مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

418
دیدگاه بگذارید

161 رشته نظرات
257 پاسخ ها به رشته نظرات
20 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
150 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
SOHEYLA

کودک ۷ ساله که ۱۶ روزه مادرشو از دست داده و فعلا پر از توجه هست و گریه نمی کنه و مدام بهونه میگیره و عکس العملش قهر زیاد و بیخوابی هست که تا صبح توی خواب مدام بی تابی میکنه و مرگ مادرشو بهش گفتیم ولی نه تشیع رو دیده نه گریه زاری زیاد از اطرافیان درسش هم فوق العاده بوده که به خاطر شرایط الان مامانش باهاش کار می کرده که الان کلا درس و گذاشته کنار و هر وقت اسم درس میاد گریه زاری می کنه و چون پایه اول هست خیلی نگرانشیم ممنون میشم راهنماییم کنید… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز نگرانی همه شما برای او قابل درک می باشد اما دقت کنید که به نظر می رسد این کودک از روبرو شدن با واقعیت از دست دادن فرار می کند و به همین دلیل با رفتارهای دیگری چون قهر و بیخوابی و… شما واکنش های او را مشاهده می کنید . بهتر است به صورت حضوری برای بررسی شرایط روحی او به روانشناس بالینی کودک مراجعه داشته باشید تا بتوانیم با خود کودک صحبت کنیم و دیدگاها و احساسات او را در مورد مرگ مورد بررسی قرار بدهیم و به او کمک کنیم تا مرحله… ادامه دیدگاه »

mdands

سلام مجدد برادر من که ۴ سالش هست دائم کار بد میکند نه من نه پدرم ونه مادرم وقت نمی کنیم با او بازی کنیم من خیلی دوست دارم اما وسوسه می شوم به بازی یا گشت و گذار در گوشی و برخی از اوقات هم درس و مدرسه نمی گذارد پدر و مادر من روش صحیح بر خورد با کودک را همان طور که شما قبلا گفتید نمی دانند و من تصمیم گرفتم که این کار را بکنم و برادرم را اصلاح کنم دیگه فکر کردم همه مشکلاتمو بریزم و بگم اگر خیلی جوابش شخصی میشه واینا به نشانی… ادامه دیدگاه »

mostafa

سلام وقت بخیر،فرزندپسری دارم که خیلی جنبوجوش داره وهمیشه حواس پرت هست والان یک سال میخوایم یادش بدیم که به دستشویی دارم یادنگرفته ممنون میشم راهنماییم کنین،۳سالش

مشاور

سلام به شما دوست عزیز در این مورد اطاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ فرزند شما چند سال دارید؟ ۲٫ از چه روشی برای اموزش استفاده کرده اید؟ ۳٫ منظور شما از پر جنب و جوش بودن چه میزان تحرک می باشد و می تواند برنامه تی وی و یا یک شعر و.. را بدون بلند شدن و یا بالا و پایین پریدن و… تماشا کند؟ ۴٫ رشد زبانی او نرمال می باشد؟ ۵٫ واکنش شما ها در مقابل رفتارهای او چگونه می باشد؟ ۶٫ میزان تمرکز او را برای یادگیری و اموزش… ادامه دیدگاه »

سلام و درود به سشما مشاور عزیز وگرامی : من یسر ۱۳ ساله ام . مادرم کلا از وقتی بچه بودم با من بد رفتاری می کرد حتی حتی وحتی سریه چیز کوچیک مثلا اینکه کی در خامه رو باز کرده برادر کوچیکم که ۴سالشه بهش میگه بیا مامان بیا ببین اینو درست کردم میگه : من کار دارم بابا اه بعد برادرم که تو ذوق و شوقش زده شده عصبانی میشه و جیغ وداد میکنه اونم بد رفتاری باهاش میکنه نمی دونم همش تو فکر و خیاله چکار می کنه که هر چی میگیم درست نمی شنوه من به… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست که این سبک رفتاری برای شما می تواند فشار روحی زیادی را به همراه بیاورد اما دقت کنید که خودکشی راحل هیچ موضوعی نمی باشد و در این مسیر بهتر است در نامه و یا در زمان مناسبی که پدر و مادرتان حضور دارند در مورد احساساتی که تجربه می کنید با آنها صحبت کنید و یا در صورت امکان به روانشناس مراجعه حضوری و یا تلفنی کنید تا ایشان با خانوادیتان نیز صحبت کنند تا این مشکات در مسیر بهتری بررسی و بر طرف شود . در صورتی که هیچ یک… ادامه دیدگاه »

amir

سلام وقت بخیر
بنده پسری دارم حدود یازده ساله که چندسال پیش فیلم ترسناک آنابل رو دید و هنوز بعد ازگذشت چندسال همیشه در فکر آنابله ،شبها توی اتاقش نمیتونه بخوابه میگه همش فکر میکنم زیر تختمه و … خلاصه تنها نمیتونه بخوابه واگه با زور هم بگیم باید توی اتاقت بخوابی نصفه شب با ترس میاد اتاق ما واقعا موندیم چکار کنیم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

مشاور

سلام به شما دوست عزیز با توجه به اینکه این ترس مدت زمان زیادی با پسر شما همراه می باشد و بر عملکرد خواب و روابط او می تواند تاثیر بگذارد بهتر است برای بررسی این ترس ها به صورت حضوری او را به روانشناس بالینی کودک ارجاع بدهید تا در این مسیر به بهبود عملکردها و احساساتی که او تجربه می کند کمک شود . دقت کنید که بهتر است فیلم ها بر اساس شرایط سنی کودکتان انتخاب شوند چون اینگونه فیلم ها در سنین کودکی که با خیالپردازی زیاد همراه می باشد و تفاوت بین دنیای واقعی و… ادامه دیدگاه »

amir

سپاس از پاسخگویی تون

نرگس

با عرض سلام من دختر سه سال و هفت ماه دارم خیلی خجالتی هرجا ک میریم با کسی اصلا حرف نمیزنه حتی با بچه های دیگه کم بازی میکنه فقط با دختردایی و دختر عمش بازی میکنه ولی تو خونه زیاد حرف میزنه واینکه به خودم خیلی وابستس حتی پیش پدرش کم میره پدرش خیلی ناراحت میشه خیلی هم ترسو هست هرچیزی ک میخواد با گریه میگه دیگه کلافم کرده ب نظرتون چ راه حلی هست

نرگس

چرا اینقد دیر جواب میدین

مشاور

سلام در ساعتی غیر از کار مشاوران سوال ارسال شود نیاز به صبر بیشتری دارد

مشاور

سلام به شما دوست عزیز با توجه به شرایط سنی دخترتان که در آن روابط اجتماعی و بازی با همسالان از اهمیت برخوردار می باشد در این مسیر نیاز است که با بازی و نقاشی و … این میزان وابستگی و دلیل رفتارهای کناره گیر و ترس او بررسی شود تا بتوان جواب درستی داد دلیل ترس و وابستگی می تواند متفاوت باشد که می تواند باعث اطمینان کمتر در کودکان و کناره گیری از دیگران شود و نمی توان برای همه آنها یک دلیل را عنوان کرد پس بهتر است در این مسیر به صورت حضوری کودکتان را به… ادامه دیدگاه »

فاطمه

سلام، من یه پسر پنج و نیم ساله دارم که متوجه شدم وقتی میره دستشویی و میاد بیرون با اینکه دست هاشو با مایع میشوره ولی دستهاش بازم بوی بد میده اجازه هم نمیده هیچوقت من برم دستشویی تا ببینم چیکار میکنه تا اینکه دیشب باهاش صحبت کردم بعد با گریه و ناراحتی گفت وقتی میرم دستشویی نمیتونم دستشویی کنم با دستم این کار رو انجام میدم خیلی باهاش صحبت کردم که دیگه این‌ کار رو انجام نده وگرنه مریض میشه و کار خطرناکیه و مجبور میشم ببرمش دکتر. متاسفانه امروز هم این کار رو انجام داده نمیدونم چجوری باید… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد دقت کنید که بهتر است سعی کنید از سرزنش کردن او خوداری کنید و سعی کنید که در مورد مسیر مدفوع و خروج این موضوع با او صحبت کنید و سعی کنید این مسیر را برای او توضیح بدهید و اجازه بدهید او نظر و دیدگاه خودش را بیان کند .
در کنار اینکه بهتر است مشکلات یبوست نیز در او بررسی شود تا اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد برطرف شود تا او بتواند با مشکلاتی که در این زمینه دارد دیگر روبرو نشود و بتواند مسیر بهتری را طی کند .

Sepide

با سلام آیا میتوان آثار و آسیب های ناشی از تجربه کودک آزاری جنسی را در بزرگسالی با مشاوره و درمان به صفر رساند؟ به طوری که به حالت کاملا عادی برگردند و زندگی شون مثل بقیه مردم بشه؟ و اینکه بهترین کاری که خود شخص میتونه انجام بده برای برطرف کردن این آسیب های روحی چی هست؟ با توجه به اینکه هر روز هم با هم برخورد دارند. خیلی ممنونم.

مشاور

سلام به شما دوست عزیز در این مسیر بهتر است با توجه به آسیب های زیادی که می تواند تجاوز بر روند شرایط روحی و تصمیم گیری های فردی داشته باشد فرد وارد پروسه روان درمانی شود تا بتواند احساساتی را که تجربه کرده است را در مسیر بهتری مورد بررسی قرار بدهد در کنار اینکه بهتر است تاثیرات این اتفاق بر مسیر زندگی فردی نیز بررسی شود تا فرد بتواند در این مسیر در کنار همدردی که احساس می کند در مسیر درمان برای شرایط روحی خود نیز پیش برود . افراد در این موقعیت ها احساسات متفاوتی را… ادامه دیدگاه »

اسماعیل

با سلام و وقت بخیر. من دو دختر ۸ و ۴ ساله دارم. تا الان چند بار خواستیم محل خواب بچه ها رو از خودمون جدا کنیم. اما هر بار یه شرایطی پیش میومد که موضوع منتفی میشد. الان حدود سه ۴ ماهی میشه که تقریبا اکثر شبها جدا میخوابن. اما حدود ۱۰ روزی هست که دختر بزرگم شبها اصلا دوست نداره بخوابه. ساعت ۲ و ۳ شب هم که میشه میگیم وقت خوابه گریه میکنه و میگه نخوابیم و فیلم ببینیم و خوراکی بخوریم و از این حرفا. وقتی هم که ما چراغهارو خاموش میکنیم پا میشه راه میره… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز اینکه شما تا این سن دختران خود را کنار خودتان خوابانده اید اشتباه بوده است و در کنار امکان وابستگی به دلیل روابط جنسی می تواند آسیب زا باشد بهتر است در احترام به او بیان کنید که نیاز است او از اتاق خودش استفاده کند به او بیان کنید که دوستش دارید و همچنین سعی کنید که مراقب روابط جنسی خودتان باشید و از اینکه جلوی دخترتان با همسرتان بحث کنید خوداری کنید و همچنین در طول روز توجه لازم را به او داشته باشید و در کنار ان سعی کنید که انتخا برای… ادامه دیدگاه »

سحر

ببخشید سوال دیگه ای که دارم همین دخترم نسبت به خواهرش که دو سال بزرگتره خیلی شلوغه وزن بازی های پسرونه علاقه داره می‌تونه نشانه بیش فعالی داشته باشه

مشاور

این رفتار به تنهایی نمی تواند نشان دهنده بیش فعالی باشد اما اینکه بیان می کنید به بازی های پسرانه علاقه دارد و اگر همراه با رفتارهای پسرانه نیز باشد موضوعی می باشد که نیاز است با بررسی حضوری رفتار و احساساتی که او تجربه می کند در مورد آن نظری بیان کرد دقت کنید که نمی توان تنها بر مبنای یک رفتار تشخیص گذاری کرد و نیاز است مجوعه رفتارهایی برای تشخیص گذاری وجود داشته باشد .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

سحر

خیلی ممنونم از شما

سحر

سلام دختری پنج سال ه دارم که مدتیه وقت تنهایی دستش مدام تو شلوارش می‌بره چند بار بهش تذکر دادم اما ادامه میده نمی‌دونم چه کنم

مشاور

سلام به شما دوست عزیز این می تواند به دلیل عفونت و دیگر مشکلات جسمی چون خارش و.. ایجاد شود و با تکرار برای دختر شما همراه با لذتی باشد که آن را تکرار می کند در اول بهتر است از نظر جسمی بررسی کنید مه مشکلی وجود نداشته باشد و در کنار ان بهتر است شرایط را محیا کنید که او بتواند سرگرمی بیشتری به داشته باشد سرگرمی هایی که برای او لذت بخش باشد و در کنار ان کم کم اندامهای خصوصی را به اموزش بدهد بهتر است برخورد تند همراه با تنبیه نداشته باشید که او را… ادامه دیدگاه »

solmaz

با سلام و احترام ممنون ا زراهنماییهاتون. مادری ۳۳ ساله هستم و یه پسر ۲۲ ماهه دارم. از ابتدای تولدش حتی یک شب نشده که راحت بخوابه. هم شیر مادر میخوره هم شیر خشک. در طول شب چند بار برای خوردن شیر بیدار میشه. به حدی که من رو عصبانی میکنه به طوریکه سرش غر میزنم عصبانی میشم واقعا و . الان میخوام از شیر بگیرمش فعلا شیر مادر. چطور اینکار رو انجام بدم؟ زمان مناسبیه؟ ایا رفتار تقریبا خشن من روش تاثیری داره؟ الان حدود ۸-۹ ماهه وقتی که شبها بهم میچسبه و بد میخوابه بدون اختیار عصبانی میشم.… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز این مسیر می تواند برای شما و او با فشار روحی همراه باشد اما دقت کنید که عصبانیت و یا پرخاش شما کمکی به او در این مسیر نمی کند و بهتر است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و سعی کنید که برای گرفتن او از شیر از زمان داشته باشید و ناکهان شیر او را قطع نکنید میزان شیر دریافتی خودتان را کاهش بدهید و غذا و شیر پاستوریزه را جایگزین ان کنید و سعی کنید که شیر خودتان و شیر خشک را با هم کاهش بدهید و در کنار ان به… ادامه دیدگاه »

اسما

سلام خسته نباشید دختر دو سال و پنج ماهه دارم که حدود سه هفته ای هست چون ادرار خودشو نگه میداشت گفتم از پوشک بگیرمش ولی هر کاری میکنم راضی نمیشه توی دستشویی یا روی لگن خودشو تخلیه کنه و با گریه فرار میکنه و اینقدر خودشو نگه میداره که بالاخره خودشو خیس میکنه. نمیدونم چیکار کنم حتی یه بار هم توی دستشویی کاری نکرده و اینقدر خودشو نگه میداره که فقط روزی دوبار جیش میکنه میشه راهنماییم کنید؟حتی از ترس اینکه وقتی بره حموم ادرارش میریزه دیگه حموم هم نمیاد

ملینا

سلام من یه دختر کلاس نهم هستم و برای سال دیگ انتخاب رشته باید بکنم من عاشق بازیگریم ولی خانوادم کاملا با این رشته و شغل مخالفن و کلا با هرکاری از این قبیل مثلا من میخواستم ولاگ(درواقع میشه گفت از کارایی که توی روز انجام میدم فیلم درست بکنم) درست کنم و توی تیک تاک(یه برنامه که میشه هرجور فیلمی توش درست کرد)بزارم و بعد از مشورت باهاوش گفتن نه و یه دختر باید شخصیت خودشو حفظ بکنه اخه کی با ولاگ درست کردن شخصیتش خراب شده و یا اینکه همش میگن دختر باید اینجوری باشه دختر باید اونجوری… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما بهتر است در این مسیر با پدر و مادرتان برای مشاوره تحصیلی اقدام کنید تا در اول علایق و استعدادهای شما بررسی شود با تست و مصاحبه و در کنار آن دیدگاهای شما و خانواده نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . تا زمانی که ندانیم که دیدگاه والدینتان از دختر خوب و بد چیست و چه میزان انعطاف پذیری می توان در آنها مشاهده کرد نمی توان به صورت چت کاری کرد… ادامه دیدگاه »

حمید

سلام، آیا کارتون بچه رئیس و کارتون دختر کفشدوزکی و گربه سیاه برای کودکان ۸ساله مناسب است منظورم اینه که در ذهن نیمه هشیار کودکان تاثیر بد نمیذاره.ممنون

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که تحقیقات صورت گرفته شده بر این دو فیلم را مطالعه کنید اما به صورت کلی با توجه به شرایط سنی کودک به نظر اسیبی وجود ندارد اما بهتر است اگر نگرانی خاصی برای شما وجود دارد در مورد این فیلم و برداشتهای صورت گرفته با فرزندتان وارد صحبت بشوید تا بتوانید اگر سوالی در ذهن او شکل گرفته است را در مسیر بهتری پاسخ بدهید و یا به او کمک کنید تا پاسخ ان را بدست بیاورد

فرشاد

سلام . پسر ۲ سال و ۵ ماهی دارم که جدیدا عصبی شده و و برای براورده شدن خواستش جیغ میزنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چکار کنم ؟

مشاور

سلام به شما دوست عزیز کودکانی که از جیغ زدن به عنوان یک راحل استفاده می کنند راهای ارتباطی کمتری را بلد هستند و ممکن است مشکلات دیگری در زبان برای آنها وجود داشته باشد اجازه بدهید در این مورد باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم. ۱٫ کودک شما از نظر رشد زبانی به مرحله ارتباط گیری و بیان کلمات برای رساندن نیازهای خود رسیده است ؟ ۲٫ واکنش شما و مادرشان در مقابل او چگونه می باشد؟ ۳٫ تغییراتی در این مدت برای او رخ داده شده است حتی در روابط شما و همسرتان؟… ادامه دیدگاه »

نازنین

باسلام و احترام. دختر من ۲ سال و هفت ماهشه اصلا نمیزاره لباس تنش کنم دیوونم کرده ازبس اذیت میکنه تا بخواد لباس بپوشه. خواهش میکنم راهنمایی کنین. تا بخوام لباس تنش کنم به زور گریه و زاری راه میندازه. خیلی اذیتم

مشاور

سلام به شما نازنین جان این گونه رفتارها در کودکان بیشتر برای جلب توجه می باشد و ممکن است بخواهد از این طریق توجه شما را به خود جلب کند تا با او بازی کنید و یا محبت دریافت کند و… در این مسیر بهتر است در طول روز به او توجه و محبت لازم را داشته باشید و در زمان های مناسب که او پوشش مناسب دارد با او بازی کنید و همچنین سعی کنید که به او استقلال بیشتری بدهید به این معنا که به او بیان کنید از کشوی لباس های خود یک لباس که دوست دارد… ادامه دیدگاه »

نازنین

ممنون از راهنماییتون. همه این راههارو امتحان کردم اما هیچکدوم جواب نداده. به هیچ صراطی مستقیم نیست واقعا اذیتم. بخدا نمیدونم چیکار کنم

اروین

من پسر ۱۴ساله دارم همش هنگام خواب از جن و روح میترسه…وقتی غذا میخوره یاد چیزهای کثیف می افته

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
این افکار می تواند نشان دهنده وسواس فکری باشد که بهتر است در همین دوران به صورت حضوری او را به رواننشاس ارجاع بدهید تا بتوانیم در این زمینه به او کمک کنیم تا شرایط بهتری تجربه کند و در کنار آن بتواند عملکرد بهتری نیز داشته باشید .
وسواس در شکل های مختلفی خود را نشان می دهد و در صورتی که ردمان رخ ندهد هم می تواند برای خود فرد و هم اطرافیان مشکلات ایجاد کند .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۳۵۴۳۰۴

اروین

ممنون

سولماز حمیدی

سلام من پسر ۱۰ساله دارم که اندام جنسی زنان را سرچ میکند و امروز با خودش ور میرفت

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
بهتر است در این مسیر فرزند خود را بدون سرزنش و توهین و تنبیه به روان درمانگر تحلیلی ارجاع بدهید تا بتوانیم در این مسیر به او کمک کنیم تا بتواند شرایط رشدی بهتری را تجربه کند .
او در آستانه ورود به نوجوانی می باشد و ممکن است نیازهای جنسی را بیشتر درک کند در کنار اینکه با اطلاعات بیشتری در این خصوص روبرو می شود که ممکن است کنجکاوی بیشتری را برای او اجیاد کند .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

فاطمه

با سلام و وقت بخیر.
پسر بزرگم ۷ ساله اش و تازه خوندن و نوشتن یاد گرفته.موبایلم دستش بوده و وقتی ازش گرفتم دیدم توی اینترنت در مورد بدن خانم ها و وسینه آنها سرچ کرده.دیروز یه سیلی زدم بهش و تقریبا باهاش قهر کردم.خودش خیلی پشیمون نشون میده دیگه نمی دونم چطور باید باهاش برخورد کنم تا دیگه این کار رو نکنه.خواهش میکنم کمک کنید.

مشاور

سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که روبرو شدن با این صحنه می تواند برای شما با شک زیادی همراه شده باشد اما دقت کنید که این واکنش هیجانی و قهر مشکلی را برطرف نمی کند وسوال ذهنی او را جواب نمی دهد و یا حذف می کند و برای او این معنا را دارد که نباید بداند و یا اینکه با پنهان کاری بیشتر او همراه می شود تا شما را ناراحت نکند . این سوال به هردلیلی که در ذهن پسر شما ایجاد شده باشد از اهمیت برخوردار می باشد و نیاز به پاسخ دارد… ادامه دیدگاه »

فاطمه

سلام برادرشوهرم سه سال و نه ماهشه. چند ماهه که وقتی منو میبینه با پاهام ور میره. از مچ تا انگشت ها. همش پامو میگیره باش بازی میکنه، پاهامو به دهنش میزنه، به سرش می ماله، یا روی پام میشینه، حتی اگه سر پا باشم با پاش میاد رو پام، حتی موقع نماز کنارم میشینه و دست به پاهام میزنه، خودش میدونه که ما از این حرکتش ناراضی هستیم، وقتی میاد سمت پاهام همش نگاهش به ما مخصوصا مادرش هست که اگه نگاش کنه دستشو میکشه مثلا میگه خوابم میاد یا کمرم می خاره و کلا خودش رو به اون… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز این موضوعات می تواند به دلایل مختلفی از جمله مسیر رشدی او ایجاد شده باشد اما بهتر است برای جلوگیری از یک سری مشکلات احتمالی در آینده از اجازه دادن برای اینکه خوداری کنید و به او بیان کنید که او را دوست دارید اما بدن شما خصوصی می باشد و دیگران اجازه دست زدن به آن را ندارند و بهتر است در احترام و بدون توهین به مادر ایشان بیان کنید که بهتر است از مس بدنی این کودک جز بغل کردن و در آغوش گرفتن خوداری کنند و از ماساژ و.. استفاده نکنند… ادامه دیدگاه »

سلام من پسرم شش ماهش تموم شده یه هفته ای میشه که اسهال شده اهلشم ابکیه ولی نه خیلی زیادباشه درروزپنج شش بااونطوری میشه شیرخشک میخوره واسشم یه ماهی هست که غذای کمکی شروع کردم لطفاجواب بدین خیلی نگرانم به خطراین مریضی های که اومده جرات نکردم ببرمش دکتر

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد بهتر است فرزندتان را به متخصص اطفال ارجاع بدهید تا بتوانند در این مورد نظر دقیقی بیان کنند اما دلایل مختلفی چون دراوردن دندان ، شروع غذاهای خانگی نیز می تواند باعث ایجاد اسهال در کودکان در این سنین شود اما تا زمانی که متخصص ایشان را معاینه نکنند نمی توان نظری داد.

سحر

سلام. من دختر دو سال و سه ماهه دارم. کانادا زندگی میکنیم و دخترم متولد همینجاست. ما تو خونه فارسی حرف میزنیم ولی مهد انگلیسی زبان میبرمش. هنوز کامل صحبت نمیکنه و بیشتر از کلمات انگلیسی استفاده میکنه. آیا برای صحبت کردن تاخیر داره و تا الان باید کامل حرف میزد؟ البته اینم بگم که خیلی خوب هم فارسی و هم انگلیسی باهاش حرف میزنی رو میفهمه و کاری که ازش بخوای رو انجام میده.

مشاور

سلام به شما سحر جان در طول دو سالگی فرزندتان شما را هر روز با زبانی که تازه آموخته و با مهارت های گفتاری خود به حیرت می اندازد و ممکن مدتی کلمه جدیدی بیان نکند و یکبار در یک روز کلماتی را که سازمان دهی که است را بیان کند . کودک بیست و چهارماهه به زبانی ساده صحبت میکند : عبارت های تک کلمه ای فراوان به زبان می آورد و چند جمله و عبارت دو کلمه عموما بیان می کند و بسته به اینکه کودک شما در زمان فعلی چند کلمه و جمله بیان می کند می… ادامه دیدگاه »

انسی

سلام ببخشید پسر ۸/۵ ساله دارم. امروز از مدرسه تماس گرفتند که دوستانش تحریکش کردن که از روی دیوار بپره پایین.
وقتی مدرسه اومد چه برخوردی باید باهاش داشته باشم؟؟؟

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
نگرانی شما برای او قابل درک می باشد در اول بهتر است اجازه بدهید او استراحت کند و بعد در زمان مناسبی به او بیان کنید که می خواهید رد مرود موضوعی با او صحبت کنید به او اجازه صحبت بدهید تا دیدگاه و نظرات خود را بیان کند و شما بیان کنید که به نظر او این کار چه خطراتی دارد و اجاه بدهید خود او به نتیجه گیری برسد از واکنش تند و توهین و تحقیر خوداری کنید تا او به شما اعتماد کند و دیدگاهای خود را بیان کند.

پونه

با سلام پسری ٩ساله دارم که مدتیه بعد از دیدن چند عکس مبتذل به طور اتفاقی مدام به ان عکس فکر کرده وعذاب وجدان شدید دارد طوری که به صورت وسواس فکری در آمده و از من کمک میخواهد که مامان تورو خدا یه دارو بده خوب شم فکرم ازاد نمیشه،این فکرها با اضطراب هم همراه است،دیگر مثل قبل شاد نیست البته پسر پر جنب و جوشیه و به من میگوید تنها با بدو بدو کردن و پر تحرکی فکرم ازاد میشود،خیلی زود دلش میگیرد واین هم بگویم که ما از مهر ماه به شهر دیگری نقل مکان کردیم ودوری… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز آنچه که قابل مشاهده می باشد فشار روحی زیای می باشد که فرزند شما در این سن تجربه می کند در این مسیر دقت کنید بهتر است به صورت حضوری فرزندتان به روان درمانگر ارجاع بدهید تا بتوانیم در این زمینه با صحبت با خود او به بهبود شرایط روحی او کمک کنیم. دقت کنید که بهتر است در محیط فعلی با شناخت علایق او امکانات لازم را برای او محیا کنید تا او بتواند امکان آشنایی با افراد بیشتری را داشته باشد و بداند می تواند در این محیط جدید نیز به نیازهای خود… ادامه دیدگاه »

متأسفانه نمیزارن نمیشه من ۱۲ سالمه نمی تونم سرخود جایی برم فقط شاید شاید بشه ازاین روش تلفنی کمک بگیرم

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
دقت کنید شما ۱۲ سال دارید و در این سن بیرون رفتن به تنهایی و با دوستان می تواند برای شما آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد . بهتر است سعی کنید در احترام با آنها نیازهایتان را بیان کنید و با درک نگرانی های آنها شرایط بهتری را ایجاد کنید تا در سنین بالاتر بتوانید استقلال بیشتری را بدست بیاورید .

سلام من یک کودک ۱۲ ساله هستم که واقعا نیاز دارم بایکی حرف بزنم من تک فرزندم و پدر مادر خوبی دارم
ولی پدرم به خاطر میگرنی که داره همش خستس مادرم
به خاطر تزریق داروی اشتباه تشنج میکنه و باید حواسم بهش باشه زندگیم واقعا کسله خستم درسم خیلی زیاد میخونم علاقه دارم ولی ریاضی یکم مشکل دارم من مادرم اعصاب درستی نداره وسواس هست یه مادربزرگم دارم که همش باید برم پیشش و نمیخوام ولی اجباریه وفشششششششار خیلی زیادی روم هست
وبعضی وقتا واقعا دوست دارم خودکشی کنم از زندگی خستم
ونگران خودمم

مشاور

سلام به شما محمد جان قابل درک می باشد که با شرایط فعلی شما فشار زیادی را تحمل می کنید بهتر است در زمان مناسبی در مورد فشار روحی که تحمل می کنید با پدر و مادر خود در کنار بیان درک شرایط آنها صحبت کنید تا آنها از شرایط روحی شما اگاهی بیشتری داشته باشند در این مسیر با توجه به داشتن افکار خودکشی بهتر است یک دوره مشاوره نیز به صورت حضوری دریافت کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا شرایط روحی بهتری را تجربه کنید و بتوانید برای رسیدن به علایق و خواسته های خود تلاش… ادامه دیدگاه »

فاطمه

با سلام خدمت مشاور گرامی. اخر اسفند امسال پسرم سه سالش تموم میشه. بسیار پسر با استعدادی هستش و سی کلمه انگلیسی بنابر خواسته خودش یادگرفته یعنی میاد از من معنی کلمات رو میپرسه و یاد میگیره. تنها مشکلی که داره این هستش که زیر بار حرف زور نمیره اگر کسی هلش بده زود هلش میده ، موهاشو میکشه، گاز میگیره. خیلی ناراحتم نمیدونم چکار کنم تعاملش با بچه ها بهتر بشه و صبور تَر بشه؟

مشاور

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما در مورد فرزندتان قابل درک می باشد اما دقت کنید که او تنها رفتارهای مشابه فرد مقابل را نشان می دهد بهتر است سعی کنید شما در اینگونه روابط بین همسالان وارد نشوید و سعی کنید در زندگی روازنه شما در زمان برخورد با او سعی کنید که از راحل هایی چون تنبیه بدنی استفاده نکنید و با لحنی آرام از او دلیل این کارش را بپرسید تا به عنوان یک الگو او این رفتار را شناسایی کند و در کنار آن بهتر است از آموزش راحل های حل مسئله بیشتر استفاده کنید… ادامه دیدگاه »

ناشناس

با سلام دختر من ۶ ساله است و مدتی است فکر میکنم دچار مشکلات اضطرابی شده چون هوش بسیار بالایی دارد و در بچگی کاملا ساکت بود ولی نگهانی شیطون شده وباید بگم بسیار زرنگه و تمام حرفها را میفهمه و گول نمیخوره و توی مهد و پیش دبستانی ببازیگوشه و سرکلاس حرف میزنه البته مهد انگلیسی زیانه و بعدش کلاس پیش هست و معلم پیش شاکی شده که بخاطر حرف زدن با دوستاش تمرکز همرو بهم زده البته استعداد بالایی در صحبت کردن داره والان کلاس تاتر میره و کلا خود معلم این پیشنهاد را داد. البته متاسفانه من… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز در این مورد تا زمانی که بررسی کاملی در مورد فرزندتان صورت نگیرد نمی توان نظر دقیقی بیان کرد اما وجود رفتارهای تکراری و علایم تیک در زمان اضطراب موضوع با اهمیتی می باشد و شاید حتی واکنش خنده نیز اگر شدید باشد نشانه هایی از تجربه اضطراب باشد . در این مسیر بهتر است با حضور دختراتان به صورت حضوری به رواننشاس بالینی کودک مراجعه داشته باشید تا بتوانیم با بررسی روند رشد و سبک رفتاری و نوع واکنش های فرزندتان در این زمینه به او کمک کنیم. در مورد مصرف دارو نیز ممکن… ادامه دیدگاه »

قرانک

با سلام و خسته نباشید دختر خواهر بنده ده ساله است و حدودا ۶ماه است که متوجه شده ایم در اینترنت دنبال عکس های سکسی و رابطه ی جنسی است. موبایل ندارد اما هر گاه موبایل مادرش را استفاده میکند چنین عباراتی را سرچ میکند… خواهرم قبلا مستقیم و غیرمستقیم به او تذکر داده اما مشاور به او توصیه کرد که مستقیما با او صحبت نکند و فقط ارتباط صمیمانه ای با دخترش ایجاد کند اما متاسفانه فایده ای نداشته است. حتی نمیدانیم این مسائل از طریق دوستانش به او گفته شده یا خودش متوجه شده چون اصلا چیزی بروز… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما ها قابل درک می باشد اما دقت کنید که او در آستانه ورود به نوجوانی می باشد و ممکن است توسط همسالان خود با این موضوعات بیشتر مواجهه شود . بهتر است از سرزنش کردن او خوداری کنید و سعی کنید که در زمان مناسبی با ایجاد ارتباط صمیمانه با او در مورد اطلاعات او در مورد دوران نوجوانی و سوالات و مشکلاتی که ممکن است با آن مواجهه شود صحبت شود تا به او اجازه بیان دیدگاها و اطلاعاتش داده شود تا بتوان بر اساس اطلاعات او به او بتوان کمک کرد… ادامه دیدگاه »

ندا

سلام من یه دختر ۶ساله دارم ویه پسر ۱۶ماهه از وقتی پسرم به دنیا اومد دخترم کلا عوض شد. خیلی ناهنجار شده شبها اصلا نمیخوابه مقاومت میکنه در برابر خواب تا یه دعوایی نشه و کتک نخوره نمیخوابه. اول کوتاه میام ولی بعد یه ساعت دیگه صبرم تموم میشه یا میزنمش یا دادو بیداد میکنم بعد هم عذاب وجدان میگیرم نمیدونم چیکار کنم

مشاور

سلام ندا جان دقت داشته باشید که تولد فرزند جدید می تواند برای فرزند اول شرایط روحی سختی را ایجاد کند و با تغییرات و کاهش توجهی که صورت می گیرد امکان اینکه فرزند اولتان نسبت به این شرایط با رفتارهای خود واکنش نشان بدهد وجود دارد. اینکه شما بیان می کنید کودکتان اینقدر شما را اذیت می کند و مقاومت می کند تا زمانی که حتی شما او را کتک بزنید حتی این سبک رفتاری نیز می تواند به این دلیل باشد که او با این رفتارها می خواهد توجه شما را بدست بیاورد حتی اگر این توجه با… ادامه دیدگاه »

ندا

ممنون از راهنماییتون.من دوروز پیش طوری زدمش که دهنش پر خون شد الان دو روزه خواب وخوراک ندارم خیلی داغونم احساس میکنم با هیچ کاری نمیتونم جبران کنم آخه یه بچه ۶ ساله چه گناهی میتونه داشته باشه که اینجوری باید تنبیه بشه چه جوری میتونم جبران کنم

مشاور

دوست عزیز در این مسیر بهتر است شرایط روحی خودتان نیز مورد بررسی قرار بگیرد و سعی کنید که در طول روز به خودتان استراحت بدهید تا بتوانید از نظر روحی در شرایط بهتری قرار بگیرید چون این شدت برخورد می تواند برای کودک شما در این سن با مشکلات بیشتری روبرو باشد . بهتر است به این موضوع توجه کنید که او تنها یک کودک می باشد که اگر بخواهد حسادت و نیازهای خود را به صورت مستقیم با شما و دیگران بیان کند امکان سرزنش برای او وجود دارد به همین دلیل ممکن است از رفتارهایی چون لجبازی… ادامه دیدگاه »

آیه

سلام. روزتون بخیر. پسرم دو سال و نیمه است. اولین کلامت مثل داغ، گل، الهه و بعصی کلامت دیگه رو قبل از یکسالگی گاهی بیان میکرد. ولی بعد از اون گاهی که کلمه جدید میگفت هر کلمه رو سه چهر روز تکرا میکرد و دیگه نمیگف. تا الان کلمه های زیاد گفته کهدشاید ۱۰۰ تا بشه ولی الان فقط چند کلمه رو گاهی میگه… و بیشتر با اشاره و داد زدن منظورش میرسونه. از نظر سایر موارد رشدی خداروشکر مشکلی نداره . و خط صاف روی کاغذ میکشه و تقریبا دایره هم میکشه. از نظر حرکتی هم خوبه و فقط… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که در این سن نیاز است کودک شما مفاهیم را را بداند و اگر شما از او ردخواست اوردن چیزی دارد بتواند معنای آن را درک کند و صحبت های شما را متوجه شود و از نظر بیا کلمات نیز او باید بتواند کلمات روزمره را بیان کند و جمله بندی داشته باشد با توجه به اینکه به بیان گفته شما کودکتان عقب گرد داشته است و نمی تواند به درستی کلمات را بیان کند و کلماتی را که در گذشته نیز استفاده می کرده است را نیز نمی تواند بیان کند و… ادامه دیدگاه »

لیلا اسلامی

باسلام و خسته نباشید ما یک پسر ۲۰ماهه داریم ک احساس میکنم خیلی عصبی هست چون کوچکترین مخالفت رو در مقابل خواسته ش ببینه فقط شروع میکنه ب جیغ کشیدن و گریه کردن و سرش رو هم ب زمین دیوار یا ب یجایی میکوبه واقعا نمیدونم باید چیکارکنیم و چطور باید باهاش رفتارکنیم مثلا وسایلی رو ک نمیشه بهش داد و وقتی میخاد و ما هم مخالفت میکنیم شروع میکنه ب جیغ و …. یک هفته ای هم میشه ک از شیر گرفتمش ک تو این یک هفته این رفتاراش بیشتر شده مخصوصا سرشو کوبوندن البته قبل شیرگرفتن هم این… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است سعی کنید که با آرامش با ایشان برخورد کنید و همچنین به شرایط سنی او دقت داشته باشید کوبیدن سر در کودکان بسیار رایج است. بیشتر کودکان نوپا و خردسال به عمد سرشان را به جایی می کوبند . خوب است بدانید که پسران ۳ برابر دختران این کار را انجام می دهند. کوبیدن سر اغلب در نیمه دوم سال اول زندگی کودک شروع می شود و بین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی به اوج خود می رسد. کوبیدن سر ممکن است برای چند ماه یا حتی چند سال طول بکشد اما بیشتر کودکان… ادامه دیدگاه »

لیلا اسلامی

سلام,خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون,لطف کردید اتفاقا ما همیشه سعی میکنیم باهاش با آرامش برخورد کنیم ولی بیشتر اوقات انگار ک کسل باشه رفتارمیکنه,انگاری حوصله ش سر رفته همش دوس داره ما کل وقت بشینیم پیشش و باهاش بازی کنیم و همش هم دوس داره ما بغل بگیریمش اما متاسغانه همیشه نمیشه این خاسته ش اجرا بشه بخاطر اینکه بلخره ما هم مشغله هایی داریم و کلا نمیتونیم باهاش بازی کنیم یا بغل یگیریمش اما باز هم بااین حال سعی میکنیم تا جایی ک امکان داره اینکارو انجام بدیم ما باز هم تا جایی ک امکان داشته هر وسیله ای… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که شرایط روحی شما در زمان فعلی تاثیر زیادی بر عملکرد کودکتان دارد چون او تغییرات احساسی شما را درک می کند و ممکن است این واکنش ها نیز با شرایط روحی شما ارتباط داشته باشد . بهتر است از سرزنش کردن خودتان بخاطر گذشته خوداری کنید چون کمکی به بهبود مشکلات فعلی شما نمی کند و حتی می تواند مشکلات بیشتری را ایجاد کند در اولین گام بهتر است برای بررسی شرایط روحی خودتان به صورت حضوری به شناخت درمانگر مراجعه داشته باشید تا به شما کمک کنیم تا در شرایط روحی بهتری قرار بگیرید… ادامه دیدگاه »

لیلا اسلامی

سلام ,ممنونم از توضیحات و راهنمایی های شما,ببخشید ک خیلی مزاحتون میشم واقعا از نظر روحی خیلی احتیاج دارم ک یک نفرکمکم کنه من قبل اینکه تصمیم ب بچه دارشدن بگیریم خیلی دوست داشتم ب مشاور مراجعه کنم تا مشکلم حل بشه اما نشد متاسفانه الان هم بیشتر از قبل تو فکررفتن پیش مشاورهستم چون دیگه الان فقط خودم نیستم قطعا رفتارمن خیلی روی پسرم تاثیر داره اما نمیدونم کجا باید مراجعه کنم,شما میتونین لطف کنین مرکزمشاوره ای رو در کرج بمن معرفی کنین؟ و اینکه پسرم گفتین تا ده کلمه رو باید بگه و میگه حتی بیشتر از این… ادامه دیدگاه »

مشاور

شما می توانید از مراکز مشاوره کانون مشاوران ایران در تهران استفاده کنید چون مرکز خاصی را در تهارن نمی توانم به شما معرفی کنم و در کنار اینکه خودتان شرایط روحی خودتان را درک می کنید و نیازتان به مشاوره را متوجه شده اید می تواند در پروسه این مشاوره به شما کمک زیادی کند تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . خیر اگر این خیره شدن تنها برای چند ثانیه می باشد قطع ارتباطی با اطراف ندارد مشکلی وجود ندارد اما بهتر است با توجه به اینکه فرزندتان نیاز به استقلال را احساس می کند سعی کنید… ادامه دیدگاه »

لیلا اسلامی

سلام خیلی خیلی ممنون از اینکه کمکم کردین و لطف کردید جواب سوالام رو دادید واقعا ازتون ممنونم ,تشکر

مهری

پسر ۳ساله دارم از دو سالگی از پوشک گرفتمش باصندلی مخصوص خیلی زود یاد گرفت ولی بعد از چند وقت رفتیم مسافرت وبچه از اون موقع توی شلوارش مدفوع می‌کنه و خودشو قایم می‌کنه تا کارشو انجام بده هر روشی رو امتحان کردم اما فایده نداشت نمیدونم چطور عادتش بدم که دسشوییش رو بهم بگه

مشاور

سلام به شما مهری جان دقت داشته باشید که برای اینکه دستشویی رفتن به صورت کامل انجام شود بهتر است این دوره زمانی انجام شود که شما بتوانید در منزل باشید و کنترل بیشتری بر این موضوع و سبک رفتاری خودتان و فرزندتان داشته باشید چون این آموزش ها نیاز به پروسه زمانی دارد . در این مسیر بهتر است از تشویق استفاده کنید و در تایم مشخصی برای بردن کودکتان به دستشویی اقدام کنید و سعی کنید محیط دستشویی را برای او جذاب کنید و بعد از دستشویی می تواند به او یک تغذیه مورد علاقه اش را بدهید… ادامه دیدگاه »

زهره

با سلام ببخشیدهمسرم یه پسر ۴ ساله داره که با مادرش بوده و همسرم هم پیش اونا بود هم به من سر میزد ولی بنا به شرایط الان ۲ ماهی که مادرش رفته و همسرم پسرشو آورده پیش من من کارمندم ۱۰ ساعت خونه نیستم بچه با پدرش خیلی خوبه با بقیه هم بهتره اما با من و مادر بزرگش خیلی فحش میده و بزن بزن میکنه انگار یادش دادن یه بارم خوبه میاد بازی میکنه موندم چطور رفتار کنم باهاش بابت فحش دادنش بی توجهی میکنم میاد لگد میزنه موندم چکار کنم که باهام کنار بیاد

مشاور

سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که بودن پدرش در کنار شما و نبودن مادر می تواند برای کودکی در این سن سختی های روحی و فشار زیادی را به همراه داشته باشد و ممکن است این سبک رفتاری نشانه اعتراض به این شرایط باشد . بهتر است سعی کنید که با همسرتان صحبت کنید و توقعات ایشان را نسبت به فرزندشان جویا شوید و شرایط خودتان را نیز به ایشان بازگو کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . در این مسیر برای بهبود رابطه بهتر است از توجه به فحش و رفتارهای نامناسب این کودک خوداری… ادامه دیدگاه »

roya

سلام ببخشید من از سن دو ماهگی دخترم به دلایلی مجبور به رفتن سرکار شدم الان یکسال و دو ماهشه و تمام مدتی که من پیشش هستم اصلا از من جدا نمیشه و مدام نگران که من از پیشش برم.به نظر شما به مرور زمان بهتر میشه ؟ اثرات منفی در آینده براش نداره؟

مشاور

سلام به شما دوست عزیز احساسات مادرانه شما قابل درک می باشد اینکه شما تایم طولانی را از کودکتان دور بوده اید باعث شده است که وابستگی بیشتری ایجاد شود و بهتر است سعی کنید که در کنار توجه و مراقبتی که به او دارید سعی کنید که به او آزادی بیشتری بدهید و سعی کنید که با ایجاد سرگرمی و علایق او توجه او را به قسمت های دیگر نیز جلب کنید و به مرور زمان می توانید با ایجاد استقلال بیشتر که در سن ۱۵ ماهگی حدودا کودک به این سمت می رود شما می توانید نتیجه گیری… ادامه دیدگاه »

رویا

با سلام.برادرم و خانومش هر دو معلم هستند.یک پسر دو ساله دارن که به خاطر نگهداریش مجبورن نصف هفته خونه ی ما باشن و نصف هفته خونه ی خودشون.به تازگی تصمیم گرفتن از پوشک بگیرنش.این کار رو میخوان از خونه ی ما شروع کنن ولی خودشون نصف روز رو مدرسه هستند.شرایط خونه ی ما هم طوری هستش که آشپزخونه و حموم و دستشویی توی حیاطه و من یا مادرم بین آشپزخونه و داخل خونه در رفت و آمد هستیم.به نظرتون با این وضعیت میشه اون رو از پوشک گرفت؟میترسیم اگه الان انجامش ندیم دیر بشه.از طرفی هم شرایط اینجوریه و… ادامه دیدگاه »

مشاور

سلام رویا جان نگرانی شما قابل درک می باشد اما بهتر است مسئولیت این موضوع بر عهده دو نفر مشخص باشد تا بتوان نتجیه گیری بهتری داشت و برای کودک معنای حریم خصوصی حفظ شود و در کنار آن بهتر است از دستشویی مخصوص کودکان استفاده کنید و سعی کنید که با یکدیگر یک مسیر مشخص در نظر داشته باشید و بدون فشار زیاد بر کودک و یا سرزنش اگر که کنترل ادرار و مدفوع خود را نداشت خوداری کنید . در کنار این موارد زمان هایی را در طول روز مشخص کنید و او را به دستشویی ببرید و… ادامه دیدگاه »

علیرضا

سلام خسته نباشید من و همسرم کلا یک فرزند پسر دارم متولد۱۳۹۳ هست و بیشتر چیزها برام فراهمه اما وقتی باکسی بیرون میره یا کسی میخواد براش چیزی بخره هرچی بهش میگم چیزه ارزون بخر باکسی میری یا نگو چیزی میخوای اصلا گوش نمیده و وقتی باکسی بیرون میره ازش میپرسن چی میخوای برات کادو بخریم میگه من باید چیکار کنم اینجوری هم نیست به ما بگه ما اصلا نخریم بهش میگیم صبر داشته باش میخریم برات و میخریم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نگرانی شما برای تربیت فرزندتان قابل درک می باشد اما دقت کنید که فرزند شما در این معنای گران و ارزان بودن به معنای ذهنی شما درک نمی کند و بهتر است سعی کنید که از سرزنش فرزندتان خوداری کنید . سعی کنید با داستان و بازی به او این آموزش ها را بدهید و از او بخواهید که به شخصیت داستان کمک کند تا از مسیر درست به خواسته های خود برسد و سعی کنید برای خرید به او برنامه بدهید مثلا بیان کنید که برای رسیدن به خواسته مورد نظر نیاز است… ادامه دیدگاه »

مرضیه

سلام روز بخیر.من دو پسر دارم که پسر بزرگم امروز هشت سالش تمام شد.ما در خانواده همسرم شرایط خوبی نداریم و پسر من از حدود ۸ ماهگی در این خانواده مورد دعوا قرار گرفته و همسرم هم چون پسر کوچک خانواده است به نوعی احترام نگه داشته و به جای اینکه با خانواده اش روبرو شود با فرزندم برخورد میکرد اینکار را من هم انجام میدادم تا اینکه برایمان ثابت شده و همیشه پسرم را مورد سرزنش قرار میدهیم.الان شوهرم و من فهمیده ایم که ما نه تنها کار خوبی نکرده ایم بلکه بزرگترین ظلم را به پسرمان روا داشته… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نگرانی شما برای فرزندتان قابل درک می باشد بهتر است سعی کنید که از تخریب خانواده همسرتان مقابل فرزندتان خوداری کنید و سعی کنید که خودتان و همسرتان در احترام با فرزندتان برخورد کنید و به استقلال او احترام بگذارید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . در این مسیربهتر است فرزندتان نیز چند جلسه روان درمانی دریافت کند تا بتوانیم احساسات و مشکلات او را بررسی کنیم تا با بازی و تعامل بتوانیم در این مسیر به او کمک کنیم تا شرایط روحی بهتری را تجربه کند و بتواند عملکرد بهتری داشته… ادامه دیدگاه »

حسین

سلام
یه پسر سه ساله دارم که بدلیل اینکه برادر ۵ ساله اش یکسره با گوشی بازی میکنه و فیلم میبینه اون هم وابسته به گوشی شده ، اما حدود دو هفته است که بی دلیل میخنده (حتی در خواب ) و مرتب توی اتاق میدود. حتی وقتی میگیرم و بغلش میکنم هم مرتب پاهاش رو تکون میده و میخنده . الان چند روزه دیگه گوشی و کامپیوتر رو ازشون قایم کردیم و فقط تلویزیون میبینند . ممنون میشم راهنمایی کنید .

مشاور

سلام به شما دوست عزیز هردوی انها در سنی قرار دارند که نیاز به مدیریت در استفاده از این برنامه و گوشی و… دارند و اگر بدون برنامه استفاده کنند در روند رشدی آنها تاثیر می گذارد و می توانند بهتر است آنها محیطی برای بازی و استفاده از مسیر های آموزشی دیگر نیاز داشته باشند و استفاده مداوم فرزند بزرگ ترتان برای فرزند کوچکتان نیز حکم یک الگو را دارد و او نیز تشویق به استفاده از این مسیر می شود بهتر است برای انها محیطی را ایجاد کنید به علایق و نیازهای آنها پاسخ بدهد و بتوانند از… ادامه دیدگاه »

سلوا

سلام یکی ازاقوام مشکل داشتن خواستن ازتون کمک بگیرم دخترش ۱۲سال داره میخاداینستا نصب کنه میگه همه دوستام اینستادارن یه عالمه فالووردارن به من میگن امل هرچی هم میگن که اینستا خوب نیست مخصوصا به سن توقانع نمیشه اصلا لطفا راهنمایی کنین

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مسیر این سن مناسب ورود به این سایت ها نمی باشد و بهتر است از شبکه اجتماعی مادر و پدر تحت کنترل استفاده کند تا بتواند نتیجه گیری بهتری داشته باشند .
استفاده از گوشی، و شبکه های مجازی بهتر است متناسب با شرایط سنی فرزندان باشد و مدیریت شده باشد تا از اسیب های احتمالی جلوگیری شود .

سلوا

آخه اصلا قانع نمیشه هرروزتوخونه بحث اینستا هست میشه راهنمایی کنین که چطور وباچه روشی میتونیم قانعش کنیم

مشاور

در این مسیر نیاز است که شما نظر خودتان را به او بگوید و نظرات و دیدگاهای او را نیز بشنوید و به او کمک کنید تا علایق دیگرش را بشناسد و با داشتن یک برنامه که در آن به دیگر علایقش توجه می شود میزان تمرکز او بر این مسئله کاهش یابد و در کنار آن با صحبت در مورد خطرات احمالی و کمک به او برای درک این خطرات نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

سارا

سلام. برای کنترل ناسازگاری و دروغ گویی و فحش دادن پسر بچه ۷ساله چه برخوردی مناسب است؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مسیر نیاز است که سبک رفتاری و تربیتی و همچنین واکنش های شما نسبت به فرزندتان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و با فرزندتان نیز صحبت شود تا بتوانیم احساسات او را نیز بررسی کنیم تا بتوانیم به فرزندتان در بهبود رفتارها کمک کنیم در این مسیر بهتر است فرزندتان را به رفتار درمانگر ارجاع بدهید تا رفتارهای ایشان مورد بررسی دقیق قرار گیرد و بتوانیم در این زمینه به بهبود رفتاری او کمک کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

سارا

ممنون از پاسخگوییتون. شهر مشهد رفتار درمانگر معرفی نمی کنید که حضوری برم؟ و اینکه برای ناسازگاری کودک لازمه مشاوره ببرمش یا خود والدین برای اصلاح رفتارها کافیه به مشاور مراجعه کنند ؟

مشاور

دوست عزیز در مشهد مشاوران معتب زیادی وجود دارند که می توانید با تحقیق در این مورد تصمیم گیری داشته باشید

رویا نعمتی

سلام ممنونم بابت مطالب خوبتون

حسین

سلام بنده یک دختر دو سال و نیمه دارم خیلی پرخاشگر و حسود شده باهمه دعوا میکنه و خیلی پرخاشگری میکنه و خودشو میزنه واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم خسته شدم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
. چند مدت است این رفتار را دارد؟
۲٫ رخ داده خاصی برای او و یا تغییری در زندگیتان ایجاد شده است؟
۳٫ روابط او با همسالان چگونه می باشد؟
۴٫ رشد حرکتی و زبانی او نرمال می باشد؟
۵٫ شما چگونه نسبت به رفتارهای او واکنش نشان می دهید؟

حسین

۳ماهه این رفتارو داره که دیگه باهمه داره
تو زندگی یه خورده مشکل داشتیم که به درگیری میرسید و این بچه هم میدی دعواهای مارو
رفتارش به شدت با حسادت و دعوا با انها
رشد حرکتی و زبانیش نرماله
مدت زیادی با محبت کردن واکنش نشون میدادیم ولی بعدش بدتر شد با خشونت هم رفتار کردیم هیچ تغییری نداشت

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که درگیری های بین شما می تواند به عنوان یک الگو برای کودکتان باشد و همچنین شرایط روحی او را تحت تاثیر قرار بدهد و باعث شود که او از این طریق بخواهد احساسات خود را به شماها بیان کند . بهتر است سعی کنید از خشونت و تنبیه خوداری کنید و سعی کنید که به رفتارهایی که نرمال نمی باشد واکنش نشان ندهید و سعی کنید نه توجه مثبت و نه توجه منفی به ایشان نشان ندهید تا او از مسیر دیگری ارتباط برقرار کنند . سعی کنید در طول روز در زمان هایی برای… ادامه دیدگاه »

حسین

سلام.خسته نباشید.
من پسری ۱۲ ساله دارم که چند بار در فروشگاههای زنجیره ای در قفسه لوازم بهداشتی ، بسته های کاندوم رو دید و اصرار داره که بهش بگیم چی هستن. یکی دوبار با عوض کردن حرف و مشغول شدن به خرید از جواب دادن طفره رفتم .اما بعد از چند روز مجددا در خانه سوال کرد که اون بسته ها که تو فروشگاه دیدیم چی بودن.
لطفا راهنمایی کنید چه جوابی بدم. ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که او رد سنی قرار دارد که اگر بخواهید با حواس پرتی و یا نادیده گرفتن او پیش بروید ممکن است کنجکاوی بیشتری نشان بدهد بهتر است در این مورد بیان کنید که می دانید یک لوازم بهداشتی برای آقایان در بزرگسالی می باشد تا به سوال ذهنی او پاسخ داده باشید .

مینا

سلام وقت بخیر یه سوال دارم من فرزندم ۳ سال دارم و پسر هست و پدرش هرشب اونو بین خودمون میخوابونه و دست زیر سرش و بغلش میکنه و با هم میخوابن من بهش چند بار تذکر دادم که این طور رفتاری نکن بجه وابسته میشه وباید اتاقشو جدا کرد نمیزاره میگه میخوام باشه ودر عین حال میگه تو احساس نداری خوب بچمه دوسش دارم و اصلا در طول ۳ سال به من و احساسات و تنهایی من اهمیت نمیده و انگار نیستم خیلی ناراحتم از این موضوع چیکار کنم

مشاور

سلام به شما دوست عزیز نیازها و احساسات شما قابل احترام می باشد بهتر است سعی کنید که در اول در زمان مناسبی بدون صحبت در مورد فرزندتان در مورد نیازها و احساسات خودتان با همسرتان صحبت کنید و بیان کنید که نیاز به توجه و روابط عاطفی بیشتر دارید تا ایشان به این نیاز ها آگاهی پیدا کنند و بیان در صحبت با ایشان اجازه بدهید که ایشان نیازها و احساسات و دیدگاه خودشان را بیان کنند تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . اما در مورد فرزندتان بهتر است در طول روز بهتر است توجه و مراقبت… ادامه دیدگاه »

Niloofar

سلام دکتر پسرم دوسال و هفت ماهشه جدیدا به شدت لجباز و یک دنده شده تا چیزی که میخواد انجام نشه گریه میکه و اینکه برا غذا خوردن بیش از حد اذیت میکنه یا اصلا نمیخوره یا وقتی میخوره همش اوق میزنه و بالا میاره جدیدا هر چی میدم بخوره میره رو فرش تف میکنه هر چی میگم نکن باز انجام میده و اینکه قبلا جیششو میگفت الان یه وقتای تو شلوارش جیش میکنه تورو خدا به من بگید چه برخوردی داشتا باشم که این رفتار های بد رو کنار بذاره

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در بیشتر کودکان این سبک رفتاری می تواند برای جلب توجه شما باشد و یا اعتارض و با درخواست نیازی که نمی توانند به صورت کلام به شما ان را بیان کنند . بهتر است سعی کنید دقت کنید که کودک شما فردی جدا از شما می باشد و به سنی رسیده است که به استقلال بیشتری نیاز دارد و بهتر است سعی کنید که این استقلال را به او بدهید مثلا برای غذا خوردن غذای او را در بشقابی بکشید و بگذارید که خودش بخورد و به او بیان کنید که در صورت… ادامه دیدگاه »

Ali

سلام و خسته نباشید دخترم ۵ سال و ۹ماه هست خیلی باهوشه و خوش صحبته البته بیرون خیلی دیر ارتباط برقرار میکنه به قول معروف تا یخش باز بشه طول میکشه تو کلاس خوبه اما به مح اینکه دوربین رو میبینه مهذب میشه، وقتی خونه هست وقتی جلو آینه باشه مدام تو آینه نگاه میکنه و حرف میزنه خیلی به آینه توجه داره ظاهرش خیلی براش مهمه و مدام فک میکنه امکان داره مسخره بشه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز عموما کودکان بعد از وارسی اطراف خود و سبک برخورد دیگران با آنها در زمینه آشنایی اقدام می کنند اما اینکه شما بیان می کنید ظاهر او برایش در این سن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد نیاز به بررسی دقیق تر دارد . به این سوالات پاسخ بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ واکنش شما و مادرشان به رفتارهای او چگونه می باشد؟ ۲٫ شما ها چه میزان به طاهر او توجه نشان می دهید و اگر او زمانی نامرتب باشد واکنش شماها چگونه می باشد؟ ۳٫ رفتارهای وسواسی در او مشاهده… ادامه دیدگاه »

Ali

اوایل توجه نمیکردیم و به او اطمینان میدادیم که ظاهرش خوبه البته همیشه تاکید میکنیم که پوشش مناسب و مرتبی داشته باشه اعتماد به نفس نداره چون مدام خودش رو کمتر از دیگران میدونه و برای کوچکترین کاری بیان میکنه که نمیتونه انجام بده قبلا خیلی راحت با دیگران احوالپرسی میکرد اما الان با اکراه جلو میره و با توجه به سن کم مسلما جز مهد و جمع دوستان و فامیل اجتماع دیگری رو تجربه نکرده..البته هیچ وقت آغازگر رابطه دوستی نمیشه

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که تاکید مداوم شما بر اینکه ظاهر مناسبی داشته باشد می تواند به این معنا باشد که برای شما مورد پذیرش نمی باشد و می تواند اعتماد به نفس او را تحت تاثیر قرار بدهد بهتر است سعی کنید از هرگونه مقایسه خوداری کنید و سعی کنید اجازه بدهید او استقلال بیشتری را تجربه کند و خودش در مورد غذا ، لباس و… تصمیم گیری داشته باشد در کنار این موارد بهتر است سعی کنید که در هر شرایطی چه پوشش مورد پذیرشتان باشد یا خیز به او بیان کنید که دوستش دارید و به انتخاب… ادامه دیدگاه »

فرشاد

سلام . وقت بخیر . پسری دارم که ۲ سال و ۳ ماهشه . برخی مواقع کارایی میکنه که من و همسرم را عصبانی میکنه مثل خاموش و روشن کردن برق . خط کشیدن روی مبل . رفتن روی کابینت . رفتن روی مبل و پریدن روی زمین و … و وقتی با کارش مخالفت میکنیم شروع به گریه و لجبازی میکنه. من برای مقابله با این کاراش چند بار بهش تذکر میدم و حواسشا پرت میکنم ولی در صورت تکرار سرش داد میکشم و دعواش میکنم و اعتقاد دارم که باید از الان به حرفم گوش کنه و ازم… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نگرانی شما برای آینده فرزندتان قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید که با بازی و ایجاد محیطی که او بتواند به نیازهای سنی و علایق خود پاسخ بدهد مسیر بهتری برای پاسخ به او پیدا کنید . در این سن این رفتارها کاملا طبیعی می باشد و اینکه شما بخواهید با سرزنش و یا داد به او پاسخ بدهید می تواند روابط شما را با مشکل ایجاد کند و در آینده نیز با مشکلات بیشتری به دلیل ارتباطی که شکل نگرفته است تا فرزندتان بتواند به شما اعتماد کند روبرو شوید… ادامه دیدگاه »

سویل

سلام دخترمن کلاس دوم ابتدایی وازآمادگی کلاس یوسی مس میره خیلی دخترباهوش همه چیوزودیادمیگیره ولی اصلا دوست نداره درس بخونه دوست داره همش تلوزیون ببینه وبازی کنه تشویق وجایزه هم خیلی گفتیم ولی تاثیری نداشت درضمن تیک عصبی هم داره که تازگی شدید شده لطفا راهنماییم کنین

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز ذقت کنید که اگر دختر شما به کلاسی که می رود علاقه نداشته باشد و به اجبار این مسیر را طی کند هم میزان موفقیت او کاهش می یابد و هم اینکه ممکن است کلاس های غیر از مدرسه بر عملکرد او تاثیر گذارد او هنوز کودک محسوب می شود و نیاز به زمان استراحت بیشتری دارد و بهتر است در این مورد با خود او بدون سرزنش و اجبار صحبت کنید که اگر مایل به ادامه این کلاس نمی باشد شما می توانید ان را حذف کنید . اما در مورد تیک عصبی… ادامه دیدگاه »

سویل

سلام مجدد خیلی وقت هست که تیک عصبی دارد۳سالی میشه واین تیک همیشه هست بجز زمانی که خواب یعنی موقع شادی موقعی که خودش بازی میکنه همیشه وبه تیک وترک میکنه وبه شکل دیگه ای ظاهرمیشه خواهرم هم همچین تیکی داره ولی خیلی کم وخواهرم ۱۷سال داره تیک بعضی موقع ها حرکت خاص دهان یا بینی یا زبونش ‌بیرون می آورد ولی الان صداست مثل تقریبا صدای سرفه واین که خیلی واسه یوسی مس زحمت کشیدم ۲سال مونده که تموم بشه و واسه خودش هم خیلی بود دلم نمیاد بذارم کنار راهی نیست که علاقه مندش کنم؟

مشاور

دوست عزیز اینکه شما سعی دارید بهترین شرایط برای فرزندتان ایجاد شود قابل درک می باشد اما این موضوع در صورتی می باشد که خود او نیز به این مسیر علاقه مند باشد و بخواهد این مسیر را ادامه بدهد چون با توجه به توضیحات شما امکان آسیب به مسیر اصلی درس خواندن او در مدرسه وجود دارد . می توانید با بازی وانجام دادن تکالیف و یا تشویق و ازادی بیشتر در انتخاب مسیر محیط را برای او جذاب تر کنید چون مسیر با اجبار هم کارکرد فردی او را کاهش می دهد و هم می تواند در مسیر… ادامه دیدگاه »

سویل

خیلی ممنون من یه باربردمش مشاورحضوری ولی اصلا توجهی به مشکلمون نداشت یه کتاب بازمیکرد میگفت بنویس میگفتم دخترمن این مشکل هارو نداره میگفت باشه به اون موضوع هم میرسیم انقد رفتم وبی تاثیربود دیگه همسرم نمیذاره ببرمش ولی خیلی ممنون ازراهنمایی تون خیلی کمکم کردین

مشاور

در هرصورت این مشکل بودن مراجعه حوری قابل تشخیص گذاری و طی کردن پرویه درمانی نمی باشد .
بهتر است سعی کنید با روانشناسی بالنی کودک این مشکل را بررسی کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

زهرا

سلام ،من ۳۰سالمه ودخترم۱۱ کلاس پنجم درسشم خوبه دخترم توست یکی از همکلاسی که زیاد گفته که کلید معلم رو برداریم و برگه امتحانی رو درست کنیم وبااسرار این دختر دختر من هم این کارو کرده و برگه شاگرد زرنگا رو هم پاک کردن و غلط نوشتن معلمم به مدرسه راه نمیده و میگه اگرم بزارم نمرات خیلی خیلی کم میزارم ولی دخترم درسش خوبه خیلی اسیب می بینه راهنمایی لطفا

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد بهتر است با مدیر مدرسه دخترتان صحبت کنید تا با معلم ایشان صحبت کند و در یک جلسه بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . در هرصورت مسیری که دختر شما انتخاب کرده اند اشتباه بوده است و نیاز است در کنار تنبیهی که از نظر معلمشان صورت می گیرد به او قدرت نه گفتن را یاد بدهید تا بتواند در برابر دیگران نه بگوید و ترسی نداشته باشد و این موضوع می تواند از تصمیم گیری و استقلالی که شما رد منزل به او می دهید شروع شود و برای… ادامه دیدگاه »

مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان