مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

575
دیدگاه بگذارید

176 رشته نظرات
399 پاسخ ها به رشته نظرات
41 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
163 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
man

سلام من دختر ۲۷ ساله و مجرد هستم تحصیلات کارشناسی ارشد از دانشگاه های خوب دارم شغل با پرستیژ و شان اجتماعی بالایی دارم اما همیشه ازخودم ناراضی بودم و می خواستم بهترین باشم من به شدت وابسته به دوستانم هستم و نه خانواده شبانه روز موبایلم توی دستمه و همش منتظرم کسی بیاد تو فضای مجازی تا باهاش حرف بزنم از این وضعیت کلافه شدم دیگه دارم دیوانه میشم .نمیدونم کمبود محبت دارم یا چی؟من چمه که همش به دنبال یکی هستم تا با من حرف بزنه.از این وضعیت خسته شدم لطفا بگید کجا دنبال جواب بگردم.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که گاهی با کاهش عزت نفس فرد با احساساتی روبرو می شود که حتی موفقیت های خود را نمی تواند مد نظر داشته باشد و همیشه احساس نارضایتی از خود در او وجود دارد که می تواند با کماال طلبی این مشکلات را پنهان کند و عزت نفس خود را بازسازی کند در صورتی که در دو حالت فرد از نظر روحی در شرایط سختی قرار می گیرد . دقت داشته باشید که اگر شما بخواهید روابط اجتماعی خود را محدود کنید و در فضای مجازی به دنبال کسب توجه و دریافت… ادامه دیدگاه »

Aaaa

سلام،خسته نباشید… پسری۱۹ساله ام علاقه و استعداد زیادی به فوتبال دارم،ولی خانواده ام میگن باید برای کنکور بخونی پزشکی قبول بشی،از نظر درسی هم خوبم ولی علاقه به خوندن دیگه ندارم،تمام فکرم فقط فوتباله. نمیدونم چطوری به خانواده ام این مطلب رو بگم،کلا در مورد خیلی از مسایل نمیتونم با خانواده ام حرف بزنم(نمیدونم چرا؟)،با دوستانم راحت ترم که حرف بزنم، با خانواده ام مشکلی ندارم،اونا هم با من مشکلی ندارند،ولی انگار خجالت میکشم و میترسم باهاشون حرف بزنم،داخل اجتماع هم با کسی زیاد صحبت نمیکنم،روابط اجتماعیم پایینه.چکار کنم که بتونم راحت تر باهاشون حرف بزنم،و نظرم رو بگم. از… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما می توانید در زمان مناسبی در احترام به دیدگاهای خانواده و بیان دیدگاهای خودتان نتیجه گیری بهتری داشته باشید چون انها می توانند به شما در مسیر پیشرفت و موفقیت کمک کنند. دقت داشته باشید شما در این سن روابط با همسالان برایتان راحت تر می باشد اما نیاز است که در این مسیر در زمان مناسبی در جهات صحبت با خانوادیتان گام بردراید . در مورد این مورد با توجه به شرایط روحی که تجربه می کنید بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانید… ادامه دیدگاه »

masoome

سلام و وقت شما بخیر، خسته نباشید. من در تمام طول زندگی م ارتباطات خوبی با دور و اطرافیانم نداشتم، وقتی با آدمها مواجه میشم نمیدونم چطور باید در یه زمینه ای باهاشون وارد صحبت بشم. این برای من خیلی مهمه. هیچموقع حرفی برای گفتن ندارم… /ارتباط داشتن، یکی از ملزومات شغلم هست و باعث میشه من موفق تر عمل کنم، و مطمئنا نیاز به ایجاد ارتباطات بهتر دارم… ارتباط ایجاد کردن واقعا برای من یه معضل هست، وقتی وارد جلسه ای میشم، همیشه تنها هستم، گاهی حتی سلام کردن برام سخت میشه، چون میبینم که افراد به من توجهی… ادامه دیدگاه »

Mobivinia

خسته نباشید من ۱۹ سالمه و پشت کنکوری ام کل ۱۲ سال تحصیلم همیشه زرنگ بودم و جز نفرات برتر بودم اما متاسفانه کنکور خیلی خیلییییی بدی داشتم الان هم خییلی ناراحتم همش فکر هایی میاد توی ذهنم که قبول میشم نمیشم انقدر توی خونه تحت فشارم که بعضی وقت ها کل روز به کتاب زل میزنم یک ماه و دوهفته است احساس ناامیدی میکنم همش میترسم همش میخوابم از همه چیز میترسم آداب معاشرتم خیلی ضعیفه نمیدونم شاید بخاطر اینه که توی شهری زندگی میکنم که من فارسم و نمیتونم به زبونش صحبت کنم و ارتباط بگیرم من سندروم… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که شما هنوز فرصت لازم را دارید تا با داشتن یک برنامه ریزی و هدف گذاری درست و همچنین پشتکار به سمت موفقیت مورد نظرتان گام بردارید و نتیجه بهتری در کنکور داشته باشید . سعی کنید از مقایسه کردن خودتان با دیگران خوداری کنید چون هیچ یک از شما از نظر بعد شخصیتی ، نه خانوادیگی ، اجتماعی و… با یکدیگر یکسان نیستید و بهتر است تمرکز خود را بر برنامه و بهبود شرایط روحی و عملکرد خودتان اختصاص بدهید و سعی کنید که اگر ناراحتی وجود دارد در احترام آن را… ادامه دیدگاه »

Mobivinia

سلام مجدد
میشه راهنماییم کنید
ممنون🙏🏻🙏🏻

مشاور

پاسخ شما ارسال شد

Mobivinia

خیلیییییی ممنونم
واقعا دوست داشتم با یک نفر حرف بزنم
حتما توی این ۵ ماه باقی مونده تلاش خودم رو میکنم
بازم ممنون🙏🏻

Mobivinia

سلام ببخشید پیام فرستادم براتون ولی جوابی نیومده و حتی پیامم ثبتم نشده.؟!!!!!

مشاور

سلام با این نام کاربری سوالی ارسال نشده است در زیر یکی از مقالات و در قسمت دیدگاه سوالتان را ارسال کنید

Kimzi

سلام من با پسری در دانشگاه از طریق دوستم آشنا شدم و قرار بود با هم آشنا شیم بعد از اینکه همدیگرو دیدیم ایشون به دوستم گفته بودن از من خوششون اومده اما درگیری با رابطه قبلیشون دارن و زمان میخوان اما دوستم بهش گفته بود که من ازش خوشم نیومده خلاصه الان همو میبینیم و سلام علیک داریم من و بقیه متوجه توجه هاش شدیم… نگاهاش و دوستاش… منم فالوشون کردم تا ابراز تمایل کرده باشم اونم گاهی ریپلای میکنه و حرف میزنیم چیکار کنم اگر حسی داره بیاد جلو و بگه و خجالت نکشه ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که در اینگونه روابط بهتر است با خیالپردزای مسیر را طی نکنید چون می تواند برای هردوی شما آسیب زا باشد بهتر است سعی کنید هدف و برنامه و شرایط سنی و اجتماعی و اقتصادیتان را مد نظر داشته باشید تا بتوانید تصمیم گیری کنید . در مورد این آقا نیز اگر احساسی وجود داشته باشد با توجه به توضیحات شما بهتر است اجازه بدهید که رابطه قبلیشان را تمام کنند و بعد تصمیم گیری کنند دقت کنید که ایشان هنوز رابطه قبلی خود را به اتمام نرسانده می خواهد وارد یک… ادامه دیدگاه »

Kimzi

نه نه این موضوع برای چند ماهه پیش هستش الان خیلی وقته که رابطشون تموم شده اون موقع هم که آشنا شدیم تموم شده بود فقط فرد قبلی اذیت میکرد

مشاور

تا زمانی که ایشان نتوانسته باشند فرد قبلی را از زندگیشان به صورت ذهنی و حضوری بیرون کنند و رابطه قبلی خود را تمام کنند فرقی نمی کند و شروع یک رابطه جدید و سریع پشت آن می تواند آسیب زا باشد . و در زمان فعلی نیز ایشان اگر تمایلی داشته باشند می توانند این موضوع را بیان کنند و بهتر است شما نیز سعی کنید از ورابط بدون هدف و یا بر مبنای خیالپردازی برای آینده دور خوداری کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . ایشان شما را می شناسند و در صورت تماسل می توانند… ادامه دیدگاه »

مهتا

سلام وقتتون بخیر من ۲۵ و شوهرم ۲۸ساله هستیم ،مشکل منو همسرم فقط سر خانواده شه،همه اعضای خانواده همسرم همیشه میخوان که همسرم همیشه در دسترس باشه و هرجا میخوان ببردشون،من با پدر ومادرش مشکل ندارم بنظرم وظیفشه که هر جا خواستن برن همراهیشون کنه مشکل من زن داداشای همسرمه که مثلا وقتی بچشون مریض میشه ب همسرم زنگ میزنن باید ببره یا جایی میخوان برن باید ببره یا یکی از جاریام حامله بود چون شوهرش دیر میومد شوهر من میبرد دکتر و حالا که بچه بدنیا اومد همسر کارش شده بردن جاریم وبچش ب دکتر و هرجا که اون… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است در این مورد در احترام بیان کنید که شما از توجه به خانوادیشان ناراضی نیستید ولی توجه و مراقبت بیشتری نسبت به زندگی مشترکتان می خواهید و ایشان نیز نیاز است که مدیریت بیشتری بر زندگی مشترک داشته باشند و حیطه مسئولیت خود را مشخص کنند تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . ایشان نیاز است که بتوانند مدیریت بیشتری بر زندگی مشترک داشته باشند و اولویت خود را زندگی مشترکشان قرار بدهند تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید در این مسیر بهتر است از توهین خوداری کنید و سعی… ادامه دیدگاه »

سحر

چرا من سوالم رو مطرح میکنم میزنه در انتظار بعد ک میام میبینم بعد یک ساعت پاک شده ؟؟؟؟؟

مشاور

سلام سوالی با این نام ارسال نشده است در زیر یکی از مقالات دیگر در قسمت دیدگاه سوال خود را مطرح کنید

باران

میدونم خیلی طولانی نوشتم اما میشه بدونم کی‌جوابمو‌میدید ؟ خیلی فکرم درگیره😓

من با خانوادم الان تا چند سال حداقل نمیتونم این موضوع رو درمیان بزارم من و اون تمام شرایطمونو به هم گفتیم و وقتی هم ک جدی شدیم واسه هم دیگه کار نداشته اول ولی واسه ایندمون منم از الان خواستیم چیزایی ک نداریم و مهیا کنیم برای بعد داره کار میکنه داره دنبال یه خونه هم میگرده تا بخره در واقع من خواستم تا ب خانوادش فعلا چیزی نگه

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که برنامه ریزی و روابط پنهانی برای چند سال آینده یک خیالپردزای می باشد و این روابط پنهانی می تواند برای هردوی شما آسیب زا باشد بهتر است اجازه بدهید در آیند زمانی که ایشان شرایط ازدواج را داشتند به صورت رسمی در این مسیر اقدام کنند . اینگونه تصمیم گیری های بیشتر بخاطر شرایط سنی شما می باشد که با ریسک بالا و خیالپردازی می باشد و این می تواند آسیب زا باشد .

سلام من ۱۷سالمه و با یه پسری ۲۰ ساله تو فضای مجازی اشنا شدم چند ماهه از اشنایمون میگذره و همم دوست داریم هدفه از رابطمونم جدیه ولی به خاطر شرایط من هنوز نتونستیم رو در رو باهم ملاقات کنیم ولی الان این فرصت پیش اومده به نظره شما الان این ملاقات درسته؟

مشاور

سلام سحر جان دقت کنید که آشنایی حتی اگر سالها نیز وجود داشته باشد اما در دنیای مجازی باشد نمی توان بر مبنای ان تصمیم به ازدواج گرفت و برای تصمیم گیری برای موضوع مهمی چون ازدواج به شناخت در دنیای واقعی نیاز می باشد و با توجه به شرایط سنی هردوی شما امکان تصمیم گیری هیجانی و ریسک پذیری بالا وجود دارد . بهتر است ایشان اگر تصمیم جدی برای رابطه دارند به صورت حضوری از طریق خانواده ها اقدام کنند تا بتوانید تحت نظر انها در دنیای واقعی به شناخت لازم برای تصمیم گیری برسید . شما به… ادامه دیدگاه »

Gone with the wind

سلام‌؛
دانشجو هستم. بعد مشکلات و سختی های کنکور به هدفم رسیدم و تونستم توی رشته مورد علاقم تو یکی از بهترین دانشگاه های تهران پذیرفته بشم.
اما چند وقتی هست احساس افسردگی میکنم. احساس می‌کنم هدف ندارم و همین باعث شده تلاش نکنم.
به شدت خسته و بی حوصله میشم.
بیشتر درباره این موضوع گنگم که هدف از زندگی من چیه.. یه چیز بنیادی! و بعد یه هدف مشخص که به دنبالش باشم. تو انتخاب این هدف به بن بست خوردم.
پیشاپیش از لطفتون ممنونم❤️

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ چند سال دارید و چند مدت سات این درگیری های ذهنی و احساس افسردگی در شما وجود دارد؟
۲٫ تغییراتی در تغذیه و خواب خود احساس می کنید؟
۳٫ عملکرد درسی و اجتماعی شما با مشکلی مواجهه نشده است؟
۴٫ روابط شما با دوستان و خانواده چگونه می باشد؟
۵٫ برنامه روزانه شما شامل چه کارهایی می شود؟

Gone with the wind

سلام مجدد خسته نباشید ممنونم از پیگیریتون ۱٫ در آستانه ۲۰ سالگی هستم – حدودا دو سالی هست که درگیر چنین تفکراتی هستم اما به دلیل کنکور و … چندان برجسته نبود. اما الان فرصت بیشتری برای فکر کردن دارم… ۲٫ در تغذیه تغییرات محسوسی مشاهده نمیشه – خوابم نوسانیه! یه روز خیلی زیاد و بعضی وقت ها هم کم – بازه بین ۴ تا ۸ ساعت ۳٫ متاسفانه این افکار بر روی عملکرد درسی بنده تاثیر بدی داشته و منو نسبت به درس دلسرد کرده! – عدم وجود هدف انگیزه حرکت رو ازم گرفته ۴٫ با توجه به اینکه… ادامه دیدگاه »

مشاور

اینگونه سوالات در سن شما کاملا طبیعی محسوب می شود تا شما بتوانید هدفمند تر عمل کنید اما اگر این افکار به صورت مکرر تکرار شوند و بر عملکرد تحصیلی و اجتماعی شما تاثیر منفی بگذارد در این صورت نیاز است که شما با توجه به بحران هویتی که به نظر می رسد با آن روبرو هستید به صورت حضوری به شناخت درمانگر مراجعه داشته باشید تا در جلسات مشاوره به شما کمک شود که عملکرد بهتری را تجربه کنید و بتوانید هدفمندتر گام بردارید . داشتن برنامه ریزی همراه با انعطاف و ایجاد روابط اجتماعی بیشتر به شما کمک… ادامه دیدگاه »

سلام لطفا جواب منم بدید زیرش نوشته درانتظار تایید من خیلی حالم بده

مشاور

سلام تا نیم ساعت دیگر پاسخ داده می شود

سلام خسته نباشید من دختری ۱۹ساله هسم و با ی پسری که ۲۳سالشه دوساله رفیقم قصدمونم جدیه خانوادش در جریانن من اوایل رفاقتمون ی خیانت کردم اما پشیمون شدم و اون منو بخشید بعد چن ماه خیلی سخت گیر شد تا حدی ک ارتباطمو با رفیقام قط کرد نمیزاره بیرون برم بهش میگم بیا تموم کنیم قبول نمیکنه میگ دوست دارم ولی واقعا اینجوری نمیشه ادامه داد تهدیدم میکنه ک باهاش باشم ب نظر شما چیکار کنم نه میتونم تموم کنم نه میتونم ادامه بدم خسته شدم 😔

مشاور

با سلام خدمت شما دوست زعیز دقت کن فاطمه جان شما در سن نوجوانی که بیشتر تصمیات هیجانی می باشد وارد ارتباط با این آقا شده ای و این تصمیات هیجانی می تواند باعث شود که شما نتوانید تصمیم گیری درستی رد مورد ارتباط خود داشته باشید و با توجه به اینکه در سن نوجوانی قرار داشته اید احتمال به جنس مخالف بازهم وجود داشته است و به همین دلیل شما در مورد یک گرایش به عنوان خیانت صحبت می کنید . بهتر است با توجه به اینکهش ما بیان می کنید ایشان رفتارهای کنترل گری دارند و نسبت به… ادامه دیدگاه »

من نمیتونم با خانوادم در میون بزارم خانواده خیلی حساسی دارم و ما تو ی شهر کوچیک زندگی میکنیم با کوچیک ترین چیز ابروم میره شکایتم ک نمیشه کرد ول کنمم نیس میگ اگ ازدواج کنیم همع چی خوب میشه من نه میتونم با این شرایط الانباشم چون تحت فشازم از ایندم میترسم چیکار کنم؟

مشاور

دوست عزیز در این مسیر بهتر است سعی کنید زا باج دادن به ایشان خوداری کنید چون این سبک رفتاری و مشکلاتی که شما بیان می کنید با ازدواج برطرف نمی شود و سعی کنید که در احترام به ایشان بیان کنید که مایل به ادامه رابطه نمی باشید و بعد از آن مسیرهای ارتباطی را قطع کنید تا ایشان نتوانند با شما تماس مجدد برقرار کنند اگر بخواهید با ترس این مسیر را دنبال کنید ممکن است آسیب های زیادی به شما وارد شود .

من ۲۱سالمه تو دانشگاه با اقایی دوست شدم و چون تا حالا از این کارا نکرده بودم سریع تمومش کردم بخاطر عذاب وجدان ک داشتم کمتر از یه ماه چون خانوادم اگه بفهمن حتما یه بلائی سرم میارن الان فکر و خیال ولم نمی کنه اگه بفهمن حالا ب هر طریقی .با خودم فکر میکنم شماره م ک تو گوشیشه اولین مخاطبم هستم اگه شانس من بلایی سرش بیاد چ میدونم بمیره ،بکشنش شماره م تو گوشیشع حتما اولین نفر میان سراغ من آبروم بره ….وای ک دیوونه شدم خیلیم ترسو ام…..موندم چکار کنم حالم بده ….تو روخدا کمکم کنین

مشاور

سلام به شما دوست عزیز اینگونه ترس ها در روابط پنهانی عموما وجود دارد اما دقت کنید که در این کی ماه این آقا تماس های دیگری د اشته اند که در آن شماره شما دیگر در اول نمی باشد اما این میزان از اضطراب و افکار ممکن است دلایل دیگری داشته باشد در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ قبل از این رابطه نیز افکار تکراری که مداوم تکرار شوند در شما وجود داشته است؟ ۲٫ رفتار یا افکار وسواسی خاصی دارید؟ ۳٫ رابطه شما با خانواده چگونه می باشد؟… ادامه دیدگاه »

سلام ممنون از توجه و پاسخگویی سریعتون….. باید بگم من اصلا باهاشون تماسی نداشتم اخرین بار یه ماه پیش بهم پیامک زدن ک من محکم و جدی جواب شوند دادم….در دوسال گذشته افکاری سراغم اومده ک زندگی عادی منو مختل میکرد اونم درمورد سلامتی م بود من معده دردهای شدیدی داشتم ک فکر میکردم خیلی جدیه جوری ک فکر میکردم بزودی این بیماری منو می کشه بعد درمان هنو درد داشتم ک بعد چن ماه دکترا گفتن بیماری درمان شده اما فقط فکر و حالت روحی شما باعث تداوم دردتان شده من ب شدت افسرده شدم…بعد رفتن ب دانشگاه حالم… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز این علایمی که شما بیان می کنید می تواند نشانه های وسواس فکری باشد که در طولانی مدت می تواند عملکرد فردی و اجتماعی را با مشکلات زیادی روبرو کند و نیاز است که شما تحت مشاوره قرار بگیرید تا بتوانیم با انجام مصاحبه بالینی و طی کردن پروسه روان شناختی به شما در بهبود این علایم کمک کنیم . زمانی که شما از نظر روحی رد شرایط بهتری قرار بگیرید از نظر عملکرد نیز می تواند عملکرد بهتری را تجربه کنید . تمرکز زیادی که این افکار از شما می گیرد باعث می شود که با افت… ادامه دیدگاه »

کیمیا

۲۱ سالمه از بچگی منو پسر عمم ک ۲۵ سالشه عاشق هم بودیم  ۱۸ سالم بود اومد خواستگاریم ک سر یه سوتفاهم و غرور بیجای اون بهم خورد همه چی  خونوادم ازش متنفرن واس همین مجبورم کردن ازدواج کنم با پسر خاله مامانم  ازدواج کردم و شب و روزم با عذاب گذشت چون نمیتونستم پسر عممو فراموش کنم بخاطر اعتیاد شوهرم و خیانتاش تو همون دوران عقد جدا شدم الانم ۶ ماه از طلاقم گذشته پسر عمم هنوزم دوسم داره وقتی همو تو مهمونی میبینم میبینم ک غمگینه میفهمم ک هنوز دوسم داره اما نمیتونم ب ازدواج باهاش فکر کنم چون هم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز قابل درک می باشد که در شرایط روحی سختی می باشید اما عشق و دوست داشتنی که در دوران نوجوانی شکل می گیرد بیشتر بر پایه هیجان می باشد و تصمیم گیری ها نیز بیشتر هیجانی می باشد و این موضوع اگر با خیالپردازی های شما همراه باشد ممکن است سالها ذهن شما را ردگیر خود نگهدارد و می تواند برای شما آسیب های زیادی به همراه داشته باشد و بهتر است قبل از تصمیم گیری مجدد به ازدواج سعی کنید به صورت حضوری با شناهت درمانگر مشاوره دریافت کنید و جلسات خود را… ادامه دیدگاه »

کیمیا

ممنونم
خودمم حدس میزدم بهترین راه مراجعه ب مشاوره 😢

سلام من یک دختر ۲۳ ساله دانشجو هستم. از نگاه دیگران زندگی خوبی دارم. اما احساس تنهایی و افسردگی دارم. خیلی خسته ام. تست های افسرگی آنلاین انجام میدم میگن افسرده ام.
پدر و مادرم از هم جدا شدن و از طرفی هیچ کسیو حتی دوست پسر هم ندارم باهاش حرف بزنم

مشاور

سلام به شما تارا جان
در این مورد اجازه بده باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
۱٫ چند مدت است احساس افسردگی داری و چه علایمی در این مورد داری؟
۲٫ دیدگاه شما در مورد جدا شدن پدر و مادر چیست؟
۳٫ تغییراتی در میزان خواب و تغذیه احساس می کنی؟
۴٫ برنامه روزانه تو چگونه می باشد؟
۵٫ روابط اجتماعی شما با دوستان و خانواده چگونه هست؟

۱/ تقریبا ۶ماه میشه. احساس خستگی و بی حوصلگی. پرخاشگری و تنهایی. گاهی میرم چت روم یکم حرف میزنم دوست پیدا میکنم ولی چون پسرها رابطه جنسی میخواهند باهاشون کات میکنم. دلم میخواد یک دوست پسر داشته باشم باهاش حرف بزنم.فکر میکنم اگر ی دوست‌ پسر داشتم حالم بهتر میشد ۲/ به نظرم حرف های جفتشون منطقیه و بدرد هم نمیخورن. البته وقتی بچه بودم یکبار طلاق گرفتن و دوباره آشتی ولی الان دوباره یکسالی میشه طلاق گرفتن. ۳/بیشتر دوست دارم بخوابم ۴/ درس های دانشگاه و گوشی بازی چون توی خونه تنهام مادرم شاغله ۵/قبلا با مادرم خیلی خوب… ادامه دیدگاه »

مشاور

این علایمی که شما بیان می کنید می تواند علایم افسردگی رد نظر گرفته شود اما در شدت پاسسن که نیاز به توجه و مراقبت بیشتر شما را می طلبد تا بتوانید عملکرد بهتری کسب کنید . دقت داشته باشید که نیاز شما و گرایش به جنس مخالف کاملا طبیعی و قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید که از روابط بدون هدف و تنها برای نیازهای جنسی خوداری کنید و روابط خود را بر اساس شناخت و دنیای واقعی دنبال کنید چون روابط در دنیای مجازی می تواند با شناخت ناقص و وابستگی و در نهایت آسیب… ادامه دیدگاه »

ممنون

کیمیا

من اینجا کامنت گذاشته بودم چرا تایید نشد 😭

مشاور

پیامی با این نام کاربری ارسال نشده است در زیر یکی دیگر از مقالات ارسال کنید

محبوبه

نیاز به یه برنامه ریزی برای زندگیم دارم یکسال ازدواج کردم احساس پوچی میکنم دوس ندارم وقتم ب خونه داری بگذره

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
. چند سال دارید؟
۲٫ روابط شما با همسرتان رضایت بخش می باشد؟
۳٫ چند مدت است احساس پوچی دارید؟
۴٫ مایل هستید چه کارهایی انجام بدهید و آیا مانعی برای انجام آن وجود دارد؟گ
۵٫ در این مسیر همسرتان حمایت کننده هستن؟

محبوبه

۲۶ سالمه
رابطه با همسرم خوب نیست دوسش ندارم ایده ال من نیست ولی اون خیلی منو دوس داره و بمن وابستست دارم زندگی میکنم کنار میام
چندسالی هست ک مثل قبل نیستم چیزهایی ک قبلا باهاشون خوشحال میشدم الان هیچ چیز برام تازگی نداره
احساس میکنم تو جایگاهی ک باید باشم نیستم دوس دارم لول زندگیم بره بالاتر
همسرم با کار کردنم مخالفه ولی من عادت کردم دستم تو جیب خودم باشه

مشاور

دوست عزیز شرایط روحی شما و روابطتتان با همسرتان تاثیر زیادی بر روند زندگی شما دارد و می تواند تصمیم گیری های شما را تحت تاثیر قرار بدهید در این مورد بهتر است در اول سعی کنید شرایط روحی خودتان را به کمک رواننشاس شناختی افزایش بدهید و بعد در کنار آن می توانید به بهبود شرایط زندگیتان می توانید از نظر روحی و عملکرد در سطح بالاتری قرار بگیرد .

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

Zahraaa

خیلی ممنونم از شما
من واقعا ایشون رو خیلی دوس دارم الان که بلاکم کرده واقعا نمیدونم چیکار کنم چون برنامشو نمیدونم میترسم با یه نفر دیگه در ارتباط باشه البته فقط حدس میزنم…ممکنه اینطور باشه یا علاقه نداشته باشه یا منو نخواد؟؟

مشاور

دوست عزیز در این مورد از حدس زدن و قضاوت خوداری کنید بلاک کردن ایشان می تواند دلایل زیادی داشته باشد و بهتر است در این مورد برای دریافت پاسخ های ذهنیتان با ایشان صحبت کنید تا بتوانی تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

Zahraaa

میشه لطفا جواب منو هم بدید همونی که بلاک شده بودم

مشاور

جواب شما با این متن ارسال شده بود زهراجان دقت کن که احساس شما به ایشان قابل احترام است اما نیاز است در کنار اینکه هدف ازدواج باشد شرایط فرد نیز مورد توجه قرار گیرد وقتی شما بیان می کنید ایشان ستاره دار می باشند و بیکار هستند می تواند این معنی را بدهید که ایشان از نظر اقتصادی در حالت ساده امادگی شروع یک زندگی مشترک را ندارند و اینکه شما بخواهید با خیالپردازی در این مورد تصمیم گیری کنید می تواند برایتان آسیب زا باشد . ایشان نیز بهتر است در مورد مشکلات و خود و برنامیشان برای… ادامه دیدگاه »

محمد

سلام.چطور باید به یک دختر باحجاب و با ایمان بدون اینکه سو تفاهم بشه و مودبانه هم باشه درخواست دوستی داد. لطفا شما یک متن پیشنهادی بهم بگین که باید چی بگم . لطفا فوری و زود کمک کنید . چون دفعه قبلی هم جواب سوال هام رو ندادین ممنون می شم جواب بدین .

مشاور

سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که اگر هدف شما دوستی می باشد و هدف دیگری از این رابطه ندارید می توانید در این مسیر در احترام به صورت حضوری ترجیحا و یا تلفنی با ایشان در مورد احساستان و هدفمتان صحبت کنید اما دقت داشته باشید که روابط دوستی بدون هدف پایدار ممکن است برای زنان خوشایند نباشد و همچنین اینکه برای هردوی شما آسیب زا باشد . شما می توانید پیشنهاد خود را در احترام به یاشان بیان کنید و توقعات خود را در میان بگذارید ایشان نیز بر اساس عقاید خود در این مورد تصمیم گیری… ادامه دیدگاه »

Zahraaa

من ۲۰ سال و ایشون ۲۵ ساله هستن‌..هدف هردوتامون ازدواج بود…ایشون پرستاره و اینکه الان بیکاره واسه همین خواست قطع رابطه کنیم انتظارات منم تا حدودی میدونن و قبول کردن مامان خودمم در جریان هست درسته من رفتارم بعد از ۲۰ روز باهاش خوب نبود ولی ایشون همین که من گفتم همه چی برام تموم شده بلاکم کرد بنظرتون چرا…دارم دیوونه میشه
ممکنه منو دوس نداشته باشه،؟
آخه خیلی خوب بود اصلا اهل دور زدن نیست خواهش میکنم راهنماییم کنید

مشاور

زهراجان دقت کن که احساس شما به ایشان قابل احترام است اما نیاز است در کنار اینکه هدف ازدواج باشد شرایط فرد نیز مورد توجه قرار گیرد وقتی شما بیان می کنید ایشان ستاره دار می باشند و بیکار هستند می تواند این معنی را بدهید که ایشان از نظر اقتصادی در حالت ساده امادگی شروع یک زندگی مشترک را ندارند و اینکه شما بخواهید با خیالپردازی در این مورد تصمیم گیری کنید می تواند برایتان آسیب زا باشد . ایشان نیز بهتر است در مورد مشکلات و خود و برنامیشان برای حل آن صحبت کنند و در آینده اگر… ادامه دیدگاه »

