مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

1367 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
خسته
3 روز پیش

سلام من شانزده سالمه چشم و گوشم زود باز شد طوریکه دوس داشتم با پسرا دوس باشم بزرگ که شدم و هیکلم دخترونه شد اذیتهای داداشم شروع شد هرشب میومد اتاقم و اذیتم میکرد همش با مادرم دعوا و بحث دارم . تو عصبانیت ها خودمو میزنم . همش فکر قتل به سرم میزنه و خیال پردازم . مثلا خودمو جای یکی جا میزنم و تا ساعت ها تو اون نقش فزو میرم مثلا فکر میکنم ازدواج کردم لباس می پوشم و اهنگ باز میکنم و به عنوان عروس وارد مثلا تالار میشم خودمم خسته ام . به عر مشاور… ادامه دیدگاه »

ینفر
3 روز پیش

سلام من پاتزده سالمه چشم و گوشم خیلی زود باز شد و برا همین علاقه داشتم دوس پسر داشته باشم کم کم که بزرگ شدم اذیت های داداشم شروع شد شبا میومد تو اتاقم و اذیتم میکرد من واقعا حالم خوب نبود . بعد اون با هرپسری دوست میشدم و مامانم متوجه میشد انگاری عادت کردم به این کار. همش میخوام ازدواج کنم . از خونمون دور بشم . با مادرم خیلی اختلاف دارم جوری که همش درحال دعوا هستیم . تازگیا هم یه حسی بهم دست داده که وقتی با برادر کوچکم دعوا میکنم میگیرم و خفه اش میکنم… ادامه دیدگاه »

بنده ی خدا
3 روز پیش

سلام. من ۱۵ سالمه در یه مدرسه زندگی میکنم. در مدرسه به یه دختر خیلی مذهبی و با تقوا دلمو باختم. بدم باختم. رفیقام میدونن. حتی یکی از رفیقام به طرف گفته که من عاشقشم من یعنی اون میدونه که من عاشقشم ولی چیزی نگفته. من دیگه نمیتونم بدون اون باشم. هر شب خوابشو میبینم که کنارمه و زندگی خوبی هم داریم. من چی کار کنم؟اون هم سنمه

Last edited 3 روز پیش by بنده ی خدا
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  بنده ی خدا

سلام به شما دوست عزیز احساساتی که دارید قابل احترام هست چون شما در سنی قرار دارید که توجه به جنس مخالف بیشتر میشود و با توجه به محیطی که شما در آن قرار دارید احتمال تجربه این احساسات بیشتر می شود اما دقت کنید که شما در کنار احترام به احساسات خودتان نیاز است به شرایط سنی خودتان و فرد مقابل توجه کنید چون ارتباط در این سن می تواند برای هردوی شما آسیب های زیادی را به دنبال داشته باشد . در زمان فعلی در این شرایط سنی و رشدی جز احترام به احساسات خودتان و ادامه مسیر… ادامه دیدگاه »

هستی
4 روز پیش

سلام من ۲۴ سالمه از بچگیم مشکلات زیادی تو خانواده داشتیم و همیشه شاهد دعوا و بحث پدر و مادرم بودم.با پدرم رابطه خوبی دارم ولی مادرم همیشه ازم ناراضیه و باهم بحث میکنه خیلی سخته که چیزی نگم معمولا دعوامون میشه و چند روز حرف نمی زنیم ولی اصلا برای مادرم مهم نیست و میگه مثلاا حرف نمیزنی که چی بشه .من دیگه کنترلی رو عصبانیتم ندارم و دفه اخر مادرمو زدم .هیچ وقت مادرمو زیاد دوست نداشتم فقط به عنوان مادر دلم براش میسوزه و از ادمی که شدم خیلی بیزارم.کسیو ندارم ک باهاش حرف بزنم میشه کمکم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
3 روز پیش
پاسخ به  هستی

سلام به شما هستی جان این کاملا قابل درکه که اختلافات و مشکلات شما با مادرتون چقدر میتونه برای شما سخت باشه و بهتون فشارزیادی وارد کنه ولی عزیزم پدر و مادر هم مثل بقیه ی افرادی که در اطرافیان ما هستن انسانند و هر انسانی میتونه نقص هایی داشته باشه و مادر شما از این قاعده مستثی نیست، البته باید دید که نوع رفتار شما چطور هست و نمیشه به طور کامل حق رو به شما داد ولی با فرض اینکه مادرتون رفتارهای درستی نداره و شما نقشی در ایجاد این برخوردهای نادرست ندارید، نیاز هست که به این… ادامه دیدگاه »

هستی
3 روز پیش

میدونم که منم نقص هایی دارم ولی چیزایی ک مادرم سرش بحث و جدل میکنه خیلی شخصیه مثلا من۵۷کیلوم و قدم ۱۷۲ دوست ندارم چاق بشم اون همش از این استفاده میکنه چه تو خونه چ توی جمع با کلمه های مردنی اسکلت حتی گاهی میگه ایدز داری حتما ,چقدر میشه گوش نداد به این حرفا اخه همه اعتماد به نفس ادمو میگیره حتی این رفتارش باعث شده اطرافیانم ب خودشون اجازه بدن و این حرفارو تکرار کنن.من با بقیه مشکلی ندارم و معمولا تو بحثا دعوا نمیگیرم فقط با مادرم منو به جنون میرسونه

Nafiseh
4 روز پیش

مشکلات ارتباطی و رفتاری

مهمان
9 روز پیش

اگر در منزل ما کوچکترین چیزی خراب بشه باید کلی جنگ اعصاب انجام شود بعدش اون وسیله درست نمیشود اگر وسیله ای خریداری شود بجای خوشحالی کلی دعوا انجام میشود تو خونه نه میشه بلند حرف زد و نه یواش مادرم تمام مدت ناراحت هست و به من و خواهرم میگه باید به برادرم توجه کنیم ولی هرچی به طرفش میریم محبت میکنیم اون بیشتر ناراحته و بیشتر عصبانی میکنه ما رو مادرم بهش میگه خواهرات بزرگتر هستند و تو از بیرون میای سلام کن و یا میری بیرون خداحافظی اون طوری سلام و خداحافظی میکنه که ما بیشتر عصبانی… ادامه دیدگاه »

Last edited 9 روز پیش by مهمان
ویرایشگر
روانشناس مختاری
8 روز پیش
پاسخ به  مهمان

سلام‌‌ به شما
میترا جان عزیزم شما چندسالتونه؟

ندا
13 روز پیش

سلام من هیچ وقت دلم برای کسی تنگ نمیشه فقط زمانی که عزیزانم ازم جدا میشم همون لحظه احساس دلتنگی میکنم ولی بعدش دیگه حسی ندارم خواستم بپرسم آیا این یک مشکل روانشناسیه و با این خصلت ازدواج کردن باعث به وجود آمدن مشکلی میشه؟چون آدم عاطفی هم نیستم.

ویرایشگر
روانشناس مختاری
13 روز پیش
پاسخ به  ندا

سلام به شما
ندا جان تمایلاتتون‌نسبت به اطرافیان چطور هست؟ فکر میکنید نسبت به ازدواج تمایل‌ دارید یا اینکه به طور کلی از بودن در کنار اطرافیان اذیت میشید و تمایل به تنها بودن دارید؟

ندا
12 روز پیش

سلام ممنون به خاطر پاسختون
در حال حاضر از بودن کنار اطرافیان لذت میبرم ولی همیشه حس میکنم اگر ازدواج کنم ممکنه به خاطر آشنایی با افرادی که اصلا نمیشناسمشون آرامشم را از دست بدم به همین خاطر شاید خیلی به ازدواج تمایلی نداشته باشم چون یکمی هم ترس از ازدواج دارم میگم نکنه شریک زندگیم بعدا تبدیل به هیولا بشه😃

ویرایشگر
روانشناس مختاری
11 روز پیش
پاسخ به  ندا

چند سالتونه شما عزیزم؟

ندا
10 روز پیش

۲۹ سالمه

ویرایشگر
روانشناس مختاری
9 روز پیش
پاسخ به  ندا

ندا جان اول اینکه در نظر بگیر که ازدواج مرحله ای از زندگی است که نیاز است شما برای تصمیم گیری در مورد آن بسیار سنجیده عمل کنید و تمام تلاشتون رو بکنید که به یک شناخت نسبی از ایشون برسید که برای این امر راه های مختلفی هست که قرار ملاقات های دوران نامزدی و همچنین مراجعه به مشاور پیش از ازدواج از جمله ی راه های مورد نیاز برای انتخاب همسر مناسب است ولی این رو د رنظر بگیرید که هیچ چیز صد در صدیوجود ندارد و شما نمیتونید انتظار این رو داشته باشید که یک انتخاب بسیار… ادامه دیدگاه »

