد دارن.باهم هم کلام شدیم در حد یک صحبت معمولی بدون هیچ قصد دوستی یا ارتباط فراتر از یک مکالمه بین دو فامیل. ولی متاسفانه چند وقت پیش متوجه شدم ایشون بین همه اقوام گفتن که من باهاشون دوست هستم و با آبروی من بازی کردن. میخوام بدونم در برابر حرف مردم چه عکس العملی باید داشته باشم و اینکه اگر به گوش همسرم و خانواده ایشون این… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است از اینگونه روابط به هر سبکی خوداری کنید و در کنار این مورد دقت کنید که از نشان دادن عکس العمل خوداری کنید و سعی کنید مسیر زندگی خودتان را در پیش بگیرید . ایشان مدرکی دال بر صحبت این موضوع ندارند و اگر همسرتان در این مورد صحبتی کردند بهتر است در آرامش بیان کنید که تنها یک احوال پرسی ساده بوده است و ایشان یا هر فرد دیگری مدرکی دارند می توانند ارسال کنند . عموما اینگونه حرفها اگر با واکنش شدید شما همراه باشد برای دیگران نیز کنجکاوی بیشتری… ادامه دیدگاه »

نازی

سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه سه ماهه که درگیر یه رابطه مجازی با اقایی ۳۷ساله هستم تا حالا همدیگرو از نزدیک ندیدیم چون من نخواستم البته ما از شهرای متفاوت هستیم و دوری راه هم دلیل ندیدن هم هست دو هفته ای هست که به فکر تموم کردن این رابطه هستم یه سری دلیل برای موندن توی این رابطه دارم و یه سری دلیل برای تموم کردن اون دلم میخواد این رابطه ادامه داشته باشه چون حالم با این آدم خوبه، این آقا رودوسش دارم، این آقا بهم اعتماد بنفس زیادی میده و مهم ترین دلیل شاید این باشه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نیا زشما به محبت ، گرایش به جنس مخالف ، نیاز به توجه و.. قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که روابط مجازی عموما یک شناخت ناقص از فرد مقابل به شما می دهد و وارد رابطه شدن بر اساس این شناخت می تواند برای شما مشکلات زیادی ایجاد کند . دقت کنید که این رابطه به نظر می رسد با هدف تامیین نیاز جنسی ایجاد شده است و عموما در این روابط بعد از برطرف شدن نیاز جنسی فرد میزان محبت و توجه خود را کاهش می دهد چون هدف… ادامه دیدگاه »

نازی

ممنونم ازتون که وقت گذاشتین
میشه کمکم کنین که چیکار کنم این رابطه رو به خوبی فراموش کنم و اینکه چجوری ادم مقایسه گری نشم و بعدها این رابطه روی زندگی اینده م اثری نزاره
ممنونم💕🌹🙂

مشاور

در این مورد نیاز است به صورت حضوری مراجعه داشته باشید تا بتوانیم افکار و معیارهای شما را مورد بررسی قرار بدهیم و در همین مسیر مشاوره پیش از ازدواج با یان خواستگارتان نیز دشاته باشید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

نازی

خیلی ممنونم
روز و روزگارتون بخیر🌺🌹💕

سارا

سی ساله هستم
نه سال هست با یک پسر که دور از هم هستیم علاقه دارم
چند ماه دیگه عازم به خدمت هست
من از دوری و دل تنگی خسته شدم
درخواست اشنایی خانواده دادم
ایشون به دلیل بلاتکلیفی شغلی و خدمت رد کردن
من باید چه تصمیمی بگیرم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اگر منظور شما این است که شما ۹ سال رابطه مجازی داشته اید بهتر است دقت کنید که این همه مدت رابطه مجازی می تواند آسیب های زیادی به زندگی هردوی شما وارد کند چون شناخت در دنیای مجازی یک شناخت ناقص می باشد و نمی توان بر مبنای آن تصمیم گیری برای ازدواج داشت .
۱٫ هدف ایشان از این رابطه چیست؟
۲٫ تا به حال ایشان را از نزدیک دیده اید و به چه معیارهای تصمیم به زادواج دارید؟

سارا

چقدر زمان میبره برای حوابگویی

مشاور

پاسخ شما ارسال شد

Nazi

از خارج از کشور چطور میشه مشاوره تلفنی یا چتی گرفت؟ ایا از طریق واتساپ ممکن است؟!

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
شما می توانید به شماره زیر در واتساپ پیام بدهید و شرایط مشاوره در واتساپ را دریافت کنید.
۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰

هلنا

سلام من به دلیل دعوای بین مادروهمسرم مدتی هست که با دچار تغییر شده زندگی زناشویی ورابطه نسبت به اطرافیانم احساس بی علاقه بودن و سردشدن نسبت به هرچیزی پیداکردن وهزارسوال بی جواب درذهنم دارم که متاسفانه برای اطرافیانم با توجه به رفتارها ولحن برخوردشواصلا مهم نیست وباورپذیری و اعتماد مجدد به افراد سخت شده برام لطفاراهنمای من باشید

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ چند سال دارید؟
۲٫ منظور شما از نداشتن اعتماد چیست؟
۳٫ چه افکاری در ذهنتان وجود دارد؟
۴٫ برنامه روزانه زندگی شما چگونه می باشد؟
۵٫ روابط شما با دوستان و اعضای خانواده چگونه می باشد؟
۶٫ دلیل بحث بین مادر و همسرتان چیست و هریک از آنها از شما چه توقعی دارند؟
۷٫ واکنش شما در بحث های آنها چگونه می باشد؟

هلنا

سلام من ۳۲وهمسرم۴۴سال هستن من خودم فکر میکنم دلخوری همسرم با برادرم که چهار سال از خودم کوچکترهست باعث شد باتوجه به اینکه مادرم در هر شرایطی برادرم را حمایت می‌کنه این مشکلات بوجود بیاد و من در بحث برادروهمسرم نبودم و چندبار پرسیدم که چرا این دلخوری بوجود آمده حرفی نزدن من هم اصراری نکردم چند وقت بعداشتباهی برادرم انجام داد ه بود وکه به مادرم گفته بود همسرم من باعث اتفاق شده و مادرم خیلی راحت همسرم را مقصر ومتهم به انجام آزار دادن وخراب کردن برادرم کرد و هرآنچه که باید و نباید گفته میشدصحبت های باتوهین… ادامه دیدگاه »

مشاور

اگر مشکلات بین همسرتان با خانواده ما باعث می شود که همسرتان و یا خانوادیتان از شما توقعات خاصی برای دفاع از /انها داشته باشند بهتر است در احترام بیان کنید که زندگی مشترکتان را دوست دارید و تنها مسپول رفتارهای خودتان می باشید و بهتر است از تمرکز بر این مشکلات خوداری کنید و سعی کنید روابط خودتان با همسرتان را مد نظر داشته باشید و به نیازهای یکدیگر توجه کنید . زندگی مشترک شما در اولویت قرار دارید و نیاز است هم شما و هم همسرتان به این موضوع توجه کنید. با توجه به علایم خودتان بهتر است… ادامه دیدگاه »

Saj

سلام این مشکلی که بیان میکنم مربوط به خانواده خودم نیست برای همین اطلاعاتم محدوده دوستم مدتی مشکوک شده بود به مادرش چون شب ها تا دیر وقت بیدار می مونده اما قبلا خیلی زود میخوابیده بعد از اینکه گوشی موبایل مادرش رو چک میکنه میبینه که با یه مرد چت می‌کنه شبا مردی که حتی پدرش هم میشناستش پدرش جایی بوده و وقتی برمیگرده به خانه میبینه مادرش اسم طرف را به اسم دختر تغییر داده توی چتشون حتی دیده که اون مرد به مادرش میگفته خانوم خوشگل و یه بار هم پرسیده دوستیمون رو تا کی ادامه بدیم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد بهتر است از کنجکاوی در این مسائل خوداری کنید و بهتر است اگر ایشان به این موضوع روبرو شده اند رد زمان مناسبی در مورد این موضوع بدون توهین و قضاوت با مادرشان صحبت کنند تا مادرشان نیز پاسخ ایشان را بدهند .
کنجکاوی و چک کردن این مسائل می تواند با مشکلات بیشتری همراه باشد پس بهتر است از این مسائل خوداری کنید.
در این مورد بهتر است با مادرشان صحبت کنند و در این مورد با پدرشان و یا فرد دیگری صحبت نشود.

Saj

خب باید چی به مادرش بگه
میشه راهنمایی کنید

مشاور

در یک زمان مناسب بیان کنند که یک سری پیام در گوشی ایشان دیده اند که ذهنشان را مشغول کرده است و این بحث را در احترام و بدون قضاوت انجام بدهند .

Saj

ممنون بابت راهنماییتون
خدا حفظتون کنه

sara

سلام. من دختر۲۳ ساله هستم که به مدت ۳ ساله با پسری به طور مجازی آشنا شدم. رابطمون به صورت صحبت تصویری و صوتی هم بوده. هر دو دانشجو هستیم و شهرامون خیلی فاصله دارن و از نظر خانوادگی هم خانواده ی من شیعه و کمی مذهبی و خانواده ی ایشون سنی و تقریبا غیرمذهبی هستن. ما علاقه ی زیادی به هم داریم و توی این مدت بارها شده که تصمیم به جدایی گرفتیم ولی توی این زمینه ناموفق بودیم و باز به هم برگشتیم. من واقعا سردرگم هستم و چون که این رابطه، آینده ی نامعلومی داره واقعا نگرانم.… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که تفاوت های فرهنگی و خانوادگی و مذهبی شما از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و نادیده گرفتن این موارد ممکن است در آینده در زندگی مشترک شما تاثیر داشته باشد بهتر است سعی کنید که در کنار احترام به علایقی که تجربه می کنید واقعیت های موجود را نیز مورد بررسی قرار بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . شناخت در دنیای مجازی یک شناخت ناقص می باشد و در دنیای مجازی نمی توان به شناخت دقیقی برای تصمیم گیری برای ازدواج رسید و برای تصمیم گیری برای ازدواج… ادامه دیدگاه »

sara

چطور باید به این اوضاعِ تعلیقی خاتمه بدم؟

مشاور

بهتر است سعی کنید که از این رابطه اگر دلایل لازم را برای خارج شدن دارید در احترام هردویتان و در گفت و گو خارج شوید تا بتوانید در روند زمانی عملکرد بهتری بدست آورد اگر بتوانید دلایل کافی برای خارج شدن داشته باشید و برای زندگی روازنیتان برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید میزان تمرکز خود را بر این رباطه کاهش بدهید .
مدتی طول خواهد کشید که بتوانید از نظر روحی در شرایط بهتری قرار بگیرد و احساس تنهایی را با مسیر بهتری جایگیزن کنید.

sara

خیلی ممنون از راهنماییتون

هستی

سلام من پیامی ارسال کردم ثبت هم شد اما اینجا نمیبینمش چرا؟

مشاور

سلام سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است مجددا تکرار کنید

مشاور

سلام سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است مجددا تکرار کنید

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان