مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

12 comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

561 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
ستایش
11 ساعت پیش

سلام خسته نباشین . ببخشید دختر سه سال و سه ماه دارم که نگران اوتیسمم .تا الان فقط ۳۰ کلمه بلده توانایی ترکیب این کلمات رو داره. تماس چشمی کاملی داره.از تماس فیزیکی خوشش میاد و مشکلی نداره.گاهی عروسکاشو میاره رو تشک میخوابونه و لباسای خودشو تنشون میکنه و بغلشون میکنه. میتونه اعضای بدنشو نشون بده. از روی کارت افعال تقلید میکنه.به من وابستگی داره ولی اگه بفهمه یه جایی بچه های همسن و سال خودش زیاده دوست داره که بره اونجا. هیچ حرکت کلیشه ای یا تکراری ندارهو اسم اشخاص رو میشناسه و ومیدونه منظورم از اون فرد کیه.اگه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 ساعت پیش
پاسخ به  ستایش

سلام به شما ستایش جان با توجه به توضیحات شما از نظر بنده نیز تشخیص گذاری پزشک او در تهران درست تر بوده است چون کودک شما علایم اولیه اوتیسم را که مجدد من در زیر بیان می کنم و حتی علایم رت را نیز ندارد و بیشتر مشکلات در تاخیر رشدی دارد که نیاز به کمک های حرفه ای دارد در کنار اینکه تشنج های او نیز می تواند یکی از عوامل مهم در تاخیر رشد زبانی باشد چون اگر با متخصص او نیز صحبت کنید که متوجه خواهید شد که این تشنج ها می تواند باعث کاهش عملکرد… ادامه دیدگاه »

مهسا
5 روز پیش

سلام وقتتون بخیر دختری ۱۰ سال دارم چند وقتی که در جمع بزرگترها در بحث ها در هر موردی که باشه شرکت میکنه و از اینکه به من توجه میشه ناراحت میشه و مدام با من بد رفتاری میکنه پرخاش و توهین میکنه در صورتی که حتی وقتی در همون جمع هستیم من به اون چیزی نمیگم ولی اون باز هم تکرار میکنه تو خونه هم نا منظم و از اینکه من همیشه فقط حرف میزنم که دیگه نمیبرمت و این بار جلوی همه منم باهات همین رفتارو میکنم هیچ ترسی نداره و میگه همیشه همینارو میگی و انجام نمیدی… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
4 روز پیش
پاسخ به  مهسا

سلام به شما مهسا جان در درجه ی اول مهمرین مسئله توجه مثبت و بی قید و شرط شماست که نیاز هست که به دختر خانومتون در هر شرایطی داشته باشید ولی عزیزم این توجه داشتن به معنی این نیست که شما برای فرزندتون قانونی وضع نکنید، دختر خانوم شما به حرفهای شما اهمیت نمیدن چون به این نتیجه رسیدن که شما هیچ وقت روی حرف خودتون نیستید و ایشون هر رفتاری کنن بازهم رفتارشون عواقب بدی نخواهد داشت، بنابراین سعی کنید برای دختر خانومتون قاعده و قانون تعیین کنید و پیامد زیر پا گذاشتن قوانین رو هم مشخص کنید… ادامه دیدگاه »

مهدا
5 روز پیش

سلام من یک دختر ۴٫۵ ساله دارم که حدودا از سه سالگی رفتارش کم کم تغییر کرد شروع کرد به شیطنت که الان به فحش دادن و بداخلاقی و زدن دیگران منجر شده البته همیشه اینطور نیست در ضمن یک خواهر یک ساله هم داره البته ما با پدر و مادرم زندگی میکنیم و از طرف تمام اعضای خانواده بسیار مورد توجه هست در ضمن بیرون اصلا حرف نمیزنه اگه خاله و داییشم بیان خونه ما باز همینطور ساکته نمیدونم چکار کنم که رفتارش بهتر بشه لطفا راهنماییم کنید

