مشاوره تربیت کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

آخرین دیدگاه و 149 دیدگاه دیگر نیاز به تایید دارند.
4.1 19 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

5 - بهترین مشاوران کودک را چگونه بیابیم؟

آیا می دانید مرکز مشاوره ستاره ایرانیان جز مراکز برتر روانشناسی است که خدمات تخصصی در زمینه مشاوره کودک ارائه می دهد؟ با ورود به سایت مشاورانه می توانید مشاوره آنلاین کودک دریافت کنید.

1.1K Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
Samiiii
6 ساعت پیش
منتظر تایید مدیر سایت

دخترم ۹ سالشه ولی اخلاقاش عجیبه

ما کلا تو خونه با صدای بلند حرف میزنیم ولی دخترم به شدت وقتی یکی دعواش میکنه با صدای بلند میترسه میره تو اتاق زیر پتو

صدای بلندی داره ولی تو جمع یا مدرسه اروم حرف میزنه ، بهش که میگم میگه میترسم اشتباه بگم یا میگه میترسم دعوام کنن

یا یه مورد دیگش این که مثلا دندونش درد میگیره درد و میریزه تو خودش نه گریه ای نه چیزی ، مظلوم میشه

Last edited 6 ساعت پیش by Samiiii
Samira
3 روز پیش

سلام خسته نباشید . من یک دختر ۶ ساله دارم امسال کلاس اول هست . دو سه روز پیش منو پدرش داخل اتاق حالت معاشقه داشتیم می‌خواستیم بریم مهمونی و درحال عوض کردن لباس بودیم که هم دیگه رو میبوسیدیم و … پدر حد سه‌چهار دقیقه . دخترم داخل سالن بود و کارتن تماشا میکرد . امروز همسرم از کار اومد داخل اتاق لباس عوض میکرد که دیدم دخترم از جای کلید داره داخل اتاق رو نگاه می‌کنه . سریع دستش رو گرفتم و باهاش صحبت کردم گفتم مامان بابایی رو هم داخل اتاق دیدی چیکار میکردیم ترسیده بود چیزی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
2 روز پیش
پاسخ به  Samira

سلام به شما سمیرا جان ناراحتی و نگرانی شما قابل احترام است اما در اینگونه مواقع بهتر است که از واکنش های تند خوداری کنید و از دخترتان سوال کنید که دارد چیکار می کند و اجازه بدهید او بدون ترس در مورد افکار و احساسات و حتی سوالاتی که در ذهن ایجاد شده است سوال و صحبت کند در این حالت شما نیز فرصت دارید به او اطلاعات متناسب با شرایط سنیش را بدهید. بهتر است به او بیان کنید که زمانی که فردی لباس عوض می کند یک حریم خصوصی دارد و ما اجازه نداریم که یواشکی به… ادامه دیدگاه »

ملیسا
3 روز پیش

سلام من مربی پیش دبستان هستم یک شاگرد دختر دارم در کلاس سکوت مطلق داره یک کلام صحبت نکرده ولی در خانه با افراد خانواده مشکلی ندارد میخواستم ی راه حل بهم بگید تا بتونم این مشکل دانش آموزم برطرف کنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
3 روز پیش
پاسخ به  ملیسا

سلام به شما ملیسا جان
اینکه شما سعی دارید ارتباط بهتری را بسازید قابل احترام است اما در اول نیاز است که برای بررسی این مشکل از والدین او بخواهید که شرایط مراجعه به روانشناس را برای او ایجاد کنند تا زمانی که دانیم در روان او جه یزی تجربه می شود هر دیدگاهی تنها یک حدس و احتمال است در کنار اینکه ممکن است با واکنش بیشتر او همراه شود.
بهتر است از هر گونه تنبیه خوداری کنید و سعی کنید که مانند دیگر دانش آموزان خود با او برخورد کنید اما از هرگونه اجبار و سرزنش خوداری کنید.

محمد
4 روز پیش

سلام پسرم رفته کلاس اول تو کلاس معلمش میگه نه به حرف من گوش میده هرچی صداش میزنم همش هم بچه های کلاس اذیت میکنه در صورتی که تو خونه اذیت نمیکنه تک فرزند وقتی هم بهش میگم چرا این کار کردی معذرت خواهی میکنه ولی فردا تکرار میکنه چکار کنم معلمش خیلی از دستش اعصبانی

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 روز پیش
پاسخ به  محمد

سلام به شما اقا محمد نگرانی شما برای فرزندتان قابل احترام می باشد اما خب اگر فرزند شما در زمان های دیگر جز مدرسه ارتباط خوبی با همسالان و شما و اطرافیان دارد خب حتما در محیط مدرسه چیزی را تجربه می کند که سعی می کند از این طریق به آن پاسخ بدهد بهتر است از هرگونه سرزش کردن او خوداری کنید و اجازه بدهید او در مورد احساساتش به مدرسه و معلم و همکلاسی هایش صحبت کند بدون اینکه نگران از دست دادن شما و یا تنبیه شدن باشد . در صورت ادامه این شرایط بهتر است هرچه… ادامه دیدگاه »

آوا سادات
12 روز پیش

سلام . خسته نباشید .پسر من موقع مدرسه رفتن بهانه میاره که دلم درد میکنه و موقع رفتن به مدرسه همش استرس داره و گریه میکنه . چه کاری باید انجام بدم ؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
12 روز پیش
پاسخ به  آوا سادات

سلام به شما آوا جان
ببین عزیزم این مواردی که فرزند شما بیان میکنید حتی درد های جسمی که او بیان می کند نشان از اضطراب می باشد و خب نیاز است که این اضطراب درمان شود تا او بتواند در شرایط بهتری مسیر رشدی خودش را دنبال کند چون در هرصورت این موضوع مهمی می باشد و نمی توان با نادیده گرفتن آن پیش رفت.
سعی کنید از تنبیه و سرزنش خوداری کنید و برای او شرایط مراجعه به روانشناس را ایجاد کنید.

1 18 19 20
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان