مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

1 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

496 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
GOL
13 روز پیش

سلام. وقت بخیر. مادری ۳۲ ساله هستم. یک پسر ۱۰ ساله و یک دختر ۴ ساله دارم. سوالم درباره پسرم هست. پسرم برای انجام کارهایش نظم ندارد.  حتی روی کاغذ هم برنامه ریزی میکند. خودش به تنهایی. بدون اینکه من بگویم. ولی انگار انگیزه ی کافی برا عملی کردنش ندارد.همش میخواد یکی بهش یاد اوری کنه و حواسش باشه یا شاید هم حواسش هست ولی منتظر یاداوری منه. برنامه می نویسد ولی عمل نه.شاید فک میکنه هر چی مهم باشه من یاد اوری میکنم اگه نمیکنم پس لابد مهم نیست. درسشو حتی اگه نگم، بدون خوندن میره سر امتحان من فک میکنم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
10 روز پیش
Reply to  GOL

سلام به شما دوست عزیز در مورد کودک شما می توان این احتمال را داد که تذکر های پی در پی شما موجب تکیه ی کامل فرزندتان به شما شده باشد و ذهنیت فرزند شما از ابتدا اینطور شکل گرفته که تا زمانی که شما به عنوان مادرش نسبت به کاری اهمیت ندهید پس آن کار اهمیت انجام دادن ندارد که در اینصورت با یکسری تکنیک های رفتاری و اصلاح رفتار و برخورد شما می شود این مشکل را در کودک شما رفع کرد ولی قبل از اجرای تکنیک های رفتاری نیاز هست که با مراجعه به روانشناس کودک، فرزندتون… ادامه دیدگاه »

مینا
22 روز پیش

با سلام و احترام- من و همسرم یک دختر ۳ سال و نیمه داریم , روابط من و همسرم خیلی خوبه و حدود ۱۵ سال هم از ازدواجمون میگذره و به جز محبت و عشق با فرزندمون برخوردی نداشتیم و خیلی دوستش داریم و تقریبا هر چی که لازم داره براش محیا کردیم ولی مشکل ما اینه که دخترم هیچ علاقه ای به پدرش نشون نمیده اگر ۳ روز نبینتش باز هم بغلش نمیره وقتی از سر کار میاد حتی دوست نداره بهش سلام بگه در حالی که من هر روز به استقبال همسرم میرم ولی باز هم یاد نمیگیره… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
22 روز پیش
Reply to  مینا

سلام به شما مینا جان مسیری که شما طی می کنید مسیر درستی می باشد اما نیاز است که بدانیم رد روان دخترتان چه احساسی نسبت به پدرش تجربه می شود و چرا و در این مسیر هم نیاز داریم که با خود کودکتان به وسیله نقاشی و بازی و.. ارتباط برقرار کنیم . در این مسیر بهتر است مراحل رشدی و سبک تربیتی و نوع توجهات شما و همسرتان به یکدیگر و به دختران نیز بررسی شود تا بتوان در این مسیر نتیجه گیری کرد اما نیاز است که شما و همسرتان توجه کنید که او تنها یک کودک… ادامه دیدگاه »

نسترن
23 روز پیش

سلام خسته نباشید.دختر من ۸سالشه و امروز از صحبتهاش با من متوجه شدم که میگه پسر عموش که شش سال از خودش بزرگ‌تره رو دوست داره و میگفت میخوام باهاش عروسی کنم چه رفتاری باید باهاش داشته باشم؟

ویرایشگر
روانشناس مختاری
23 روز پیش
Reply to  نسترن

سلام به شما دوست عزیز دقت داشته باشید که فرزند شما نه در سنی هست که درک درستی از این روابط داشته باشد و نه در سنی هست که هیچ مفهومی رو از روابط عاطفی درک نکند. بهترین واکنش در این مورد خودداری کردن از برخورد تند و پرخاشگرانه اس، در عین حال نیاز هست که نوع روابط رو به کودک خودتون توضیح بدید. خیلی واضح با کودکتون صحبت کنید مثلا به کودکتون بگید من هم همسن تو بودم پسر عموم و دوست داشتم و این حس مثل دوست داشتن برادرم بود. و اینکه با نرمی باهاشون صحبت کنید و… ادامه دیدگاه »

matin
1 ماه پیش

با سلام و خسته نباشید من مادری هستم ۴۰ ساله و شاغل دارای دو فرزند یکی ۱۵ ساله و دیگری ۵ و نیم ساله که پسر کوجکم شدیدا از برادرش تاثیر میگیرید ما هر چه به او بگوییم حاضر نیست انجام دهد ولی وقتی برادرش بگوید انجام میدهد و تمامی رفتارها و افکار برادرش در او تاثیر گذاشته است . متاسفانه چون پسر بزرگم در سن بلوغ است و داری جثه درشتی است خیلی ادعای قلدری دارد و پسر کوچکترم نیز از او تبعیت میکند و مثل او قلدر و لجباز و حاضر جواب شده و خیلی پرخاشگر و شلخته… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
Reply to  matin

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این شرایط برای شما با درگیری و مشکلات زیادی روبرو شده است و در منزل بودن در این مسیر تاثیر زیاد دارد . دقت کنید که همانطور که خودتان اشاره کردید فرزند اول شما در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن یک سری مشکلات و الگوبرداری های اشتباه وجود دارد و نوجوان به دبنال استقلال بیشتری می باشد در کنار اینکه بزرگنمایی و تصمیم گیری های هیجانی در او زیاد می باشد . بهتر است در احترام در زمان مناسبی بدون حضور فرزند کوچک ترتان به او بیان کنید… ادامه دیدگاه »

رویا
1 ماه پیش

سلام به شما من و همسرم دختری ۷ ساله داریم و متوجه شدیم حدود یک سال است از فضای خالی زیر در اتاق رابطه جنسی مارا تماشا میکند در اتاق رو قفل میکردیم ولی فکر نمیکردیم ازونجا تماشا کنه یک شب شک کردیم آروم و بی سر صدا در یک حرکت سریع درو باز کردیم مچش رو گرفتیم بعد گریه کرد گفت ببخشید و گفت یکساله اینکارو میکنه اوایل براش عجیب بوده و رفته رفته لذت بخش شده و علاقه‌مند شده تماشا کنه ما دگ حواسمون هست و زیر در رو با پتو میپوشونین اما به نظر شما دخترمون تو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
Reply to  رویا

سلام به شما رویا جان قابل درک می باشد که روبرو شدن با این صحنه و اطلاعات برای شما و همسرتان فشار روحی زیادی را به همراه دارد اما دقت کنید در این مسیر بهتر بود از وارد شدن ناگهانی و شوک کردن دخترتان خوداری م می کردید تا بتوانید در یک ارتباط سازنده تر این مشکلات را برطرف کنید . با توجه به اینکه دختر شما در سن حساس کودکی قرار دارد و هنوز وارد شدن به این اطلاعات برای او مناسب نمی باشد در این مسیر برای جلوگیری از آسیب های احتمالی نیاز است که به صورت حضوری… ادامه دیدگاه »

سارا
1 ماه پیش

با سلام.دختر پنج ساله ای دارم که به دیگران خیلی سریع وابسته می شود طوری که خیلی سخت می توان از آن شخص جدایش کرد مثلا میگوید من میخواهم پیش زن عمو بمونم و دختر زن عمو بشم یا هرکدام از اقوام وآشنایان…حس میکنم رفتارهایش مناسب یک کودک دو ساله است ویا همه بچه ها بهش زور میگن و تحمل میکنه. وقتی بچه ها بهش کم محلی میکنن گریه میکنه و میگه مثلا فلان بچه باید با من بازی کنه و میره التماسش میکنه و بهش باج میده. رفتارهای بسیار ساده لوحانه دارد. مثلا وقتی بهش میگی به کسی نگو… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
Reply to  سارا

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید در این مسیر نیاز است که سبک تربیتی شما ، شرایط روحی دخترتان ، سن رشدی او و همچنین دیدگاهای مشا مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم به او کمک کنیم. در اول بهتر است از هرگونه تنبیه خوداری کنید چون تنبیه شما برای او آرامشی را که نیاز است با شما داشته باشد و اعتماد او را دچار مشکل می کند و دقت کنید که او تنها یک کودک ۵ ساله می باشد و شما بهتر است از او توقعات مناسب سن خودش را داشته… ادامه دیدگاه »

صادق
1 ماه پیش

سلام دختر هفت ساله دارم که از دوسالگی از باد به شدت می‌ترسه و گریه چنگ زدن وگوشه گیری از خونه بیرون نمیاد بازی نمیکنه کلا باد میاد پرده هارا می‌کشه وهی خیره میشه و میگه میترسم لطفا راهنمایی کنین

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
Reply to  صادق

سلام به شما دوست عزیز
فرزندتون‌در ارتباط با شما چگونه هست؟ آیا در خانه هم حالت های گوشه گیری را دارد یا فقط با افراد فامیل و غریبه اینطور هستش؟ در طول مدت ۵سالی که این مشکل را دارن آیا تا بحال به مشاوره ی کودک در جهت رفع مشکل فرزندتون مراجعه کردید یا خیر؟

1 22 23 24
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان
0 0 vote
Article Rating