مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

The last comment and 109 other comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

1.9K Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
کریم
6 روز پیش

سلام، من ۱۸ سالمه، من نمیتونم بعضی کارهارو انجام بدم، نه اینکه نتونم، خیلی تنبل شدم. احساس میکنم معتاد دوپامین شدم، و بعضی وقتا همینجوری پست هارو پشت سر هم نگاه میکنم یا دنبال یه چیزیم که حس خوبی بهم بده و ازین بابت خسته شدم، هر شب اینجوری نیست و بعضی شب ها مثل یه حفرس تو دلم که میخواد خودشو پر کنه و هرچی بیشتر پست هارو نگاه میکنم یا بازی هایه رایانه ای رو انجام میدم، حفره رو بیشتر حس میکنم. و این منو از اهدافم و تمرین کردن و سخت کوشی دور کرده. خیلی ممنون بابت… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
6 روز پیش
پاسخ به  کریم

سلام به شما دوست عزیز در این مسیر این کمبودی که شما آن را تجربه می کنید از اهمیت زیادی برخودار می باشد و نیاز است که آن بشناسیم زمانی که شناخت بهتری نسبت به این نیاز پیدا کنید می توانید در مسیر بهتری هم به ان پاسخ بدهید با توجه به اینکه این موضوع باعث افت عملکرد درسی شما شده است خب بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در طی جلسات به شما کمک کنیم تا نیازهای خود را بهتر بشناسید و بتوانید به ان پاسخ بدهید . در این مسیر داشتن برنامه ریزی… ادامه دیدگاه »

Matina
7 روز پیش

من حدود ۳الی ۴ ماه با آقایی آشنا شدم ولی موقعیت ایشون جوری هستش که به خواهر شغلی که دارن نمیتونن وقت برای خودشون بزارن فقط در بعضی موارد که حرف دلتنگی میشه میتونن بیان به اندازه ۱ساعت دیدار بعد هم بعد چند هفته دیگه نمیشه ببینیم همو این کم دیدن ها من رو سرد می‌کنه ولی ایشون دوست دارن من رو ولی به حرف اصلا قبول ندارم در عمل چیزی برام ثابت نمیشه و همش هم از من میخوان که در کنارش بمونم و این رو میگن که نامرد نیستم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
7 روز پیش
پاسخ به  Matina

سلام به شما دوست عزیز احساساتی که دارید قابل احترام هست اما برای پاسخ به این احساسات نیاز است که شما به مسیر ارتباط نیز توجه کنید و از خودتان سوال کنید که مسیر این ارتباط به هدفی که شما از این رابطه دارید نزدیک هست و به توقعات و نیازهای شما پاسخ می دهد؟ در هرصورت شما می توانید در مورد توقعات و نیازهای خودتان و هدفی که از این ارتباط دارید صحبت کنید و همچنین توقعات و هدف های این آقا و مسیر مد نظرشان برای این رابطه را بشنوید و بررسی کنید در صورتی که بازهم شرایط… ادامه دیدگاه »

Hosseini
11 روز پیش

سلام خسته نباشین.راستش من خیلی آدم کم رو و خجالتی ای هستم ک این باعث شده خیلی کم حرف باشم وتو جمعا اصن حرف نمیزنم همش استرس دارم سوتی بدم هیچ حرفی ام ب ذهنم نمیرسه ک بزنم خیلی اعتماد بنفس پایینه افسردگی گرفتم لطفا بهم راهکاربدین

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
11 روز پیش
پاسخ به  Hosseini

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که افکار و احساسات شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد چون این مورادی که بیان می کنید می تواند نشان از اضطراب اجتماعی نیز داشته باشد و بیان هر نظری نیاز به بررسی دقیق و طی کردن روند درمانی دارد بهتر است در این مسیر به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم با شرایط روحی بهتری مسیر رشدی خود را طی کنید.

Arosha
12 روز پیش

سلام

Last edited 12 روز پیش by Arosha
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
12 روز پیش
پاسخ به  Arosha

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید.

زیبا
12 روز پیش

سلام من زیبام ۲۰سالمه خیلیم خواستگار دارم یعنی خیلی زیاد ک همشونم ایده آلن اطرافیان خیلی اصرار بر ازدواج دارن اما من نمیخوام تل۵ سال دیگه ازدواج کنم چیکار کنم خواستگار نداشته باشم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
12 روز پیش
پاسخ به  زیبا

سلام به شما دوست عزیز در این مسیر خب شما می توانید در کنار احترام به دیگران به این موضوع هم توجه کنید که در زمان فعلی ازدواج جز اولویت های شما می باشد در کنار اینکه آمادگی شروع زندگی مشترک و پذیرش تعهد های آن را دارید یا خیر ؟ در این حالت با شناخت بهتر خودتان می توانید در این مسیر تصمیم گیری کنید . داشتن خواستگار به این معنا نمی باشد که شما حتما باید ازدواج کنید به این معنا می باشد که شما فرصت شناخت را دارید حالا اگر فکر می کنید می خواهید در این… ادامه دیدگاه »

زیبا
11 روز پیش

آخه من خسته شدم از بس ک باید ب همه بگم نه و خیلی عذاب وجدان میگیرم بعدش
میشه بگید چیکار کنم کسی از من خوشش نیاد ؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
11 روز پیش
پاسخ به  زیبا

ببین عزیزم آنها می توانند دیدگاهای خود را بیان کنند و خب شما نیز به عنوان مشورت می توانید به آن نگاه کنید اما قرار نیست که چون دیگران این مسیر مد نظرشان درست هست شما نیز همان مسیر را طی کنید.

yasi
18 روز پیش

سلام من احساس میکنم روحو روانم خیلی مریضه احساس میکنم احتیاج به محبت داذم انگار مثل یه عقده روی دلمه نمیدونم چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
18 روز پیش
پاسخ به  yasi

سلام به شما دوست عزیز
ببین عزیزم اینکه شما نیاز به محبت، توجه و حتی بودن در رابطه داشته باشید هیچ کدام نشان از مریضی و یا مشکلات روحی شما ندارد مگر اینکه این نیازها باعث شود که مشا رفتارهای پر ریسکی داشته باشید و یا بر شرایط عملکرد شما تاثیر گذارد در این حالت بهتر است که در مورد این احساسات و نیازها و مسیر های شما و شرایط روحیتان به صورت کلی تر بررسی دقیق تری صورت گیرد.

ناهید
20 روز پیش

سلام برای خجالت و کم رویی خیلی زیاد که فرد روگوشه نشین کرده چه راه حلی وجود داره؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
20 روز پیش
پاسخ به  ناهید

سلام به شما ناهید جان اینکه شما خجالت و کم رویی را چگونه تعریف می کنید و در این زمان ها چه احساسات و افکاری دارید و همچنین اینکه دیدگاه خود شما در این مورد چیست از اهمیت زیادی برخودار می باشد پس نمی توان برای همه یک مورد کلی را توصیه کرد و نیاز به بررسی دقیق شرایط می باشد. این مورادی که شما ان را کم رویی بیان می کنید می تواند یک عادت نادرست تایید شده در شما باشد تا یکی از صفات بارز شخصیت شما و یا حتی می تواند اگر با ترس از اجتماع و… ادامه دیدگاه »

شکیبا
23 روز پیش

سلام من ۱۶ سال سن دارم و اول سال تحصیلی است که احساس میکنم دارم به مشاوره مدرسه خودم علاقه پیدا میکنم( سال هشتم باهمچین مشکلی روبه رو شدم)به ایشون گفتنم همه چیزو در باره احساسم . دیروز بهشون پیام دادم تو واتساپ برای اینکه برای مشکلاتم کمکم کنن بعد دیروز وخت نشد به همه سوالاتم جواب بدهند برای همین امروز بهشون در باره احساسم تو واتساپ پیام دادم که چیکار کنم ولی ایشون فقط سین کردن چیکار کنم؟( بنظرتون منتظرن من صحبت کنم و بگم چون فقط نوشتم که بنظرم این بحث مهم هست که دربارش صحبت کنیم و… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
23 روز پیش
پاسخ به  شکیبا

سلام به شما شکیبا جان ببین عزیزم احساساتی که دارید قابل احترام هست اما شما در این مسیر نیاز است که به روابط که با این فرد دارید توجه کنید همانطور که از اسم این فرد و جایگاهی که دارد مشخص می باشد ایشان مشاور شما هستند و نیاز است که شما حدود ارتباط خود را با این شخص و مسیر ارتباطی خود را حفظ کنید. در هرصورت ایشان ممکن است اصلا تمایلی به صحبت در این مورد نداشته باشند و شما نیز احساسات خود را بیان کرده اید در این مسیر بهتر که به واقعیت ها توجه کنید در… ادامه دیدگاه »

مهناز
30 روز پیش

سلام من افسرده گی دارم استرس شدیددارم خسته شدم هرکاری می کنم ‌که آرامش داشته باشم دوباره استرس خودش ونشون میده نمی دونم بایدچی کارکنم هزینه های مشاوره بالاست نمی دونم بایدچی کارکنم ؟ازکی کمک بگیرم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
30 روز پیش
پاسخ به  مهناز

سلام به شم مهناز جان
درک میکنم که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما اگر علایم اضطراب و افسردگی را تجربه می کنید نیاز است که برای روند درمانی و طی کردن جلسات درمانی اقدام کنید چون در هرصورت خوددرمانی به تنهایی کافی نیست و در این مسیر نیاز است که شما با مدیریت شرایط مالی و توضیح شرایط مالیتان برای روانشناس در این مسیر برای درمان اقدام کنید.

I'm 16
1 ماه پیش

سلام چیکار کنم وقتی از همه چیز سیر میشم، وقتی کل جهان برام بی معنی میشه، وقتی نمیتونم ادامه بدم، وقتی حس غرور و تنفر و خجالتی درونم همهمه میکنن، وقتی آشفته ام ،وقتی نسبت به همه چیز خنثی ام جوری که انگار همه احساساتم از بین رفتن ،وقتی دیگه امیدی برای ادامه دادن ندارم ،وقتی از همه چیز بدم میاد، وقتی از همه ضربه میخورم ،وقتی فکر میکنم نمیتونم کاری کنم برای ایندم ،وقتی با دیدن هر فردی هزار بار میگم کاش جای اون بودم حتی فقیرترینشون، وقتی تا ناراحت میشی برچسب مریض بودن بهت میچسبونن ،وقتی که یه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  I'm 16

سلام به شما دوست عزیز درک میکنم که همه این مورادی که بیان کردید برای شما با درگیری ذهنی و فشار روحی زیادی همراه شده است اما خب تجربه بسیاری از این موراد در زندگی انسان یک امر طبیعی می باشد اما اگر دائم باشند و مکرر تکرار شوند و بر عملکرد شما تاثیر گذارند خب در این حالت نیاز است که دلایل این افکار و احساسات بررسی دقیق شود تا بتوانیم در این مسیر کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید و با شرایط روحی بهتری مسیر رشدی خود را طی کنید . حالا در این مسیر رشدی… ادامه دیدگاه »

سارا
1 ماه پیش

سلام

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  سارا

سلام به شما سارا جان شما می توانید سوال خود را در همین قسمت ارسال کنید و با داشتن لینک سوال جواب را در زیر سوال مشاهده کنید.

بهار
1 ماه پیش

سلام وقت بخیر من ۱۹ سالمه.. و از بچگی احساس ناراحتی شدید میکردم اما هیچ وقت نه ازش صحبتی کردم و نه بروز دادم .. الان هم با رخ دادن یه سری اتفاقا زندگی معناشو برام از دست داده ودرواقع بارها مردم و زنده شدم و زجر کشیدم اما چیزی به روی خودم نیوردم.. نسبت به همه چیز دو دل و بی اعتماد شدم.. همه چیز رو زیر سوال میبرم… یه سال پیش در بدترین موقعیت ها امیدمو از دست نمی‌دادم و تلاش میکردم تا به خواسته م برسم اما الانکه خیلی چیز ها برام تغییر کرده احساس غم و… ادامه دیدگاه »

Last edited 1 ماه پیش by بهار
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  بهار

سلام به شما بهار جان
در این مسیر برای اینکه بتوانیم به شما کمک کنیم نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط روحی شما مورد بررسی قرار گید این علایمی که بیان می کنید نشان از مشکلات خلقی دارد و نیاز به بررسی دقیق دارد تا بتوانیم به شما کمک کنیم مسیر رشدی بهتری را تجربه کنید.
در این مسیر بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید خوددرمانی و یا نادیده گرفتن کمکی به رفعه این مشکلات نمی کند.

عاطفه
1 ماه پیش

سلام ۲۰ سالم من همیشه خستم بیحالم همیشه چیزی هست برا ناراحت شدنم زود عصبی میشم زود خسته میشم کنار میکشم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  عاطفه

سلام به شما عاطفه جان
عزیزم این مشکل روحی شما بی ارتباط با مشکلاتی که با خانواده دارید نیست که در پیام قبلی توضیحاتی در این مورد بیان شد در این مسیر بهتر است هم برای بهبود شرایط روحی خود در اولین گام و هم بررسی مسیر ارتباطی با خانواده و تصمیم گیری برای زندگی خود به روانشناس مراجعه حضوری داشته باشید تا همه شرایط مورد بررسی قرار گیرد.

مهسا
1 ماه پیش

سلام من یک دختر ۱۹ ساله هستم و پشت کنکور هستم یکی از خاله هام امسال از همسرش جدا شد که خیلی خانواده رو از نظر روحی آزار داده بود قبل از اینکه جدا بشن خانواده کار های مربوط به برق کشی رو که به شغل اون مرتبط بود بهش میسپردن که انجام بده از جمله پدر من حالا مدتی هست که پدر و مادر من سر موضوعی با هم قهر هستن و صحبت نمی کنن این مسئله و پشت کنکور بودن خیلی از نظر روحی من رو بهم ریخته حالا از طرفی من همش نگرانم که پدرم هنوز با… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  مهسا

سلام به شما مهسا جان قابل درک هست که مسیر جدایی خاله برای شما هم با نگرانی هایی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر بهتر است که در اینگونه موارد وارد نشوید چون شما واقعا نمی دانید که بین آنها چه چیزی تجربه می شود در هرصورت خاله شما براساس شرایطی که در زندگی مشترکشان تجربه کرده اند برای جدایی اقدام کرده اند . در کنار اینکه پدر شما نیز به عنوان یک فرد بالغ می توانند در مورد روابط خود تصمیم گیری کنند و در این مورد حتی اگر ارتباطی بین آنها باشد موضوع خصوصی می باشد… ادامه دیدگاه »

رضا
1 ماه پیش

باعرض سلام وخسته نباشید من ۱۷ساله هستم من بعضی وقتا احساس خستهگی بیش از حد خواب آلودگی و ناراحتی درونی دارم.و وقتی درس میخونم فقط افکار منفی که نمیتونی و نخون به ذهنم میاد و از خوندن منصرف میشم و انگیزم و اعتماد بنفسم کم میشه و گاهی وقت ها هیچ انگیزه و اعتماد بنفس ندارم و احساس تنهایی میکنم.لطفا پاسخ دهید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  رضا

سلام به شما آقا رضا
احساس خستگی در زمان فعالیت یک امر طبیعی می باشد اما ناراحتی دائمی و یا احساس خستگی دائمی در کنار افکار منفی و کاهش عملکرد می تواند نشان دهنده شرایط روحی شما باشد و نیاز است که در این مسیر در صورتی که این شرایط بیش از دو هفته ادامه یابد برای بررسی و درمان به صورت حضوری و یا تلفنی به روانشناس مراجعه کنید.

حاج محمدی
1 ماه پیش

من که پیام میدم پیامم حذف میشه؟ یعنی تایید نشده؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  حاج محمدی

پیام شما در همان زمان پاسخ داده شده است اگر در صفحه اول آن را مشاهده نمی کنید صفحات را ورق بزنید

حاج محمدی
1 ماه پیش

سلام من یک دختر ۱۸ ساله هستم و در خانواده مذهبی بزرگ شدم و الان طلبه هستم. تقریبا همیشه از استرس و اضطراب رنج میبرم و مشکلات زیادی رو برام ایجاد کرده و علاوه بر این دو ترس از انسان ها و حتی یک صحبت ساده با انها بر مشکلاتم افزوده و از همه فراری هستم . در اوایل این موضوع فقط به افراد غریبه این حس بود ولی الان حتی به خانوداه خودم هم حساس شدم و ازشون دور میشم . اگر جایی باشم که به صورت اتفاقی کسی به من نزدیک بشه به شدت وحشت میکنم. همیشه سعی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته (@moshaver)
1 ماه پیش
پاسخ به  حاج محمدی

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی و مشکلات زیادی همراه شده است اما عزیزم این میزان از اضطراب که با علایم جسمی و کاهش ارتباط اجتماعی و خانوادگی و همچنین خودزنی همراه شده است نیاز به درمان دارد و در این مسیر نیاز است که شما جلسات درمانی خود را به کمک متخصص طی کنید تا بتوانیم در طی جلسات به شما کمک کنیم شرایط بهتری را تجربه کنید. افکار و احساسات شما و مسیر رشدی و تعاملی که دارید در روند درمانی شما اهمیت دارد و به کمک روان… ادامه دیدگاه »

1 26 27 28

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان
4.5 4 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)