ویرایشگر
روانشناس مختاری
4 روز پیش
پاسخ به  مهدا

سلام به شما
دختر خانومتون بعد از تولد فرزند دومتون رفتارش تغییر کرد؟
در زمان تولد فرزند دومتون توجه شما به دختر اولتون به چه صورت بود؟
زمان هایی که رفتارهای پرخاشگری از خودش نشون میده واکنش شما و پدرشون چظور هست؟(لطفا دقیق پاسخ بدین)

پریناز
9 روز پیش

سلام امیدوارم سوالم رو در جای درستی پرسیده باشم. من یه مادر ۳۳ ساله هستم با یه پسر ۴ ساله. من ذاتا آدم سخت گیری هستم. برای خودم اکی هست و مشکل خاصی باهاش ندارم. اما احساس می کنم برای پسرم بیش از حد سخت گیرم. یعنی توقعم از پسرم در حد سنش نیست و تنبیه هایی که براش در نظر می گیرم، متناسب با کاری که کرده نیست. من چطور می تونم خودم رو بهتر کنم؟ کجا می تونم پیدا کنم که مثلا چه تنبیهی مناسبه برای کار اشتباهی که بچه ی ۴ ساله انجام میده؟ مثلا امروز صبح… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
9 روز پیش
پاسخ به  پریناز

سلام به شما پریناز جان قابل درک هست که شما سعی دارید به بهترین حالت ممکن فرزندتان را تربیت کنید اما دقت داشته باشید که در اول بهتر است از سرزنشکردن خودتان خوداری کنید چون شما نهایت تلاش خود را انجام می دهید در این حالت اگر بدانید مسیرتان اشتباه هست می توانید با بررسی و کمک متخصص در این زمینه بهتر پیش بروید . در مورد پسرتان دقت کنید که او تنها ۴ سال دارد و یک کودک ۴ ساله توجیهات و مسائل کاری که شما بیان می کنید و قوانینی که بین دیر رسیدن و… وجود دارد برای… ادامه دیدگاه »

Mitra
12 روز پیش

سلام وقت بخیر من یه پسر ۳ساله ونیم دارم دوستداره با پسرهمسایمون که تقریبا هم سن خود هست بازی کنه اکثرا هم میرن خونه اونا اما بابای این بچه معتادهست وبچه من خیلی براش جالبه ومیاد خونه کارای اون رو انجام میده لطفا راهنماییم کنیدچیکار کنم ؟؟ بنظرتون نذارم بره اونجا؟؟؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
12 روز پیش
پاسخ به  Mitra

سلام به شما میترا جان بهتر است دقت کنید که فرزند شما در سنی قرار دارد که رفتارهای دیگران را بدون در نظر گرفتن آسیب های آن الگو برداری و تقلید می کند بهتر است شما نیز برای اینکه فرزندتان امکانات بازی را داشته باشد از محیط های سالم تری استفاده کنید و اگر قرار بر بازی می باشد در منزل خودتان و یا در حیاط و… این شرایط را ایجاد کنید و دقت کنید که بله این موراد برای یک کودک در این سن که هنوز معنای و آسیب های این رفتارها را درک نمی کند می تواند آسیب… ادامه دیدگاه »

18 روز پیش

با سلام ‌خسته نباشید مادری هستم ۳۲ساله و یک فرزند پسر ۱۳ساله و دختر ۸ساله دارم ،دقیقا یک سال و نیم پیش ک پسرم ۱۱سال ودوماهش بود و دخترم ک ۶ونیم سالش بود در اتاق ک هردو شلوارشون پایین بود و پسرم از پشت روی خواهرش خوابیده بود و وقتی بی سرو صدا وارد اتاق شدم ،شوکه یعنی در حد دیوانگی وتا الان هم از آین حالت روحی بشدت رنج میبرم و با اینکه بنده پسرم بردم روانشناس و همچنین خودم ولی بازم حالم داره بدتر میش و دخترم کنار خودم میخابونم و شوهرم در اتاق دخترم میخابه ولی اصلا… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
18 روز پیش
پاسخ به  رویا

سلام به شما رویا جان قایل درک هست که روبرو شدن با این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه بوده است اما دقت کنید که شرایط روحی شما و نوع تعاملی که بین خانواده شما از جمله شما و همسرتان و هریک از شما با پسرتان و دخترتان ایجاد شده است می تواند برای هریک از شماها آسیب زا باشد پس بهتر است دقت کنید که بهبود شرایط دوحی شما هرکدام در جایگاه خودش اهمیت زیادی دارد و اگر هنوز شرایط روحی شما و همسرتان مناسب نمی باشد نیاز است که پروسه مشاوره خود را ادامه بدهید تا… ادامه دیدگاه »

18 روز پیش

باسلام و خسته نباشید بنده مادر ۳۲ساله هستم که دو فرزند پسر۱۳ساله و دختر ۸ساله دارم ،تقریبا یک سال و نیم پیش که پسرم تازه ۱۱سالگیش تولد گرفته بودیم دقیق بعد از دو ماه بچه ها در ی اتاق دیدم ک دخترم شلوارش نیمه پایین بود و همچنین پسرم ،ک پسرم از پشت رو خواهرش خوابیده بود و وقتی دیدم شوکه شدم در حد دیوانگی که تا همین الان این حالت با من هست و اون موقع دخترم ۶سالش بود و این بار دومشون بود ک شلوارشون پایین دادن و بار اول بچه‌ام متوجه صدای پاهام شدن و خودشون جمع… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
17 روز پیش
پاسخ به  رویا

سلام به شما دوست عزیز در مورد این مسئله بسیار مهم است که سن فرزندانتون هم در هنگام انجام این کار، نظر بگیرید و بیشتر از حد انتظار و معقول پسرتون رو سرزنش نکنید. اینکه شما و همسرتون رفتارهای سرسنگین و پر از حس سرزنش و تحقیر با پسرتون داشته باشید میتونه باعث ایجاد آسیب های زیادی در فرزندتون بشه، این رفتارهای شما میتونه باعث ایجاد احساس گناه، بی ارزشی، عزت نفس پایین و احساس همیشگی شرم در پسرتون بشه و در آینده هم در روابط جنسی و هم در روابط اجتماعی دچار مشکل خواهند شد. وجود احساس خشم، تنفر… ادامه دیدگاه »

21 روز پیش

ببخشید اینجا میش سوالم بپرسم؟؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
21 روز پیش
پاسخ به  رویا

سلام می توانید سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید

21 روز پیش

سلام و خسته نباشید اینجا میش مشکلم مطرح کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
21 روز پیش
پاسخ به  رویا

سلام بله شما می توانید در همین قسمت سوال خود را ارسال کنید

محسن
30 روز پیش

سلام
من پسری۱۴ساله دارم هفتهای یک بار کوشی همراه پسرم را چک میکنم جدیدن متوجه شدم با ان فیلم سکس میبینه من چگونه بر خورد کنم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
30 روز پیش
پاسخ به  محسن

سلام به شما آقا محسن در این مورد نیاز است که شما با او صحبت کنید و آگاهی خود را از این موضوع بدون سرزنش و توهین و تنبیه با او در میان بگذارید و بخواهید که او در این مورد با شما صحبت کند . اطلاعات او را در مورد شرایط سنیش جویا شوید و سعی کنید بر مبنای اطلاعات او اطلاعات درست و مناسب در اختیار او قرار بدهید و دقت داشته باشید که شما نمی توانید از او بخواهید که نیاز جنسی نداشته باشد و یا به جنس مخالف فکر نکند اما می توانید با درک و… ادامه دیدگاه »

غزاله
1 ماه پیش

سلام خانم دکتر من دختری ۵ ساله دارم الان چند وقتی هست نسبت به من خیلی حساس شده و اگر کسی کوچکترین تندی و حتی به شوخی با من بکنه سریع واکنش نشون میده حتی با پدرش البته گهگاهی پدرش خشونت تو رفتار باهاش داره منم گاهی عصبانی بشم تنبه بدنی میکنم ولی در حد کم و اروم ولی پدرش گاهی خیلی بلند و عصبانی داد میزنه و حتی گاهی کتک محکم ولی خیلی بندرت این اتفاق پیش میاد امروز پدرش داشت با من حرف میزد و کمی صداش بلند شد و دخترم دوباره با پدرش دعوا کرد که چرا… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  غزاله

سلام به شما عزیزم کودکان نسبت به پدر مادر خودشون بسیار حساس هستند و همونطور که خودتون متوجه شدین رفتارهای شما و همسرتون علی الخصوص همسرتون باعث تاثیراتی منفی بر روی دخترتون شده و همین امر باعث شده که دختر شما اعتراضات خودش رو به طرق مختلف نشون بده، در واقع دختر شما به جای اعتراض مستقیم در مورد رفتاری که باهاش میشه به جای بیان مستقیم اعتراض سعی می کنه اعتراضش رو در دفاع از شما و یا در نقاشی ها و در رفتارهای دیگه نشون بده، بنابراین نیاز هست که شما و همسرتون بیشتر مراقب رفتارهاتون باشید، به… ادامه دیدگاه »

gholamreza
1 ماه پیش

با سلام و خسته نباشید من یه دختر ۱۸ماهه دارم با هیچ کس نمی تونه ارتباط برقرار کنه همش بغل مادرش میچسبه حتی مادرش بزاره کنارشه بشینه گریه میکنه ،هر چقد فامبلا میخوان باهاش ارتباط برقرار کند اثر نمیزاره ،یجوره که دیگه نگران میشیم ،

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  gholamreza

سلام به شما دوست عزیز در این مورد بهتر است با دخترتان برای بررسی دقیق شرایط او ، نحوه ارتباط مادر با کودک ، سبک تربیتی ، شرایط رشدی و زایمان و… به صورت حضوری به روانشناس بالینی کودکان مراجعه داشته باشید تا با بررسی همه این شرایط بتوانیم در این زمینه به شما و خود کودکتان کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید . بدون بررسی همه موراد و بررسی شرایط رشدی نمی توان نظری بیان کرد در کنار این موراد ارتباط گیری یک موضوع مهم برای کودکان می باشد و متناسب با سن این مهارت نیز باید… ادامه دیدگاه »

مریم
1 ماه پیش

سلام روز بخیر من یک دختر ۷ سال دارم و پسرم بعد به دنیا اومدن رفتار دخترم خیلی تغییر کرده الان پسرم ۱۱ ماهشه و ذخترم اونو اذیت میکنه و باتوجه به اینکه مجبور شدم پرستار بگیرم یک سره با پرستارش تداخل داره و هی میگه من مهم هستم چرا به اون توجه داریذ گوش نمیده جواب میده با کوچولو هم بد برخورد میکنه من چه کاری باید انجام بدم خارج از کنترل شده هم حسود هم حاضر جواب هم گوش نمیده

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  مریم

سلام به شما مریم جان مسئله ای که نیاز است بسیار به آن توجه شود حساسیت کودکان (علی الخصوص فرزندان اول) نسبت به تولد فرزندی دیگر است. در این شرایط اگر توجه کافی به فرزند اول خودتون نداشته باشید کودک ممکن هستش که احساس طرد شدگی داشته باشد و در اینصورت ممکن است یا رفتار منفعلانه داشته باشد و گوشه گیر شود و یا ممکن است مانند دختر شما با لجبازی و نافرمانی سعی در ابراز وجود و جلب توجه داشته باشد. چیزی که واضح هست این موضوع هستش که شما باید به رفتارهای روزهای اخیرتان ببعد از به دنیا… ادامه دیدگاه »

مریم
1 ماه پیش

سلام

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  مریم

سلام به شما مریم جان سوالتان را در همین قسمت می توانید ارسال کنید

Bruce
1 ماه پیش

سلام  من یه برادر ۱۳ ساله دارم که چند روز پیش که باهاش صحبت کردم فهمیدم حس منفی‌ای نسبت به خودش داره. عبارت دقیقی که به کار برد این بود که «فکر کنم من آدم بدی هستم.» دلیلی که برای حرفش آورد این بود که توی بازیا کامپیوتری همیشه آدما و حیونا رو می‌کشه و بهشون رحم نمیکنه:/ و خودش رو با من مقایسه کرد و گفت تو اینجوری نیستی. مورد دیگه هم اینکه خود من وقتی همسن اون بودم بچه مؤدب و درس خونی بودم و الآن پدر و مادرم خیلی من رو با اون مقایسه میکنن و مثلا… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  Bruce

سلام به شما عزیزم دقیقا مواردی که از برادرتون مطرح می کنید نشان از این مسئله داره که حرف ها و مقایشه کردن های پدر و مادرتون باعث شده که ایشون هم در هنشون مدام خودشون رو با شما مقایسه کنن و تحت تاثیر صحبت های اطرافیان به این باور برسن که آدم خوبی نیستن یه فرد خوب، شخصیتی مثل برادرش دارد و شخصیتی غیر از شخصیت برادر، قابل احترام نیست. در این مورد نیاز هست که در این مورد با خانوادتون به طور جدی صحبت کنید و اونها رو متوجه تغییر ویزگی های شخصیتی آدم ها بکنید و در… ادامه دیدگاه »

eli
1 ماه پیش

سلام وقت بخیر من پسرم ۵سال و نیم هستش و نه گفتن رو بلد نیست و همیشه برای اینکه دوستاش که از خودش کوچیکتر هستن از دست نده هیچوقت بهشون نه نمیگه ولی دوستاش به راحتی نه میگن .یا همینطور نسبت به مابرای اینکه ناراحت نشیم از دستش نه نمیگه و به شدت مهربونه.البته تقصیر خودمم هست کوچیکتر که بود همیشه بهش میگفتم وقتی بزرگترت حرفی میزنه فقط باید بگی چشم ولی الان رفتارشو که نسبت به دوستاش میبینم ناراحت میشم که چرا نمیتونه از خودش دفاع کنه و فردا روزی تو اجتماع نتونه بابت هر خواسته ای نه بگه… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  eli

سلام به شما دوست عزیز شما پاسخ بسیاری از سوالات خود را داده اید کودک شما در روابط با شما و همسرتان بسیاری از رفتارها را آموزش می بیند دقت کنید که کودک شما فردی جدا از شما و همسرتان می باشد که می تواند علایق و نیازهای متفاوتی داشته باشد اگر شما در مقابل مخالفت های او با او قهر نکنید او را سرزنش نکنید ، تهدید به دوست نداشتن و یا رفتن نکنید او به مرور می تواند رفتارهای بهتری داشته باشد و خودش را بیشتر باور کند . سعی کنید که با او به تعامل بپردازید به… ادامه دیدگاه »

Nasim
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید
من دختر ده ماهه دارم.
میخوام بهش یاد بدم به پدر و مادر همسرم بگه پدربزرگ و مادربزرگ ولی همسرم و خانوادش مخالف هستن و همش خودشونو جلوی دخترم، مامان و بابا صدا میزنن.اصلا دوس ندارم جز خودم و شوهرم به کسی بگه مامان بابا.
چطور میتونم به دخترم یاد بدم وقتی زبون باز کرد اونی که من میگم صداشون بزنه؟

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  Nasim

سلام به شما عزیزم در آموزش اسامی نقش محیط بسیار موثر هستش ولی اینکه پدر و مادر همسرتون چیزی متفاوت از اموخته های شما به فرزندتون بگن باعث ایجاد دوگانگی در فرزندتون می شه. بنابراین اگر این مسئله براتون بسیار مهمه میتونید در کمال احترام با پدر و مادر همسرتون در اینباره صحبت کنید تا بتونید در این مسیر موفق باشید. در واقع اگر این هماهنگی بین شما و خانواده ی همسرتون وجود داشته باشه کار بسیار آسانی پیش ر و دارید ولی اگر شما اصرار به خواسته ی خودتون داشته باشید و خانواده ی همسرتون هم متفاوت از شما… ادامه دیدگاه »

مونس
1 ماه پیش

سلام
من یه دختر هشت ساله دارم که علاقه داره یه خانواده کاغذی درست کنه و بعد جلوی چشم مادر پدر خانواده بچه شونو و بعد خودشونو بسوزونه چرا همچین رفتارایی داره؟
من و پدرش باهاش خیلی مهربونیم و تاحالا دست روش بلند نکردیم. تا به حالم فیلم خشن یا بازی کامپیوتری خشونت آمیزی نکرده و دلیل این رفتاراشو نمیدونم.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  مونس

سلام به شما مونس جان در این مورد نیاز است که بقیه رفتارهای دخترتان نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم به او کمک کنیم در هرصورت او برای این بازی خود دلیلی دارد مخصوصا اگر این بازی را بارها تکرار می کند چون در بازی هایی که کودکان تجربه می کنند می توان به شرایط روحی و احساستی که دارند فکر کرد . در این مسیر نیاز به تعامل بیشتر شما با او می باشد البته بدون سرزنش و نصیحت کردن تا بتوانید به سوالات ما در این زمینه پاسخ بدهید تا باهم در این مورد بیشتر صحبت کنیم.… ادامه دیدگاه »

زهرا
1 ماه پیش

سلام ببخشید من یه دختر ۴ ساله دارم که از دوسالگی یبوست شدید گرفت و همین مساله باعث شده از مدفوع بترسه،الان که ۴ سالش شده ادرار رو راحت تو دستشویی میکنه ولی مدفوع رو فقط به حالت ایستاده تو پوشک، هر کاری بگید کردم تشویق، جایزه،و….ولی راصی نمیشه هر دفعه میگه دفعه بعد رو صندلی میشینم ولی اینکار رو نمیکنه و من اگه پافشاری کنم مدفوعش رو نگه میداره، تو رو خدا منو رو راهنمایی کنید، ممنون از شما

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  زهرا

سلام به شما عزیزم همونطور که خودتون اشاره کردین دختر شما از مدفوع کردن می ترسه و همین ترس، مانع از عملکرد درست دخترتون میشه، ترس یک احساس درونی هستش و به همین دلیل مشوق های بیرونی نمی تونه اون ترس رو از بین ببره و نیاز به مشوق های درونی برای از بین بردن این ترس داریم. اینکه شما به دخترتون بگید اگر راحت دستشویی کنی برات جایزه میخرم تا حدودی بی نتیجه میشه. بنابراین نیاز هست که شما به تدریج سعی در از بین بردن این ترس در فرزندتون کنید و زمانی که فرزندتون به تدریج مراحل رو… ادامه دیدگاه »

زهرا
1 ماه پیش

ممنون از شما

Leila
1 ماه پیش

سلام خسته نباشین‌من یه پسر پنج ساله دارم ک وقتی تو گوشی عکس خانومها باشه در حال ورزش کردن رقصیدن یاهرچیزی ک پوشش کامل نیست نگاه میکنه من خیلی نگرانم چرا اینجوریه وبه این چیزا گرایش داره

ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  Leila

سلام به شما عزیزم نبید نسبت به این موضوع حساسیت نشون بدین در حال حاضر نمیشه گفت که این مسئله نگران کننده اس. سعی کنید از نشون دادن عکس العمل شدید خودداری کنی و یا تاکید نکنید که نباید اینارو نگاه کنی، فقط در اینجور شرایط بهتر هست که پسرتون رو با چیزهای دیگه سرگرم کنید و کمتر گوشی رو در دسترس فرزندتون قرار بدید و به طور مستقیم به هیچ عنوان واکنشی نسبت به این مسئله نشون ندید مثلا در همون لحظه گوشی رو از پسرتون نگیرید و نگید که به این عکس ها و فیلم هم نگاه نکن،فقط… ادامه دیدگاه »

فهیمه
1 ماه پیش

با سلام. دختری دارم ۳و نیم ساله که جدیدا خیلی پرخاشگر شده شبیه شخصیت های کارتونی. الان چند هفتس که نمیذارم یه سری برنامه ها رو ببینه . وقتی همسرم از سرکار میاد این رفتارهاش بیشتر هم میشه گاهی حواسشو پرت میکنم اما همیشه حواب نمیده و ما عصبانی میشیم و داد میزنیم دیگه موندیم که چه طور باهاش برخورد کنیم. این رو هم بگم که ما شمالی هستیم و ۲ سالی میشه که به خاطر شغل همسرم تهران زندگی میکنیم و اینکه دخترم خیلی مادرو خواهرم رو دوس داره و بهشون وابستس وقتی که از شمال میایم بیشتر پرخاشگریش… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فهیمه

سلام به شما دوست عزیز قابل درک هست یک سری رفتارهای کودکان می تواند برای شماها با فشار روحی بیشتری همراه شود اما عزیزم دقت داشته باش که بیشتر این رفتارها نشان دهنده احساسات و نیازهای انها می باشد و داد زدن و یا تنبیه بدنی می تواند برای یک کودک سه ساله آسیب زا باشد در کنار اینکه یک الگوی رفتاری نیز هست که او نیز برای ناراحتی و عصبانیت خود فریاد بزند و یا تنبیه کند. شما بیان می کنید که در زمانی‌که از مادر و خواهرتان جدا می شود که خب اینجا پاسخ مشخص می باشد او… ادامه دیدگاه »

فاطمه
1 ماه پیش

با سلام . یه دختربچه دارم ک ۳سال و ۴ماهشه جدیدا میبینم ک دست تو شلوارش میکنه و آلت تناسلیشو دست میزنه یا شئی رو داخل شلوار میکنه و به آلتش میزنه چکار باید بکنم در برابر این رفتارش و چطور برخورد کنم که دیگه ادامه نده خیلی نگرانم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما فاطمه جان نگرانی شما قابل احترام می باشد اما بهتر است دقت کنید که در دید یک کودک ۳ ساله این کار معنای جنسی ندارد و یا خودارضایی محسوب نمی شود و بیشتر یک کنجکاوی جنسی و یا تجربه یک احساس لذت بخش می باشد در این مسیر بهتر است سعی کنید که بدون ترساندن او و یا دعوا تنبیه او بیان کنید که این اندام ها خصوصی می باشد و در این مسیر اطلاعات او را نیز دریافت کنید بپرسید چه می شود که این کار را می کند ؟ و افکار و احساساتش را هرچقدر… ادامه دیدگاه »

Monireh
1 ماه پیش

با عرض سلام و وقت بخیر، من یه پسر ده ساله دارم که حوصله و میل انجام هیچ کاری رو نداره فقط و فقط به فکر بازی کردن و تلویزیون دیدنه چه الان که تابستونه و چه قبل که مدرسه میرفت، هر وقت بهش تذکر میدم که تلویزیون رو خاموش کن یا بازی بسه چه اروم و با محبت چه یوقتایی با دعوا، سریع شروع به داد و فریاد میکنه وسایل دورش رو پرت میکنه و مدام میگه شما من رو دوست ندارین نمیذارین راحت باشم و در حد دو دقیقه تلویزیون رو خاموش میکنه مثلا ولی بعد بلافاصله دوباره…… ادامه دیدگاه »

Last edited 1 ماه پیش by Monireh
ویرایشگر
روانشناس مختاری
1 ماه پیش
پاسخ به  Monireh

سلام به شما عزیزم رفتارهای تکانشی و پرخاشگری و همینطور عدم تمرکز روی فعالیت ها و به پایان نرساندن فعالیت ها و خستگی زود هنگام میتونه از علائم اختلال نقص توجه – بیش فعالی باشه که البته نیاز به بررسی دقیق داره که البته نمیشخ به طور قطع در مورد وجود یا عدم وجود این اختلال نظر داد و نیاز به بررسی بیشتر است. بنابراین نیاز هست که به همراه فرزندتون به یک مشاوره ی کودک مراجعه کنید تا همه ی شرایط به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیره و در صورت وجود اختلال مسیر درمان طی شود، در غیر… ادامه دیدگاه »

1 7 8 9
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان
0 0 رای
Article Rating