مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

16 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

673 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
Helma
11 ساعت پیش

سلام دخترم۴سال ونیمه هرچی میگذره وابسته ترمیشه من حق خوابیدن ندارم حتی اگر۲نصفه شب باشه اگرچشمهاموببندم باصداکردن یاگریه کردن بیدارم میکنه،برای عصبانی کردن من شده تایک ساعت یکسره وپشت هم صدام میکنه،چه رفتاری داشته باشم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
11 ساعت پیش
پاسخ به  Helma

سلام به شما هلما جان ببین عزیز قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه می باشد اما نیاز است که شما در این مسیر دقت کنید که کودک شما به سنی رسیده اند که بتوانند در یک سری رفتارها مانند خوابیدن ، غذا خوردن ، لباس پوشیدن و بازی و… استقلال بیشتری داشته باشند و دادن این استقلال کمک زیادی می کند تا او از شما جدا شود و بتواند خود را فردی مستقل از شما بداند . سعی کنید که نه گفتن را بلد باشید مثلا اگر کودک شما می خواهد با شما… ادامه دیدگاه »

حبیبی
1 روز پیش

سلام.پسر۷ساله من ازخانم یکی از اقوام خواسته الت تناسلی شون رو بهش نشون بده.چکارباید کنم

Hossain
1 روز پیش

سلام من پسرم ۹ سالشه که متاسفانه بچه خواهرم که همسنشه در مورد مسائل زنا شویی و بچه دار شدن توضیح داده و مدام پسرم ازم سوال میکنه که… شما چطور بچه دار شدید…. چطور باید الان این پسرمو توحیح و صحبت کنم

ویرایشگر
روانشناس
1 روز پیش
پاسخ به  Hossain

سلام به شما
دقیقا می دونید که دخترخالش چه اطلاعاتی به پسرتون داده؟ یعنی درمورد روابط زناشویی پسرتون چه توضیحاتی شنیدن؟

علی
3 روز پیش

سلام
ضمن تشکر از زحمات شما و همکاران عزیزتون:
دختر من احترام پدر و مادرش رو آنطور که باید نگه نمی داره. مثلاً با پدر و مادر بلند صحبت میکنه، یا گاه موقع صحبت کردن با تلفن، تلفن را روی پدر و مادر قطع می کنه چه کاری میشه انجام داد

Last edited 3 روز پیش by علی
ویرایشگر
روانشناس
3 روز پیش
پاسخ به  علی

سلام به شما
پدر عزیز، دختر خانوم شما چند سالشونه؟ آیا از ابتدا چنین رفتارهایی داشتن؟ واکنش های شما و مادرشون در برابر رفتارهای دخترتون چطور هست؟

مامان یاسین
3 روز پیش

مامان محمدیاسین

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  مامان یاسین

سلام شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید .

کیان
3 روز پیش

سلام وقتتون بخیر.پسر ۳ ساله دارم که فوق العاده عصبی است.نه به حرف من گوش میده نه پدرش.اسباب بازیاشو میشکنه.دائم در حال جیغ زدنه به حدی که خودزنی هم میکنه.هرجا میریم میخواد بمونه و خونه آوردنش مشکله.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  کیان

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که شما نگران فرزندتان هستید اما در این مسیر نیاز است که مسیر رشدی فرزندتان ، سبک تربیتی ، شرایطی روحی کودک همه مرود ارزیابی قرار گیرد تا بتوانیم در این مسیر کمک کنیم تا کودک شما شرایط بهتری را تجربه کند و بتواند احساسات و نیازهای خود را بهتر بیان کند . در این مسیر بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم به صورت دقیق هم با شما و هم کودکتان صحبت کنیم و شرایط او را بررسی کنیم تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک… ادامه دیدگاه »

سارا
4 روز پیش

سلام پسرمن سه سال و سه ماه دارد تقریبا ۲ هفته هست که پرخاشگر شده و رفتارخوبی با دیگران بغیراز من و پدرش نداره. دلیلش رو نمیدانم.البته من شاغل هستم و ساعاتی رو بامادرم میبود و الان اصلا دوست نداره ازم جدا بشه.ولی مادرم نهایت مهربانی و دقت رو نسبت به پسرم داره.
مورد بعدی دراین دوهفته متوجه شدم خیلی نسبت به نواحی خصوصی بدن خودش و دیگران کنجکاو هست و مدام به خودش دست میزنه.حتی به مادربزرگش گفته جای خصوصی منو بوس کن
خیلی درماندم نمیدونم چیکارکنم

ویرایشگر
روانشناس
4 روز پیش
پاسخ به  سارا

سلام به شما عزیزم تغییر ناگهانی رفتار حتما علتی دارد و نیاز هست که سعی کنید به این علت پی ببرید. بسیار مراقب رفتارتون باشید سعی کنید به فرزندتون آرامش بدین و سعی کنید بهش بفهمونید که در هر شرایطی دوستش دارید و کنارش هستید و دوست دارید اگر چیزی اذیتش کرده و یا کسی باعث ناراحتیش شده به شما بگه” با تکرار مداوم این حرف شما حس اطمینان و امنیت رو در پسرتون ایجاد میکنید و باعث میشید که اگر عاملی باعث اذیت و آزارش شده با شما درمیون بزاره. البته دقت کنید که شما در این مسیر به… ادامه دیدگاه »

سپیده
5 روز پیش

سلام وقت بخیر . پسر من ۲ سال و یک ماهه هستش. از لحاظ گفتاری نسبت به همسناش عقبتره . الان کلمه میگه . مثلا بابا،آب ، بریم بیاییم کفش و کلید وماشین و .. ولی مامان نمیگه به مامان هم میگه بابا. و بعضی از کلمات رو نصفه میگه مثلا به ماشین میگه ما به دستمال میگه مال . به اسمش کاملا واکنش نشون میده و تمام کارایی که بهش میگم رو انجام میده . سوالم اینه که من باید برای گفتارش کاری بکنم یا اینکه مشکلی نداره؟ توی خونه هم دائم براش حرف میزنم. واینم بگم که پازل… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 روز پیش
پاسخ به  سپیده

سلام به شما سپیده جان در این مسیر با توجه به اینکه هنوز تلفظ و جمله های دو و سه کلمه ای برای کودک شما فضای بیانش ایجاد نشده است بهتر است از وارد کردن هرگونه زبان دیگری به حافظه و سطح یادگیری او خوداری کنید و حتی همین حرف انگلیسی را نیز جمع کنید تا زمانی که کودک شما بتواند زبان فارسی را صحبت کند . در این مسیر نیاز است که محرکه های محیطی را افزایش بدهید و سعی کنید که با او بیشتر صحبت کنید ، سی دی های شعر برای او بگذارید ، اسم کلمات را… ادامه دیدگاه »

مارال
6 روز پیش

سلام. وقت بخیر دختر ۱۵ ماهه‌ام از وقتی میخواست چهار دست و پا کنه چون به شکم می‌خوابید و برای این کار تلاش می‌کرد ناخواسته اندام جنسیش با سطح زمین تماس داشت و الان که حتی راه میره باز هم خیلی وقت‌ها خصوصا زمان هایی که درد دندون داره به شکم میخوابه و خودش رو به زمین می‌ماله پاهاش رو هم حرکت میده توی هوا. میخواستم بدونم ایا این مشکل جنسیه یا صرفا یک حرکت آرامش بخش برای کودکانه و رایجه بینشون؟ خیلی نگرانم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

علی
7 روز پیش

سلام
نمی دونم چرا سوالاتی که ارسال می کنم روز بعد تا سوال جدیدی ارسال نکنم نه سوالم را می تونم ببینم و نه جوابش را

Last edited 7 روز پیش by علی
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
7 روز پیش
پاسخ به  علی

سوال شما با ذکر سنتون می تونید در همین قسم سوال خودتونو ارسال کنید

علی رنجبر
9 روز پیش

برای پیشگیری از اختلالان جنسی در کودکان(دختران) چه راه کار جزوه یا کتابی برای مطالعه وجود دارد؟

Last edited 9 روز پیش by علی رنجبر
علي
8 روز پیش

ببخشید لمس اتفاقی باسن هم شامل اندام جنسی هست

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
7 روز پیش
پاسخ به  علي

بله

۰۰۰۰
9 روز پیش

سلام پسر ۵ساله ام با بچه کوچک تر از خودش حرکات جنسی داشتند چه کنم خیلی عصبیه پرخاشگره تو رو خدا راهنماییم کنید دیگه نمیتونم کنترولش کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 روز پیش
پاسخ به  ۰۰۰۰

دوست عزیز پاسخ شما در همین لینک ارسال شده است .

۰۰۰۰
9 روز پیش

سلام پسر ۵ ساله ام دیشب با پسر کوچکتر از خودش رفتار های جنسی کرده بود چه کنم از خجالت دارم میمیرم ابروم برفت تو جمع چطور باهاش رفتار کنم خیلی عصبیه پرخاشگره تو رو خدا اصلا نمیتونم کنترولش کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 روز پیش
پاسخ به  ۰۰۰۰

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که از شرایط ایجاد شده شما ناراحت و نگران هستید اما دقت کنید که شما دارید در مورد یک کودک۵ ساله صحبت می کنید این رفتارهای که به نظر شما جنسی می اید برای کودک در این سن معنای جنسی ندارد و بیشتر یا تکرار رفتار یک بزرگسال می باشد و ممکن است رابطه جنسی شما و یا فرد دیگری را دیده باشد و یا اینکه می خواهد با لمس اندام های جنسی خود و یا کودک دیگر به کنجکاوی های جنسی خود پاسخ بدهد . گاهی کودکان با لمس اندام های… ادامه دیدگاه »

ماشیکا
10 روز پیش

سلام.وقتتون به خیر می خواستم بدونم آیا خوابیدن کودک در خانه ی اقوام کار درستی هست؟ پسر من ۷سالش هست، بچه که بود بعضی شبها خانه مادربزرگش میخوابید ولی الان چند سال هست به هیچ وجه حاضر نیست جایی بخوابه. امشب عمه ی پسرم ترغیبش کرد که بره خونشون بخوابه. من واقعا نمی‌دونم باید اجازه بدم یا نه؟اگر فرض کنیم که هیچ مشکلی برای بچه ی من به وجود نمیاد و همه چیز خوب هست(عمش از همه نظر بهش میرسه فقط پسر من ۷ سالش هست و اون دو تا دختر ۷و۱۰ ساله داره که سه تایی خیلی با هم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
10 روز پیش
پاسخ به  ماشیکا

سلام به شما دوست عزیز بهتر هستش که این اتفاق نیفته و تمام تلاشتون این باشه که فرزند شما برای خواب در منزل خودتون باشن و اگر بچه ها بهانه می گیرن و دوست دارن که مدت بیشتری رو کنار هم باشن بهتر هست که خودتون هم در اون محل حضور داشته باشید. ۱٫ بچه ها در مورد بازی با هم سالان خود معمولا سیری ناپذیرند و اگر این اتفاق بیفته ممکن هستش که به دلیل اینکه نمی تونن از بازی کردن دست بکشن این براشون یه عادت رفتاری بشه و هر زمان که در هر جمع یا مهمانی باشید… ادامه دیدگاه »

س.
13 روز پیش

سلام. پسری ۷ ساله دارم که موقعه بازی با دختر خالش پا یا دست به الت تناسلی دختر خالش میزنه هر چه هم تنبیه میشه دست از این کارش برنمی داره. وقتی به مهمونی میریم دائماً باید حواسم بهش باشه تا ابرومو نبره. نمیدونم چکار کنم هر چی با زبان بی زبانی براش توضیح میدم که نباید به جای خصوصی دیگران دست زد فایده نداره، شاید به بدترین شکل کتک خورده، دیگه جرات ندارم جایی ببرمش، واقعا نگرانم

Last edited 13 روز پیش by س.
ساناز
12 روز پیش

یعنی الان من کاری باهاش نداشته باشم خودش بزرگ بشه یادش میره؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
12 روز پیش
پاسخ به  ساناز

توضیح داده شد که تنبیه هات بدنی نه تنها به او کمک نمی کند و حتی می تواند مشکلات بیشتری را نیز برای او ایجاد کند در این مسیر بهتر است برای بررسی شرایط کودکتان و آموزش های لازم در جهت حریم های خصوصی به صورت حضوری او را به روانشناس بالینی کودکان ارجاع بدهید تا بتوانیم به کودک شما در این مسیر کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کند . دقت کنید که این رفتارها در کودکان با معنای جنسی که در ذهن بزرگسال وجود دارد تفاوت زیادی دارد و نباید شما با ذهن خودتان به رفتارهای کودکتان… ادامه دیدگاه »

ساناز
5 روز پیش

تو خونه ی خودمون خوبه تا میریم جایی شروع میکنه. تا میام ی کم دوسش داشته باشم ی کاری میکنه باعث میشه باهاش قهر کنم و کاری باهاش نداشته باشم دیگه دیونه شدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 روز پیش
پاسخ به  ساناز

ببین ساناز جان با توجه به اینکه شما نیز بیان می کنید خشم و ناراحتی زیادی از او دارید و ارتباط بین شما و فرزندتان نیز مختل شده است در این مسیر نیاز است که فرزندتان به صورت حضوری به روانشناس ارجاع داده شود تا بتوانیم با خود او صحبت کنیم و بررسی کنیم که این سبک رفتاری برای او چه معنایی دارد و آموزش های لازم در این مسیر به او داده شود و همچنین سبک تربیتی و واکنش های شما نیز مورد ارزیابی قرار گیرد و بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم. سعی کنید که از… ادامه دیدگاه »

ساناز
3 روز پیش

من بارها و بارها براش توضیح دادم با زبان خوش با مهربانی هر چی فکر کنید میگه عادت کردم، تا از خونه پاشو میزاره بیرون مثه اینکه ازقفس ازاد میشه نه گوشش می‌شنوه نه حرکاتش دسته خودشه. کجا ببرمش برا مشاوره؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 روز پیش
پاسخ به  ساناز

ببین ساناز جان در منزل بله این رفتار را ندارد چون اطمینان دارد که حتما تنبیه خواهد شد در کنار اینکه فرد دیگری به نظر می رسد جز شما وجود ندارد وقتی شما او را به این شدت برای دست زدن به فرد دیگری منع می کنید به خودتان که دست بزند حتما شدت بیشتری دارد و کودک شما این را متوجه می شود به همین دلیل این رفتارها را در بیرون از منزل بیشتر متوجه می شوید . در این مسیر نیاز است که کودک خود را به روان درمانگر تحلیلی کودک ارجاع بدهید . درمسیر می توانید با… ادامه دیدگاه »

س.
12 روز پیش

خوب الان من چکار کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
12 روز پیش
پاسخ به  س.

توضیح داده شد که تنبیه هات بدنی نه تنها به او کمک نمی کند و حتی می تواند مشکلات بیشتری را نیز برای او ایجاد کند در این مسیر بهتر است برای بررسی شرایط کودکتان و آموزش های لازم در جهت حریم های خصوصی به صورت حضوری او را به روانشناس بالینی کودکان ارجاع بدهید تا بتوانیم به کودک شما در این مسیر کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کند . دقت کنید که این رفتارها در کودکان با معنای جنسی که در ذهن بزرگسال وجود دارد تفاوت زیادی دارد و نباید شما با ذهن خودتان به رفتارهای کودکتان… ادامه دیدگاه »

فاطمه
13 روز پیش

سلام. وقتتون بخیر پسرم کلاس اوله و بعضی وقتا موقع نوشتن تکالیفش بی دقتی میکنه و نقطه های حروف رو یا جا میندازه یا جابجا میزاره. امروز آزمون داشت و خیلی کند مینوشت و بی حوصله بود، منم بخاطر همین بهش گفتم بیا باهم یه برنامه ی جدید درست کنیم و از فردا طبق اون پیش بریم و قبول کردو کلی خوشحال شد. بعداز ظهرم برای انجام تکالیفش سعی میکرد از انجامش شانه خالی کنه و در آخر حالت غرولند گفت چیه همش درس درس. منم حسابی در طی روز عصبی شده بودم و منتظر انفجار بودم، خیلی سرش داد… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
13 روز پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام‌ به شما فاطمه عزیز دقت کنید که کلاس اول میتونه برای بچه ها دوره سختی باشه علی الخصوص با توجه‌ به شرایط فعلی که بچه ها امکان ارتباط رو در رو با معلم‌و همینطور همکلاسی ها رو ندارن و بروز چنین رفتارهایی در پسر شما کاملا طبیعیه، بنابراین بسیار دقت کنید که فرزندتون رو از درس دلزده نکنید و با صبوری و برخورد درست فرزندتون رو تشویق به انجام دادن تکالیفش کنید. اگر که فرزندتون کلمات رو جا میندازن سعی کنید خودتون روی برگه جداگانه کلمه رو بنویسید و ازش بخواین که مجددا مثل شما تکرار کنه. فرزند شما… ادامه دیدگاه »

فاطمه
7 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ممنون از پاسخگویی شما🌹 من هم برای انگیزه از اول سال تحصیلی هر دو صفحه یکبار توی دفتر مشقش شکلک مربوط به حرفی که یاد گرفته رو میکشم و هروقت یک حرفی رو زیبا و درست مینویسه حتی اگه بقیه ی صفحه تمیز نباشه میگم به به چقدر ه چسبان رو زیبا نوشتی اصلا دیدم کیف کردم، و الان یک هفته س به دست خطش توجه میکنه و خیلی خوانا و زیبا مینویسه. ولی همچنان تو نظم مشکل داریم و چون طبقه ی پایینمون جاریم و مادرشوهرم زندگی میکنن تا صدایی از پایین میشنون خیلی تلاش میکنن که اجازه بدم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس
7 روز پیش
پاسخ به  فاطمه

سعی کنید در کمال احترام با مادر همسرتون صحبت کنید و براشون این صحبت ها و خواسته هاتون رو توضیح بدین و ضمن تاکید بر محبت ایشون و قدردانی از مهربونی هاشون ازشون درخواست کنید که اجازه بدن طبق اصولتون پیش برید تا پسرتون نظم رو یاد بگیره. مثلا به مادر شوهرتون بگید گه من میدونم چقدر نوتونو دوست دارید و از مهربونیتون این کارارو می کنید شما مادر بزرگید مادر بزرگها همیشه محبتشون به نوه هاشون زیاده شمام که مهربونیتون و محبتتون نسبت به نوه هاتون قابل انکار نیست من خیلی خوشحالم که پسرم مادر بزرگ به این خوبی… ادامه دیدگاه »

فاطمه
5 روز پیش
پاسخ به  روانشناس

ممنونم از راهنمایی شما. خدا نگهدارتون باشه ان شاالله

سکینه وحدانی
14 روز پیش

سلام پسرم ۷ سالشه با این وضع کرونا با پدرش هر چی تلاش میکنیم یا تکالیف انجام نمیده یا اصلا دقت نمیکنه چیزی یادنمیگیره کارمون شده همش دعوا
میخوام طوری باهاش رفتار کنم که از الان از دسته مون فراری نشه ،خوب تربیت شه ،کمک میکنین🙏

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
14 روز پیش

سلام به شما سکینه جان ببین عزیزم با توجه به توضیحات شما کودکتان در اول ابتدایی قرار دارد و او بخاطر شرایط کرونا شاید نتواند ارتباط موثری با این فضا ایجاد کند به همین دلیل ممکن است تمرکز کمتری داشته باشد اما در این مسیر دعوا ، تنبیه و یا سرزنش و مقایسه کردن هیچ کدام به او کمکی نمی کند و حتی می تواند مشکلات بیشتری را نیز ایجاد کند و درس خواندن را با تجربه احساسات ناخوشایند همراه کند که علاقه او را به درس کاهش بدهد . بهتر است سعی کنید که با تشویق و برنامه ریزی… ادامه دیدگاه »

1 9 10 11
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان
0 0 رای
Article Rating