Zahraaa

سلام خسته نباشید من با یه پسر که قصد ازدواج داشتیم ۵ ماه در ارتباط بودیم خیلی خوب بودیم و همو دوس داشتیم مخصوصا اولش (من شخصیت احساساتی و شکننده و گریه و قهر) که ایشون بخاطر کارشون رابطه رو موقتا قطع کردن تو این ۲۰ روز ما با هم هیچ ارتباطی نداشتیم تا اینکه یه عکس فرستاد گفت یاد تو افتادم منم گفتم فک نمیکردم که پی ام بدی چیشد یاد من افتادی اونم گفت فک کردی فراموشت کردم منم گفتم اره ۲۰ روزه نگا پشت سرتم نکردی و اونم بلاکم کرد از هر دوتا خطش .. منم بهش… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ هدف هریک از شما از این رابطه چیست؟
۳ . توقعات خود را از رابطه با ایشان در میان گذاشته اید؟
۴٫ رابطه شما در دنیای مجازی می باشد یا واقعی و چه میزان رابطه دارید؟

نگار

سلام من میخواستم شخصیتمو تغییر بدم بخاطرعشقم
فشار میاره بهم اذیتم میکنه ولی من راهشو بلدنیستم
و دقیق حرف همو متوجه نمیشیم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای تغییر شناخت نیاز است که شما به این بینش رسیده باشید که این مسیر برای شما آسیب زا می باشد و یا می تواند مسیر دیگری به رشد بیشتر شما کمک کند.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ این توقعات فرد مقابل برای مشا قابل پذیرش است؟
۳٫ او از شما می خواهد که چه تغییرانی کنید؟

نگار

من۱۷وعشقم۱۹ قصدمون جدیه خانواده ها تاحدودی خبردارن.ولی میخواد من کلاعوض بشم هسچ اشتباهی نکنم حرفشو نمیفهمم اصن بعضی وقتا خیلی توقع دارم ک من ی سریشو میدونم ی سرشو نمیدونم.میخوادبی اهمیت و بی تفاوت نباشم گرم باشم همیشه باهاش دروغ نگم پنهون کاری نکنم.حدمو بدونم اجازه بگیرم واس هرچیزی ازش. منم از نظر خودم ی سریاشو دارم انجام میدم دروغ نمیگم پنهون نمیکنم ولی اون قبول نداره میگ باید عوض کنی خودتو فک میکنه تظاهرمیکنم چون من ی سری رفتارام دست خودم نیس اوناروک میبینه میگ دروغ میگی دوسم داری همش تظاهره.

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن تصمیم گیری ها بیشتر بر پایه هیجان و خیالپردازی می باشد بهتر است دقت کنید که تصمیم گیری برای ازدواج با توجه به شرایط سنی ، اقتصادی ، اجتماعی ، و… هردوی شما می تواند آسیب زا باشد مخصوصا با فردی که می خواهد شخصیت شما را تغییر بدهد و بعد با شما رابطه را ادامه بدهید در این مسیر امکان آسیب برای شما وجود دارد و بهتر است تصمیم گیری در مورد این روابط را به شرایط سنی بالاتر و شرد شخصیتی کامل… ادامه دیدگاه »

نگار

درسته سنش کمه ولی خیلی ازبچگی سختی کشیدی خودس روپای خودش بوده خیلی میفهمه خیلیی میفهمه واس ایندشم خیلی برنامه داره منم میدونم واقعادوسم دازه منم واقعادوسش دارم ولی میخوام اخلاقامو عوض کنم اگ میشع کمکم کنید اینوارو بکنم چون یکسره باعث میشه باهم دعواکنیم

مشاور

دوست عزیز در این مسی نیاز است که شما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم با بررسی اخلاقیات شما به شما در مسیر رشد بهتر کمک کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

Shabnam

سلام، مى خواستم بپرسم آیا به خانواده هاى جان باختگان و کلا کسانى که عزیزانشون رو از دست مى دن هم مشاوره مى دین؟ آیا به صورت رایگان هست؟ ممنون

مشاور

سلام
می توایند سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید مشاوره در سایت رایگان می باشد

Shabnam

من راستش به دنبال پیدا کردن مراکزى هستم که بتونیم به خانواده هاى جان باختگان معرفى کنیم که با کمک روانشناسان بتونیم حالشون رو بهتر کنیم و کمکشون کنیم که از نظر روانى کم تر آسیب ببینند، نمى دونم به این شکل که بخوان چت کنن جواب بده یا نه، به نظر شما بهترین راه براى مشاوره دادن به این عزیزان چیه و اگر هم مبلغى باید پرداخته بشه من و تعدادى از دوستان مى تونیم در خارج از کشور هزینه ها را جمع آروى کنیم و پول جلساتشون رو تهبه کنیم فقط نیاز داریم که روانشناس هایى پیدا کنیم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساس همدردی شما قابل درک می باشد اما نیاز است که به این افراد اجازه بدهید که پروسه داغدیدگی خود را طی کنند و احساس غم و اندوه و حتی خشم و ناراحتی ، پس زدن این افکار و… را تجربه کنند تا بتوانند به پذیرش لازم نسبت به این موضوع برسند اما اگر افرادی در بین این خانواده ها وجود داشته باشند که امکان آسیب زدن به خودشان ، بهت ، و علایم نامتعارف برای آنها وجود دارد می توانند به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشند . اما بهتر است به… ادامه دیدگاه »

Shabnam

ممنون از راهنماییتون، مى شه لطفا تلفن و آدرس مشاوره حضورى رو بدید که بتونیم تماس بگیریم و از جزییاتش بیشتر اطلاع بگیریم؟

مشاور

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

سمیه

سلام.۲۰سالمه یکساله ازدواج کردم اماهمسرمودوست ندارم هیچ حسی بهش ندارم چون قبلش ۴سال باپسری دوست بودم همه جوره دوسش داشتم دیوونه وارعاشقش بودم ازاول گفت قصدم ازدواجه ومنم بخاطرش ب هردری زدم خانوادم وقتی فهمیدن نذاشتن درسموادامه بدم وهمش خونه نشین بودم بهم اعتمادنداشتن همیشه دعواوتحقیروسرکوفت بود.اونم ک همش بهونه میاورد خیلی بهش اصرارکردم بیادخواستگاری گفتم هیچی ازت نمیخوام چون واقعا از ته دلم دوسش داشتم هم دلبسته شده بودم هم وابستش.آخرش گفت میخوای شوهرکنی برومن قرارنیست توروبگیرم،منم دیگ کم اورده بودم خودمو مجبور کردم که ازدواج کنم اونم باکسی ک اصلا نمیشناختمش خانوادمم تحقیق نکردن همه چی یهویی پیش… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که مشا بیان می کنید یک سال است ازدواج کرده اید و قبل از آن ۴ سال با فرد دیگری ارتباط داشتید این به این معنا می باشد که شما در سن نوجوانی یعنی ۱۵ سالگی به صورت هیجانی و بدون شناخت و تنها با خیالپردازی و بزرگنمایی وارد یک رابطه احساسی شده اید که کاملا قابل درک می باشد که با توجه به شرایط سنی ان زمان شما به ایشان وابسته باشید و با خیالپردزای هایی که برای خودتان داشته اید ان رابطه را بزرگ کرده باشید و جواب منفی آن… ادامه دیدگاه »

سمیه

اخه همون اول خودش گفت ک براازدواج میخوامت وقتی سال اول مامانم فهمیدبهش همه چی روگفتم اونم ب مامانم زنگ زدباهاش حرف زدگفت ک همدیگرومیخوایم امااون موقع مامانم قبول نکردگفت اگ اونومیخوای برو ماروخط بزن..اونم گفت ک ب خواهرم گفتم گفته بریم خواستگاری من گفتم ن زوده.بعداون ی ماه باهم نبودیم امادوباره باهم دوست شدیم تاسه سال، وقتی میگفتم بیاخواستگاری قبول نمیکرداماهمیشه میگفت بیافرارکنیم منم بخاطر خانوادم نمیتونستم.خودش این وابستگی رو ایجاد کردگفت تااخرش میخوام باهام باشی همه جوره.اگ میگفت فقط برارفاقت میخوام منم همه زندگیمو ب پاش نمی دادم ک ازخانوادم طردشم وباعث شه دومین اشتباه بزرگ زندگیمو کنم… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز همانطور که اشاره کردم تصمیم گیری در آن سن بیشتر بر پایه هیجان می باشد اگر دقت کنید صحبت های ایشان نیز هیجانی بوده است اینکه فرار کنید اینکه شما را ردوست داشته اما خیانت می کرده است ، اینکه شما را برای رفاقت می خواهد و… در ان سن اینگونه صحبت ها و تصمیمات بین نوجوانان عادی می باشد و خودشان به شرایط سنیشان توجه ندارند و ان را جدی در نظر می گیرند و با بزرگنمایی و خیالپردازی ان را ادامه می دهند در صورتی که این روابط عموما ادامه ندارد و در صورت ادامه نیز… ادامه دیدگاه »

سمیه

همش تو فکر گذشتم هرکاری میکنم نمیتونم با خودم کناربیام میخوام تمومش کنم امانمیشه افسردگیم داره بیشتر میشه حسرت خیلی چیزاموند رو دلم نتونستم دخترانگی کنم..ازطرفی زندگی الانمم پرازمشکله ازدواجمم یه جور انتقام ازخودم بود،شوهرم فقط میره سرکارمیادخونه میخوره میخابه مث ادمای عادی نیست همش توهپروت هیچی حالیش نیست اون موقع گفت ۲۴سالمه امابعدش فهمیدم ۲۹سالشه میگفتن کارش خوبه درامدش بالاست اما فهمیدم اینجوری نیست ی کارگر ساده ست حتی تصادف کرده چن جاش شکسته بازم نگفته..الان بدهکاریم ازش میپرسم ازاول چقدداشتی میگ چراتوهمش گیرمیدی.کلا تواین یسال هیجای تفریحی نرفتیم بهش میگم بریم بیرون چیزی نمیگ حتی تولدمو سالگرد ازدواجمونو… ادامه دیدگاه »

