مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

166
دیدگاه بگذارید

64 رشته نظرات
102 پاسخ ها به رشته نظرات
12 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
56 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
ناهید

ممنونم از راهنمایی ارزشمندتون.

نرجس مرزبانپور

سلام خدمت مشاور محترم دختر ٩ ساله دارم ۶ ساله از پدرش جدا شدم بدلیل اعتیاد و ۵ ساله ازدواج مجدد کردم رابطه بین دخترم و همسرم از نظر عاطفى خیلى خوبه و هیچ مشکلى ندارن و دخترم واقعا دوسش داره اونم همینطور اما اصلا از همسرم حرف شنوى نداره باهاش لجبازى میکنه و جواب تند میده البته با من اینطورى نیست چون از من حساب میبره وگرنه یک مدتى حس میکنم خیلى پرخاشگر بى ادب نا منظم و لجباز شده میخواستم بدونم چه رفتارى باهاش داشته باشیم بهتره که اروم بشه حرف گوش کن بشه ممنونم از شما

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که هرچقد که ایشان و فرزند شما رابطه خوبی داشته باشند بازهم حکم پدر واقعی فرزندتان را ندارند و نیاز است از او توقع رفتار مشابه با پدرش را با همسر شما نداشته باشد و در کنار این موضوع بهتر است سعی کنید از اینکه نشان بدهید طرفدار یکی از آنها هستید خوداری کنید و اجازه بدهید که آنها در مورد مشکلات خودشان با یکدیگر با هم صحبت کنند. از تنبیه خوداری کنید و سعی کنید در آرامش با یکدیگر گفت و گو کنید .

ناهید

سلام من یه دختر۲۱ماهه دارم همیشه درحال گریه کردنه وبا گریه کردن چیزهایی رو که میخواد میگیره وزمانی هم که مهمان دارم یا به مهمانی دعوت میشیم همش درحال گریه کردن وتو بغل من هستش و با بچه هایه همسن خودش هم خیلی کم پیش میاد بازی کنه کسی هم بهش دسته بزنه شروع به گریه کردن میکنه واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم بیشتر دعواهایه منو همسرمم سر دخترمونه درضمن منو همسرم از زمانی که بچه دارشدیم بینمون مدام دعواست

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما بیان می کنید که از زمان که فرزندتان متولد شده است بین شما دعوا وجود دارد و این دعوا ها تاثیر زیادی در شرایط روحی دخترتان دارد و در کنار آن او به هردوی شما به عنوان یک الگو نگاه می کند و سعی می کند رفتارهای شما را انجام بدهد در زمانی که با مشکلی روبرو می شود از گریه بجای صحبت و بیان نیازها استفاده می کنند . برعکس تصور افراد کودکان شرایط روحی و رفتاری والدین خود را به درستی درک می کنند و از آن تاثیر… ادامه دیدگاه »

ماری

سلام مثل اینکه پیامم بعد از تایید پاک شد.. دختر ۲۲ ماهه من حدود دو ماهه از هر فرصتی واسه زدن بچه های دیگه چه کوچیکتر از خودش چه بزرگتر استفاده میکنه از روش تنبیه محدودیت زمانی.. روش حرف زدن و آموزش.. بی تفاوت بودن.. حتی گاهی داد زدن هم استفاده کردم ولی اصلا بهتر نشده من تو خونه به ندرت سرش داد میزنم دوست دارم همیشه تو آرامش باشه حتی با پدرشم خیلی کم تنش پیش میاد.. با عروسکاش خیلی با آرامش و مهربانی بازی میکنه ولی نمیدونم چرا نسبت به بقیه خصوصا دختر خاله و دختر داییش اینطور… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نگرانی و ناراحتی شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت داشته باشید که کودک شما تنها نزدیک به دو سال سن دارد و با این رفتار می خواهد توجه اطرافیان را به خود جلب کند و برای زدن به معنای ذهنی ما این عمل را انجام نمی دهد بهتر است سعی کنید از تنبیه بدنی خوداری کنید و برای او قصه های در زمینه ارتباط که از شخصیت های عروسکی و حیوانی استفاده شده است بخوانید و سعی کنید تا جای ممکن از خودش نیز مشارکت کند و بیان کند و نشان… ادامه دیدگاه »

مجتبی

سلام. خواهرزاده من دختری ۱۲ ساله است. چند روز پیش اومد پیشم گفت: دایی یه رازی رو می خوام بهت بگم. یکی از بچه های مدرسه مون به من گفته به خاطر مشکلاتی که تو زندگی داره می خواد خودکشی کنه. بعدم گفت: سختمه تنهایی یه راز رو نگه دارم الآن که به تو گفتم راحت شدم. تو رو خدا به مامان و بابام نگو. من گفتم این موضوع رو باید با مربی پرورشی مدرسه ات مطرح کنی ولی اون گفت نه. حالا سوال من اینه که در قبال این موضوعات چه کار کنیم که کودک اعتمادش رو به ما… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینکه او فردی را پیدا کرده است که بتواند به او اعتماد کند و صحبت هایش را با او در میان بگذارد می تواند در مسیر رشدی به او کمک زیادی کند بهتر است در زمان فعلی در این مورد با فرد دیگری صحبت نکنید مخصوصا اگر فکر می کنید که خواهرتان و همسرشان ممکن است به این موضوع واکنش نشان بدهند و در این مورد با او صحبت کنند. سعی کنید در این مورد با او بیشتر صحبت کنید و سعی کنید دیدگاه او را در این مورد که رفتار دوست را چگونه… ادامه دیدگاه »

مجتبی

تشکر از پاسختون

مجتبی

سوالم یک روز و. نیم منتظر تایید بود. آخرم ردش کردید.می شه بگید چرا؟

مشاور

دوست عزیز سوالتان را مجددا در زمان فعلی ارسال کنید

بهار

سلام سلام‌ یه پسر ۲۲ دو ماهه دارم برای هر چیز جیغ میزنه اخیرا کتکم میزنه یه دفعه میدونه و دختر حالشو و هر حتی منو برارش و …رو میزنه من از اول مهر به دلیل شغلم که معلمم در هفته سه روز در هفته از ۷ صبح تا ۴ سر کارم اوایل خیلی خوب شرایط رو قبول میکرد ولی الان دو هفته اس که از لحظه خروج من از خونه از خواب پا میشه و دنبال من گریه میکنه و لجبازی میکنه و یکسره گریه میکنه نا گفته نماند تو این روزا خونه خالش هست و اونم یه دختر… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز این رفتار شما برای جلب توجه شما و نشان دادن یک احساس به شما می باشد دقت کنید که شما بیان می کنید او هنور شیر می خورد و شما تایم طولانی در کنار او حضور ندارید و زمانی که هستید خسته می باشید و ممکن است به اندازه کافی به او توجه و توان شیر دادن نداشته باشید و این می تواند برای کودک شما خشم را به همراه داشته باشد چون شما چیز با ارزشی را ساعت ها از او می گیرید و در کنار آن ممکن است فرزند شما در کنار… ادامه دیدگاه »

Zahr

سلام دختر۵ ساله ای دارم که غذانمیخوره باید به زور بهش بدم قبلا هم اختیاری بود زورش نمیکردم تنقلات در اختیارش نمیذاشتم اما اصلا گرسنه نمیشد انواع شربت های اشتهااور بهش میدم اما اشتهاش کورتر میشه پیش بهترین دکترهابردمش تاثیری نداشته بااینکه چیزی نمیخوره خیلی راه میره میدود و انرژی بالایی داره وزنشم ۱۴ کیلو هست خواهشا اگه میاونید بهترین راهکارروبهم بدین

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که کودکان در این سن بیشتر تمرکزشان بر بازی می باشد و همین که شما تنقلات در اختیار او قرار ندهید و غذای مناسب در اختیار او برای خوردن بگذارید کافی می باشد نسبت به شرایط سنی مقدار زیادی کمبود وزن ندارد و با توجه به توضیحات شما به نطر می رسد که در زمان مناسب دریافتی لازم را دارد و بهتر است سعی کنید از تمرکز بر این موضوعات که می تواند انرژی لازم را از شما بگیرد خوداری‌کنید و اجازه بدهید که او مسیر رشدی خود را طی کند همه… ادامه دیدگاه »

Zahr

سلام من نوزادپسر ۴ ماهه ای دارم که همیشه دستاشو میخوره همه انگشتاشو میمکه اگه دستکش بپوشم دستکشو میخوره یا هرجی دم دستش باشه مثل پتو یاچیزای دیگه سریع میکنه دهنش اگه نذارم دستشو بگیرم سعی میکنه دستای خودمو بخوره این کارو همه موقعی انجام میده گرسنه باشه یا تازه شیر خورده باشه پستانک هم بهش میدم و ازشیر خودم تغذیه میشه مننون میشم برای ترک عادتش راهنمایی بفرمایید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که شما در مورد یک کودک ۴ ماهه صحبت می کنید و در این سن راه شناخت کودک دهانش می باشد و فکر میکند که هرچیزی قابل خوردن می باشد بهتر است از سرزنش کردن او خوداری کنید و در زمان‌مناسبی یعنی زمانی که او احتیاج به تغذیه شدن دارد این نیاز او را پاسخ بدهید و اشیای ریزی ک پر خطر می باشند را از دسترس او دور کنید به مرور این رفتار کاهش می یابد و او از طریق دیگر راهای شناختی نیز با محیط ارتباط برقرار می کند

صادق

با سلام
دخترم ۴ سالشه همیشه دستش توی دهنشه و لباسهاش رو بعد از دست تو دهن کردن به قول هودش تمیز میکنه
اطلا علاقه ای که بشینه و براش کتاب بخونیم نداره
اطلا با وسایل بازی خودش بازی نمیکنه
به جز خونه پدر بزرگ و مادربزرگ جای دیگه ای نمیره و چون از بجگی ریفلاکس شدید داشته و همیشه جسارتاً غذاش رو بالا می آورده الانم اگه بخوایم جایی بریم که نخواد سریع بالا می آره
تو غذا خوردن هم خیلی اذیت میکنه با این که چهار سالشه ۱۳ کیلو بیشتر وزن نداره
واقعا نمیدونم باید چکار کنم همش سریع گریه میکنه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز علایمی که شما بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و موضوعاتی نمی باشد که با گذشت زمان و تشویق و تنبیه بتوان به تنهایی نتایج بهتری نسبت به /ان بدست آورد و نیاز است که فرزندتان را به روان درمانگر ارجاع بدهید تا مشکلات او با بازی مورد بررسی قرار گیرد و به او در بهبود شرایط روحی و عملکرد او کمک شود . با توجه به بالا آوردن غذا کاهش وزن طبیعی می باشد و این یک عملکرد برای او می باشد که از موقعیت هایی که نمی خواهد اجتناب کند… ادامه دیدگاه »

هدا

سلام وقتتون بخیر ، یه پسر چهارساله دارم که دیماه میره توی پنج سال پسرم توی خلوت توی مهمونیهای کم جمعیت باهاش مشکلی ندارم اما وقتی وارد یه مهمونی خیلی شلوغ میشیم شروع میکنه به غر زدن که خیلی صدا هست و گوش من اذیت میشه بخصوص وقتی به یک جشن دعوت باشیم اصلا اجازه شادی کردن مثل رقصیدن یا دست زدن به من و باباش نمیده و مرتب میگه یا صدارو کم کنن یا قطعه کنن و اینکه فقط با دو سه نفر از بچه های فامیل بازی میکنه و اگه یه بچه غریبه تر وارد بازیشون میشه شروع… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز به نظر میزان اعتماد او نسبت به شرایط بیرون کم می باشد و سعی می کند با گریه نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهد و این موارد می تواند روابط اجتماعی او را با محدودیت روبرو کند که در آینده او مدرسه رفتن و.. مشکلاتی را ایجاد می کند . بهتر است در همین زمان به صورت حضوری او را به روانشناس بالینی کودک ارجاع بدهید تا عملکرد اجتماعی او و حساسیت به صدا ها در او بررسی بیشتری شود وش رایط رشدی او بررسی شود و در این مسیر به او برای… ادامه دیدگاه »

نرگس سادات مظهری موسوی

سلام خدا قوت.پسر ۴ سال و نیم دارم که برای هر چیز کوچکی گریه میکنه و بسیار وابسته به من هست با بچه های هم سن خودش ارتباط برقرار نمیکنه بازی انفرادی دوست داره از صداهای بلند میترسه و شلوغی رو دوست نداره و اسباب بازی های خودش رو به هیچ کس نمیده ولی برای بقیه رو میخواد و خرده فرامیشای زیادی داره.اگه ممکنه راهنماییم کنید چون خیلی گریه میکنه.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به توضیحات شما نیاز می باشد که الگوهای رفتاری شما و میزان وابستگی فرزندتان مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به شما کمک کنیم . فرزند شما در سنی قرار دارد که نیاز می باشد با همسالان خود ارتباط برقرار کند تا بداند افراد دیگری مجزا از او نیز وجود دارند و قوانین را در بازی آموزش ببیند و اینکه بخواهیم بدون اطلاعات از زمان گریه و نوع رفتار و واکنش های شما یک صحبت کلی کنیم کمک کننده نمی باشد در این مسیر بهتر است به همراه فرزندتان به صورت حضوری… ادامه دیدگاه »

الهام

با سلام و عرض خسته نباشید.
من یه پسر ۲ سال و نیم و یک دختر ۱۰ ساله دارم و به دلیل کاری مجبورم به مدت ۳ ماه به خارج از کشور سفر کنم و نمی توانم بچه ها را همراه خود ببرم. پسرم فوق العاده به من وابسته است . واقعا نمی دانم چطور این مشکل بزرگ را حل کنم که ضربه روحی نخورد. در ضمن تاریخ صفر خرداد ۱۳۹۹ می باشد.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز هنوز تا تاریخ سفر شما زمان زیادی باقی مانده است و در این مدت می توانید با دادن احساس استقلال بیشتر به فرزندتان و کاهش میزان وابستگی و توضیح در مورد سفرتان فرزندتان را برای این سفر آماده کنید دقت داشته باشید که میزان وابستگی فرزندتان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اینکه این سفر از نظر خودتان چه معنایی می دهد و در مدت زمانی که حضور ندارید فرزندانتان قرار است تحت حمایت و مراقبت چه افرادی باشند و چه برنامه هایی را داشته باشند . ۱٫ در زمان فعلی فرزند شما… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید عملکرددرسی از نظر معلمش خیلی ضعیف مباشدکلا با کناریهایش حرف میزند که باعث عدم یادگیری اومی شودمعلمش می گوید زیاد دروغ مگوید درزمینه درس تکالیفش انجام نمی دهدروابط اوباهمسالان خیلی خوب است در منزل یکس باخودش حرف میزند زمانی از اودرسی می پرسیم بلدنیست مجبورم تنبیه وکتکش بزنم راهنماییم کنید ممنون

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که نگرانی شما برای آینده فرزندتان قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید از تنبیه بدنی او خوداری کنید چون کمکی به بهبود یادگیری او نمی کند و حتی همراهی کتک زدن شما و درس می تواند باعث ایجاد اضطراب در او شود و عملکرد یادگیری او را با کاهش بیشتری روبرو کند . با توجه به توضیحات شما نیاز است که به صورت حضوری مراجعه کنید تا یک سری تست های هوشی از او گرفته شود و دلایل این سبک رفتاری و همچنین عوامل دیگری نیز در او بررسی شود تا بتوانیم در… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید دخترم کلاس سوم دبستان نسبت به درس خواندن بی توجه زیاد سرکلاس حرف می زنه که باعث می شوددروغ بگوید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ منظور شما از بی توجهی به درس چیست و عملکرد درسی او از نظر معلمش چگونه می باشد و میزان یادگیری او در چه سطحی می باشد؟
۲٫ در چه زمینه هایی به شما دروغ می گوید و واکنش شما چگونه می باشد؟
۳٫ روابط او با همسالان چگونه می باشد؟
۴٫ شما می خواهید رفتار فرزندتان به چه نحوی باشد؟

سارا

سلام. با دختر شش ساله ای که دایم چیزی در دهانش میگذاره چه باید کرد؟! بجز مواقعی که خوابه! یا دستش، یا آستین و یقه اش، یا موهاش، یا اسباب بازی و مداد خودکار توی دهنشه! یا زبونش رو به در و دیوار و هرچی که فکر کنید میزنه!!! یا با دستش آب دهانش رو درمیاره اینور اونور میماله!!!! با عرض معذرت!!! خوراکی میدیم دستش که حواسش پرت بشه، ولی موقتیه! دوباره وقتی تموم بشه همون آش و همون کاسه!! جایزه درنظر گرفتم بهش ستاره بدم که موهاشو نکنه دهنش که خیلی شدید شده بود، حالا بقیه ی چیزها رو… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد با توجه به توضیحات شما نیاز می باشد که بررسی دقیق تری در مورد فرزندتان صورت گیرد تا بتوانیم نظر دقیقی تری بیان کنیم و این بررسی در پروسه بازی درمانی و نقاشی می تواند رخ بدهد تا دلایل این سبک رفتاری کودکتان شناسایی شود . ممکن است بتوان برای فرزند شما اختلال وسواس کندن مو را تشخیص گذاری کرد که با نشانه های زیر همراه می باشد : – مدام موهای خود را می کشد، مخصوصا فرق سر. – موهای سر، ابرو و مژه ریزش دارد اما گاهی اوقات به… ادامه دیدگاه »

سارا

عذر میخوام، فکر کنم اشتباهی شده.
دخترم موهاشو نمیکنه! فقط همینطوری سر موهاش رو که بلنده توی دهنش میذاره، مثل آستینش، یا انگشتاش. بازی میکنه اینجوری مثلا!!! ولی موهاش خیس میشه و به هم میچسبه!!! بعد موقع شانه کردن دردش میگیره و گریه و زاری!!! ازش پرسیدم چرا دهنت میکنی؟ خوشمزه ست؟ گفت خوشم میاد! حسش خوبه! پارسال و پیارسال یکی از بچه های مهد و پیش دبستانی این کار رو میکرد، از اون یاد گرفته!!