الناز
22 روز پیش

سلام .من دختری ۲۵ ساله هستم.ارتباط عمومیم اصلا خوب نیست.همیشه سعی میکنم با کسایی که اشنا میشم خوب ارتباط بگیرم اما حس میکنم کسی علاقه ای نداره با من ارتباطی داشته باشه.از طرفی ادمی هستم کی کمکی بخاد هرکاری از دستم بزبیاد براش انحام میدم.تو خونواده اصلا بهم اعتماد بنفس نمیدن بحدی که من چندسال عکاسی کارمیکنم و حتی تو جشنواره نفر اول شدم اما هیج تشویقی از طرف خونوادم ندیدم.میخام بگم همیشه بهم انرژی منفی میدن.چندماهی میشه شغلمو ول کردم بشدت احساس تنهایی میکنم همیشه ادمای موفق رو دنبال میکنم و بهشون غبطه میخورم.دلم میخاد پیشرفت کنم دلم میخاد… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
21 روز پیش
پاسخ به  الناز

سلام به شما الناز جان احساس شما قابل درکه عزیزم قطعا این شرایط می تونه با سختی زیادی برای شما همراه باشه، متاسفانه سردی روابطی که بین شما و پدر مادرتون وجود داره بر رفتارهای اجتماعی شما نیز تاثیر گذاشته و باعث شده که در روابط اجتماعیتون احساس شکست کنید، علت این مسئله می تونه طرحواره های ناسازگاری باشه که بر اثر رفتار والدیننتون در شما شکل گرفته و این طرحواره های ناسازگار روابط شما رو تحت تاثیر قرار می ده. طرحواره های ناسازگار چهارچوب های ذهنی در مورد دنیا و اطرافیان و خود فرد هستند که تحت تاثیر رفتار… ادامه دیدگاه »

momo
24 روز پیش

سلام خسته نباشید من مشکلات دیگه ای هم دارم ولی مهترین وبزرگ ترینشون رو اینجا مطرح میکنم روابط اجتماعی صفر ،در حدی که سلام بلدم فقط از قرار گرفتن در جمع های خوانوادگی دوستانه کلاس و غیره واهمه دارم مخصوصا خوانوادگی چون نه حرف زدن بلدم نه اینکه تو موقیت های مختلف چی کار کنم بهم میگن چرا حرف نمیزنی و خسته کننده ای و فان نیستی و من هم نمیتونم کسی پیدا کنم که به درد من بخوره به این نتیه رسیده بودم که من از معاشرت کردن با دیگزان راحت نیستم ،اونا هم همینطور حس میکنم با بقیه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
23 روز پیش
پاسخ به  momo

سلام عزیزم
اول اینکه بفرمایین شما چند سالتونه؟
و بعد اینکه من متوجه منظورتون نشدم اینکه شما به طور کلی علاقه ا‌ی به ارتباط با افراد ندارید و فقط به خاطر واکنش اطرافیانتون دوست دارید ارتباطتون رو بیشتر کنید یا اینکه علاقه به برقراری ارتباط هستید و احساس میکنید تواناییش رو ندارید؟

8 روز پیش
پاسخ به  momo

سلام
میگم منم تو یه جمعی میشینم شوخی میکنن یا حرف میزنن من از جمعشون جدا میشم یا میرم یه جا تنها فقد دوس دارم تنها باشم حتی همش درحال بحث کردن با خونوادمم اصلن دسته خودم نیس هرچی از دهنم در بیار بهشون میگم
بعدش میرم ت اتاق میشینم آهنگ گوش میدمو گریه میکنم
قبلن آهنگ گوش میدادم میرقصیدم الان اصلن هیچ حسی ندارم حتی دیگه درس خودندن هم برام مهم نیس
خیلی هم ب خودکشی اینا فکر میکنم
اصلن نمیدونم چمه
😐

ویرایشگر
روانشناس مختاری
8 روز پیش
پاسخ به  محبوبه

سلام به شما
محبوبه جان شما چند سالتونه؟
چه مدت هستش که چنین علائمی دارین؟
اخیرا تغییری در اشتهاتون ایجاد شده؟ و یا افزایش یا کاهش وزن شدید داشتین یا خیر؟
کیفیت خوابتون چطور هست؟
فکر می کنید بیشتر از هرچیزی، چه عاملی شما رو اذیت می کنه؟

1 17 18 19

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان
5 1 رای
Article Rating