مشاوره تربیت کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

The last comment and 64 other comment(s) need to be approved.
مشترک شوید
قابل توجه

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

5 - بهترین مشاوران کودک را چگونه بیابیم؟

آیا می دانید مرکز مشاوره ستاره ایرانیان جز مراکز برتر روانشناسی است که خدمات تخصصی در زمینه مشاوره کودک ارائه می دهد؟ با ورود به سایت مشاورانه می توانید مشاوره آنلاین کودک دریافت کنید.

948 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمام کامنت ها
فرحناز
4 روز پیش

سلام وقت بخیر
من دوتا برادرزاده دارم ،دختر ٣ساله و پسر ١ساله،برای روز تولد هر کدوم باید برای اون یکى هم هدیه بگیریم؟از نظر تربیتی این کار درسته؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
4 روز پیش
پاسخ به  فرحناز

سلام به شما فرحناز جان ببین عزیزم در این مورد شما می توانید در این مورد بسته به شرایط مالی خودتان تصمیم گیری کنید در هرصورت کودکان یک ساله و سه ساله توانایی درک این موراد را در سطح یک بزرگ سال ندارند و خب ممکن است که در تولد دیگری تمایل به داشتن کادوهای او داشته باشند اما اینکه شما می خواهید این کار را کنید یا نه خب بستگی به خود شما دارد و اصول تربیتی خانواده برادرتان را بهتر است به خود آنها واگذار کنید . در صورتی که امکان خرید وجود داشته باشد بد نیست اما… ادامه دیدگاه »

nilo
5 روز پیش

سلام و خسته نباشید
دوقلو پسر و دختر دارم که دو سال و نیم دارن و از اول پسره دختر و گاز می گرفت و براش عادت شده یعد دو سال نمیشه یه لحظه اینا رو تنها گذاشت. هرچقدر بزرگتر میشن بدتر میشه. چاره کار چیه؟

Last edited 5 روز پیش by nilo
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
5 روز پیش
پاسخ به  nilo

سلام به شما نیلو جان در این مورد بهتر است که مسیر رشدی انها و مسیر ارتباطی که دارند در کنار واکنش های شما و همسرتان به هردوی آنها مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد. ممکن است که فرزند شما برای جلب توجه شما و یا خواهرش و یا به عنوان یک مسیر ارتباطی از این روش استفاده کند مخصوصا اگر شما واکنش نشان می دهید و یا اینکه اگر از نظر رشد زبانی با تاخیر روبرو باشد . در هرصورت بهتر است از واکنش های تند و تنبیه خوداری کنید او را جدا کنید و بیان کنید که این… ادامه دیدگاه »

Mina
8 روز پیش

سلام من مینا ۴۳ ساله هستم
دو تا دختر ۱۸ و ۱۱ ساله دارم
دختر کوچکم دیشب یه اعتراف کرد که
با زهرا دختر داییم عکس جای خصوصی مردا و زنا رو دیدم
چطور برخورد کنم با دخترم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
8 روز پیش
پاسخ به  Mina

سلام به شما مینا جان
نگرانی شما را درک میکنم اما بهتر است در این مسیر آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید که در این مسیر بدون سرزنش و تنبیه پیش بروید تا او بتواند به شما اعتماد کند و در مسائل دیگر نیز با شما صحبت کند.
بهتر است در آرامش از او سوال کنید که چی شد که سراغ این کار رفتن؟ خب از این نگاه کردن چه نتیجه ای گرفتن؟ احتمالا او احساس گناه یا ترس داشته باشد پس به احساساتی که دارد توجه کنید و اجازه صحبت به او بدهید .

محمد
10 روز پیش

سلام.
بنده ۴۲ سالمه. ۲ تا فرزند پسر دارم. ۶و۱۶ ساله.
من معتقدم که پسر بزرگم تو سن حساسی هست و باید به او بیشتر توجه کرد. اما همسرم با انتخاب یک مدرسه ابتدایی برای پسر کوچکم که حدود ۷۰ کیلومتر از محل زندگی ما دورتره تمام خانواده رو به چالش کشیده و اصرار داره که کارش کاملا درسته.
اینها در حالی هست که ما خودرو شخصی نداریم و برای رفتن به مدرسه پسر کوچکم باید چندین بار از اتوبوس و سواری استفاده کنیم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  محمد

سلام به شما آقا محمد نگرانی شما قابل احترام هست اما دقت کنید که یک محیط پرتشنج برای همه شماها می تواند آسیب های بیشتری به دنبال داشته باشد. در این مسیر بهتر است بجای به دنبال مقصر بودن و یا سرزنش بدون حضور فرزندانتان شرایط سنی هردوی فرزندتان را مد نظر قرار بدهید در کنار اینکه دلایل خودتان برای نرفتن به این مدرسه و مشکلات احتمالی را بیان کنید و صحبت های همسرتان را نیز بشنوید تا بتوانید در کنار هم نتیجه گیری بهتری داشته باشید. بله پسر اول شما در سن نوجوانی قرار دارد و نیاز است که… ادامه دیدگاه »

yalda
10 روز پیش

سلام وقتتون بخیر. دختر سه ساله ای دارم که به راحتی از پوشک گرفتم اما یک هفته بعد مریض شد و احساس میکنم بخاطر ترس از امپول یبوست گرفت. الان حدود ۶ ماهه که دوباره پوشک میکنم و هربار به زور دارو مدفوع میکنه و هربار میگه مامان من از پی پی میترسم. هر چقدر هم با بازی توضیح میدم باز همچنان خودشو خیلی سفت میکنه. مشکل فقط از لحاظ روانیه و از لحاظ بدنی مشکلی نداره

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
10 روز پیش
پاسخ به  yalda

سلام به شما یلدا جان درک میکنم که این شرایط برای شما با دشواری همراه شده است اما در این مسیر دقت کنید که به دلیل یبوست بهتر بود که باز او را پوشاک نمیکردید و اجازه میدادید این مسیر جدا شدن از پوشک ادامه پیدا کند در کنار اینکه ترس از مدفوع را نیز در او بهبود می بخشیدید . در این مورد بهتر است از هرگونه اجبار او و یا استفاده از شیاف خوداری کنید البته در تغذیه می توانید شرایط بهتری را ایجاد کنید که درمان کننده یبوست او باشد اما نیازی به توضیح دادن به خودش… ادامه دیدگاه »

Sanam
17 روز پیش

با سلام . پسر ۸ ساله دارم که یکسالی هست گاهی میبینم لباس های من رو در اتاقش قایم کرده و پنهانی میپوشه و این موضوع رو پنهان میکنه یکبار که لباسم را تنش دیدم خیلی مضطرب شد و موضوع رو تکذیب کرد که نپوشیده داشته نگاه میکرده نمی‌دونم واقعا موضوع نگران کننده ای هست و یا خیر ..

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
17 روز پیش
پاسخ به  Sanam

سلام به شما صنم جان
نگرانی شما را برای کودکتان درک میکنم اما بهتر است در همین زمان کودکی قبل از اینکه فرزندتان وارد پروسه بلوغدشوند این موضوع را جدی در نظر بگیرید ک برای بررسی و دیدگاهای جنستی و احساساتی که تجربه می کند او را به روان درمانگر ارجاع بدهید.

deniz
18 روز پیش

سلام یکی از فامیلامون میخاد بچه ی ۲ ساشو بزاره پیشه من من نگرانم اگه مامانشو خواست چی کار کنم میشه راهنماییم کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
18 روز پیش
پاسخ به  deniz

دنیز جان این سوال دیروز هم پاسخ داده شده است پس بهتر است در همین لینک سوال خودت را پیدا کنی و در جواب را در زیر ان مشاهده کنی اما اگر این کار برایت استرس زیادی دارد در احترام می توانی بیان کنی نمی توانید از این کودک نگهداری کنید و در کنار اینکه ارهنمایی گرفتن از خود مادر کودک که فرزندش و اخلاق و روحیات و علایقش را می شناسد می تواند در نگهداری بهت کمک کند.

deniz
19 روز پیش

سلام یکی میخواد موهاش و ناخن هاشو درست کنه بچه ۲ سالشو میخواد بزاره پیش من من با پچش خیلی خوبم همش مواضبشم مثل مادر اما من نگرانم اگه گریه کرد یا مامانشو میخواست من چیکارکنم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
19 روز پیش
پاسخ به  deniz

سلام به شما دوست عزیز
در این مسیر خب شما می توانید اگر شرایط نگهداری ندارید در احترام نه بگوید در کنار اینکه خب هر کودکی ممکن است گریه کند و یا مامانش را در نبودش بخواهد بهتر است این تایم نبودن در زمان خواب کودک باشد و یا اینکه برای این تایم برنامه بازی و انجام کارهایی که کودک دوست دارد را داشته باشید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری کسب کنید.

مهشید
22 روز پیش

با سلام
دختر من ٣ سال و ٣ ماهشه واز بچگی به شدت خجالتی بود و بغل بقیه نمیرفت و گریه میکرد فقط چند وقت که بگذره بهشون عادت میکرد فقط با بچه ها رابطه خوبی داره و خیلی هم شیطون هست و اذیت میکنه و هنوز هم نمیتونه درس حرف بزنه خصوصا جمله بندی خوبی نداره اینم بگم که خودمم از زایمان جایی نرفتم بخاطر افسردگی بعد زایمان برای همین خیلی خجالتی هس چیکار کنم

آرنا
23 روز پیش

سلام خسته نباشید…دوبرادر دوقلوی ۱۳ساله داریم که ب شدت بی تربیت و بددهن و گستاخ هستند و آرامش همه رو برهم میزنند…براشون چیکار میتونیم بکنیم که این عادت زشت بددهنی رو ترک کنن…..متاسفانه این کلمات زشت رو هم در مدرسه قبلیشون یاد گرفتن …ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
23 روز پیش
پاسخ به  آرنا

سلام به شما دوست عزیز
نگرانی شما برای برادرتان قابل احترام هست اما در این مسیر برای اینکه بتوانیم به ایشان کمک کنیم نیاز است که در کنار برخورد های در احترام و توجه نکردن به این سبک رفتاری و واکنش مثبت نشان دادن به رفتارهای درست او برای بررسی شرایط برادرتان پدر و مادر به صورت حضوری او را به روانشناس ارجاع بدهند تا بتوانیم در طی جلسات مشاوره به او کمک کنیم.

فاطمه
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید پسری ۱۰ ساله دارم وهرکاری میکنم که شبا تنهاتو اتاقش بخوابه نمیشه بین شب بلند میشه میادتواتاق ما همسرم هم زیاد بامن همکاری نمیکنه هیچ کاری رو نمیتونه خودش تنهاانجام بده حتی یه وقتایی میگم برو توکوچه با بچه های هم سن وساله خودت بازی کن نمیره احساس میکنم از همچی میترسه سرش دادمیزنم واینا که دیگه بزرگ شدی شوهرم میگه بچست وواقعا مث یه بچه ی ۵.۶ ساله باهاش رفتار میکنه واین کارا باعث شده که ما ازهم دور شیم وباهم بحث کنیم وشبا هم میره تواتاق پسرم کنار تختش میخوابه . واحساس میکنم پسرم هم… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام این سوال در سری قبل پاسخ داده شد اگر در صفحه اول سوال خودتان را مشاهده نمی کنید صفحات را ورق بزنید در زیر سوال شما جواب ارسال شده است.

فاطمه
1 ماه پیش

سلام خسته نباشید پسری ۱۰ ساله دارم وهرکاری میکنم که شبا تنهاتو اتاقش بخوابه نمیشه بین شب بلند میشه میادتواتاق ما همسرم هم زیاد بامن همکاری نمیکنه وهیچ کاری رو نمیتونه خودش تنهاانجام بده حتی یه وقتایی میگم برو توکوچه با بچه های هم سن وساله خودت بازی کن نمیره احساس میکنم از همچی میترسه فقط پای تلویزیون کارتون میبینه سرش دادمیزنم واینا که دیگه بزرگ شدی شوهرم میگه بچست وواقعا مث یه بچه ی ۵.۶ ساله باهاش رفتار میکنه واین کارا باعث شده که ما ازهم دور شیم وباهم بحث ودعوا کنیم وشبا هم میره تواتاق پسرم کنار تختش… ادامه دیدگاه »

Last edited 1 ماه پیش by فاطمه
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فاطمه

سلام به شما فاطمه جان ببین عزیزم شما به عنوان یک خانواده در این مسیر باید در کنار هم گام بردارید اگر هریک از شما بخواهید مسیر فردی خودتان را بروید مشکلی که حل نمی شود هیچ، مشکلات بیشتری نیز ایجاد می شود در این مسیر بهتر است در احترام در زمان مناسبی بدون سرزنش و یا به دنبال مقصر بودن با همسرتان صحبت کنید که خب فرزند شما کم کم دارد وارد پروسه نوجوانی می شود و این مسیر ارتباطی شکل گرفته در زندگی خانوادگی شما و این نداشتن استقلال می تواند مشکلات بیشتری را به مرور ایجاد کند… ادامه دیدگاه »

عسل
1 ماه پیش

سلام ۲۸ساله ام دخترم ۹ساله است بادختردوستم تواتاق بازی میکردن رفتم دیدم هردوتا شورتونو کشیدن پایین من و دیدن کشیدن بالا مادعواشون کردیم کتک زدیم که دختر دوستم گفت دوست قبلی دخترم که یک سال هست ندیده اونا ولی قبلا ها خیلی رفت وآمد داشتیم درمورد مامان و باباش وآلت مرد ها به دخترم گفت و تو گوگل سرچ کرده ونشون دخترم داده اون ۳سال از دخترم بزرگ بود حالا من چیکار کنم گیج موندم نمیدونم چی بگم چه رفتاری داشته باشم خواهش میکنم راهنمایی کنین ناراحتم که چرا اون موقع نگفته میگه ترسیدم

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  عسل

سلام به شما عسل جان نگرانی شما را درک میکنم اما بهتر هست که از کتک زدن و یا سرزنش کردن او خوداری کنید اما نیاز است که حتما باهم صحبت کنید تا بتوانید در کنار هم تصمیم گیری بهتری داشته باشید چون در هرصورت این شرایط می تواند باعث شود که او اضطراب زیادی را تجربه کند و از ترس نیز اگر مشکلی وجود داشته باشد نتواند از ترس با شما در میان بگذارد. بهتر است در این مورد با او صحبت کنید و اطلاعات او را دریافت کنید و متناسب با اطلاعات او اطلاعات بهتری در اختیار او… ادامه دیدگاه »

عسل
1 ماه پیش

یک بارقبلاها حدود ۱۰ماه قبل با همین دختردوستم تو اتاق بازی میکردن دوستم رفته ودیده دخترم روی دوستش دراز کشیده اون موقع چیزی اونجا نگفتیم اومدیم خونه اون به دخترش گفت منم به دخترم که کار بدی ‌و حتما باید به من بگی هر کسی هم گفت باید بگی نه وبه من بگی اون موقع خیلی باهاش حرف زدم و گفتم باز چیزی هست که من بدونم ؟اگه هست راحت بهم بگو ولی نگفته بود دیروز هم که اونطوری شده نمیدونم فکر میکنم حرف زدنم بی فایده اس نمیدونم چیکار کنم واینکه میگم تو گوشی چی نشونت داد گفت لخت… ادامه دیدگاه »

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  عسل

ببین عسل جان خب با توجه به تکرار این رفتار نیاز است که مراقبت لازم را داشته باشید در این مسیر هریک از شما در جایگاه خودتان و در ارتباط با فرزند خودتان با او صحبت کنید . در اول اینکه بهتر است او تنها رابطه دوستیش با این فرد نباشد و روابط دوستی با افراد دیگر هم تجربه کند و در کنار اینکه به علایقش توجه کنید در این حالت او فضای زیادی برای تمرکز و کسب لذت دارد که مناسب سنش هست و خب از تمرکز بر این موضوع کاسته می شود . اما شما نباید نگران سوالات… ادامه دیدگاه »

atlas
1 ماه پیش

سلام وقت بخیرپسر هشت ساله ای دارم که قبلا در جمع خوب صحبت میکرد ولی جدیدا ساکت شده وکمتر حرف میزنه البته رابطه خوبی با برادر بزرگتر(سیزده ساله) داره دایما در حال بازی باعروسک ها واجرای نمایش هستندوبا همسن های خودش بازی میکنه وداستانسرایی میکنه ولی در جمع ساکت شده به نظرتون علتش چی میتونه باشه

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  atlas

سلام به شما دوست عزیز در این مورد اگر میزان سکوت او و کناره گیری وجود داشت و در همه جمع ها حتی همسالان بود خب احتمال افسردگی را می دادیم اما اگر این تغییر ناگهانی در جمع بزرگسالان مشاهده می شود ممکن است که سبک ارتباطی و احساساتی که در این محیط تجربه می کند بر روند ارتباط او تاثیر گذارد . مثلا مقایسه شدن و یا سرزنش شدن و گاهی حتی شوخی هایی که بزرگسالان می کنند ممکن است با برداشت خاصی از سمت کودک همراه شود و باعث ایجاد واکنش هایی چون سکوت در او شود اما… ادامه دیدگاه »

نجمه جعفری
1 ماه پیش

سلام
پسر چهار ساله ام هیچگاه در هنگام بحث و مجادله با هم بازی هایش به من شکایتی نمیکند و حرفی نمی‌زند
آیا این خوب است و اگر نه باید چه کاری انجام دهم؟

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  نجمه جعفری

سلام به شما نجمه جان ببین عزیزم درک میکنم که نگران مسیر رشدی فرزندت هستی اما بهتر است از به دنبال خوب و بد گشتن خوداری کنید در هرصورت شما انچه را که می دانستید به او آموزش داده اید و او نیز آنگونه که آن را دریافت کرده است و در کنار دیگر شناخت ها و بعد شخصیتی خودش رفتار می کند . وقتی از کلمه خوب و بد برای خودت و یا فرزندت استفاده می کنی حالت سرزنش گری دارد بهتر بهتر است بدانی که شما آنچه درتوان داشته اید را طی کرده اید اما خب ممکن است… ادامه دیدگاه »

ناشناس
1 ماه پیش

سلام وقت بخیر. پسر سه ساله ای دارم که متاسفانه چندوقتی هست که بی ادبی میکنه و فحش میده بچه ی سرحال و شادی هم هست. ولی وقتی لج میکنه و عصبانی میشه فحش میده و این خیلی ازارم میده لطفا راهنمایی کنید که چحوری باهاش برخورد کنم تا خوب بشه ممنون.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  ناشناس

سلام به شما دوست عزیز
در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید که منظور شما از چند وقت چیست و چه تغییری در شرایط او ایجاد شده است؟ شما از عصبانیت صحبت می کنید او در چه زمان هایی عصبانی می شود و این رفتار را دارد؟ واکنش شما به او چیست؟ افرادی در نزدیک او هستند که از همین مسیر تعاملی و رفتار استفاده کنند؟

ناشناس
1 ماه پیش

سلام مجدد. بله متاسفانه مادرشوهرم با ما زندگی میکنه و اختیار پسرم زیادی دست خودم نیست. تقریبا یک سالی میشه که پسرم اینجوریه. عصبانیتش هم مثلا وقتی چیزی میخواد مثل موبایلم تابازی کنه یا وسایلی که مناسبش نیست وقتی بهش نمیدم عصبی میشه و فحش میده. یا مثلا گاهی اوقات همینجور الکی فحش میده. با مثلا بابچه ها که بازی میکنه وقتی اسباب بازی هاشو برمیدارن عصبی میشه و فحش میده یا چیزی پرت میکنه.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  ناشناس

ببین عزیزم در این مسیر نیاز است که همه شما باهم در این مورد همراه باشید چون اگر هریک از شماها بخواهید مسیر خودتان را بروید خب کودک شما نیز سردرگم می شود ولی در هر حالت شما و پدرس الگوهای مهمی هستید پس بهتر است که حتما در تعامل با او و با هم و دیگران مسیر رفتاری در احترامی داشته باشید از هرگونه توجه در زمانی که فحش می دهد خوداری کنید . سعی کنید که به احساسات او کمک کنید تا بیان شود و با داستان هایی در این زمینه از او بخواهید که به شخصیت حیوانی… ادامه دیدگاه »

فاضلی
1 ماه پیش

با عرض سلام و احترام
دختر ۲۰ ماهه ای دارم که علاقه ای به بازی با کودکان ندارد و بچه ها و گاهی نوجوانان را کتک میزند. برعکس رابطه ی بسیار خوب و مودبانه ای با بزرگسالان دارد. در هر مکان و مهمانی که کودکان باشند به دلیل درگیری فراوان با بچه ها آرامش نداریم اما در کنار بزرگسالان کاملا خوشحال است. نمی دانم چطور این پرخاشگری را از بین ببرم، تشویق هایی از جمله خریدن اسباب بازی یا خوراکی و تنبیهاتی از قبیل پارک نبردن و جلوگیری از حضور در کنار همسالان هم کارساز نبود.

ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  فاضلی

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما برای فرزندتان قابل احترام هست اما در این مسیر نیاز است که به مسیر رشدی کودکتان و مسیر تعاملی که شما با او و دیگر کودک و نوجوان ها دارید بررسی شود در کنار مسیر رشد شناختی، کلامی، حرکتی و… در این سن نیز ممکن است کودک معمولاً رفتارهایی را به عنوان برقراری ارتباطش با دیگران از خود نشان دهد نگران نباشید اینکه او یک سری رفتارها داشته باشد کاملا طبیعی هست در کنار اینکه خب او همانطور که در زیر هم اشاره میکنم نمی خواهد چیزی را با کسی تقسیم کند و… ادامه دیدگاه »

فاضلی
1 ماه پیش

از پاسخ شما کمال تشکر را دارم.

Vandad
1 ماه پیش

سلام، پسر من ۲سالو ۷ماهشه، مدتیه ناخن میجوه و هر چقدر توضیح میدیم فایده نداره، بچه ی بازیگوش شادو سرحال و مهربونیه و به شدت به منو پدرش وابسته ست روزی ۳۰بار بهمون میگه که دوستمون داره و ما هم جواب ابراز محبتشو میدیم و هر چی میخواد واسش محیا میکنیم سعی می‌کنیم همیشه در آرامش باشه ولی نمیدونم چرا اینکارو انجام میده خیییییلی ناراحتم ممنون میشم کمکم کنید

IMG_20210901_183758_547.jpg
ویرایشگر
مشاور 24 ساعته
1 ماه پیش
پاسخ به  Vandad

سلام به شما دوست عزیز نگرانی شما برای فرزندتان قابل احترام هست اما دقت کنید که تمرکز بیش از اندازه بر این رفتار خودش می تواند باعث تشدید آن شود در کنار اینکه این توضیح دادن ها خیلی برای یک کودک تقریبا ۳ ساله کارساز نیست چون این رفتار زیاد هم هشیارانه نیست و به دلیل شرایط روحی او می تواند باشد و یک رفتار ناخواسته می باشد پس اینکه شما مداوم به او بگوید این کار را نکن ، مریض می شوی، ناخنت کثیف است و…. کارساز نیست . عوامل روان شناختی اصلی که با این رفتار مرتبط هستند… ادامه دیدگاه »

1 14 15 16
مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان
3.5 4 رای
امتیاز شما (روی ستاره سمت چپ بزنید↓)