مشاور

دوست عزیز شما بیان می کنید که در سنین کوچک تر نیز او رفتارهای مشابهی داشته است و بر این اساس نمی توان آن را به دلیل آموزش و یادگیری از همسالان دانست چون در این صورت دوام زیادی نیز نمی تواند داشته باشد اما با توجه به توضیحات شما به نظر می رسد که از این طریق حتی اگر کندن مو و پوست و… نیز نباشد نشانه هایی از اضطراب وجود دارد که باعث می شود او از این سمت احساس آرامش می کندو نیاز است با بررسی از طریق بازی و نقاشی بدانیم که دلیل او برای استفاده… ادامه دیدگاه »

سارا

سلام. با دختر چهارساله ای که دایم ساز مخالف میزنه، با پدر و مادر مخالفت میکنه، حرف باید حرف خودش باشه، اگه غیر از اون باشه گریه میکنه، هرجا میره پدر یا مادر باید دنبالش باشند، یه جوری انگار میخواد حرص آدم رو در بیاره! چکار باید کرد؟ درضمن از دوسالگی همه‌اش میگفت: من!! میخواست همه کاری رو خودش انجام بده به روش خودش و وقتی که خودش میخواست، انگار زود بزرگ شده بود و میخواست زمان و شیوه‌ی انجام کارها مثل لباس پوشیدن و … در کنترل خودش باشه!! الان هم هنوز حرف گوش نمیده ولی الان برعکس هرچی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز کودکان در شروع سن دو سالگی حدودا شروع به استقلال می کنند و می خواهند که والدین به او اعتماد کنند و اجازه بدهند که یک سری کارها را خودش انجام بدهد و به این من وجودی که در حال شکل گیری می باشد احترام بگذارد و از وابستگی اولیه خارج شود اگر والدین در کنار او باشند و به او اجازه بدهند رفتارهای بی خطر را تجربه کند می تواند به مرور خود را بهتر بشناسد و احساس استقلال بیشتری کند و وارد مرحله بعد که دستشویی رفتن می باشد برسد . اما… ادامه دیدگاه »

سارا

بسیار ممنونم از راهنماییتون. بله متوجهم! من راجع به دختر اولم این موارد رو سعی کردم رعایت کنم، ولی این دخترم که هجده ماهش بود برگشتم سر کار و صبحها بیشتر پیش پدرش بوده. پدرش یکم زیادی باهاش باید نباید کرده به نظرم! و دخترم هم چون خودش زمینه ش رو داشته و خیلی بااراده بوده، با هم زیاد کشمکش داشتند سر چیزهای جزیی! منم چند بار به پدرش گفتم که تا سه سالگی باید با بچه راه بیای، زیاد گیر نده بهش! ولی اون هم مغروره زیادی، گوش نمیداد! به‌هر حال الان به نظر خودم بچه م همونطور که… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز در تایپیک کاملا توضیح داده شد که از چه نوع سبک بیانی استفاده کنید و بهتر چه مسیری را برای بهبود شرایط فرزندتان طی کنید . دختر شما از این مسیر دارد مشکلات ارتباطی خود را به شما بیان می کنید و نیاز است که از مسیری که در تایپیک بالا توضیح داده شد این ارتباط را بازسازی کنید

سارا

بله، بسیار سپاسگزارم.

فاطمه

با سلام و خسته نباشید. پسر ۹ ساله ای دارم که تا زمانی که یادآوری نکنم کارهای مدرسه یا حتی لباس پوشیدن را هم انجام نمی دهد و مجبور هستم هر لحظه کارهایش را یادآوری کنم.بعضی وقتها هم آنقدر عصبانی می شوم که شروع به مقایسه کردن او با هم سنهای فامیل یا مدرسه اش می کنم تا اورا تحریک کرده و مثل انها خودش به فکر کارهایش باشد. متوجه هستم که نباید مقایسه انجام دهم واقعیت این است که فکر دیگری به جز مقایسه به ذهنم نمی رسد لطفا راهنمایی کنید تا به جای مقایسه کردن چه کاری انجام… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که همانطور که اشاره کردید مقایسه کردن کمکی که بهبود شرایط فعلی نمی کند بلکه باعث می شود که اعتماد به نفس فرزندتان بیشتر نیز زیر سوال برود و این باعث می شود که او خود را سرزنش کند و این چرخه تکرار می شود که اعتماد به نفس او برای انجام کارها از بین می رود. بهتر است سعی کنید که مسئولیت کارهای او را به خودش واگذار کنید و اینکه او تکالیف مدرسه را انجام نمی دهد مشکل او می باشد و نه شما و نیاز است که اجازه بدهید… ادامه دیدگاه »

اکبر نیک سرشت

با سلام خدمت کارشناسان محترم. دختر ۷ ساله ای دارم که امسال کلاس اول میره. مشکلی که هست اینه که صبح ها برای رفتن به مدرسه از خواب بلند نمی شه و اگه هم بشه از رفتن به مدرسه اجتناب می کنه. ضمناً در مورد انجام تکالیف مدرسه هم مشکل داریم تکالیفش را نگه می داره و به زور انجام می ده. اما اینو بگم که خیلی باهوش هست. و هر چی بپرسی به درستی جواب میده. در مورد رفتار با مادرش هم کمی پرخاشگرانه رفتار می کنه. به بازی خیلی علاقه داره و از بازی کردن اصلاً سیر نمی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مسیر به دنبال مقصر گشتن کمکی به بهبود شرایط فرزند شما نمی کند اما نرفتن از مدرسه ، انجام ندادن تکالیف ، پرخاش به همسرتان اینها می تواند نشان دهنده این باشد که فرزندتان از شرایطی که دارد رضایت ندارد و از این طریق می خواهد مشکلات خود را عنوان کنند .بهتر است سعی کنید برای او وقت بیشتری بگذارید و برای بررسی مشکلات او به صورت حضوری با روانشناس بالینی کودک صحبت کنید تا رد مسیر نقاشی و بازی مشکلات او شناسایی شود و بتوان در یان مسیر به بهبود عملکرد… ادامه دیدگاه »

عطیه

درمان وابستگی کودک

مشاور

سلام سوالتان را به صورت دقیق تر بیان کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم

مامان ابوالفصل

سلام پسرم کلاس پنجم ابتدایی هست الان دوسه بار میشه ک وقتی حرفی میزنم یا مخالفتی میکنم باهاش یا آخرین بار ب صورت شوخی جوابشو دادم من رو زد و محکم رد طوری حتی سرخ شد بازوم، فامیل ها و خواهرم و پسرخاله هامم بودن و کلی خرد و احساس ضعف کردم باهاش حرف نزدم ولی تو جمع تابلو نکردم وقتی ام ک با همین اقوام در راه برگشت بودم و اونا رفتن عروسک بخرن منم رفتم ولی برا پسرم چیزی نخریدم با عصبانیت و پرخاش جلوتر از من رفت تو ماشین منم رفتم و کسی تو ماشین نبود بهش… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما یکی از محورهای آموزشی و تربیتی فرزندتان هستید و با ورود او به اجتماع دوستان و افراد در اجتماع نیز یک سری آموزش ها را به سمت او می فرستند که ممکن است حتی فرزند شما از آن استفاده کند و شما با یکبار استفاده از یک رفتار بهتر است بعد شخصیتی و آینده او را زیر سوال نبرید او رفتار اشتباهی داشته است که شما نیز با بی توجهی عواقب ان را به او نمایش داده اید و او نیز به اشتباه بودن رفتار خود ی برده و عذرخواهی… ادامه دیدگاه »

فاطمه

سلام من دختری ۶ ساله دارم که کلاس اوله تو جمع های خانوادگی با بچه‌ها قاطی نمیشه و دائم شکایت میکنه که منو بازی نمیدن در حالی که اینطور نیست و تو مدرسه هم زنگ های تفریح تنها میگرده معلمش هم میگه توی کلاس هم وقتی مشغول شعر خوانی یا فعالیت جمعی هستیم مشارکت نمیکنه البته خجالتی هم نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به اینکه دختر شما مایل به بازی با آنها می باشد اما نمی تواند به درستی ارتباط و مسیر رفتن به سمت دوستان و همسالان خود را پیدا کند پس نمی توان از نظر بعد شخصیتی او را درون گرا دانست .
در این زمینه نیاز است بدانیم که سبک برخورد شما و میزان روابط شما با یکدیگر و حضور او در بین همسالان چه میزان می باشد؟
۲٫ بیشترین زمان خود را به چه کاری مشغول می باشد؟

فاطمه

سلام ممنون از پاسخ شما ایشون بیشتر وقت نقاشی میکشن و یا با لباس های مختلف تیپ های متفاوتی میزنن و بازی میکنن
در مورد ارتباطم در دو سال گذشته خوب بوده ولی قبل از اون بنده خیلی سخت گیر بودم وحتی ایشون رو تنبیه بدنی هم کردم نمیدونم چرا متوجه سن و سالش نبودم و توقع زیادی از ایشون داشتم در واقع من خودم رو دلیل پرخاشگری و رفتار های ایشون میدونم ومی خوام جبران کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

مشاور

دوست عزیز دقت کنید گه فرزند شما تنها ۶ سال دارند و با توجه به سن او تنبیه می تواند باعث شود که اعتماد به نفس او کاهش یابد و امکان تجربه از او گرفته شود. بهتر است سعی کنید اجازه تجربه به او بدهید و او را همانگونه که می باشد مورد تایید قرار بدهید . می توایند برای او قصه هایی در این زمینه بخوانید و از او بخواهید که به شخصیت داستان کمک کند که برای بازی با دوستانش اقدام کند از این طریق راحل های حل مسئله بیشتری را به او اموزش می دهید . از… ادامه دیدگاه »

نرگس

سلام.خسته نباشید دخترمن امسال کلاس اولی شده.تاچندروزپیش باذوق وشوق به مدرسه می رفت وموقعی که تعطیل می شد میگفت کی فردامیشه برم مدرسه.ولی چندروزی هست که یک ساعت به ساعت رفتنش به مدرسه استرس پیدامیکنه.یابغض میکنه یامیگه غذامیخورم حالم بدمیشه.ازشم سوال میپرسم میگه میترسم خانم ازم چیزی بپرسه بلدنباشم یامیگه میترسم چیزی گفته باشه ببریم یادم رفته باشه.هرچقدربهش میگم تودخترخوبی هستی باهوشی اگه خوب نبودی معلمت ازت تعریف نمیکردگوش نمیکنه.نمونه امروزرسیدیم مدرسه شروع به گریه کردن کردمیگفت مامان چیزی یادم نرفته میگفتم نه ولی گوش نمیکرد.موندم چیکارکنم لطفاراهنماییم کنین.معلمشون هم مهربونه.فقط انگارجلسه آخری گفته بچه هاسه تاکلمه ایی که بهتون… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که بهتر است از سخت گیری به کودکان کلاس اولی خوداری شود چون می تواند دیدگاه آنها را رد مورد درس خواندن و مدرسه تغییر بدهد و این بر روند درسی و روحی /انها تاثیر می گذارد. از مقایسه کردن کودکان و یا اینکه از گذشته خود برای او تعریف کنید خوداری کنید او شما را با ویژگی های فعلیتان می شناسد و خود را با شما که فرد بزرگسالی هستید مقایسه می کند نه کودکی شما و این می تواند باعث اضطراب او شود . از فشار برای نوشتن تکالیف ،… ادامه دیدگاه »

ارشیا

سلام روز بخیر من یک پسر ۹ ساله دارم که یه مدتی هست حاظر جواب شده و جواب بزرگتر رو راحت میده و بعضی وقتا این جواب ها بی‌ادبانه هست اصلا نمیشه باهاش صحبت کرد و سریع داد میزنه و جواب میده تک فرزند هست من چه کاری باید انجام بدم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که نیاز است اطلاعات بیشتری در مورد نحوی برخورد شما و همسرتان با را داشته باشیم و در کنار آن نیاز است بدانیم که چه میزان به استقلال و بعد شخصیتی فرزندتان احترام می گذارید و این موضوعی که شما آن را بی احترامی می دانید و پاسخ به و درخواست چه کارهایی می باشد ؟
در این موراد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.

محمد

سلام من ۱۱ سالمه و خیلی دوست دارم خواهر یا برادر داشته باشم اما پدرم و مادرم مخالفن و انقدر ناراحتم ولی نمیدونم چجور بهشون بگم که سخته واقعا چون خلدشون تک فرزند نیستند

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما می توانید علاقه خود را به این موضوع به آنها عنوان کنید اما تصمیم گیری نهایی نسبت به شرایط روحی ، اقتصادی ، دیدگاها و… بر عهده آنها می باشد و شما می توانید با داشتن برنامه برای زندگی روزانه خودتان از تمرکز بر این موضوعات خوداری کنید و سعی کنید مسیر پیشرفت و روابط خودتان را با خانواده و دوستان مد نظر قرار بدهید.

زهرا پارسا

سلام وقتتون بخیر پسر ۴ ساله من چند روزی میشه که مهد میره اما مربیشون میگه که بچه های دیگه و مربی رو کتک میزنه نمیدونم چرا اینجوری یکنه اینم بگم که زیاد حرف گوش کن نیست و گویا تو مهد بخاطر چیزایی که بهش نمیدن کتک کاری میکنه 😟😕

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در مورد سبک رفتاری خودتان و همسرتان در زمان درخواست های معقول او و سبک رفتاری مشابه با مهد در اختیار ما قرار بدهید و اینکه خود فرزندتان مایل به مهد کودک رفتن می باشد؟

زهرا پارسا

ممنون از پاسخگویتون به مهد خیلی علاقه داره ولی فقط برای بازی دوست نداره زیاد سر کلاس بمونه تو خونه خواسته هاش اکثرا برآورده میشه ولی با خودم که باشه کمتر بهونه گیری میکنه چون من خودم چیزی رو تا وقتی بهش قول ندادم یا نیاز نداشته باشه براش نمیخرم ولی پدرش نه هرچی که بخواد رو براش میخره مثلا توی یک روز ۴ تا لپ لپ هم براش خریده اما توی مهد تا اونجایی که من متوجه شدم روی وسایلش خیلی حساسه طوری که حتی به مربی هم اجازه نمیده بهشون دست بزنه و اینکه کسی به پسرم اشاره… ادامه دیدگاه »

زهرا پارسا

الان مربیش رو عوض کردم امیدوارم توی این کلاس بهتر باشه

مشاور

دوست عزیز دقت کنید نیاز است بدانیم که دلیل شما برای عوض کردن مربی چیست و چه توقعی از مربی ها دارید ؟
چون به نظر می رسد که فرزندتان در منزل نیز رفتارهای مشابهی دارند .

