مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

190 دیدگاه نیاز به تایید دارند.
3.8 6 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

2K Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
Helia
3 روز پیش

سلام من جدیدا به شدت عصبی شدم و کنترل رفتارم اکثر اوقات دست خودم نیست . نا خواسته با همه جوری رفتار میکنم که ناراحت میشن.حس میکنم واسه هیچکس مهم نیستم و هیچکس برام مهم نیست. اکثر مواقع از هیچکس خوشم نمیاد.از تو جمع بودن متنفرم و اگه از یه تایمی بیشتر تو جمع بمونم خیلی بهم ریخته میشم. زندگی به نظرم مضحک میاد. دغدغه های دیگران و بعضا خودم برام مضخرفه.این شرایط جدیدا خیلی عود کرده و میترسم بیشتر از اینی که هست بشه و با این رفتاری که دارم بدم میاد که یه ادم بیشعور و بی ادب… ادامه دیدگاه »

mahtab
6 روز پیش

سلام
من مدام فکر میکنم توی حمام خونمون دوربین وجود داره که میبینتم خیلی اذیت میشم همیشه به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه ، بچه هم بودم مدام فکر میکردم نکنه یکسی بایه دستگاه کنترل از راه دور ذهنمو میخونه و هدایتم میکنه …

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
6 روز پیش
پاسخ به  mahtab

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد بهتر است که حتما برای بررسی این تفکر به روانشناس مراجعه داشته باشی چون این می تواند جز هذیان محسوب شود و خب چون میتواند با درگیری فکری و فشار روحی زیادی برای شما همراه باشد بهتر است که درمان شود.

مهسا
9 روز پیش

سلام خسته نباشید برای مشاور رایگان مزاحم شدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 روز پیش
پاسخ به  مهسا

سلام به شما مهسا جان شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید و با داشتن لینک جواب را در زیر سوال دریافت کنید.

ترانه
10 روز پیش

من۲۱سالمه اونم۲۵سالشه..اصلابهم نه زنگ میزنه نه پیام میدم..من هم که بهش پیام میدم درست جواب نمیده یااصلاجواب نمیده..درموردکارهاش باهام حرف نمیزنه.نمیدونم کجامیره وچیکارمیکنه…وقتی هم میپرسم کجابودی میگه به توچه..بااین حرفی هم که دیروز بهم گفت.یعنی گفت بروطلاق بگیرخوشبختت نمیکنم کاملا دودل شدم.نمیدونم چیکارکنم؟کمکم کنین

ترانه
10 روز پیش

سلام.من دوسال عقدم.نامزدم چندروز پیش بهم گفت بروطلاق بگیرمن نمیتونم خوشبختت کنم.حوصله خودمم ندارم..هرچی باهاش حرف میزنم بازم حرف خودش میزنه میگه برودنبال زندگیت..بیشتراوقات کم محلم میکنه.باهام درموردهیچ چیزی حرف نمیزنه.بیرون بخوادبره خودش میره اصلامنوهمراه خودش نمیبره

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  ترانه

سلام به شما ترانه جان قابل درک هست که این شرایط برای شما نگران کننده و با احساسات ناخوشایندی همراه شده است اما عزیزم شما از دوسال شناخت صحبت می کنید و خب اگر در این دوسال به توافق و ارتباط سازنده ای باهم نرسیده اید با نادیده گرفتن و یا تنها گذشت زمان نمیتوان در این مورد امیدورا به تغییر بود. مخصوصا اینکه همسر شما نیز به نظر می رسد تمایلی به بهبود این شرایط و بررسی مشکلات بینتان ندارند و سعی دارند با درخواست از شما برای طلاق در این مسیر این ارتباط را قطع کنند. بهتر است… ادامه دیدگاه »

ترانه
10 روز پیش

سلام بهش هم هرچی میگم که بیاباهم زندگی رودرست میکنیم میگه من نه میخوام نه میتونم..توهم برودنبال کسی که بتونه خوشبختت کنه..الان واقعاا گیجم نمیدونم بایدچی بگم چیکارکنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  ترانه

در‌ک میکنم که شرایط سختی هست ما در هرصورت بهتر است واقعیت های مسیر درتباطی بین شماها بررسی شود تا شما نیز بتوانید در این مورد تصمیم گیری داشته باشید.
بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید .

مریم
18 روز پیش

سلام من میخاستم ببینم مشکلم افسردگیه یا نه یا درمانش چیه راستش من همه چیز دارم اما خوشحال نیستم خیلی استرس دارم نگرانم بی قرارم کابوس میبینم هیچیزی خوشحالم نمیکنه، خودمم خیلی مشغول میکنم اما فایده نداره چیکار کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
18 روز پیش
پاسخ به  مریم

سلام به شما مریم جان یکبار ارسال پیام کافی می باشد لطفا کمی صبر کنید پیام شما تایید و جواب در زیر سوال مشاهده میشود. در اول اینکه خب تشخیص گذاری بر منبای یک سر یکلیات امکان پذیر نیست اما خب موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما در مسیر شرایط روحی خود از متوجه شدید که یک سری علایم دائم تکرار می شود و یا عملکرد شما را تحت تاثیر قرار داده است برای درمان اقدام کنید و به متخصص مراجعه کنید ایشان در مسیر تشخیص گذاری گام بر میدارند و به شما با طرح درمان کمک… ادامه دیدگاه »

مبینا
20 روز پیش

سلام خسته نباشید من دختر ۱۳ ساله ای هستم من از وقتی ۳ سالم بود مادر و پدرم از هم طلاق گرفتند درواقع مادرم ترکَم کرد من یه عمه ناتنی هم دارم که مجرده و وقتی دید پدرم تنهاست و بیماری داره اومد پیش ما و از من مواضبت کنه. پدرم بیماری پارکینسون داره دوران بچگیم سخت نگذشت خوب بود ولی الان که بزرگ شدم خیلی اوضاع بد شده پدرم بیماریش پیشرفت کرده عمه ام سنش بالاست پدرمم همینطور! الان چون بزرگ شدم عمه ام دیگه زیاد به ما سر نمیزنع چون خودشم دیابت داره و ارتوروز داره بخاطر همین… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
20 روز پیش
پاسخ به  مبینا

سلام به شما مبینا جان قابل درک هست که این شرایط جدایی و نبود مادر و در زمان فعلی نبود عمه برای شما با فشار روحی همراه شده اما عزیزم در هرصورت این موضوعی می باشد که نیاز است هرچند تلخ شما واقعیت نبود مادر و کمتر بودن عمه را بپذیرید و سعی کنید که تا جای که ممکن است در تعطیلات و یا به صورت تلفنی و تماس های تصویری به این نیازها و احساسات خود پاسخ بدهید تا بتوانید در بقیه روز به اولویت های دیگر زندگیتان مانند درس خواندن هم رسیدگی کنید در کنار اینکه خب بحث… ادامه دیدگاه »

هانی
20 روز پیش

نسبت به خانم ها گرایش دارم
و به بیان راحت تر باید بگم که دلم میخواد اسلیو یا(برده )باشم …

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
20 روز پیش
پاسخ به  هانی

در این مورد بهتر است که حتما در همین زمان روند درمانی خود را با روان درمانگر شروع کنید چون این گرایشات جنسی به مرور می تواند بر مسیر زندگی شما آسیب های بیشتری داشته باشد در کنار اینکه شرایط روحی شما را تحت تاثیر قرار بدهد.
این گرایشات می تواند از مشکلات دوران کودکی شما نشعت بگیرد اما خب با طی کردن روند درمان در زمان فعلی که شما به مشکل خود بینش دارید می توانید شرایط بهتری را تجربه کنید.

هانی
20 روز پیش

من در آستانه ی ۲۰سالگی هستم

مبتلا ب مازوخیسم فیزیولوژیکی‌یا همون آزار طلبی هستم
از خونواده و دوستان فراری ام
از بچگی این مشکل رو داشتم و کم‌کم فهمیدم که مشکلم چیه

خواب و خوراک هم ندارم چون
عذاب زیادی رو دارم متحمل میشم

Last edited 20 روز پیش by هانی
هانی
20 روز پیش

خواهش میکنم کمکم کنید

تعریف این سایت رو خیلی شنیدم

حالم خیلی بده…

هانی
20 روز پیش

لطفا کمکم کنید
حال روحیم اصلا خوب نیست
خواهش میکنم…

هانی
20 روز پیش

سلام من مازوخیسم دارم
میشه کمکم کنید؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
20 روز پیش
پاسخ به  هانی

سلام به شما هانی جان
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ شما چند سال دارید؟
۲٫ منظورتان از مازوخیسم چیست؟
۳٫ علایم دیگری را نیز تجربه می کنید که مایل باشید در مورد انها بیشتر صحبت کنید؟
۴٫ چند مدت هست که با این علایم روبرو هستید؟
۵٫ تغییری در میزان خواب و یا تغذیه و همچنین عملکرد کاری و یا درسی شما ایجاد شده است؟
۶٫ روابط شما با خانواده و دوستانتان چگونه هست؟

مرتضی
22 روز پیش

سلام وقتتون بخیر من با همسرم الان ۶ ماهه که عقد کردیم و رابطه مون کاملا خوبه ولی همسرم برای مهمانیهای مجردی خانوادگی( فقط جوونهای فامیل خودش) و جشن تولدهای فامیلی بدون اینکه حتی با من مشورت کنه خودش میره فقط بهم میگه میخام برم فلان مراسم زمانهایی که من هستم اگه مراسمی باشه به من میگه بیا بریم ولی موقع هایی که منم نیستم خودش میره منم کلا از اینجور مراسما خوشم نمیاد راهکارتون چیه برای این مشکل من؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
22 روز پیش
پاسخ به  مرتضی

سلام به شما اقا مرتضی در این مسیر خب نیاز است که با تفکرات هم در مورد روابط دوستی و خانوادگی آشنای بیشتری پیدا کنید چون این مواردی که بیان میکنید میتواند نشان از تفاوت های فرهنگی و خانوادگی نیز باشد . بهتر است که در این مورد در احترام بدون اینکه بخواهید ایشان را محدود کنید صحبت کنید و دیدگاهی ایشان را نیز بشنوید تا بتوانید در کنار هم به نتیجه گیری بهتری برسید. در این مسیر یک دوره مشاوره پیش از ازدواج در همین دوران عقد میتواند کمک زیادی به شناخت بهتر هم و بهبود مسیر ارتباطی باهم… ادامه دیدگاه »

ماهوو
24 روز پیش

سلام من ۱۸ سالمه من از وقتی که یادم میاد با پدر و مادرم مشکل دارم و باهاشون خوب نیستم بیشتر با پدرم مثل غریبه هاییم من وقتی یه مشکلی برام پیش میاد نمیتونم راجبش با مادرم یا پدرم صحبت کنم چون زیادی درونگرام و واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم و کم کم به خودکشی فکر کردم هر وقت میخوام مشکلمو بگم انگار یچیزی جلوی دهنم و گرفته و اجازه نمیده پدر من خیلی ادمه بد دلیه و من دیگه با این سن که یه حقایی دارم و یه آزادی هایی توی خونه زندانیم و اجازه هیچ کاری ندارم الان… ادامه دیدگاه »

Last edited 24 روز پیش by ماهوو
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
24 روز پیش
پاسخ به  ماهوو

سلام به شما ماهور جان اینکه شما نیاز به آزادی و تعامل با دنیای بیرون داشته باشید اصلا نیاز یر معقولی نیست اما خب موضوع مهمی که وجود دارد این است که بتوانید به نیازهای خودتان در کنار توجه به هنجارهای خانوادگی پاسخ بدهید و خب اگر قرار است که تغییری ایجاد شود نیاز است که بتوانید در مورد احساسات و نیازهای خود در کنار بیان درک تلاش و نگرانی آنها برای زندگی خودتان صحبت کنید اگر صحبت و تعاملی وجود نداشته باشد خب تغییر هم در شرایط سخت تری ممکن است رخ بدهد. در این مسیر بهتر است حداقل… ادامه دیدگاه »

nafas
1 ماه پیش

سلام من دختری۱۹ساله هستم حدود سه سال پیش به صورت مجازی با ی پسری آشنا شدم ک دوسال از خودم بزرگتره دوبار هم همو به صورت حضوری دیدیم خیلی پسر عاقا و متین و مودبیه خیلی بهش علاقه مند شدم به قدری ک نمیتونم ی دقیقه بدون ایشون بمونم و همش بهش فکر میکنم حتی از آسایش خودم میزنم تا باهاش صحبت کنم.خیلی روش حساس و حسود شدم میترسم این علاقه بیش از حدم خستش کنه و ترکم کنه چگونه باید احساساتم رو کنترل کنم؟ یا اصلا باید چه کاری انجام بدم ک رابطمون پایدار بمونه؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  nafas

سلام به شما نفس جان ببین عزیزم احساساتی که دارید قابل احترام هست اما در این مسیر نیاز است که شما به شرایط سنی خودتان نیز توجه کنید چون در هرصورت شما در اوج نوجوانی و توجه و گرایش به جنس مخالف وارد این ارتباط شده اید پس اینکه میزانی وابستگی داشته باشید یک امر طبیعی هست اما اگر این وابستگی به میزانی باشد که بر عملکرد درسی و یا اجتماعی شما آسیب وارد کند و یا باعث شود که شماها رفتارهای پر ریسکی داشته باشید می تواند برای شما آسیب زا باشد. در کنار اینکه اگر شما بخواهید همه… ادامه دیدگاه »

1 28 29 30

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان