مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

1 comment(s) need to be approved.
388 رشته نظرات
800 پاسخ ها به رشته نظرات
74 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
336 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه

سلام خدمتتون …من ۵ ماه پیش رابطه مقعدی داشتم بعد در شب همون روز هنگام دفع(که خیلی به خودم فشار آوردم)دو یا سه قطره خون ریزی داشتم
حالا نمیدونم که به پرده بکارتم آسیب وارد شده یا نه؟!
درضمن هیچ دخولی هم صورت نگرفته بود!!!

چرا نظرم تایید شده ولی هیچ پاسخی به اون داده نشده

مشاور 24 ساعته

سلام به شما مهنا جان
اگر رابطه مقعدی داشته اید امکان آسیب به پرده بکارت وجود ندارد مگر اینکه در زمان رابطه متوجه ورد آلت به دلیل بازی واژن نشده باشد اگر منظورتان از خون آمدن از قسمت وازن می باشد و نه مقعد بهتر است برای بررسی به متخصص زنان مراجعه کنید هرچند که رابطه از مقعد نیز می تواند با آسیب به اسفنکترها همراه شود به همین دلیل ممکن است شما بعد زا رابطه دچار خونریزی از پشت شوید .
پاسخ شما سه بار در قسمت های مختلف ارسال شده است

مشاور 24 ساعته

سلام به شما مهنا جان
اگر رابطه مقعدی داشته اید امکان آسیب به پرده بکارت وجود ندارد مگر اینکه در زمان رابطه متوجه ورد آلت به دلیل بازی واژن نشده باشد اگر منظورتان از خون آمدن از قسمت وازن می باشد و نه مقعد بهتر است برای بررسی به متخصص زنان مراجعه کنید هرچند که رابطه از مقعد نیز می تواند با آسیب به اسفنکترها همراه شود به همین دلیل ممکن است شما بعد زا رابطه دچار خونریزی از پشت شوید .

علی

سلام چطوری میتونم با یه مشاور چت کنم

مشاور 24 ساعته

سلام سوالتان را در هیمن قسمت ارسال کنید

بی پروا

سلام واقعا واقعا نیاز به کمکتون دارم دختر ۱۷ ساله ای هستم که هر روز با مادرم دعوام میشه سر هر چیز الکی و بی ربطی منم یکم خشن هستم و محکم جوابشو میدم فحش میده جواب میدم همش دوست داره من مقصر باشم و واقعا گاهی من بی تقصیرم اما براش مهم نیست من فقط جیغ میزنم و خودمو به تخت میکوبم خسته شدم به خدا حالم از این زندگی بهم میخوره دیگ ک هر روزش دعواس لطفا کمک کنید

روانشناس مختاری

سلام به شما
عزیزم شما تازگیا دچار این حالتهای پرخاشگری و اختلافاتت با مادرت شدی یا همیشه اینطور بوده؟ چندتا فرزند هستید؟ اگر خواهر یا برادری داری مادرتون با خواهر یا برادرتونم اینطور رفتار میکنه؟ رابطه ی مادرتون با پدرتون چطور هست؟ و اینکه رابطه ی خودتون با پدرتون چطور هست؟

فرشته

سلام من یک مدتی کلاس رانندگی میرم از همکلاسیم خوشم اومده. ده روزی هست و اینکه من ۲۱ سالمه بچه نیستم دچار احساسات زودگذر بشم. ولی میخام که رفیق برام بمونه نمیدونم ولی دوست دارم رفیق معمولی باشیم. اشتباهش کجاست؟عنوان کردنش از طرف من کار خطایی؟؟
و با ایشون من فقط سلام علیک داشتم. و از من بزرگتر هستن نمیدونم احساسم کارم اشتباهه در صورتی که من تو دانشگاهم ای ناتفاق برام افتاده

مشاور 24 ساعته

سلام به شما فرشته جان شما نوجوان نیستید و یک جوان محسوب می شود و اینکه احساس دوست داشتن را تجربه کنید خب یک فرایند طبیعی می باشد و سرزنشی برای آن وجود ندارد اما اینکه واکنش این آقا چه خواهد بود بستگی زیادی به دیدگاهای ایشان دارد و اینکه دقت داشته باشید نمیتوان وارد یک رابطه شد و آن را در حالت معمولی نگهداشت اگر منظور شما از معمولی نگهداشتن این است که هدف ازدواج ندارید بازهم نمی توان تضمیمنی بر یک رابطه ساده داشت . این آقا شما را میبینند و باهم صحبت های معمولی نیز داشته اید… ادامه دیدگاه »

گندم

باسلام دختری هستم ۲۲ ساله که به علت مشکلات خانوادگی که در سال های کنکورم پیش امد ۵ سال است که کنکور تجربی میدهم و در این ۵ سال فشار سنگینی را تحمل کرده ام و به شدت از طرف خانواده و فامیل سرکوفت میشنوم! در حدی که بعد از جلسه ی کنکور دست چپم از شدت استرس تا ۳ روز سر شده بود!چون وضعیت تحصیلی خیلی خوبی در دبیرستان داشتم راضی نشدم که به جز پیراپزشکی رشته های دیگری را انتخاب کنم چون بازار کار ندارند.مشکلم اینجاس باوجود اینکه میدانم هوش خوبی دارم و درسم برایم خیلی اهمیت دارد… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیزم کنکور در زندگی هر فردی مسیری است برای وارد شدن به یک مسیر تازه ی دیگه، این که ما سعی کنیم خودمون رو در مسیر کنکور قرار بدیم تا بتونیم از طریق اون در مسیرهای مناسب قرار بگیریم شرایط مطلوبو خوبی است ولی اینکه شما ۵ سال زندگیتون رو به صورت پیوسته صرف کنکور کردید بعد با این همه دو دلی بین انتخاب رشته ها مسلما بی انگیزه شدن خیلی دور از انتظار به نظر نمی رسه. عزیزم درسته که رشته های پیرا پزشکی نسبت به رشته های دیگه بازار کار خوبی داره ولی این… ادامه دیدگاه »

گندم

متشکرم از وقتی که گذاشتین

mahta

سلام من ۱۸ سالمه و۶سال با یه اقایی رابطه داشتم ولی دو ماه به خاطر بعضی از اخلاقاش رابطمون رو تموم کردم ولی متاسفانه هنوز نمیتونم از فکرش بیرون بیام و به خودم امید واهی میدم که بازم باهام تماس بگیره و رابطمون رو درست کنه .البته به خاطر اصراری که داشت بهش گفتم یه مدت باهام در ارتباط نباشیم هر وقت اخلاقاتو درست کردی بازم سراغمو بگیر ولی واقعا میترسم که از روی لج یا غرور نخواد که بازم باهام باشه واز طرفی نمیدونم منو فراموش میکنه یا نه چون من به هیچ عنوان نمیتونم از فکرش بیرون بیام… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما عزیزم دقت داشته باش که شما در سن نوجوانی قرار داری و اگر این آقا نیز در حدود سنی خودت هست خب این مشکلات بیشتری را ایجاد می کند چون هردوی شما در سنین پایین وارد یک ارتباط شده اید و اینکه بخواهید برای مدت طولانی یک ارتباط را به امید تغییر فرد مقابل ادامه بدهی برای خود اسیب های بیشتری را ایجاد می کنی. نیاز هست در کنار احترامی که برای احساسات خودت قائل هستی شناخت و شرایط سنیت را در نظر داشته باشی و به خودت فرصت بدهی تا در آینده در این مورد تصمیم… ادامه دیدگاه »

محمدامين

سلام خسته نباشید. من پسرم و ٢٠ ساله هستم من از کودکی به جای اینکه به ماشین و تفنگ علاقه داشته باشم به عروسک علاقه داشتم و با خواهرم همیشه خاله بازی میکردم و همیشه هم دوست داشتم نقش خاله رو بازی کنم و ارایش میکردمو لباسای مامانم رو میپوشیدم و علاقه داشتم به این کار . روحیات خیلی لطیفی دارم و خیلی احساساتی ام . بزرگتر که شدم با همکلاسیهام احساس میکردم فرق دارم چون اونا روحیات خشنی داشتن من برعکس اونا خیلی لطیف بودمو خجالتی اروم صحبت میکردم و چون اونا تقریبا به دخترها احساس داشتن اما من… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز در این مسیر بهتر است که فرایند روانی و هویت جنسی خود را از طریق روان درمانگر و روان پزشک مورد بررسی دقیق قرار بدهید تا بتوانید با رسیدن به ثبات در مورد هویت خود برای ادامه مسیر تصمیم گیری کنید چون این مسیر می تواند برای شما با مشکلات خانوادگی و اجتماعی زیادی همراه باشد . شما اگر بخواهیم بین همجنس گرایی و ترنس بودن برای شما تشخیص گذاری کنیم شما به ترنس اطلاعات فعلیتان شباهت بیشتری دارد اما برای تشخیص گذاری دقیق نیاز به مراجعه حضوری و انجام یک سری تست و مصاحبه… ادامه دیدگاه »

کوثر

سلام دانشجوی ترم دومی هستم که بنا به مشکلاتی ترم اول فقط ۱۱ واحد پاس کردم ترم دوم هم با این وضع و شرایط و دیر برگزاری کلاسها هیچی یاد نگرفتم از ۲۰ واحد بازم میخوام ۱۱ رو نگه دارم و ۹ واحد رو امتحان ندم چون وقتی کتاب رو باز میکنم به خوندن چون با پیشنیاز ها باهم برداشتم قادر به خوندنش نیستم به نظر شما تااخر ترم ۴ چجوری میتونم به هم ترمی های خودم برسم و پاس کنم اراده دارم فقط این وسط درگیر ازدواج و خواستگاری…شدم ودر واقع احساساتی شدن که الان دارم چوبشو میخورم از… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما کوثر جان قابل درک هست که پروسه ازدواج و درس می تواند برای شما در کنار هم مشکلات و درگیری فکری بیشتری را ایجاد کند اما نیاز است که شما با مدیریت زمان به هردوی آنها توجه مورد نیاز را داشته باشید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . سعی کنیددر این مسیر از حذف استفاده نکنید و معدل خود را به شرایطی برسانید که بتوانید میزان دروس بیشتری را بردارید و از این طریق این دو ترم را جبران کنید . در این مسیر برای موفقیت نیاز به تلاش و داشتن پشتکار در کنار هدف… ادامه دیدگاه »

سارا

سلام. من خانمی هستم ۳۶ ساله مجرد از ۱۴ سالگی به وسواس شستشو مبتلا شدم و همین امر روند زندگی م رو از مسیر عادی خارج کرد از تحصیل جا موندم. بخت بد همون موقع مشکلات مالی عدیده هم بوجود اومد و هزینه های مشاوره هم که خیلی بالا بود با این مشکل ادامه دادم در حالیکه اوج و فرو.د داشت گاهی حیلی شدید میشد الان چند ساله که با تمرین و مبارزه تا حدودی مهارش کردم ( بیرون کاملا عادی رفتار میکنم اما بمحض برگشت به خونه باید برم حموم و اصلا نمیتونم با لباس بیرون بشینم.بطور کلی وسایل… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما عزیزم مسئله ای که اینجا وجود داره دیدگاه شماست. شما از جواب ندادن به رفتار نادرست راننده تاکسی اذیت نمیشی و ساده از کنارش میگذری و وقتی میگین سطح فرهنگش پایینه قلبا به این موضوع باور دارین که ایشون سطح فرهنگ پایینی دارن ولی از بابت قضیه ی پیش آمده در شرکت، به شدت دارین اذیت میشین چون از نظر ذهنی این باور رو داشتین که ایشون کسی نیست که بخواد به شما دستور بده ولی قلبا این باور رو داشتین که ایشون از شما بالاتر هستن و به قول خودتون ارباب و رئیس شما. دقیقا به… ادامه دیدگاه »

Haniya

سلام . من حدود ۱ سال پیش احساس کردم که گویا پسر داییم بهم علاقه داره قبل از این اون پسری بود که به هیچ دختری محل نمیگذاشت و ناگهان رفتارش با من تغییر کرد. با این که سر کار می رفت ولی سعی میکرد که هفته ای یک بار منو ببینه. با دیدن کوچک ترین رفتار بچه ها یاد من می افتاد و از خاطره بچگی ها مون تعریف میکرد ولی مشکل اینجا بود که پدرم از شدت رفتار های اون عاصی شده و بعضی پیگیر شده بودن که منو واقعا میخواد یا نه ولی اون حرفی به میون… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک هستش ولی عزیزم در نظر داشته باش که در مورد رفتارهای ایشون و توجه ایشون نسبت به خودت دچار بزرگنمایی و غلو نشده باشی تا زمانی که به طور مستقیم از احساساتشون صحبت نکنن شما نمیتونید مطمئن باشید که ایشون به شما احساس دارن یا نه، گاهی افراد رفتارهای طرف مقابلشون رو اونطور که خودشون دوست دارن تفسیر میکنن، سعی کنید اگر شما م قصد صحبت کردن با ایشون رو در مورد احساساتت نداری کمی حساسیتت رو نسبت به رفتار های ایشون کم کنی و این احتمال رو بدی که ایشون… ادامه دیدگاه »

Zahra.m

سلام،دختری۲۰ساله هستم ک دوساله با پسری تو رابطه هستم….من همیشه آدمی بودم ک وقتی ب کسی وابسته بشم دیگه نمیتونم ازش دل بکنم….نزدیک یکسال فقط خواستم با حرفام بهش ثابت کنم ک خیلی دوسش دارم چون زیاد همو نمیدیدیم ولی خب میفهمیدم ک اون زیاد دوسم نداره و نسبت بهم بی تفاوت بود،حتی وقتایی ک پیش دوستاش بود و بهش زنگ میزدم و انتظار داشتم بگه جانم ولی میگفت بله حتی سر این چیزای کوچیکم ناراحت میشدم ولی هیچوقت نتونستم بهش بگم…بعد از چندوقت چون ایمیلش تو گوشیم بود رفتم تو اینستاش و دیدم ک داره با دخترعموش چت میکنه… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما زهرا جان احساسات شما هردو قابل احترام هست اما دقت کنید که وابستگی زیاد برای هردوی شما می تواند اسیب زا باشد چون نیاز است که در مرود زادواج و اینده بر مبنای شناخت تصمیم گیری شود تا بتوان در این زمینه نتبجه گیری مناسبی داشت . اینکه شما با دوست ایشان صحبت کرده اید خب یک تصیمیم اشتباه بوده است چون اگر ایشان به توقعات شما از نظر احساسی پاسخ نمی دهند بهتر است رابطه ترک شود و بعد شما یک ارتباط دیگر را تجربه کنید و در کنار این موراد هردوی شما احساس خیانت را… ادامه دیدگاه »

Zahra.m

آخه خونواده هامون از رابطمون خبری ندارن و اونم این چیزارو قبول نداره….اما چندبار خواستیم رابطمونو تموم کنیم و همین ک یروز از حرف نزدنمون گذشت باز نتونستیمم بدون هم بمونیم و دوباره ادامه دادیم….چندروز پیش بهم گفت همه چیزو تموم کنیم و قرار شد دیگه باهم حرف نزنیم،اما بعدش خودش بهم گفت ک من خودم بدون تو نمیتونم و فقط خواستم امتحانت کنم ببینم بازم اشتباه میکنی یا ن….اما نمیتونم بفهمم ک ی پسر واقعا میتونه چندسال تو رابطه ای باشه با کلی خاطره و بعدش زندگیشو با کس دیگه ای شروع کنه یا اینکه اینم واسه امتحان کردن… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

بین عزیزم اینکه ایشان چه شخصیتی دارند و چه اقدامی در آینده خواهند کرد را بدون صحبت با خودشان نمی توانیم نظری در مرود آن بیان کنیم اما آنچه از اهمیت برخودار می باشد این است که اگر در زمان فعلی ایشان امکان رسمی کردن رابطه را ندارند هردوی شما از این رابطه جدا شوید تا وابستگی بیشتری پیش نیاید و در اینده اگر ایشان هر زمانی شرایط ازدواج را داشتند و هنوز هم احساسات فعلی را نسبت به شما داشتند از مسیر رسمی اقدام کنند . شما نیز به خودتان فرصت بدهید که در آینده در وابستگی کمتر در… ادامه دیدگاه »