مشاور

سمیه جان دقت داشته باش که با توجه به شرایط روحی خودتان و مشکلاتی که رد زندگی مشترکتان وجود دارد بهتر است داشتن فرزند را مدتی عقب بیندازید تا بتوانید در اول شرایط روحی خودتان را بهبود ببخشید و زندگی مشترکتان نیز به ثبات نسبی برسد تا نتیجه گیری بهتری داشته باشید . در مورد شرایط روحی شما و مشکلاتی که با همسرتان دارید نیز با تولد فرزند این مشکلات برطرف نمی شود و تولد فرزند نیاز به شرایط روحی ف اقتصادی ، و اجتماعی مناسب هردوی شما دارد تا بتوانید تجربه بهتری در زمان تولد فرزندتان داشته باشید .… ادامه دیدگاه »

سمیه

لطفا ب اخرین سوال من ک دوروز پیش فرستادم
جواب بدین 😢

مشاور

جواب سوال شما ارسال شده است

مشاور

با توجه به تصمیمات هیجانی که شما می گیرد و احتمال آسیب زیادی که برای شما و زندگی مشترکتان وجود دارد بهتر است شما به صورت حضوری مشاوره شناختی دریافت کنید تا به شما در این مسیر کمک کنیم . شرایط روحی شما تاثیر زیادی بر عملکردتان دارد و در این مسیر هم نیاز است که شرایط روحی شما بررسی شود و هم اینکه دیدگاها و احساساتتان مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا به شما در تصییم گیری و ادامه مسیر زندگی مشترکتان کمک کنیم. دقت داشته باشید که هرگونه ارتباط شما به دلیل متاهل بودن خیانت محسوب می شود… ادامه دیدگاه »

سمیه

از اینک باصبروحوصله پاسخگو هستین خیلی ممنون..پیامایی ک دادم چرا پاک نمیشن میترسم شوهرم بخونه و بفهمه

مشاور

لینک سایت را از گوشی خودتان پاک کنید و ایمیلتان را نیز چک کنید و تاییده را پاک کنید

ROZHAN

سلام وقتتون بخیر دختری ۲۶ ساله هستم که چند سالی میشه پسرخاله ام را دوست دارم تا قبل این دو سال ارتباطمون خیلی کم بود خیلی دیر به دیر همو میدیدیم اما این دو سال به دلیل شرایط زندگی به هم خیلی نزدیک شده ایم و این دوست داشتن بیشتر شده است اونم فک کنم که بی علاقه نیست اکثر وقت ها در حال چت کردن هستیم و شروع صحبت و چت از طرف ایشون و من واقعا در سردرگمی هستم و نمیدونم باید چکار کنم؟اینم هست که تو فامیل اگر پیشنهاد دختری بهش دادند بی میل نبوده برای ازدواج… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است دقت کنید که ایشان شناخت لازم را از شما دارند و اگر تمایل به ازدواج داشته باشند می توانند در این زمینه نظر خود را در مورد شما عنوان کنند و بهتر است شما نیز دقت داشته باشید که تمرکز زیاد بر ایشان می تواند باعث ایجاد وابستگی شود و بر دیگر عملکردهای شما تاثیر بگذارد . شما می توایند محبت و علاقه خود را به ایشان نشان بدهید اما بهتر است دقت کنید که در کنرا احترام به احساستان نیاز است که از وابستگی خوداری کنید چون ممکن است ایشان احساسی… ادامه دیدگاه »

کیمیا

سلام -وقتتون بخیر- خانمی ۳۷ ساله هستم با یک دختر ۱۲ سالهه که ۹ سال و نیم پیش از همسرم جدا شدم -۸ سال ونیم با آقای مجردی که ۸ سال ازخودم کوچیکتر بودن در ارتباط بودم-البته عقدشون بودم و لی در دو استان دور از هم زندگی میکردیم -گاهی به دیدنم می اومدن اما روزانه در فضای مجازی همدیگه رو میدیدیم و من خیلی به ایشون اعتماد داشتم. اما ایشون هرگز به خاطر ترس از خانواده و البته موقعیت ضعیف مالیشون من و مطرح نکردن -بارها قصد جدا شدن داشتیم که بخاطر دلبستگی بینمون نتونستیم – الان دو روزه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که این سبک از رابطه برای هردوی شما می تواند آسیب زا باشد چون در آن به تفاوت سنی که می تواند تفاوت دیدگاه و توقعات و.. را به دنبال داشته باشد توجه نشده است و در کنار ان دقت کنید که با این میزان زمان ۸ سال پنهان کردن شما و روابط مجازی امکان وابستگی و آسیب برای شما بیشتر می شود . بهتر است سعی کنید که شرایط فعلی و سبک برخورد این آقا با مشکلات و روابط خودتان را مد نظر داشته باشید تا بتوانید از این رابطه به… ادامه دیدگاه »

کیمیا

پس یعنی پیشنهادتون اینه که تمام گذشته ای که با ایشون دارم و پاک کنم؟؟من حتی نتونستم چتهامون و پاک کنم چه برسه عکس و وسایل): -یعنی شمارشون و پاک کنم و کلا بلاک و آنفالو کنم؟؟ برام خیلی سخته و تقریبا ناممکنه

مشاور

دوست عزیز در این مورد نیاز به بلاک و آنفالو و… نمی باشد نیاز است که شما واقعیت موجود را مشاهده کنید ایشان مسئولیت لازم را در بیان کردن رابطه با شما را ناداشته اند و برای رسیدن به خواسته های خود به امکانات فرد دیگری می خواهند تکیه کنند و رفتارهایی به این سبک روابط پنهای، دوری و… همه این موارد می تواند از شما فرصت یک رابطه و زندگی سازنده را بگیرد پس بهتر است برای اینکه بتوانید عملکرد بهتری بدست بیاورید یک دوره مشاوه دریافت کنید چون میزان وابستگی شما به ایشان می تواند عملکرد شما را… ادامه دیدگاه »

پری

سلام
من یه دوست پسر دارم که قبلا خیلی دعوا میکرده و الان به خاطر من دعوا هاشو گذاشته کنار و واقعا دوستم داره و از من می خواد که دوستامو بزارم کنار
در این حسن خانواده هم هیچ گونه اطلاعی از دوستی من با این پسر خبر ندارند در ضمن من با این پسر ۴ ساله دوستم و اینکه خانواده اون کاملا درجریانن
من ۲ سال دیگه کنکور دارم
نمی دونم چکار کنم می خوام بدونم پسر رو به طور کامل بزارم کنار یا دوستامو

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ روابط شما تا چه میزان می باشد؟
۳٫ معیارهای شما برای انتخاب ایشان چه ویژگی هایی می باشد؟
۴٫ هدف هریک از شما از این رابطه چیست ؟ امکان رسیدن به این هدف تا چه زمانی می باشد؟
۵٫ دلیل این آقا برای ترک روابط دوستیتان چیست؟

پری

۱.من ۱۶ سال و دوست پسرم ۱۹ سال
۲.یعنی چی؟
۳.میتونم روش حساب کنم و همیشه پشتم باشه
۴.هم دیگه رو دوست داریم و میخواستیم به هم برسیم ولی حس من به اون کم تره
۵.میگه تو وقتی با دوستات رفت و امد میکنی پیش پسر هم میروید همین
و میگه اون ادم درستی نیس

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و قابل درک می باشد که در این سن گرایش شما به جنس مخالف بیشتر باشد اما نیاز است سن خود را بیشتر بشناسید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود . با توجه به توضیحات شما از ۱۲ سالگی وارد ارتباط دوستی شده اید و این ارتباط می تواند در سن شما باعث ایجاد وابستگی ، خیالپردازی ، بزرگنمایی و.. شود که بر تصمیمات و دیگر عملکردهای شما مخصوصا درسی تاثیر منفی داشته باشد . تصمیم گیری برای ازدواج نیاز به شرایط سنی مناسب و رشد اجتماعی، اقتصادی،… ادامه دیدگاه »

عباس

سلام من یه پسر ۱۷ سالم که حدودا ۴ ماهیه که عاشق دخترداییم شدم . ولی نمیدانم این عشق واقعی و پایدار است یا زودگذر. من هنوز احساساتم رو به او نگفتم. چون میترسم اگر عشق کاذب باشد بعد از ورود به دانشگاه هنگامی که با افراد جدیدی روبرو میشوم این حس از بین برود. حتی نمیدانم او هم منو دوست دارد. منو او از بچگی باهم دیگر دوست بودیم حتی در بچگی باهم زنو شوهر بازی میکردیم!ولی کمی که بزرگتر شدیم دیگر به چشم پسر عمه دختردایی نگاه میکردیم اما من هنوز ته دلم اون رو دوست داشتم تا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به اینکه شما بینش لازم را به نظر می رسد نسبت به شرایط سنی و احساسی که تجربه می کنید دارید به شما می کند که امکان اشتباه شما کاهش یابد . بهتر است در کنار احترامی که برای احساس خودتان قائل هستید اجازه بدهید در آینده همانطور که خودتان اشاره کردید در شرایط سنی بالاتر و با رشد اجتماعی ، اقتصادی، هیجانی ، عاطفی و.. تصمیم گیری داشته باشید . در زمان فعلی بیان این احساسات می تواند هردوی شما را درگیر یک رابطه بدون هدف کند که در آینده احتمال… ادامه دیدگاه »

مریم

سلام ، من حدود ۱ سالی است با یه اقای دوستم ، که هم کلاسی امه ، خانواده ها در جریانن ، و‌ رابطه جدی ایه ، چن وقت پیش یه رازی رو راجب خانواده اشون مطرح کردن ، که من متاسفانه به دوست صمیمی ام ، گفتم ، حالا عذاب وجدان گرفتم ، میدونم اگه بفهمه دیگه به هیچ کس اعتماد نمیکنه و منم کنار میزاره ، نمیدونم باید بهش بگم که گفتم یا نه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
بهتر است در این موارد سعی کنید که به اعتماد ایشان احترام بگذارید و سعی کنید که این رازها را پیش خودتان نگهدارید و بهتر است به دوستتان بیان کنید که موضوع را اشتباه فهمیده بودید تا برای ایشان ایجاد مشکل نکند .
سعی کنید با تجربه ای که بدست آورده اید در این مسیر گام بردارید تا بتوانید یک رابطه سازنده را تجربه کنید .

مریم

مشکل خانوادگیش به این صورت بود که پدرشون بر اثر مواد مخدر فوت شدن و مثل اینکه مادرشون کتک میزدن ، راهی نیست که بتونم بگم اشتباه فهمیدم ، اما نمیدونم باید تمام تبعات رو قبول کنم و بگم بهشون که این راز رو گفتم یا این مسئله رو مخفی کنم ؟ واقعا نمیدونم باید چیکار کنم , تا حدودی دچار وسواس فکری هستم برای همین این موضوع داره شکنجه ام میکنه

مشاور

بهتر است به دوستان بیان کنید که این داستان متعلق به فرد دیگری بوده است و ایشان برای دیدن عکس العمل شما این صحبت ها را انجام داده اند در این مسیر چون آبروی فردی در میان می باشد مشکلی ایجاد نمی کند .
اما بهتر است در این مورد با توجه به روحیات ایشان تصمیم گیری کنید

marjan

سلام وقتتون بخیر نمیدونم چطوری بیان کنم شاید نتونم منظورمو درست برسونم ، ۳۲ سالمه یک سال و نیم که با یه اقایی دوستم که از من ۲ سال کوچیکتر همدیگرو دوست داریم البته حس میکنم علاقه ایشون بیشتر از من ، اعتماد به نفس بالایی داره ،همیشه تو حرفاش خودشو بالا میبره ، کلا خودشو از همه بالاتر میبینه ولی از من نه ، وقتی عصبی میشه به صورت تهدید آمیز حرف میزنه ، بعضی رفتارا و کاراشو تو جمع دوست ندارم و نمیدونم چطوری باید باهاش درمیون بزارم ، فوق العاده پر خور و این مسئله تو جمع… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد بهتر است با دقت بیشتری تصمیم گیری داشته باشید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
۱٫ هدف هریک از شما از این رابطه چیست ؟
۲٫ معیارهای شما برای انتخاب ایشان چه ویژگی هایی می باشد؟
۳٫ این ویژگی هایی که شما بیان کردید برای شما مورد پذیرش می باشد و یا اینکه در زمان روبرو شدن با آن چه احساسی را تجربه می کنید؟

marjan

هدفمون ازدواج، ولی من یکبار ازدواج کردم و ۴سال پیش جدا شدم و تجربه تلخ گذشته باعث شده ترس من بیشتر بشه و یه جورایی از ازدواج مجدد میترسم، درباره اون دروغی که گفته بود به روش اوردم بار اول کتمان کرد، بار دوم با مدرک تونستم ثابت کنم دروغ گفته ، بحث کردیم و ابراز شرمندگی و پشیمونی کرد و عذرخواهی درباره بقیه مسائلم اگه بشه همون لحظه میگم ولی نشه میریزم تو خودم و همش فکر میکنم. اینم بگم ایشون با ازدواج من تو گذشته مشکلی نداشتن و با خانوادشونم هنوز مطرح نکردن. وقتی دوست شدیم ملاک فقط… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز نگرانی شما با توجه به تجربه ای که داشته اید قابل درک می باشد اما بهتر است به امید تغییر ایشان وارد زندکی مشترک نشوید و سعی کنید بر مبنای شناختی که در زمان فعلی دارید و همچنین مشاوره پیش از ازدواج در این مورد اقدام کنید تا بتوانیم تفاوت سنی شما ، سبک شخصیتی، دیدگاها به زندگی مشترک و همچنین طرحواره ها و تفکرات شکل گرفته در شما بررسی شود تا بتوانیم به هردوی شما کمک کنیم. دقت کنید که بهتر است از روابط بدون هدف و طولانی مدت برای شناخت خوداری کنید و این رابطه اگر… ادامه دیدگاه »

marjan

ممنونم از شما، حتما نکاتی که گفتین انجام میدم

سایه

سلام.من سی سالمه.متاهلم یک ساله. مشکل من اعتماد بنفس پایینمه.من فارغ التحصیل فوق لیسانس از دانشگاه دولتیم. فکر میکردم بعد تموم شدن درسم میرم سرکار.اما انقد میترسم واز بلدنبودن یا کم بودن علمم سر کار میترسم که حتی جرات ندارم برای مصاحبه برم جایی. همینطور نشستم دست روی دست گذاشتم دوساله. هرجا هم رفتم به اصرار همسرم و به زور بوده.یکی دو جا هم منو خواستن، ولی حس کردم از پس وظایفی که میگن برنمیام، جواب رد دادم. دیگه جدیدا همسرم حتی با اصرارهم نمیتونه منو راهی مصاحبه کنه. حس میکنم پرفکت نیستم. حس میکنم هنوز خیلی چیزها باید یاد… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد دقت کنید که مقایسه کددن خودتان با دیگران به شما کمکی نمی کند و نیاز است که شما شناخت بیشتری نسبت به خودتان بدست بیاورید تا بتوانید عملکرد بهتری را تجربه کنید .
در این مسیر نیاز است سبک شخصیتی شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در این زمینه به بهبود عملکرد شما کمک کنیم .
در این‌مسیر نیاز به مراجعه حضوری شما برای بررسی دقیق و طی کردن پروسه درمانی می باشد.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۳۵۴۳۰۴

قاسم اشراقی

سلام،من یه مشکل روانی دارم که خیلی منو آزار میده و مغزمو اذیت میکنه،مشکلم اینه بعضی وقتا یک سری چیزای بی ارزش ک دونستن یا ندونستنش واسم هیچ فایده ای نداره و خیلی بی اهمیته واسم مهم میشه و کنجکاو میشم ک بدونمش همش با خودم کلنجار میرم که مهم نیست ولی نمیتونم ک بپذیرم کنجکاوی بیش از حدم اذیتم میکنه مثلا اگه نسبت ب چیزی کنجکاو بشم و بپرسم کسی جوابمو نده مغزمو خیلی درگیر میکنه،اون موضوعاتیم که من کنجکاوش میشم خیلی بی ارزشن مثل دونستن اسم یه ادم ک اگ نفهممش مغزمو ازار میده نمیدونم چکار کنم که… ادامه دیدگاه »

الهه

سلام .ممنونم به خاطر مطالب عالیتون.من دختری ۲۱ ساله و دانشجو هستم راستش من یه مشکلی دارم جدیدا متوجه شدم وقتی با پسری چش تو چش میشم و یهو متوجه میشم اون داره منو نگاه میکنه چونم میلرزه به طوری که خود طرف هم متوجه میشه و چن روز پیش متوجه شدم این مشکل مربوط به پسرا نیس وقتی نگاه خیره یه دخترم میبینم همینجوری میشم لطفا کمکم کنین خیلی اعتماد به نفسم پایین اومده نمیدونم چیکار کنم.. اصلا این چه مشکلیه من پیدا کردم؟؟.. خداروشکر این سه هفته همش تو خونه بودم واس فرجه امتحانات از هفته بعد که… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این واکنش بدنی شما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و نیاز است که بدانیم در زمان مواجهه با افراد چه افکاری در ذهن شما وجود دارد و اینکه حضور در موقعیت های اجتماعی برای شما اضطرابی به همراه می آورد ؟ شما بیان می کنید که سه هفته در منزل قرار داشته اید و از این موضوع رضایت دارید قبل از توجه به این واکنش رفتاریتان نیز مایل به حضور در اجتماع نبودید ؟
روابط شما با همسالان و هم دانشگاهی ها چگونه می باشد و توانایی برقراری ارتباط موثر را دارید؟

الهه

تو دانشکده و خوابگاه حتی با بچه های سوییت ها و طبقه های دیگه هم سلام علیک دارن و احساس میکنم همه خوبن باهام و اینکه گفتم خداروشکر سه هفته تو خونه بودم به خاطر این رفتارمه … میترسم تصمیم گرفتم ازین به بعد با کسی چش تو چش نشم

مشاور

دوست عزیز ممکن است این رفتار و لرزش به دلیل اضطراب صورت گیرد و هرچقد که شما روابط کمتری را تجربه کنید و خدوتان را محدود تر کنید احتمال این اضطراب بیشتر می باشد سعی کنید که به خودتان احترام بگذارید و از قضاوت و یا حدس زدن رفتارها و دلیل نگاه دیگران که می تواند برای شما اضطراب ایجاد کند خوداری کنید .

الهه

مثلا عمم شوهرش فوت شده بود چهلمش بود یه لحظه نگاش کردم اونم منو نگاه کرد دوباره چونم لرزید … یا فرداییش رفتیم خونشون یکی از دخترای فامیلشون روبه روم نشسته بود سرمو بالا اوردم نگاشو دیدم بازم همونجوری ولی یکم خفیف تر… یا دانشکده پزشکی رفته بودیم واس جشن هنوز داخل سالن نرفته بودیم تو راهروش نشسته بودیم منتظربودیم سرمو بالا اوردم دیدم یکی از دختراش نگاش اینوره بازم اینجوری شدم…اولین بار وقتی متوجه شدم که یه دوره ای میرفتیم یه دانشکده ی دیگه یکی از پسراشون داشتن ازش فشار میگرفتن دقیقا روبه روی من نشسته بود داشتم نگاش… ادامه دیدگاه »

Meh

سلام من‌۱۹ سالمه،مدتی زیادیه یه چیزی ازارم میده،من به هیچکس(منظورم صرفا جنس مخالف نیست) هیچ حسی ندارم،دلم واسع کسی تنگ نمیشه واسه خیلی چیزا ناراحت یا خوشحال نمیشم کلا فکر میکنم هیچ احساسی تو وجودم نیست،چیزی که بیشتر اذیتم میکنه ترس از اینه که هیچوقت نتونم کسی رو دوست داشته باشم و عاشقش بشم چون تا حالا که چنین چیزی پیش نیومده،از این گذشته یه نفر تو زندگیم هست که واقعا یه جواهره ولی چون حس عمیقی بهش ندارم نمیتونم چیزی بگم،بعضی وقتا یه حس کمی بهش دارم ولی خب همیشگی نیست،البته همین حس موقت رو هم تا به حال… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
به نظر می رسد که شناخت شما نسبت به احساساتتان ضعیف می باشد و نمی توانید ارتباط لازم و شناخت لازم را نسبت به آنها داشته باشید بهتر است سعی کنید که به خودتان اجازه شناخت بیشتر و تجربه را بدهد اما با توجهب ه توضیحات شما نیاز است که چند جلسه طرحواره درمانی و یا روان درمانی دریافت کنید تا بتوانیم دیدگاهای بنیادین شما را شناسایی کنیم و در این مسیر به شما جهت شناخت بهتر احساساتتان کمک کنیم .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲

Saghar 137918

سلام من با یه پسر دوست بودم و تنها پسری که تو زندگیمه
ولی نمیدونم دوسم داره یا نه اخه اون روستایی و من اهل تهرانم و وضع مالیم خیلی خوبه و همه بهم میگن اون در حد تو نیست

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ هریک از شما چند سال دارید؟
۲٫ چند مدت است ایشان را می شناسید؟
۳٫ معیارهایتان برای انتخاب این فرد چه ویژگی هایی می باشد؟
۴٫ هدف هریک از شما و توقعاتتان از این رابطه چیست؟

Mina

سلام ببخشید چرا پیاما پاک میشه!!!!

مشاور

سلام پیامی با این نام کاربری ارسال نشده است بهتر است در زیر یکی دیگر از مقالات جز مشاوره رایگان سوال خود را ارسال کنید تا پیامتان در سایت ثبت و تایید شود .

Ayda

سلام ۱۷سالمه من یه مدت کوتاهی است که به یک مشکل بزرگ درون خودم پی بردم قبلا هم اگه کسی بهم میگفت باهاش برخورد سختی میکردم اونم اخلاق بدمه که جدیدا وقتی میبینم دوستام و خیلیا دارن کم کم ازم دور میشن واقعا ناراحتم و فهمیدم که مشکل از منه همه بهم میگن خیلی ادای عقده ایی هارو در میاری با این که خودم اینو تا الان اصلا حس نمیکردم ولی چند روز پیش که با یکی از دوستام دعوام شد بهم گفت خیلی عقده ایی ام منم باهاش برخورد کردم ولی چیز هایی بهم گفت که چند روزه ذهن… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینکه شما نسبت به مشکلات خود بینش لازم را دارید به شما کمک می کند تا بتوانید مسیر بهتری را طی کنید اگر شما بخواهید در زمان عصبانیت تصمیم گیری و واکنش های هیجانی زیادی نشان بدهید امکان قطع روابط و مشکلات بیشتری در وابط برایتان وجود دارد . بهتر است سعی کنید قبل از پاسخ دهید احساسات خود را بهتر بشناسید به این معنا که از خودتان بپرسید در زمان فعلی چه احساسی را تجربه کرده اید و سعی کنید اگر خشمگین و یا ناراحت و عصبانی و… هستید چد ثانیه صبر کنید… ادامه دیدگاه »

GPB

سلام من پیام داده بودم ولی پاک شد من یه دختر ۱۸ سالم. در مورد هیچی هیچ نظری ندارم. حتی توی انتخاب لباس. هیچ حسی نسبت به چیزایی که دور و ورم اتفاق میفته ندارم. حتی با اینکه ۱ ماهه با رفیفای صمیمیم قطع ارتباط کردم بازم هیچ حسی نسبت به این موضوع ندارم. نه ناراحتم نه خوشحال نه عصبی هیچ حسی ندارم نسبت به خیلی موضوعات که برای خیلی ها مهمه من هیچ واکنشی نشون نمیدم. از اینکه کسی بهم محبت کنه خیلی خوشم نمیاد و اینکه کسی کسی رو دوست داشته باشه رو واقعا درک نمیکنم و خیلی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که به نظر میرسد توجه شما و شناختتان نسبت به علایق و احساسات خودتان پایین می باشد و به همین دلیل تجربه احساسی خاصی ندارید و این موضوع می تواند در روابط شما با اطرافیان نیز تاثیر زیادی بگذارد . هرچقد شناخت شما نسبت به احساساتتان افزایش یاید می توانید تجربه روابط لذت بخش بیشتری را داشته باشید و اینکه به چه دلیل مایل به تغییر نیزنمی باشید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در این مورد نیاز است‌ که شما در پروسه روان درمانی به شناخت بیشتری نسبت به احساسات… ادامه دیدگاه »

GPB

واقعا نمیدونم شاید حس میکنم کساییکه احساسی برخورد میکنن یا از احساساتشون بهره میگیرن ضعیف و شکننده ان و اصلا دوست ندارم اینجوری باشم. شاید اینجوری فکر میکنم. من حتی الان نمیدونم که میخوام روابطی داشته باشم یا نه اخه من همه جوره با زندگیم کنار میام هرچقدر هم که بخاد بد باشه من تقریبا هیچوقت نمیفهمم دلم چی میخاد نمیتونم خواسته های خودمو درک کنم و تنها حسی که دارم اینه که ترجیح میدم همینجوری بمونم از طرفی هم دوست ندارم کسی به خاطر اخلاقم ناراحت بشه نمیدونم با اونا چیکار کنم

مشاور

بله قابل درک می باشد که این طرحوارها و افکار بنیادینی که در ذهن شما ایجاد شده است تاثیر زیادیدر عملکرد شما در رفتار با دیگران و نسبت به خودتان دارد و نیاز است که شما به مرحله ای برسید که بتوانید احساسات خود را بشناسید و در مسیر درست از آنها بهرمند شوید اینکه شما اینجا هستید و این سوال را مطرح می کند به این معنا می باشد که این سبک رفتاری حداقل برای خودتان نیز سوال ایجاد کرده است و این بینش می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در مسیر بهتری کام بردارید که احساس… ادامه دیدگاه »

GPB

خیلی برام سخته که بخوام این طرز فکرمو عوض کنم چون یه جورایی حس قدرت بهم میده. اینکه مثل بقیه به کسی دل نمیبندم یا احساساتمو بروز نمیدم.شاید اصلا به وجود احساساتم نیاز نداشته باشم.
ولی اینکه خانواده یا دوستام به همین دلیل بعضی وقتا حتی سرکوفت میزنن اعصابمو خراب میکنه
اونا که بخاطر من خودشونو عوض نمیکنن منم خیلی دلم نمیخاد تغییر کنم و این روال ادامه پیدا میکنه…

مشاور

اجازه بدهید که در روند مشاوره در این مورد تصمیم گیری داشته باشید تا بتوانید احساساتی را تجربه کنید که به شما کمک کند که در کنار احترام به خودتان و دیدگاهایتان روابط اجتماعی شما را نیز حفظ کند .
توجه به احساسات به این معنا نمی باشد که شما بی دلیل و بدون بینش به شناخت به فردی به ایشان دلبستگی پیدا کنید .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۸۳

GPB

مرسی از راهنماییتون و وقتی که گذاشتین
فکر کنم باید بیشتر فکر کنم روی این قضیه

Sober

سلام . من یه دختر ۲۰ ساله ام دو سال پیش که کنکور دادم رشته ی تاریخ قبول شدم رشته ی خوبی بود ولی من علاقه ای نداشتم خواستم انصراف بدم اما متاسفانه به خاطر نظر دیگران ادامه دادم و چون علاقه نداشتم افسرده شدم کلاس ها رو شرکت نمیکردم و یا از عمد درس نمیخوندم این شد که بعد از ۳ ترم مشروطی اخراج شدم … سعی کردم برم دنبال علاقه ام که هنر هست کنکور هنر شرکت کردم و چون رشته ام انسانی بود دسترسی زیادی به منابع هنر نداشتم پی دی اف های هنر و یه خورده… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز برای اینکه بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید نیاز است به صورت حضوری به مشاور تحصیلی مراجعه داشته باشید تا با انجام مصاحبه و تست های استعداد یابی به شما کمک کنیم تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . اگر استعداد و علایق شما در یک راستا قرار بگیرد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید اگر شما تصمیم گیری ناگهانی و بر مبنای هیجان باشد امکان پشیمانی برای شما بیشتر می باشد و نیاز است که این موضوعات را جدی تر در نظر بگیرید . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران… ادامه دیدگاه »

زهره

سلام نمیدونم میتونید کمکم کنید یانه ولی دیگه خل شدم حس میکنم باید مشکلم رو به یکی بگم راستش من ۱۸ سالمه (دختر) و پشت کنکوریم پارسال به دلیل کمکاری ۱۲۰۰۰ شدم اما امسال میخوام پزشکی قبول شم خواهرم تازه عقد کرده واین هفته که گذشت مدام مهمون داشتیم اصلا نمیتونم تمرکز کنم و وقتی به مامانم میگم میگه میخوای بهونه بیاری و مهمونا به تو کاری ندارن در صورتی که حتما باید مهمونی باهاشون برم و پیش مهمون هاهم بشینم وقتی میان خونمون یه ماهی میشه با خواهرم قهر کردم چون بهش وابستگی شدیدی داشتم حس میکنم از دستش… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که وابستگی می تواند آسیب زا باشد و خواهر شما مسیر زندگی خود را در پیش دارد و نیاز است که شما در کنار احترامی که برای او قائل هستید سعی کنید زندگی مستقل از دیگران را تجربه کنید به این معنا که اهداف و برنامه های خودتان را داشته باشید اگر بخواهید زندگی رشدی خود را به افراد دیگری گره بزنید هم وابستگی شما دیگران را اذیت می کند و هم از تظر روحس شرایط سختی برای خودتان ایجاد می کند. سعی کنید که… ادامه دیدگاه »

Nafas

سلام من دختری هستم ۱۵ ساله …حدودا دوسال پیش منم مثل دوستام بودم از نظر توجه به جنس مخالف منظورم احساساتی بودن و جلب توجه و این حرفاست اما بعد یه اتفاقی با دوستام زمین تا اسمون فرق کردم نمیدونم چرا ولی دیگه هیچ حسی به جنس مخالف نداشتم و برای همیشه قصدم تنهایی بود از دوسال پیش من زود تر از سنم بزرگ شدم تا امسال هم روال زندگیم داشت همینطوری پیش میرفت تا اینکه یه پسریو دیدم ک کم کم بدجوری منو درگیر خودش کرده… از اونجاییم ک یکم مغرورم اصلا نزاشتم بفهمه… اونم بعضی وقتا یکاری میکنه… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما نیاز است به شرایط سنیتلن نیز توجه داشته باشید در سن شما توجه و گرایش به جنس مخالف بیشتر دیده می شود و بخاطر خیالپردازی و بزرگنمایی که در سن شما مشاهده می شود باعت میشود که شما جزئیات رفتاری فردی را که به آن احساس دارید را مورد بررسی و بزرگنمایی قرار بدهید . بهتر است در کنار احترامی که برای افکار خود قائل هستید سعی کنید شرایط سنیتان را درک‌کنید و تصمیم گیری در مورد این روابط را به شرایط سنی بالاتر و رشد اجتناعی،… ادامه دیدگاه »

لیلا

سلام من متنی رو ارسال کردم اما حذف شده الان

مشاور

سلام سوالی با این نام نیست در زیر یکی دیگر از مقالات ارسال کنید

اااا

سلام و با تشکر از زحمات شما من توی دانشگاه و در دوره تحصیلات تکمیلی با پسری همکلاسی بودم. چون برای اولین بار توی خوابگاه بودم و راضی نبودم از رشته و دانشگاهم . این همکلاسی برای من خیلی نقش حمایتی بازی می کرد. یه حدود سه سال بود که با هم صمیمی بودیم و خاطرات تلخ و شیرین زیاد داشتیم. بعد تصمیم گرفت که با خانواده بیاد خواستگاری. که مرتبه اول با مادرش اومد، میگف مادرم قبول نکرد. الان چندین مرتبه باز دوباره رفته و برگشته. خیلی احساس می کنم دروغ میگه و اخلاقش خوب نیست الان که بعد… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مسیر نیاز است که در کنار تحصیلات ، ضضغل ، موقعیت اجتماعی و اقتصادی به اخلاقیات نیز توجه داشته باشید اگر ایشان ثبات تصمیم گیری نداشته باشند و کنترلی بر رفتارهای خود نداشته باشند ممکن است در زندگی مشترک با مشکلات زیادی روبرو شوید. بهتر است اجازه خواستگاری بدهید اگر بیشتر معیارهای ایشان مورد تایید تان می باشد اما تصمیم گیری را به آشنایی بیشتر ، تحقیق ، مشاوره پیش از ازدواج اختصاص بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . در زمان فعلی چون ما شدت مشکلات ایشان و دارهای… ادامه دیدگاه »

Sara

سلام من خود ارضایی دارم میخواستم ببینم با کسی درمیان بگذارم و راه درمان دارویی چیست

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
۱٫ شما چند سال دارید؟
۲٫ چند مدت است خودارضایی می کنید؟
۳٫ چند بار در هفته خودارضایی دارید؟
۴٫ عوامل تحریک کننده شما چه مواردی می باشند ؟
به این سوالات پاسخ بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.

Sara

۱۶ .حدود چهار سال است .خود را مجبور میکنم که این کار را انجام ندهم اما ناخود آگاه همانند اعتیاد حالم بد میشود و با دیدن فیلم.اما بعد از آن عذاب وجدان شدیدی میگیرم شاید گفت برای یک لحظه کنترلم از دست خودم خارج میشود و اکنون که سعی بر کاهش انجم آن دارم شاید یک روز در هفته یا در دو هفته و در روز دو یا سه بار اینکار را انجام میدم اما ّبعد از آن غسل میکنم .من آرزو های زیادی دارم و نمیخوام که این جلوی پیشرفت من رو بگیره و نابودم کنه

مشاور

با سلام مجدد دوست عزیز دقت کنید که شما در دوران نوجوانی قرار دارید و گرایش به فیلم های پورن و توجه زیاد به نیاز جنسی می تواند میزان تمرکز شما را بر موضوعات مهم دیگر زندگی کاهش بدهد و نیاز است که شما برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی داشته باشید تا میازن بیکاری و همچنین تنهایی خود را کاهش بدهید و در کنار آن عوامل تحریک کننده را حذف کنید و برای اینکه بتوانید مدیریت داشته باشید بهتر است بدون دیدن فیلم و… میازن این نیاز را در برنامه به دو هفته یکبار در اول برای خودارضایی قرار… ادامه دیدگاه »

Sara

در مرد اینکه به کسی مثل مادرم بگم و پیش یک پزشک یا روانشناس تحت درمان قرا بگیرم و دارو مصرف کنم چطور؟

مشاور

شما بهتر است با مادرتان صحبت کنید و به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید اما نیازی به بیان جزئیات مشکلتان برای ایشان نمی باشد مگر اینکه برای خودتان مشکلی در بیان این موضوع وجود نداشته باشد

صدیقه

سلام و خسته نباشید دختر ۲۵ساله ای هستم تقریبا جدی و آروم و خجالتی ، یه راهنمایی ازتون میخواستم زمانی که دانشجو بودم استاد آقا متاهلی داشتم که کلا فرد اجتماعی هستن و با همه بچه ها صمیمی بودن ، الان نزدیک تولدشون هست من صرفا برای اینکه ارتباط اجتماعیم رو با ایشون حفظ کنم چون هم یه جورایی برای راهنمایی و مشاوره هم اینکه برام اهمیت دارن، میخوان روز تولدشون براشون پیام تبریک بفرستم به نظرتون همچین کاری بد هست یا برداشت بدی ازش،میشه ؟؟؟چون مثلا اینکه من ازکجا تاریخ تولد رو میدونم و…..

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مسیر نیاز است شما به این سوال پاسخ بدهید که شما چه نیازی به تبریک گفتن تولد فرد متاهلی دارید که رابطه صمیمانه ای نیز با ایشان ندارید ؟ و اینکه شما بیان کردید ایشان برایتان اهمیت دارند منظورتان چیست ؟ و آخرین بار کی ایشان را دیده اید و یا با ایشان صحبت کرده اید؟
دقت کنید که ایشان متاهل و متعهد به زندگی مشترک می باشند و اگر روابط اجتماعی ایشان به گونه ای باشد که به زندگی مشترکشان آسیب وارد کند نیاز است در آن تجدید نظر کنند .

صدیقه

سلام مجدد ممنون از وقتی که میگذارید من با همین جواب فهمیدم که چقدر میشه برداشت بد از این موضوع کرد، ایشون ازمن چندین سال بزرگتر هستن و فرزند هم دارن، من درحیطه کاری البته به عنوان استاد و دانشجو هم با خودشون وهم همسرشون ارتباط داشتم هم درسی هم گاهی اوقات نصحیت اینجور روابط دوستانه با نهایت احترام، هر دو اون ها افراد صمیمی هستن ، آخرین بار تابستون دیدمشون و درحد پیام حدود مهر ماه باهاشون درارتباط بودم، هدفم صرفا نگه داشتن یه استاد و همکار آینده هست و اینکه گفتم برام اهمیت دارن منظور صحبت ها و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با توجه به اینکه هدف شما نگهداشتن این مسیر تعامل می باشد شما می توانید این مسیر را نگهدارید اما بهتر است این رابطه همانطور که بیان کردید در نهایت احترام و مشخص بودن حدود باشد و با توجه به اینکه همسر ایشان نیز با شما ارتباط دارند اگر رابطه صمیمی بین شما وجود دارد می توانید این تولد را تبریک بگوید در غیر این صورت برای نگهداشتن رابطه با توجه به اینکه امکان برداشت اشتباه وجود دارد بهتر است از این عمل از این طریق خوداری کنید و روابط را در حد مسائل کاری و درسی و نهایتان به… ادامه دیدگاه »

Shahram

سلام. من ی خانمی دوست دارم اونم میدونه که زیادی دوسش دارم بهم بی محلی میکنه.البته نحوه اشناییمون اینجور بوده که من ایشان دیدم وبهشون ابراز علاقه کردم وشمارشون دادند بعد قرار گزاشتیم وحرف زدیم از اول هم هدف هردومون ازدواج بوده ایشان ۳۴ساله و ی دختر۱۱ساله دارند و۶-۷سال پیش جداشدند ودخترشونن با ایشان هستش منم ۲سالی میشه طلاق گرفتم۴۱سالمه وبدون فرزند. اول رابطمون خوب پیش میرفت حتی در همه مسایل حرف زدیم وهیچ حرفی نمونده تا جایی که ایشان میگفتن تو مرد روزای سختی و نقاط مشترک زیادی داریم.تقریبا نزدیک دوماه اینحوری روابطمون طول کشید بعدا من پیامها خیلی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری دراختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم .
۱٫ منظور شما از قانون رهایی چیست؟
۲٫ معیارهای شما برای انتخاب ایشان چه ویژگی هایی می باشد ؟
۳ . شما دلیل رفتارتان را برای ایشان توضیح دادید؟

پروانه

سلام من از مادرم نگهداری میکنم خواهر ها وبرادرام کلا با مادرم قطع رابطه کردن میخواستند مادرم رو ببرند آسایشگاه سالمندان من قبول نکردم ولی مادرم تو این چند ماهی که پیشمه امانم رو بریده نه خودم نه بچه ها وهمسرم آسایش نداریم نمیدونم چکار کنم اگه نخوام ادامه بدم باید بزارمش سالمندان عذاب وجدان دارم ولی دیگه از پس کار ها ولجبازیهاشو سرو صداهایی که نصف شب راه میندازه حتی همسایه ها هم با گوشه وکنایه بهم گوشزد کردن نمی دونم چکار کنم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما نسبت به مادرتان قابل درک می باشد اما تنهایی نگهداشتن یک فرد سالمند و با مشکلات متفاوتی که شما بیان می کنید می تواند زا نظر روحی برای شما و خانوادیتان نیز با سختی هایی مواجهه باشد و شما می توانید با گذاشتن ایشان در مکانی مناسب و رفت و آمد به این مکان به نیازهای ایشان و خودتان پاسخ بدهید و با توجه به شرایطی که از ایشان بیان می کنید می توانند مراقبت بهتری نیز دریافت کنند . اگر شما بخواهید بخاطر نگهداری از ایشان به زندگی مشترکتان و شرایط… ادامه دیدگاه »

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان