مشاوره فردی رایگان

به افراد زیر مشاوره فردی رایگان از طریق مرکز مشاورانه داده می شود.

*توجه برخی اختلالات به صورت موقتی می تواند توسط مشاور آنلاین و از طریق چت درمان شود.

در صورت نیاز به درمان قطعی، باید به صورت حضوری و با نظارت روانپزشک درمان شود.

گروه اول که نیاز به مشاوره فردی دارند:

افرادی که نیاز دارند خود را شناخته و شخصیت خود را ارتقا دهند. رفتارهای ارتباطی را در محل کسب و کار یادگرفته و به دنبال روش های موفقیت هستند.

گره دوم که باید از مشاوره فردی استفاده کنند:

افسردگی فصلی و یا دوره ای

افسردگی پیش از قاعدگی

افسردگی همسر یا اعضای خانواده

مشکلات ارتباطی و رفتاری

اضطراب پیش از رابطه جنسیپ

استرس کنکور و آرمون ها درسی

اضطراب ناشی از سانحه

وسواس فکری

سادیسم

فوبیا حیوانات

فوبیا اجتماعی و رفتار ضداجتماعی

از طریق زیر می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید+ مقالات و روش های تشخیص و درمان هر یک از اختلالات فردی و روش های مشاوره قرار داده شده است.

آخرین دیدگاه و 223 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
4.3 23 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره فردی

1 - آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

2 - آیا امکان مشاوره رایگان دارید؟

بله. سایت مشاورانه به صورت رایگان خدمات مشاورانه آنلاین ارائه می دهد و از طرفی هزینه های مناسبی برای مشاوره تلفنی و حضوری دارد و همین امر سبب راضایت مشتری شده است.

3 - آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

4 - آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال شخصیت انواع مختلفی دارد یکی از آن ها اختلال اوتیسم است. سایر اطلاعات در مورد اختلالات را در سایت مشاورانه مطالعه کنید. یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

5 - من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

2.1K Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
مهدی
5 روز پیش

اگر مردی متوجه خیانت زنش شد وفهمید با پسری در تماس هست چه رفتاری باید نسبت به زن داشته باشد

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 روز پیش
پاسخ به  مهدی

سلام به شما دوست عزیز خب در هرصورت روبرو شدن با خیانت می تواند با فشار روحی زیادی همراه باشد اما حفظ آرامش هرچند سخت است اما اهمیت زیادی دارد چون هرگونه رفتار هیجانی می تواند مشکلات بیشتری را ایجاد کند. در مورد مسئله خیانت بهتر است که در اول با خود همسرشان صحبت کنند و بیان کنند که با مدرک اطمینان دارند که ایشان خیانت می کنند و اجازه بدهند همسرشان نیز در این مورد صحبت کنند در هرصورت متوجه شدن آنچه در روان همسر این آقا تجربه می شود اهمیت زیادی دارد. در این مسیر خب اگر همسر… ادامه دیدگاه »

علی
5 روز پیش

با سلام
پدربزرگم هر چندوقت یکبار که خودش خونه بقیه بچه هاش میرود یا من مسافرت میروم خودش رو به مریضی میزند البته بقیه بچه هاش هم به اینکارش دامن میزنند به من زنک میزنند که مریض است و زندگی مرا سخت میکند چون من تازه ازدواج کردم و باعث میشود که من با افرادی از فامیل که باهاشون نمیخواهم روبرو بشم برخورد داشته باشم . پدربزرگم به من خیلی وابسته هست چون من در. فامیل بیشتر. از. همه بهش میرسم و پولدارترم. به نظر شما چکار. کنم. خانمم هم همش درگیر این مسایل هست.
با تشکر

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 روز پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما آقا علی خب در این مسیر در احترام به پدر بزرگ و دیگر افراد خانواده خب نیاز است که شما در اینگونه مواقع در احترام به آنها بیان کنید که شرایط آمدن ندارید و خب اجازه بدهید خود آنها به پدربزرگ رسیدگی کنند و یا اگر نیاز به کمک مالی دارند و شما نیز می خواهید این کمک را کنید خب می توانید به حساب انها بزنید تا انها خدمات درمانی را برای ایشان محیا کنند . در هرصورت شما می توانید این حدود و ارتباط را مشخص کنید و خب نیازی نیست که همیشه درخواست دیگران… ادامه دیدگاه »

مهدی
13 روز پیش

یکی از دوستان من با یه دختری آشنا شده ک ۶ سال از خودش بزرگتره ولی احساسش ب این دختر ظاهرا کاملا مثل احساس خواهر و برادر البته اینم بگم تلفنی صحبت نمیکنن یا چیزی فقط پیام میدن تو تلگرام ولی واقعا دختره رو مثل خواهرش میدونه اینو ۱۰ هزار بار ثابت کرده الان دختره میگه ک داره وابسته دوستم میشه و بهتره ک الان از هم جدا بشن دوستم الان در شرایط خوبی نیست اونم از حرفش کوتاه نمیاد لطف کنید راهی پیش رو بزارید تا کمکش کنم حالش زیاد خوب نیست از من کمک میخواد منم نمیدونم چی… ادامه دیدگاه »

Last edited 13 روز پیش by مهدی
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
13 روز پیش
پاسخ به  مهدی

سلام به شما دوست عزیز کاش شرایط سنی خودتان و دوستتان را بیان کرده بودید چون این سبک از رفتارها و وابستگی ها بیشتر در دروان نوجوانی مشاهده می شود و خب اهمیت دارد که در این دوران به شرایط سنی و رشدی هم توجه شود. اما در هر گروه سنی که دوست شما قرار دارد نیاز است که بدانند این القابی که به روابط داده می شود درست نیس یعنی این خانم نمی توانند نقش خواهر ایشان را داشته باشند و خب این واقعیت است که در این روابط وابستگی ایجاد می شود و خب به دلیل اختلاف سنی… ادامه دیدگاه »

میم
15 روز پیش

سلام من چند نزدیک ۶ ماه هست ک با ی نفر تو رابطم بعد تا الان همو ندیدیم چون سربازه و اونم اسرار داره رابطمونو خانواده ام مطلع باشن و زودتر عقد کنیم منم هی این سوال میاد تو ذهنم نکنه قصد بدی داشته باشه میتونید کمکم کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
15 روز پیش
پاسخ به  میم

سلام به شما دوست عزیز ببین عزیزم احساساتی که دارید قابل احترام هست اما اینکه بدون دیدن یکدیگر و شناخت لازم بخواهید وارد روابط در مسیر ازدواج شوید خب این می تواند یک تصمیم گیری هیجانی باشد و خب برای هردوی شما می تواند آسیب زا باشد پس بهتر است که در این مورد حدود خودتان و مسیر ارتباطی مد نظرتان مشخص کنید و سعی کنید که اگر شما در شرایط سنی و رشدی مناسب ازدواج قرار دارید و فکر می کنید ازدواج برای شما در اولویت در مان فعلی است و می توانید تعهد زندگی مشترک را قبول کنید… ادامه دیدگاه »

asal
1 ماه پیش

سلام چطوری باید بفهمم شما جواب منو دادید یا نه آخه من ی مسئله ایو باهاتون درمیون گذاشتم ولی نمیدونم جوابشو باید توی کدوم صفحه و کجا پیدا کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  asal

عسل جان به اینک ارسالی سوالت دقت کن . سلام به شما عسل جان اینکه شما بخواهید آرایش کنید و یا دوست داشته باشید و یا اینکه در زمان بودن با دوستان خودتان آرایش کنید خب این چیز بدی نیست اما خب بهتر است با پنهان کاری از خانواده پیش نروید و سعی کنید که در مورد این مسائل با مادرتان صادق باشید . در زمان فعلی این تفکرات بیشتر مربوط به خود شما می باشد چون در هرصورت این موضوعی نیست که به دوستان شما ارتباط داشته باشد در کنار اینکه آنها نظرشان را بیان کرده اند . بهتر… ادامه دیدگاه »

نیلوفر آبی
1 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر من یه برادر ۲۱ ساله دارم چندسالی هست ترک تحصیل کرده و بخاطر مشکلات خونوادگی هم افسرده هستش..رابطه خوبی با من داشت و من ازدواج کردم اومدم یه شهر دیگه… من اوایل ازدواجم خودم مشکل داشتم و نتونستم خیلی به برادرم برسم و رابطمو همچنان باهاش صمیمی نگه دارم… الان ایشون دوسال پیش برای گواهی نامه ثبت نام کرده و امتحان آیین نامش و نمیخونه چون همه درسهای مدرسه اش هم بامن بوده من عذاب وجدان دارم که اگه پیشش بودم یا بیشتر تلاش میکردم شاید میتونستم کمکش کنم چون وقت ثبت نامش داره تموم میشه…. من… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  نیلوفر آبی

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما برای برادرتان قابل احترام می باشد اما در هرصورت برادر شما در زمان فعلی یک آقای جوان می باشند و نیاز است که خودشان از عهده کارها و مسئولیت های که دارند بر آیند چون قرار نیست دائم شماها به ایشان کمک کنید . در این مسیر با توجه به شرایطی که بیان می کنید از افت درسی و ترک تحصیل تا احمال کاری که دارند و همجنین پرخاش و علایم افسردگی که مشاهده می کنید بهتر است ایشان را برای بررسی شرایط روحی و بعد تصمیم گیری در مورد مسیر زندگیشان تشویق… ادامه دیدگاه »

فریده
1 ماه پیش

زیاد درس میخانم تلاش میکنم اما نمره ای که از خودم توقع دارم نمیگیرم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فریده

سلام به شما فریده جان
ببین عزیزم اگر شما تلاش لازم را دارید و برای درس خواندن با برنامه و پشتکار پیش می روید اما نتیجه گیری ندارید ویا بازده شما نسبت به تلاشتان همخوانی ندارد خب در این حالت نیاز است که شرایط روحی شما، میزان تمرکز، شرایط اضطرابی و… بررسی شودچون موارد زیادی می تواند در نتیجه گیری در کنار درس خواندن تاثیر گذار باشد.
بهتر است به صورت حضوری یا تلفنی به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم با بررسی شرایط شما در این مسیر کمک کنیم تا بتوانید با رفع مشکلات نتیجه گیری بهتری نیز داشته باشید.

1 30 31 32

آیا من افسرده هستم؟ روش تشخیص افسردگی چگونه است؟

تغییرات در سطح انرژی یا فعالیت و کاهش انرژی: این اولین علامت است و تشخیص آن بسیار ساده است. خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی فیزیکی شود. شهوت و بی حوصلگی: فردی که افسردگی دارد ممکن است غیرعادی و خواب آلود باشد. بی خوابی یا خواب آلودگی: دراز کشیدن، اما بیدار و نگران بودن، ناتوانی در استراحت، احساس تنش و یا افکار مختلف، یک سرکشی و بی خوابی است. از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش: به عنوان مثال، شما معمولا از والیبال بازی با دوستان خود لذت می برید و حالا شما آنها را کنار می گذارید. فاصله از اجتماعی و غیره

من استرس و اضطراب دارم. چگونه با آن مقابله کنم؟

همه ما اختلال اضطراب را تجربه می کنیم. به عنوان مثال، سخنرانی در جلوی یک گروه می تواند ما را مضطرب کند، اما اضطراب نیز باعث می شود که ما خود را آماده و برای سخنرانی تمرین کنیم. رانندگی در ترافیک سنگین یکی دیگر از منابع شایع اضطراب است، اما به ما کمک می کند تا از حوادث جلوگیری کنیم. با این حال، زمانی که احساس ترس شدید و ناراحتی شدت پیدا می کند که باعث  جلوگیری از انجام فعالیت های روزمره می شود، تبدیل به اختلال اضطرابی می شود. مشاوره فردی می تواند راهکارهایی به صورت فردی و منحصر به فرد به شما ارائه دهد.

آیا من بیش فعالی دارم یا عدم تمرکز من ناشی از بیش فعالی است؟

نشانه های بی توجهی عبارتند از: پرش از فعالیتی به فعالیت دیگر. عدم تمرکز یا عدم تکمیل کردن یک کار یا فعالیت. گم کردن چیزهایی مانند تجهیزات مدرسه یا اسباب بازی ها. عدم گوش دادن یا توجه کردن به صحبت کردن. فریاد زدن یا سرگردان بودن همراه با فقدان انگیزه. علائم بیش فعالی عبارتند از: فریاد زدن و تکان دادن خود، مشکل داشتن در یک جا به طور ثابت نشستن. صحبت کردن بدون توقف لمس کردن یا بازی کردن با همه چیز دشواری در انجام دادن فعالیت ها به صورت آرام. علائم تکانشی عبارتند از:

آیا من اختلال شخصیت دارم؟ روش تشخیص و درمان آن چگونه است؟

اختلال اوتیسم

یکی از انواع مهم اختلالات در بخش مشاوره فردی است که مختص دوران کودکی است و از آن دوران شروع به رشد و نمو در کودک کرده و او را درگیر می‌کند و ممکن است در صورت عدم درمان و شرایط حاد تا پیری نیز گریبان گیر باشد. مشکل اختلال اوتیسم است این اختلال سبب این می شود که فرد نتواند به خوبی با دیگران از نظر اجتماعی ارتباط برقرار کن.

فوبیا و ترس غیر منطقی

یکی دیگر از اختلالات مهم روانی دسته اختلالات ترس است که به فوبیاها معروف هستند و ممکن است در موارد مختلفی بروز کرده و افراد را درگیر خود نماید و سن و سال خاصی را نیز نمی شناسد و ممکن است یک فرد از دوران کودکی با آن درگیر شده و یا ممکن است در سنین نوجوانی یا حتی پیری به آن مبتلا شود.

فوبیای اجتماعی

یکی دیگر از انواع فوبیا را که بسیاری از مردم را درگیر خود نموده و مشکلات بسیار زیادی را در زمینه اجتماعی و ارتباطی برای آنها به وجود آورده است اختلال روانی مربوط به فوبیای اجتماعی است که در این حالت فرد تمایلی به برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران ندارد.

بدگمانی و بدبینی

یکی دیگر از انواع اختلال بخش مشاوره فردی است که خطرناک را می‌توان اختلال بدگمانی و بدبینی دانست بسیاری از افراد به این اختلال مبتلا شده و در طی زندگی مشترک می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای طرف مقابل و نیز برای خود به وجود آورد افراد بدگمان می‌توانند به طرف مقابل خود به خوبی اطمینان نموده است.

مشاوره فردی - مشاوره رایگان + درمان رایگان