Zahra.m

بنظرتون اینکه دیگه نخوام با کسی توی رابطه باشم،حالمو بهتر میکنه؟یعنی اینکه حس میکنم اگه یروزی بخوام تو رابطه ای باشم،باز با خودم میگم ک اگه این اشتباهو نمیکردم الان اون کنارم بود…..ولی اون هروقت عصبی میشه و یادش میاد،بهم میگه تو نمیتونی هیچوقت تنها بمونی و حتما باید با یکی باشی و ب بقیه هم زود وابسته میشی….بااین حرفا بعضی وقتا ب خودم شک میکنم یعنی واقعا حرفش درسته!!؟ نمیدونم چیکار کنم ک قوی باشم تو زندگیم،دلم میخواد دیگه این حرفا برام مهم نباشه یعنی حرف بقیه….بارها واسه اینکه دل خودم آروم بشه،میگم خب اگه اونم اشتباه نمیکرد هیچوقت… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

ببسن عزیزم شما هنوز فرصت زیادی دارید که در آینده در شرایط سنی بهتر روابط با هدف مشخص را دنبال کنید که برای شما سازندگی دارد و خراج شدن از یک رابطه حتما نباید با جایگزین کردن رابطه دیگری باشد و این آسیب زاست بهتر است شما به خودتان فرصت بدهید و در آینده در مورد وارد شدن به یک رابطه بهتر و هدفمند تلاش کنید رابطه ای که نسبت به شرایط فعلی خودتان و فرد مقابل در مورد آن تصمیم گیری شود و نه اینکه به امید تغییرات آینده و روابط طولانی مدت . اینکه شما این آقا در… ادامه دیدگاه »

Zahra.m

ممنونم واقعا🙏

فاطمه...

سلام خسته نباشید فاطمه هستم از مشهد حدود ۲سال هستش با پسری در ارتباطم بخاطر اختلاف مذهبمون خانوادشون با ازدواج مون مخالفن هرابر ک پاپیش میزاره جواب ن میشنوه از خانوادش نمیدونیم دگ چجوری بهشون بگیم ک قبول کنن بیاین خودشم قبول نمیکنه تنها بیاد خواستگاری از طرفیم خانوادش تحت فشار گذاشتن ک باید ازدواج کنی ولی ن با اونی ک میخوای با اونی ک ما میگیم دگ واقعا هردومون داریم نابود میشیم تورو خدا ی راحلی بدین ما بهم برسیم هیچجوره نمیخوایم از هم حدا بشیم پس لطفا پیشنهاد جدایی ندین فقط بگین چجوری راضیشون کنیم ب ازدواجمون

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترامه و قطعا مخالفت خانواده ها برای شما مشکل آفرینه سعی کنید در این مسیر از اصرار زیاد پرهیز کنید، و فقط سعی کنید با خانواده هاتون به صورت منطقی صحبت کنید و اگر فکر میکنید که نسبت به ازدواج شما گارد زیادی دارن سعی کنید برای مدتی از خواستگاری حرفی به میان نیاورید. زمانی که ایشون با خانوادشون صحبت میکنن نیاز هست که به خانوادشون بگن که قصدشون رو از مخالفت میدونن و نگرانیشون رو درک میکنن واین اطمینان رو بدن که تمام شرایط رو میسنجن و برای اطمینان خاطر به… ادامه دیدگاه »

sara

سلام من ۲۵ سالمه با یه اقایی که ۲۳سالشه در ارتباطم قصدمون جدیه فقط مشکلی که هست اینکه این اقا با گذشته من مشکل داره که قبل ایشون با کس دیگه بودم و همش میگه گذشتت اذیتم میکنه…مادر این اقا میدونه که منو میخاد و من هم به خانوادم‌گفتم خانوادم گفتن که اگر که تورو نیخاد باید بیاد و صحبت کنیم من وقتی به این اقا میگم میگه من گذشتت اذیتم میکنه نمیتونم تا درست نشده تصمیم یگیرم‌نمیدونم بهونه میکنه که نیاد صحبت کنه یا واقعا اذیت میشه و دوشبی هست که خیلی عصبی و پرخاشگر شده بحث میکنه و… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز در این مورد نیاز هست که ایشون ابتدا این مسئله رو برای خودشون مشخص کنن که آیا میتونن با گذشته ی شما کنار بیان یا خیر. و این اتفاق حتما باید در ذهنشون حل و فصل بشه. چون اگر با این طرز تفکر تصمیم به ازدواج با شما بگیرن قطعا افکارشون در زندگی مشترکتون تاثیر گذار خواهد بود. برای اینکه شما هم از این شرایط آسیب زیادی نبینید بهتر هست که مدتی با ایشون در ارتباط نباشید و به ایشون فرصت فکر کردن بدین. سعی کنید ایشون رو از احساس واقعیتون نسبت به خودش مطمئن… ادامه دیدگاه »

sara

ممنونمم

بینام

خب الان من چیکار کنم تا آروم شوم

مشاور 24 ساعته

نیاز هست که سعی کنید مسیر خود را طی کنید چون اگر بخواهید به سراغ این شخص بروید ممکن است کنجکاوی این فرد بیشتر شود سعی کنید مسیر خود را طی کنید چون اگر این فرد می خواست اقدامی کند در این مسیر تا به حال اقدام کرده بود و در این مورد بهتر است زمانی تصمیم گیری کنید که اتفاقی رخ بدهد در زمان فعلی بهتر است سعی کنید مسیر گذشته خود را طی کنید و تمرکز خود را بر درس و علایقتان قرار بدهید .

بینام

سلام من با یک نفر داشتم رابطه جنسی برقرار می کردم که یکی از اعضای خانواده‌ام دید و هر روز می ترسم به پدر و مادرم بگوید و از این بد تر دیگه نمی تونم با کسی حرف بزنم اگر هم بزنم با ترس می زنم و از هر پیام و تماس هم که می گیرند می ترسم فقط یه سوال داشتم چطوری این موضوع رو حل کنم و چی کار کنم تا دوباره ابروی رفتم برگرده
باتشکر

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که این مسیر برای شما تنش زیادی را به همراه دارد اما بهتر است دقت کنید که در این مسیر از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و دوم اینکه به این رابطه توجه بیشتری کنید چون اگر در دوران نوجوانی می باشید این روابط می تواند برای شما و فرد مقابل مشکلات زیادی ایجاد کند و سوم اینکه در این مورد بهتر است سعی کنید که مسیر خودتان را ادامه بدهید و با فرد مقابلتان اگر رضایت به رابطه داشته اند صحبت کنید و سعی کنید از هم فاصله بیشتری بگیرید… ادامه دیدگاه »

محمدامين

سلام خسته نباشید. من پسرم و ٢٠ ساله هستم من از کودکی به جای اینکه به ماشین و تفنگ علاقه داشته باشم به عروسک علاقه داشتم و با خواهرم همیشه خاله بازی میکردم و همیشه هم دوست داشتم نقش خاله رو بازی کنم و ارایش میکردمو لباسای مامانم رو میپوشیدم و علاقه داشتم به این کار . روحیات خیلی لطیفی دارم و خیلی احساساتی ام . بزرگتر که شدم با همکلاسیهام احساس میکردم فرق دارم چون اونا روحیات خشنی داشتن من برعکس اونا خیلی لطیف بودمو خجالتی اروم صحبت میکردم و چون اونا تقریبا به دخترها احساس داشتن اما من… ادامه دیدگاه »

طناز

سلام من ۱۷ سالمه و با ی پسر دوست هستم و دوست دارم ک این قضیه رو ب مادرم بگم ولی مادر من نمیپذیره ک من باید با ی پسر دوست باشم و تو اجتماع باشم و شاید بگه تو هنوز بچه ای ولی بنظر شما ۱۷ سال بچست؟و دوست ندارم ما پنهونی دوست باشیم ک اگ چیزی ام شد مامانم بدونه با اینکع من زیاد با مادرم دوست نیستم و مامانم یکم عصبیه و میترسم ک بهش بگم منو بزنه یا گوشیمو بگیره یا از خونه بیرونم کنه میشه کمکم کنید بگید چجوری بهش بگم ک عصبی نشه و… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما طناز جان احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود اما با توجه به اینکه این روابط بر مبنای هدفهای طولانی مدت و بدون در نظر گرفتن شریط اجتماعی ، اقتصادی ، سنی و رشدی ادامه می یابد می تواند مشکلات زیادی را برای هردو طرف مخصوصا خانم ایجاد کند مخصوصا اگر وارد روابط جنسی شوند با این خیالپردازی که دیگر مال هم هستند و در آینده ازدواج خواهند کرد . بهتر است در کنار احترامی که برای… ادامه دیدگاه »

طناز

ممنونم بابت توضیحاتتون ولی من احترام میزارم و فقط میخام بدونم ک چجوری بهشون بگم ک عصبانی نشن و درجریان کارهای من قرار بگیرند:(

مشاور 24 ساعته

ببین عزیزم در این مورد بهتر هست در زمان مناسبی و در احترام و بیان درک ناراحتی و نگرانی او این موضوع را در میان بگذاری و از همین الان منتظر واکنش های مادرت باشی ولی سعی کن بدون قضاوت و یا ناراحتی به صحبت های ایشان گوش یدی و صحبت های خودتم بیان کنی در هر صورت یک سری واکنش ها از مادرتان کاملا طبیعی می باشد اما به خودتان و ایشان برای صحبت بیشتر فرصت بدهید .

ریحانه

سلام ۱۷ سالمه و چندوقتیه حس میکنم افسرده شدم علائم افسردگیو چک کردم دیدم تقریبا همه رو دارم ، خوابم خیلی کم شده فکرم انقدر شلوغ میشه ک سرم درد میگیره واقعا نیاز به کمک دارم تا یک ماه پیش به مدت چهارماه با پسری به طور مجازی توی رابطه بودم ، همه چی عالی بود خیلی دوسش داشتم ولی حس میکردم حرفای عاشقانش از ته دلش نیس ، به بهانه درس و گرفتن گوشی از سمت مادرم ترکش کردم و تموم شده یک ماه ، زندگی یک نواخت و حوصله سر بر شده برای من هیچکس منو جدی نمیگیره… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما ریحانه جان احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت داشته باشید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود و گاهی نوجوان وارد روابط مجازی می شود که با خیالپردازی و بزرگنمای این روابط وابستگی زیادی به این فرد بدون شناخت پیدا می کند . شناخت در دنیای مجازی یک شناخت ناقص می باشد و بهتر است از اینگونه روابط خوداری کنید چون می تواند تمرکز زیادی از شما بگیرد شما رد سنی قرار دارید که این روابط برایتان جذابیت زیادی دارد اما اگر در کنار… ادامه دیدگاه »

ریحانه

بله ممنون برای آزاد کردن ذهنم چکار کنم ک بتونم در طول روز بیشتر بخوابم و سر درد نگیرم؟

مشاور 24 ساعته

ریحانه جان بدون برنامه ریزی پیش رفتن باعث میشه که تمرکز زیادی نداشته باشی به همین خاطر نیاز هست که حتما یک برنامه ریزی مناسب داشته باشی متناسب با علایق و اهدافت تا بتونی مسیر بهتری را تجربه کنید اگر شرایط خوابت بیش از اندازه بهم ریخته هست نیاز هست که حتما دوره مشاوره را طی کنی چون و بهتر است از مصرف خودسرانه دارو و… خوداری کنی .
وقتی شرایط روحی شما بهبود پیدا کنه خوابت نیز نرمال میشه و می تونی خاب متناسب و با کیفیت داشته باشی .

زهرا

سلام من ۱۹ سالم هست وتقریبا از ۴ سال پیش منوپسرعموم عاشق هم شدیم و رابطمونو شروع کردیم همه چی تو(ساسان ۲۰ساله)رابطه ما خوب بودخانوادها هم با اینکه زیاد راضی نبودن ولی مانع هم نشدن .رابطمون تا وقتی که واسه تحصیل از کشورخارج شد خوب پیش میرفت ولی بعد دوهفته که درخارج ازکشوربود رابطمونو تمام کرد و گفت بخاطر خودم اینکارو میکنه ساسان هم اصلا کسی نبود که خیانت کنه خیالم ازین بابت راحت بود الان که بعدازمدتا چت کردیم بم گفت فک میکنه حس جنسیش به من از حس عاطفیش بیشتر و این خیلی اذیتش میکنه میگه نمیخواد و… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز زهرا جان این که در آن زمان پسر عموتون با شما چطور رفتار میکرده مسئله ی مهمی نیست مسئله ی مهم این است که شما در حال حاضر رفتار فعلی پسر عموتون رو با خودتون در نظر بگیرید و ببینید که آیا همچنان مشتاق به بودن شما در زندگش اش است یا خیر. و هدفش از گفتن این حرفها چیست. گاهی اوقات افراد به دنبال قطع ارتباط هستند ولی به دلیل عذاب وجدانی که دارند یا به خاطر رودر بایسی سعی میکنن با بهانه های مختلف که هیچ پایه و اساسی ندارن فرد رو از… ادامه دیدگاه »

زهرا

ممنون از وقتی که گذاشتید
ما رابطمون خیلی وقته تمام شده پسرعموم بعداز مدت ها پیام داد و یکی از دلایل جدایی رو حس جنسی که بیشترحس عاطفی هست بیان کرد و شدت ناراحتی واذیت بودنش گفت .الان من میخوام بدونم راحلی برای اون وجود داره؟آیا همه پسرا تو این سن اینجورین؟عادیه؟

روانشناس مختاری

عزیزم ایشون از احساسات درونی خودشون به شما صحبت کردن و این مسئله طبیعی هستش ممکن هست در یک رابطه جذابیت جنسی بیشتر از همه ی موارد دیگه مورد نظر باشه ولی ایشون نسبت به این شرایط خودشون احساس عذاب وجدان کردن. در هر صورت شما سعی کن ذهنت رو درگیر صحبت های ایشون نکنی و اجازه بدین که خودشون به مرور این احساسات رو در خودشون حل کنن. وقتی ایشون بیان میکنن که حس عاطفی زیادی به شما ندارن بهتر هست که از ایشون تا حد امکان فاصله بگیرین و روابطتون رو در حد رابطه ی دختر عمو پسر… ادامه دیدگاه »

زهرا

خیلی لطف کردید.ممنون

روانشناس مختاری

موفق باشین

پریسا

سلام ۲۲ سال دارم. از نظر تحصیلی عالی هستم تا جایی که اطرافیان میگن که دوست دارن جای من باشن. اشنایان به عنوان الگو به من نگاه میکنند. در نظر بقیه فرد هدفمند, سخت کوش و منطقی هستم. به تازگی موفق به اپلای در دانشگاه خیلی خوبی شدم. ولی من اصلا حالم خوب نیست. تا حد زیادی از خودم بدم میاد. از. کارهایی که کردم و میکنم. مدام حس میکنم سربار خانواده ام و باید یه کاری کنم و درامد داشته باشم. اخیرا میلی به انجام کارها ندارم و نمیتونم برنامه ریزی کنم. اگر هم برنامه بریزم عملی نمیشه. مدام… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام‌ به شما دوست عزیز علائمی که شما شرح دادین احتمال وجود اختلال افسرده خویی رو زیاد میکنه در اختلال افسرده خویی افراد به مدت طولانی خلق افسرده دارن و ممکنه به مدت چند سال ( حداقل دو سال) شکایت کنن که افسرده هستن علائم اختلال افسرده خویی به اندازه ی اختلال افسردگی شدید نیست ولی مدتش طولانی تره از جمله علائم اختلال افسرده خویی اختلال خواب و اشتها انرژی کم یا خستگی عزت نفس پایین مشکل تمرکز و تصمیم گیری احساس ناامیدی اگر از بین این نشانه ها حداقل دوتا از آنها به مدت دو سال وجود داشته باشه… ادامه دیدگاه »

سام

سلام،من ۲۸ سالمه و یه سری مشکلات روحی دارم.چندین ساله ک میخوام به مشاور و روانکاو مراجعه کنم اما عوامل زیادی باعث شده نتونم.و همچنان این مشکلات روحی رو با خودم به سال بعد زندگیم انتقال میدم.برای اولین بار دارم این حرفارو میزنم، با اینکه بازم چند بار نوشتم و پاک کردم.مشکل من مشکل ریشه ای و پایه ای هستش،من بی اعتمادم به همه کس و همه چیز،من نمیتونم کسی رو دوست داشته باشم به معنای واقعی نمیتونم.من به شدت حسودم و دوست دارم از دیگران برتر و بالاتر باشم.محدودیت هارو دوست ندارم و مقوله ی دین و مذهب و…… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز
میشه علت اینکه تا الان به روانشناس مراجعه نکردید و برام توضیح بدین تا بیشتر بتونم کمکتون کنم؟

سام

چند بار جواب دادم نشد.بازم امتحان میکنم.عرض کردم قبلا به خاطر اینکه نمیتونستم هزینه رو تامین کنم.الانم که تقریبا میتونم بازم همون بحث بی اعتمادی هستش.نمیدونم به کدوم روانشناس مراجعه کنم.میترسم هزینه کنم ولی پیش روانشناس مناسبی نرفته باشم.و اینجوری قطعا بدتر میشم.