زهرا پارسا

چون احساس کردم مربی نمیتونه بهش توجه کنه و برای جلب توجه ابن کارو میکنه تو خونه اصلا کتک کاری نمیکنه 😕

مشاور

می توانید از شیوه عوض کردن مربی استفاده کنید اما دقت کنید که نیاز است او آموزش ببیند که از راه های دیگری جز کتک زدن برای برقراری ارتباط استفاده کند تا بتوانید نتیجه بهتری بدست بیاورید . چون این امکان وجود ندارد که مربی و معلم و استاد در مقاطع بالاتر و یا دوستان متفاوت و در اجتماع افراد و… به او توجه دائم داشته باشند و برای شما نیز امکان مراقبت دائم از وجود نخواهد داشت پس بهتر است از سبک های آموزش استفاده کنید تا او بتواند برای برقراری ارتباط با دیگران از راحل های حل مسئله… ادامه دیدگاه »

رز رراقبی

سلام
بچه های من دوقلو هستند و کلاس هشتم .تا الان برایشان گوشی نخریدم ولی همه دوستانشان گوشی دارند .ایا کار درستی دارم انجام میدهم یا خیر ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای خرید گوشی نیاز است که شما در کنار شرایط سنی ، شرایط رشدی و دلیل انها را برای درخواست گوشی جویا شوید و اگر کلاس های و مکان هایی می روند که نیاز است در درسترس باشند و بتوانند با تماس برقرار کنند می توانید برای آنها گوشی تهیه کنید که به شرایط سنی و عملکردی که از گوشی می خواهند نزدیک باشد .

ترانه

شرمنده من یه پسر ۸ ساله دارم . همش بهونه میگیره و نق میزنه همش میگه حوصله ام سر رفته صبح .ظهر هر وقت چشمشو باز میکنه میگه حوصله ام سر رفته . این یه مشکل . مشکل بزرگتر که دارم اینه که بیشتر اوقات از مدرسه که میاد میگه یه خبر بد . اتفاقاتی تعریف میکنه که من از درکش عاجزم نمیدونم اصلا راسته یانه
مثلا میگه فلانی بهم خورد شلوارم اومد پایین . یا شلوارمو کشید پایین یه چیزایی از این قبیل که واقعا من نمیدونم چی باید بگم.چه عکس العملی نشون بدم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد اگر این اتفاق به طور مداوم تکرار می شود چه به صورت خیالپردازی کودکانه باشد و چه به صورت واقعی رخ داده شده باشد بهتر است آن را جدی بگیرید و به صورت حضوری بدون واکنش تند به روانشناس کودان مراجعه داشته باشید تا با فرزندتان به صورت بازی صحبت شود و بتوانیم مشکلات او را شناسایی کنیم و در این مسیر به او کمک کنیم. در زمان تعریف بهتر است از رفتارهای تند خوداری کنید تا او اعتماد کند و صحبت های خود را برای شما بیان کند و شما… ادامه دیدگاه »

mohadese

سلام خسته نباشید،دخترمن ۱۰ماهش هست از۴۰روزگی بدسینه گی کرد واصلا شیرنمیخورد واز دوماهگی شست میخوره اطرافیان میگفتن خوب میشه ومتاسفانه عادت شده واسش الان تا اطرافش شلوغ باشه نمیخوره درصورتی که گرسنه باشه میخوره اما اگر واسه چنددقیقه تنهاباشه میخوره انگشتشو ،شبا موقع خوابش مجبورم دستکش دستش کنم وگرنه میمکه انگشتشو ودرحال حاضر خونه خودم راحت شیرمیخوره امابیرون برم اصلا شیرنمیخوره لطفا هم برای ترک عادت انگشت خوردنش وشیرخوردنش در بیرون راهنماییم کنید و اینکه غذای کمکی از پنج ماهگی میدم اوایل راحت میخورد اما ۲ماهی هست که سرشو برمیگردونه ودهنشو قفل میکنه باهزار روش بهش غذامیدم وتازگیا با تبلیغات… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینگونه رفتارها مانندن مکیدن شست در بیشتر کودکان در هنگام گرسنگی دیده می شود و عموما کودکان در جمع های شولغ و زمانی که سرگرم هستند اهمیتی به غذا خوردن نمی دهند پس این موضوعات جای نگرانی ندارد . بهتر است شما به عنوان یک مراقب هر زمان که او تمایل به غذا خوردن داشت در اختیار او قرار بدهید از شیر خودتان و یا غذای مناسب سن او نگران اتفاقاتی که می افتد نباشید هر کودک نسبت به سبک خود رفتارهای متفاوتی دارد از مقایسه کردن به پرهیزید و تنها زمان هایی که… ادامه دیدگاه »

solmaz

با سلام و احترام. بنده مادر یک کودک ۱۷ ماهه هستم و نگران .خواهشمندم زیاده گوییم رو ببخشید و راهنماییم کنید: رشد جسمی کاملا طبیعی است. ارتباط چشمی بسیار قوی، ارتباط اجتماعی بسیار خوب. اضطراب جدایی به دلیل شاغل بودن بنده تا حدی. ولی وقتی هستم جدا شدن کاملا سخت و این اضطراب مشهود. من و پدر کودک ۷ ماه است جدا از هم زندگی میکنیم و درگیر دادگاه هستیم. به اسباب بازی علاقه نشان میدهد. کتاب ورق میزنهو خواستار خواندن کتاب میشه با یما و اشاره. شناختش از اطرافیان خوب است. حافظه خوبی دارد. توپ رو با دست پرت… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد به نظر نمی رسد فرزند شما مشکل خاصی داشته باشند چون اینکه کودکان به چرخ ها و اشیاء مشابه واکنش نشان بدهند مشکل خاصی ندارند و این نوع بازی ها برای بیشتر کودکان همسن فرزند شما جذابیت دارد . اما در مورد رشد زبانی نیاز است که شما سعی کنید با او بیشتر ارتباط برقرار کنید و سعی کنید به صحبت های او واکنش مثبت نشان بدهید و او را با قصه که خودتان می خوانید تشویق به صحبت کنید مثلا از او بپرسید این چه چیزی می باشد و می… ادامه دیدگاه »

رها

سلام وقت بخیر . بنده دختر ۷ ساله ای دارم که خیلی پر جنب وجوش است بیشتر زمان هایی که برای صرف صبحانه ، ناهار و شام کنار هم هستیم یا بطور کامل به روی صندلی نمی نشیند و یا مدام راه میرود این رفتارش بارها موجب دعوا و نخوردن غذای همسرم و بنده و حتی خودش شده است . نمیدانم باید چطور با این مورد رفتار کنم . سپاسگزارم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این رفتار او نیاز به بررسی دقیق تر دارد تا بتوانیم در این مورد به شما کمک کنیم.
۱٫ این رفتار از چند سالگی در او وجود دارد؟
۲٫ عملکرد درسی او چگونه می باشد و آیا می تواند در کلاس مدت زمان لازم را در کلاس بنشیند و به دروس خود توجه کند؟
۳٫ تمرکز او به چه میزان می باشد؟

فریبا

سلام خسته نباشید،من کودک یک سال و سه ماهه ای دارم که موقع خوابیدن دوتا پاشو بالا میاره و با دستاشم ی چیزی رو فشار میده(بالشت یا اگه چیزی نباشه دستاشو مشت میکنه و فشار میده)بعضی وقتا خیلی فشار میده و نفس میزنه و عرق میکنه من وقتی بالشت رو ازش میگیرم گریه میکنه و اگه بالشت دمه دستش نباشه کلافه میشه چه کار کنم این رفتار رو ترک کنه؟؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که این رفتار کودکتان به صورت دقیق تر در باطی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در کنار دیگر عملکردهای او به شما در مسیر بهبود این رفتار کمک کنیم .
بهتر است به صورت حضوری به روانشناس بالنی کودک مراجعه کنید تا بررسی لازم در این زمینه صورت گیرد.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

زهره کرمی

با سلام و عرض ادب من یه دختر ۸ ساله دارم که بیش از دو سال ناخن میجوه پیش مشاور هم بردمش فایده ای نداشته چند ماهه موهای سرشو می‌ذاره دهنش اوایل فکر میکردم اتفاقیه اما بعد متوجه شدم خودش این کارو می‌کنه چند روز پیش هم متوجه شدم مژه های خودشو می‌کنه اینو بگم خودم از بچگی تا الان عادت دارم با موهام ور میرم حتی موهامو میکنم یادمه راهنمایی بودم یه تیکه از سرم اندازه یه سکه کوچیک کچل کرده بودم .اما اصلا یادم نمیاد ناخن جویده باشم در گذشته توی خونه با همسرم خیلی کشمکش داشتیم ولی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به توضیحات شما ممکن است دخترتان وسواس داشته باشند و در این مسیر بدون مصاحبه کامل نمی توان نظر دقیقی بیان کرد اما یکی از انواع وسواس وسواس کندن مو می باشد که افراد در زمان های مختلف مخصوصا در زمان اضطراب به صورت تکراری آن را انجام می دهند . در این مسیر بهتر است فرزندتان را به صورت حضوری به روانشناس بالنی کودکان ارجاع بدهید تا پروسه درمانی او طی شود و در صورت نیاز برای مصرف دارو به روان پزشک نیز ارجاع داده شوند تا بتوانید نتایج بهتری در… ادامه دیدگاه »

anahita

سلام خسته نباشید.پسرم خیلی یک دنده لجباز و خیلی خسیس هست.و از اومدن مهمان به خانه ما خوداری میکند و با رفتار ای زشت و کلام بد مهمون رو از خودش منزجر میکند .الان هم که کلاس اول رفته با کسی ارتباط نمیزارد.و وسایلاهاشو از کیفش در نمیاورد

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به توضیحات شما نیاز است که با فرزندتان یک مصاحبه حضوری صورت گیرد و تحت بازی درمانی مشکلات او شناسایی شود و به او در بهبود عملکرد کمک شود این رفتارها اگر در زمان فعلی مورد توجه قرار نگیرد ممکن است در عملکرد او در آینده نیز تاثیر داشته باشد .
به صورت حضوری با فرزندتان به روانشناس بالینی کودک و یا روان درمانگر کودک مراجعه داشته باشید تا بتوانید نتایج بهتری در این مورد بدست آورید.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

فاطمه حسینی

سلام عصرتون بخیر
من در مدرسه فعالیت میکنم
یک کودک اول ابتدایی داریم که هر روز صبح برای ورود به کلاس ممانعت میکن ولی زمانی که با روشهای مختلف وارد کلاس میشه دیگر مشکلی ندارد و تا آخر ساعت با بچها و معلم ارتباط خیلی خوبی داره‌.
مادر بچه می‌گوید هر وقت هر کاری را میخواد شروع کن اعلام ناراحتی میکن
بنظرمون ما باید چیکار کنیم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز این موضوع می تواند از وابستگی و عدم اعتماد این کودک نشعت بگیرد البته نیاز به بررسی دقیق تر دارد . بهتر است اگر هنوز مادر او با او برای ورود به کلاس همراه می شود در یک مکان بنشیند و مشغول کاری مثلا کتاب خواندن شود و اگر کودک به سمت او رفت بیان کند که در زمان فعلی کار دارد و مداوم رفتار او را کنترل نکند شما نیز بهتر است در کلاس را باز بگذارید و در اول کلاس با بازی که ایجاد هیجان می کند و یا مثلا شعر خواندو…… ادامه دیدگاه »

SolmazHajibabaei

با عرض سلام و خسته نباشیددختر سه ساله من خیلی یک دنده است وقتی چیزی رو میخواد باید به اون عمل کنیم و گرنه تا یک ساعت گریه و داد و بیداد میکنه لطفا مرا راهنمایی کنید

Tahere Joafshani

سلام.دخترم کلاس اول هست.پیش دبستانی خیلی خوب بود تا اینکه بعد از دوماه و نیم معلمش زنگ زد که شدید گریه میکنه.هر چقدر پرسیدیم چیزی از دلیلش نگفت و دیگه نرفت.حالا هم بعد یک ماه هنوز به مدرسه غادت نکرده.استرس شدید داره.زنگ کلاس خوبه اما برای زنگ تفریح که معلمش نیست استرس داره.میگه اصلا زنگ نفریح نباید باشه.یه بار به دزدیده شدن اشاره کرد و همیشه دلتنگی رو مطرح میکنه.خیییییییلی ممنون میشم کمک کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که میزان وابستگی و دیدگاهای او بررسی شود تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم بهتر است به صورت حضوری به روانشناس کودکان مراجعه داشته باشید تا در این مسیر بررسی لازم صورت گیرد و در صورت نیاز یک سری آموزش ها متناسب با کودک و مشکل کودک شما به شما داده شود و خودش نیز تحت بازی درمانی و… عملکرد بهتری را تجربه کنید .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

Motahare

سلام دختر ده ساله ای دارم دیروز عمه جانش خونه ما بودن امروز تماس گرفته که دیروز دخترمو دیده سر کیفش بوده والان متوجه شده پولهاش داخل کیفش نیست من کیف دخترمو گشتم ودیدم پولها داخل کیف دخترمه نمی‌دونم چکار کنم ..باباش سر کار بودن من تنبیه بدنیش کردم الان نمی‌دونم با این رفتارش چکار کنم به باباش باید بگم یا نه لطفا راهنمایی کنید ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد بهتر است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و بدون برچسب خوردن به فرزندتان به دلایلی این پول را به عمه ایشان برگردانید و سعی کنید رد آرامش و بدون توهین و سرزنش با او صحبت کنید تا بتوانید دلیل این رفتار را شناسایی کنید. کودکان می توانند به دلایل مختلفی دست به این اقدام بزنند و هنوز از اشتباه بودن این رفتار به اندازه کافی آگاهی ندارند پس بهتر است از دیدگاه خودتان به این ماجرا توجه نکنید. ۱٫ فرزند شما از نظر مالی به اندازه لازم ساپورت می… ادامه دیدگاه »

Motahare

ممنون از لطف شما
از لحاظ مالی در حد توانمون بهش پول میدیم
۵۰هزارتومن از پول رو داده به رییس مدرسه برای کمک به بچه های نیازمند ۱۰۰تومنش هم داخل کیفش بود با رییس مدرسه تماس گرفتم گفت بله داده به من دیگه جریان رو برای رییس نگفتم
حالا نمی‌دونم این جریان رو به باباش بگم یا نه خودش میگه به بابام چیزی نگید
و اینکه احتیاج به مشاوره داره

مشاور

بهتر است سعی کنید که به او بیان کنید که کمک به افراد دیگر خوب می باشد اما این به این معنا نیست که برای کمک به فردی دیگر به فرد دیگری لطمه زده شود . بهتر است سعی کنید که در این مورد امانت داری کنید و راز او را پیش خودتان نگه دارید و حتی اگر موضوع به همسرتان نیز عنوان می کنید بیان کنید که برخوردی با او نداشته باشد تا بتواند به شما اعتماد بیشتری کند و مشکلات و نیازهای خود را بیشتر با شما در میان بگذارد. گاهی کودکان برای جلب توجه ممکن است به… ادامه دیدگاه »

سعید

سلام دختر ۱۳- ۱۴ ساله ای دارم که متاسفانه با دوستان خود در مدرسه و یا دورهمیهایشان در مورد مسائل جنسی صحبت میکند .در حالی که دوستان او اینطور نیستند .تصاویری در این مورد ندیده تا جایی که میدانم ولی گویا به تفصیل در مورد این مسائل صحبت میکند..رابطه دوستانه خوبی با هم داریم ولی تا به حال در مورد مسائل جنسی به دلیل حیا و.. صحبتی نکرده ام . همسرم یک بار به او گوشزد کرده اما فایده ای نداشته.به نظر شما چه کنم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که او در آمرحله نوجوانی می باشد و در این سن گرایش به جنس مخالف و گرایشات جنسی بیشتر می باشد و این باعث می شود که در جمع های دوستانه در مورد این مسائل بیشتر صحبت بشود و چون صحبت و اطلاعات در این سن با اغراق همراه می باشد می تواند باعث شود که اطلاعات تحریف شده ای در اختیار او قرار گیرد بهتر است بدون سرزنش سعی کنید که در اول همسرتان با او صحبت کند و اطلاعات او را جویا شود تا بداند اطلاعات او… ادامه دیدگاه »

سعید

متشکرم.

Elahe

سلام پسری چهار ساله دارم ،هروقت که خونه مادرم میریم دیگه دوست نداره که بیاد خونه خودمون ،اونجا هم خیلی شیطونی میکنه اذیت میکنه اگه هم بخوام بخوابم اونجا تا دیر وقت بیداره و شیطنت نمیذاره که بخوابه پدرم هم که میگه چیزی نگین بهش اشکال نداره ،پسرم هم که اینو میشنوه هرکاری دلش میخواد انجام میده تا خوابش ببره ،واین موضوع اذیتم میکنه تا جایی که اصلا دوست ندارم شبها بمونم جایی،میخوام خونه خودمون باشم ،وقتی هم که میایم خونه بداخلاقی میکنه و دادو گریه که بریم اونجا چرا اومدیم خونه،خیلی بی قراری میکنه ،شوهرم هم عصبانی میشه و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که کودکان آزادی و گذاشتن احترام برایشان ارزش دارد و آن محیط را بخاطر آزادی ترجیح می دهد بهتر است سعی کنید بجای تنبیه محیط خانه را با توجه به علایق او جذاب کنید تا او در محیط خانه احساس آرامش و جذابیت بیشتری داشته باشد . سعی کنید از تنبه خوداری کنید و در صورت اینکه رفتار او مورد قبول شما نبود با بی توجهی از کنار او گذر کنید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید . در روبروی فرزندتان با همسرتان وارد بحث نشوید و در احترام و بدون توهین در… ادامه دیدگاه »

Noroozi

سلام دخترم ۴سالشه ک از بدو تولد اختلال خواب داره تا حالا پیش چندتا روانپزشک و دو متخصص اختلال خواب بردیم کلی ازمایش گرفتن اما خوب نشده انقدر هزینه دادم بابتش ک دیگه توان مالی ندارم خواهش میکنم اگر میتونید راهنمایی کنید واقعا خسته شدم مدت یک سالم هست ک قرص ملاتونین میخوره اما کم و بیش تاثیر داشته.ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز به مصاحبه بالینی می باشد اختلال خواب در این سن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد بهتر است در این مسیر از روانشناس بالینی کودک کمک بخواهید تا با بازی درمانی و … در این مسیر به بهبود شرایط کودک شما کمک شود.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

زهرا

در ضمن صبح تا ساعت ۳ مدرسه است هنرستان میره رشته مکانیک خودرو . معدل پارسالش ۱۹/۶۴ بوده ولی تا حالا که یکماه از سال تحصیلی می گذره اصلا نگاه رو کتاباش نکرده .پدرش موتور داره .سوار موتور شده چندروز پیش وتصادف هم کرده وصورت داغون شده ولی عشق موتوره می گه بازم سوار میشه .نمی دونم چکار کنم به درسش علاقه مند بشه واز فکر موتور ودوستاش هم بیاد بیرون .یه کم بچه ترسویی . فیلم قدیمی ایرانی زیاد دیده تحت تاثیر اوناست خیلی . می خواد ادای لاتهای با مرام را دربیاره وبادوستاش براکه حامی هم باشن بیشتر… ادامه دیدگاه »

مشاور

دقت کنید که او را می توانید تشویق کنید که علاقه به موتور سواری را در پیست های حرفه ای دنبال کند و از این طریق هم به علایق او در مسیر درست توجه کرده اید و هم امکان آشنایی با افراد دیگر را محیا کرده اید و هم از روابط دوستی نامناسب کاسته اید .

زهرا

سلام .باتشکر از سایت و مشاورین محترم .در مورد دوستان پسر ۱۶ ساله ام خیلی نگرانم با دوستاشم آشنا شدهام اهل درس نیستند .پسر منم نسبت به درس بی قید وبند شده چه کارکنم نمی تونم از دوستاش جدا کنم نه اینکه دوست خوب جایگزین کنم خودمم باهاش رفیقم از دوستاش تا حدودی برام صحبت می کنه ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که فرزند شما رد سن نوجوانی قرار دارد و در این سن گرایش به گروهای دوستی بیشتر می شود و گاهی نوجوان برای مورد تایید قرار گرفتن ممکن است رفتارهایی انجام بدهد که حتی برای خودش نیز مورد پذیرش نمی باشد. بهتر است سعی کنید در این مورد به صحبت های او گوش بدهید و بیان کنید که شرایط سنی او را درک می کنید و خودتان نیز این دوران را تجربه کرده اید و مایل به جمع های دوستی بوده اید اما نیاز است که یک سری مراقبت ها نیز صورت… ادامه دیدگاه »

رویا

با سلام وخسته نباشید ،بنده ۷ماه پیش پسرم ک ۱۱سالش و دخترم ک ۶سالش در حال بازی یا فعالیت جنسی دیدم،و از قبل هم کاملا اموزش داده بودم و اصلا بچه هام تنها نمیزاشتم فقط موقع انجام تکالیف میفرستادم اتاقشون که مجزا هست و گهگاهی سر میزدم بشون و کاملا اطمینان داشتم بهشون وقتی دیدم پسرم و دخترم هردو شلوارشون نیمه پایین بود و پسرم از پشت رو خواهرش خوابیده بود خیلیییی شوکه شدم و جریان به پدرشون گفتم و شوهرم با پسرم کاملا واضح صحبت کردم و از اونجای که ما خانواده خیلیییی مقیدی هستیم و همه موضوعات کاملا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک می باشد اما نیاز است که دقت کنید که هنوز معنای ذهنی که در ذهن شما وجود دارد برای آنها معنایی ندارد و بهتر است سعی کنید از تنبیه آنها خوداری کنید و سعی کنید که اطلاعات پسر و دخترتان را در مورد این رابطه جویا شوید و نسبت به اطلاعات آنها به انها اطلاعات بدهید . در این سن کم کم فرزند شما اطلاعاتی را بدست می آورد که اغراق آمیز می باشد و با خیالپردازی همراه است بهتر است سعی کنید خودتان اطلاعات متناسب به سن او را… ادامه دیدگاه »

مرضیه

سلم خسته نباشید دختری دارم که یک هفته است تازه وارد ۴سالگی شده یک مسئله ای وجود دارد چند وقت دخترم شب که خواب پاشو زمین میزنه توی خواب اینقدر که ما بیدارمیشیم ولی روز که بخواب اینجوری نیست ویک مسئله دیگه این که بعضی شبها این کارش زیاد بعضی موقعها کم خیلی میچرخه توی خواب وقتی خودم بچه بودم خیلی توی خواب تکان میخوردم الان خوبم پدرشم یکمی شبها در کودکی شب توی خواب راه میرفته حالا میخواستم ببینم این مشکل خاصی باید دکتر ببرمش یا خوب میشه وعادیه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موضوع نیاز به بررسی دقیق تر دارد .
۱٫ چند مدت است این رفتار را دارد؟
۲٫ مشکلات تنفسی ندارد؟
۳٫ بعد از این رفتار شما و خودش چگونه واکنش نشان می دهید ؟
۴٫ این رفتار مداوم هر شب تکرار می شود و یا شب هایی که قبل از آن بازی های هیجانی داشته است؟

الهام

سلام
من چهار ماهست که ازدواج کرده ام .همسرم دو تا فرزند دارن .فرزند کوچک که پسر هست و هفت ساله هستن خیلی زیاد وابستگی شدیدی به پدرشون دارن موقع خواب بیرون رفتن و خرید و کلا هر ساعتی که همسرم خونه باشن من حتی برای چند مین تنهایی نمی توانم با ایشون صحبت کنم یا بیرون بروم .از بابت اخلاقی هم خیلی لجباز هستن و بهانه گیر .لطفا راهنمایی کنید من را باید چیکار کنم .ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این میان مشخص است که به علت شرایطی که این کودک تجربه کرده است میزان وابستگی به پدرش در او زیاد می باشد و می توانید با پدر او صحبت کنید تا او را به صورت حضوری به روانشناس ارجاع بدهند تا بررسی کامل در این زمینه صورت گیرد و به بهبود وابستگی او و رفتارهایش کمک شود.

الهام

بله .
همسر قبلی ایشان سه سال قبل طلاق گرفته اند .و پسر چهار پنج ساله را تحویل پدر داده و خیلی راحت گفته اند قصد ازدواج دارند و میل به بزرگ کردن بچه هارا ندارن .و لازم به ذکر است که متاسفانه فرزند بزرگشان که دختر بوده است بر اثر تنش ها دست به خودکشی میزند جلو چشم این کودک و خانواده .همسرم سه سال به خاطر دو فرزند دیگر مجرد باقی موندن و طی این مدت بی نهایت محبت و علاقه روا داشتن

مشاور

با توجه به این فشارها نیاز است که حتما او تحت مشاوره قرار گیرد تا بتوانید در این مسیر نتایج بهتری بدست اورید.
جدایی از مادر، مشاهده خودکشی، و… می تواند برای کودک در این سن فشارهای روحی زیادی را به همراه داشته باشد و او سعی با وابستگی به پدر یک سری احساس هایی را که تجربه می کند از این طریق پاسخ بدهد که تا بررسی نکنیم نمی توانیم در این مورد نظر درستی بیان کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

الهام

خیلی مچکر از شما .

Zeynab

سلام وخسته نباشید پسرم۷سالشه و کلاس دومه.تو مدرسه با هیچکس حرف نمیزنه نه معلم نه همکلاسیهاش.وزنگای تفریح همکلاسیهاش ازحرف نزدنش سواستفاده میکنن و چند نفری میزیرن سرش و کتکش میزنن. توخونه هم هرکاری میکنم راضی به انجام تکالیف مدرسه نمیشه پارسال هم اینطور بودهربار که بکم بیا درس داری شروع میکنه به پرخاشگری و بهم ریختن خونه و هرچی دم دستش باشه رو پرتاب میکنه منم بعضی وقتا کتکش میزنم  که بدتر میشه .حالا این دوروزه بهش نمیگم بیا درس بنویس ولش کردم . بخدا فشار عصبی خیلی بدی داره بهم وارد میشه.از طرفی هم پدرش پانیک داره و هربار… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که علایمی که شما از رفتار پسرتان بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و با کتک زدن شما تنها مشکلات او افزایش پیدا می کند بهتر است سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید و در کنار آن به صورت حضوری فرزندتان را به روانشناس کودکان ارجاع بدهید تا در این مسیر بررسی کامل صورت گیرد و به شرایط روحی او و عملکردش کمک بهتری شود.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

tina

سلام خسته نباشید من یه برادر سیزده ساله دارم که خیلی پرخاشگره اصلا به هیچ کس احترام نمیذاره هر چی به دهنش بیاد میگه و خیلی بی ادبی میکنه و وقتی باهاش مخالفت میکنیم یا با برادر دیگم دعواش میشه سریع چاقو بر می داره و میاد سمتمون اینکارش خیلی خطرناکه هر کاریم کردیم عادتشو کنار نمیزاره در ضمن خیلی حسادت میکنه و همش دیگران مسخره میکنه ما چهار فرزند هستیم و برادرم فرزند آخره لطفا یک راه بهمون بگید چون دیگه از کنترل خارج شده

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر او رفتارهای پر خطر زیادی چون استفاده از چاقو دارد نیاز است که به صورت حضوری حتما برای بررسی بیشتر به روانشناس ارجاع داده شوند . دقت کنید که او در سن حساسی می باشد و واکنش های او با پرخاش بیشتری می باشد و نیاز دارد که شما به شخصیت او احترام بگذارید تا او از اعتماد به نفس لازم در مسیر صحیح برخوردار شود و با داشتن اعتماد به بتواند الگوی رفتاری بهتری را نیز جایگزین کند . در کنار رفتارهای برادرتان رفتارهای اطرافیان نیز از اهمیت برخوردار می باشد و… ادامه دیدگاه »

tina

چاقو برداشتن حدودا سه سالی هست و ما فکر می کردیم چون از همه تو خونه کوچیکتره احساس ضعف میکنه و از چاقو استفاده میکنه حدودا چند ماهم هست که بی ادبیاش بیشتر شده و همش بی احترامی میکنه در مورد رفتارما هم سعی میکنیم سریع چاقو رو ازش بگیریم و باهاش صحبت کنیم که خطرناکه ولی گوشش بدهکار نیست و بازم تکرار میکنه پدرو ومادرم و من سعی میکنیم موقع بی احترامیاش کمتر بهش توجه کنیم یا بهش بی محلی کنیم شاید درست بشه ولی داداش بزرگترم بیشتر عصبیش میکنه و باهاش بحث میکنه که با اینکار جو خونه… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که با افزایش سن همه مشکلات برطرف نمی شود مخصوصا مشکلاتی که ریشه در دوران کودکی دارند . احساس حسادت و نیاز به توجه او در این سن قابل درک می باشد و بهتر است سعی کنید در زمان هایی که رفتار بهتری دارد به این توجهات پاسخ بدهید تا او از مسیر های دیگر استفاده نکند. با نصیحت کردن میزان خشم و پرخاش او کاهش نمی یابد برای پدرتان توضیح بدهید که مراجعه به رواننشاس کوکدکان نیازی به مصرف دارو ندارد و کودکان شما با نقاشی و بازی مشکلات خود را شناسایی و برطرف می… ادامه دیدگاه »

احمدبی غم

من یک پسر۱۸ ساله دارم که علاقه پیداکرده که بازداشتهای ناباب و سابقه دار باشه وچاقودرجیبش میرزاده تازگی هم به مدرسه نمی ره و دروغ میگه هرچقدر هم من ومادرَ نصیحت و التماس کردیم نشدخواهش میکنم این پدرحقیرراراهنمایی بکنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که او در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن اینگونه رفتارها ممکن است برای نوجوان جذابیت بیشتری داشته باشد اگر رفتارهای پر خطری را در او مشاهده می کنید بهتر است برای بررسی دقیق ایشان راب ه صورت حضوری به رواننشاس ارجاع بدهید تا سبک شخصیتی او مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد . دقت کنید که محیط امن خانه و روابط سالم و بدون توهین می تواند در این مسیر به او کمک کند تا مسیر خود را بهتر پیدا کند . می توانید برای او جذابیت های دیگری… ادامه دیدگاه »

هانیه

با سلام . فرزند دختر دارم که شش سال و نه ماه دارد و پیش ۲ می رود . با اینکه سال گذشته پیش ۱ رفته است . ولی امسال برای رفتن به مدرسه اذیت می کند . صبحها اذیت می کند . گریه می کند وقتی هم به مدرسه می برمش به کلاس نمی رود. چه کار انجام دهم با رضایت به مدرسه برود . و در کلاس حضور داشته باشد.. خواهش می کنم جواب دهید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که دوسال به مهد رفتن با مباحث تکراری می تواند برای هرکودکی خسته کننده باشد و در کنار این موضوع در بیشتر کودکان در سالهای پیش و اول این جدایی از خانواده سخت می باشد بهتر است در این مسیر با او همراه شوید و سعی کنید که در محیط مهد در گوشه ای بنشینید و مشغول کاری شوید مثلا کتاب خواند و او به اواطلاعات لازم در مورد کلاس و معلم خود بدهید و سعی کنید اگر او خواست توجه شما را جلب کند بیان کنید که فعلا مضغول کتاب خواندن… ادامه دیدگاه »

هانیه

شرکت در گفتگو..بله در سال گذشته هم همین بود. .به من گفتند پیش یک برود دل کندن از من برایش راحت تر است . در ضمن بنده کارمندم نمیتوانم در مهد او باشم . با مدیر مهد راحت هست فقط مشکل اینجاست که به کلاس نمی رود میخواهد پیش مدیر باشد . یا اگر یک روز مدیر نباشد گریه می کند .

مشاور

به نظر می رسد که وابستگی به مدیر خود دارد و بهتر است این مسیر از سمت مدیر اجرا شود و ایشان سعی کنند ا زتوجه مداوم خوداری کنند و اگر او بخواهد دائم این توجه را دریافت کنند ایشان بیان کنند که در زمان فعلی کار دارند و با یک سری خلاقیت های مربی مانند بازی در حیاط با کودکان می توانند توجه او برای رفتن به سمت آنها را ایجاد کنند .

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

166
دیدگاه بگذارید

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
ناهید

ممنونم از راهنمایی ارزشمندتون.

نرجس مرزبانپور

سلام خدمت مشاور محترم دختر ٩ ساله دارم ۶ ساله از پدرش جدا شدم بدلیل اعتیاد و ۵ ساله ازدواج مجدد کردم رابطه بین دخترم و همسرم از نظر عاطفى خیلى خوبه و هیچ مشکلى ندارن و دخترم واقعا دوسش داره اونم همینطور اما اصلا از همسرم حرف شنوى نداره باهاش لجبازى میکنه و جواب تند میده البته با من اینطورى نیست چون از من حساب میبره وگرنه یک مدتى حس میکنم خیلى پرخاشگر بى ادب نا منظم و لجباز شده میخواستم بدونم چه رفتارى باهاش داشته باشیم بهتره که اروم بشه حرف گوش کن بشه ممنونم از شما

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که هرچقد که ایشان و فرزند شما رابطه خوبی داشته باشند بازهم حکم پدر واقعی فرزندتان را ندارند و نیاز است از او توقع رفتار مشابه با پدرش را با همسر شما نداشته باشد و در کنار این موضوع بهتر است سعی کنید از اینکه نشان بدهید طرفدار یکی از آنها هستید خوداری کنید و اجازه بدهید که آنها در مورد مشکلات خودشان با یکدیگر با هم صحبت کنند. از تنبیه خوداری کنید و سعی کنید در آرامش با یکدیگر گفت و گو کنید .

ناهید

سلام من یه دختر۲۱ماهه دارم همیشه درحال گریه کردنه وبا گریه کردن چیزهایی رو که میخواد میگیره وزمانی هم که مهمان دارم یا به مهمانی دعوت میشیم همش درحال گریه کردن وتو بغل من هستش و با بچه هایه همسن خودش هم خیلی کم پیش میاد بازی کنه کسی هم بهش دسته بزنه شروع به گریه کردن میکنه واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم بیشتر دعواهایه منو همسرمم سر دخترمونه درضمن منو همسرم از زمانی که بچه دارشدیم بینمون مدام دعواست

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما بیان می کنید که از زمان که فرزندتان متولد شده است بین شما دعوا وجود دارد و این دعوا ها تاثیر زیادی در شرایط روحی دخترتان دارد و در کنار آن او به هردوی شما به عنوان یک الگو نگاه می کند و سعی می کند رفتارهای شما را انجام بدهد در زمانی که با مشکلی روبرو می شود از گریه بجای صحبت و بیان نیازها استفاده می کنند . برعکس تصور افراد کودکان شرایط روحی و رفتاری والدین خود را به درستی درک می کنند و از آن تاثیر… ادامه دیدگاه »

ماری

سلام مثل اینکه پیامم بعد از تایید پاک شد.. دختر ۲۲ ماهه من حدود دو ماهه از هر فرصتی واسه زدن بچه های دیگه چه کوچیکتر از خودش چه بزرگتر استفاده میکنه از روش تنبیه محدودیت زمانی.. روش حرف زدن و آموزش.. بی تفاوت بودن.. حتی گاهی داد زدن هم استفاده کردم ولی اصلا بهتر نشده من تو خونه به ندرت سرش داد میزنم دوست دارم همیشه تو آرامش باشه حتی با پدرشم خیلی کم تنش پیش میاد.. با عروسکاش خیلی با آرامش و مهربانی بازی میکنه ولی نمیدونم چرا نسبت به بقیه خصوصا دختر خاله و دختر داییش اینطور… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز نگرانی و ناراحتی شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت داشته باشید که کودک شما تنها نزدیک به دو سال سن دارد و با این رفتار می خواهد توجه اطرافیان را به خود جلب کند و برای زدن به معنای ذهنی ما این عمل را انجام نمی دهد بهتر است سعی کنید از تنبیه بدنی خوداری کنید و برای او قصه های در زمینه ارتباط که از شخصیت های عروسکی و حیوانی استفاده شده است بخوانید و سعی کنید تا جای ممکن از خودش نیز مشارکت کند و بیان کند و نشان… ادامه دیدگاه »

مجتبی

سلام. خواهرزاده من دختری ۱۲ ساله است. چند روز پیش اومد پیشم گفت: دایی یه رازی رو می خوام بهت بگم. یکی از بچه های مدرسه مون به من گفته به خاطر مشکلاتی که تو زندگی داره می خواد خودکشی کنه. بعدم گفت: سختمه تنهایی یه راز رو نگه دارم الآن که به تو گفتم راحت شدم. تو رو خدا به مامان و بابام نگو. من گفتم این موضوع رو باید با مربی پرورشی مدرسه ات مطرح کنی ولی اون گفت نه. حالا سوال من اینه که در قبال این موضوعات چه کار کنیم که کودک اعتمادش رو به ما… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینکه او فردی را پیدا کرده است که بتواند به او اعتماد کند و صحبت هایش را با او در میان بگذارد می تواند در مسیر رشدی به او کمک زیادی کند بهتر است در زمان فعلی در این مورد با فرد دیگری صحبت نکنید مخصوصا اگر فکر می کنید که خواهرتان و همسرشان ممکن است به این موضوع واکنش نشان بدهند و در این مورد با او صحبت کنند. سعی کنید در این مورد با او بیشتر صحبت کنید و سعی کنید دیدگاه او را در این مورد که رفتار دوست را چگونه… ادامه دیدگاه »

مجتبی

تشکر از پاسختون

مجتبی

سوالم یک روز و. نیم منتظر تایید بود. آخرم ردش کردید.می شه بگید چرا؟

مشاور

دوست عزیز سوالتان را مجددا در زمان فعلی ارسال کنید

بهار

سلام سلام‌ یه پسر ۲۲ دو ماهه دارم برای هر چیز جیغ میزنه اخیرا کتکم میزنه یه دفعه میدونه و دختر حالشو و هر حتی منو برارش و …رو میزنه من از اول مهر به دلیل شغلم که معلمم در هفته سه روز در هفته از ۷ صبح تا ۴ سر کارم اوایل خیلی خوب شرایط رو قبول میکرد ولی الان دو هفته اس که از لحظه خروج من از خونه از خواب پا میشه و دنبال من گریه میکنه و لجبازی میکنه و یکسره گریه میکنه نا گفته نماند تو این روزا خونه خالش هست و اونم یه دختر… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز این رفتار شما برای جلب توجه شما و نشان دادن یک احساس به شما می باشد دقت کنید که شما بیان می کنید او هنور شیر می خورد و شما تایم طولانی در کنار او حضور ندارید و زمانی که هستید خسته می باشید و ممکن است به اندازه کافی به او توجه و توان شیر دادن نداشته باشید و این می تواند برای کودک شما خشم را به همراه داشته باشد چون شما چیز با ارزشی را ساعت ها از او می گیرید و در کنار آن ممکن است فرزند شما در کنار… ادامه دیدگاه »

Zahr

سلام دختر۵ ساله ای دارم که غذانمیخوره باید به زور بهش بدم قبلا هم اختیاری بود زورش نمیکردم تنقلات در اختیارش نمیذاشتم اما اصلا گرسنه نمیشد انواع شربت های اشتهااور بهش میدم اما اشتهاش کورتر میشه پیش بهترین دکترهابردمش تاثیری نداشته بااینکه چیزی نمیخوره خیلی راه میره میدود و انرژی بالایی داره وزنشم ۱۴ کیلو هست خواهشا اگه میاونید بهترین راهکارروبهم بدین

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که کودکان در این سن بیشتر تمرکزشان بر بازی می باشد و همین که شما تنقلات در اختیار او قرار ندهید و غذای مناسب در اختیار او برای خوردن بگذارید کافی می باشد نسبت به شرایط سنی مقدار زیادی کمبود وزن ندارد و با توجه به توضیحات شما به نطر می رسد که در زمان مناسب دریافتی لازم را دارد و بهتر است سعی کنید از تمرکز بر این موضوعات که می تواند انرژی لازم را از شما بگیرد خوداری‌کنید و اجازه بدهید که او مسیر رشدی خود را طی کند همه… ادامه دیدگاه »

Zahr

سلام من نوزادپسر ۴ ماهه ای دارم که همیشه دستاشو میخوره همه انگشتاشو میمکه اگه دستکش بپوشم دستکشو میخوره یا هرجی دم دستش باشه مثل پتو یاچیزای دیگه سریع میکنه دهنش اگه نذارم دستشو بگیرم سعی میکنه دستای خودمو بخوره این کارو همه موقعی انجام میده گرسنه باشه یا تازه شیر خورده باشه پستانک هم بهش میدم و ازشیر خودم تغذیه میشه مننون میشم برای ترک عادتش راهنمایی بفرمایید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که شما در مورد یک کودک ۴ ماهه صحبت می کنید و در این سن راه شناخت کودک دهانش می باشد و فکر میکند که هرچیزی قابل خوردن می باشد بهتر است از سرزنش کردن او خوداری کنید و در زمان‌مناسبی یعنی زمانی که او احتیاج به تغذیه شدن دارد این نیاز او را پاسخ بدهید و اشیای ریزی ک پر خطر می باشند را از دسترس او دور کنید به مرور این رفتار کاهش می یابد و او از طریق دیگر راهای شناختی نیز با محیط ارتباط برقرار می کند

صادق

با سلام
دخترم ۴ سالشه همیشه دستش توی دهنشه و لباسهاش رو بعد از دست تو دهن کردن به قول هودش تمیز میکنه
اطلا علاقه ای که بشینه و براش کتاب بخونیم نداره
اطلا با وسایل بازی خودش بازی نمیکنه
به جز خونه پدر بزرگ و مادربزرگ جای دیگه ای نمیره و چون از بجگی ریفلاکس شدید داشته و همیشه جسارتاً غذاش رو بالا می آورده الانم اگه بخوایم جایی بریم که نخواد سریع بالا می آره
تو غذا خوردن هم خیلی اذیت میکنه با این که چهار سالشه ۱۳ کیلو بیشتر وزن نداره
واقعا نمیدونم باید چکار کنم همش سریع گریه میکنه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز علایمی که شما بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و موضوعاتی نمی باشد که با گذشت زمان و تشویق و تنبیه بتوان به تنهایی نتایج بهتری نسبت به /ان بدست آورد و نیاز است که فرزندتان را به روان درمانگر ارجاع بدهید تا مشکلات او با بازی مورد بررسی قرار گیرد و به او در بهبود شرایط روحی و عملکرد او کمک شود . با توجه به بالا آوردن غذا کاهش وزن طبیعی می باشد و این یک عملکرد برای او می باشد که از موقعیت هایی که نمی خواهد اجتناب کند… ادامه دیدگاه »

هدا

سلام وقتتون بخیر ، یه پسر چهارساله دارم که دیماه میره توی پنج سال پسرم توی خلوت توی مهمونیهای کم جمعیت باهاش مشکلی ندارم اما وقتی وارد یه مهمونی خیلی شلوغ میشیم شروع میکنه به غر زدن که خیلی صدا هست و گوش من اذیت میشه بخصوص وقتی به یک جشن دعوت باشیم اصلا اجازه شادی کردن مثل رقصیدن یا دست زدن به من و باباش نمیده و مرتب میگه یا صدارو کم کنن یا قطعه کنن و اینکه فقط با دو سه نفر از بچه های فامیل بازی میکنه و اگه یه بچه غریبه تر وارد بازیشون میشه شروع… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز به نظر میزان اعتماد او نسبت به شرایط بیرون کم می باشد و سعی می کند با گریه نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهد و این موارد می تواند روابط اجتماعی او را با محدودیت روبرو کند که در آینده او مدرسه رفتن و.. مشکلاتی را ایجاد می کند . بهتر است در همین زمان به صورت حضوری او را به روانشناس بالینی کودک ارجاع بدهید تا عملکرد اجتماعی او و حساسیت به صدا ها در او بررسی بیشتری شود وش رایط رشدی او بررسی شود و در این مسیر به او برای… ادامه دیدگاه »

نرگس سادات مظهری موسوی

سلام خدا قوت.پسر ۴ سال و نیم دارم که برای هر چیز کوچکی گریه میکنه و بسیار وابسته به من هست با بچه های هم سن خودش ارتباط برقرار نمیکنه بازی انفرادی دوست داره از صداهای بلند میترسه و شلوغی رو دوست نداره و اسباب بازی های خودش رو به هیچ کس نمیده ولی برای بقیه رو میخواد و خرده فرامیشای زیادی داره.اگه ممکنه راهنماییم کنید چون خیلی گریه میکنه.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به توضیحات شما نیاز می باشد که الگوهای رفتاری شما و میزان وابستگی فرزندتان مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به شما کمک کنیم . فرزند شما در سنی قرار دارد که نیاز می باشد با همسالان خود ارتباط برقرار کند تا بداند افراد دیگری مجزا از او نیز وجود دارند و قوانین را در بازی آموزش ببیند و اینکه بخواهیم بدون اطلاعات از زمان گریه و نوع رفتار و واکنش های شما یک صحبت کلی کنیم کمک کننده نمی باشد در این مسیر بهتر است به همراه فرزندتان به صورت حضوری… ادامه دیدگاه »

الهام

با سلام و عرض خسته نباشید.
من یه پسر ۲ سال و نیم و یک دختر ۱۰ ساله دارم و به دلیل کاری مجبورم به مدت ۳ ماه به خارج از کشور سفر کنم و نمی توانم بچه ها را همراه خود ببرم. پسرم فوق العاده به من وابسته است . واقعا نمی دانم چطور این مشکل بزرگ را حل کنم که ضربه روحی نخورد. در ضمن تاریخ صفر خرداد ۱۳۹۹ می باشد.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز هنوز تا تاریخ سفر شما زمان زیادی باقی مانده است و در این مدت می توانید با دادن احساس استقلال بیشتر به فرزندتان و کاهش میزان وابستگی و توضیح در مورد سفرتان فرزندتان را برای این سفر آماده کنید دقت داشته باشید که میزان وابستگی فرزندتان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اینکه این سفر از نظر خودتان چه معنایی می دهد و در مدت زمانی که حضور ندارید فرزندانتان قرار است تحت حمایت و مراقبت چه افرادی باشند و چه برنامه هایی را داشته باشند . ۱٫ در زمان فعلی فرزند شما… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید عملکرددرسی از نظر معلمش خیلی ضعیف مباشدکلا با کناریهایش حرف میزند که باعث عدم یادگیری اومی شودمعلمش می گوید زیاد دروغ مگوید درزمینه درس تکالیفش انجام نمی دهدروابط اوباهمسالان خیلی خوب است در منزل یکس باخودش حرف میزند زمانی از اودرسی می پرسیم بلدنیست مجبورم تنبیه وکتکش بزنم راهنماییم کنید ممنون

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که نگرانی شما برای آینده فرزندتان قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید از تنبیه بدنی او خوداری کنید چون کمکی به بهبود یادگیری او نمی کند و حتی همراهی کتک زدن شما و درس می تواند باعث ایجاد اضطراب در او شود و عملکرد یادگیری او را با کاهش بیشتری روبرو کند . با توجه به توضیحات شما نیاز است که به صورت حضوری مراجعه کنید تا یک سری تست های هوشی از او گرفته شود و دلایل این سبک رفتاری و همچنین عوامل دیگری نیز در او بررسی شود تا بتوانیم در… ادامه دیدگاه »

سلام خسته نباشید دخترم کلاس سوم دبستان نسبت به درس خواندن بی توجه زیاد سرکلاس حرف می زنه که باعث می شوددروغ بگوید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد اطلاات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ منظور شما از بی توجهی به درس چیست و عملکرد درسی او از نظر معلمش چگونه می باشد و میزان یادگیری او در چه سطحی می باشد؟
۲٫ در چه زمینه هایی به شما دروغ می گوید و واکنش شما چگونه می باشد؟
۳٫ روابط او با همسالان چگونه می باشد؟
۴٫ شما می خواهید رفتار فرزندتان به چه نحوی باشد؟

سارا

سلام. با دختر شش ساله ای که دایم چیزی در دهانش میگذاره چه باید کرد؟! بجز مواقعی که خوابه! یا دستش، یا آستین و یقه اش، یا موهاش، یا اسباب بازی و مداد خودکار توی دهنشه! یا زبونش رو به در و دیوار و هرچی که فکر کنید میزنه!!! یا با دستش آب دهانش رو درمیاره اینور اونور میماله!!!! با عرض معذرت!!! خوراکی میدیم دستش که حواسش پرت بشه، ولی موقتیه! دوباره وقتی تموم بشه همون آش و همون کاسه!! جایزه درنظر گرفتم بهش ستاره بدم که موهاشو نکنه دهنش که خیلی شدید شده بود، حالا بقیه ی چیزها رو… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد با توجه به توضیحات شما نیاز می باشد که بررسی دقیق تری در مورد فرزندتان صورت گیرد تا بتوانیم نظر دقیقی تری بیان کنیم و این بررسی در پروسه بازی درمانی و نقاشی می تواند رخ بدهد تا دلایل این سبک رفتاری کودکتان شناسایی شود . ممکن است بتوان برای فرزند شما اختلال وسواس کندن مو را تشخیص گذاری کرد که با نشانه های زیر همراه می باشد : – مدام موهای خود را می کشد، مخصوصا فرق سر. – موهای سر، ابرو و مژه ریزش دارد اما گاهی اوقات به… ادامه دیدگاه »

سارا

عذر میخوام، فکر کنم اشتباهی شده.
دخترم موهاشو نمیکنه! فقط همینطوری سر موهاش رو که بلنده توی دهنش میذاره، مثل آستینش، یا انگشتاش. بازی میکنه اینجوری مثلا!!! ولی موهاش خیس میشه و به هم میچسبه!!! بعد موقع شانه کردن دردش میگیره و گریه و زاری!!! ازش پرسیدم چرا دهنت میکنی؟ خوشمزه ست؟ گفت خوشم میاد! حسش خوبه! پارسال و پیارسال یکی از بچه های مهد و پیش دبستانی این کار رو میکرد، از اون یاد گرفته!!

مشاور

دوست عزیز شما بیان می کنید که در سنین کوچک تر نیز او رفتارهای مشابهی داشته است و بر این اساس نمی توان آن را به دلیل آموزش و یادگیری از همسالان دانست چون در این صورت دوام زیادی نیز نمی تواند داشته باشد اما با توجه به توضیحات شما به نظر می رسد که از این طریق حتی اگر کندن مو و پوست و… نیز نباشد نشانه هایی از اضطراب وجود دارد که باعث می شود او از این سمت احساس آرامش می کندو نیاز است با بررسی از طریق بازی و نقاشی بدانیم که دلیل او برای استفاده… ادامه دیدگاه »

سارا

سلام. با دختر چهارساله ای که دایم ساز مخالف میزنه، با پدر و مادر مخالفت میکنه، حرف باید حرف خودش باشه، اگه غیر از اون باشه گریه میکنه، هرجا میره پدر یا مادر باید دنبالش باشند، یه جوری انگار میخواد حرص آدم رو در بیاره! چکار باید کرد؟ درضمن از دوسالگی همه‌اش میگفت: من!! میخواست همه کاری رو خودش انجام بده به روش خودش و وقتی که خودش میخواست، انگار زود بزرگ شده بود و میخواست زمان و شیوه‌ی انجام کارها مثل لباس پوشیدن و … در کنترل خودش باشه!! الان هم هنوز حرف گوش نمیده ولی الان برعکس هرچی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز کودکان در شروع سن دو سالگی حدودا شروع به استقلال می کنند و می خواهند که والدین به او اعتماد کنند و اجازه بدهند که یک سری کارها را خودش انجام بدهد و به این من وجودی که در حال شکل گیری می باشد احترام بگذارد و از وابستگی اولیه خارج شود اگر والدین در کنار او باشند و به او اجازه بدهند رفتارهای بی خطر را تجربه کند می تواند به مرور خود را بهتر بشناسد و احساس استقلال بیشتری کند و وارد مرحله بعد که دستشویی رفتن می باشد برسد . اما… ادامه دیدگاه »

سارا

بسیار ممنونم از راهنماییتون. بله متوجهم! من راجع به دختر اولم این موارد رو سعی کردم رعایت کنم، ولی این دخترم که هجده ماهش بود برگشتم سر کار و صبحها بیشتر پیش پدرش بوده. پدرش یکم زیادی باهاش باید نباید کرده به نظرم! و دخترم هم چون خودش زمینه ش رو داشته و خیلی بااراده بوده، با هم زیاد کشمکش داشتند سر چیزهای جزیی! منم چند بار به پدرش گفتم که تا سه سالگی باید با بچه راه بیای، زیاد گیر نده بهش! ولی اون هم مغروره زیادی، گوش نمیداد! به‌هر حال الان به نظر خودم بچه م همونطور که… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز در تایپیک کاملا توضیح داده شد که از چه نوع سبک بیانی استفاده کنید و بهتر چه مسیری را برای بهبود شرایط فرزندتان طی کنید . دختر شما از این مسیر دارد مشکلات ارتباطی خود را به شما بیان می کنید و نیاز است که از مسیری که در تایپیک بالا توضیح داده شد این ارتباط را بازسازی کنید

سارا

بله، بسیار سپاسگزارم.

فاطمه

با سلام و خسته نباشید. پسر ۹ ساله ای دارم که تا زمانی که یادآوری نکنم کارهای مدرسه یا حتی لباس پوشیدن را هم انجام نمی دهد و مجبور هستم هر لحظه کارهایش را یادآوری کنم.بعضی وقتها هم آنقدر عصبانی می شوم که شروع به مقایسه کردن او با هم سنهای فامیل یا مدرسه اش می کنم تا اورا تحریک کرده و مثل انها خودش به فکر کارهایش باشد. متوجه هستم که نباید مقایسه انجام دهم واقعیت این است که فکر دیگری به جز مقایسه به ذهنم نمی رسد لطفا راهنمایی کنید تا به جای مقایسه کردن چه کاری انجام… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که همانطور که اشاره کردید مقایسه کردن کمکی که بهبود شرایط فعلی نمی کند بلکه باعث می شود که اعتماد به نفس فرزندتان بیشتر نیز زیر سوال برود و این باعث می شود که او خود را سرزنش کند و این چرخه تکرار می شود که اعتماد به نفس او برای انجام کارها از بین می رود. بهتر است سعی کنید که مسئولیت کارهای او را به خودش واگذار کنید و اینکه او تکالیف مدرسه را انجام نمی دهد مشکل او می باشد و نه شما و نیاز است که اجازه بدهید… ادامه دیدگاه »

اکبر نیک سرشت

با سلام خدمت کارشناسان محترم. دختر ۷ ساله ای دارم که امسال کلاس اول میره. مشکلی که هست اینه که صبح ها برای رفتن به مدرسه از خواب بلند نمی شه و اگه هم بشه از رفتن به مدرسه اجتناب می کنه. ضمناً در مورد انجام تکالیف مدرسه هم مشکل داریم تکالیفش را نگه می داره و به زور انجام می ده. اما اینو بگم که خیلی باهوش هست. و هر چی بپرسی به درستی جواب میده. در مورد رفتار با مادرش هم کمی پرخاشگرانه رفتار می کنه. به بازی خیلی علاقه داره و از بازی کردن اصلاً سیر نمی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مسیر به دنبال مقصر گشتن کمکی به بهبود شرایط فرزند شما نمی کند اما نرفتن از مدرسه ، انجام ندادن تکالیف ، پرخاش به همسرتان اینها می تواند نشان دهنده این باشد که فرزندتان از شرایطی که دارد رضایت ندارد و از این طریق می خواهد مشکلات خود را عنوان کنند .بهتر است سعی کنید برای او وقت بیشتری بگذارید و برای بررسی مشکلات او به صورت حضوری با روانشناس بالینی کودک صحبت کنید تا رد مسیر نقاشی و بازی مشکلات او شناسایی شود و بتوان در یان مسیر به بهبود عملکرد… ادامه دیدگاه »

عطیه

درمان وابستگی کودک

مشاور

سلام سوالتان را به صورت دقیق تر بیان کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم

مامان ابوالفصل

سلام پسرم کلاس پنجم ابتدایی هست الان دوسه بار میشه ک وقتی حرفی میزنم یا مخالفتی میکنم باهاش یا آخرین بار ب صورت شوخی جوابشو دادم من رو زد و محکم رد طوری حتی سرخ شد بازوم، فامیل ها و خواهرم و پسرخاله هامم بودن و کلی خرد و احساس ضعف کردم باهاش حرف نزدم ولی تو جمع تابلو نکردم وقتی ام ک با همین اقوام در راه برگشت بودم و اونا رفتن عروسک بخرن منم رفتم ولی برا پسرم چیزی نخریدم با عصبانیت و پرخاش جلوتر از من رفت تو ماشین منم رفتم و کسی تو ماشین نبود بهش… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما یکی از محورهای آموزشی و تربیتی فرزندتان هستید و با ورود او به اجتماع دوستان و افراد در اجتماع نیز یک سری آموزش ها را به سمت او می فرستند که ممکن است حتی فرزند شما از آن استفاده کند و شما با یکبار استفاده از یک رفتار بهتر است بعد شخصیتی و آینده او را زیر سوال نبرید او رفتار اشتباهی داشته است که شما نیز با بی توجهی عواقب ان را به او نمایش داده اید و او نیز به اشتباه بودن رفتار خود ی برده و عذرخواهی… ادامه دیدگاه »

فاطمه

سلام من دختری ۶ ساله دارم که کلاس اوله تو جمع های خانوادگی با بچه‌ها قاطی نمیشه و دائم شکایت میکنه که منو بازی نمیدن در حالی که اینطور نیست و تو مدرسه هم زنگ های تفریح تنها میگرده معلمش هم میگه توی کلاس هم وقتی مشغول شعر خوانی یا فعالیت جمعی هستیم مشارکت نمیکنه البته خجالتی هم نیست ممنون میشم راهنمایی کنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به اینکه دختر شما مایل به بازی با آنها می باشد اما نمی تواند به درستی ارتباط و مسیر رفتن به سمت دوستان و همسالان خود را پیدا کند پس نمی توان از نظر بعد شخصیتی او را درون گرا دانست .
در این زمینه نیاز است بدانیم که سبک برخورد شما و میزان روابط شما با یکدیگر و حضور او در بین همسالان چه میزان می باشد؟
۲٫ بیشترین زمان خود را به چه کاری مشغول می باشد؟

فاطمه

سلام ممنون از پاسخ شما ایشون بیشتر وقت نقاشی میکشن و یا با لباس های مختلف تیپ های متفاوتی میزنن و بازی میکنن
در مورد ارتباطم در دو سال گذشته خوب بوده ولی قبل از اون بنده خیلی سخت گیر بودم وحتی ایشون رو تنبیه بدنی هم کردم نمیدونم چرا متوجه سن و سالش نبودم و توقع زیادی از ایشون داشتم در واقع من خودم رو دلیل پرخاشگری و رفتار های ایشون میدونم ومی خوام جبران کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

مشاور

دوست عزیز دقت کنید گه فرزند شما تنها ۶ سال دارند و با توجه به سن او تنبیه می تواند باعث شود که اعتماد به نفس او کاهش یابد و امکان تجربه از او گرفته شود. بهتر است سعی کنید اجازه تجربه به او بدهید و او را همانگونه که می باشد مورد تایید قرار بدهید . می توایند برای او قصه هایی در این زمینه بخوانید و از او بخواهید که به شخصیت داستان کمک کند که برای بازی با دوستانش اقدام کند از این طریق راحل های حل مسئله بیشتری را به او اموزش می دهید . از… ادامه دیدگاه »

نرگس

سلام.خسته نباشید دخترمن امسال کلاس اولی شده.تاچندروزپیش باذوق وشوق به مدرسه می رفت وموقعی که تعطیل می شد میگفت کی فردامیشه برم مدرسه.ولی چندروزی هست که یک ساعت به ساعت رفتنش به مدرسه استرس پیدامیکنه.یابغض میکنه یامیگه غذامیخورم حالم بدمیشه.ازشم سوال میپرسم میگه میترسم خانم ازم چیزی بپرسه بلدنباشم یامیگه میترسم چیزی گفته باشه ببریم یادم رفته باشه.هرچقدربهش میگم تودخترخوبی هستی باهوشی اگه خوب نبودی معلمت ازت تعریف نمیکردگوش نمیکنه.نمونه امروزرسیدیم مدرسه شروع به گریه کردن کردمیگفت مامان چیزی یادم نرفته میگفتم نه ولی گوش نمیکرد.موندم چیکارکنم لطفاراهنماییم کنین.معلمشون هم مهربونه.فقط انگارجلسه آخری گفته بچه هاسه تاکلمه ایی که بهتون… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که بهتر است از سخت گیری به کودکان کلاس اولی خوداری شود چون می تواند دیدگاه آنها را رد مورد درس خواندن و مدرسه تغییر بدهد و این بر روند درسی و روحی /انها تاثیر می گذارد. از مقایسه کردن کودکان و یا اینکه از گذشته خود برای او تعریف کنید خوداری کنید او شما را با ویژگی های فعلیتان می شناسد و خود را با شما که فرد بزرگسالی هستید مقایسه می کند نه کودکی شما و این می تواند باعث اضطراب او شود . از فشار برای نوشتن تکالیف ،… ادامه دیدگاه »

ارشیا

سلام روز بخیر من یک پسر ۹ ساله دارم که یه مدتی هست حاظر جواب شده و جواب بزرگتر رو راحت میده و بعضی وقتا این جواب ها بی‌ادبانه هست اصلا نمیشه باهاش صحبت کرد و سریع داد میزنه و جواب میده تک فرزند هست من چه کاری باید انجام بدم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که نیاز است اطلاعات بیشتری در مورد نحوی برخورد شما و همسرتان با را داشته باشیم و در کنار آن نیاز است بدانیم که چه میزان به استقلال و بعد شخصیتی فرزندتان احترام می گذارید و این موضوعی که شما آن را بی احترامی می دانید و پاسخ به و درخواست چه کارهایی می باشد ؟
در این موراد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.

محمد

سلام من ۱۱ سالمه و خیلی دوست دارم خواهر یا برادر داشته باشم اما پدرم و مادرم مخالفن و انقدر ناراحتم ولی نمیدونم چجور بهشون بگم که سخته واقعا چون خلدشون تک فرزند نیستند

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما می توانید علاقه خود را به این موضوع به آنها عنوان کنید اما تصمیم گیری نهایی نسبت به شرایط روحی ، اقتصادی ، دیدگاها و… بر عهده آنها می باشد و شما می توانید با داشتن برنامه برای زندگی روزانه خودتان از تمرکز بر این موضوعات خوداری کنید و سعی کنید مسیر پیشرفت و روابط خودتان را با خانواده و دوستان مد نظر قرار بدهید.

زهرا پارسا

سلام وقتتون بخیر پسر ۴ ساله من چند روزی میشه که مهد میره اما مربیشون میگه که بچه های دیگه و مربی رو کتک میزنه نمیدونم چرا اینجوری یکنه اینم بگم که زیاد حرف گوش کن نیست و گویا تو مهد بخاطر چیزایی که بهش نمیدن کتک کاری میکنه 😟😕

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
اطلاعات بیشتری در مورد سبک رفتاری خودتان و همسرتان در زمان درخواست های معقول او و سبک رفتاری مشابه با مهد در اختیار ما قرار بدهید و اینکه خود فرزندتان مایل به مهد کودک رفتن می باشد؟

زهرا پارسا

ممنون از پاسخگویتون به مهد خیلی علاقه داره ولی فقط برای بازی دوست نداره زیاد سر کلاس بمونه تو خونه خواسته هاش اکثرا برآورده میشه ولی با خودم که باشه کمتر بهونه گیری میکنه چون من خودم چیزی رو تا وقتی بهش قول ندادم یا نیاز نداشته باشه براش نمیخرم ولی پدرش نه هرچی که بخواد رو براش میخره مثلا توی یک روز ۴ تا لپ لپ هم براش خریده اما توی مهد تا اونجایی که من متوجه شدم روی وسایلش خیلی حساسه طوری که حتی به مربی هم اجازه نمیده بهشون دست بزنه و اینکه کسی به پسرم اشاره… ادامه دیدگاه »

زهرا پارسا

الان مربیش رو عوض کردم امیدوارم توی این کلاس بهتر باشه

مشاور

دوست عزیز دقت کنید نیاز است بدانیم که دلیل شما برای عوض کردن مربی چیست و چه توقعی از مربی ها دارید ؟
چون به نظر می رسد که فرزندتان در منزل نیز رفتارهای مشابهی دارند .

زهرا پارسا

چون احساس کردم مربی نمیتونه بهش توجه کنه و برای جلب توجه ابن کارو میکنه تو خونه اصلا کتک کاری نمیکنه 😕

مشاور

می توانید از شیوه عوض کردن مربی استفاده کنید اما دقت کنید که نیاز است او آموزش ببیند که از راه های دیگری جز کتک زدن برای برقراری ارتباط استفاده کند تا بتوانید نتیجه بهتری بدست بیاورید . چون این امکان وجود ندارد که مربی و معلم و استاد در مقاطع بالاتر و یا دوستان متفاوت و در اجتماع افراد و… به او توجه دائم داشته باشند و برای شما نیز امکان مراقبت دائم از وجود نخواهد داشت پس بهتر است از سبک های آموزش استفاده کنید تا او بتواند برای برقراری ارتباط با دیگران از راحل های حل مسئله… ادامه دیدگاه »

رز رراقبی

سلام
بچه های من دوقلو هستند و کلاس هشتم .تا الان برایشان گوشی نخریدم ولی همه دوستانشان گوشی دارند .ایا کار درستی دارم انجام میدهم یا خیر ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای خرید گوشی نیاز است که شما در کنار شرایط سنی ، شرایط رشدی و دلیل انها را برای درخواست گوشی جویا شوید و اگر کلاس های و مکان هایی می روند که نیاز است در درسترس باشند و بتوانند با تماس برقرار کنند می توانید برای آنها گوشی تهیه کنید که به شرایط سنی و عملکردی که از گوشی می خواهند نزدیک باشد .

ترانه

شرمنده من یه پسر ۸ ساله دارم . همش بهونه میگیره و نق میزنه همش میگه حوصله ام سر رفته صبح .ظهر هر وقت چشمشو باز میکنه میگه حوصله ام سر رفته . این یه مشکل . مشکل بزرگتر که دارم اینه که بیشتر اوقات از مدرسه که میاد میگه یه خبر بد . اتفاقاتی تعریف میکنه که من از درکش عاجزم نمیدونم اصلا راسته یانه
مثلا میگه فلانی بهم خورد شلوارم اومد پایین . یا شلوارمو کشید پایین یه چیزایی از این قبیل که واقعا من نمیدونم چی باید بگم.چه عکس العملی نشون بدم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد اگر این اتفاق به طور مداوم تکرار می شود چه به صورت خیالپردازی کودکانه باشد و چه به صورت واقعی رخ داده شده باشد بهتر است آن را جدی بگیرید و به صورت حضوری بدون واکنش تند به روانشناس کودان مراجعه داشته باشید تا با فرزندتان به صورت بازی صحبت شود و بتوانیم مشکلات او را شناسایی کنیم و در این مسیر به او کمک کنیم. در زمان تعریف بهتر است از رفتارهای تند خوداری کنید تا او اعتماد کند و صحبت های خود را برای شما بیان کند و شما… ادامه دیدگاه »

mohadese

سلام خسته نباشید،دخترمن ۱۰ماهش هست از۴۰روزگی بدسینه گی کرد واصلا شیرنمیخورد واز دوماهگی شست میخوره اطرافیان میگفتن خوب میشه ومتاسفانه عادت شده واسش الان تا اطرافش شلوغ باشه نمیخوره درصورتی که گرسنه باشه میخوره اما اگر واسه چنددقیقه تنهاباشه میخوره انگشتشو ،شبا موقع خوابش مجبورم دستکش دستش کنم وگرنه میمکه انگشتشو ودرحال حاضر خونه خودم راحت شیرمیخوره امابیرون برم اصلا شیرنمیخوره لطفا هم برای ترک عادت انگشت خوردنش وشیرخوردنش در بیرون راهنماییم کنید و اینکه غذای کمکی از پنج ماهگی میدم اوایل راحت میخورد اما ۲ماهی هست که سرشو برمیگردونه ودهنشو قفل میکنه باهزار روش بهش غذامیدم وتازگیا با تبلیغات… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینگونه رفتارها مانندن مکیدن شست در بیشتر کودکان در هنگام گرسنگی دیده می شود و عموما کودکان در جمع های شولغ و زمانی که سرگرم هستند اهمیتی به غذا خوردن نمی دهند پس این موضوعات جای نگرانی ندارد . بهتر است شما به عنوان یک مراقب هر زمان که او تمایل به غذا خوردن داشت در اختیار او قرار بدهید از شیر خودتان و یا غذای مناسب سن او نگران اتفاقاتی که می افتد نباشید هر کودک نسبت به سبک خود رفتارهای متفاوتی دارد از مقایسه کردن به پرهیزید و تنها زمان هایی که… ادامه دیدگاه »

solmaz

با سلام و احترام. بنده مادر یک کودک ۱۷ ماهه هستم و نگران .خواهشمندم زیاده گوییم رو ببخشید و راهنماییم کنید: رشد جسمی کاملا طبیعی است. ارتباط چشمی بسیار قوی، ارتباط اجتماعی بسیار خوب. اضطراب جدایی به دلیل شاغل بودن بنده تا حدی. ولی وقتی هستم جدا شدن کاملا سخت و این اضطراب مشهود. من و پدر کودک ۷ ماه است جدا از هم زندگی میکنیم و درگیر دادگاه هستیم. به اسباب بازی علاقه نشان میدهد. کتاب ورق میزنهو خواستار خواندن کتاب میشه با یما و اشاره. شناختش از اطرافیان خوب است. حافظه خوبی دارد. توپ رو با دست پرت… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد به نظر نمی رسد فرزند شما مشکل خاصی داشته باشند چون اینکه کودکان به چرخ ها و اشیاء مشابه واکنش نشان بدهند مشکل خاصی ندارند و این نوع بازی ها برای بیشتر کودکان همسن فرزند شما جذابیت دارد . اما در مورد رشد زبانی نیاز است که شما سعی کنید با او بیشتر ارتباط برقرار کنید و سعی کنید به صحبت های او واکنش مثبت نشان بدهید و او را با قصه که خودتان می خوانید تشویق به صحبت کنید مثلا از او بپرسید این چه چیزی می باشد و می… ادامه دیدگاه »

رها

سلام وقت بخیر . بنده دختر ۷ ساله ای دارم که خیلی پر جنب وجوش است بیشتر زمان هایی که برای صرف صبحانه ، ناهار و شام کنار هم هستیم یا بطور کامل به روی صندلی نمی نشیند و یا مدام راه میرود این رفتارش بارها موجب دعوا و نخوردن غذای همسرم و بنده و حتی خودش شده است . نمیدانم باید چطور با این مورد رفتار کنم . سپاسگزارم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این رفتار او نیاز به بررسی دقیق تر دارد تا بتوانیم در این مورد به شما کمک کنیم.
۱٫ این رفتار از چند سالگی در او وجود دارد؟
۲٫ عملکرد درسی او چگونه می باشد و آیا می تواند در کلاس مدت زمان لازم را در کلاس بنشیند و به دروس خود توجه کند؟
۳٫ تمرکز او به چه میزان می باشد؟

فریبا

سلام خسته نباشید،من کودک یک سال و سه ماهه ای دارم که موقع خوابیدن دوتا پاشو بالا میاره و با دستاشم ی چیزی رو فشار میده(بالشت یا اگه چیزی نباشه دستاشو مشت میکنه و فشار میده)بعضی وقتا خیلی فشار میده و نفس میزنه و عرق میکنه من وقتی بالشت رو ازش میگیرم گریه میکنه و اگه بالشت دمه دستش نباشه کلافه میشه چه کار کنم این رفتار رو ترک کنه؟؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که این رفتار کودکتان به صورت دقیق تر در باطی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در کنار دیگر عملکردهای او به شما در مسیر بهبود این رفتار کمک کنیم .
بهتر است به صورت حضوری به روانشناس بالنی کودک مراجعه کنید تا بررسی لازم در این زمینه صورت گیرد.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

زهره کرمی

با سلام و عرض ادب من یه دختر ۸ ساله دارم که بیش از دو سال ناخن میجوه پیش مشاور هم بردمش فایده ای نداشته چند ماهه موهای سرشو می‌ذاره دهنش اوایل فکر میکردم اتفاقیه اما بعد متوجه شدم خودش این کارو می‌کنه چند روز پیش هم متوجه شدم مژه های خودشو می‌کنه اینو بگم خودم از بچگی تا الان عادت دارم با موهام ور میرم حتی موهامو میکنم یادمه راهنمایی بودم یه تیکه از سرم اندازه یه سکه کوچیک کچل کرده بودم .اما اصلا یادم نمیاد ناخن جویده باشم در گذشته توی خونه با همسرم خیلی کشمکش داشتیم ولی… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به توضیحات شما ممکن است دخترتان وسواس داشته باشند و در این مسیر بدون مصاحبه کامل نمی توان نظر دقیقی بیان کرد اما یکی از انواع وسواس وسواس کندن مو می باشد که افراد در زمان های مختلف مخصوصا در زمان اضطراب به صورت تکراری آن را انجام می دهند . در این مسیر بهتر است فرزندتان را به صورت حضوری به روانشناس بالنی کودکان ارجاع بدهید تا پروسه درمانی او طی شود و در صورت نیاز برای مصرف دارو به روان پزشک نیز ارجاع داده شوند تا بتوانید نتایج بهتری در… ادامه دیدگاه »

anahita

سلام خسته نباشید.پسرم خیلی یک دنده لجباز و خیلی خسیس هست.و از اومدن مهمان به خانه ما خوداری میکند و با رفتار ای زشت و کلام بد مهمون رو از خودش منزجر میکند .الان هم که کلاس اول رفته با کسی ارتباط نمیزارد.و وسایلاهاشو از کیفش در نمیاورد

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به توضیحات شما نیاز است که با فرزندتان یک مصاحبه حضوری صورت گیرد و تحت بازی درمانی مشکلات او شناسایی شود و به او در بهبود عملکرد کمک شود این رفتارها اگر در زمان فعلی مورد توجه قرار نگیرد ممکن است در عملکرد او در آینده نیز تاثیر داشته باشد .
به صورت حضوری با فرزندتان به روانشناس بالینی کودک و یا روان درمانگر کودک مراجعه داشته باشید تا بتوانید نتایج بهتری در این مورد بدست آورید.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

فاطمه حسینی

سلام عصرتون بخیر
من در مدرسه فعالیت میکنم
یک کودک اول ابتدایی داریم که هر روز صبح برای ورود به کلاس ممانعت میکن ولی زمانی که با روشهای مختلف وارد کلاس میشه دیگر مشکلی ندارد و تا آخر ساعت با بچها و معلم ارتباط خیلی خوبی داره‌.
مادر بچه می‌گوید هر وقت هر کاری را میخواد شروع کن اعلام ناراحتی میکن
بنظرمون ما باید چیکار کنیم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز این موضوع می تواند از وابستگی و عدم اعتماد این کودک نشعت بگیرد البته نیاز به بررسی دقیق تر دارد . بهتر است اگر هنوز مادر او با او برای ورود به کلاس همراه می شود در یک مکان بنشیند و مشغول کاری مثلا کتاب خواندن شود و اگر کودک به سمت او رفت بیان کند که در زمان فعلی کار دارد و مداوم رفتار او را کنترل نکند شما نیز بهتر است در کلاس را باز بگذارید و در اول کلاس با بازی که ایجاد هیجان می کند و یا مثلا شعر خواندو…… ادامه دیدگاه »

SolmazHajibabaei

با عرض سلام و خسته نباشیددختر سه ساله من خیلی یک دنده است وقتی چیزی رو میخواد باید به اون عمل کنیم و گرنه تا یک ساعت گریه و داد و بیداد میکنه لطفا مرا راهنمایی کنید

Tahere Joafshani

سلام.دخترم کلاس اول هست.پیش دبستانی خیلی خوب بود تا اینکه بعد از دوماه و نیم معلمش زنگ زد که شدید گریه میکنه.هر چقدر پرسیدیم چیزی از دلیلش نگفت و دیگه نرفت.حالا هم بعد یک ماه هنوز به مدرسه غادت نکرده.استرس شدید داره.زنگ کلاس خوبه اما برای زنگ تفریح که معلمش نیست استرس داره.میگه اصلا زنگ نفریح نباید باشه.یه بار به دزدیده شدن اشاره کرد و همیشه دلتنگی رو مطرح میکنه.خیییییییلی ممنون میشم کمک کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که میزان وابستگی و دیدگاهای او بررسی شود تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم بهتر است به صورت حضوری به روانشناس کودکان مراجعه داشته باشید تا در این مسیر بررسی لازم صورت گیرد و در صورت نیاز یک سری آموزش ها متناسب با کودک و مشکل کودک شما به شما داده شود و خودش نیز تحت بازی درمانی و… عملکرد بهتری را تجربه کنید .
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

Motahare

سلام دختر ده ساله ای دارم دیروز عمه جانش خونه ما بودن امروز تماس گرفته که دیروز دخترمو دیده سر کیفش بوده والان متوجه شده پولهاش داخل کیفش نیست من کیف دخترمو گشتم ودیدم پولها داخل کیف دخترمه نمی‌دونم چکار کنم ..باباش سر کار بودن من تنبیه بدنیش کردم الان نمی‌دونم با این رفتارش چکار کنم به باباش باید بگم یا نه لطفا راهنمایی کنید ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد بهتر است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و بدون برچسب خوردن به فرزندتان به دلایلی این پول را به عمه ایشان برگردانید و سعی کنید رد آرامش و بدون توهین و سرزنش با او صحبت کنید تا بتوانید دلیل این رفتار را شناسایی کنید. کودکان می توانند به دلایل مختلفی دست به این اقدام بزنند و هنوز از اشتباه بودن این رفتار به اندازه کافی آگاهی ندارند پس بهتر است از دیدگاه خودتان به این ماجرا توجه نکنید. ۱٫ فرزند شما از نظر مالی به اندازه لازم ساپورت می… ادامه دیدگاه »

Motahare

ممنون از لطف شما
از لحاظ مالی در حد توانمون بهش پول میدیم
۵۰هزارتومن از پول رو داده به رییس مدرسه برای کمک به بچه های نیازمند ۱۰۰تومنش هم داخل کیفش بود با رییس مدرسه تماس گرفتم گفت بله داده به من دیگه جریان رو برای رییس نگفتم
حالا نمی‌دونم این جریان رو به باباش بگم یا نه خودش میگه به بابام چیزی نگید
و اینکه احتیاج به مشاوره داره

مشاور

بهتر است سعی کنید که به او بیان کنید که کمک به افراد دیگر خوب می باشد اما این به این معنا نیست که برای کمک به فردی دیگر به فرد دیگری لطمه زده شود . بهتر است سعی کنید که در این مورد امانت داری کنید و راز او را پیش خودتان نگه دارید و حتی اگر موضوع به همسرتان نیز عنوان می کنید بیان کنید که برخوردی با او نداشته باشد تا بتواند به شما اعتماد بیشتری کند و مشکلات و نیازهای خود را بیشتر با شما در میان بگذارد. گاهی کودکان برای جلب توجه ممکن است به… ادامه دیدگاه »

سعید

سلام دختر ۱۳- ۱۴ ساله ای دارم که متاسفانه با دوستان خود در مدرسه و یا دورهمیهایشان در مورد مسائل جنسی صحبت میکند .در حالی که دوستان او اینطور نیستند .تصاویری در این مورد ندیده تا جایی که میدانم ولی گویا به تفصیل در مورد این مسائل صحبت میکند..رابطه دوستانه خوبی با هم داریم ولی تا به حال در مورد مسائل جنسی به دلیل حیا و.. صحبتی نکرده ام . همسرم یک بار به او گوشزد کرده اما فایده ای نداشته.به نظر شما چه کنم؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که او در آمرحله نوجوانی می باشد و در این سن گرایش به جنس مخالف و گرایشات جنسی بیشتر می باشد و این باعث می شود که در جمع های دوستانه در مورد این مسائل بیشتر صحبت بشود و چون صحبت و اطلاعات در این سن با اغراق همراه می باشد می تواند باعث شود که اطلاعات تحریف شده ای در اختیار او قرار گیرد بهتر است بدون سرزنش سعی کنید که در اول همسرتان با او صحبت کند و اطلاعات او را جویا شود تا بداند اطلاعات او… ادامه دیدگاه »

سعید

متشکرم.

Elahe

سلام پسری چهار ساله دارم ،هروقت که خونه مادرم میریم دیگه دوست نداره که بیاد خونه خودمون ،اونجا هم خیلی شیطونی میکنه اذیت میکنه اگه هم بخوام بخوابم اونجا تا دیر وقت بیداره و شیطنت نمیذاره که بخوابه پدرم هم که میگه چیزی نگین بهش اشکال نداره ،پسرم هم که اینو میشنوه هرکاری دلش میخواد انجام میده تا خوابش ببره ،واین موضوع اذیتم میکنه تا جایی که اصلا دوست ندارم شبها بمونم جایی،میخوام خونه خودمون باشم ،وقتی هم که میایم خونه بداخلاقی میکنه و دادو گریه که بریم اونجا چرا اومدیم خونه،خیلی بی قراری میکنه ،شوهرم هم عصبانی میشه و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که کودکان آزادی و گذاشتن احترام برایشان ارزش دارد و آن محیط را بخاطر آزادی ترجیح می دهد بهتر است سعی کنید بجای تنبیه محیط خانه را با توجه به علایق او جذاب کنید تا او در محیط خانه احساس آرامش و جذابیت بیشتری داشته باشد . سعی کنید از تنبه خوداری کنید و در صورت اینکه رفتار او مورد قبول شما نبود با بی توجهی از کنار او گذر کنید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید . در روبروی فرزندتان با همسرتان وارد بحث نشوید و در احترام و بدون توهین در… ادامه دیدگاه »

Noroozi

سلام دخترم ۴سالشه ک از بدو تولد اختلال خواب داره تا حالا پیش چندتا روانپزشک و دو متخصص اختلال خواب بردیم کلی ازمایش گرفتن اما خوب نشده انقدر هزینه دادم بابتش ک دیگه توان مالی ندارم خواهش میکنم اگر میتونید راهنمایی کنید واقعا خسته شدم مدت یک سالم هست ک قرص ملاتونین میخوره اما کم و بیش تاثیر داشته.ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز به مصاحبه بالینی می باشد اختلال خواب در این سن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد بهتر است در این مسیر از روانشناس بالینی کودک کمک بخواهید تا با بازی درمانی و … در این مسیر به بهبود شرایط کودک شما کمک شود.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

زهرا

در ضمن صبح تا ساعت ۳ مدرسه است هنرستان میره رشته مکانیک خودرو . معدل پارسالش ۱۹/۶۴ بوده ولی تا حالا که یکماه از سال تحصیلی می گذره اصلا نگاه رو کتاباش نکرده .پدرش موتور داره .سوار موتور شده چندروز پیش وتصادف هم کرده وصورت داغون شده ولی عشق موتوره می گه بازم سوار میشه .نمی دونم چکار کنم به درسش علاقه مند بشه واز فکر موتور ودوستاش هم بیاد بیرون .یه کم بچه ترسویی . فیلم قدیمی ایرانی زیاد دیده تحت تاثیر اوناست خیلی . می خواد ادای لاتهای با مرام را دربیاره وبادوستاش براکه حامی هم باشن بیشتر… ادامه دیدگاه »

مشاور

دقت کنید که او را می توانید تشویق کنید که علاقه به موتور سواری را در پیست های حرفه ای دنبال کند و از این طریق هم به علایق او در مسیر درست توجه کرده اید و هم امکان آشنایی با افراد دیگر را محیا کرده اید و هم از روابط دوستی نامناسب کاسته اید .

زهرا

سلام .باتشکر از سایت و مشاورین محترم .در مورد دوستان پسر ۱۶ ساله ام خیلی نگرانم با دوستاشم آشنا شدهام اهل درس نیستند .پسر منم نسبت به درس بی قید وبند شده چه کارکنم نمی تونم از دوستاش جدا کنم نه اینکه دوست خوب جایگزین کنم خودمم باهاش رفیقم از دوستاش تا حدودی برام صحبت می کنه ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که فرزند شما رد سن نوجوانی قرار دارد و در این سن گرایش به گروهای دوستی بیشتر می شود و گاهی نوجوان برای مورد تایید قرار گرفتن ممکن است رفتارهایی انجام بدهد که حتی برای خودش نیز مورد پذیرش نمی باشد. بهتر است سعی کنید در این مورد به صحبت های او گوش بدهید و بیان کنید که شرایط سنی او را درک می کنید و خودتان نیز این دوران را تجربه کرده اید و مایل به جمع های دوستی بوده اید اما نیاز است که یک سری مراقبت ها نیز صورت… ادامه دیدگاه »

رویا

با سلام وخسته نباشید ،بنده ۷ماه پیش پسرم ک ۱۱سالش و دخترم ک ۶سالش در حال بازی یا فعالیت جنسی دیدم،و از قبل هم کاملا اموزش داده بودم و اصلا بچه هام تنها نمیزاشتم فقط موقع انجام تکالیف میفرستادم اتاقشون که مجزا هست و گهگاهی سر میزدم بشون و کاملا اطمینان داشتم بهشون وقتی دیدم پسرم و دخترم هردو شلوارشون نیمه پایین بود و پسرم از پشت رو خواهرش خوابیده بود خیلیییی شوکه شدم و جریان به پدرشون گفتم و شوهرم با پسرم کاملا واضح صحبت کردم و از اونجای که ما خانواده خیلیییی مقیدی هستیم و همه موضوعات کاملا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک می باشد اما نیاز است که دقت کنید که هنوز معنای ذهنی که در ذهن شما وجود دارد برای آنها معنایی ندارد و بهتر است سعی کنید از تنبیه آنها خوداری کنید و سعی کنید که اطلاعات پسر و دخترتان را در مورد این رابطه جویا شوید و نسبت به اطلاعات آنها به انها اطلاعات بدهید . در این سن کم کم فرزند شما اطلاعاتی را بدست می آورد که اغراق آمیز می باشد و با خیالپردازی همراه است بهتر است سعی کنید خودتان اطلاعات متناسب به سن او را… ادامه دیدگاه »

مرضیه

سلم خسته نباشید دختری دارم که یک هفته است تازه وارد ۴سالگی شده یک مسئله ای وجود دارد چند وقت دخترم شب که خواب پاشو زمین میزنه توی خواب اینقدر که ما بیدارمیشیم ولی روز که بخواب اینجوری نیست ویک مسئله دیگه این که بعضی شبها این کارش زیاد بعضی موقعها کم خیلی میچرخه توی خواب وقتی خودم بچه بودم خیلی توی خواب تکان میخوردم الان خوبم پدرشم یکمی شبها در کودکی شب توی خواب راه میرفته حالا میخواستم ببینم این مشکل خاصی باید دکتر ببرمش یا خوب میشه وعادیه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موضوع نیاز به بررسی دقیق تر دارد .
۱٫ چند مدت است این رفتار را دارد؟
۲٫ مشکلات تنفسی ندارد؟
۳٫ بعد از این رفتار شما و خودش چگونه واکنش نشان می دهید ؟
۴٫ این رفتار مداوم هر شب تکرار می شود و یا شب هایی که قبل از آن بازی های هیجانی داشته است؟

الهام

سلام
من چهار ماهست که ازدواج کرده ام .همسرم دو تا فرزند دارن .فرزند کوچک که پسر هست و هفت ساله هستن خیلی زیاد وابستگی شدیدی به پدرشون دارن موقع خواب بیرون رفتن و خرید و کلا هر ساعتی که همسرم خونه باشن من حتی برای چند مین تنهایی نمی توانم با ایشون صحبت کنم یا بیرون بروم .از بابت اخلاقی هم خیلی لجباز هستن و بهانه گیر .لطفا راهنمایی کنید من را باید چیکار کنم .ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این میان مشخص است که به علت شرایطی که این کودک تجربه کرده است میزان وابستگی به پدرش در او زیاد می باشد و می توانید با پدر او صحبت کنید تا او را به صورت حضوری به روانشناس ارجاع بدهند تا بررسی کامل در این زمینه صورت گیرد و به بهبود وابستگی او و رفتارهایش کمک شود.

الهام

بله .
همسر قبلی ایشان سه سال قبل طلاق گرفته اند .و پسر چهار پنج ساله را تحویل پدر داده و خیلی راحت گفته اند قصد ازدواج دارند و میل به بزرگ کردن بچه هارا ندارن .و لازم به ذکر است که متاسفانه فرزند بزرگشان که دختر بوده است بر اثر تنش ها دست به خودکشی میزند جلو چشم این کودک و خانواده .همسرم سه سال به خاطر دو فرزند دیگر مجرد باقی موندن و طی این مدت بی نهایت محبت و علاقه روا داشتن

مشاور

با توجه به این فشارها نیاز است که حتما او تحت مشاوره قرار گیرد تا بتوانید در این مسیر نتایج بهتری بدست اورید.
جدایی از مادر، مشاهده خودکشی، و… می تواند برای کودک در این سن فشارهای روحی زیادی را به همراه داشته باشد و او سعی با وابستگی به پدر یک سری احساس هایی را که تجربه می کند از این طریق پاسخ بدهد که تا بررسی نکنیم نمی توانیم در این مورد نظر درستی بیان کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

الهام

خیلی مچکر از شما .

Zeynab

سلام وخسته نباشید پسرم۷سالشه و کلاس دومه.تو مدرسه با هیچکس حرف نمیزنه نه معلم نه همکلاسیهاش.وزنگای تفریح همکلاسیهاش ازحرف نزدنش سواستفاده میکنن و چند نفری میزیرن سرش و کتکش میزنن. توخونه هم هرکاری میکنم راضی به انجام تکالیف مدرسه نمیشه پارسال هم اینطور بودهربار که بکم بیا درس داری شروع میکنه به پرخاشگری و بهم ریختن خونه و هرچی دم دستش باشه رو پرتاب میکنه منم بعضی وقتا کتکش میزنم  که بدتر میشه .حالا این دوروزه بهش نمیگم بیا درس بنویس ولش کردم . بخدا فشار عصبی خیلی بدی داره بهم وارد میشه.از طرفی هم پدرش پانیک داره و هربار… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که علایمی که شما از رفتار پسرتان بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و با کتک زدن شما تنها مشکلات او افزایش پیدا می کند بهتر است سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید و در کنار آن به صورت حضوری فرزندتان را به روانشناس کودکان ارجاع بدهید تا در این مسیر بررسی کامل صورت گیرد و به شرایط روحی او و عملکردش کمک بهتری شود.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

tina

سلام خسته نباشید من یه برادر سیزده ساله دارم که خیلی پرخاشگره اصلا به هیچ کس احترام نمیذاره هر چی به دهنش بیاد میگه و خیلی بی ادبی میکنه و وقتی باهاش مخالفت میکنیم یا با برادر دیگم دعواش میشه سریع چاقو بر می داره و میاد سمتمون اینکارش خیلی خطرناکه هر کاریم کردیم عادتشو کنار نمیزاره در ضمن خیلی حسادت میکنه و همش دیگران مسخره میکنه ما چهار فرزند هستیم و برادرم فرزند آخره لطفا یک راه بهمون بگید چون دیگه از کنترل خارج شده

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر او رفتارهای پر خطر زیادی چون استفاده از چاقو دارد نیاز است که به صورت حضوری حتما برای بررسی بیشتر به روانشناس ارجاع داده شوند . دقت کنید که او در سن حساسی می باشد و واکنش های او با پرخاش بیشتری می باشد و نیاز دارد که شما به شخصیت او احترام بگذارید تا او از اعتماد به نفس لازم در مسیر صحیح برخوردار شود و با داشتن اعتماد به بتواند الگوی رفتاری بهتری را نیز جایگزین کند . در کنار رفتارهای برادرتان رفتارهای اطرافیان نیز از اهمیت برخوردار می باشد و… ادامه دیدگاه »

tina

چاقو برداشتن حدودا سه سالی هست و ما فکر می کردیم چون از همه تو خونه کوچیکتره احساس ضعف میکنه و از چاقو استفاده میکنه حدودا چند ماهم هست که بی ادبیاش بیشتر شده و همش بی احترامی میکنه در مورد رفتارما هم سعی میکنیم سریع چاقو رو ازش بگیریم و باهاش صحبت کنیم که خطرناکه ولی گوشش بدهکار نیست و بازم تکرار میکنه پدرو ومادرم و من سعی میکنیم موقع بی احترامیاش کمتر بهش توجه کنیم یا بهش بی محلی کنیم شاید درست بشه ولی داداش بزرگترم بیشتر عصبیش میکنه و باهاش بحث میکنه که با اینکار جو خونه… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که با افزایش سن همه مشکلات برطرف نمی شود مخصوصا مشکلاتی که ریشه در دوران کودکی دارند . احساس حسادت و نیاز به توجه او در این سن قابل درک می باشد و بهتر است سعی کنید در زمان هایی که رفتار بهتری دارد به این توجهات پاسخ بدهید تا او از مسیر های دیگر استفاده نکند. با نصیحت کردن میزان خشم و پرخاش او کاهش نمی یابد برای پدرتان توضیح بدهید که مراجعه به رواننشاس کوکدکان نیازی به مصرف دارو ندارد و کودکان شما با نقاشی و بازی مشکلات خود را شناسایی و برطرف می… ادامه دیدگاه »

احمدبی غم

من یک پسر۱۸ ساله دارم که علاقه پیداکرده که بازداشتهای ناباب و سابقه دار باشه وچاقودرجیبش میرزاده تازگی هم به مدرسه نمی ره و دروغ میگه هرچقدر هم من ومادرَ نصیحت و التماس کردیم نشدخواهش میکنم این پدرحقیرراراهنمایی بکنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که او در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن اینگونه رفتارها ممکن است برای نوجوان جذابیت بیشتری داشته باشد اگر رفتارهای پر خطری را در او مشاهده می کنید بهتر است برای بررسی دقیق ایشان راب ه صورت حضوری به رواننشاس ارجاع بدهید تا سبک شخصیتی او مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد . دقت کنید که محیط امن خانه و روابط سالم و بدون توهین می تواند در این مسیر به او کمک کند تا مسیر خود را بهتر پیدا کند . می توانید برای او جذابیت های دیگری… ادامه دیدگاه »

هانیه

با سلام . فرزند دختر دارم که شش سال و نه ماه دارد و پیش ۲ می رود . با اینکه سال گذشته پیش ۱ رفته است . ولی امسال برای رفتن به مدرسه اذیت می کند . صبحها اذیت می کند . گریه می کند وقتی هم به مدرسه می برمش به کلاس نمی رود. چه کار انجام دهم با رضایت به مدرسه برود . و در کلاس حضور داشته باشد.. خواهش می کنم جواب دهید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که دوسال به مهد رفتن با مباحث تکراری می تواند برای هرکودکی خسته کننده باشد و در کنار این موضوع در بیشتر کودکان در سالهای پیش و اول این جدایی از خانواده سخت می باشد بهتر است در این مسیر با او همراه شوید و سعی کنید که در محیط مهد در گوشه ای بنشینید و مشغول کاری شوید مثلا کتاب خواند و او به اواطلاعات لازم در مورد کلاس و معلم خود بدهید و سعی کنید اگر او خواست توجه شما را جلب کند بیان کنید که فعلا مضغول کتاب خواندن… ادامه دیدگاه »

هانیه

شرکت در گفتگو..بله در سال گذشته هم همین بود. .به من گفتند پیش یک برود دل کندن از من برایش راحت تر است . در ضمن بنده کارمندم نمیتوانم در مهد او باشم . با مدیر مهد راحت هست فقط مشکل اینجاست که به کلاس نمی رود میخواهد پیش مدیر باشد . یا اگر یک روز مدیر نباشد گریه می کند .

مشاور

به نظر می رسد که وابستگی به مدیر خود دارد و بهتر است این مسیر از سمت مدیر اجرا شود و ایشان سعی کنند ا زتوجه مداوم خوداری کنند و اگر او بخواهد دائم این توجه را دریافت کنند ایشان بیان کنند که در زمان فعلی کار دارند و با یک سری خلاقیت های مربی مانند بازی در حیاط با کودکان می توانند توجه او برای رفتن به سمت آنها را ایجاد کنند .

مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان