مشاوره تربیت کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

45 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

5 - بهترین مشاوران کودک را چگونه بیابیم؟

آیا می دانید مرکز مشاوره ستاره ایرانیان جز مراکز برتر روانشناسی است که خدمات تخصصی در زمینه مشاوره کودک ارائه می دهد؟ با ورود به سایت مشاورانه می توانید مشاوره آنلاین کودک دریافت کنید.

871 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
مهدیه
2 روز پیش

سلام،وقت بخیر،دختر۷ساله ای دارم ک ازنظر اعتمادبه نفس،روابط اجتماعی وبرقراری ارتباط بسیار قوی هست،اما مشکلی ک هست اینه ک ایشون اصلا مسئولیت پذیرنیستن،درزمینه جمع کردن اتاق ولوازم شخصی.علاقه ای ب نقاشی یا آموزش نداره،فقط تمام روز میشینه ب تماشای تلویزیون،اگراجازه ندم میره تو اتاقش ی گوشه درازمیکشه،اماوقتی همبازی داره اینطوری نیست،اززطرفی ب عمش خیلی علاقه داره،هروقت بیام خونمون برای رفتنشون یک ماجرای مفصل داریم،خیلی ازاین رفتاراش ناراحتم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 روز پیش
پاسخ به  مهدیه

سلام به شما مهدیه جان این رفتارهایی که شما گفتید اصلا برای یک کودک ۷ ساله غیر نرمال نیست او دوست دارد کارهایی را انجام بدهد که به آن علاقه دارد مثلا ممکن است کودک شما اصلا به نقاشی علاقه نداشته باشد اما به بازی های گروهی و یا موزیک مثلا علاقه داشته باشد در این مسیر نیاز است که علایق او را بشناسید تا بتوانید در این مسیر شرایط رشدی او را ایجاد کنید . اگر میزان زیادی زمان صرف تماشای تی وی می کند خب با ایجاد فضای مناسب که به آن علاقه دارد می توانید در این… ادامه دیدگاه »

مهدیه
3 روز پیش

سلام وقت بخیر پسر بیست و دوماهه من علاقه دارد وقتی من لاک میزنم برای او هم بزنم ویا وقتی آرایش میکنم خودش لوازم آرایش رو میگیرد ومثلا صورتش رو آرایش میکند پدرش میگوید این کار او در رفتار آینده اش تاثیر میگذارد.به نظر شما من چکار باید بکنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  مهدیه

سلام به شما مهدیه جان
اینگونه رفتارها در کودکان طبیعی می باشد اما در این مسیر نیاز است که شما به ارتباط با همسرتان و پذیرش ایشان توجه کنید در کنار اینکه روابط پسرتان و همسرتان نیز از اهمیت زیادی در مسیر رشدی کودکتان برخودار می باشد او به مرور شروع به همانندسازی با پدر می کند و در این مسیر نیاز است که شما این استقلال را به او بدهید تا بتواند از شما جدا شود و شخصیت خودش را شکل بدهد و او را همانگونه که هست مورد پذیرش قرار بدهید .

shiva
4 روز پیش

سلام وقت بخیر
پسر ۱۵ ساله ای دارم که مدام بازی های رایانه ای انجام میده
بسیار پرخاشگر هست همیشه با برادراش دعوا میکنه و هرکاری میکنه انکار میکنه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 روز پیش
پاسخ به  shiva

سلام به شما شیوا جان
ببین عزیزم ممکن هست که یک سری از رفتارهای نوجوان شما بخاطر استفاده از این بازی ها باشد اما همه دلیل آن را شامل نمی شود در این مسیر نیاز است که شرایط نوجوان شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد در این مسیر بهتر است بدون سرزنش، برچسب زدن و یا توهین باهم به رواشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در این مسیر با صحبت با هردوی شما و طی شدن جلسات درمانی به او کمک کنیم تا در مسیر تعاملی بهتری بتواند احساسات و نیازهای خود را بیان کند.

علی
9 روز پیش

سلام پسرمن ۶سالشه بخوام کلی بگم سوسوله.اعتمادبه نفس نداره تنهایی هیچکاری نمیتونه انجام بده خیلی وابسته ست مخصوصابه من بابچه هامیترسه بازی کنه میبرمش پارک فقط یه گوشه میشینه نگاه میکنه یامیگه بریم خونه .میترسم تومدرسه توسری خوربشه بچه هااذیتش کنن حتی ازبچه کوچیکترازخودش هم میترسه میگم باهاش بازی کن میگه میزنم

Last edited 9 روز پیش by علی
ویرایشگر
روانشناس
9 روز پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما دوست عزیز عدم اعتماد به نفس در کودکان و عدم مهارت ارتباطی و جرات ورزی مستقیما به رفتارهای پدر و مادر با کودک و شرایط محیطی کودک بستگی داره. پدر و مادری که سلطه گر باشند و مدام به کارهای بچه ایراد بگیرن و سرزنش گری زیادی داشته باشند می تونن تاثیرات منفی زیادی رو میزان اعتماد به نفس کودک بزارن، همجنین اگر محرک های محیطی در زندگی کودک کم باشه و پدر و مادر ارتباطات اجتماعی گسترده و مطلوبی با اطرافیان نداشته باشن نیز کودک در ارتباطات اجتماعی خود دچار مشکل میشه،در مقابل پدر و مادر… ادامه دیدگاه »

علی
9 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

سلام خسته نباشی ممنون که منو راهنمایی کردین هرچی گفتین عین حقیقت بود واقعا ممنونم

Sara
18 روز پیش

سلام وقتتون بخیر من یه دختر سه سالونیمه دارم فوق العاده بمن وابستست ولجبازه…قدرت شنیدن نه رو نداره همیشه و همجامیرم میگه فقط بمن توجه کن و یه بندگریه میکنه واقعانمیدونم چکارکنم ازهرروشی استفاده کردم تنبیه مدارا هیچی جواب نمیده خ اهش میکنم یه راهکاربهم بدین

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
18 روز پیش
پاسخ به  Sara

سلام به شما سارا جان ببین عزیزم کودک شما نیاز دارد که متوجه شود که شما جز او علایق و ارتباطات دیگری هم دارید در کنار اینکه او را نیز دوست دارید و قرار نیست که دوست داشتن شما نسبت به او با توجه به دیگران و یا انجام کارهای دیگر تمام شود در این مسیر در کنار اینکه در احترام به احساسات دخترتان و با صحبت و نه تنبیه به او بیان کنید که مثلا فعلا می خواهید فیلم ببینید و یا با همسرتان صحبت کنید و… نیاز است که هویت و علایق و احساسات او را نیز محترم… ادامه دیدگاه »

fatemeh
13 روز پیش
پاسخ به  Sara

سلام وقتون بخیر، من یه پسر دارم امسال میره کلاس اول، در خارج از منزل به سختی ارتباط برقرار میکنه و نگرانم که در مدرسه مشکل براش پیش بیاد

ویرایشگر
روانشناس
13 روز پیش
پاسخ به  fatemeh

سلام به شما فاطمه عزیز اول نیاز هست که به خلق و خو و تیپ شخصیتی فرزندتون توجه کنید و ایشون رو با هیچ بچه دیگه ای مقایسه نکنید تفاوت های فردی می تونه به شما در درک افراد کمک زیادی کنه برخی از بچه ها به طور ذاتی آرام تر هستند و خیلی اجتماعی نیستند و برخی نیز برعکس هستند بنابراین سعی کنید از فرزندتون به اندازه تواناییش انتظار داشته باشید و خصوصیت ذاتیشون رو در نظر بگیرید. اما بدیهی هستش که شخصیت افراد تنها تحت تاثیر ذات و ژنتیک نیست بلکه عوامل محیطی هم می تونه روی سبک… ادامه دیدگاه »

1 13 14 15
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان
2 1 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)