روانشناس مختاری

سلام مجدد دوست عزیز اینکه شما یک مدت طولانی رو برای درمان مراجعه نکنید فقط به این دلیل که به روانشناسان اعتمادی ندارید قطعا روه صحیح و اصولی نیست و مشکلات شما همچنان پایدار خواهد ماند. خب این احتمال وجود داره که شما به یک روانشناس مراجعه کنید ولی نتونید با ایشون ارتباط مناسبی برقرار کنید و مجبور بشید روانشناستون رو عوض کنید، یعنی این یک امر اجتناب ناپذیره که برای هرکسی ممکنه پیش بیاد همونطور که شما به عنوان مثال برای بیماری قلبی به یک متخصص قلب مراجعه کنی ولی تشخیص ایشون مناسب نباشه و مجبور بشی به یک… ادامه دیدگاه »

سام

ممنونم،واقعا منطقی بود.اینجوری بهش فکر نکرده بودم.قطعا بزودی مراجعه میکنم.البته بعد از آروم شدن اوضاع کرونا.

Azin

سلام خسته نباشید وقتتون بخیر . من تقریبا ۶ ماه پیش یه رابطه ای داشتم که به شکست برخورد . توی رابطم مشکلی نبود . ناراضیتی نبود و من کم ترین توقع هارو داشتم اما خیلی غیرمنتظره از طرف مقابل همه چی کات شد به بهونه از ایران رفتن ، بعد فهمیدم خیانت کرده که رفته . الان ۶ ماه میگذره . من سعی کردم ی رابطه جدید رو شروع کنم اما خیلی خیلی حساس شدم . همش احساس شک دارم . نگرانی دارم . باور نمیکنم حرفای طرف مقابلمو . و همش حس میکنم بهم قراره خیانت بشه .… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک هست و اینکه تا حدودی نسبت به روابط بدبین بشید بهتون حق میدم ولی دقت کنید که مقایسه کردن کار درستی نیست و اگر شما بخواین همه رو با شخص قبلی در زندگیتون مقایسه کنید قطعا نمیتونید ارتباط موفقی رو شروع کنید سعی کنید به جای مقایسه کردن سعی در شناخت بیشتر طرف مقابلتون داشته باشید و فرد مقابلتون رو با خودش مقایسه کنید نه با کسی دیگر و این رو هم در نظر داشته باشید که در هیج رابطه ای هیج تضمین صد در صدی وجود نداره و شما نمیتونید… ادامه دیدگاه »

Azin

خیلی ممنون از لطفتون و راهنماییتون . راستش احساس میکنم ک اصلا نمیدونم چجوری باید اون شناخت و پیدا کنم . با چک کردن گوشی و سوال پرسیدن؟ ولی اخه جلوه خوبی نداره اصلا . چجوری باید بفهمم که طرف مقابلم چجور آدمی و نسبت بهش شناخت پیدا کنم؟

روانشناس مختاری

نه عزیزم منظور از سعی در شناخت بیشتر سرک کشیدن توی حریم خصوصی فرد و کنترل کردن نیست. بهترین راه برای شناخت بیشتر توجه به رفتارهای فرد مقابلتون هستش، اینکه چقدر صحبت های این فرد با همدیگه همخونی داره، آیا حرف و عمل این فرد باهم یکی هست؟ آیا به نیازهای شما توجه دارد، نول برخورد، نوع بیان، نوع فرهنگ، به مرور و در طول زمان، فرد مقابل شخصیت اصلی خودش رو به شما نشان خواهداد ، این رو در نظر داشته باش که در ابتدای رابطه انسان ها معمولا سعی میکنند بهترین تصویر را از خودشون نشون بدن پس… ادامه دیدگاه »

Amir

سلام
پسری ۲۳ساله هستم که به همجنس خودم حس دارم مدتی قبل با شخصی تو رابطه بودم والان چهار ماهه کات کردیم اما نتونستم فراموشش کنم و بخاطر این قضیه افسرده شدم و حال روحی خوبی ندارم و احساس میکنم اونم ی حسایی هنوز بهم داره اما بخاطر غرورش بروز نمیده، از طرفی خانوادم این قضیه و متوجه شدن و بخاطر این قضیه خیلی محدودیت دارم ازتون ی راهنمایی میخواستم.

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام هست ولی دقت کن که این روابط به میتونه برای شما وابستگی هایی به وجود بیاره و به دلیل اینکه پایداری در اینگونه روابط وحود نداره باعث آسیب زیادی به روحیه و روان شما می شود با توجه به اینکه ممکن هست در شرایط کنونی شما شرایط حساسی براتون ایجاد بشه و خانواده و اطرافیان درک درستی از شرایط شما نداشته باشند و با وجود تمایلی که در شما نیاز هست توصیه میشه که برای تشخیص هویت جنسیتون و برای کمک به شما به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید… ادامه دیدگاه »

Mahsa

سلام ببخشید میخواستم یه درد و دل بکنم یعنی نمیدونم از کجا بگم من چند وقت با کسی حرف زدم که عاشقش شدم عاشق یعنی نه ازش خوشم اومد ولی اون درظاهر میگه کسیو دوست داره ولی بعد میگه نداره و فراموشش کرده من اشتباهی کردم بهش گفتم ما دوست عادیم درحالی نمیخوام دوست عادی باشیم نمیخوام ازش دور باشم و چیزایی گفتم بهش مثل اینکه بعضیا من دوست داشتن ولی من اصلا تاحالا رابطه عاطفی با کسی نداشتم میدونه اگر بیاد توی زندگیم تنها شخص زندگیمه ولی دلم میخواد دوست عادی نباشیم و تا ابد باهاش باشم میشه بگین… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما
مهسا جان شما و ایشون چند سالتون هست؟ و اینکه نحوه ی آشنایی شما چگونه بوده؟ رابطه ی شما مجازی است یا حقیقی؟ چه مدت هست که باهم در ارتباطید؟

عليرضا

سلام وقتتون بخیر پسری کنکوری ام و از سال گذشته درگیر خود ارضایی هستم اما تونستم ١١٨ روز ترک کنم و بازه های کوتا تر دیگه هم بوده مثل دو هفته و یک ماه و کمتر.امروز متاسفانه بعد یک ماه این گناه رو انجام دادم و خیلی از دنیا سیر شدم و نمیدونم چه کار بدی کردم ک خدا این کارو با هام میکنه چون نمازام اول وقت بوده قران میخوندم و کارای دگ و از گناه و حتی مکروهات هم دوری میکردم.ولی امروز بدون دیدن هیچ صحنه ای اون عمل زشت روانجام دادم و خیلی ناراحت و دلگیر بودم… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما علیرضای عزیز شما در سن نوجوانی هستی و این سن، دوره ی بسیار حساسی هست و بسیار طبیعی هست که افکار جنسی و رفتارهای جنسی شما رو ترغیب کنن. بسیار جای خوشحالی هست که شما برای مدیریت نیازهای جنسیتون تلاش می کنید و نسبت به اون بی اهمیت نیستید قطعا خود ارضایی در صورت تکرار مداوم با آسیب های جسمی و روحی زیادی همراه خواهد بود ولی در نظر داشته باشید نیاز جنسی به صورت غریزی در هر انسانی وجود داره و ممکنه گاهی این اتفاقات برای شما رخ بده. سعی کنید از سرزنش کردن خودتون پرهیز… ادامه دیدگاه »

بهار

سلام من با پسری در رابطه هستم که قصدش ازدواجه اما چون زوده و شغل مناسبی نداره قراره تا سه سال دیگه درسشو بخونه تا تموم کنه و مادرم از رابطمون با خبره چند ماه که گذشت ناخواسته پای مسائل جنسی در صحبتامون باز شد ولی فقط توی چت و اون حتی منو دیدنی دستمم نمیگیره ولی من میترسم این مسائل باعث خراب شدن رابطمون و خسته شدن اون از من بشه و اصلا نمیدونم درست هس یا نه میخام کمکم کنین که چجوری کم تر کنم و بهش بفهمونم

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز
بهار جان لطفادر ابتدا بفرمایید که شما و اون آقا پسر چند سالتون هست؟

بهار

هر دومون ۲۰ سالمونه

روانشناس مختاری

بهار جان این مسئله رو در نظر بگیر که با توجه به سن و همونطور که خودشون اشاره کردین شرایط کاری ایشون، شرایط ازدواج برای شما در حال حاضر محیا نیست و قطعا طولانی شدن رابطه برا هردوی شما وابستگی زیادی به همراه داره و همچنین ممکن هستش که به مرور شما با یکدیگر در بسیاری از مسائل راحت تر شوید و بنا به طبیعت درونیتون در مسائل جنسی باهم صحبت هایی داشته باشید و از اونجایی که هردوی شما هنوز در سنی هستید که ممکنه هیجانات و احساسات بر شما غلبه داشته باشه نیاز هست که در روابطت بیشتر… ادامه دیدگاه »

بهار

ممنونم از راهنمییتون🌹

زهرا

سلام من ۱۹ سالمه و تا به حال با هیچ پسری دوست نبودم تا اینکه ۶ ماه پیش برای اولین بار وارد یه رابطه شدم و ۳ بار همدیگرو دیدیم من فکر میکردم یا نمیدونم شاید هم واقعا عاشقش شده بودم یا شاید هم وابستگی بود واقعا نمیدونم این آقا هم خیلی به من ابراز علاقه میکرد و دائم از آینده صحبت میکرد و این آقا خیلی مشغول درس و کارشه و خیلی رویاهای بزرگی توی سرش داره اوایل منو هم شریک میکرد تا اینکه الان چند وقتی بود که بهانه میاورد و چندین بار به خاطر اینکه میگفت وقت… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز زهرای عزیز این خیلی خوبه که شما در روابطتون دقت می کنید و نسبت به این موارد حساس هستید اما این رو در نظر بگیرید که در هر ربطه ای همونقدر که ما انتظار اتفاق های خوب داریم باید انتظار همچین اتفاقاتی هم داشته باشیم چون در هیچ رابطه ای هیچ چیز صد در صدی وجود نداره. به هرحال این آقا در یک شرایطی احساس کردن که با وجود داشتن رابطه ی عاطفی از اهدافشون دور می شن و این تصمیم رو گرفتن که از شما جدا بشن و با توجه به اینکه هم ایشون… ادامه دیدگاه »

علی

سلام من علی هستم ۳۶ سال دارم با اینکه بزرگ شدم و کم اشتباه میکنم اما رفتار پدر و مادرم با من مثل یه نوجوان ۱۲ ساله هست که خوب و بد رو از هم تشخیص نمیده چه کار باید بکنم

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز در اولین قدم برای اینکه خانوادتون رو متوجه این قضیه کنید که به سنی رسیدید که میتونید برای خودتون تصمیم بگیرید این هست که توانایی صحبت کردن و بیان نظرات خودتون رو به صورت قاطع ولی با حفظ احترام به خاتوادتون داشته باشید. تا زمانی که شما قاطع نباشید پدر مادر شما باور نمیکنن که شما بزرگ شدین و میتونید برای خودتون تصمیم بگیرید. در این سن نیاز هست شما توانایی صحبت کردن و مشخص کردن حد و مرزاتون رو برای خانواده داشته باشید. گاه افراد به این دلیل که معتقدند باید احترام پدر مادر… ادامه دیدگاه »

Melika

سلام من به اقایی پیشنهاد دوستی دادم برای آشنایی بیشتر ولی ایشون رد کرد و گفت حتی فکردوستی یاخانم محترمی مثل من رو درفکرش هم نداشته .از اون موقع تاحالا همش حس تحقیر میکنم که بااین کارم باعث شدم مثل بادکنک باد کنه .وازطرفی هم حس م روبهش گفتم .دچاریه حالت مسخره شدم نمی‌دونم چرا همش ذهنم درگیرشه

مشاور 24 ساعته

سلام به شما ملیکا جان
احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که ایشان نیز مانند شما حق انتخاب دارند و جواب رد دادن ایشان به معنای نادرست بودن احساسات شما نمی باشد و بهتر است بدون سرزنش کردن خودتان پیش بروید و سعی کنید در این مواقع شرایط اجتماعی و همچنین دیدگاهای خودتان و در مقابلتان را مورد توجه قرار بدهید و بعد تصمیم گیری داشته باشید .

فهیمه

سلام. من نیاز به صحبت کردن با یک روانشناس دارم. فکر می کنم افسردگی دارم.

مشاور 24 ساعته

سلام به شما فهیمه جان
در این مورد اطالاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ شما چند سال دارید؟
۲٫ چه علایمی از افسردگی را دارید و چند مدت است که انها را تجربه می کنید ؟
۳٫ روابط شما با خانواده و دوستان چگونه می باشد و عملکرد درسی و یا شغلیتان تحت تاثیر قرار گرفته است ؟
۴٫ تغییراتی در خواب و یا تغذیه خود احساس می کنید ؟
۵٫ اتفاق خاص باعث شروع این علایم در شما شدت است ؟
۶٫ شدت این علایم چگونه می باشد ؟

عبد گنهکار

پسری هستم۱۸ ساله، مشکلم اینه که من یک رفیق(پسر) دارم ک خیلی دوسش دارم و برای من با همه فرق میکنه، حس و علاقه ای که نسبت به اون دارم نسبت به هیچکس دیگه ای تو زندگیم ندارم و خیلی خیلی دوستش دارم. تقریبا دو سه ماهیه ک رابطمون خیلی نزدیک شده، اما مشکلات جنسی داره تو رابطمون وارد میشه، من قبلا هم درگیر مشکلات جنسی بودم اما با مشاوره و کمک بقیه درمان شدم و تونستم اون مشکلم رو حل کنم، الانم به هیچکسی میل جنسی ندارم حتی دیگه به هیچ دختری نگاه جنسی نمیکنم و راحت میتونم تو… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز نگرانی های شما برای آینده قابل احترام می باشد و کاملا درست می باشد چون این موراد اگر نادیده گرفته شود می تواند برای هریک از شما آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد . با توجه به اینکه شما قبلا نیز با مشکلات جنسی مواجهه بوده اید ممکن است که این شرایط برای شما با مشکلات بیشتری همراه شود و بهتر است سعی کنید که مجدد وارد پروسه درمانی خود شوید و با روان درمانگر در مورد احساسات شکل گرفته شده صحبت کنید . نیاز است که گرایشات جنسی و هویت جنسی شما… ادامه دیدگاه »

سلام وقتتون بخیر خواستم بگم که من یه سالی هست یه دوست جدید پیدا کردم که اعتیاد به گل داره من خیلی دوس دارم دوستمو از این مشکل نجات بدم واقعا خیلی….اما واقعا نمیدونم چجوری میشه بهم ی راهکار مناسب معرفی کنین!!!!

روانشناس مختاری

دوست عزیز پاسخ سوال شما داده شد

Golpare

با سلام و خسته نباشید. میخواستم یه تشکر ویژه داشته باشم ازشما که راهی جلوی پام گذاشتین و ذهن منو باز کردین. با راهنمایی شما به حمد خدا مشکلم تا حدودی حل شد. تونستم با شوهرم خلوت کنم و در مورد مسائل مختلفی ک مشکل ساز شده بود صحبت کنم.میخواستم بگم راهنمایی هاتون فوق العاده خوب و کارسازه ممنون از شما

روانشناس مختاری

سلام ممنون از انرژی خوبتون
براتون آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم

Golpare

سپاس از راهنمایی تون🌹

Golpare

چرا نظر من تایید نمیشه؟

روانشناس مختاری

دوست عزیز پاسخ پرسش شما داده شد

Golpare

ممنون. من حدود پانزده ماهه که با یکی از پسرای فامیلمون عقد کردیم و هنوز ازدواج نکردیم. از همون شب اول نامزدی ک از مراسم رفتن خونه برای مهریه با من سر اولین اختلافات رو باز کرد ک چند ماه سر این موضوع باهم مشاجره داشتیم و وقتی دید من اصلا مهریه برام مهم نیست کمی کوتاه اومد.‌اما بازهم سر بحث های بی خودی باهم قهر و کشمکش داشتیم. ایشون جوری هست ک مادرش براش بیشتر از من اهمیت داره. بارها ازش کتک خوردم و حتی کارم به اورژانس کشید. حدود سه سال و چند ماه ازش بزرگترم اما خیلی… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز در نظر داشته باشید که مسائلی که شما مطرح کردین مسائل پیش پا افتاده ای نیست، شما الان در دوره ی عقد به سر می برید و نیاز هست که به این مسائل توجه ویژه داشته باشید، دست بزن همسرتون، مشکلاتتون با خانواده ی همسرتون و همچنین رفتارهایی که از همسرتون در روابطشون میبینید. این که شما صرفا به دلیل اینکه ایشون رو دوست دارید بخواین از مسائل فرار کنین و با شرکت نکردن در مراسمات قصد چشم پوشی کردن از کارهای همسرتون رو داشته باشین اصلا کار درستی نیست. لازم هستش که شما در… ادامه دیدگاه »

Golpare

سلام و خسته نباشید آیا میتونم سوالم رو مطرح کنم و در نزدیکترین زمان ممکن پاسخ بگیرم؟

مشاور 24 ساعته

سلام به سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید

همتا

ممنون از توجه و لطفتون🙏🌹

همتا

سلام خسته نباشین خداقوت من قبلن پیام دادم اما درباره سوال دیگه ای بود من ۲۷ سالمه هرچی میگذره بیشتر متوجه میشم که من چقدر مشکلات پیچیده ای داشتم و تحمل کردم چون فکر میکردم سرنوشت من اینجوریه که دائم باید تو عذاب باشم و تحمل کنم پدرم معتاد و رفیق باز بود مادرمو کتک میزد ما هنوزم مستجریم اولین شوک بد زندگی من تو ۹ سالگیم بود که من بعد از سه تا فرزند ته تعاری بودم و بشدت وابسته ب مامان و بابام جوری ک هرشب باید بغل اونا میخابیدم و دستاشونو میذاشتم رو سینم من چون چندباری… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز احساسات و شرایط روحی شما قابل احترام می باشد و قابل درک هست که دعواهای مکرر در خانواده و یا تجاوز برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد و این باعث می شود که برعملکرد شما تاثیر گذارد اما بهتر است دقت کنید که بهتر است مشکلات خانوادگی و مشکلات پدر و مادرتان را به خودشان واگذار کنید و از وارد شدن به مشکلات آنها خوداری کنید چون آنها به عنوان دو فرد بالغ می توانند در مورد مسیر زندگی خود تصمیم گیری کنند و شما مسئولیتی در قبال مادر ، پدر و… ادامه دیدگاه »

zahra

سلام خسته نباشید راستش من چند وقتی هست که خیلی نسبت به هدف و درسم بی انگیزه شدم در واقع همه اطرافیانم بخاطر استعدادی که دارم منو به یه چشم دیگه نگاه میکنن انگاری که قراره من حتما موفق شم و اینکه خیلی جاها به من گفته میشه که تو باید ادم خیلی موفقی بشی و تو باید فلان بشی و ….من این حرف هارو خیلی میشنوم متاسفانه با مدتی تلاش نکردن درس هام روی هم جمع شدن وباعث شده حسابی افسرده بشم سال دیگه کنکور دارم و واقعا بی انگیزه ام و احساس میکنم که از پسش بر نمیام… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز این شرایط شما می تواند نشان از مشکلات روحی و یا افسردگی باشد و یا توجه به اینکه بیان کردید قبلا نیز افسردگی را تجربه کرده اید در سوال قبلی خود امکان تجربه مجدد آن وجود دارد و چون این شرایط روحی باعث کاهش عملکرد شما شده است بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم تا بهبود شرایط روحی در این مسیر برای رسیدن به موفقیت مورد نظر خودتان گام بردارید . بهتر است سعی کنید که از دیدگاه دیگران به عنوان مشورت… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

زهرا جان در این مورد نیاز است که شما خودتان با مادرتان در مورد احساساتتان صحبت کنید و بیان کنید که نیاز است برای موفقیت شرایط روحی شما نیز مناسب باشد تا بتوانید موفقیت لازم را کسب کنید .

selin

سلام من چند روزه یه احساسی میکنم که وارد چند سال بعد میشم این اتفاق فقط شب ها وقتی که میخوام بخوابم اتفاق میفته نمیدونم چجوری میشه ولی انگار من دارم آیندمو میبینم و مدام وقتی بهش فکر میکنم نفسم میگیره و دچار تپش قلب میشم این اتفاق از وقتی که با یه پسر تو اینستاگرام آشنا شدم برام افتاده
چی کار باید بکنم؟!

مهدی

من یک محصل دبیرستانی هستم، از نظر هوش و تحصیل استعداد دارم و فاقد از معلولیت هستم و در یک مدرسه مذهبی درس میخوانم، بدلیل اینکه بیشتر اوقات ساکت و خیلی آرام هستم و به بچه ها احترام میزارم (ولی در خانه عادی ام و بعضی وقتا بلند صحبت میکنم و یا عصبانی می شوم) ولی در مدرسه این طور نیستم و تا پایه دهم بیشتر اوقات در مدرسه حاضر نمی شدم و غیر حضوری درس می‌خواندم . بچه های مدرسه چه کوچکتر و چه بزرگتر از من مرا مسخره می‌کردند و مرا ضعیف تر از خودشان و یک بچه… ادامه دیدگاه »

ایمان

سلام ممنون از سایت خوبتون
من از دختری که فامیل دور هست از بچگی خوشم میومده ولی خیلی روابط زیادی با خانواده ها نداریم و شاید سالی یکی دوبار بشه دیده شون
من حدود ۱تا ۲ساله که علاقم بیشتر شده به ایشون و مدام تو فکرشونم ولی از طرفی چون می دونم توی این سنم ۱۹ سالگی خیلی نمیشه کاری کرد نمی دونم باید چیکار کنم اهل دوست پسری دختری هم نیستم
و قصدم جدیه
توی اینستاگرام پیداشون کردم ولی نمی دونم چیکار کنم از طرفی هم میترسم بگم ایشون به خانوادشون بگن و اوضاع بد بشه
چیکار کنم به نظرتون؟

fattaneh

سلام. من کارشناسی ارشد رشته مهندسی هستم سی یک ساله و متاهل.همیشه در دوران تحصیل مدرسه و دانشگاه به درس خوندن علاقه داشتم و موفق ودانشگاه سراسری بامعدل و رتبه خوب فارغ التحصیل شدم.بعد از اتمام تحصیل، موقعی که مجرد بودم هدف اولیه م اشتغال و کسب استقلال و تجربه صنعتی در رشته م بود. منتها دوسه سالی نتونستم شاغل بشم و کارهای کوچک تحقیقاتی و تدریس انجام میدادم. در نهایت در همون بازه تصمیم به مهاجرت و ادامه تحصیل گرفتم.ساعتها تلاش های روزانه برای ازمون زبان و اپلای…..این توضیح رو هم بدم که من متاسفانه علیرغم دستاوردهای مثبتم تا… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما این سردرگمی که شما با آن مواجهه هستید و کمال گرایی که برای خودتان دارید باعث می شود که موفقیت های خود را نادیده بگیرید و این موضوع باعث می شود که نتوانید از آنچه دارید استفاده کنید و احساس لذت را تجربه کنید و حتی با بدست اوردن موفقیت بازهم احساس رضایت را تجربه نکنید در صورتی که مسیر زندگی شما رشد طبیعی خود را را طی می کند یعنی رشد فردی شما و همسرتان و رشد زندگی مشترک و این به معنای سازندگی زندگی مشترک می… ادامه دیدگاه »

Dream

سلام من لیسانس مدیریت صنعتی دارم ۲۶ سالمه و متاهلم اما خانه دارم و خیلی احساس پوچی میکنم دوست دارم شاغل باشم و مستقل اما متاسفانه تو شهرستانی که زندگی میکنم با این مدرکم کاراداری نمیتونم استخدام بشم و کارهای شرکتی هم اکثرا ۱۲ ساعت هستن و خب همسرم موافق این تایم از کارنیس و همینطور خودمم نمیتونم بعد ازاین تایم از کار به امور خونه هم برسم واسه همین کنکورارشد رشته روانشناسی ثبت نام کردم تا شاید بتونم تو آزمونهای آموزش و پرورش (چون خیلی به معلمی علاقه دارم )و یا ارگانهای دولتی شرکت کنم ، اما به شدت… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز گاهی اوقات انسان به دلیل کمال طلبی تمایل به بدست آوردن موارد متعددی در زندگی دارد خب این طبیعی هستش که هر کدام از ما دوست داشته باشیم بهترین شرایط رو داشته باشیم و در مسیر خواسته هامون حرکت کنیم ولی گاهی اوقات زمان اجازه ی بدست آوردن همه چیز را به ما نمی دهد و گاهی هم زمان هست ولی شرایط وجود ندارد، گاهی نیز هم شرایط و هم زمان مناسب وجود دارد ولی به دلیل اینکه ما در زندگی خود اولویت بندی نداریم نمی توانیم انتخاب کنیم که کدام مسیر را برویم و… ادامه دیدگاه »

شکوفه

سلام خسته نباشید ببخشید من ی راهنمایی می خواستم ازتون من در حدود سه ساله که با آقایی آشنا شدم ایشون در سال های گذشته شکست عشقی سختی خوردن من با ایشون به نتیجه نرسیدم و خدافظی کردم اما ایشون همیشه به روش های مختلف پیام میفرستن من باید در مورد ایشون چکار کنم؟ خیلی احساسی هستن و بی اعتماد من به ایشون علاقه مندم اما به این طریق که ایشون رفتار می کنه من نمیدونم باید چکار کنم؟

مشاور 24 ساعته

سلام در لینک زیر سوال شما جواب داده شده است
https://moshaveraneh.com/%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88-%d9%88%d9%82%d8%aa-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87/

SHAYAN LONG MAN

سلام من ۱۹ سالمه من به فیلم های پرون اعتیاد به من کمک کنید هر وقت می‌خوام ترک کنم دوباره سراغش میرم مدتی ترکش کرده اما بعد سراغش رفتم دوست دارم همیشه آن را در وجودم خیلی وقت به خودکشی فکر میکنم یعنی بعضی اوقات افسرده میشم و بعضی وقت ها فکر میکنم تنهارش خودکشی است توروخدا بهم بگید خیلی دوست دارم پاک بشم و دیع سراغش نرم چیکار کنم خواهیشا بهم بگید

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که با فشار روحی زیادی همراه هستید و این مسیر بر عملکرد شما تاثیر زیادی دارد بهتر است دقت کنید که شما از نظر شناختی می دانید که استفاده از فیلم های پورن می تواند برای شما آسیب زا باشد و تمرکز زیادی را از شما بگیرد اما آنچه به نظر می رسد که باعث می شود شما بازهم به سمت این فیلم ها بروید شرایط روحیتان می باشد در افسردگی و اضطراب احتمال اینکه فرد از اینگونه فیلم ها استفاده کند بیشتر می باشد و به نظر می رسد که… ادامه دیدگاه »

پ.م

با سلام.دختری ۲۶ ساله هستم.مجردم.فارغ التحصیل کارشناسی هستم.خیلی احساس تنهایی میکنم خانواده ام درکم نمیکنن دلم میخواد یکی رو داشته باشم باهاش درد ودل کنم یکی که درکم کنه منو بفهمه دوست دارم با جنس مخالف در حد گفت و گو و اینکه هرزگاهی همو حضوری ببینیم رابطه داشته باشم اما مادرم نمیزاره حتی موقعی که یه خواستگار خوب از فامیل هم داشتم ک فقط بین خواستگارام فقط خانواده ی اونا رو من محترم و مومن میدونم(البته فامیل هم بر این عقیده اند) پدر و مادرم به بهونه ی ازدواج نکردن خواهرم ردشون کردن.کافیه یه ذره توو فکرو خیالم به… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام به شما دوست عزیز بنده دوست دارم که با شما کمی دوستانه تر صحبت کنم.در مورد مسئله ی خانوادتون باید بگم متاسفم که شرایط توی خانواده براتون مطلوب نیست و خانواده ی شما متاسفانه درگیر رسومات هستند در این مورد که خانواده ی شما چه نظر و عقایدی دارند ما به شما کمکی نمیتونیم بکنیم ولی الان که نمیتونیم بقیه رو تغییر بدیم نیاز هستش که شروع کنیم به تغییر و رشد خودمون. اگر هنوز با وجود ۲۶ سال سن شخصیت وابسته ای داری نیاز هستش که شروع کنی به راه هایی برای به دست آوردن استقلال فردی، اگر… ادامه دیدگاه »

منوچهر

سلام من پسر ۲۴ سالمه چندسوال داشتم ۱اینکه من یک مدت طولانی خودارضایی نمیکردم و پورن نگاه نمیکردم ولی الان متاسفانه از نظر جنسی زیر فشارم و رو اوردم مجدد ۲از طرفی به مادرم میگم شرایط مالی مهیا شد ازدواج میخوام کنم میگه تو وقتی دوست دختر نداشتی بلد نیستی با دختر رابطه بر قرار کنی ازدواج نمیخواد میگه با چندتا دختر دوست شو بعدن ازدواج ولی مخالف حرفشم۳ . من بلد نیستم با دختر ارتباط برقرار کنم مشکلم اینه هیچ جوره و به هیچ عنوان ۴ بعد مادرم فیلم های ترکیه ای نگاه میکنه عشق و عاشقی توشون زیاد… ادامه دیدگاه »

روانشناس مختاری

سلام دوست عزیز در اولین مورد باید بگم که رو آوردن به فیلم های پورن واستگی و اعتیاد میارن و متاسفانه اثرات سو و غیر قابل جبرانی رو بر روابط جنسی افراد در آینده میزارن و اگر فانتزی ذهنی شما روابط جنسی سالم و موفق در آینده با شریک عاطفیتون هست، تلاش کنید که از دیدن فیلم های پورن خودداری کنید و خودتون رو در معرض این فیلم ها قرار ندین. دوم اینکه ما برای شروع زندگی مشترک نیاز به مهارت های اولیه برقراری روابط و حفظ اون رابطه داریم امر لازم و واضحی هست و شما نیاز هست که… ادامه دیدگاه »

منوچهر

ممنونم من چنجایی دیگه همین سوال هارو پرسیدم تو سایت شرمنده اگه مجدد مطرح کردم

یک دوست

با سلام. این پیام رو به شما ارسال کردم بدین جهت که بعنوان یک هم وطن کمکی به شما کرده باشم، امیدوارم این پیام رو بعنوان دخالت و یا خدایی ناکرده تمسخر ندونید، و یک راه بسیار میسر رو به شما داده باشم، تنها چیزی که باعث ترک شهوات و ترک فیلم های مبتذل و گناه آلود هست مسیری است بنام «صراط خدا» ، خیلی از افراد شامل حال شما نمی توانند فقط با دارو های کاهش میل جنسی درمان شوند ، راه میسر آن که تجربه شده فقط راه «صراط ا…» است ، صراط ا… شامل شرایط زیر است.… ادامه دیدگاه »

نفیسه

سلام من توی جمع نمیتونم خوب ارتباط برقرار کنم و کسی هم نمیخواد با من ارتباط داشته باشه چی کار کنم

Sara

سلام من دانشجو هستم ۲۰ سالمه با یه نفر خیلی صمیمی هستم تو دانشگاه که منو با برادر دوست پسرش اشنا کرده الان ۶ ماهه باهمیم و توی این ۶ ماه من بد ترین اوضاع روحیمو میگذرونم دوستم اوایل از اینکه خانواده دوسپرش خیلی دوسش دارن میگفت و بلافاصله میگفت که اونا از من خوششون نمیاد و من فقط گریه میکردم که مگ چیکار کردم که باید این اتفاق بیوفته کلا یا دوستم تیکه میندازه یا رفتارای با سیاستی که منو ناراحت میکنه من اصلا با دوست پسرم مشکل ندارم خیلی ادم خوبیه ولی در ارامش نیستم یوقتایی میگم کات… ادامه دیدگاه »

مشاور 24 ساعته

سلام به شما دوست عزیز احساسات و نیازهای شما برای بودن با جنسی مخالف قابل درک و احترام می باشد اما دقت داشته باشید که انتخاب این مسیر بهتر است بر مبنای هدف و مشخص شدن توقعات باشد و اینکه نیاز است شما بدانید که خط قرمزهایتان در رابطه چیست و اینکه چه چیزی باعث می شود که شما به یک رابطه ناخوشایند ادامه بدهید ؟ دقت کنید که اگر شما با دوتس پسر خودتان مشکلی ندارید و تنها بخاطر رفتارهای دوست خودتان با این شرایط روبرو هستید بهتر است در اول در احترام رابطه خودتان را از رابطه آنها… ادامه دیدگاه »

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان