مشاوره آنلاین کودک

شرایط استفاده از این خدمت مرکز مشاوره مشاورانه:

 • اگر کودک شما پرخاشگر است؟
 • اگر سوء رفتار همچون دزدی و دروغ گویی دارد؟
 • کنجکاوی و یا دیدن رابطه جنسی و موضوعات جنسی؟
 • احتمال بروز تعرض و تجاوز جنسی؟
 • بیش فعالی و کم بود توجه در خانه و مدرسه؟
 • مشکلات درسی و آموزشی در مدرسه و یا خانه؟
 • نگرانی والدین از برخی رفتارهای عجیب کودک

نحوه رفتار با بی نظمی و بی مسئولیت به چه صورت است؟

در بخش پایانی همین صفحه یا مقالات سایت بیش از ۱۰۰ نوشتار تخصصی به منظور تربیت رفتار کودک قرار داده شده است.

دلیل سکوت کودک در بیرون خانه چیست؟ در خانه مشکل کلامی ندارد.

سکوت اختیاری یا سکوت انتخابی به ناتوانی مداوم در صحبت کردن در موقعیت های خاص اجتماعی مانند مدرسه می پردازد، که انتظار می رود در این موارد کودک صحبت کند.

معمولا یک کودک از صحبت در موقعیت هایی مانند مدرسه، جامعه و بزرگسالان و خارج از خانه اجتناب می کند.

با وجود اینکه او با خواهر و برادرش در خانه است و حداقل با یکی از والدینش، او به راحتی صحبت می کند.

این اختلال اغلب کسانی که در اطراف شما هستند را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی باعث اختلال در زندگی عادی کودک می شود و مانع از پیشرفت تحصیلی یا ارتباطی کودک می شود.

بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

 بدترین نوع تنبیه را می توان تنبیه بدنی کودکان دانست.

که در آن کودک دچار صدمه و آسیب می شود و در عین حال پدر و مادر در این راه بهترین حالت ممکن را برای کودک خود در نظر می گیرند.

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد.

 • مقایسه کودک با یک فرد دیگر
 • سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده
 • سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده
 • محروم کردن او از دوست داشتن و عشق
 • تهدید به جدایی از او
 • تحقیر کردن کودک نزد دیگران به خاطر کاری که انجام داده
 • ترساندن او

و سایر مواردی از این قبیل می تواند راه های تنبیه نامناسب کودک باشد.

در بخش زیر سوال خود را مطرح کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت به شما پاسخ بدهند.

69
دیدگاه بگذارید

23 رشته نظرات
46 پاسخ ها به رشته نظرات
6 دنبال کنندگان
 
نظران بیشتر دیده شده
داغترین رشته نظرات
20 نویسنده نظر

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
زهرا

در ضمن صبح تا ساعت ۳ مدرسه است هنرستان میره رشته مکانیک خودرو . معدل پارسالش ۱۹/۶۴ بوده ولی تا حالا که یکماه از سال تحصیلی می گذره اصلا نگاه رو کتاباش نکرده .پدرش موتور داره .سوار موتور شده چندروز پیش وتصادف هم کرده وصورت داغون شده ولی عشق موتوره می گه بازم سوار میشه .نمی دونم چکار کنم به درسش علاقه مند بشه واز فکر موتور ودوستاش هم بیاد بیرون .یه کم بچه ترسویی . فیلم قدیمی ایرانی زیاد دیده تحت تاثیر اوناست خیلی . می خواد ادای لاتهای با مرام را دربیاره وبادوستاش براکه حامی هم باشن بیشتر… ادامه دیدگاه »

مشاور

دقت کنید که او را می توانید تشویق کنید که علاقه به موتور سواری را در پیست های حرفه ای دنبال کند و از این طریق هم به علایق او در مسیر درست توجه کرده اید و هم امکان آشنایی با افراد دیگر را محیا کرده اید و هم از روابط دوستی نامناسب کاسته اید .

زهرا

سلام .باتشکر از سایت و مشاورین محترم .در مورد دوستان پسر ۱۶ ساله ام خیلی نگرانم با دوستاشم آشنا شدهام اهل درس نیستند .پسر منم نسبت به درس بی قید وبند شده چه کارکنم نمی تونم از دوستاش جدا کنم نه اینکه دوست خوب جایگزین کنم خودمم باهاش رفیقم از دوستاش تا حدودی برام صحبت می کنه ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که فرزند شما رد سن نوجوانی قرار دارد و در این سن گرایش به گروهای دوستی بیشتر می شود و گاهی نوجوان برای مورد تایید قرار گرفتن ممکن است رفتارهایی انجام بدهد که حتی برای خودش نیز مورد پذیرش نمی باشد. بهتر است سعی کنید در این مورد به صحبت های او گوش بدهید و بیان کنید که شرایط سنی او را درک می کنید و خودتان نیز این دوران را تجربه کرده اید و مایل به جمع های دوستی بوده اید اما نیاز است که یک سری مراقبت ها نیز صورت… ادامه دیدگاه »

رویا

با سلام وخسته نباشید ،بنده ۷ماه پیش پسرم ک ۱۱سالش و دخترم ک ۶سالش در حال بازی یا فعالیت جنسی دیدم،و از قبل هم کاملا اموزش داده بودم و اصلا بچه هام تنها نمیزاشتم فقط موقع انجام تکالیف میفرستادم اتاقشون که مجزا هست و گهگاهی سر میزدم بشون و کاملا اطمینان داشتم بهشون وقتی دیدم پسرم و دخترم هردو شلوارشون نیمه پایین بود و پسرم از پشت رو خواهرش خوابیده بود خیلیییی شوکه شدم و جریان به پدرشون گفتم و شوهرم با پسرم کاملا واضح صحبت کردم و از اونجای که ما خانواده خیلیییی مقیدی هستیم و همه موضوعات کاملا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک می باشد اما نیاز است که دقت کنید که هنوز معنای ذهنی که در ذهن شما وجود دارد برای آنها معنایی ندارد و بهتر است سعی کنید از تنبیه آنها خوداری کنید و سعی کنید که اطلاعات پسر و دخترتان را در مورد این رابطه جویا شوید و نسبت به اطلاعات آنها به انها اطلاعات بدهید . در این سن کم کم فرزند شما اطلاعاتی را بدست می آورد که اغراق آمیز می باشد و با خیالپردازی همراه است بهتر است سعی کنید خودتان اطلاعات متناسب به سن او را… ادامه دیدگاه »

مرضیه

سلم خسته نباشید دختری دارم که یک هفته است تازه وارد ۴سالگی شده یک مسئله ای وجود دارد چند وقت دخترم شب که خواب پاشو زمین میزنه توی خواب اینقدر که ما بیدارمیشیم ولی روز که بخواب اینجوری نیست ویک مسئله دیگه این که بعضی شبها این کارش زیاد بعضی موقعها کم خیلی میچرخه توی خواب وقتی خودم بچه بودم خیلی توی خواب تکان میخوردم الان خوبم پدرشم یکمی شبها در کودکی شب توی خواب راه میرفته حالا میخواستم ببینم این مشکل خاصی باید دکتر ببرمش یا خوب میشه وعادیه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موضوع نیاز به بررسی دقیق تر دارد .
۱٫ چند مدت است این رفتار را دارد؟
۲٫ مشکلات تنفسی ندارد؟
۳٫ بعد از این رفتار شما و خودش چگونه واکنش نشان می دهید ؟
۴٫ این رفتار مداوم هر شب تکرار می شود و یا شب هایی که قبل از آن بازی های هیجانی داشته است؟

الهام

سلام
من چهار ماهست که ازدواج کرده ام .همسرم دو تا فرزند دارن .فرزند کوچک که پسر هست و هفت ساله هستن خیلی زیاد وابستگی شدیدی به پدرشون دارن موقع خواب بیرون رفتن و خرید و کلا هر ساعتی که همسرم خونه باشن من حتی برای چند مین تنهایی نمی توانم با ایشون صحبت کنم یا بیرون بروم .از بابت اخلاقی هم خیلی لجباز هستن و بهانه گیر .لطفا راهنمایی کنید من را باید چیکار کنم .ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این میان مشخص است که به علت شرایطی که این کودک تجربه کرده است میزان وابستگی به پدرش در او زیاد می باشد و می توانید با پدر او صحبت کنید تا او را به صورت حضوری به روانشناس ارجاع بدهند تا بررسی کامل در این زمینه صورت گیرد و به بهبود وابستگی او و رفتارهایش کمک شود.

الهام

بله .
همسر قبلی ایشان سه سال قبل طلاق گرفته اند .و پسر چهار پنج ساله را تحویل پدر داده و خیلی راحت گفته اند قصد ازدواج دارند و میل به بزرگ کردن بچه هارا ندارن .و لازم به ذکر است که متاسفانه فرزند بزرگشان که دختر بوده است بر اثر تنش ها دست به خودکشی میزند جلو چشم این کودک و خانواده .همسرم سه سال به خاطر دو فرزند دیگر مجرد باقی موندن و طی این مدت بی نهایت محبت و علاقه روا داشتن

مشاور

با توجه به این فشارها نیاز است که حتما او تحت مشاوره قرار گیرد تا بتوانید در این مسیر نتایج بهتری بدست اورید.
جدایی از مادر، مشاهده خودکشی، و… می تواند برای کودک در این سن فشارهای روحی زیادی را به همراه داشته باشد و او سعی با وابستگی به پدر یک سری احساس هایی را که تجربه می کند از این طریق پاسخ بدهد که تا بررسی نکنیم نمی توانیم در این مورد نظر درستی بیان کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

الهام

خیلی مچکر از شما .

Zeynab

سلام وخسته نباشید پسرم۷سالشه و کلاس دومه.تو مدرسه با هیچکس حرف نمیزنه نه معلم نه همکلاسیهاش.وزنگای تفریح همکلاسیهاش ازحرف نزدنش سواستفاده میکنن و چند نفری میزیرن سرش و کتکش میزنن. توخونه هم هرکاری میکنم راضی به انجام تکالیف مدرسه نمیشه پارسال هم اینطور بودهربار که بکم بیا درس داری شروع میکنه به پرخاشگری و بهم ریختن خونه و هرچی دم دستش باشه رو پرتاب میکنه منم بعضی وقتا کتکش میزنم  که بدتر میشه .حالا این دوروزه بهش نمیگم بیا درس بنویس ولش کردم . بخدا فشار عصبی خیلی بدی داره بهم وارد میشه.از طرفی هم پدرش پانیک داره و هربار… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که علایمی که شما از رفتار پسرتان بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و با کتک زدن شما تنها مشکلات او افزایش پیدا می کند بهتر است سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید و در کنار آن به صورت حضوری فرزندتان را به روانشناس کودکان ارجاع بدهید تا در این مسیر بررسی کامل صورت گیرد و به شرایط روحی او و عملکردش کمک بهتری شود.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

tina

سلام خسته نباشید من یه برادر سیزده ساله دارم که خیلی پرخاشگره اصلا به هیچ کس احترام نمیذاره هر چی به دهنش بیاد میگه و خیلی بی ادبی میکنه و وقتی باهاش مخالفت میکنیم یا با برادر دیگم دعواش میشه سریع چاقو بر می داره و میاد سمتمون اینکارش خیلی خطرناکه هر کاریم کردیم عادتشو کنار نمیزاره در ضمن خیلی حسادت میکنه و همش دیگران مسخره میکنه ما چهار فرزند هستیم و برادرم فرزند آخره لطفا یک راه بهمون بگید چون دیگه از کنترل خارج شده

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر او رفتارهای پر خطر زیادی چون استفاده از چاقو دارد نیاز است که به صورت حضوری حتما برای بررسی بیشتر به روانشناس ارجاع داده شوند . دقت کنید که او در سن حساسی می باشد و واکنش های او با پرخاش بیشتری می باشد و نیاز دارد که شما به شخصیت او احترام بگذارید تا او از اعتماد به نفس لازم در مسیر صحیح برخوردار شود و با داشتن اعتماد به بتواند الگوی رفتاری بهتری را نیز جایگزین کند . در کنار رفتارهای برادرتان رفتارهای اطرافیان نیز از اهمیت برخوردار می باشد و… ادامه دیدگاه »

tina

چاقو برداشتن حدودا سه سالی هست و ما فکر می کردیم چون از همه تو خونه کوچیکتره احساس ضعف میکنه و از چاقو استفاده میکنه حدودا چند ماهم هست که بی ادبیاش بیشتر شده و همش بی احترامی میکنه در مورد رفتارما هم سعی میکنیم سریع چاقو رو ازش بگیریم و باهاش صحبت کنیم که خطرناکه ولی گوشش بدهکار نیست و بازم تکرار میکنه پدرو ومادرم و من سعی میکنیم موقع بی احترامیاش کمتر بهش توجه کنیم یا بهش بی محلی کنیم شاید درست بشه ولی داداش بزرگترم بیشتر عصبیش میکنه و باهاش بحث میکنه که با اینکار جو خونه… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که با افزایش سن همه مشکلات برطرف نمی شود مخصوصا مشکلاتی که ریشه در دوران کودکی دارند . احساس حسادت و نیاز به توجه او در این سن قابل درک می باشد و بهتر است سعی کنید در زمان هایی که رفتار بهتری دارد به این توجهات پاسخ بدهید تا او از مسیر های دیگر استفاده نکند. با نصیحت کردن میزان خشم و پرخاش او کاهش نمی یابد برای پدرتان توضیح بدهید که مراجعه به رواننشاس کوکدکان نیازی به مصرف دارو ندارد و کودکان شما با نقاشی و بازی مشکلات خود را شناسایی و برطرف می… ادامه دیدگاه »

احمدبی غم

من یک پسر۱۸ ساله دارم که علاقه پیداکرده که بازداشتهای ناباب و سابقه دار باشه وچاقودرجیبش میرزاده تازگی هم به مدرسه نمی ره و دروغ میگه هرچقدر هم من ومادرَ نصیحت و التماس کردیم نشدخواهش میکنم این پدرحقیرراراهنمایی بکنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که او در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن اینگونه رفتارها ممکن است برای نوجوان جذابیت بیشتری داشته باشد اگر رفتارهای پر خطری را در او مشاهده می کنید بهتر است برای بررسی دقیق ایشان راب ه صورت حضوری به رواننشاس ارجاع بدهید تا سبک شخصیتی او مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد . دقت کنید که محیط امن خانه و روابط سالم و بدون توهین می تواند در این مسیر به او کمک کند تا مسیر خود را بهتر پیدا کند . می توانید برای او جذابیت های دیگری… ادامه دیدگاه »

هانیه

با سلام . فرزند دختر دارم که شش سال و نه ماه دارد و پیش ۲ می رود . با اینکه سال گذشته پیش ۱ رفته است . ولی امسال برای رفتن به مدرسه اذیت می کند . صبحها اذیت می کند . گریه می کند وقتی هم به مدرسه می برمش به کلاس نمی رود. چه کار انجام دهم با رضایت به مدرسه برود . و در کلاس حضور داشته باشد.. خواهش می کنم جواب دهید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که دوسال به مهد رفتن با مباحث تکراری می تواند برای هرکودکی خسته کننده باشد و در کنار این موضوع در بیشتر کودکان در سالهای پیش و اول این جدایی از خانواده سخت می باشد بهتر است در این مسیر با او همراه شوید و سعی کنید که در محیط مهد در گوشه ای بنشینید و مشغول کاری شوید مثلا کتاب خواند و او به اواطلاعات لازم در مورد کلاس و معلم خود بدهید و سعی کنید اگر او خواست توجه شما را جلب کند بیان کنید که فعلا مضغول کتاب خواندن… ادامه دیدگاه »

هانیه

شرکت در گفتگو..بله در سال گذشته هم همین بود. .به من گفتند پیش یک برود دل کندن از من برایش راحت تر است . در ضمن بنده کارمندم نمیتوانم در مهد او باشم . با مدیر مهد راحت هست فقط مشکل اینجاست که به کلاس نمی رود میخواهد پیش مدیر باشد . یا اگر یک روز مدیر نباشد گریه می کند .

مشاور

به نظر می رسد که وابستگی به مدیر خود دارد و بهتر است این مسیر از سمت مدیر اجرا شود و ایشان سعی کنند ا زتوجه مداوم خوداری کنند و اگر او بخواهد دائم این توجه را دریافت کنند ایشان بیان کنند که در زمان فعلی کار دارند و با یک سری خلاقیت های مربی مانند بازی در حیاط با کودکان می توانند توجه او برای رفتن به سمت آنها را ایجاد کنند .

مهدیه جعفری

سلام. خسته نباشید. پسر من شش سالش هست و امسال باید پیش دو برود ولی او از مهد می ترسه و میگه مهد رو دوست نداره و خونه رو دوست داره صبح ها با هزار مکافات آماده اش می کنم و به مهد می برمش و هر چی باهاش صحبت می کنم قانع نمیشه و در آخر هم با گریه و به زور وارد کلاس میشه. لطفا منو راهنمایی کنید که با چه رفتاری داشته باشم و در مهد پیشش بمونم یا نه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینگونه رفتارها بسته به میزان وابستگی کودکان به والدینشان مشاهده می شود و ممکن است مدتی شما را در این موضوع درگیر کنند بهتر است سعی کنید از رفتارهای با تنبیه و یا پرخاش و عصبانیت خوداری کنید تا میزان علاقه او کاهش بیشتری نداشته باشد و در این مسیر با او همراهی کنید. ۱٫ وقتی وارد کلاس می شود هنوز به گریه خود ادامه می دهد و شما در مدرسه می مانید و او شما را چک می کند که آنها باشید؟ ۲٫ در منزل بیشترین تایم او با چه کسی می باشد… ادامه دیدگاه »

مهدیه جعفری

ممنون. وقتی وارد کلاس میشه آروم میشه و وقتی آخر وقت زودتر از همه بیام دنبالش با خوشحالی و خندان میاد پیش من و میگه مهد خیلی خوش گذشت و خیلی دوست دارم ولی وقتی می رویم خونه دوباره میگه من دیگه مهد نمی رم. به باباش وابستگی بیشتری داره نسبت به من ولی در این یک مورد باباش رو قبول نداره

مشاور

بهتر است به او فرصت لازم را بدهید تا به این شرایط اطمینان کند و سعی کنید که به او اطمینان بدهید که در زمان مناسب برای بردن او خودتان یا همسرتان اقدام خواهید کرد و همسرتان نیز زمانی که برای بردن او از مهد اقدام می کنند بهتر است با خریدن یک چیز مورد علاقه او یا بردن او به پارک و یا ایجاد رفتاری که در او هیجان ایجاد می کند توجه او را جلب کنند . با توجه به شرایط فعلی فرزندتان با جذابیت و ایجاد رابطه با دیگران به مرور می توانید شرایط بهتری را تجربه… ادامه دیدگاه »

حمیده شهری

سلام.خسته نباشین.من دختر سه ساله دارم.از تقریبا یک سالگی به بعد شبا خیلی بعد میخوابه.معدود اتفاق افتاده که بی وقفه تا صبح بخوابه.بعضی شبا گریه میکنه گاهی چندین بار در طول شب.گاهی هم از بدون گریه بیدار میشه و ار من می‌خواد که برم تو اتاقش با هم بخوابیم.احساس میکنم شب هایی که چند بار گریه میکنه روزش یا با بچه ای خیلی بازی کرده یا دچار استرس شده و یا بابچه ای درگیر شده این مسایل خیلی رو خواب شبش تاثیر میذاره البته من تحلیل خودم هست نمیدونم درسته یا نه.میخوام ببینم باید چیکار کنم که خواب پیوسته و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این حدس شما درست می باشد کودکان اگر روز پر هیجانی را داشته باشند در خواب نیز واکنش های بیشتری نشان می دهند . بهتر است سعی کنید قبل از خواب از بازی های هیجانی خوداری کنید و سعی کنید برای او داستان بگوید و آهنگ ارامش بخش بخوانید تا او با آرامش بیشتری به رختخواب برود .
از تبیه خوداری کنید چون اضطراب کودک را افزایش می دهد . به مرور با افزایش روابط و راحل های حل مسئله کودکتان عملکرد بهتری در این مورد نشان خواهد داد.

حمیده شهری

خیلی ممنون از راهنماییتون🙏🏻

صحرا

با سلام ما یک سال و نیم پیش به کانادا مهاجرت کردیم .دخترم که تک فرزند و ٨ساله هست امسال ،سال دومی هست که اینجا مدرسه میره. رفتارش چند ماه هست که عوض شده زود عصبانی میشه ،زود گریه میکنه ،،با من و پدرش بدرفتاری میکنه . ازخودش علتش رو پرسیدم گفتم شاید تو مدرسه بچه ها اذیت کردن یا معلمش خوب نیست ولی خودش میگه که خیلی معلمش و دوستهاش رو دوست داره. فکر کردم شایدضعف زبان داره نسبت به بقیه ، چون فرانسه زبان هست مدرسشون ولی نمرهاش همه خوب هستن. میشه راهنمایی بفرمایین چی ممکنه دلیلش باشه؟… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد نمی توان از حدس زدن استفاده کرد و شما با بهبود روابط خود می توانید دلایل آن را بهتر شناسایی کنید و زمان های واکنش او می تواند کمک زیادی به شما کند و همچنین اینکه توجه کنید که در این چند ماه به دلیل کار و … آیا سبک رفتاری شما ها با او تغییر کرده است و یا میزان توجهتان به او کاهش یافته است؟ بهتر است زمانی که او واکنش نشان می دهد کنار او قرار بگیرید و باین کنید که درک می کنید در زمان فعلی ناراحت… ادامه دیدگاه »

صحرا

ممنون از توضیحات شما 🙏

فیروزه

سلام و عرض ادب کودک سه ساله که برای رسیدن به خواسته اش جیغ می زنه و کتک می زنه چکار باید کرد

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
سبک رفتاری شما با او و همچنین واکنش های شما در مقابل این سبک رفتاری می تواند در مسیر بهبود و یا ادامه دار شدن این سبک رفتاری کمک کننده باشد لطفا در این دو مورد اطلاعات دقیق تری در اختیار ما قرار بدهید . و همچنین اینکه این رفتار از چه زمانی شروع شده است؟ روابط او با کودکان دیگر چگونه می باشد؟

فیروزه

درباره نحوه ارتباطش با سایر کودکان اصولا برای ایجاد رابطه اقدام می کنه و تمایل به ایجاد ارتباط داره

مشاور

بهتر است سعی کنید که با بازی و قصه او را در مسیر بهبود رفتار هدایت کنید مثلا قصه ای برای او بخوانید که کودک آن درخواستی دارد که در آن زمان دوستش ، پدرش یا مادرش نمی تواند به آن ردخواست چاسخ بدهد و از او بخواهید که به شخصیت داستان کم کند تا به خواسته خود در مسیر درست برسد . و یا در بازی سعی کنید جای نقش خودتان و فرزندتان را عوض کنید و شما از او به عنوان مادرتان یک درخواست کنید و به شیوع درست و غلط آن را بیان کنید. سعی کنید در… ادامه دیدگاه »

فیروزه

ممنون از راهنمایی خوبتون اگر ممکنه در رابطه با این سوال هم راهنمایی بفرمایید. وقتی که شروع به کتک زدن پدر و مادر می کنه چکار باید کرد؟

Zohre

سلام،من یه برادر۱۱ساله دارم که متاسفانه ترس از دوران کودکی باهاش مونده ینی از یه چیزای خاصی میترسیده و هنوز هم میترسه مثلا تنهایی یا سریال مختارنامه هرکاری میکنیم ترسش از بین نمیره لطفا راهنمایی کنید متشکرم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز لطفا طالاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم . ۱٫ از چند سالگی این ترس به وجود آده است؟ ۲٫ چه علایم بدنی را نشان می دهند؟ ۳٫ شما چگونه در ترک آن اقدام کرده اید؟ ۴٫ رابطه ایشان با پدر و مادرتان و همسالان چگونه می باشد؟ ۵٫ او در مورد ترس خود چه چیزی را بیان می کند؟ ۶٫ غیر از این دو مورد مورد دیگری نیز وجود دارد که از آن بترسد و آیا این ترس ها دائم می باشد یا برای مدت کوتاهی؟ ۷٫ در… ادامه دیدگاه »

Zohre

تقریبا از زمانی که تشخیص داده یه سری چیزارو و از نوزادی خارج شده این ترس همراهش بوده علایمش وقت خواب خودشو نشون میده مثلل نمیخوابع و عرق سرد روی بدنش میشینع من درمورد ترسش باهاش صحبت کردم و براش توضیح دادم که مثلا این سریال همش الکیه حتی چندبار پشت صحنه رو پیدا کردم و بهش نشون دادم،رابطه ی خوبی با همسالان و پدرو مادرم داره فقط گاهی اوقات مادرم عصبانی میشه و دعواش میکنه اخیرا صراحتا اعلام کرد ک از سریال مختار نامه میترسه ولی درمورد تنهاییش زیر بار نمیره،من همین دومورد رو متوجه شدم و اینکه خیلی… ادامه دیدگاه »

مشاور

در این مورد دقت کنید که برادر شما هنوز یک کودک می باشد و دیدن اینگونه فیلم ها برای او مشکلات روحی می تواند به دنبال داشته باشد و آنها با توجه به خیالپردازی که دارند اینگونه رفتارها را در ذهنشان بزرگ تر می کنند و این باعث می شود که استدالال های شمار ا متوجه شنوند . با توجه به اینکه هنوز او در کنار مادرتان می خوابد و ترس هایی را نیز تجربه می مند بهتر است بدون توهین به ترس های او و یا اینکه اصرار به بزرگ شدن او داشته باشید به صورت حضوری برای چند… ادامه دیدگاه »

Zohre

سپاسگزارم

Zohre

سلام ببخشید به پرسش من پاسخ ندادین

مشاور

سلام دوباره ارسال کنید پیامی دریافت نشده است

سپیده

سلام.من یه دختر دوساله دارم که دست بزن داره من باید چه کار کنم تا این رفتار از سرش بی افته .ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ در چه زمان هایی کودکتان دیگران و شما را می زند؟
۲٫ برخورد شما در آن زمان ها چگونه می باشد؟
۳٫ شما برای تنبیه او از چه روشهایی استفاده می کنید؟
۴٫ رابطه او با شما و پدرش چگونه می باشد ؟
۵٫ روابط او با همسالان و زمان بازی با آنها چگونه رفتار می کند؟

سپیده

در زمان هایی که چیزی می خواهد و ما به او نمی دهیم.روش تنبیه هم قهر کردن با او می باشد.نسبت به من وپدرش رابطه خوبی دارد اما زمانی که نیازهایش براورده نمی شود من و پدرش را هم می زند.نسبت به همسالانش هم انها را میزند.و من نگرانم در سنین مدرسه دچار مشکل شود.

مشاور

سلام مجدد در این مورد بهتراست سعی کنید که اگر می خواهید به نیاز و خواسته او پاسخ بدهید قبل از انجام این واکنش از سمت او پاسخ بدهید و رفتارهای صحیح او را با تشویق و تقویت افزایش بدهد . بهتر است زمانی که او شما را می زند سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و به مسیر خودتان ادامه بدهید سعی کنید در این مورد با پدرشان هماهنگ باشید و مدتی حتی اگر به شما سیلی زد هیچ توجه مثبت و منفی به او ندهید تا به مرحله خاموشی وارد شود. اینگونه رفتارها با افزایش سن و… ادامه دیدگاه »

سپیده

سلام.من وپدرش را هم میزند و هم گاز می گیرد و همچنین دیگران و هم سن وسال هایش را.در ان زمان هم به صورت ارام بهش تذکر میدیم.تنبیهش هم در حد دو الی سه دقیقه باهاش قهر می کنیم

Zohre

سلام،من یه برادر۱۱ساله دارم که متاسفانه ترس از دوران کودکی باهاش مونده ینی از یه چیزای خاصی میترسیده و هنوز هم میترسه مثلا تنهایی یا سریال مختارنامه هرکاری میکنیم ترسش از بین نمیره لطفا راهنمایی کنید ممنون

فرهمند

خیر با این پسر هیچ ارتباطی ندارد ممکنه تا ۶ ماه دیگه هم همو نبینن چون ساکن یک شهر نیستیم.ما با دخترمون رابطه ی دوستانه داریم و تا الان همه چیزو به من و پدرش میگه هیچوقت برخورد بدی با احساساتش نداریم.دخترم نسبت به سنش خیلی فهمیده و مستقل هست تمام کارای شخصیشو خودش انجام میده و توانایی فیزیکی بالایی داره.هفته ای ۳ بار اسکیت و ۱ یا ۲ بار استخر میره.ما همیشه بهش میگیم که هردوتا دخترمون رو دوست داریم اما بچه ی بزرگمون واسمون جایگاه خاصی داره با خواهرش ۹ سال اختلاف سنی داره و به اصرار خودش… ادامه دیدگاه »

مشاور

بهتر است سعی کنید امکانتی را که به انها علاقه دارد را در دسترش قرار بدهید تا بتواند در کنار تجربه این احساسات به موضوعات دیگری نیز توجه داشته باشد . اینگونه حسادت ها در بین تمامی روابط سه نفره وجود دارد و طبیعی می باشد و بهتر است واکنش منفی نشان ندهید و شما بیان کنید که او را دوست دارید و برایتان فرد با ارزش می باشد اینگونه حساسیت ها به دلیل شرایط سنی او نیز می باشد که در این سن نیاز بیشتری به توجه و محبت دارد . سعی کنید در کنار او باشید تا بتواند… ادامه دیدگاه »

فرهمند

سلام وقت بخیر دختری ۱۰ ساله دارم که اخیرا به یکی از پسرهای فامیل دل بسته شده دخترم این پسر رو دو بار دیده یک بار پارسال که چند روزی مهمان ما بودن و یک بار چند روز پیش که به سفر رفتیم در مراسم عروسی همو دیدن پسر ۱۱ سالشه و تو عالم بچگی کلی برنامه ریزی عاطفی واسه ازدواج و آیندشون ریختن .نگرانی من از وقتی بیشتر شد که دخترم بهمون گفت پسره محکم بغلش کرده و دخترم باهاش دعوا کرده سوال من اینه بهترین برخوردی که من میتونم داشته باشم چیه و اینکه چکار کنم این موضوع… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دختر شما رد آستانه ورد به نوجوانی می باشد و گرایش به جنس مخالف در او بیشتر می شود بهتر است سعی کنید یک سری اطلاعات مناسب با سن او را در اختیارش قرار بدهید و در کنار آن شرایط سنی و اینکه درک می کنید احساسات و دوست داشتن او را اما بیشتر تصمیمات در این سن بر پایه هیجان می باشد را برای او توضیح بدهید و بیان کنید که اگر در سن بزرگسالی و رسیدن بهر شد کامل بازهم تصمیم او در همین مسیر بود به او برای رسیدن به خواسته… ادامه دیدگاه »

رهام

با سلام و وقت بخیر، بنده بهمراه خانواده ام حدود ۶ سالی است ساکن خارج از کشور هستم و پسری ۶ ساله دارم که به مهد و پیش دبستانی انگلیسی زبان میرود و بدلیل دو زبانه بودن کمی از نظر مدرسه از همسن و سالهایش عقب است و با توجه به سر به هوا بودن و عدم تمرکز در مدرسه دکتر متخصص ریتالین تجویز نموده که باعث نگرانی خانمم از منظر تاثیرات جانبی اش در آینده شده. در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ تشخیص گذاری پزشک برای کودکتان چه مشکلی بوده است ؟ ۲٫ چند مدت است ریتالین مصرف می کنند؟؟ ۳٫ منظور شما از اینکه کمی از مدرسه عقب افتاده است چه میزان می باشد و این نمی تواند به دلیل تفاوت دو زبانه بودن این دو مدرسه باشد ؟ ۴٫ شما در منزل با او فارسی صحبت می کنید و دو زبان دیگر مدرسه چیست؟ ۵٫ میزان جنب و جوش و عدم تمرکز او چه میزان می باشد… ادامه دیدگاه »

رهام

ممنون از پاسخ مشاور محترم؛ منظور از دو زبانه بودنش همان فارسی در منزل و انگلیسی در مدرسه است و در ابتدا روانشناس نظر به اوتیسم داد ولی دکتر متخصص فقط نظرش بر نداشتن تمرکز بود و ریتالین با میزان پایین تجویز نمود ولی طبق عرض قبلی بدلیل نگرانی همسرم از عوارض جانبی ریتالین هنوز استفاده نکرده ایم. منظورم ازعقب افتادگی از همکلاسیها طبق نظر معلمش بوده چون بعنوان مثال اونا در این سن از بچه انتظار دارن اسم خودشا بنویسه کامل رنگ آمیزی کنه راحت بشماره و الفبا را بگه که پسر من در همه موارد هنوز نقص داره… ادامه دیدگاه »

مشاور

با توجه به اینکه برای او یک دوره تشخیص گذاری اوتیسم نیز داده شده است و این تشخیص گذاری به بررسی دقیق نیاز دارد و نمی توان تنها بر مبنای کاهش توجه این تشخیص گذاری را انجام داد و نیاز است که به صورت دقیق تر و با بررسی یک سری رفتارهای فرزندتان این تشخیص گذاری انجام گیرد تا بتوانیم در این مسیر شما را بهتر راهنمایی کنیم . از نظر رشد جسمی ، اجتماعی، عقلی و… و همچنین شرایط بارداری ، و… نیاز به برسی دقیق می باشد . بهتر است قبل از مصرف ریتالین برای بررسی دقیق تر… ادامه دیدگاه »

رهام

بله حتما؛ خیلی هم عالی. سپاسگزارم

رهام

طبق پاسخ قبلی از طریق واتس آپ اقدام کردم و همانطور که قبلا عرض شد بنده ساکن خارج از کشور هستم ولی منشی بدون توجه به درخواست بنده اعلام میکند که حتما باید واریزی داشته باشم. لطفا راهنمایی فرمائید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که فردی در ایران واریزی شما را انجام بدهند تا بتوانید با مشاور ارتباط برقرار کنید

حمیده

سلام و خسته نباشید در مورد پسرم که ۱۲سالشونو میخواستم سوالی مطرح کنم و راهنمایی بخوام ازتون. به تازگی متوجه شدم پسرم حدود ی سالی هست که از طریق یکی از دوستانش در مورد روابط زناشویی چیزایی رو متوجه شدن و از سر کنجکاوی از اینترنت سرچ کردن و عکسهایی رو هم دیدن با این مسیله چگونه رفتار کنن ?

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این کنجکاوی ها در سن فرزند شما که در شروع نوجوانی می باشد طبیعی است اما بهتر است سعی کنید یک سری اطلاعات متناسب با سن او را در اختیارش قرار بدهید تا از اطلاعاتی که از طریق دیگر دوستان بدست می آورد دوری کند چون اطلاعاتی که در این سن نوجوانان بایکدیگر در میان می گذارند همراه با اغراق و خیالپردازی می باشد و این می تواند برای فرزند شما که بدون اطلاعات در این زمینه می باشد با تمرکز زیادی همراه باشد.

زهرا

سلام من یه زن ۳۰ یاله هستم که ۱۰ ساله ازدواج کردم و یه پسر ۵ ساله دارم پارسال دی ماه ما یک دورهمی فامیلی داشتیم دختر عمم و همسرش من و همسرم و دختر عموم که تازه جدا شده بود اونشب ما مشروبات الکلی استفاده کردیم و شب خوابیدیم همسرم همینجوری که تو بغل من بود یهو دیدم منو ترک کرد و رفت سمت دختر عموم و بعد از پنج دقیقه برگشت سر جاش من از فرداش بهش کارشو گفتمو دیگه کاری نداشتم باهاش و بهش گفتم که جبران میکنم و منم با یه پسرس که همکارم بود آشنا… ادامه دیدگاه »

sara

من یک پسر ۴ساله دارم دوست داره همه چی را آتیش بزنه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ منظور شما از اینکه کودکتان مایل به این است که همه جا را آتش بزنند چیست؟
۲٫ واکنش شما و روابطتان با او چگونه می باشد؟
۳٫ آیا او رفتارهای تکانشی و خطرناک دیگری دارد؟
۴٫ ارتباط او با بزرگسالان و همسالانش چگونه می باشد؟

مشاوره کودک

مشاوره کودک ۴ و نیم ساله

باسلام.دختر۴ونیم ساله ای دارم که ازسن۳سالگی اغلب اوقات درمیهمانیها موقه شام به جای اینکه کنارمن بشینه وغذابهش بدم میره کناردیگرافرادفامیل میشینه.باوجودهرگونه محبت وتوجه و تنبیه ودعوا…امااثربخش نیست

پاسخ مشاور کودک

با سلام مادرگرامی اینکه کودک شما از ۳ سالگی چنین رفتاری دارد می تواند یا دال بر روابط اجتماعی قوی او باشد که بک مساله است و اصلا ربطی ندارد که شما رو دوست نداشته باشد و یا هر نکته ای صرفا تجربیات حضور در کنار دیگران را دوست دارد

از طرفی ممکنه در دوره ای حتی یک خاطره دعوا و تنش و ایرادگیری این مساله را ایجاو کرده باشد هر چند کوچک که در ذهن باقی بوده باشد و مساله سوم برریی شرایط هوشی وسایر جنبه های رشد عقلی کودک است و اینکه تفکیکی بین غریبه و والد قابل می شود یا خیر

منبع: مرکز مشاوره کودکان

69
دیدگاه بگذارید

سوالات متداول مشاوره کودک

1 - مشاوره آنلاین کودک به صورت رایگان است؟

بله. خدمات مشاوره کودک بر اساس شرایط ذکر شده به صورت کاملا رایگان است.

2 - آیا کودکی که بیش از حد تحرک دارد، مشکل دارد؟

لزوما نه. کودکان نیاز دارند بازی کنند و تحرک زیاد داشته باشند و این برای بسیاری از والیدن غیرقابل تحمل است  و به کودک بر چسب بیش فعال یا کودک مشکل دار می زنند. در صورتی که کورکان برای پروزش ماهیچه های خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

3 - نشانه ها بیش فعالی کودک چیست؟

از طریق مشاوره کودک آنلاین و رایگان می توانید نشانه ها را بیان کنید تا مشاوران تخصصی کودک مرکز مشاورانه شما را راهنمایی کنند.

4 - بدترین روش های تنبیه کودک چیست؟

تنبیه کودکان راه های مختلفی دارد. آیا این روش ها درست است؟ مقایسه کودک با یک فرد دیگر سرزنش کودک به خاطر کاری که انجام داده سرزنش کودک به خاطر اینکه ما را مریض نموده ادامه دارد

  مشترک شوید  
جدیدترین ها قدیمی ترین ها بیشترین امتیاز
قابل توجه
زهرا

در ضمن صبح تا ساعت ۳ مدرسه است هنرستان میره رشته مکانیک خودرو . معدل پارسالش ۱۹/۶۴ بوده ولی تا حالا که یکماه از سال تحصیلی می گذره اصلا نگاه رو کتاباش نکرده .پدرش موتور داره .سوار موتور شده چندروز پیش وتصادف هم کرده وصورت داغون شده ولی عشق موتوره می گه بازم سوار میشه .نمی دونم چکار کنم به درسش علاقه مند بشه واز فکر موتور ودوستاش هم بیاد بیرون .یه کم بچه ترسویی . فیلم قدیمی ایرانی زیاد دیده تحت تاثیر اوناست خیلی . می خواد ادای لاتهای با مرام را دربیاره وبادوستاش براکه حامی هم باشن بیشتر… ادامه دیدگاه »

مشاور

دقت کنید که او را می توانید تشویق کنید که علاقه به موتور سواری را در پیست های حرفه ای دنبال کند و از این طریق هم به علایق او در مسیر درست توجه کرده اید و هم امکان آشنایی با افراد دیگر را محیا کرده اید و هم از روابط دوستی نامناسب کاسته اید .

زهرا

سلام .باتشکر از سایت و مشاورین محترم .در مورد دوستان پسر ۱۶ ساله ام خیلی نگرانم با دوستاشم آشنا شدهام اهل درس نیستند .پسر منم نسبت به درس بی قید وبند شده چه کارکنم نمی تونم از دوستاش جدا کنم نه اینکه دوست خوب جایگزین کنم خودمم باهاش رفیقم از دوستاش تا حدودی برام صحبت می کنه ؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که فرزند شما رد سن نوجوانی قرار دارد و در این سن گرایش به گروهای دوستی بیشتر می شود و گاهی نوجوان برای مورد تایید قرار گرفتن ممکن است رفتارهایی انجام بدهد که حتی برای خودش نیز مورد پذیرش نمی باشد. بهتر است سعی کنید در این مورد به صحبت های او گوش بدهید و بیان کنید که شرایط سنی او را درک می کنید و خودتان نیز این دوران را تجربه کرده اید و مایل به جمع های دوستی بوده اید اما نیاز است که یک سری مراقبت ها نیز صورت… ادامه دیدگاه »

رویا

با سلام وخسته نباشید ،بنده ۷ماه پیش پسرم ک ۱۱سالش و دخترم ک ۶سالش در حال بازی یا فعالیت جنسی دیدم،و از قبل هم کاملا اموزش داده بودم و اصلا بچه هام تنها نمیزاشتم فقط موقع انجام تکالیف میفرستادم اتاقشون که مجزا هست و گهگاهی سر میزدم بشون و کاملا اطمینان داشتم بهشون وقتی دیدم پسرم و دخترم هردو شلوارشون نیمه پایین بود و پسرم از پشت رو خواهرش خوابیده بود خیلیییی شوکه شدم و جریان به پدرشون گفتم و شوهرم با پسرم کاملا واضح صحبت کردم و از اونجای که ما خانواده خیلیییی مقیدی هستیم و همه موضوعات کاملا… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک می باشد اما نیاز است که دقت کنید که هنوز معنای ذهنی که در ذهن شما وجود دارد برای آنها معنایی ندارد و بهتر است سعی کنید از تنبیه آنها خوداری کنید و سعی کنید که اطلاعات پسر و دخترتان را در مورد این رابطه جویا شوید و نسبت به اطلاعات آنها به انها اطلاعات بدهید . در این سن کم کم فرزند شما اطلاعاتی را بدست می آورد که اغراق آمیز می باشد و با خیالپردازی همراه است بهتر است سعی کنید خودتان اطلاعات متناسب به سن او را… ادامه دیدگاه »

مرضیه

سلم خسته نباشید دختری دارم که یک هفته است تازه وارد ۴سالگی شده یک مسئله ای وجود دارد چند وقت دخترم شب که خواب پاشو زمین میزنه توی خواب اینقدر که ما بیدارمیشیم ولی روز که بخواب اینجوری نیست ویک مسئله دیگه این که بعضی شبها این کارش زیاد بعضی موقعها کم خیلی میچرخه توی خواب وقتی خودم بچه بودم خیلی توی خواب تکان میخوردم الان خوبم پدرشم یکمی شبها در کودکی شب توی خواب راه میرفته حالا میخواستم ببینم این مشکل خاصی باید دکتر ببرمش یا خوب میشه وعادیه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موضوع نیاز به بررسی دقیق تر دارد .
۱٫ چند مدت است این رفتار را دارد؟
۲٫ مشکلات تنفسی ندارد؟
۳٫ بعد از این رفتار شما و خودش چگونه واکنش نشان می دهید ؟
۴٫ این رفتار مداوم هر شب تکرار می شود و یا شب هایی که قبل از آن بازی های هیجانی داشته است؟

الهام

سلام
من چهار ماهست که ازدواج کرده ام .همسرم دو تا فرزند دارن .فرزند کوچک که پسر هست و هفت ساله هستن خیلی زیاد وابستگی شدیدی به پدرشون دارن موقع خواب بیرون رفتن و خرید و کلا هر ساعتی که همسرم خونه باشن من حتی برای چند مین تنهایی نمی توانم با ایشون صحبت کنم یا بیرون بروم .از بابت اخلاقی هم خیلی لجباز هستن و بهانه گیر .لطفا راهنمایی کنید من را باید چیکار کنم .ممنون

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این میان مشخص است که به علت شرایطی که این کودک تجربه کرده است میزان وابستگی به پدرش در او زیاد می باشد و می توانید با پدر او صحبت کنید تا او را به صورت حضوری به روانشناس ارجاع بدهند تا بررسی کامل در این زمینه صورت گیرد و به بهبود وابستگی او و رفتارهایش کمک شود.

الهام

بله .
همسر قبلی ایشان سه سال قبل طلاق گرفته اند .و پسر چهار پنج ساله را تحویل پدر داده و خیلی راحت گفته اند قصد ازدواج دارند و میل به بزرگ کردن بچه هارا ندارن .و لازم به ذکر است که متاسفانه فرزند بزرگشان که دختر بوده است بر اثر تنش ها دست به خودکشی میزند جلو چشم این کودک و خانواده .همسرم سه سال به خاطر دو فرزند دیگر مجرد باقی موندن و طی این مدت بی نهایت محبت و علاقه روا داشتن

مشاور

با توجه به این فشارها نیاز است که حتما او تحت مشاوره قرار گیرد تا بتوانید در این مسیر نتایج بهتری بدست اورید.
جدایی از مادر، مشاهده خودکشی، و… می تواند برای کودک در این سن فشارهای روحی زیادی را به همراه داشته باشد و او سعی با وابستگی به پدر یک سری احساس هایی را که تجربه می کند از این طریق پاسخ بدهد که تا بررسی نکنیم نمی توانیم در این مورد نظر درستی بیان کنیم.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۲۲۶۸۵۷۴۱

الهام

خیلی مچکر از شما .

Zeynab

سلام وخسته نباشید پسرم۷سالشه و کلاس دومه.تو مدرسه با هیچکس حرف نمیزنه نه معلم نه همکلاسیهاش.وزنگای تفریح همکلاسیهاش ازحرف نزدنش سواستفاده میکنن و چند نفری میزیرن سرش و کتکش میزنن. توخونه هم هرکاری میکنم راضی به انجام تکالیف مدرسه نمیشه پارسال هم اینطور بودهربار که بکم بیا درس داری شروع میکنه به پرخاشگری و بهم ریختن خونه و هرچی دم دستش باشه رو پرتاب میکنه منم بعضی وقتا کتکش میزنم  که بدتر میشه .حالا این دوروزه بهش نمیگم بیا درس بنویس ولش کردم . بخدا فشار عصبی خیلی بدی داره بهم وارد میشه.از طرفی هم پدرش پانیک داره و هربار… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
دقت کنید که علایمی که شما از رفتار پسرتان بیان می کنید نیاز به بررسی دقیق دارد و با کتک زدن شما تنها مشکلات او افزایش پیدا می کند بهتر است سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید و در کنار آن به صورت حضوری فرزندتان را به روانشناس کودکان ارجاع بدهید تا در این مسیر بررسی کامل صورت گیرد و به شرایط روحی او و عملکردش کمک بهتری شود.
درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

tina

سلام خسته نباشید من یه برادر سیزده ساله دارم که خیلی پرخاشگره اصلا به هیچ کس احترام نمیذاره هر چی به دهنش بیاد میگه و خیلی بی ادبی میکنه و وقتی باهاش مخالفت میکنیم یا با برادر دیگم دعواش میشه سریع چاقو بر می داره و میاد سمتمون اینکارش خیلی خطرناکه هر کاریم کردیم عادتشو کنار نمیزاره در ضمن خیلی حسادت میکنه و همش دیگران مسخره میکنه ما چهار فرزند هستیم و برادرم فرزند آخره لطفا یک راه بهمون بگید چون دیگه از کنترل خارج شده

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اگر او رفتارهای پر خطر زیادی چون استفاده از چاقو دارد نیاز است که به صورت حضوری حتما برای بررسی بیشتر به روانشناس ارجاع داده شوند . دقت کنید که او در سن حساسی می باشد و واکنش های او با پرخاش بیشتری می باشد و نیاز دارد که شما به شخصیت او احترام بگذارید تا او از اعتماد به نفس لازم در مسیر صحیح برخوردار شود و با داشتن اعتماد به بتواند الگوی رفتاری بهتری را نیز جایگزین کند . در کنار رفتارهای برادرتان رفتارهای اطرافیان نیز از اهمیت برخوردار می باشد و… ادامه دیدگاه »

tina

چاقو برداشتن حدودا سه سالی هست و ما فکر می کردیم چون از همه تو خونه کوچیکتره احساس ضعف میکنه و از چاقو استفاده میکنه حدودا چند ماهم هست که بی ادبیاش بیشتر شده و همش بی احترامی میکنه در مورد رفتارما هم سعی میکنیم سریع چاقو رو ازش بگیریم و باهاش صحبت کنیم که خطرناکه ولی گوشش بدهکار نیست و بازم تکرار میکنه پدرو ومادرم و من سعی میکنیم موقع بی احترامیاش کمتر بهش توجه کنیم یا بهش بی محلی کنیم شاید درست بشه ولی داداش بزرگترم بیشتر عصبیش میکنه و باهاش بحث میکنه که با اینکار جو خونه… ادامه دیدگاه »

مشاور

دوست عزیز دقت کنید که با افزایش سن همه مشکلات برطرف نمی شود مخصوصا مشکلاتی که ریشه در دوران کودکی دارند . احساس حسادت و نیاز به توجه او در این سن قابل درک می باشد و بهتر است سعی کنید در زمان هایی که رفتار بهتری دارد به این توجهات پاسخ بدهید تا او از مسیر های دیگر استفاده نکند. با نصیحت کردن میزان خشم و پرخاش او کاهش نمی یابد برای پدرتان توضیح بدهید که مراجعه به رواننشاس کوکدکان نیازی به مصرف دارو ندارد و کودکان شما با نقاشی و بازی مشکلات خود را شناسایی و برطرف می… ادامه دیدگاه »

احمدبی غم

من یک پسر۱۸ ساله دارم که علاقه پیداکرده که بازداشتهای ناباب و سابقه دار باشه وچاقودرجیبش میرزاده تازگی هم به مدرسه نمی ره و دروغ میگه هرچقدر هم من ومادرَ نصیحت و التماس کردیم نشدخواهش میکنم این پدرحقیرراراهنمایی بکنید

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که او در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن اینگونه رفتارها ممکن است برای نوجوان جذابیت بیشتری داشته باشد اگر رفتارهای پر خطری را در او مشاهده می کنید بهتر است برای بررسی دقیق ایشان راب ه صورت حضوری به رواننشاس ارجاع بدهید تا سبک شخصیتی او مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد . دقت کنید که محیط امن خانه و روابط سالم و بدون توهین می تواند در این مسیر به او کمک کند تا مسیر خود را بهتر پیدا کند . می توانید برای او جذابیت های دیگری… ادامه دیدگاه »

هانیه

با سلام . فرزند دختر دارم که شش سال و نه ماه دارد و پیش ۲ می رود . با اینکه سال گذشته پیش ۱ رفته است . ولی امسال برای رفتن به مدرسه اذیت می کند . صبحها اذیت می کند . گریه می کند وقتی هم به مدرسه می برمش به کلاس نمی رود. چه کار انجام دهم با رضایت به مدرسه برود . و در کلاس حضور داشته باشد.. خواهش می کنم جواب دهید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که دوسال به مهد رفتن با مباحث تکراری می تواند برای هرکودکی خسته کننده باشد و در کنار این موضوع در بیشتر کودکان در سالهای پیش و اول این جدایی از خانواده سخت می باشد بهتر است در این مسیر با او همراه شوید و سعی کنید که در محیط مهد در گوشه ای بنشینید و مشغول کاری شوید مثلا کتاب خواند و او به اواطلاعات لازم در مورد کلاس و معلم خود بدهید و سعی کنید اگر او خواست توجه شما را جلب کند بیان کنید که فعلا مضغول کتاب خواندن… ادامه دیدگاه »

هانیه

شرکت در گفتگو..بله در سال گذشته هم همین بود. .به من گفتند پیش یک برود دل کندن از من برایش راحت تر است . در ضمن بنده کارمندم نمیتوانم در مهد او باشم . با مدیر مهد راحت هست فقط مشکل اینجاست که به کلاس نمی رود میخواهد پیش مدیر باشد . یا اگر یک روز مدیر نباشد گریه می کند .

مشاور

به نظر می رسد که وابستگی به مدیر خود دارد و بهتر است این مسیر از سمت مدیر اجرا شود و ایشان سعی کنند ا زتوجه مداوم خوداری کنند و اگر او بخواهد دائم این توجه را دریافت کنند ایشان بیان کنند که در زمان فعلی کار دارند و با یک سری خلاقیت های مربی مانند بازی در حیاط با کودکان می توانند توجه او برای رفتن به سمت آنها را ایجاد کنند .

مهدیه جعفری

سلام. خسته نباشید. پسر من شش سالش هست و امسال باید پیش دو برود ولی او از مهد می ترسه و میگه مهد رو دوست نداره و خونه رو دوست داره صبح ها با هزار مکافات آماده اش می کنم و به مهد می برمش و هر چی باهاش صحبت می کنم قانع نمیشه و در آخر هم با گریه و به زور وارد کلاس میشه. لطفا منو راهنمایی کنید که با چه رفتاری داشته باشم و در مهد پیشش بمونم یا نه؟

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز اینگونه رفتارها بسته به میزان وابستگی کودکان به والدینشان مشاهده می شود و ممکن است مدتی شما را در این موضوع درگیر کنند بهتر است سعی کنید از رفتارهای با تنبیه و یا پرخاش و عصبانیت خوداری کنید تا میزان علاقه او کاهش بیشتری نداشته باشد و در این مسیر با او همراهی کنید. ۱٫ وقتی وارد کلاس می شود هنوز به گریه خود ادامه می دهد و شما در مدرسه می مانید و او شما را چک می کند که آنها باشید؟ ۲٫ در منزل بیشترین تایم او با چه کسی می باشد… ادامه دیدگاه »

مهدیه جعفری

ممنون. وقتی وارد کلاس میشه آروم میشه و وقتی آخر وقت زودتر از همه بیام دنبالش با خوشحالی و خندان میاد پیش من و میگه مهد خیلی خوش گذشت و خیلی دوست دارم ولی وقتی می رویم خونه دوباره میگه من دیگه مهد نمی رم. به باباش وابستگی بیشتری داره نسبت به من ولی در این یک مورد باباش رو قبول نداره

مشاور

بهتر است به او فرصت لازم را بدهید تا به این شرایط اطمینان کند و سعی کنید که به او اطمینان بدهید که در زمان مناسب برای بردن او خودتان یا همسرتان اقدام خواهید کرد و همسرتان نیز زمانی که برای بردن او از مهد اقدام می کنند بهتر است با خریدن یک چیز مورد علاقه او یا بردن او به پارک و یا ایجاد رفتاری که در او هیجان ایجاد می کند توجه او را جلب کنند . با توجه به شرایط فعلی فرزندتان با جذابیت و ایجاد رابطه با دیگران به مرور می توانید شرایط بهتری را تجربه… ادامه دیدگاه »

حمیده شهری

سلام.خسته نباشین.من دختر سه ساله دارم.از تقریبا یک سالگی به بعد شبا خیلی بعد میخوابه.معدود اتفاق افتاده که بی وقفه تا صبح بخوابه.بعضی شبا گریه میکنه گاهی چندین بار در طول شب.گاهی هم از بدون گریه بیدار میشه و ار من می‌خواد که برم تو اتاقش با هم بخوابیم.احساس میکنم شب هایی که چند بار گریه میکنه روزش یا با بچه ای خیلی بازی کرده یا دچار استرس شده و یا بابچه ای درگیر شده این مسایل خیلی رو خواب شبش تاثیر میذاره البته من تحلیل خودم هست نمیدونم درسته یا نه.میخوام ببینم باید چیکار کنم که خواب پیوسته و… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این حدس شما درست می باشد کودکان اگر روز پر هیجانی را داشته باشند در خواب نیز واکنش های بیشتری نشان می دهند . بهتر است سعی کنید قبل از خواب از بازی های هیجانی خوداری کنید و سعی کنید برای او داستان بگوید و آهنگ ارامش بخش بخوانید تا او با آرامش بیشتری به رختخواب برود .
از تبیه خوداری کنید چون اضطراب کودک را افزایش می دهد . به مرور با افزایش روابط و راحل های حل مسئله کودکتان عملکرد بهتری در این مورد نشان خواهد داد.

حمیده شهری

خیلی ممنون از راهنماییتون🙏🏻

صحرا

با سلام ما یک سال و نیم پیش به کانادا مهاجرت کردیم .دخترم که تک فرزند و ٨ساله هست امسال ،سال دومی هست که اینجا مدرسه میره. رفتارش چند ماه هست که عوض شده زود عصبانی میشه ،زود گریه میکنه ،،با من و پدرش بدرفتاری میکنه . ازخودش علتش رو پرسیدم گفتم شاید تو مدرسه بچه ها اذیت کردن یا معلمش خوب نیست ولی خودش میگه که خیلی معلمش و دوستهاش رو دوست داره. فکر کردم شایدضعف زبان داره نسبت به بقیه ، چون فرانسه زبان هست مدرسشون ولی نمرهاش همه خوب هستن. میشه راهنمایی بفرمایین چی ممکنه دلیلش باشه؟… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد نمی توان از حدس زدن استفاده کرد و شما با بهبود روابط خود می توانید دلایل آن را بهتر شناسایی کنید و زمان های واکنش او می تواند کمک زیادی به شما کند و همچنین اینکه توجه کنید که در این چند ماه به دلیل کار و … آیا سبک رفتاری شما ها با او تغییر کرده است و یا میزان توجهتان به او کاهش یافته است؟ بهتر است زمانی که او واکنش نشان می دهد کنار او قرار بگیرید و باین کنید که درک می کنید در زمان فعلی ناراحت… ادامه دیدگاه »

صحرا

ممنون از توضیحات شما 🙏

فیروزه

سلام و عرض ادب کودک سه ساله که برای رسیدن به خواسته اش جیغ می زنه و کتک می زنه چکار باید کرد

مشاور

سلام به شما دوست عزیز
سبک رفتاری شما با او و همچنین واکنش های شما در مقابل این سبک رفتاری می تواند در مسیر بهبود و یا ادامه دار شدن این سبک رفتاری کمک کننده باشد لطفا در این دو مورد اطلاعات دقیق تری در اختیار ما قرار بدهید . و همچنین اینکه این رفتار از چه زمانی شروع شده است؟ روابط او با کودکان دیگر چگونه می باشد؟

فیروزه

درباره نحوه ارتباطش با سایر کودکان اصولا برای ایجاد رابطه اقدام می کنه و تمایل به ایجاد ارتباط داره

مشاور

بهتر است سعی کنید که با بازی و قصه او را در مسیر بهبود رفتار هدایت کنید مثلا قصه ای برای او بخوانید که کودک آن درخواستی دارد که در آن زمان دوستش ، پدرش یا مادرش نمی تواند به آن ردخواست چاسخ بدهد و از او بخواهید که به شخصیت داستان کم کند تا به خواسته خود در مسیر درست برسد . و یا در بازی سعی کنید جای نقش خودتان و فرزندتان را عوض کنید و شما از او به عنوان مادرتان یک درخواست کنید و به شیوع درست و غلط آن را بیان کنید. سعی کنید در… ادامه دیدگاه »

فیروزه

ممنون از راهنمایی خوبتون اگر ممکنه در رابطه با این سوال هم راهنمایی بفرمایید. وقتی که شروع به کتک زدن پدر و مادر می کنه چکار باید کرد؟

Zohre

سلام،من یه برادر۱۱ساله دارم که متاسفانه ترس از دوران کودکی باهاش مونده ینی از یه چیزای خاصی میترسیده و هنوز هم میترسه مثلا تنهایی یا سریال مختارنامه هرکاری میکنیم ترسش از بین نمیره لطفا راهنمایی کنید متشکرم

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز لطفا طالاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم . ۱٫ از چند سالگی این ترس به وجود آده است؟ ۲٫ چه علایم بدنی را نشان می دهند؟ ۳٫ شما چگونه در ترک آن اقدام کرده اید؟ ۴٫ رابطه ایشان با پدر و مادرتان و همسالان چگونه می باشد؟ ۵٫ او در مورد ترس خود چه چیزی را بیان می کند؟ ۶٫ غیر از این دو مورد مورد دیگری نیز وجود دارد که از آن بترسد و آیا این ترس ها دائم می باشد یا برای مدت کوتاهی؟ ۷٫ در… ادامه دیدگاه »

Zohre

تقریبا از زمانی که تشخیص داده یه سری چیزارو و از نوزادی خارج شده این ترس همراهش بوده علایمش وقت خواب خودشو نشون میده مثلل نمیخوابع و عرق سرد روی بدنش میشینع من درمورد ترسش باهاش صحبت کردم و براش توضیح دادم که مثلا این سریال همش الکیه حتی چندبار پشت صحنه رو پیدا کردم و بهش نشون دادم،رابطه ی خوبی با همسالان و پدرو مادرم داره فقط گاهی اوقات مادرم عصبانی میشه و دعواش میکنه اخیرا صراحتا اعلام کرد ک از سریال مختار نامه میترسه ولی درمورد تنهاییش زیر بار نمیره،من همین دومورد رو متوجه شدم و اینکه خیلی… ادامه دیدگاه »

مشاور

در این مورد دقت کنید که برادر شما هنوز یک کودک می باشد و دیدن اینگونه فیلم ها برای او مشکلات روحی می تواند به دنبال داشته باشد و آنها با توجه به خیالپردازی که دارند اینگونه رفتارها را در ذهنشان بزرگ تر می کنند و این باعث می شود که استدالال های شمار ا متوجه شنوند . با توجه به اینکه هنوز او در کنار مادرتان می خوابد و ترس هایی را نیز تجربه می مند بهتر است بدون توهین به ترس های او و یا اینکه اصرار به بزرگ شدن او داشته باشید به صورت حضوری برای چند… ادامه دیدگاه »

Zohre

سپاسگزارم

Zohre

سلام ببخشید به پرسش من پاسخ ندادین

مشاور

سلام دوباره ارسال کنید پیامی دریافت نشده است

سپیده

سلام.من یه دختر دوساله دارم که دست بزن داره من باید چه کار کنم تا این رفتار از سرش بی افته .ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ در چه زمان هایی کودکتان دیگران و شما را می زند؟
۲٫ برخورد شما در آن زمان ها چگونه می باشد؟
۳٫ شما برای تنبیه او از چه روشهایی استفاده می کنید؟
۴٫ رابطه او با شما و پدرش چگونه می باشد ؟
۵٫ روابط او با همسالان و زمان بازی با آنها چگونه رفتار می کند؟

سپیده

در زمان هایی که چیزی می خواهد و ما به او نمی دهیم.روش تنبیه هم قهر کردن با او می باشد.نسبت به من وپدرش رابطه خوبی دارد اما زمانی که نیازهایش براورده نمی شود من و پدرش را هم می زند.نسبت به همسالانش هم انها را میزند.و من نگرانم در سنین مدرسه دچار مشکل شود.

مشاور

سلام مجدد در این مورد بهتراست سعی کنید که اگر می خواهید به نیاز و خواسته او پاسخ بدهید قبل از انجام این واکنش از سمت او پاسخ بدهید و رفتارهای صحیح او را با تشویق و تقویت افزایش بدهد . بهتر است زمانی که او شما را می زند سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و به مسیر خودتان ادامه بدهید سعی کنید در این مورد با پدرشان هماهنگ باشید و مدتی حتی اگر به شما سیلی زد هیچ توجه مثبت و منفی به او ندهید تا به مرحله خاموشی وارد شود. اینگونه رفتارها با افزایش سن و… ادامه دیدگاه »

سپیده

سلام.من وپدرش را هم میزند و هم گاز می گیرد و همچنین دیگران و هم سن وسال هایش را.در ان زمان هم به صورت ارام بهش تذکر میدیم.تنبیهش هم در حد دو الی سه دقیقه باهاش قهر می کنیم

Zohre

سلام،من یه برادر۱۱ساله دارم که متاسفانه ترس از دوران کودکی باهاش مونده ینی از یه چیزای خاصی میترسیده و هنوز هم میترسه مثلا تنهایی یا سریال مختارنامه هرکاری میکنیم ترسش از بین نمیره لطفا راهنمایی کنید ممنون

فرهمند

خیر با این پسر هیچ ارتباطی ندارد ممکنه تا ۶ ماه دیگه هم همو نبینن چون ساکن یک شهر نیستیم.ما با دخترمون رابطه ی دوستانه داریم و تا الان همه چیزو به من و پدرش میگه هیچوقت برخورد بدی با احساساتش نداریم.دخترم نسبت به سنش خیلی فهمیده و مستقل هست تمام کارای شخصیشو خودش انجام میده و توانایی فیزیکی بالایی داره.هفته ای ۳ بار اسکیت و ۱ یا ۲ بار استخر میره.ما همیشه بهش میگیم که هردوتا دخترمون رو دوست داریم اما بچه ی بزرگمون واسمون جایگاه خاصی داره با خواهرش ۹ سال اختلاف سنی داره و به اصرار خودش… ادامه دیدگاه »

مشاور

بهتر است سعی کنید امکانتی را که به انها علاقه دارد را در دسترش قرار بدهید تا بتواند در کنار تجربه این احساسات به موضوعات دیگری نیز توجه داشته باشد . اینگونه حسادت ها در بین تمامی روابط سه نفره وجود دارد و طبیعی می باشد و بهتر است واکنش منفی نشان ندهید و شما بیان کنید که او را دوست دارید و برایتان فرد با ارزش می باشد اینگونه حساسیت ها به دلیل شرایط سنی او نیز می باشد که در این سن نیاز بیشتری به توجه و محبت دارد . سعی کنید در کنار او باشید تا بتواند… ادامه دیدگاه »

فرهمند

سلام وقت بخیر دختری ۱۰ ساله دارم که اخیرا به یکی از پسرهای فامیل دل بسته شده دخترم این پسر رو دو بار دیده یک بار پارسال که چند روزی مهمان ما بودن و یک بار چند روز پیش که به سفر رفتیم در مراسم عروسی همو دیدن پسر ۱۱ سالشه و تو عالم بچگی کلی برنامه ریزی عاطفی واسه ازدواج و آیندشون ریختن .نگرانی من از وقتی بیشتر شد که دخترم بهمون گفت پسره محکم بغلش کرده و دخترم باهاش دعوا کرده سوال من اینه بهترین برخوردی که من میتونم داشته باشم چیه و اینکه چکار کنم این موضوع… ادامه دیدگاه »

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز دختر شما رد آستانه ورد به نوجوانی می باشد و گرایش به جنس مخالف در او بیشتر می شود بهتر است سعی کنید یک سری اطلاعات مناسب با سن او را در اختیارش قرار بدهید و در کنار آن شرایط سنی و اینکه درک می کنید احساسات و دوست داشتن او را اما بیشتر تصمیمات در این سن بر پایه هیجان می باشد را برای او توضیح بدهید و بیان کنید که اگر در سن بزرگسالی و رسیدن بهر شد کامل بازهم تصمیم او در همین مسیر بود به او برای رسیدن به خواسته… ادامه دیدگاه »

رهام

با سلام و وقت بخیر، بنده بهمراه خانواده ام حدود ۶ سالی است ساکن خارج از کشور هستم و پسری ۶ ساله دارم که به مهد و پیش دبستانی انگلیسی زبان میرود و بدلیل دو زبانه بودن کمی از نظر مدرسه از همسن و سالهایش عقب است و با توجه به سر به هوا بودن و عدم تمرکز در مدرسه دکتر متخصص ریتالین تجویز نموده که باعث نگرانی خانمم از منظر تاثیرات جانبی اش در آینده شده. در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. ۱٫ تشخیص گذاری پزشک برای کودکتان چه مشکلی بوده است ؟ ۲٫ چند مدت است ریتالین مصرف می کنند؟؟ ۳٫ منظور شما از اینکه کمی از مدرسه عقب افتاده است چه میزان می باشد و این نمی تواند به دلیل تفاوت دو زبانه بودن این دو مدرسه باشد ؟ ۴٫ شما در منزل با او فارسی صحبت می کنید و دو زبان دیگر مدرسه چیست؟ ۵٫ میزان جنب و جوش و عدم تمرکز او چه میزان می باشد… ادامه دیدگاه »

رهام

ممنون از پاسخ مشاور محترم؛ منظور از دو زبانه بودنش همان فارسی در منزل و انگلیسی در مدرسه است و در ابتدا روانشناس نظر به اوتیسم داد ولی دکتر متخصص فقط نظرش بر نداشتن تمرکز بود و ریتالین با میزان پایین تجویز نمود ولی طبق عرض قبلی بدلیل نگرانی همسرم از عوارض جانبی ریتالین هنوز استفاده نکرده ایم. منظورم ازعقب افتادگی از همکلاسیها طبق نظر معلمش بوده چون بعنوان مثال اونا در این سن از بچه انتظار دارن اسم خودشا بنویسه کامل رنگ آمیزی کنه راحت بشماره و الفبا را بگه که پسر من در همه موارد هنوز نقص داره… ادامه دیدگاه »

مشاور

با توجه به اینکه برای او یک دوره تشخیص گذاری اوتیسم نیز داده شده است و این تشخیص گذاری به بررسی دقیق نیاز دارد و نمی توان تنها بر مبنای کاهش توجه این تشخیص گذاری را انجام داد و نیاز است که به صورت دقیق تر و با بررسی یک سری رفتارهای فرزندتان این تشخیص گذاری انجام گیرد تا بتوانیم در این مسیر شما را بهتر راهنمایی کنیم . از نظر رشد جسمی ، اجتماعی، عقلی و… و همچنین شرایط بارداری ، و… نیاز به برسی دقیق می باشد . بهتر است قبل از مصرف ریتالین برای بررسی دقیق تر… ادامه دیدگاه »

رهام

بله حتما؛ خیلی هم عالی. سپاسگزارم

رهام

طبق پاسخ قبلی از طریق واتس آپ اقدام کردم و همانطور که قبلا عرض شد بنده ساکن خارج از کشور هستم ولی منشی بدون توجه به درخواست بنده اعلام میکند که حتما باید واریزی داشته باشم. لطفا راهنمایی فرمائید.

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
در این مورد نیاز است که فردی در ایران واریزی شما را انجام بدهند تا بتوانید با مشاور ارتباط برقرار کنید

حمیده

سلام و خسته نباشید در مورد پسرم که ۱۲سالشونو میخواستم سوالی مطرح کنم و راهنمایی بخوام ازتون. به تازگی متوجه شدم پسرم حدود ی سالی هست که از طریق یکی از دوستانش در مورد روابط زناشویی چیزایی رو متوجه شدن و از سر کنجکاوی از اینترنت سرچ کردن و عکسهایی رو هم دیدن با این مسیله چگونه رفتار کنن ?

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این کنجکاوی ها در سن فرزند شما که در شروع نوجوانی می باشد طبیعی است اما بهتر است سعی کنید یک سری اطلاعات متناسب با سن او را در اختیارش قرار بدهید تا از اطلاعاتی که از طریق دیگر دوستان بدست می آورد دوری کند چون اطلاعاتی که در این سن نوجوانان بایکدیگر در میان می گذارند همراه با اغراق و خیالپردازی می باشد و این می تواند برای فرزند شما که بدون اطلاعات در این زمینه می باشد با تمرکز زیادی همراه باشد.

زهرا

سلام من یه زن ۳۰ یاله هستم که ۱۰ ساله ازدواج کردم و یه پسر ۵ ساله دارم پارسال دی ماه ما یک دورهمی فامیلی داشتیم دختر عمم و همسرش من و همسرم و دختر عموم که تازه جدا شده بود اونشب ما مشروبات الکلی استفاده کردیم و شب خوابیدیم همسرم همینجوری که تو بغل من بود یهو دیدم منو ترک کرد و رفت سمت دختر عموم و بعد از پنج دقیقه برگشت سر جاش من از فرداش بهش کارشو گفتمو دیگه کاری نداشتم باهاش و بهش گفتم که جبران میکنم و منم با یه پسرس که همکارم بود آشنا… ادامه دیدگاه »

sara

من یک پسر ۴ساله دارم دوست داره همه چی را آتیش بزنه

مشاور

با سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
۱٫ منظور شما از اینکه کودکتان مایل به این است که همه جا را آتش بزنند چیست؟
۲٫ واکنش شما و روابطتان با او چگونه می باشد؟
۳٫ آیا او رفتارهای تکانشی و خطرناک دیگری دارد؟
۴٫ ارتباط او با بزرگسالان و همسالانش چگونه می باشد؟

مشاوره کودک - روش تربیت کودک | مشاوره رفتاری کودکان